انواع کاشت ابرو

ما در این مقاله سعی داریم شما را با انواع کاشت ابرو آشنا کنیم. ابرو یکی از مهم ترین عضو صورت است که باعث زیبایی در چهره افراد می شود. بسیاری از افراد به ابروهای کم پشت علاقه ندارند و به دنبال ابروهای پرپشت هستند به همین دلیل اقدام به انجام بعضی راه کارهایی مانند تاتو، مداد کشیدن و هاشور زدن می کنند اما این روش ها به صورت موقتی هستند اما با کاشت ابرو می توان برای همیشه از شر این روش ها خلاص شوید. برای آشنا شدن با انواع کاشت ابرو با ما همراه باشید.

کاشت ابرو چیست ؟

بسیاری از خانم ها فکر می کنند که تاتو و هاشور بهترین روش برای پر کردن ابرو ها و فرم دهی به ان است. این موضوع ناشی از عدم شناخت کافی از هریک از روش های زیبایی و مزیت ها و معایب آن است. این دو روش موقتی هستند و ظاهری طبیعی به ابروهای فرد نمی بخشد. رنگ تاتو و هاشور شیمیایی است و با موهای طبیعی ابرو تفاوت دارد. بعد از مدت کوتاهی باید برای تمدید آن اقدام شود. در هر بار تمدید باید درد و زخم های ناشی از آن را تحمل کرده و در نهایت امکان دارد به نتیجه دلخواه خود نرسید.

در برابر این روش ها کاشت ابرو یکی از روش هایی است که زیبایی را به صورت دائمی به شما هدیه می دهد. در فرایند کاشت ابرو موها از ناحیه اطراف سر یا کناره های گوش برداشته شده و در ناحیه ابرو کاشته می شوند به همین علت نتیجه نچرال و طبیعی خواهد شد. روش های مختلف کاشت ابرو با روش های کاشت مو یکسان است و می توان آن را نوعی کاشت موم در ناحیه ابرو دانست. علاوه بر موها ارگان های کوچک تولید کننده مواد مورد نیاز برای رشد تار موها منتقل می شوند.

این اتفاق باعث می شود نتیجه کاشت ابرو برای همیشه باقی بماند و ابروهایی طبیعی بهتر از روز اول را به شما هدیه می دهد. موهای کاشته شده شبیه موهای طبیعی هستند و رشد می کنند و بعد از کاشت ابرو نیاز به اصلاح ابروها و کوتاه کردن موها خواهید داشت.

کاشت ابرو چیست ؟

کاشت ابرو چگونه است ؟

یکی از بهترین جنبه های کاشت ابرو ساده بودن روش انجام آن است. صرف نظر از ترمیم جهت پوشش زخم و یا بازسازی کامل ابروهای ضخیم  که این روش شامل پیوند در هر جایی شامل 50 تا 400گرافت در هر ابرو می باشد که هر گرافت شامل یک یا دو مو است. اولین راه برای این کار طراحی ابرو است تا زیبا و طبیعی ظاهر شود. در روش های FUG/strip یا FUE موهای پیوندی از پشت سر برداشته می شود.

تصمیم گیری در مورد روش بسته به تراکم موها و شکل ابرو و خواسته مراجعه کننده است که توسط پزشک و خود فرد تعیین می شود. بعضی اوقات موها از قسمت پایین پشت سر به منظور پیوند موهای صاف تر گرفته می شوند. وقتی که پیوندها توسط تیم تخصصی زیر میکروسکوپ ها قرار می گیرد. پزشک همه نقاطی که قرار است پیوند را بگیرند ایجاد کرده و سپس جهت و زاویه رشد را تعیین می کند.

بعد از اینکه گرافت ها در هر یک از محل های پیوند قرار گرفتند چند ساعت بعد بیشتر موها پیوند داده می شوند. سپس ابروها بررسی می شود تا اطمینان حاصل شود که بیمار و پزشک از شکل و تراکم راضی هستند. این روش تا زمانی که بهترین ابروهای ممکن ایجاد نشود کامل نشده است. پیوند یا کاشت ابرو  بسته به تعداد موهای پیوند داده شده معمولا 4 ساعت طول می کشد.

مراحل کاشت

کاشت ابرو مراحلی دارد که در ادامه به مراحل کاشت ابرو می پردازیم :

طراحی ابرو : 

در این مرحله از افرادی که می خواهند کاشت ابرو انجام دهند در خواست می شود تا شکل ابروی دلخواه خود را روی صورت ترسیم کند. جراح با بررسی طرح دلخواه بیمار و اندازه گیری مختلف طرح را زیبا سازی کرده و تلاش می کند تا تقارن بین ابروها رعایت شود. در این مرحله می توان از طرح های از قبل آماده هم استفاده کرد اما ظاهر این طرح کمی غیر طبیعی به نظر می رسد.

استخراج گرافت ها : 

برای کاشت ابرو از ناحیه پشت سر، پشت گوش یا پایین گردن به عنوان بانک مو یا ناحیه دهنده استفاده می شود. موهای ناحیه پشت سر ضخیم، بلند و چند تایی هستند ولی موهای ناحیه پشت گوش یا پایین کردن ظریف تر و کوتاه تر بوده و واحد های فولیکولی تک تار مویی بیشتری دارند. برای آقایان که ابروهای ضخیم تری دارند از ناحیه پشت سر و پشت گوش استفاده می شود. برای خانم ها که ابروهای ظریف تری دارند بیشتر از ناحیه پشت گوش و پایین گردن استفاده می شود.

کاشت گرافت ها :

بعد از استخراج گرافت کادر درمانی در زیر میکروسکوپ به آماده سازی گرافت برای کاشت مشغول شده و محصول کار خود را به جراح ارائه می دهد. جراح متخصص قبل از اینکه شروع به کاشت موها کند محل ابرو را با بی حسی موضعی بی حس می کند. با استفاده از از همان تیغ های بسیار ریز سوراخ هایی در طرح از قبل تعیین شده ابرو ایجاد و گرافت ها را درون آن قرار می دهد. در این مرحله باید به جهت رشد موها و همچنین زاویه آن ها نسبت به پوست دقت شود. اگر جراح از تجربه و مهارت کافی در کاشت گرافت ها برخوردار نباشد نتیجه کاشت غیرطبیعی و نامطلوب خواهد شد.

چه افرادی کاندیدای مناسب برای کاشت ابرو هستند ؟

 • اگر به صورت مادرزادی و ژنتیکی ابروهای نازک یا کم پشتی دارید یا به طور کلی موهای ابرو در شما رشد نکرده‌اند.
 • اگر از شکل، حالت یا فرم ابروهای خود رضایت ندارید.
 • اگر به علت آسیب، سوختگی، بخیه، جراحی، شکستگی  همه یا قسمتی از ابروی شما از دست رفته است یا می‌خواهید جای زخم یا بخیه‌ای در آن ناحیه را بپوشانید.
 • اگر به علت یک بیماری زمینه‌ای یا بیماری‌های پوستی ابروهای شما دچار ریزش مو شده‌اند بعد از درمان یا کنترل بیماری می‌توانید برای کاشت ابرو اقدام کنید.
 • خانم‌هایی که به دلیل برداشتن بیش از حد ابروها دچار نازکی یا کم‌پشت شدن ابرو شده‌اند.
 • خانم‌هایی که ابروهای خود را تاتو کرده یا هاشور زده‌اند و می‌خواهند ظاهر ابروها طبیعی‌تر به نظر برسد.

عوارض کاشت ابرو :

رایج ترین عوارض بعد از کاشت ابرو قرمزی، تورم، التهاب، خارش و کبودی ناحیه کاشت است. این عوارض طبیعی است و بعد از چند روز برطرف می شود. نکته مهم این است که شما نباید ابروهای خود را دست کاری کرده یا از داروهای مختلف استفاده کنید. زیرا که انجام این کارها به موهای کاشته شده آسیب می رساند. اگر کاشت ابرو را در کلینیکی معتبر و توسط پزشک ماهر و با تجربه انجام داده باشید عوارض بیشتر از این موارد را تجربه نمی کنید.

انجام کاشت در مراکز نامعتبر باعث ایجاد عدم تقارن در ابروها، رشد نامناسب موها، تفاوت رنگ موهای کاشته شده با موهای طبیعی، عدم رشد گرافت ها یا نرسیدن به حالت دلخواه خواهد شد. در این موارد امکان دارد جای برداشت و کاشت گرافت ها عفونت کند یا زخم شود. این زخم ها برای مدتی طولانی باقی می ماند و بعد از آن جای آن ها در ابروها قابل تشخیص است.

مراحل کاشت ابرو

مدل ابروی زنان و مردان چه تفاوتی دارد ؟

مردان ابروی پرتر و حجیم تری دارند که خم ابرو در آن ها بسیار کمتر از بانوان است. به این دلیل که همه قسمت های ابروی آقایان حجیم تر است و قسمت های انتهایی ابرو پرپشت خواهد بود. حدود ضخامت ابروی مردان یک و نیم سانت و طول ابروی آنان پنج و نیم سانت است و بیشتر نقطه انتهایی ابروی آن ها بالای کناره بیرونی چشم خواهد بود.

نقطه انتهایی ابرو در خانم ها کمی عقب تر از کناره بیرونی چشم است و دم ابروهای آن ها باریک تر و کم حجم تر از آقایان است. در یک سوم انتهایی ابروهای بانوان خم ابرو و قوس آن ایجاد می شود که باعث زیبایی بیشتر ابروی آقایان می شود. حدود ضخامت ابروی زنان 1.3 سانت است و طول ابروی آن ها پنج سانت است و بیشتر قسمت میانی ابروی آن ها نسبت به دم ابرو پرپشت تر است.

انواع کاشت ابرو

کاشت ابرو به روش FUE :

 کاشت ابرو به روش FUE مانند روش کاشت مو است و یکی از از انواع کاشت ابر است. برای رسیدن به حداکثر تراکم ابرو بیشتر لازم است که این روش را تکرار کنید. از آن جایی که موها در ابرو از پوست سر گرفته و کاشته می شود وقتی که رشد می کنند باید چیده شوند تا طول ابروی موجود حفظ شود. هدف از این روش حفظ یک ظاهر طبیعی ضخیم شدن و حفظ خطوط طبیعی و جهت رشد مو است.

بر خلاف مو در سر که در همان جهت رشد می کند ابروها در ناحیه بسیار کوچک در چند جهت مختلف رشد می کنند. موی سر در زاویه 45 درجه رشد می کند در حالی که موهای ابرو پیرو سطح پوست رشد می کنند. موها در ابروها از فولیکول های فردی رشد می کنند نه مانند موهای روی سر که واحدهای فولیکولی حاوی 1 تا 4 مو دارند. مرحله رشد که در پوست سر 3 تا 7 سال دوام دارد در ابرو فقط 4 ماه دوام دارد.

کاشت ابرو به روش FUT :

در این روش بیشتر از روش نوار FUT برای برداشتن تک نوار از بافت مو از پشت سر استفاده می شود. فولیکول های تکی استخراج می شوند و چیده می شوند در حالی که ساختارهای وخیم حفظ می شود و به دقت در برش های ایجاد شده در امتداد ابرو کاشته می شوند. یک ابروی متوسط بین 150 تا 250 تار مو دارد و یک کاشت ابروی حرفه ای شامل کاشت هر تار مو به صورت جداگانه است. هر تار مو به صورت دقیق دستکاری می شود تا از قرار گرفتن آن در جهت رشد طبیعی مو اطمینان حاصل شود. این روش تحت بی حسی موضعی انجام می شود.

ابرو در صورت هر فردی تاثیر گذار است و زیبایی و یا بد فرمی آن در چهره تاثیر می گذارد. بیشتر افراد در دنیا از نافرمی ابروها، کم پشتی ابرو و ریزش ابرو رنج می برد که باعث خدشه وارد کردن بر ظاهر، روحیه افراد را تخت تاثیر قرار می دهد. افراد همیشه به دنبال راهی برای درمان مشکل خود می گردند. کاشت ابرو به روش FUT یکی از انواع کاشت ابرو است.

کاشت ابرو به روش SUT : 

کاشت ابرو به روش SUT یکی دیگر از انواع کاشت ابرو است. افراد به دلایل مختلف دچار ریزش ابرو می شوند و یا به طور ذاتی دارای کم پشتی ابرو می باشند که تاثیر منفی در ظاهر و روحیه افراد دارد. طبیعی است که افراد به دنبال راهی برای زیبایی بخشیدن به ابرو در نهایت چهره خود باشند. درمان ها و روش های مختلفی برای کاشت مو وجود دارند که دائمی نبوده و رشد طبیعی ابروها را به همراه ندارند. تنها روش درمان رشد طبیعی ابروها کاشت ابرو به روش SUT است که به رشد طبیعی ابروها می انجامد.

مراقبت های بعد از کاشت

مراقبت های صحیح بعد از جراحی مهم است زیرا مراقبت های نادرست از موهای تازه کاشته شده به آن ها آسیب می رساند و امکان دارد باعث از بین رفتن فولیکول های مو و ریزش آن شود. در ادامه با مراقبت های بعد از کاشت ابرو آشنا می شوید :

 • پانسمان روی ناحیه بانک مو و ناحیه کاشت برای دو روز باقی خواهد ماند و در این مدت مرتب پانسمان را تعویض کنید و ناحیه را تمیز نگه دارید.
 • بعد از برداشتن پانسمان ناحیه دهنده این ناحیه را با احتیاط بشویید.
 • پزشک بعد از کاشت ابرو مایع مخصوصی را به شما می‌دهد که باید هر 2 تا 3 ساعت آن را روی ابروهای خود اسپری کنید. این کار را بر اساس دستورالعمل پزشک و به صورت مرتب انجام دهید.
 • ممکن است در روز بعد از کاشت ابرو پوسته‌ها یا لخته‌هایی روی ابرو وجود داشته باشد. آن‌ها را دست‌کاری نکنید تا خودشان به طور کامل برطرف شوند.
 • در صورتی که پوسته و لخته‌ها برطرف شده‌اند می‌توانید ابروهای خود را آرایش کنید.
 • می‌توانید برای کاهش التهاب از کمپرس سر استفاده کنید اما نباید یخ را بیشتر از 20 دقیقه روی ابروهای خود بگذارید.

مراقبت های بعد از کاشت ابرو

کلام آخر

قبل از انجام کاشت ابرو سعی کنید بهترین کلینیک کاشت ابرو و بهترین پزشک را برای جراحی انتخاب کتید و با آگاهی کامل دست به انجام کاشت ابرو بزنید. دستورات و مراقبت های لازم را به خوبی انجام دهید تا نتیجه مناسبی از کاشت ابرو بگیرید. ممنون از اینکه تا آخر مقاله انواع کاشت ابرو همراه ما بودید. نظرات و پیشنهادات خود را با ما درباره انواع کاشت ابرو در میان بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.