کاشت ابرو به روش SUT

ما در این مقاله سعی داریم شما را با کاشت ابرو به روش SUT آشنا کنیم. کاشت ابرو یکی از روش هایی است که باعث پرپشت شدن و حجیم تر شدن ابروها می شود و باعث زیبایی در چهره افراد می شود. کاشت ابرو روش هایی دارد که با توجه به نوع ابرو از روش مناسب استفاده می شود. بعضی از افراد از روش هایی مانند مداد ابرو تاتو و هاشور استفاده می کنند اما این روش ها نمی تواند ظاهری طبیعی برای ابروی شما داشته باشد و نیاز به ترمیم دارد اما کاشت ابرو روشی است که مانند ابروی خودتان است و ظاهری طبیعی دارد. در ادامه برای آشنا شدن با کاشت ابرو به روش SUT با ما همراه باشید.

کاشت ابرو چیست ؟

در کاشت ابرو فولیکول های مو شامل مو و قسمت های جزئی که وظیفه ساخت و رشد مو را دارند از قسمتی از سر که شامل پشت سر و مابین دو گوش می شود گرفته شده و به ناحیه ای از ابرو که نیاز به کاشت دارد پیوند زده و انتقال می باید. بعد از کاشت فولیکول های مو در ناحیه ابرو تارهای مو کاشته شده تا آخر عمر با همان قوت به رشد خود ادامه می دهد و مانند ابروی افراد می توان آن را اصلاح کرد.

کاشت ابرو چیست ؟

ویژگی های مهم در کاشت ابرو :

 • خواب و رشد ابرو :

ابرو به 3 بخش سر، تنه و دم تقسیم می شود که هر کدام خواب و رشد متفاوتی دارند.

سر ابرو : درونی ترین قسمت ابرو سر ابرو است که اندازه آن 5 تا 7 میلی متر است. رشد موها در این ناحیه به سمت بالا است و از نظر رنگی روشن تر از بخش های دیگر است. بیشتر افراد به پر کردن بیش از اندازه گرایش ندارند.

تنه ابرو : ناحیه میانی ابرو که طول آن دو و نیم سانتی متر می رسد و پرپشت ترین و پرحجم ترین بخش ابرو است. در بخشی از تنه که به سر ابرو نزدیک تر است زاویه رشد موها به سمت بالا و خارج از صورت است. در ناحیه میانی زاویه رشد ابرو مناسب با برآمدگی استخوان ابرو تغیر می کند. در این بخش موهای قسمت بالا رو به پایین و موهای قسمت پایین رو به بالا رشد می کند.

دم ابرو : از قسمتی که ابروها از تنه خم شده تا آخر آن را دم ابرو می گویند که طول آن به دو سانتی متر می رسد که کم تراکم ترین ناحیه ابرو است و تارهای مو در این ناحیه نازک هستند. جهت رشد موهای این ناحیه افقی است و با بیشتر شدن سن افراد کم پشت می شود.

 • رشد موهای ابرو زاویه آن :

زاویه رشد مو سر و ابرو حدود 45 درجه فرق دارد که این اتفاق باعث می شود موهای ابرو روی پوست بخوابد برعکس موهای سر به صورت عمودی نسبت به موی سر رشد می کنند به این علت موهایی که برای پیوند ابرو برداشته می شود بیشتر از ناحیه پشت گوش افراد برداشته می شود که خواب شبیه موهای ابرو داشته باشد و از موارد مهم که نیازمند تجربه بالا است زاویه ای است که فولیکول را وارد پوست می کنند.

 • تفاوت گرافت های مو :

بخش‌های فولیکولی که از ناحیه سر برداشته می‌شوند امکان دارد شامل چند تار مو باشند زیرا بیشتر  فولیکول‌ های سر شامل دسته‌های 2 تایی، 3 تایی و 4 تایی مو می‌شود این در حالی است که موهای ابرو به صورت تار به تار و تکی باشند و باید دقت داشت که اگر هر واحد فولیکولی از یک تار مو بیشتر داشت زیر میکروسکوپ به قسمت های تک تار مویی تقسیم بندی شود.

 • سیکل رشد متفاوت موها :

موهای بدن ما در حال ریزش است و در افراد سالم حدود 50 تا 100 تار مو ریزش می‌کند که همه این ها جزئی از یک چرخه است که به آن چرخه رشد مو می گویند که دارای 3 مرحله اصلی به نام‌های رشد، استراحت و ریزش می‌باشد. چرخه رشد موهای ابرو و سر تفاوت زیادی دارد طوری که موهای ابرو بعد از ریزش در فاصله زمانی 4 ماه در مرحله رشد قرار می‌گیرند در حالی که موهای سر در فاصله زمانی 3 تا 7 سال در مرحله رشد قرار می‌گیرند. به این علت است که موهای سر نسبت به موهای بقیه بدن بیشتر رشد می کند و بلند می شوند.

سیکل رشد متفاوت موها

روش های کاشت ابرو

کاشت ابرو روش هایی دارد که برای هر فردی می تواند متفاوت باشد. در ادامه با روش های کاشت ابرو آشنا می شوید :

روش کاشت نواری یا FUT : 

این روش یکی از روش‌های قدیمی کاشت ابرو است که کاربرد زیادی داشته است. این روش هنوز هم یکی از پرطرفدارترین روش‌ها برای کاشت مو است اما نمی‌تواند گزینه مناسبی برای کاشت ابروها باشد. ابروهای کاشته شده با این روش طبیعی به نظر نمی رسند و حالتی وز و شانه‌ای پیدا می‌کردند. با وجود دقت زیاد پزشک در نهایت رشد ابروها در جهت مناسب نبود و زاویه رشد موها با موهای طبیعی ابرو فرق دارد. روش FUT نیاز به برش و بخیه دارد و به این علت دوران نقاهت آن طولانی است.

در روش کاشت نواری یا FUT موها  از پشت گوش‌ها یا روی سر برداشته می‌شوند. برای برداشت موها یک برش نواری در ناحیه مورد نظر ایجاد شده و بعد از برداشت موها برش ایجاد شده بخیه می‌خورد. روش FUT برای کاشت ابرو مثل روش کاشت موها است. در این روش میکرو گرافت نای برداشت شده با استفاده از سوزن‌های مخصوص در ناحیه مورد نظر کاشت می‌شوند تا جهت خواب ابروها و زاویه رشد موها با موهای طبیعی فرقی نداشته باشند. موهای کاشته شده در این روش طبیعی هستند و به این علت مثل موهای طبیعی رشد می‌کنند. بعد از ثبت شدن نتیجه کاشت می‌توانید ابروهای خود را اصلاح کنید.

روش غیر جراحی FUE : 

یکی دیگر از روش‌های کاشت ابرو روش FUE یا برداشت غیر نواری و غیر جراحی است. این روش را می‌توان هم برای خانم‌ها و هم برای آقایان استفاده کرد و یکی از کم خطر ترین روش‌های کاشت ابرو است. در این روش تارهای مو از ناحیه عقب سر برداشته می‌شوند. در این ناحیه تراکم موها بیشتر است و به دلیل قطر کمتر شباهت موها به موهای طبیعی ابرو بیشتر است. این ظرافت موها باعث می‌شود که ابروهای شما طبیعی تر شوند و کاشت با دقت زیادی انجام شود. جراحی انجام شده در این روش بسیار سبک تر از روش‌های دیگر است و به این دلیل دوره نقاهت کمتری دارد. بعد از کاشت ابرو با این روش جای زخم بر روی ابروها باقی نمی‌ماند و به دلیل نداشتن نیاز به استراحت افراد بعد از کاشت می‌تواند فعالیت های خود را انجام دهند.

در روش FUE برای حفظ سلامت موها و فولیکول های آن در هر انتقال یک فولیکول برداشته شده و با زاویه مناسب در ناحیه موردنظر کاشته می‌شود. در این روش نیازی به برش و بخیه نیست.این اتفاق باعث می‌شود که FUE یکی از جراحی‌های کم تهاجمی باشد و به دلیل نبود زخم و خونریزی و درد کمتر به یکی از بهترین روش‌های کاشت مو تبدیل شود. با پیشرفت علم و به وجود آمدن روش‌های جدیدتر این روش برای کاشت ابرو استفاده نمی‌شود.

روش SUT و روش های مبتنی بر آن :

امروزه از این روش‌ها برای کاشت ابروها استفاده می‌شود. روش‌های FIT، SUT، Micro FIT و Super FUE از روش‌های پر طرفدار کاشت ابرو هستند که بر پایه استخراج فولیکول عمل می‌کنند. در این روش‌ها پزشک از روش های مختلفی برای برداشت فولیکول و کاشت موها استفاده می‌کند اما همه آن‌ها بدون برش، زخم و خونریزی هستند. نتیجه این روش‌ها طبیعی است و تا آخر عمر باقی می‌مانند. این روش‌ها از روش‌های پرطرفدار برای کاشت ابروها هستند.

کاشت ابرو روش SUT چگونه انجام می شود ؟

در مرحله‌ای که فولیکول های آماده شده به ابرو انتقال داده می‌شوند پزشک باید دقت زیادی داشته باشد و از تجربه و علم خود استفاده کند. کاشت طبیعی ابرو به روش SUT مثل همه روش‌های دیگر دائمی است. اگر انتقال مو به این ناحیه استاندارد باشد مشکلات زیادی مثل خط رسد غیر طبیعی و حالت عروسکی ابرو، نامرتب بودن زاویه رویش به چشم می‌خورد. امکان دارد موی پیوند شده طوری رشد کند که حالتی شبیه چمن یا سیخ داشته باشد. به این دلیل انتخاب پزشک که تجربه زیادی در زمینه کاشت ابرو علاوه بر کاشت مو داشته باشد اهمیت زیادی دارد. مهارت پزشک در کار با دستگاه‌ها مهم است زیرا این جراحی وابسته به تکنولوژی است و پزشک باید همه نکات دستگاه را بشناسد.

در روش SUT برای پیوند ابرو از واحدهای فولیکولار تک یا دو تار مویی استفاده می‌شود تا نتیجه با ظرافت زیادی داشته باشد. می‌توان از واحدهای فولیکولار 4 تایی استفاده کرد که در صورت برداشت هزار واحد، چهار هزار واحد مو پیوند زده خواهد شد. بهترین کارایی را از این روش می‌توان با تراکم بالا مشاهده کرد. برای آماده سازی ناحیه ابرو باید این قسمت به صورت موضعی بی‌حس شود تا افراد هیچ دردی را احساس نکند و استریل کردن پوست برای کاشت انجام می‌شود.

مزایای کاشت ابرو به روش SUT :

کاشت ابرو به این روش می تواند مزایایی و معایبی داشته باشد که در ادامه با آن ها آشنا می شوید :

 • دوران نقاهت کوتاه
 • انجام کاشت طبیعی ابرو بدون خونریزی، درد و بخیه
 • ایجاد خط رشد ابروی طبیعی
 • استفاده حداکثری از بانک مو
 • وجود زخم‌های ریز و سطحی که ترمیم می‌شوند

برای آشنا شدن با بهترین دکتر کاشت ابرو در تهران به سایت مربوطه مراجعه فرمایید.

تعیین طرح ابرو قبل از کاشت

یکی از مهم ترین دلایل نیاز به جلسات مشاوره قبل از کاشت ابرو ریخت شناسی است.  یکی دیگر از کارهای مهمی که در جلسات قبل از جراحی و بعد از ریخت‌شناسی ابروها باید انجام شود تعیین طرح ابرو است. این اتفاق مشخص می‌کند که فولیکول های برداشته شده باید در چه ناحیه ای قرار بگیرند و زاویه آن‌ها  باید چگونه باشد. تعیین طرح ابرو با توجه به اصول زیبایی شناختی و بر اساس حالت خود ابروها و چهره فرد انجام می‌شود.

در تعیین طرح ابرو مهم‌ترین مسئله این است که طرح جدید باید با کل صورت و با حالت چشم‌ها هماهنگی داشته باشد. در این روش باید نقطه شروع ابرو مشخص شود. تعیین نقطه شروع باعث می‌شود که ابروهای کاشته شده به هم نزدیک نشوند و فاصله زیادی هم نداشته باشند. باید نقطه پایانی را  مشخص کرد. این نقطه نباید تا شقیقه‌ها کشیده شود یا به کناره صورت نزدیک باشد. در نهایت خم ابرو که مهم‌ترین قسمت ابرو است تعیین می‌شود. محل قرارگیری خم ابرو تاثیر زیادی در حالت چهره فرد دارد. اگر خم ابرو بیش از اندازه بالا یا پایین باشد به چهره افراد حالتی متعجب، خشمگین یا ناراحت می دهد.

تعداد گرافت های برداشته شده برای کاشت ابرو چقدر است ؟

تعداد گرافت های برداشته شده برای کاشت ابرو بیش از 400 عدد نیست. برای برداشت آن‌ها به روش کاشت ابرو به روش FIT از تیغ‌های باریکی به قطر کمتر از 1 میلی متر استفاده می‌کنند. برای کاشت ابرو از موهای پشت گوش که ظرافت زیادی دارد استفاده شود از هر قسمت پشت گوش 150 تا 200 گرافت برداشت می‌شود که تعداد آن به کم پشتی ابروی افرادی که می خواهند کاشت ابرو انجام دهند فرق دارد. در این روش برداشتن گرافت بدون خونریزی و درد است و سریع بهبود می باید به این دلیل که زخم های به وجود آمده کوچک هستند و افراد هیچ دردی به علت تزریق بی حسی احساس نمی کنند.

تعداد گرافت های برداشته شده برای کاشت ابرو چقدر است ؟

کاندیدای مناسب کاشت ابرو

داشتن ابروهایی زیبا یکی از دلایلی است که افراد از ایمپلنت ابرو استفاده می کنند و کاشت ابرو یکی از جراحی هایی است که اهمیت زیادی دارد زیرا ابرو در کانون صورت قرار دارد و مورد توجه است. تناسب ابرو با فرم صورت و حالت چشم در زیبایی افراد تاثیر زیادی دارد و ریزش موهای ابرو باعث کم پشتی و کم شدن زیبایی ابرو می شود. دلایلی هستند که باعث ریزش ابرو در افراد می شوند که در ادامه به آن می پردازیم :

 • سوختگی
 • آلوپسی
 • برداشتن یا اصلاح غیر اصولی ابروها
 • اختلالات مادر زادی در رشد طبیعی ابروها
 •  بیماری‌هایی که امکان دارد روی ریزش مو و ابرو تاثیر گذار باشند.
 • بیماری‌های مرتبط با تیروئید
 • عفونت در ناحیه ابرو
 • افرادی که به صورت ژنتیکی و یا ارثی دچار ریزش ابرو شده و ابرو های آن ها رو به کم پشتی است
 • هاشور، تاتو و فیبروز ابروها

مراحل کاشت ابرو

نحوه کاشت ابروی طبیعی به صورت زیر است:

 طراحی ابرو :

در این مرحله، از بیمار خواسته می‌شود تا درخواست‌ها و شکل ابروی دلخواه خود را ترسیم کند و به صورت کامل در مورد خواسته‌های خود از ظاهر ابرو توضیح دهد. در نهایت پزشک با بررسی شکل و فرم مورد نظر بیمار و برطرف سازی ایرادهای آن و همچنین فرم دهی و تقارن سازی آن‌ها طرح نهایی را برای عمل آماده می‌سازد.

شناسایی گرافت‌ها :

موهای مورد نیاز برای کاشت ابرو طبیعی معمولا از ناحیه اطراف سر و یا قسمت پشت گوش برداشته می‌شود که به آن بانک مو گفته می‌شود. در صورتی که ابروها دارای موهای ضخیم‌تری باشند (ابروهای مردانه) برای کاشت از ناحیه پشت سر و یا پشت گوش که دارای موهایی ضخیم‌تر و چند تایی است استفاده می‌شود.

اما برای کاشت ابروی خانم‌ها که دارای موهایی نازک‌تر در ابروی خود هستند از قسمت پشت گوش و پایین گردن که دارای موهایی ظریف‌تر، کوتاه‌تر و با واحدهای فولیکولی تک تار می‌باشد استفاده می‌گردد.

برداشت گرافت‌ها :

پس از بی حسی ناحیه مورد نظر با کمک روش‌های FIT و یا سایر روش‌ها گرافت‌ها بدون درد و خونریزی برداشت می‌گردد. پس از انجام این عمل نیز جای زخم‌ها به دلیل اینکه بسیار کوچک هستند به سرعت بهبود می‌یابد و دردی در آن ناحیه احساس نخواهید کرد.

کاشت گرافت‌ها :

پس از استخراج گرافت‌ها، توسط تیم درمانی و زیر میکروسکوپ گرافت‌های مورد نظر کاملا آماده سازی می‌گردند و در نهایت به جراح ارائه داده می‌شوند. ناحیه ابروها نیز با مواد بی حسی موضعی کاملا بی‌حس می‌گردد و سپس با کمک تیغ‌های جراحی سوراخ‌هایی بر روی طرح از پیش تعیین شده ایجاد می‌شود و گرافت‌ها درون آن قرار می‌گیرد.

در این مرحله پزشک با مهارت و تبحری که در این زمینه به دست آورده است بایستی به جهت رشد موها و همچنین زاویه آن‌ها نسبت به پوست دقت کافی داشته باشد. در غیر این صورت ممکن است بیمار با نتیجه‌ای غیرطبیعی مواجه گردد. در ادامه می‌توانید تصاویر کاشت ابرو را مشاهده کنید.

کاشت گرافت‌ها :

عوارض کاشت ابرو به روش SUT

لازم به ذکر است که هر یک از روش های کاشت ابرو با برخی عوارض همراه اند اما بعد از کاشت ابرو با تکنیک sut دوره بهبودی یا عارضه خاصی نخواهید داشت، بنابراین می توانید روز بعد از کاشت ابرو به آسانی به فعالیت های روزانه خود بپردازید. لازم به ذکر است که در این تکنیک، موهای ابرو می توانند رشد کنند و کاملاً با حالت خواب و زاویه عادی ابرو کاشته می شوند، بنابراین با ظاهری طبیعی هیچ شخصی متوجه کاشت ابرو شما نمی شود.

کاشت ابرو مثل دیگر جراحی ها عوارض طولانی مدت ندارد. موهایی که اخیرا کاشته شده اند در قسمت ابرو برای مدتی به همین ترتیب رشد می کنند تا به فرم طبیعی شان که از سر برداشته شده است، برسد. بنابراین امکان دارد که نیاز به کوتاه کردن و کوتاه کردن مرتب ابروها باشد، درست مانند موهای سر. علاوه بر این، شکل ابروهایتان ممکن است خیلی به چیزی که در انتظارش هستید نزدیک نباشد، ولی این مشکل رفع می شود و ابروها به حالت عادی و مطلوب به نظر می رسند.

بعد از کاشتن ابرو به این روش، ابروهای شما ممکن است تراکم ابروهای عادی را نداشته باشند و این امری طبیعی است چون حتی اگر این موها با ابزار مناسب و ظریف کاشته شوند، همچنان هم ممکن است مقداری غیر قابل انتظار باشند، اما نه به شکل واضح و غیر عادی. با توجه به زاویه و حالت موهای ابرو، وضعیت برای کاشت تا حدی نامناسب است. خواب ابرو امکان دارد که مثل ابروهای طبیعی نباشد و کمی فرق داشته باشند. به خصوص در قسمت تاج که زاویه دار شدن آن بسیار سخت است.

در حقیقت این موارد به مهارت و تخصص فردی که کاشت ابرو را برای شما انجام می دهد، بستگی دارد. بیشتر کلینیک ها با در اختیار داشتن حرفه ای ترین گروه های جراحی کاشت ابرو با تبحر و تجربه بالا، می توانند بهترین نتایج را در اختیار مردم قرار می دهند.

سوالات زیادی در رابطه با اینکه چه مدت طول می کشد تا ابروها بعد از کاشت به حالت طبیعی خود برگردند، پرسیده می شود. در جواب به این پرسش می بایست گفت که حدود 6 تا 9 ماه طول می کشد تا ابروها به حالت طبیعی خود برگردند و به نتیجه مطلوب برسند. پیش از آن، ابروها همچنان با ابروی طبیعی فرق دارند و این صبر شما را در صرف این زمان است که نتیجه مطلوب را برای شما به ارمغان می آورد.

کلام آخر

قبل از کاشت ابرو سعی کنید بهترین کلینیک و بهترین پزشک را انتخاب کنید. از افراد با تجربه کمک بگیرید و با آگاهی دست به انجام این کار بزنید. ممنون از اینکه تا آخر این مقاله همراه ما بودید. نظرات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید.

1/5 - (3 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *