انواع روش های لاغری کلینیک آوینا تهران

برای لاغری موضعی در کلینیک آوینا تهران، از روش های مختلفی می توان استفاده کرد که هر یک به نوعی منجر به لاغری می شوند؛ در ادامه این روش ها را برای شما ذکر خواهیم کرد :

لیپوماتیک : لیپوماتیک روشی برای لاغری موضعی است که برای انجام آن از دستگاهی که هوای فشرده دارد استفاده می شود؛ نام این دستگاه ذکر شده، کانولا است که می تواند به اندازه 360 درجه چرخش داشته باشد؛ این دستگاه به دلیل داشتن حرکت ارتعاشی ثابت، موجب از بین رفتن سلول های چربی می شود و هیچ آسیبی به پوست وارد نمی کند؛ از این رو لیپوماتیک روشی بسیار موثر و مناسب جهت لاغری موضعی می باشد.

کربوکسی تراپی : برای انجام این روش از گازی به نام دی اکسید کربن در کلینیک استفاده می شود که باید به بافت چربی تزریق گردد؛ با تزریق این گاز، سلول های چربی تجزیه می شوند و از بدن فرد خارج می گردند؛ با انجام این روش، علاوه بر لاغری موضعی، گردش خون در بدن افزایش می یابد.

کویتیشن : این روش نوعی لیپوساکشن بدون جراحی می باشد که تاثیر زیادی در کاهش وزن به صورت موضعی دارد؛ برای انجام این روش باید از امواج فراصوت استفاده شود تا با آب میان بافتی برخورد داشته باشند و در نواحی اطراف سلول های چربی حباب هایی ایجاد کنند؛ حباب های تشکیل شده موجب از بین رفتن بافت چربی می شوند و به هیچ یک از سلول های دیگر آسیبی وارد نمی کنند؛ سلول های چربی که در این روش آب می شوند از طریق سیستم لنفاوی و مجاری ادراری از بدن فرد دفع و خارج می شوند و تا یک الی دو روز حجم ادرار افزایش می یابد.

آر اف : می توان برای از بین بردن چربی های موضعی از روش آر اف که روشی نوین است استفاده کرد؛ برای انجام این روش باید از امواج رادیو فرکانسی استفاده شود تا با ایجاد حرارت بالا، چربی های موضعی از بین بروند؛ در واقع این روش تاثیر بسزایی در از بین بردن سلول های چربی دارد و هیچ گونه آسیبی به عضلات و پوست اطراف بافت وارد نمی کند؛ می توان از این روش جهت درمان کردن سلولیت یا ترک های پوستی استفاده کرد.

لیپولیز : نام دیگر این روش، لیزر لیپوساکشن است و برای انجام این روش از لیزر استفاده می شود؛ روش لیپولیز می تواند با سرعت بالا باعث به از بین رفتن چربی ها شود و منجر به لیفت شدن پوست اطراف شود؛ استفاده از بیهوشی در این روش ضروری و مورد نیاز نیست؛ می توان از این روش برای قسمت های مختلف بدن از جمله غبغب، ران، ساق پا، بازو، صورت، پشت گردن و … استفاده کرد.

 

مزایای استفاده از لاغری موضعی در کلینیک آوینا تهران

برخی از مهم ترین مزایای این روش درمانی که در کلینیک آوینا تهران انجام می شود به قرار ذیل است:

 1. طول دوره درمان کوتاه مدت
 2. عدم استفاده از داروهای بیهوشی، در نتیجه بیمار در معرض عوارض ناشی از داروهای بیهوشی قرار ندارد.
 3. عوارض جانبی ناشی از این نوع درمان بسیار اندک است.
 4. حذف و از بین بردن چربی ها در این درمان به صورت مرحله ای انجام می شود و بیمار می تواند نظرات خود را به پزشک اعلام کند.
 5. بیمار تا وقتی که نکات و مراقبت هایی که به وی توصیه شده است را رعایت کرده و وزن خود را ثابت نگه دارد درمان برای وی ماندگار خواهد بود.

دلایل چاقی و اضافه وزن

در واقع هر فردی ممکن است در طول زندگی خود، دچار اضافه وزن و چاقی مفرط شود که با مراجعه به کلینیک آوینا تهران می توان از شر این چربی های مازاد خلاص شد؛ البته چاق شدن و افزایش یافتن اضافه وزن دلایل متعددی می تواند داشته باشد که در ادامه آن ها را برای شما ذکر خواهیم کرد :

مصرف دارو ها : استفاده از برخی داروها موجب تغییر یافتن سیستم متابولیسم بدن می شود و در نهایت چاقی و افزایش وزن را به دنبال دارد؛ با مصرف برخی داروها فرد در مدت زمان بسیار کوتاه دچار چاقی می شود.

بی خوابی : طبق تحقیقاتی که اخیرا انجام شده است، بی خوابی منجر به افزایش وزن می شود زیرا اگر الگوی خواب افراد تغییر کند، فرد دچار پرخوری می شود و در نهایت اضافه وزن رخ می دهد؛ بیشتر افرادی که کمبود خواب را تجربه می کنند، تمایل بسیار زیادی به مصرف کردن کربوهیدرات دارند.

ترک سیگار : گاهی اوقات افراد در صورت ترک سیگار، اضافه وزن را تجربه می کنند و دلیل این امر این است که تنباکو بر روی اشتهای فرد اثر منفی می گذارد و در نهایت منجر به افزایش استرس و پرخوری می شود.

سندروم تخمدان پلی‌کیستیک : خانم هایی که به سندرم تخمدن پلی کیستیک مبتلا هستند، ممکن است دچار اضافه وزن در قسمت میانی بدن خود شوند؛ این مشکل منجر به تولید شدن بیش از حد هورمون مردانه در بدن می‌شود.

نارسایی قلبی : در صورتی که مایعات در بخش خاصی از بدن احتیاج یابند و نارسایی قلب رخ دهد، فرد دچار اضافه وزن می شود و حتی ممکن است در مدت زمان 1 روز یک کیلوگرم اضافه وزن را تجربه کند.

مشکلات کلیوی : در صورت به وجود آمدن اختلال در روند عملکرد کلیه ها، مایعات مازاد در بدن باقی می ماند و در نتیجه اضافه وزن رخ می دهد؛ زمانی که کلیه ها آسیب ببینند، نمی توانند مایعات و سم را به خوبی از بدن دفع کنند که در نهایت آن ها در بدن تجمع می یابند.

سیروز کبدی : در واقع سیروز کبدی نوعی مشکل است که در آن، برای جایگزین شدن بافت های سالم، بافت های زخمی وارد کار می شوند که می تواند منجر به بزرگ شدن شکم و اضافه وزن شود؛ به دلیل جایگزین شدن بافت های زخمی، در شکم انسان مایعات جمع می شوند و در نتیجه وزن افزایش می یابد.

اختلالات تیروئید : تیروئید غده ای در جلوی گلو انسان است که در صورت کم کار شدن، متابولیسم بدن کاهش می یابد و در نهایت اضافه وزن رخ می دهد.

سرطان تخمدان : در صورتی که لگن خانم ها دچار درد و تورم شود، نشانه سرطان تخمدان است؛ این بیماری علائم دیگری همراه دارد که شامل درد شکم، درد لگن، سخت خوابیدن، تکرر ادرار، از دست دادن اشتها، سیری سریع، چرخه قاعدگی نامنظم می باشد.

بارداری : در واقع در صورت افزایش یافتن وزن به طور ناگهانی، احتمال باردار بودن خانم ها وجود دارد؛ بیشتر خانم ها سعی می کنند در این برهه از زمان غذای بیشتری میل کنند تا کودک به خوبی رشد کند؛ اضافه وزن شامل وزن جنین، جفت، مایع آمنیوتیک، افزایش خون‌رسانی و بزرگ شدن رحم است.

تغییرات هورمونی : خانم ها ممکن است در دوران یائسگی به دلیل تغییر کردن هورمون ها، چاقی را تجربه کنند؛ در این دوران هورمون استروژن کاهش می‌یابد و باعث افزایش وزن و چاق شدن خانم ها می شود.

 

دستگاه اگزیمیا چیست؟

دستگاه اگزیمیا از چندین تکنولوژی روز دنیا بهره می‌برد و می‌تواند در جهت از بین بردن سلولیت، لاغری موضعی و همچنین سفت‌سازی ناحیه مورد نظر استفاده شود.

این دستگاه به وسیله ی شرکت BIONIX ایتالیا تولید شده و حاصل ترکیب شدن امواج لیزر و الکتروپوریشن به کمک چند تکنولوژی موجود در لیزر پوریشن و همچنین میکرودرم و اندورادیومگ و به طور همزمان صورت گرفته و سبب کم کردن انتخابی سلول های چربی و علاوه بر آن سفت سازی بخش های گوناگون درمانی با رادیو لیفت چند قطبی، صورت می گیرد.

این روش کاملا بی‌خطر است و برای افرادی مناسب است که تمایلی به عمل جراحی ندارند و دنبال راه‌های بی‌خطر هستند.

بهترین کاندیدای استفاده از دستگاه اگزیمیا چه کسانی هستند؟

 • افرادی که اضافه وزن کمی دارند.
 • از لحاظ سلامت بدنی در وضعیت خوبی هستند.
 • رژیم غذایی مناسب خود را رعایت می‌کنند.
 • فعالیت بدنی نسبتا مناسبی در طول روز دارند. مانند پیاده روی روزانه.
 • وضعیت سلامت آن‌ها از نظر سلامت غدد بررسی شده باشد و مشکلی نداشته باشند.
 • قبلا در ناحیه مورد نظر عمل جراحی بای لاغری انجام نداده باشند.
 • به مصرف الکل اعتیاد نداشته باشند.

کاربردهای دستگاه اگزیمیا در کلینیک آوینا

از کاربردهای دستگاه اگزیمیا می‌توان موارد زیادی را نام برد که در این بین برخی از آن‌ها عبارتند از:

 • رفع و حذف سلولیت‌های نقاط مختلف بدن
 • کاهش سایز به دلیل حذف بافت چربی زیر پوست
 • لیفت و بالابردن بخش‌های افتاده و شل شده‌ی بدن
 • ایجاد زاویه در فک و صورت
 • کاهش خطوطی که ناشی از چاقی و لاغری متعدد و همچنین زایمان هستند
 • رفع لک‌
 • درمان خاصیت کشسانی پوست
 • درمان پوست پرتقالی و به عبارتی منفذ دار
 • و درمان ناهمواری‌های ایجاد شده ناشی از بخیه‌ها و گوشت‌های اضافه‌ی ایجاد شده پس از عمل جراحی

استفاده از روش لاغری موضعی برای چه افرادی مناسب است؟

افرادی که اضافه وزن بالایی نداشته و تنها در بخش هایی از بدن چربی اضافه دارند می توانند برای درمان، لاغری موضعی را انتخاب کنند. همچنین افرادی که تحت این درمان قرار می گیرند دوره نقاهت کوتاهی دارند و بعد از گذشت چند روز با رعایت توصیه های دکتر تغذیه می توانند فعالیت های روزانه خود را از سر بگیرند.

برای لاغری موضعی از روش های مختلفی می توان استفاده کرد که هر یک منجر به از بین رفتن چربی های مازاد اندام های مختلف بدن می شوند؛ از این رو برای استفاده از روش های مختلف لاغری می توانید به کلینیک آوینا تهران مراجعه کنید و به اندام ایده آل خود دست یابید.