تزریق ژل لب

در مقاله امروز در رابطه با تزریق ژل لب صحبت خواهیم کرد ؛ افراد سنشان بالا می رود و با پیری پوست خود مواجه می شوند و ممکن است اعضای صورت آن ها با گذر سن دچار افتادگی شود و در ضمن می توان گفت لب که جزئی از چهره است دچار کم حجمی و افتادگی می شود و برای درمان این عوامل باید راه کاری پیشه کرد؛ یکی از راه کارهای درمان، تزریق ژل لب است که این ژل ها انواع و جنس های متفاوت دارند.

ژل لب چیست؟

ژل لب دو نوع است : موقت و دائم؛ هر کدام کارایی و تاثیر متفاوت دارد و نیز می توان ذکر کرد که دارای عوارض و مزیت متفاوت اند؛ در حقیقت بین ژل لب ها، ژل دائم طرفداران زیادی دارد و مردم بیشتر جذب مواردی می شوند که ماندگاری بالا دارد اما این ژل دارای سختی های منحصر به فرد است به طور مثال اگر بیمار پس از تزریق ژل از این کار پشیمان شود دیگر نمی تواند آن را در بیاورد پس باید در انتخاب خود بسیار احتیاط کنید؛ و بیشتر پزشکان توصیه می کنند که ژل موقت را به لب های خود تزریق کنید؛ در بین تمام این ژل ها می توان گفت که ژل های دارای هیالورونیک اسید محبوبیت و کاربرد بیشتری دارد چون لب شما را تا حد زیادی نرم و مرطوب می کند و در نهایت چهره بهتری خواهید داشت.

ژل لب چیست

ژل هیالورونیک اسید

در واقع در این سال ها ماده هیالورونیک اسید بسیار بین مردم محبوبیت پیدا کرده و بسیاری از لوازم آرایشی بهداشتی دارای این ماده مفید اند و از لحاظ تقویت می توان گفت که جزء بهترین مواد تقویتی است که می تواند لب ها و صورت شما را نرم و مرطوب کند؛ اخیرا از این ماده در تمام کرم های مرطوب کننده و سرم های صورت استفاده می کنند؛ در ژل های لب نیز از این ماده استفاده می کنند که ماندگاری این ژل ها بین 6 الی 18 ماه متغیر است که پس از گذر این زمان نیاز است که آن را تمدید کنید؛ در حقیقت هنگام استفاده از این نوع ژل ها شما می توانید به راحتی لب های خود را به حالت اولیه خود برگردانید و هیچگونه عارضه ای با خود به همراه ندارد.

در ضمن زمانی که انژکتوری که از هیالورونیک اسید استفاده می کند را انتخاب می کنید، این امکان وجود دارد که میزان ماده تزریقی به لب را پزشک معالجتان کنترل کند و این انژکتورها به پزشک پیشنهاد می دهد تا از مقدار کمی ژل در زمان مشخص استفاده کند؛ در واقع این انژکتور ها تعادل را برقرار می کند و کمک می کند تا با تزریق زیاد ژل مقابله کند تا در نهایت لب هایی خوش فرم داست باشید؛ از دیگر مزیت این ژل ها، تورم و کبودی و عوارض کمتر است؛ مزیت دیگر این روش این است که توسط بدن کاملا پذیرفته می شود و دلیل ای امر وجود هیالورونیک اسید در بدن است.

ژل هیالورونیک اسید

انواع ژل لب

در رابطه با برند و مواد ژل ها می توان گفت که دارای انواع مختلف است:

در واقع یکی از بهترین نوع ژل، ژل لب ژوویدرم است که عوارض کمتر و ماندگاری بالا دارد؛ این ژل خود دارای انواع مختلفی است که هر کدام کاربرد متفاوت اند: یکی از این ژل ها که مقدار هیالورونیک اسیدش بالاست ژل voluma XC است که گزینه مناسبی برای  تزریق ژل گونه  است؛ Vollure ژل دیگری است که می توان از آن برای تزریق  ژل خط خنده استفاده کرد؛ ژل لب دیگری که در برجسته سازی لب ها تاثیر دارد ژل Volbella است که کاملا نرم کننده است و تورم کمتری با خود به همراه دارد؛ ذر ادامه متن بهترین ژل لب های دنیا در ایران را به شما معرفی خواهیم کرد:

 • ژل استايلج ساخته شده توسط فرانسه
 • ژل بلترو ساخته شده توسط آلمان
 • ژل ژوويدرم ساخته شده توسط آمريكا
 • ژل تئوسيال ساخته شده توسط سوئيس
 • ژل آلياكسين ساخته شده توسط ايتاليا

در واقع ژل هایی که معرفی کردیم دارای تائیدیه بین المللی اند و به شما توصیه می کنید از این ژل های معتبر برای تزریق استفاده کنید و از ژل هایی که قیمت پایین دارند دوری کنید تا عوارض سنگینی به سراغتان نیاید و بدنتان آسیب نمی بیند.

تزریق ژل لب مناسب چه کسانی است؟

تزریق ژل لب برای اکثر افراد گزینه بسیار مناسبی است چون عارضه کمتری دارد و برای تزریق باید حتما با پزشک خود صحبت کنید تا مجوز لازم برای تزریق داده شود، لازم به ذکر است که تنها نباید تزریق ژل لب را برای زیبایی چهره انجام داد و بهتر است که قبل از تزریق به تمام موارد از جمله معایب و مزایای آن و موقعیت جسمی و روحی توجه کرد و آمادگی بیمار را تائید کرد.

تزریق ژل لب مناسب چه کسانی است

مزایای تزریق ژل لب :

ژل لب نیز مانند دیگر موارد زیبایی دارای فواید و مزایای خاصی است که در ادامه می خواهیم شما را با مزایای ژل لب آشنا کنیم .

 • شما زمانی که از ژل هیالورونیک اسید استفاده می کنید، عارضه کمتری را تجربه خواهید کرد.
 • این ژل ها به دلیل ماندگاری بالا، نتیجه قابل قبول و مطلوبی دارد.
 • در این نوع تزریق پزشک به راحتی می تواند مقدار ژل تزریقی را کنترل کند و پس از آن به بیمار تزریق کند.
 • در هر نوع عملی ممکن است صورت بیمار تکان بخورد اما در این روش می توان ایرادات ناشی از تکان خوردن را از بین برد.
 • به این دلیل که در بدن ما مواد مشابه این ژل وجود دارد، کمترین عارضه در بدن به وجود می آید اما در صورتی که حساسیتی رخ داد با پزشک معالج خود در میان بگذارید و تحت نظر او از لیدوکائین استفاده کنید.

معایب تزریق ژل لب

ژل لب نیز در کنار فوایدی که دارد، دارای عوارضی است که این عارضه ها ممکن است برای افراد رخ دهد؛ در این قسمت به بررسی این عوارض خواهیم پرداخت:

 • چون این تزریق از طریق سوزن  انجام می شود ممکن است شما احساس درد یا ناراحتی کنید که عارضه ای کاملا طبیعی است.
 • ژنتیک در بروز عارضه بین افراد نقش مهمی دارد به طور مثال کبودی که عارضه شایعی است به ژنتیک فرد بستگی دارد، از دیگر موارد موثر در کبودی مقدار مصرف سیگار و اعتیاد به مواد مخدر است اما این کبودی ها پس از گذشت یک هفته از بین می رود.
 • مشاهده قرمزی پس از تزریق ژل کاملا طبیعی است که پس از گذشت 12 الی 24 ساعت از بین می رود.
 • عارضه دیگر تورم است که در نتیجه حساسیت لب به مواد تزریقی است.

در بعضی موارد شما خودتان باید با رعایت برخی نکات از بروز این عوارض جلوگیری کنید به طور مثال؛ از مصرف داروهای ضد انعقاد، مسکن هایی مانند آسپرین و ناپروکسن و ژلوفن، امگا3 برای جلوگیری از خون مردگی خودداری کنید اما اگر خون مردگی سراغتان آمد کمپرس آب سرد را روی آن قرار دهید و از انجام هرگونه ورزش سنگین خودداری کنید؛ عارضه دیگر بی حسی است که برای از بین بردن آن باید از آشامیدن و خوردن تا مدت 45 دقیقه پس از تزریق اجتناب کنید؛ در ضمن باید به این نکته توجه کنید که قبل از عمل دچار سرماخوردگی نشده باشید و هیچگونه فشار عصبی روی شما نباشد.

معایب تزریق ژل لب

نکات مهم در تزریق ژل لب :

برای رضایت از تزریق و گرفتن نتیجه مطلوب باید نکاتی را رعایت کنید که نکات شامل موارد زیر است:

 • برای جلوگیری از هرگونه اختلال، پزشک باید لب بیمار را بررسی کند.
 • تزریق باید بسیار طبیعی صورت بگیرد تا تداخلی بین لب با ابعاد و میمیک صورت ایجاد نشود.
 • در تزریق لب ها باید به ناحیه مرکزی توجه کرد.
 • برای زیبایی و داشتن نتیجه مطلوب باید ژل جوری به لب بالا تزریق شود که از لب پایین عقب تر و کوچکتر باشد.
 • باید به چانه نیز ژل تزریق شود تا چهره تناسب داشته باشد.
 • برای افزایش حجم لب باید از ژل هایی با مارک معتبر و کیفیت بالا استفاده کرد و بهترین ژل برای این کار ژل دارای هیالورونیک اسید است.
 • پزشک معالج باید دارای تکنیک قوی باشد و ماهر و حاذق باشد.
 • در کل برای خطوط اطراف لب بیمار می توان ژل تزریق کرد و یا حتی پزشک می تواند حجم کلی لب را افزایش دهد.

هزینه تزریق ژل لب :

در رابطه با هزینه تزریق ژل لب باید گفت که این هزینه مرتبط با چهره فرد و نیاز به ژل است که اگر لب های شما به ژل بیشتری احتیاج داشته باشد باید هزینه بیشتر بپردازید اما رد کل می توان گفت که هزینه نسبی برای انجام این کار، هزینه ای بین 2/5 تا 4/5 میلیون است اما دقیق نمی توان این هزینه را برآورد کرد و به دلیل نوسانات بازار تخمین دقیق امکان پذیر نیست.

هزینه تزریق ژل لب

بعد از تزریق ژل لب چه مراقبت هایی باید انجام شود ؟

بعد از تزریق ژل لب به دلیل اینکه خون زیادی در آن وجود دارد خطر مرده شدن خون وجود دارد که برای جلوگیری از این اتفاق باید چند روز قبل از تزریق ژل از کمپرس یخ و داروهایی مانند ویتامین استفاده کنید. رقیق کننده خون، امگا 3 و مسکن هایی مانند ناپروکسن، آسپرین، ژلوفن، دی پیریدامول مصرف نکنید. یک شبکه عصبی در لب وجود دارد که بسیار قوی است. انسداد عصب سه قلو برای ایجاد مزاحمت برای فرد به دلیل وجود این شبکه عصبی در هنگام تزریق ژل استفاده می شود.

این بی حسی اثر خود را به مدت 45 دقیقه روی لب ها حفظ می کند، بنابراین می توانید هنگام غذا خوردن دچار گزش شوید و به لب های خود آسیب بزنید. در این مدت تا رفع بی حسی از خوردن و آشامیدن خودداری کنید. در روز اول پس از تزریق ژل لب، یک سری نکات وجود دارد که باید رعایت کنید تا لب هایتان دچار تورم، التهاب و خون مردگی نشوند. پس از تزریق ژل لب از ورزش های سنگین اجتناب کنید و خود را در معرض گرمای شدید قرار ندهید. نوشیدن مشروبات الکلی می تواند باعث التهاب و تورم شود.

مراقبت های بعد از تزریق ژل لب این دسته از تزریق ها بلافاصله پس از تزریق نتایجی را نشان می دهند، اما اثر کامل هنوز قابل مشاهده نیست. همچنین بعد از تزریق مقداری تورم وجود دارد که در روزهای اول مشخص نیست که این تورم ناشی از تزریق است. برای ژل های موقت، مقداری زمان برای ادغام مواد پرکننده در بافت لب مورد نیاز است. پس از تزریق باید روزانه مقدار زیادی آب بنوشید و دستورالعمل های خاص پزشک خود را برای مراقبت های پس از تزریق به خاطر بسپارید.

اگر قصد کم شدن چین و چروک و بهتر شدن نتایج این دسته از روش های زیبایی را دارید، بهتر است حداقل سه هفته صبر کنید تا به نتیجه مطلوب برسید. پیگیری ثانویه تزریق ژل یا فیلر لب  2-3 هفته طول می کشد. معمولا خود فرد می خواهد بعد از 2-3 هفته بهتر شود. بنابراین در حالت ایده‌آل، مراجعه به هر دو مرحله به اضافه زمان بهبودی قبل از یک رویداد بزرگ بیشتر طول می‌کشد. به خصوص اگر فرد برای اولین بار این تزریق را انجام می دهد یا اگر زمان زیادی برای ویزیت بعدی تعیین شده باشد. امکان دارد بیمار به مرحله دوم درمان نیاز نداشته باشد، اما جلسه دوم نتایج بهتری می دهد.

اگر اولین بار است که فیلر لب یا تزریق ژل را تجربه می‌کنید، دستورالعمل‌های همراه با لمس و ماساژ لب‌ها را پس از تزریق دنبال کنید. این روش ها از عدم تقارن احتمالی لب ها جلوگیری می کند و به شما امکان می دهد لب های پرتر و طبیعی تری داشته باشید. برای پرواز پس از تزریق ژل و فیلرهای صورت، حداقل به دو هفته یا بیشتر نیاز دارید. پس از دوره استراحت پس از چنین تزریقاتی که برای درمان چین و چروک توصیه می شود، پرواز کنید.

آیا تزریق چربی خطرناک است ؟

تزریق چربی نوعی عمل جراحی بوده که با خطرات زیادی همراه است چون در تهیه بافت چربی زمان بیشتری لازم است به خاطر همین قیمت بالاتری را دارد. ژل ها معمولا بعد از مدتی به شکل اولیه خود بازگشته اما چربی چنین نیست و اگر شخص از نتیجه تزریق چربی راضی نباشد دیگر راهی برای جذب کردن چربی پیش روی شخص قرار ندارد. مورد دیگر در مورد تزریق چربی پفی بودن نتیجه کار است و به خاطر همین برای پر کردن کاربرد دارد، اما پیشنهاد ما به شما انتخاب ژل است. اگر دنبال ژل معتبر باشید و تزریق ژل را به شخص پزشک بسپارید عوارض محدود یا اصلا شاهد عوارض نخواهید بود.

ببینید که بسته ژل دارای اصالت است چون مواد ژل از موادی است که طبیعی بوده و با تزریق شدن به بدن چون مصنوعی بوده، بدن در تلاش خواهد بود که مواد ژل را نابود کند و به اصطلاح یک جنگ در درون بدن وجود دارد. ژل های قبلی از جنس سیلکون بودن و سیلکون جذب بدن نخواهد شد و برای خلاصی از ژل باید بدن شکافته و ژل جدا می شد و حتی ممکن بود عفونت را به همراه داشته باشد. پس لطف کنید برای تزریق کردن ژل به کلینیکی چون کلینیک آوینا در تهران مراجعه کنید تا هم در هزینه صرفه جویی کرده باشید و هم شاهد ماندگاری بالای ژل باشید.

چه کلینیکی برای تزریق کردن ژل مناسب است؟

کلینیکی برای تزریق کردن ژل مناسب است که به فرآیند تزریق تخصصی و حرفه ای بپردازد. چون تزریق کردن ژل طرفداران زیادی دارد بهتر است به یک کلینیک تخصصی مراجعه کنید. تزریق کردن ژل به صورت فرآیندی ایمن است و نتایج خوبی دارد و اگر در یک کلینیک مجهز انجام شود به خوبی از تزریق کردن راضی خواهید بود. یکی از مواردی که باید بعد از انتخاب کلینیک مورد توجه قرار دهید انتخاب پزشکی متخصص است. خود ژل هر چند ماده ای طبیعی بوده اما خارجی است و باید توسط پزشک ماهر تزریق شود تا مشکلات بعدی را برای شخص نداشته باشد. چنانچه پزشک تخصص نداشته باشد پس نباید انتظار نتیجه خوب و خوشبینانه را داشت چون تزریق کردن ژل را نباید دست کم گرفت.

زیرا نامتقارنی مشکلی است که بر اثر تزریق غلط در شخص بیمار به وجود خواهد آمد. یادتان باشد تزریق کردن ژل کاری حرفه ای بوده و پزشک باتجربه خود در کنار مهارتش تصمیم خواهد گرفت که چه میزانی از ژل را به چه قسمتی از بدن تزریق کند. اگر ژل زیاد تزریق شود نتیجه ای مصنوعی و اگر کم تزریق شود تغییرات در شخص به چشم نخواهد آمد. اگر پزشک میزان تزریق را غلط انتخاب کند فقط برای شخص بیمار دردسر به وجود خواهد آورد. مطمئن باشید که تزریق کردن ژل برای اندامی چون سینه با عضوی چون صورت برای اطراف چشم یکسان نیست و تنها پزشکی نتیجه مناسب را ارائه خواهد داد که تشخیص درستی را داشته باشد.

کلام آخر

در این متن سعی کردیم تا شما را با تزریق ژل لب و کاربرد های آن و عوارض و فواید آن آشنا کنیم و امیدواریم اطلاعات کافی در رابطه با این مطلب در اختیارتان قرار داده باشیم و از شما بسیار سپاس گذاریم که ما را تا پایان متن همراهی کردید.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *