تلفن مشاوره: 09120434397

تلفن کلینیک : 02188787439-02188201505

آدرس :تهران، ونک، گاندی جنوبی، خیابان 21 ، پلاک23

 

 

کاشت مو

کاشت مو طبیعی درکلینیک آوینا

در اصل فرآیند کاشت مو شامل تغییر دادن مکان موهای سر شما می‌باشد از جایی که موهای پرپشتی دارید به قسمتی از سر که در اثر عوامل مختلفی دچار کم‌پشتی شده است. بنابراین عمل کاشت اضافه کردن موی جدید نیست بلکه فقط تغییر جای مو است. پس عاملی که در این نوع عمل زیبایی تأثیرگذار است میزان مویی است که به‌صورت اضافه در قسمت پشت سرخود دارید.

 

کاشت مو

انواع روش‌های کاشت مو

در کل کلینیک‌هایی که عمل کاشت مو را انجام دهند از این سه روش استفاده می‌نمایند:
روش fit: در این روش موها به صورت دستی و یا به روش پانچ‌های بسیار ظریفی جدا می‌شود.
روش fut: در این روش نیز برداشت موها به شکل یک نوار باریکی از ناحیه پشت سر جدا می‌شود که زیر میکروسکوپ دانه‌دانه است.
روش ترکیبی: این روش که ترکیبی از دو روش بالا است در مواردی استفاده می‌گردد که فرد طاس باشد.

 

کاشت مو

بررسی روش FUT در کاشت مو

این نوع از کاشت شامل یک جراحی بسیار کوچکی در قسمت پشت سر است، به‌گونه‌ای که یک نوار باریک جدا می‌شود که این نوار نیز در زیر میکروسکوپ به یک‌تکه بسیار کوچک تبدیل می‌شود که هر یک از این تکه‌ها شامل یک تا چهارتار مو است. در این‌گونه از مدل برداشت مو است که می‌شود موها را با ظرافت و تراکم بالاتری بر روی سر فرد کاشت. به علت اینکه موها در زیر میکروسکوپ جدا می‌شوند اتلاف موی جداشده از قسمت پشت سر در حد صفر است و تمام مویی که جداشده است، کاشت می‌شود.

ازآنجایی‌که گرافت هایی که از قسمت پشت سر به‌صورت یکی و دوتایی و سه‌تایی و چهارتایی جدا می‌گردد، می‌توان قسمت جلوی سر و خط مو را با ظرافت بالاتری کاشت نمود. درجاهایی که تراکم بالاتری لازم باشد، از گرافت های سه الی چهارتایی استفاده می‌شود. این نوع از کاشت دارای یک مزیتی است که در قسمت پشت سر نیاز به بخیه دارد که این روش کاشت باید توسط یک متخصص انجام شود. جای بخیه‌ای که باقی می‌ماند بسیار ریز است و کاملاً زیر موها پنهان می‌شود.

روش FIT در کاشت مو

روشFIT ، موها به شکل تک تک از قسمت پشت سر جدا می‌شود و از طریق قسمت های جزئی به نام پانچ انجام می‌گیرد. این نوع کاشت نیازی به‌جای بخیه ندارد و می‌توان بدون هیچ اسکار یا زخمی این کار را انجام داد که ازجمله بزرگ‌ترین مزیت‌های این روش است.

کاشت مو

 

در ضمن در قسمت جدا نمودن مو هر تکه اسکار کوچکی به صورت یک نقطه کوچک سفید بر جای می‌ماند که به صورت کامل زیر موها مخفی است.
این روش نسبت به روش قبلی از دوران نقاهت کمتری برخوردار است، درد کمتری دارد و بیمار می‌تواند بلافاصله بعد از عمل به‌راحتی استراحت نماید. به علت اینکه این نوع از کاشت، راحت‌ترین نوع جراحی است، بسیاری از مراکز به‌صورت غیرمجاز این کار را انجام می‌دهند.

در این روش سر فرد باید به‌صورت کامل تراشیده می‌شود تا موها به‌صورت کامل و سالم خارج شوند. این روش برای طاسی نای بسیار بزرگ مناسب نیست و فقط برای طاسی های بسیار کوچک کاربرد دارد. مبنای جدا کردن مو از سر، پشت سر است. این نکته را نیز باید مدنظر قرارداد که جدا نمودن مو از نواحی بدن ازجمله سینه، پشت، نواحی ریش و ناحیه زهار بدن است نیز به روش fit صورت می‌گردد و برای هر بیمار به ‌ندرت این کار انجام می‌شود.

روش ترکیبی

این روش بهترین روش کاشت است که برای طاسی‌های بسیار بزرگ قابل‌استفاده است. در اینجا از ترکیب دو روش قبل و به‌صورت هم‌زمان استفاده می‌شود. به این صورت که موهایی که در مرحله fut جدا می‌شود در جلوی سر کاشته می‌شود که از ظرافت بیشتر و تراکم بالاتری برخوردار است. بعد از آن نیز کمی از مو به شکل fit جدا می‌شود تا کمبود موهایی که در قسمت قبلی ایجادشده، جایگزین گردد و از این موهای برداشت‌شده در قسمت پشت سر استفاده می‌گردد.

 

فعالیت‌هایی که باید قبل از عمل زیبایی مو انجام داد

 

این روش بسیار کاملی است و با استفاده از این روش فرد می‌تواند موی بیشتر را با تراکم بالاتر به همراه داشته باشد در ضمن متخصص می‌تواند وسعت بیشتری از سر فرد را مورد درمان قرار دهد. در ضمن در این روش خط بخیه وجود دارد که باید موها کوتاه گردد و با مقداری درد همراه است. پس این روش مناسب افرادی است که دارای طاسی بسیاری هستند و می‌خواهند که مشکل طاسی خود را سریع و در یک جلسه برطرف نمایند.
ولی باید این نکته را مدنظر قرارداد که اگر شخصی با جای بخیه مشکل دارد، هر گز نباید از این روش برای کاشت استفاده نماید و باید یکی از دو روش fit یا fut را استفاده کند.

 

روش FIT در کاشت مو

فعالیت‌هایی که باید قبل از عمل زیبایی مو انجام داد

قبل از اینکه فرد بخواهدکه کاشت انجام دهد باید در مورد این مسائل تحقیق نماید:
کاشت مو برای فرد مورد نیاز هست یا خیر: اینکه فرد بفهمد که آیا نیاز دارد که کاشت را برای خود انجام دهد یا خیر باید به متخصص این عمل مراجعه نماید و مشورت های لازم را انجام دهد. اغلب افرادی که دچار مشکلات کم‌پشتی مو و یا طاسی موی سر هستند، پیشنهاد می شود که کاشت را انجام دهند.
علت کم پشت شدن مو: دلایل کم پشتی مو می‌تواند مختلف باشد شامل: استرس های ناشی از کار، تغذیه بد، کچلی و یا اینکه ارثی باشد.
سن کاشت: معمولاً زیر سن 23 سال توصیه و انجام نمی‌شود. از طرف دیگر افرادی که دارای سن بالایی هستند نیز ممکن است بعد از کاشت هم چنان دچار ریزش مو شوند.

فعالیت‌هایی که باید قبل از عمل زیبایی مو انجام داد

 

بررسی هزینه: افراد باید قبل از کاشت، نسبت به هزینه آن نیز تحقیق نمایند و بعدازآن شروع به کاشت نمایند.انتخاب نوع روش کاشت: انتخاب تکنیک کاشت تأثیر بسیار زیادی درنتیجه نهایی کاشت دارد، قبلاً کاشت به‌صورت FIT و FUT انجام می‌شد ولی امروزه روش‌های جدید  کاشت مو به روش SUT و FUT نیز مورداستفاده قرار می‌گیرد.
آگاهی کامل از عوارض بعد از عمل: فرد باید نسبت به نتیجه بعد از عمل نیز کاملاً تحقیق کند و برحسب نتایج عمل این کار را انجام دهد.

نتیجه:فعالیت‌هایی که باید قبل از عمل زیبایی مو انجام داد

کاشت مو یک عمل زیبایی تخصصی است که در جامعه ما جایگاه بسیار خوبی پیداکرده است و کاشت مو برای افرادی که در معرض ریزش مو هستند بسیار حائز اهمیت است. به همین دلیل تست که کاشت و شناخت بهترین روش برای کاشت تأثیر بسیار زیادی در زیبایی افراد دارد. امیدواریم با مطالبی که در این مقاله ارائه شد تا حدود زیادی به سؤالات شما دراین‌باره پاسخ داده باشیم.

اینستاگرام آوینا

جدیدترین نمونه کارها

ساعت کاری کلینیک

شنبه تا پنجشنبه - 8:00 - 20:00

ایران تهران ونک

گاندی جنوبی، خیابان 21 ، پلاک23