بهترین کلینیک کاشت ابرو

شما هم از کم پشتی ابروهای خود رنج می برید؟ ما در این مقاله سعی داریم شما را با بهترین کلینیک کاشت ابرو و انواع روش های کاشت ابرو آشنا کنیم، امروزه محبوبیت کاشت ابرو در کل جهان بخصوص نزد خانم ها در حال افزایش است و با مشکل ریزش ابرو مواجه هستند، که ممکن است از تغذیه نا مناسب، بیماری های  پوستی، شیمی درمانی و استرس به وجود می آید. بسیاری از افراد دوست دارند ابروهای پر پشت داشته باشند و موهای از دست رفته خود را بازگردانند، چون داشتن ابرو های زیبا علاوه بر زیباتر نشان دادن چهره فرد می تواند موجب تقویت اعتماد به نفس شخص شود.

کاشت ابرو

ابرو ها به دلیل نزدیک بودن به چشمها یکی از اعضای مهم در زیبایی چهره هستند، خوش فرم بودن ابرو، محل درست و پر پشت بودن ابروها از دلایل زیبایی و جذابیت آنها محسوب می شود. اگر ابرو ها دچار افتادگی باشد می توان با لیفت مشکل را حل کرد، اگر به مرور زمان ابروهایتان خالی و کم پشت شده اند کاشت ابرو بهترین و ماندگار ترین روش دائمی ابروها به صورت طبیعی است، که می تواند زیبایی ابروهایتان را به شما برگرداند. یکی از مزایا کاشت ابرو، ماندگاری همیشگی آن است، پزشک متخصص برای کاشت از قسمت هایی موی سر کمک می گیرند، که احتمال ریزش مو در آن ناحیه نزدیک به صفر است. که اکثر اوقات در ناحیه پشت سر که ریزش کمتری دارد کمک می گیرند.

تا ثابت شدن موهای کاشته شده زمان زیادی نیاز است، اما بعد از یک مدت موهای کاشته شده، زیبایی چههره و ابرو شما را تضمین می کند. در سال های اولیه موها کاملا ضخیم هستند، و ابرو پر پشت به نظر می رسد، در سال های دوم و سوم ممکن است فولیکول از دست بدهید اما همچنان زیبایی ابرو شما چشم نواز است و بعد از حدود 5 سال امکان ترمیم مجدد ابرو وجود دارد.

کاشت ابرو

روش کاشت ابرو

یکی از بهترین جنبه های کاشت ابرو ساده بودن روش انجام آن است، صرف نظر از ترمیم جهت پوشش زخم و یا بازسازی کامل ابروهای ضخیم، این روش شامل پیوند در هر جایی شامل ۵۰ تا ۴۰۰ گرافت در هر ابرو می باشد که هر گرافت شامل یک یا دو مو است. اولین قدم برای این کار طراحی ابرو است تا زیبا و طبیعی ظاهر شود.

در تکنیک FUE موهای پیوندی معمولا از پشت سر گرفته می شوند. تصمیم گیری در مورد تکنیک بسته به تراکم موها و شکل ابرو و خواسته مراجعه کننده است که توسط پزشک و خود فرد تعیین می شود.

گاهی اوقات موها از قسمت پایین پشت سر به منظور پیوند موهای صاف تر گرفته می شود، زمانیکه پیوندها توسط تیم تخصصی (که به طور متوسط بیش از ۵۰۰ روش کاشت ابرو را پشتیبانی می کنند) زیر میکروسکوپ ها قرار می گیرند، پزشک تمام نقاطی که قرار است پیوند را بگیرند، ایجاد کرده و سپس جهت و زاویه رشد را تعیین می کند.

دلیل ریزش ابرو

ریزش و از دست دادن ابرو دلایل مختلفی دارد، به برخی از مهم ترین آنها اشاره می کنیم :

 • ابروهای کم پشت به صورت ارثی و اختلال در رشد آن ها به صورت مادر زادی است.
 • بیماری های گوناگون مثل : تیروئید، بیماری سیستمیک و آلوپسی
 • عفونت
 • مشکلات هورمونی
 • تغذیه نامناسب مانند کمبود ویتامین E، پروتئین، کمبود آب همگی از دلایل ریزش ابرو محسوب می شوند.
 • کم پشتی و ریزش ابرو به هر کدام از دلایل ذکر شده به سادگی با کاشت ابرو قابل جبران می باشد.
 • سوختگی ابروها
 • تاتو و هاشور ابرو
 • برداشتن ابرو بیش از حد

فواید کاشت ابرو

 • جایگزین مناسب برای روش های موقت و سخت
 • زیبایی طبیعی ابروها و جوان تر شدن چهره
 • توانایی و ایجاد حالات متفاوت در برداشتن ابرو

عوارض کاشت ابرو

عوارض کاشت ابرو ممکن است، فرد احتمالا حساسیت زیادی را تجربه خواهد کرد. و بعد از کاشت، ابرو شروع زخم شدن می کند و در ابتدا دارای خارش است، خارش، قرمزی، پوسته پوسته شدن، و آکنه ممکن است بعد از کاشت ابرو ایجاد شود، اثرات به صورت موقتی است. و خیلی زود از بین می روند. بعد از اول شستشو پوسته پوسته شدن و قرمزی ریشه ابرو خیلی کم است، و ابروهای جدید که کاشته شده اند نمی توانند به مکان هایشان عادت کننند و حتی ممکن است در اثر یک ضربه کوچک مثل دست کشیدن روی آنها از بین بروند. به همین دلیل، ابروهای کاشته شده را به هیچ عنوان نباید بخارانید.

 ورم بعد از عمل نیاز به مراقبت زیادی دارد زیرا این روش روی صورت انجام می شود، در نتیجه ممکن است تورم جزئی در نتایج چشم ها ابرو یا ناحیه اهدا کننده مشاهده شود. و همینطور تورم در مدت کوتاهی از بین می رود. برای رفع تورم در زمان کوتاهتر می توانید از کمپرس سرد استفاده نمایید.

نکات مهم قبل از کاشت ابرو

 • یکی از نکات مهم قبل کاشت قطع مصرف دخانیات از 1 ماه قبل است، تا از بروز مشکلات جلوگیری شود.
 • تا 10 روز قبل کاشت ابرو از مصرف ویتامین E پرهیز نمایید، ویتامین ای سبب رقیق شدن خون و بروز مشکل در کاشت می گردد.
 • 1 هفته قبل از کاشت از مصرف الکل خودداری کنید سبب رقیق شدن خون و بروز مشکلات در کاشت ابرو می شود.
 • مشاوره و در اختیار گذاشتند اطلاعات دقیق از وضعیت جسمانی و داروهای مصرفی با پزشک پیش از کاشت بسیار حائز اهمیت می باشد.
 • در صورت مصرف داروی ماینوکسیدل می بایست یک هفته پیش از کاشت مصرف را متوقف نموده و در صورت نیاز پس از کاشت توسط پزشک تجویز گردد.
 • خواب مناسب و استراحت کافی شب قبل کاشت و استحمام در روز جراحی پیش از کاشت و مصرف وعده غذایی کامل و سبک بسیار پر اهمیت می باشد.

انواع روش کاشت ابرو

روش FIT

با پانچ های کوچک، فولیکول ها از بانک مو برداشته می شوند، و سپس باید بافت های اضافی همانند چربی که  با فولیکول هستند جدا شده تا فولیکول آماده کاشت گردد. و اینکه این پروسه زمان بر است، متخصصان فولیکول ها را در دمای پایین نگه می دارند، تا از دست نروند، و در ابرو ها شیار هایی به وجود آمده و فولیکول ها داخل آن پیوند می شوند.

روش SUT

استفاده از دستگاه برای استخراج و کاشت فولیکول باعث می شود هم سرعت کار بالا می رود و هم فولیکول ها از آلودگی به دور می مانند. همچنین کاشت طبیعی ابرو با روش sut، دوره نقاهت آن بسیار کوتاه است و خیلی زود می توانید به شرایط عادی زندگی برگردید.

و همینطور با توجه به اینکه  این روش احتمال آسیب به فولیکول ها بسیار کم تر است و قدرت بانک مو حفظ می شود، و اگر مجدد نیاز به کاشت ابرو بود، مشکلی برای تکرار پیوند به وجود نیاید.

انواع روش کاشت ابرو

روش MFIT

جدید ترین روش کاشت ابرو نام دارد، و در این روش دقت برداشت موها، از دیگر روش sut نیز بیشتر است.  در ضمن این روش نیز از زیر مجموعه های روش FIT است و برای برداشتن موها نیاز به جراحی وجود ندارد. فقط دستگاهی که برا برداشت مو استفاده می شود، دقت بسیار بالایی دارد، و بیشترین حجم مو به دست آمده قابلیت پیوند دارد، فولیکول های برداشته شده اغلب سالم هستند رشد می کنند.

چه کسانی برای کاشت ابرو مناسب اند ؟

کاشت ابرو طبیعی  برای کسانی مناسب است که به دلیل عوامل مادرزادی، بیماری، عفونت ابروهای کم پشتی دارند، برای کسانی که به فکر جایگزینی موی خود هستند، هزینه کاشت ابرو یک عامل اساسی است. در هنگام ارزیابی هزینه کاشت ابرو، باید بدانید که هزینه جراحی با توجه به فرد و میزان ریزش موی او تغییر می کند.

 

مراقبت های بعد از کاشت ابرو

به همان اندازه ای تخصص مهارت و تیم کاشت در برداشت و کاشت گرافت ها اهمیت دارد. مراقبت های بعد از عمل هم مهم است، چون که مراقبت نا درست از موهای تازه کاشته شده آسیب می بینند، و ممکن است باعث از بین رفتن واحد های مو و ریزش آن ها شود، بعد از کاشت لطفا نکات زیر را رعایت کنید :

 • پانسمان روی ناحیه بانک مو و ناحیه کاشت برای دو روز باقی خواهد ماند و در این مدت مرتب پانسمان را تعویض کنید و ناحیه را تمیز نگه دارید.
 • بعد از برداشتن پانسمان ناحیه دهنده، این ناحیه را با احتیاط بشویید.
 • ممکن است در روز بعد از کاشت ابرو، پوسته‌ ها یا لخته‌ هایی روی ابرو وجود داشته باشد. آن‌ ها را دست ‌کاری نکنید تا خودشان به‌ طور کامل برطرف شوند.
 • در صورتی ‌که پوسته و لخته ‌ها برطرف شده‌ اند، می ‌توانید ابرو های خود را آرایش کنید.

بهترین کلینیک کاشت ابرو 

برای اینکه بهترین کلینیک کاشت ابرو را بتوانید انتخاب کنید دارای ویژگی هایی می باشد که شامل مورد زیر است :

 • داشتن مجوز رسمی
 • طراحی ابرو
 • کاشت صحیح ابرو ها
 • دقت به زاویه کاشت تار های مو
 • ایجاد تناسب در ابرو ها
 • انجام آزمایشات لازم
 • استفاده از تکنولوژی روز دنیا
 • داشتن محیطی بهداشتی
 • استفاده از متد های جدید
 • دریافت هزینه معقول
 • مکان مناسب

برای هر فردی زیبایی ظاهری آن اهمیت زیادی را دارد، که یکی از عناصر مهم آن ابرو است، و این مسئله برای بسیاری از خانم ها مهم است و اکثرا دوست دارند ابروهای سالم و پر پشتی داشته باشند، ابرو هم مانند موی سر دچار ریزش می شود، بسیاری از خانم ها با انجام انواع مدل های تاتو برای مدتی ابرو هایشان را به حالت قبل بر می گردانند، ولی تاتو باعث غیر طبیعی نشان دادن ابرو می شود و در نهایت فردی که تاتو یا هاشور را انجام داده به مرور زمان از طرح زده شده احساس خستگی می کند و دنبال راهکاری برای حذف تاتو شان هستند.

هزینه کاشت ابرو

همان گونه که گفته شد، هزینه های این جراحی نسبت به روش های دیگر، گرانتر و تخصصی تر است، بستگی به نوع مواد و وسایل استفاده شده، جراح متخصص و میزان بیهوشی یا بی حسی استفاده شده، هزینه ها بسیار متفاوت است.  همچنین این جراحی در دسته جراحی های زیبایی قرار می گیرد، بیمه های درمانی و تکمیلی هزینه آن را قبول نمی کنند، مگر در مواردی مثل سوختگی یا تصادفاتی که باعث از بین رفتن ابروها شوند.

نتیجه کاشت مو ابرو دائمی هستند، و خیلی زود به تفاوت ایجاد شده پی خواهید برد. عموما در یک کاشت موی FUE، نتایج کامل در عرض 12 ماه بدست می آیند. برای کاشت ابرو، نتایج کامل در زمان کمتری بدست می آید، اما هنوز چندین ماه طول می کشد. مو در 3 مرحله رشد می کند، پس اگر بعد از کاشت ابرو شاهد ریزش بودید نگران نباشید و طبیعی است، رشد مو در افراد مختلف است و با تداوم رشد موی کاشت شده، همانند ناحیه اهدا کننده اولیه، باید موها را مرتب کنید تا ظاهری مناسب داشته باشید. این مساله برای بیماران مشکل ساز نیست، زیرا اغلب آنها به زیر ابرو برداشتن یا اصلاح قسمتی از بدن خود به صورت منظم عادت دارند.

بهترین کلینیک کاشت ابرو 

کلام آخر

یکی از جراحی هایی که در زیبایی زنان و مردان تاثیر بسزایی دارد، ابروهای زیبا ظاهر کل صورت را تغییر داده و اعتماد به نفس شما را افزایش می دهد. از قدیم روش های زیادی برای درمان ابروهای نازک یا کم پشت استفاده می شد، اما جدید ترین روش های کاشت ابرو که توسط جراح زیبایی و پلاستیک انجام می شود، ماندگاری بالایی دارد، یک راه حل دائمی بوده و مردان و زنان می توانند از آن برای داشتن ابرو های زیبا بهره مند شوند.

همان طور که اشاره کردیم، موفقیت کاشت ابرو تا حد زیادی به مهارت و تجربه پزشکان و کیفیت دستگاه های آن بستگی دارد. فراموش نکنید که شکل و ظاهر ابروها تاثیر زیادی در زیبایی صورت دارد و در صورت انتخاب اشتباه کلینیک کاشت ابرو، ممکن است بقیه عمر خود را با پشیمانی و ناراحتی سپری کنید. ممنونیم که تا انتهای مقاله بهترین کلینیک کاشت ابرو همراه ما بودید لطفا نظرات و پیشنهادات خود را از طریق شماره های گذاشته داخل سایت با ما در میان بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *