تلفن مشاوره: 09120434397

تلفن کلینیک : 02188787439-02188201505

آدرس :تهران، ونک، گاندی جنوبی، خیابان 21 ، پلاک23

 

 

RF فراکشنال ( جوانسازی)

جوانسازی صورت با دستگاه فرکشنال RF

RF فراکشنال ( جوانسازی) لیزر فرکشنال RF ازجمله رایج‌ترین روش‌های از بین بردن آثار پیری پوستی، گودی های ناشی از عارضه های پوستی مانند آکنه و اسکار و درنهایت جوان‌سازی پوست هست. این لیزر درواقع نسل جدید لیزر است که از طریق امواج رادیویی به پوست موجب برطرف شدن چین‌وچروک بدن می‌گردد. بهترین درمان برای از بین بردن انواع ترک‌های پوستی است که می‌توان برای جوان‌سازی در قسمت‌های مختلف پوست به‌خصوص صورت و افتادگی در ناحیه چشم مورداستفاده قرار داد. در ادامه این مبحث به توضیحات مفصل‌تری دراین‌باره می‌پردازیم با ما همراه باشید.

 

جوانسازی صورت با دستگاه فرکشنال RF

فرکشنال RF چیست؟

RF فراکشنال ( جوانسازی) این روش ازجمله روش‌های لیزری غیرتهاجمی است که کاملاً بر مبنای آخرین تکنولوژی‌های روز دنیا تولید شده است. این نوع از لیزر قابلیت تقسیم شدن به اشعه‌های بسیار کوچک که میکروسکوپیک نام دارند، را دارا است و می‌تواند قسمت کوچکی از پوست را درگیر نماید و تحت درمان قرار دهد. در ضمن لیزر حاصل از دستگاه فرکشنال از مجموع دو لیزر تشکیل شده است که شامل لیزرهای تخریبی و غیر تخریبی است و هر یک بر روی قسمتی از پوست فرد تأثیر می‌گذارد.
یک روش جوان‌سازی پوست است که از طریق یک دستگاه که دارای سوزن‌های بسیار ظریفی است و برای ممانعت از هرگونه حساسیتی با روکش طلا پوشیده شده است استفاده می‌گردد. قطر این سوزن‌ها در حدود 200 میکرون هست که تا عمق نفوذ %5 تا 3/5% میلی‌متر در پوست قابل‌کنترل هست. تعداد سوزن‌های این دستگاه 49 عدد است که بر روی یک کیت 1/5*1/5 سانتی‌متری قرار می‌گیرد.RF فراکشنال ( جوانسازی)  تمام این سوزن‌ها دارای یک عایقی هستند که فقط نوک آن‌ها آزاد هست. زمانی که دستگاه از طریق سوزن‌ها انرژی را ساطع می‌کنند، تخریب حرارتی در عمق بافت صورت ایجاد می‌گردد.
قبل از اینکه این لیزر بر روی بدن استفاده شود، بهتر است سطح پوست ناحیه با کرم بی‌حس‌کننده در حدود 30 دقیقه پوشانده شود. بعد از آن با وارد نمودن سوزن به سطح پوست انرژی آراف فقط از نوک سوزن خارج می‌شود و در عمق پوست نیز کلاژن منقبض می‌گردد و همین امر موجب تحریک در فرآیند کلاژن سازی می‌گردد. بهتر است برای هر بیمار از سوزن مخصوصی استفاده گردد. بعدازاینکه سوزن از پوست فرد خارج می‌شود ممکن است یک قرمزی سطحی در پوست ایجاد گردد که بعد از چند ساعت از بین می‌رود. فرد می‌تواند برای سرعت بخشیدن به ترمیم پوست خود از کرم‌های ترمیم‌کننده مصرف کند و به‌صورت ماهیانه باید این کار را انجام دهد تا بتواند پوست بهتری داشته باشد.

فرکشنال RF چیست؟

مراقبت‌های قبل و بعد از انجام فرکشنال RF

اشخاصی که می‌خواهند این عمل را جهت شادابی پوست خود انجام دهند نیاز است فعالیت‌هایی را از قبل و هم‌چنین بعد از عمل انجام دهند که شامل این موارد می‌باشد:
در حدود 14 الی 28 روز قبل از انجام فرکشنال RF باید از در معرض قرار گرفتن نور خورشید و یا دستگاه‌های برنزه کننده خودداری نماید.
از مصرف کرم های ضد پیری و محصولات لایه بردار در حدود 30 روز قبل از انجام لیزر فرکشنال پرهیز کند. از خوردن داروهای آسپرین، ادویل و ناپروکسن و داروهای ضدالتهاب باید جلوگیری نمایید. در ضمن از درمان‌های اسید گلیکولیک نیز باید ممانعت کرد. از هرگونه اپیلاسیون، مالش‌های ساینده قبل از لیزر باید خودداری نمود.
در ضمن فرد باید قبل از انجام جوانسازی پوست با لیزر، با متخصص پوست مشورت نماید.
در زمان انجام لیزر فرکشنالRF نیازی به استفاده از پمادهای بی حسی نیست و فقط برای رفع درد ناشی از لیزر می توان از انواع پمادهای موضعی که حاوی لیدوکائین و یا پریلوکائین هستند استفاده نمود.
مدت‌زمان لازم برای انجام لیزر فرکشنال RF در حدود 30 دقیقه است و بعد از لیزر بدن دچار قرمزی و التهاب می‌گردد که با کمپرس‌های یخ قابل برطرف شدن هست.
در این نوع از لیزر نیازی به پانسمان نیست و تنها برای افزایش سرعت بهبود از کرم‌هایی مانند زینک اکساید استفاده می‌گردد.

طول دوره درمان توسط فرکشنال RF

طول دوره درمان توسط فرکشنال RF
مدت‌زمانی که لازم است فرد برای درمان مشکلات پوستی خود مراجعه نماید بستگی به نیاز فرد از چهار جلسه تا یک ماه می‌تواند به طول بیانجامد. اگر فرد تحت درمان جوان‌سازی پوست مراجعه کرده باشد به‌صورت میانگین تا یک سال و نیم الی دو سال بعد باید دو جلسه درمان نگهدارنده را انجام دهد. درصورتی‌که فرد برای درمان اسکار و یا آکنه از این روش استفاده نماید در حدود شش الی هشت ماه باید یک الی دو جلسه درمان مجدد را نیز انجام دهد.
تأثیرات ابتدایی بعد از انجام لیزر در حدود دو ماه بعد قابل‌مشاهده است و تا شش ماه آینده نیز ادامه دارد و اثرات این لیزر نهایتاً تا دو سال آینده نیز پایدار خواهد ماند. در ضمن باید این نکته را مدنظر قرار داد که هر چه مراقبت‌های پوستی بیشتر باشد تأثیر لیزر ماندگاری بالاتری به همراه خواهد داشت.

 

طول دوره درمان توسط فرکشنال RF

مزیت فرکشنال RF نسبت به سایر لیزرها:

با توجه به اینکه در این نوع از لیزر فقط قسمتی از پوست تحت تأثیر ستون‌های حرارتی قرار می‌گیرد و به‌صورت کلی آسیب کمتری به پوست وارد می‌شود، پس دارای فرآیند ترمیم سریع‌تری نسبت به لیزر خواهد بود. در ضمن عوارض زود هنگامی‌که بعد از لیزرهای قبلی برای پوست افراد ایجاد می‌شود شامل قرمزی، تورم، در این نوع از لیزر بسیار کمتر و کمتر است و بنا به همین علت است که فرد می‌تواند زودتر بهبود یابد.RF فراکشنال ( جوانسازی)  عوارضی که بعد از یک مدت طولانی از لیزر می‌تواند به وجود بیاید مانند قرمزی پوست، ایجاد لک‌های پوستی و ایجاد هرگونه اسکار در مقایسه با لیزرهای قدیمی بسیار کمتر رخ می‌دهد.
کاربردهای فرکشنال RF چیست؟

مزیت فرکشنال RF نسبت به سایر لیزرها
ازجمله کاربردهایی که می‌توان برای بیان کرد شامل:
برطرف کردن اسکار و آکنه‌های پوستی
جوان‌سازی پوست صورت و بدن
درمان و بهبود شلی و افتادگی پوست
برطرف نمودن منافذ پوستی
کاهش چربی پوست
پیلینگ بدون ایجاد هرگونه آسیب پوستی
برطرف نمودن ضایعات عروقی پوست
برطرف نمودن ترشحات سبورم و درمان سبوره
از بین بردن خطوط خنده و ترک‌های پوستی
برطرف نمودن چروک های زیر چشم
کاهش استریا و استرچ مارک

اسکارلت چیست

اسکارلت چیست

معجزه ای در جوانسازی وایجاد کشش در پوست

RF فرکشنال با دستگاه اسکارلت از امواج رادیوفرکانس استفاده می نماید که همان تکنولوژی فرکشنال است وبا استفاده ازنیدل هایی که درپوست واردمی شود.

دستگاه اسکارلت از امواج رادیو فرکانس با تکنولوژی فرکشنال استفاده می نماید .

ویژگی های دستگاه اسکارلت

مزایای RF فرکشنال با دستگاه اسکارلت به شرح زیر است:

زمان عمل بسیار کوتاه
امکان استفاده در تمام مناطق صورت و بدن حتی پلک بالا و پائین
امکان استفاده در انواع تیپ های پوستی و بدون وابستگی به فصل
عدم ایجاد آسیب در اپیدرم
امکان ترکیب بااکثر روش های درمانی از جمله مزوتراپی ، میکرودرم ابریژن ، PRPو Co₂ Fractional
قابلیت استفاده در افراد مستعد لک و pIH
قابلیت عبور چندین pass از هر ناحیه برای دستیابی به حداکثر اثر درمانی ، به علت فقدان درد و خونریزی
تسهیل جذب داروها به داخل پوست
دوره درمان کوتاه (3جلسه) با فواصل ماهی یکبار
نیدل های تمام رسانا
نیدل های طلا و تیتانیوم
تکنولوژی منحصر بفرد ساخت نیدل ها ، با قابلیت انجام بیش از 5000شات و امکان استفاده طولانی مدت از نیدل ها بدون کند شدن
مجهز به میکروموتور جهت ورود نیدل ها به داخل پوست به صورت اهسته ، بدون تروما وبدون درد
قابلیت تنظیم عمق نفوذ از 5• تا 5•3 میلی متر با دقت 1•میلی متر با توجه به شرایط و موضع درمان
قابلیت تنظیم زمان پالس از 100تا 800 میلی ثانیه با دقت 100 میلی ثانیه

ویژگی های دستگاه اسکارلت

کاربردهای RF فرکشنال
جوانسازی پوست
درمان شلی و افتادگی پوست
لیفتینگ پوست بدون جراحی
افزایش قوام پوست
درمان اسکار اکنه
درمان منافذ باز پوستی
پیلینگ بدون ایجاد اسیب پوستی
بهبود اسکار هاي سطحي
درمان ضایعات عروقی پوست
کاهش چین و چروک
از بین بردن خطوط خنده و اخم fine
درمان لک ، پیگمنتا سیون و PIH
شفاف کردن پوست
کاهش استریا و استرچ مارک

RF فراکشنال ( جوانسازی) لیزر فرکشنال RF با داشتن آخرین متدهای روز دنیا روشی کارآمد برای برطرف نمودن چین‌وچروک‌های پوستی است. میزان دردی که از انجام درمان توسط این روش می‌تواند به وجود بیاید، بستگی به میزان تحمل افراد دارد. برای آن دسته از افرادی که آستانه تحمل درد بالاتری دارند، می‌توان این نوع از لیزر را بدون تزریق بی‌حسی انجام داد. برای افرادی که تحمل درد پایین‌تری دارند می‌توان از کرم‌های بی‌حسی در حدود نیم ساعت قبل از عمل استفاده نمود. پس نگران درد حاصل از لیزر نباشید.

اینستاگرام آوینا

جدیدترین نمونه کارها

ساعت کاری کلینیک

شنبه تا پنجشنبه - 8:00 - 20:00

ایران تهران ونک

گاندی جنوبی، خیابان 21 ، پلاک23