تزریق ژل پروفایلو یک روش زیبایی مناسب و موثر است که در زمینه بهبود ظاهر پوست صورت استفاده می شود. ژل پروفیلو حاوی مواد موثر و ایمن است که به بهبود پوست کمک شایانی می کند. از مزایای تزریق ژل پروفایلو می توان به افزایش حجم و پر کردن خطوط و چین و چروک های صورت اشاره کرد. این تزریق می تواند پوست را بهبود بخشد و آن را جوان تر نشان دهد. از دیگر مزایای تزریق ژل پروفایلو می توان به ماندگاری طولانی مدت آن در پوست اشاره کرد. این روش معمولا کمتر از یک ساعت زمان می برد و دوران نقاهت طولانی ندارد. با این حال بهتر است پیش از انجام این روش با یک پزشک متخصص مشورت کنید. در ادامه مطالبی را تحت عنوان تزریق ژل پروفایلو چه تاثیری دارد، کاربردهای آن، هزینه تزریق ژل پروفایلو و نحوه تزریق آن بیان می کنیم.

تزریق ژل پروفایلو چه تاثیری دارد؟

پروفایلو روشی بسیار مؤثر برای جوانسازی و رفع چین و چروک های پوست صورت است. از فواید بسیار مهم این روش زیبایی می‌توان به کم عارضه بودن و کار برد آن در سنین مختلف حتی دوران سالمندی باشد. پروفایلو به بهبود کلاژن سازی پوست کمک می کند و باعث می‌شود شما صورتی شاداب داشته باشید. اگر می خواهید با بهره گیری از پروفایلو به جوانسازی پوست خود کمک کنید و اطلاعی در این زمینه ندارید می توانید به مقاله جوانسازی با پروفایلو مراجعه نمایید و با این روش بیشتر آشنا شوید.

Profhilo انقلابی در لیفت بدون جراحی است و رفع چین و چروک ها و شلی پوست و جوانسازی را با ژل پروفایلو می‌توان به خوبی تجربه کرد. افرادی که به دنبال راهکاری برای بازگرداندن جوانی به صورت خود و همچنین برجسته‌سازی برخی نواحی صورت می‌باشند، معمولاً تمایل دارند نتایج تزریق در عین اینکه خواسته آنان را محقق می‌کند، حالتی مصنوعی و غیرطبیعی نیز نداشته باشد. بدین منظور پروفایلو، نوعی ژل هیالورونیک اسید می‌باشد که به این خواسته جامه عمل پوشانده و به طبیعی‌ترین نحو ممکن منجر به فرم دهی و حجم دهی به بخش‌های مختلف صورت می‌شود.

پروفایلو به تقویت تولید کلاژن و الاستین در پوست کمک می‌کند و به عنوان یک نگهدارنده ی آب عمل می‌کند نه یک فیلر و پرکننده؛ بنابراین برای افرادی با پوست پیر، خسته و بدون آب بسیار خارق العاده عمل می‌کند و درخشندگی و صافی پوست را به ارمغان می‌آورد.

کاربردهای ژل پروفایلو

پروفایلو یک روش درمانی ایده آل و مطلوب برای بهبود الاستیسیته و محکم شدن پوست در اطراف گردن، دست‌ها، اطراف دهان بدون ایجاد شکل و حالتی مصنوعی می باشد. پس در حالت کلی می‌توان از اثرات و کاربردهای ژل پروفایلو به بهبود کیفیت پوست، لیفت پوست و افزایش شفافیت آن، بالا بردن سفتی و الاستیسیته پوست و هیدراته شدن پوست اشاره کرد. ژل پروفایلو در اغلب مواقع برای نواحی صورت استفاده می‌شود، با این حال نیز می‌تواند به طور مؤثر برای جوانسازی گردن، نواحی شانه و جلوی سینه، بازو، زانو و دست استفاده شود.

البته ناحیه گردن به طور چشمگیری مورد استقبال برای استفاده از پروفایلو قرار گرفته است. قابلیت این ماده در کمک به کاهش چروکیدگی و افتادگی پوست این ناحیه و همچنین ایجاد ظاهری با قوام بیشتر می باشد.

ویژگی های بهترین کلینیک:

❤️محیط راحت و دلنشینکلینیک زیبایی موفق باید فضایی آرام و دلپذیر برای مشتریان فراهم کند
⚡تجهیزات پیشرفتهبهترین کلینیک زیبایی داری تجهیزات مدرن و پیشرفته است
⭐محصولات با کیفیتبهترین کلینیک زیبایی درای محصولات با برند خوب و با کیفیت است
✔️ارائه مشاوره حرفه‌ایمشاوره حرفه‌ای یکی از خصوصیات بارز در بهترین کلینیک های زیبایی است

هزینه تزریق ژل پروفایلو

هزینه تزریق ژل پروفایلو به عوامل مختلفی بستگی دارد و نمی توان به درستی هزینه آن را تخمین زد. به همین خاطر در ادامه عوامل تاثیرگذار بر هزینه تزریق ژل پروفایلو را بیان می کنیم:

 • کیفیت محصول: کیفیت و شهرت برندی که ژل پروفایلو را تولید می کند می تواند بر قیمت تاثیر بگذارد. برندهای معروف و معتبر ممکن است قیمت های بالاتری را درخواست کنند.
 • موقعیت کلینیک: موقعیت کلینیکی که به آن مراجعه می کنید، می تواند بر قیمت آن تاثیر بگذارد. کلینیک ها در شهرهای بزرگ یا محله های مشهور ممکن است نسبت به سایر مناطق هزینه بیشتری دریافت کنند.
 • شهرت کلینیک: کلینیک های مشهور و پزشکان با تجربه ممکن است در ازای خدماتی که ارائه می دهند هزینه بیشتری درخواست کنند.
 • تخصص پزشک: تجربه، مهارت ها و تخصص پزشک انجام دهنده می تواند بر هزینه تاثیرگذار باشد. پزشکان با مهارت بالا ممکن است هزینه خدماتشان بالاتر باشد.
 • تعداد جلسات: تعداد جلسات مورد نیاز برای دستیابی به نتایج مطلوب از تزریق پروفایلو می تواند بر هزینه کلی تاثیر بگذارد. برخی افراد ممکن است برای نتایج مطلوب به چندین جلسه نیاز داشته باشند.
 • ناحیه درمان: ناحیه یا نواحی که با پروفایلو درمان می شوند می تواند بر هزینه تاثیر چشمگیری بگذارند. هر چه مناطق تحت درمان بیشتر باشد هزینه کلی افزایش می یابد.
 • سطح نیاز: سطح نیاز به تزریق ژل پروفایلو بستگی به نوع و شدت مشکلات پوستی فرد دارد که ممکن است هزینه را تحت تاثیر قرار دهد.
 • هزینه های کلینیک: هزینه های اضافی شامل دستمزد پرسنل و هزینه های تجهیزات، می توانند در هزینه نهایی درمان اعمال شوند.
 • خدمات اضافی: خدمات اضافی ارائه شده همراه با تزریقات پروفایلو مانند مشاوره ها، نوبت های پس از درمان یا درمان های همراه می توانند بر هزینه کلی تاثیرگذار باشند.
 • تورم و عوامل اقتصادی: شرایط اقتصادی، نرخ تورم و نوسانات ارز نیز می توانند بر کلیه هزینه های خدمات زیبایی شامل تزریق ژل پروفایلو تاثیر چشمگیری داشته باشد.

نحوه تزریق ژل پروفایلو

در پنج ناحیه صورت نظیر برآمدگی گونه، نقطه پایه بینی، تراگوس، چانه و زاویه ماندیبولار در هر دو سمت صورت تزریق می گردد. این نواحی که به نواحی زیبایی زیستی یا BAP شهرت دارند از اعصاب و رگ های اصلی صورت به دور می باشند و از حداکثر قابلیت مقدار توزیع هیالورونیک اسید در این نقاط برخوردارند. همچنین به دلیل تجمع چربی در این نواحی، پس از تزریق پروفایلو پوست به بازسازی و ترمیم بافت های چربی و سلول های خود خواهد پرداخت. در هر کدام از نواحی موردنظر دو دهم سی سی از ژل پروفایلو با سر سرنگ 29 گیج برای کاهش احساس درد به درون لایه های عمقی پوست (لایه درم) تزریق خواهد شد. در صورت شدت آثار چین و چروک و پیری احتیاج به دوز تزریقی بیشتری خواهد بود.

مناطق تحت تزریق ژل پروفایلو

این 6 نقطه محل تزریق عبارت‌اند از:

 1. برآمدگی گونه: حدود دو سانتی متر خارج از گوشه خارجی چشم
 2. چانه
 3. زاویه سازی صورت
 4. پایه بینی: محل تلاقی خط فرضی افقیاز پره بینی به تراگوسوخط فرضی عمودی از مردمک
 5. تراگوس: جلوتر از قسمت پایینی تراگوس
 6. زاویه مندیبولار: یک سانتی متر بالای زاویه مندیبل

مزایای تزریق ژل پروفایلو

تزریق ژل به صورت مزایای بسیار جدی و مهی دارد و سبب تغییرات اساسی در فرم و زیبایی و جوانی چهره می‌گردد.
از جمله مزایای استفاده از این ژل عبارت‌اند از:

 • افزایش در قوام پوست
 • سفت‌تر شدن پوست
 • لیفت کامل پوست
 • ایجاد شفافیت، صافی و درخشانی‌ پوست
 • داشتن قابلیت آبرسانی قوی

افراد مناسب جهت تزریق ژل پروفایلو

مناسب‌ترین سن جهت تزریق ژل پروفایلو 30 تا 45 سالگی می‌باشد. هرچند تا 65 سالگی استفاده از آن برای افراد بلامانع است. بهترین اشخاص جهت تزریق ژل پروفایلو کسانی هستندکه خواهان آبرسانی و استحکام پوستشان بدون افزایش حجم هستند. همچنین این درمان به خصوص برای افرادی که داری پوست خسته‌ای هستند و هم‌چنین دچار کاهش حجم پوست شده‌اند مؤثر است.

افراد نامناسب جهت تزریق ژل پروفایلو

در زمینه استفاده از پروفایلو هیچ محدودیتی در سنین بالا وجود ندارد. در حقیقت در افراد کهنسال نتایج قابل توجهی را مشاهده می کنیم. با این حال اگر بیش از 60 سال سن دارید، پروسه تزریق پروفایلو باید با دقت پیگیری شود. به عنوان مثال اگر چین و چروک های عمیقی در پوست خود دارید و یا پوست قابلیت ارتجاعی خود را از دست داده است، استفاده از روش های درمانی ترکیبی که پروفایلو بخشی از آن باشد پیشنهاد می شود. به همین دلیل داشتن مشاوره قبل از انجام هر کاری ضروری است.

مدت ماندگاری ژل پروفایلو

ماندگاری نتایج از فردی به فرد دیگر متفاوت است اما نتایج می تواند بلافاصله قابل رؤیت باشد که آنها شامل بهتر شدن قوام پوست، سفت شدن پوست و بهتر شدن چین و چروک ها و شفافیت پوست می باشند که اینها تا 6 ماه باقی می مانند. لذا نیاز است که این کار سالی 2 بار تکرار شود.

مراقبت‌های قبل از تزریق ژل پروفایلو

به مدت 24 ساعت قبل از درمان از نوشیدن هر گونه الکل خودداری کنید.
به‌جز در موارد ابتلا به بیماری‌های مزمن پزشکی، از مصرف داروی آسپرین یا دیگر داروهای ضدالتهاب غیر استروییدی، چند روز پیش از درمان اجتناب کنید. خودداری از مصرف این داروها خطر کبودی در محل تزریق را از بین می‌برد.
در ارتباط با هرگونه نگرانی خود از تکنسین پزشکی سؤال بپرسید.

چکیده مطلب

تزریق ژل پروفایلو یک روش غیر جراحی و پرکاربرد است که در حوزه زیبایی و جوانسازی پوست استفاده می شود. از مزایای تزریق ژل پروفایلو می توان به افزایش حجم و کمک به پر کردن چین و چروک های صورت، شفافیت پوست، کمک به بهبود سطح پوست و افزایش ترمیم آن اشاره کرد. اگرچه تزریق ژل پروفایلو می تواند نتایج مناسبی ایجاد کند، اما این نتایج 6 تا 18 ماه می توانند ماندگاری داشته باشند و پس از آن نیاز به تزریق مجدد دارند. این روش معمولا برای افرادی مناسب است که می خواهند از طریق روش های غیر جراحی بهبودی در ظاهر پوست خود ایجاد کنند و از روش های جراحی هراسان هستند. بهتر است قبل از انجام این روش، با یک پزشک متخصص پوست و زیبایی مشورت کنید و در ارتباط با نحوه عملکرد ژل پروفایلو و مزایا و معایب آن اطلاعاتی را به دست آورید.

از اینکه تا پایان این مقاله از سایت کلینیک آوینا همراه ما بودید بی نهایت ممنونیم. ما در این سایت همواره تلاش می کنیم اطلاعاتی کاربردی و به روز در اختیار مخاطبان خود قرار دهیم. در صورت داشتن نظر، پیشنهاد یا انتقاد می توانید در بخش دیدگاه ها برای ما کامنت بگذارید.