تزریق ژل پروفایلو چه تاثیری دارد؟

پروفایلو روشی بسیار مؤثر برای جوانسازی و رفع چین و چروک های پوست صورت است. از فواید بسیار مهم این روش زیبایی می‌توان به کم عارضه بودن و کار برد آن در سنین مختلف حتی دوران سالمندی باشد. پروفایلو به بهبود کلاژن سازی پوست کمک می کند و باعث می‌شود شما صورتی شاداب داشته باشید.

Profhilo انقلابی در لیفت بدون جراحی است و رفع چین و چروک ها و شلی پوست و جوانسازی را با ژل پروفایلو می‌توان به خوبی تجربه کرد. افرادی که به دنبال راهکاری برای بازگرداندن جوانی به صورت خود و همچنین برجسته‌سازی برخی نواحی صورت می‌باشند، معمولاً تمایل دارند نتایج تزریق در عین اینکه خواسته آنان را محقق می‌کند، حالتی مصنوعی و غیرطبیعی نیز نداشته باشد. بدین منظور پروفایلو، نوعی ژل هیالورونیک اسید می‌باشد که به این خواسته جامه عمل پوشانده و به طبیعی‌ترین نحو ممکن منجر به فرم دهی و حجم دهی به بخش‌های مختلف صورت می‌شود.

پروفایلو به تقویت تولید کلاژن و الاستین در پوست کمک می‌کند و به عنوان یک نگهدارنده ی آب عمل می‌کند نه یک فیلر و پرکننده؛ بنابراین برای افرادی با پوست پیر، خسته و بدون آب بسیار خارق العاده عمل می‌کند و درخشندگی و صافی پوست را به ارمغان می‌آورد.

کاربردهای ژل پروفایلو

پروفایلو یک روش درمانی ایده آل و مطلوب برای بهبود الاستیسیته و محکم شدن پوست در اطراف گردن، دست‌ها، اطراف دهان بدون ایجاد شکل و حالتی مصنوعی می باشد. پس در حالت کلی می‌توان از اثرات و کاربردهای ژل پروفایلو به بهبود کیفیت پوست، لیفت پوست و افزایش شفافیت آن، بالا بردن سفتی و الاستیسیته پوست و هیدراته شدن پوست اشاره کرد. ژل پروفایلو در اغلب مواقع برای نواحی صورت استفاده می‌شود، با این حال نیز می‌تواند به طور مؤثر برای جوانسازی گردن، نواحی شانه و جلوی سینه، بازو، زانو و دست استفاده شود.

البته ناحیه گردن به طور چشمگیری مورد استقبال برای استفاده از پروفایلو قرار گرفته است. قابلیت این ماده در کمک به کاهش چروکیدگی و افتادگی پوست این ناحیه و همچنین ایجاد ظاهری با قوام بیشتر می باشد.

نحوه تزریق ژل پروفایلو

در پنج ناحیه صورت نظیر برآمدگی گونه، نقطه پایه بینی، تراگوس، چانه و زاویه ماندیبولار در هر دو سمت صورت تزریق می گردد. این نواحی که به نواحی زیبایی زیستی یا BAP شهرت دارند از اعصاب و رگ های اصلی صورت به دور می باشند و از حداکثر قابلیت مقدار توزیع هیالورونیک اسید در این نقاط برخوردارند. همچنین به دلیل تجمع چربی در این نواحی، پس از تزریق پروفایلو پوست به بازسازی و ترمیم بافت های چربی و سلول های خود خواهد پرداخت. در هر کدام از نواحی موردنظر دو دهم سی سی از ژل پروفایلو با سر سرنگ 29 گیج برای کاهش احساس درد به درون لایه های عمقی پوست (لایه درم) تزریق خواهد شد. در صورت شدت آثار چین و چروک و پیری احتیاج به دوز تزریقی بیشتری خواهد بود.

مناطق تحت تزریق ژل پروفایلو

این 6 نقطه محل تزریق عبارت‌اند از:

 1. برآمدگی گونه: حدود دو سانتی متر خارج از گوشه خارجی چشم
 2. چانه
 3. زاویه سازی صورت
 4. پایه بینی: محل تلاقی خط فرضی افقیاز پره بینی به تراگوسوخط فرضی عمودی از مردمک
 5. تراگوس: جلوتر از قسمت پایینی تراگوس
 6. زاویه مندیبولار: یک سانتی متر بالای زاویه مندیبل

مزایای تزریق ژل پروفایلو

تزریق ژل به صورت مزایای بسیار جدی و مهی دارد و سبب تغییرات اساسی در فرم و زیبایی و جوانی چهره می‌گردد.
از جمله مزایای استفاده از این ژل عبارت‌اند از:

 • افزایش در قوام پوست
 • سفت‌تر شدن پوست
 • لیفت کامل پوست
 • ایجاد شفافیت، صافی و درخشانی‌ پوست
 • داشتن قابلیت آبرسانی قوی

افراد مناسب جهت تزریق ژل پروفایلو

مناسب‌ترین سن جهت تزریق ژل پروفایلو 30 تا 45 سالگی می‌باشد. هرچند تا 65 سالگی استفاده از آن برای افراد بلامانع است. بهترین اشخاص جهت تزریق ژل پروفایلو کسانی هستندکه خواهان آبرسانی و استحکام پوستشان بدون افزایش حجم هستند. همچنین این درمان به خصوص برای افرادی که داری پوست خسته‌ای هستند و هم‌چنین دچار کاهش حجم پوست شده‌اند مؤثر است.

افراد نامناسب جهت تزریق ژل پروفایلو

در زمینه استفاده از پروفایلو هیچ محدودیتی در سنین بالا وجود ندارد. در حقیقت در افراد کهنسال نتایج قابل توجهی را مشاهده می کنیم. با این حال اگر بیش از 60 سال سن دارید، پروسه تزریق پروفایلو باید با دقت پیگیری شود. به عنوان مثال اگر چین و چروک های عمیقی در پوست خود دارید و یا پوست قابلیت ارتجاعی خود را از دست داده است، استفاده از روش های درمانی ترکیبی که پروفایلو بخشی از آن باشد پیشنهاد می شود. به همین دلیل داشتن مشاوره قبل از انجام هر کاری ضروری است.

مدت ماندگاری ژل پروفایلو

ماندگاری نتایج از فردی به فرد دیگر متفاوت است اما نتایج می تواند بلافاصله قابل رؤیت باشد که آنها شامل بهتر شدن قوام پوست، سفت شدن پوست و بهتر شدن چین و چروک ها و شفافیت پوست می باشند که اینها تا 6 ماه باقی می مانند. لذا نیاز است که این کار سالی 2 بار تکرار شود.

مراقبت‌های قبل از تزریق ژل پروفایلو

به مدت 24 ساعت قبل از درمان از نوشیدن هر گونه الکل خودداری کنید.
به‌جز در موارد ابتلا به بیماری‌های مزمن پزشکی، از مصرف داروی آسپرین یا دیگر داروهای ضدالتهاب غیر استروییدی، چند روز پیش از درمان اجتناب کنید. خودداری از مصرف این داروها خطر کبودی در محل تزریق را از بین می‌برد.
در ارتباط با هرگونه نگرانی خود از تکنسین پزشکی سؤال بپرسید.