بهترین دکتر کاشت ابرو در تهران

ما در این مقاله سعی داریم شما را با بهترین دکتر کاشت ابرو در تهران آشنا کنیم. امروزه بعضی از افراد به دلایلی دچار ریزش ابرو می شوند که از این بابت رنج می برند و باعث کاهش اعتماد به نفس در آن ها شده است. امروزه با روش های جدید و پیشرفته می توان از دست ریزش ابرو خلاص شد که یکی از این روش ها کاشت ابرو است که بسیاری از افراد از این روش استفاده می کنند و نتیجه مناسبی گرفتند. در ادامه برای آشنا شدن با کاشت ابرو با ما همراه باشید.

کاشت ابرو چیست ؟

بیشتر خانم ها گمان می کنند بهترین روش برای پر کردن ابرو ها تاتو و هاشور است زیرا از مزایا و معایب این روش ها خبر ندارند. تاتو و هاشور ابرو کی از روش های موقتی هستند که نمی توانند ظاهر طبیعی برای ابرو داشته باشند. رنگ تاتو و هاشور شیمیایی است و با موهای طبیعی ابرو فرق دارد و بعد از مدتی باید آن را ترمیم کنید و درد و زخم های زیادی را تحمل کنید و در آخر نتیجه مناسبی نمی گیرید.

روش کاشت ابرو می تواند ظاهر طبیعی برای ابرو داشته باشد. در این روش موها از ناحیه اطراف سر یا کناره گوش برداشته می شود و در ناحیه ابرو کاشته می شود و به این دلیل نتیجه طبیعی دارد. روش کاتش ابرو با روش کاشت مو یکسان است و می توان آن را کاشت مو در ناحیه ابرو دانست. در این روش به غیر از موها ارگان های کوچک تولید کننده مواد مورد نیاز برای رشد تار موها انتقال می یابد و این اتفاق باعث می شود نتیجه کاشت ابرو مناسب باشد و شما ابروهایی طبیعی داشته باشید. موهای کاشته شده شبیه موهای طبیعی هستند و رشد می کنند و شما می توانید آن ها را اصلاح کنید.

کاشت ابرو چیست ؟

دلیل ریزش ابروها چیست ؟

دلیل ریزش ابرو قبل از کاشت ابرو یکی از مهم ترین مراحل برای انتخاب روش کاشت ابرو است. قبل از کاشت ابرو باید دلیل ریزش ابرو مشخص شود. موهایی در روش کاشت ابرو استفاده می شوند و موهایی طبیعی هستند و روش رشد آن با موهای طبیعی فرق ندارد. هر علتی که باعث ریزش ابرو می شود می تواند روی موهای کاشته شده تاثیر بگذارد. امکان دارد بعضی از دلایل مثل دلایل ارثی قابل درمان نباشد اما مانند روش های برای کنترل آن ها وجود داشته باشد. در ادامه با دلایل ریزش ابرو آشنا می شوید :

 • سوختگی
 • افزایش سن افراد
 • کندن و برداشتن بیش از حد ابروها
 • بیماری‌های تیروئیدی
 • اختلال در رشد ابروها به صورت مادرزادی
 • آلوپسی آره‌تا
 • بیماری‌های عمومی یا سیستمیک
 • افرادی که به صورت ارثی و ژنتیکی ابروهایشان را از دست می دهند.
 • عفونت
 • تاتو و هاشور ابرو

هر یک از موارد بالا می تواند باعث کم پشتی و دلی ریزش ابروهای شما باشد و بهترین راه کاشت ابرو است. روش هایی مثل هاشور و تاتو و استفاده از مداد ابرو می تواند تا حدودی باعث طبیعی بودن ابروی شما شود اما نمی تواند باعث ضخیم و طبیعی شدن ابروی شما باشد. در همه روش های زیباسازی طبیعی بودن اهمیت زیادی دارد و می تواند ابروهایی طبیعی به شما هدیه دهد.

یکی از مهم ترین دلایل ریزش ابرو افزایش سن است. با بالا رفتن سن مواد مغذی بدن کم می شود و فعالیت سلول های بدن کاهش می یابد و خون رسانی و اکسیژن رسانی به موها به خوبی انجام نمی شود و به این دلیل موها شروع به ریزش می کند و با افزایش سن موها ضخامت و استحکام خود را از دست می هد و باعث ریزش مو می شود.

بعضی از افراد در جوانی دچار ریزش مو می شوند که باید دلایل آن را پیدا کرد که علت این ریزش می تواند ارثیه خانوادگی باشد. بعضی از افراد جوان به صورت مادرزادی ابروهای کم پشتی دارند و به این دلیل با کاشت ابرو می خواهند ابروهایی پرپشت داشته باشند. بیماری مختلفی مانند بیماری های مربوط به سیستم ایمنی، اختلالات تیروئید، اختلالات رشد مو و ابرو به صورت مادرزادی و سرطان می تواند از دلایل ریزش ابرو باشد.

اصلاح نادرست و برداشتت بیش از اندازه ابرو باعث می شود فولیکول های مو از بین برود و رشد موها کم شود. امکان دارد مواد شیمیایی استفاده شده برای تاتو و هاشور باعث ریزش ابروها شود. اگر تعداد تمدید این روش زیاد باشد. بیماری های مربوط به مو مانند آلوپسی آره تا که باعث ریزش موهای سر می شود و بر موهای ابرو تاثیر می گذارد. بعضی بیماری های عفونی یا سوختگی می تواند یکی از دلایل کم پشتی ابرو و ریزش آن باشد.

تفاوت مدل ابروی خانم ها و آقایان :

یکی از تفاوت های ابروی خانم ها و آقایان این است که مردان ابروهای پر حجم تری دارند که خم ابرو در آن ها کمتر ار خانم ها است. زیرا همه قسمت های ابرو آقایان پر حجم است و قسمت های انتهایی ابرو پرپشت است. حدود ضخامت ابروی مردان یک و نیم سانت و طول ابروی آن ها پنج و نیم سانت است و بیشتر نقطه انتهایی ابروی آن ها بالای کناره بیرونی چشم است.

نقطه انتهایی ابرو در خانم ها کمی عقب تر از کناره بیرونی چشم است دم ابرو آن ها باریک تر و کم حجم تر از آقایان است. در یک سوم انتهایی ابروهای بانوان خم ابرو و قوس آن ایجاد می شود که باعث زیبایی ابروی آقایان می شود. حدود ضخامت ابروی خانم ها 1.3 سانت است و طول ابروی آن ها 5 سانت است و بیشتر قسمت میانی ابروی آن ها نسبت به دم ابرو پرپشت است.

مدل کاشت ابرو

ناحیه قرارگیری ابروهایی که تازه کاشته می شود اهمیت زیادی دارد که در زیبایی افراد تاثیر زیادی دارد و ابروهای کاشته شده ظاهری طبیعی دارند. در ادامه به مدل کاشت ابرو می پردازیم :

نقطه شروع ابرو :

نقطه شروع ابرو باید در راستای خطی عمودی از قسمت خارجی پره بینی باشد که این امکان وجود دارد که این اندازه مناسب با فاصله بین ابرو تغییر کند تا ابرو بیش از اندازه نسبت به یکدیگر نزدیک یا دور نشوند. اگر فاصله بین ابروها زیاد باشد باید نقطه شروع ابرو را موازی با فرورفتگی چشم در نظر گرفت.

نقطه انتهای ابرو :

نقطه انتهای ابرو باید در راستای خطی باشد که از کناره بیرونی چشم تا قسمت بیرونی پره های بینی کشیده باشد. اگر افراد بخواهند ابروهای کشیده تری داشته باشند با توجه به سلیقه افراد نقطه انتهایی ابرو پایین تر و بالاتر می رود.

خم ابرو :

خم ابرو اهمیت زیادی دارد زیرا اگر بیشتر از اندازه بالا برود باعث می شود چهره افراد حالت تعجبی داشته باشند و بالا و پایین شدن بخش های خارجی باعث ایجاد حالت های عصبی و غمگین در افراد می شود.

چه افرادی می توانند کاشت ابرو انجام دهند ؟

بیشتر افراد می توانند کاشت ابرو انجام دهند و ابروهای زیبا و پرپشتی داشته باشند. در ادامه با این افراد آشنا می شوید :

 • خانم هایی که بعد از تاتو و هاشور و یا فیبروز ابروهای کاشت ابرو انجام می دهند تا ابروهای بیعی داشته باشند.
 • اگر از فرم ابروی خود ناراضی هستید می توانید از کاشت ابرو استفاده کنید.
 • اگر ابرو های شما به صورت ارثی و یا ژنتیکی کم تراکم بوده یا اصلا رشد نکرده و هیچ ابرویی ندارید می توانید از کاشت ابرو برای داشتن ابرو اقدام کنید.
 • اگر به بیماری های بیماری‌هایی که باعث ریزش موی سر و ابرو می‌شوند مثل اختلال در غدد تیروئیدی یا کم کاری و یا پر کاری بیش از اندازه تیروئید و بیماری‌های دیگری که باعث افزایش ریزش موهای ابرو می‌شوند بعد از درمان کامل بیماری خود می توانید ابروی خود را بکارید.
 • خانم‌هایی که به علت اصلاح نادرست و غیر اصولی ابروها و تکرار بیش از اندازه آن ها باعث ریزش و کم شدن ابروها می شوند.
 • اگر به دلایل مختلف مثل شکستگی، سوختگی، جای بخیه، جای جراحی قسمتی یا همه ابرو های شما از بین رفته با کاشت ابرو می توانید این دلایل را محو کنید.

چه افرادی می توانند کاشت ابرو انجام دهند ؟

برای آشنا شدن با مراحل کاشت ابرو به سایت مربوطه مراجعه فرمایید.

آیا در کاشت ابرو می توان از موهای بدن استفاده کرد ؟

این اتفاق امکان دارد اما از موهای بدن برای کاشت ابرو استفاده نمی شود زیرا درصد کمی از گرافت هایی که از قسمت بدن برداشت می شوند در قسمت جدید بدن افراد مثل ابروها رشد کرده است و بیشتر از دست می روند و موهای این ناحیه حالت دار است و مناسب کاشت نیستند و به فر می خورند و به این علت موهای ناحیه بدن برای کاشت ابرو مناسب نیست.

عوارض کاشت ابرو :

یکی از بیشترین عوارض کاشت ابرو تورم، قرمزی، خارش، کبودی است که این عوارض طبیعی است و بعد از چند روز از بین می ورد. شما نباید ابروهای خود را دست کاری کنید یا هر دارویی را استفاده کنید. زیرا انجام این کارها به موهای کاشته شده آسیب می رساند. اگر کاشت ابرو را در کلینیک معتبر و نزد پزشک با تجربه انجام داده باشید هیچ عوارضی برای شما پیش نمی آید. انجام کاشت در مراکز نامعتبر باعث به وجود آمدن تقارن در ابروها، رشد نامناسب موها، عدم رشد گرافت ها، نرسیدن به نتیجه دلخواه، تفاوت رنگ موهای کاشته شده با موهای طبیعی می شود. امکان دارد جای برداشت و کاشت گرافت عفونت کند یا زخم شود. این زخم برای مدت طولانی باقی می ماند و جای آن در ابرو مشخص می شود. اگر در مراکز معتبر انجام شود نتیجه آن طبیعی به نظر می رسد.

بهترین دکتر کاشت ابرو در تهران

برای اینکه نتیجه مناسبی از کاشت ابرو خود داشته باشید باید در انتخاب دکتر دقت زیادی کنید زیرا پزشک می تواند اهمیت زیادی در کاشت ابروی شما داشته باشد. بهترین دکتر کاشت ابرو در تهران کسی است که تبحر و دقت بالا در کاشت ابرو داشته باشد، انتخاب روش مناسب کاشت ابرو را دارا باشد، از افرادی که می خواهند کاشت ابرو انجام دهند حمایت کند، توانایی تشخیص و پیش‌بینی را داشته باشد، در زمینه کاشت ابرو به افراد مشاوره دهد.

بعد از تاتو می توان کاشت روی تاتو انجام داد ؟

می توان روی تاتو کاشت ابرو انجام داد و در بعضی موارد باعث بهتر شدن نتیجه جراحی می شود. میکروپیگمنتیشن ابرو نوعی هاشور ابرو است که برای زیباتر شدن نتیجه کاشت ابرو توصیه می شود. این توصیه امکان دارد بعد از کاشت ابرو بعضی از گرافت های مو بعد از مدتی از دست برود و فواصلی مابین ابروهای کاشته شده ایجاد شود که نیازی به کاشت دوباره ندارد اما وجود هاشور باعث پوشش کامل این ناحیه می شود و ظاهری زیبا به ابرو می دهد.

ترمیم یا کاشت ابرو :

همه روش های برای کاشت ابرو با موی طبیعی افراد است طوری که ابروی کاشت شده مثل ابروی طبیعی رشد می کند و نیاز به اصلاح دارد اما کاشت ابرو برای بعضی افراد که شرایط خاصی مثل بیماری طاسی یا آلوپسی در ابعاد زیاد در بدن هستند امکان پذیر نیست یا بعضی از افرادی که بانک مو مناسبی ندارد و دارای بانک مو ضعیفی می باشند.در این شرایط امکان کاشت مو یا کاشت ابرو طبیعی وجود ندارد اما روش های جدید ترمیم مو با استفاده موهای مصنوعی ابداع و مورد استفاده قرار می گیرد.

نتیجه این جراحی با موهای مصنوعی می تواند به کاشت مو و یا ابرو طبیعی نزدیک باشد اما احتمال این خطر وجود دارد که بدن افراد این موهای مصنوعی را به عنوان جسم خارجی شناخته و آن را پس بزند که این اتفاق می‌تواند باعث از دست رفتن دائمی ابروها و به وجود آمدن جای زخم در ناحیه ابرو شود. توصیه می شود افراد که امکان کاشت ابرو ندارند از روش‌های آرایشگاهی مثل تاتو ابرو و یا هاشور و میکروپیگمنتیشن ابرو استفاده کنند.

ترمیم یا کاشت ابرو

اقدامات بعد از جراحی کاشت ابرو

برای اینکه نتیجه مناسبی از کاشت ابرو بگیرید باید مراقبت هایی را انجام دهید که این مراقبت ها اهمیت زیادی دارد زیرا مراقبت نادرست می تواند باعث آسیب به موها شود و امکان دارد باعث از بین رفتن فولیکول های مو و ریزش آن شود. در ادامه با مراقبت های بعد از کاشت ابرو آشنا می شوید :

 • امکان دارد در روز بعد از کاشت ابرو پوسته‌ها یا لخته‌هایی روی ابرو وجود داشته باشد سعی کنید آن‌ها را دست‌کاری نکنید تا خودشان از بین بروند.
 • پانسمان روی ناحیه بانک مو و ناحیه کاشت برای دو روز باقی می ماند و سعی کنید پانسمان را عوض کنید و ناحیه را تمیز نگه دارید.
 • می‌توانید برای کاهش التهاب از کمپرس سرد استفاده کنید اما نباید یخ را بیشتر از 20 دقیقه روی ابرو بگذارید.
 • پزشک بعد از کاشت ابرو مایع مخصوصی را به شما می‌دهد که باید هر 2 تا 3 ساعت آن را روی ابروهای خود اسپری کنید. این کار را مرتب انجام دهید.
 • اگر پوسته و لخته‌ها از بین نرفت می‌توانید ابروهای خود را آرایش کنید.
 • بعد از برداشتن پانسمان ناحیه دهنده این ناحیه را به آرامی بشویید.

کاشت ابرو روش SUT چگونه انجام می شود ؟

در مرحله‌ای که فولیکول های آماده شده به ابرو انتقال داده می‌شوند پزشک باید دقت زیادی داشته باشد و از تجربه و علم خود استفاده کند. کاشت طبیعی ابرو به روش SUT مثل همه روش‌های دیگر دائمی است. اگر انتقال مو به این ناحیه استاندارد باشد مشکلات زیادی مثل خط رسد غیر طبیعی و حالت عروسکی ابرو، نامرتب بودن زاویه رویش به چشم می‌خورد. امکان دارد موی پیوند شده طوری رشد کند که حالتی شبیه چمن یا سیخ داشته باشد. به این دلیل انتخاب پزشک که تجربه زیادی در زمینه کاشت ابرو علاوه بر کاشت مو داشته باشد اهمیت زیادی دارد. مهارت پزشک در کار با دستگاه‌ها مهم است زیرا این جراحی وابسته به تکنولوژی است و پزشک باید همه نکات دستگاه را بشناسد.

در روش SUT برای پیوند ابرو از واحدهای فولیکولار تک یا دو تار مویی استفاده می‌شود تا نتیجه با ظرافت زیادی داشته باشد. می‌توان از واحدهای فولیکولار 4 تایی استفاده کرد که در صورت برداشت هزار واحد، چهار هزار واحد مو پیوند زده خواهد شد. بهترین کارایی را از این روش می‌توان با تراکم بالا مشاهده کرد. برای آماده سازی ناحیه ابرو باید این قسمت به صورت موضعی بی‌حس شود تا افراد هیچ دردی را احساس نکند و استریل کردن پوست برای کاشت انجام می‌شود.

مراحل کاشت ابرو طبیعی به روش FUT :

مراحل کاشت ابرو با استفاده از روش پیوند واحد فولیکولی (FUT) بدین ترتیب است:

طراحی ابرو :

اولین مرحله طراحی شکل و ضخامت مورد نظر ابرو است. بیمار و جراح برای ایجاد طرحی که تقارن صورت را افزایش می دهد و ترجیحات بیمار را برآورده می کند، همکاری می کنند. دستیابی به یک طراحی طبیعی و زیبایی شناختی بسیار مهم است.

کشیدن گرافت :

گرافت های مو با دقت از ناحیه اهداکننده که معمولاً در پشت سر، پشت گوش ها یا زیر گردن قرار دارد، استخراج می شود. انتخاب ناحیه اهداکننده به کیفیت و ویژگی های مو بستگی دارد و هدف آن نزدیک ترین تطابق به موهای ابرو است. واحدهای فولیکولی تک مویی برای کاشت ابرو طبیعی ترجیح داده می شوند.

آماده سازی گرافت :

پس از استخراج گرافت ها، آنها را زیر میکروسکوپ آماده می کنند. این مرحله شامل جداسازی گرافت ها به رشته های جداگانه برای مطابقت با الگوی طبیعی موهای ابرو است. گرافت ها بریده شده و مرتب می شوند تا از مناسب بودن آن ها برای کاشت اطمینان حاصل شود.

کاشت گرافت :

بی حسی موضعی در ناحیه گیرنده (ناحیه ابرو) برای بی حس کردن ناحیه و به حداقل رساندن ناراحتی انجام می شود. برش ها یا شکاف های ریز در نواحی مشخص شده ابروها به دنبال شکل طراحی شده قبلی ایجاد می شود. سپس گرافت های آماده شده با ظرافت در برش های ایجاد شده قرار می گیرند. نهایتاً پزشک متخصص باید از زاویه و جهت گیری مناسب برای تقلید از رشد طبیعی موهای ابرو اطمینان حاصل کند.

آیا کاشت ابرو درد دارد؟

کاشت ابرو طبیعی نیازی به بیهوش کردن عمومی بیمار ندارد و فقط با بی حسی موضعی و با کمک داروهای متداول مثل لیدوکائین انجام می گیرد. زمان کاشتن ابروها و در همان آغاز کار تزریق بی حسی به ابرو، با استفاده از سرنگ های بسیار کوچک انجام می گیرد. بعد از تزریق مقدار لازم ماده بی حسی و ارزیابی کامل اثر آن، عمل کاشت ابرو شروع می شود. حین تزریق امکان دارد که شخص درد بسیار اندکی را احساس کند که کمتر از حد انتظار است. بعد از این، شخص در طول جراحی دیگر دردی را احساس نمی کند و زمانی که مدت زمان لیدوکائین به تدریج از بین برود، بعد از چند ساعت بخش مورد نظر مجدداً توسط لیدوکائین بی حس می گردد.

بهترین دکتر کاشت ابرو در تهران چه ویژگی هایی دارد؟

بهترین دکتر کاشت ابرو در تهران می بایست از برخی ویژگی ها و خصوصیات منحصر به فرد برخوردار باشد تا بتواند بهترین نتایج را در اختیار هر یک از بیماران خود قرار دهد. از جمله ویژگی ها خاص دکتر کاشت مو شامل موارد زیر است :

 • دکتر می بایست در حوزه انجام کاشت مو و ابرو می بایست مدرک تخصصی داشته باشد و این مدرک را از یک دانشگاه معتبر اخذ کرده باشد.
 • دکتر کاشت ابرو باید با تمامی بیمارانی که به مطب شان مراجعه می کنند، برخورد و رفتار بسیار محترمانه داشته باشد و در ضمن هر یک از سوالاتشان را به درستی و دقیق پاسخ دهد.
 • بهترین دکتر کاشت ابرو در تهران می بایست اطلاعات کافی در رابطه با نکات مراقبتی قبل و بعد از کاشت ابرو در اختیار مراجعین خود قرار دهد تا در این صورت مشکلی برای بیمار به وجود نیاید.
 • دکتر متخصص باید در کلینیک خود از ابزار و تجهیزات بسیار مدرن و پیشرفته استفاده کند تا نتایج حاصل از کاشت ابرو کاملا طبیعی و زیباتر جلوه دهند.
 • هزینه ای که توسط دکتر کاشت ابرو در قبال انجام این روش دریافت می شود، باید کاملا مقرون به صرفه و مناسب باشد تا هر یک از بیماران بتوانند در صورت نیاز به راحتی این روش را انجام دهند.
 • ویژگی بسیار مهم دیگر مربوط به رعایت نکات و توصیه های بهداشتی توسط دکتر متخصص است زیرا دکتر باید با رعایت نکات بهداشتی، به حفظ سلامت جان بیماران کمک کند.

کلام آخر

قبل از کاشت ابرو سعی کنید بهترین کلینیک و بهترین پزشک را انتخاب کنید. مراقبت های بعد از جراحی را به خوبی انجام دهید. ممنون از اینکه تا آخر مقاله بهترین دکتر کاشت ابرو در تهران همراه ما بودید. نظرات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *