تلفن مشاوره: 09120434397

تلفن کلینیک : 02188787439-02188201505

آدرس :تهران، ونک، گاندی جنوبی، خیابان 21 ، پلاک23

 

 

جوانسازی پوست

جوان‌سازی چین چروک های صورت

جوانسازی پوست افراد به ‌مرور زمان و با افزایش سن چروک می‌شود و پوست درگیر خطوط و چین هایی در لایه زیرین خود می‌گردد؛ که در این موارد از کرم‌ها و یک سری درمان‌های موضعی برای کم کردن سطح چروک پوست استفاده می‌گردد ولی این کرم‌ها توانایی درمان چروک های عمیق را ندارد و برای رفع چروک های ایجادشده احتیاج به عمل‌های جراحی می‌باشد.

جوان‌سازی پوست

 

جوانسازی پوست از مهم‌ترین جراحی‌هایی است که برای برطرف کردن چین و چروک بدن مورداستفاده قرار می‌گیرد و برای انجام این روش باید تا حدی چین و چروک ها را پر کرد، به همین خاطر برای انجام این روش از مزوتراپی به همراه بوتاکس و یا میکرودرمابرژین نیز می‌توان استفاده نمود. روش مزوتراپی موجب فعل و انفعالاتی در پوست می‌گردد و منجر می‌گردد که سلول‌های قدیمی از بین می‌رود و جایگزین آن سلول‌های جدیدی می‌گردد.

تکنیک‌های مختلف جوان‌سازی پوست

در قدیم برای طراوت بخشیدن به پوست از نخ استفاده می‌شد و این روش هنوز در برخی از نقاط جهان هنوز مورداستفاده قرار می‌گیرد. برای درمان چروک های پیشانی و کنار چشم‌ها از روش بوتاکس استفاده می‌گردد تا از پیشرفت چروک ها جلوگیری می‌نماید. یک سری داروها برای طراوت بخشیدن به پوست درروش مزوتراپی مورداستفاده قرار می‌گیرد مانند انواع آمینواسیدها، ویتامین‌ها، آنتی‌اکسیدان‌های ضد پیری. در ضمن از یک سری مواد طبیعی نیز برای جوانسازی پوست نیز استفاده می‌شود مانند گوجه‌فرنگی که برای زیبایی پوست بسیار تأثیرگذار است.
جوان‌سازی صورت با لیزر: در این روش با استفاده از لیزر لرزشی به پوست وارد می‌شود و پوست را مجبور به کلاژن سازی می‌نماید. این روش از مؤثرترین روش‌های شاداب نمودن پوست می‌باشد و برای برطرف نمودن مشکلات پوستی در این روش پرتوهای لیزر را به ناحیه‌های عمیق پوست می‌فرستند. می‌توان از طریق این روش خطوط متوسط تا عمیق را برطرف نمود و رنگ و بافت پوست را تا حد زیادی التیام بخشید.

 

جوانسازی پوست

 

در طول عمل لیزر برای جوان‌سازی باید از کرم‌های مخصوص نیز استفاده نمود.جوانسازی پوست با لیفتینگ صورت: در این روش بعد از استفاده از لیفت، مجدداً بعد از یک مدتی پوست دوباره می‌افتد و چون یک‌بار از این روش استفاده‌شده است، نمی‌توانند مجدداً از این روش استفاده نمایند و هیچ‌گونه تضمینی ندارد. این روش هم معمولاً برای اصلاح مواردی مانند پیری صورت، ناحیه مرز بین صورت و گردن و شکل گردن مورداستفاده قرار می‌گیرد.
جوان‌سازی صورت  با استفاده از ژل: اگر از ژل‌های طبیعی در این روش استفاده گردد مانند کلاژن و اسید هیالورونیک می‌تواند تأثیرگذار باشد و فقط برای نقاط خاصی مانند خط لبخند استفاده می‌گردد. درصورتی‌که درروش مزوتراپی می‌توان کل صورت را مورد درمان قرار داد. تفاوتی که روش مزوتراپی با تزریق ژل دارد این است که بدن درروش مزوتراپی برای رفع چروک فعال می‌شود ولی از ژل فقط برای رفع جای چروک می‌توان استفاده نمود. این روش دارای شباهت‌هایی با روش بوتاکس صورت دارد، تنها تفاوتی که بین این دو روش وجود دارد این است که ژل از طریق سرنگ به لایه زیرین پوست وارد می‌شود و باعث سفت شدن بافت ها می‌شود و این موجب شاداب نمودن پوست می‌شود. در ضمن استفاده از ژل می‌تواند موجب برطرف کردن حجم ازدست‌رفته پوست شود.

 

تکنیک‌های مختلف جوان‌سازی پوست
جوانسازی پوست با لایه‌بردارهای شیمیایی: در این روش برای از بین بردن چین و چروک موجود بر روی پوست از یک محلول اسیدی مانند گلیکولیک اسید یا تری کلرواسیتیک اسید استفاده می‌گردد که با مالیدن بر روی پوست، موجب شل شدن سلول‌های پوستی می‌گردد و لایه‌ای اپیدرمی پوست را از بین می‌برد. اساس اثرگذاری این روش برمبنای میزان تأثیر ماده لایه‌بردار بر پوست است. در این روش می‌توان لکه‌های پیری، اسکارهای سطحی را از بین برد و هم‌چنین از رشد سلول‌های بافت سرطانی نیز جلوگیری نمود.

روش میکرونیدلینگ برای جوان‌سازی پوست

در این روش متخصص با استفاده از یک وسیله‌ای که با برق و یا باطری روشن می‌گردد که دارای یک ابزار غلتک مانندی است که از طریق سوزن‌های بسیار نازک وبرنده که به‌صورت پیوسته وارد پوست می‌کند باعث افزایش میزان کلاژن و الاستین در پوست می‌شود؛ که این روش موجب برطرف نمودن ترک‌های پوستی می‌شود که از زایمان و یا عمل‌های جراحی می‌تواند برای بدن فرد به وجود بیاید.

روش میکرونیدلینگ برای جوان‌سازی پوست

این نوع از درمان برای التیام بخشیدن به‌جای سوختگی، از بین بردن منافذ درشت پوست، التیام بخشیدن به‌جای سوختگی و یا هرگونه زخم، برطرف نمودن جای جوش که در اثر عوامل مختلفی امکان به وجود آمدن آن نیز می‌باشد. این روش کم‌هزینه و بدون خطر است و می‌توان قبل از انجام دادن برای جلوگیری از درد، داروهایی مانند اسید هیالورونیک و یا اسید اسکوربیک را استفاده نمود.

روش میکرودرمابراسیون برای جوان‌سازی پوست

در این روش توسط یک سری از ابزارهای بسیار کوچک می‌توان لایه‌های بیرونی که ضخیم‌تر و ناصاف هستند را برداشت و این روش معمولاً برای درمان اسکارهای بسیار کوچک، تغییر رنگ پوست، آسیب‌های آفتاب و ترک‌های پوستی یا استریا مورداستفاده قرار می‌گیرد. از دیگر کاربردهایی که روش میکرودرمابراسیون برای پوست دارد شامل:
برطرف نمودن جوش های سرسیاه و لکه‌های پوستی حاصل از افزایش سن
بهبود لکه‌های پوستی تیره‌رنگ
محو نمودن ظاهر ترک‌های پوستی
بهبود چاله‌های پوستی
درمان جوش و جای جوش
در این روش به پوست فرد کمک می‌شود تا کلاژن‌های پوستی ضخیم‌تر شوند و پوست دارای ظاهری جوان‌تر گردد. کلاژن پروتئینی در پوست است که زمانی که فرد کودک است تولید می‌گردد و یک ظاهری شاداب و با طراوت دارد و با افزایش سن تولید کلاژن متوقف می‌گردد که باعث شل شدن و ناصافی در پوست می‌گردد.

جوان‌سازی پوست با تزریق چربی:

در این روش با گرفتن چربی بخشی از بدن بیمار و تزریق آن به قسمت دیگری از بدن، انجام می‌شود. تزریق چربی از ایمن‌ترین روش‌هایی است که برای شاداب نمودن صورت، برجسته نمودن چانه و گونه و هم‌چنین زیباسازی پوست دست استفاده می‌شود که این روش عمل زیبایی احتمال ریسک کمتری دارد و به همین دلیل تزریق چربی از خود بدن فرد احتمال هیچ‌گونه واکنش آلرژیکی برای بدن نیست.

جوان‌سازی پوست با تزریق چربی:نتیجه:

اکثر خانم‌ها با بالا رفتن سن خود، نسبت به خطوطی که بر روی پوست ایجاد می‌شود حساس می‌شوند و به دنبال راه‌حلی برای درمان هستند. روش‌های درمان و هم‌چنین شاداب نمودن پوست بسیار است و می‌توان متناسب با پوست خود یک‌راه حل مناسبی را انتخاب نمود و از ایجاد چروک های بیشتر بروی پوست خود، جلوگیری کرد.

اینستاگرام آوینا

جدیدترین نمونه کارها

ساعت کاری کلینیک

شنبه تا پنجشنبه - 8:00 - 20:00

ایران تهران ونک

گاندی جنوبی، خیابان 21 ، پلاک23