انجام هایفوتراپی در آوینا تهران

امروزه روش های بسیاری در زمینه جوانسازی و زیباسازی پوست وجود دارد که هر کدام از این روش ها  با توجه به شرایط و درصد مشکلات پوستی انتخاب می شود. یکی از روش‌های موثر و پیشرفته زیبایی و جوانسازی پوست هایفوتراپی است. هایفوتراپی یک روش ایمن و مورد تایید سازمان وزارت بهداشت جهانی آمریکا است که نتیجه موثری در زمینه زیباسازی و جوانسازی پوست ایفا می کند. متخصصان برای اجرای این روش از جدیدترین تکنولوژی لیفت در دنیا استفاده می کنند که کوچکترین آسیبی به پوست وارد نمی شود و در کمترین زمان بهترین نتیجه به دست می آید.

با افزایش سن و مشاهده اثرات پیری اکثر افراد دچار استرس و نگرانی های مختلفی می شوند که دوست دارند جوانسازی پوست خود را حفظ کنند و اثرات به وجود آمده را از بین ببرند. حال انتخاب از میان روش های جوانسازی پوست که برای جوانسازی پوست وجود دارد بسیار سخت است. روشی که بتواند بدون هیچ درد و عارضه ای بهترین نتیجه را به ارمغان بیاورد، می تواند به عنوان بهترین روش انتخاب شود. هایفوتراپی یکی از روش های نسبتا جدید برای درمان های زیبایی و سفت کردن پوست است که اگر دوست دارید در مورد این روش اطلاعات دقیق تری به دست آورید در این مطلب همراه ما باشید.

هایفوتراپی چیست؟

هایفو مخفف واژه انگلیسی به معنای امواج متمرکز فراصوت با شدت بالا می باشد که یکی از جدیدترین روش های زیباسازی پوست بدون درد و عارضه شناخته شده است. امروزه از هایفوتراپی به عنوان جایگزین مناسبی برای جراحی لیفت صورت استفاده می شود و طرفداران بسیاری دارد.

امواجی که در روش هایفوتراپی مورد استفاده قرار می‌گیرد، امواجی است که در دستگاه سونوگرافی وجود دارد . هنگام جلسه درمانی امواج فرا صورت متمرکز به لایه های خاصی از پوست وارد می شود و پوست را برای تولید رشته‌های کلاژن تحریک می کند. با افزایش درصد کلاژن استحکام بافت پوست افزایش و پوست حالت جوان ‌تر و سفت تر پیدا می کند. همچنین در کاهش چین و چروک های سطحی روش هایفوتراپی بسیار موثر عمل کرده است.

روش هایفوتراپی توسط سازمان غذا و داروی ایالات متحده تایید شده است.
اگر نسبت به اثرات هایفو نگران هستید، نگرانی خود را کنار بگذارید و با خیال راحت این روش را برای رفع شل شدگی پوست امتحان کنید. چرا که هایفوتراپی توسط سازمان غذا و داروی ایالات متحده مورد تایید می باشد و به عنوان یک روش موثر برای بهبود وضعیت و اثرات پیری پوست شناخته شده است .

جالب است بدانید، ابتدا هایفوتراپی برای درمان تومورهای سرطانی استفاده می‌شد که بعدها از نتایج به دست آمده مشخص شد، این روش بدون این که آسیبی برای پوست داشته باشد، یک روش بسیار ایمن جهت جایگزین جراحی های زیبایی است.
هر چقدر روش هایفوتراپی گسترده تر انجام شود، مطمئنا نتیجه آن موثرتر خواهد بود و شما شاهد لیفت‌ صورت و بهبود وضعیت چین و چروک ها می باشید. افرادی که این روش را انجام دادند، بعد از چند بار شاهد اثرات مثبت و منحصر به فردی بوده اند؛ بدون این که با خطر و عوارض جانبی خاصی مواجه شوند.

قبل از انجام هایفو نیاز به آمادگی خاصی ندارید.
برای انجام هایفو نیاز به آمادگی خاصی ندارید. ابتدا پوست ناحیه مورد نظر تمیز می شود. سپس با ژل سونوگرافی آغشته شده و دستگاه به آرامی بر روی پوست حرکت داده می شود. قبل از انجام هایفوتراپی نیاز به انجام مراقبت‌های خاصی نیست و شما بلافاصله می توانید به فعالیت های روزانه خود رسیدگی کنید و خیلی راحت به سر کار بروید و مابقی وظیفه خود را اجرا کنید.
هایفوتراپی برخلاف دیگر روش‌های زیباسازی هیچ ماده‌ای وارد بدن نمی شود و نیاز به ایجاد برش و بخیه ندارد. همچنین لازم نیست عضلات پوست  فلج شوند. تنها انرژی امواج به تحریک پوست می پردازد تا بدن به صورت طبیعی به ترمیم بافت های آسیب دیده پوست بپردازد.

هایفوتراپی دوره نقاهت خاصی ندارد.
یکی دیگر از مزایای روش هایفوتراپی نداشتن دوره نقاهت است. بلافاصله بعد از انجام آن با هیچ محدود و مراقبت خاصی مواجه نمی شوید و می توانید مثل قبل با پوست خود رفتار کنید و از لوازم آرایشی و بهداشتی پوست استفاده نمایید. چرا که لایه رویی پوست دچار هیچ آسیبی نشده است و فقط لایه‌های میانی تحریک شدند تا روند درمانی و طبیعی را سریع تر طی کنند و شما زودتر شاهد جوانسازی پوست باشید.

معمولا جلسات درمانی حدود ۳۰ تا ۹۰ دقیقه طول می کشد که ممکن است بعد از جلسه شاهد نتایج اولیه باشید. البته این نتایج موقتی است و بعد از دو هفته کاملاً رفع شود. اما بدانید با طی شدن روند طبیعی و تولید کلاژن حدود چند ماه از ذرات موثر هایفوتراپی را مشاهده خواهید کرد. البته روش هایفوتراپی برای برخی نواحی به غیر از صورت مانند غبغب هم انجام می شود.

اثرات حاصل از هایفوتراپی چیست؟

هایفوتراپی اثرات خاصی به همراه ندارد و تقریبا به عنوان یک روش غیر تهاجمی شناخته می شود. البته بعد از اتمام جلسه هایفوتراپی ممکن است با کمی تورم و بی‌حسی مواجه شوید که این عارضه کاملا موقتی و گذرا و بعد از چند روز یا چند ساعت برطرف می شود.

هایفوتراپی محدودیت سنی خاصی ندارد.
این روش بدون هیچ محدودیت خاصی انجام می شود که هر فردی در هر سنی می تواند برای انجام آن اقدام کند. اما معمولاً کسانی برای هایفوتراپی مراجعه می‌کنند که در رده سن ۳۰ سالگی قرار دارند و پوست با مشکلات و اثرات پیری مواجه شده است. در واقع زمانی که هنوز در سنین جوانی قرار دارید و با اثرات پیری مواجه نشده‌اید نیازی به انجام هایفوتراپی نیست.

خیلی ها در مورد نتیجه هایفوتراپی سوال می پرسند. به طور کلی، نمی توان هایفوتراپی را جایگزین روش‌های جراحی نمود. در واقع نتیجه هایفوتراپی قابل مقایسه با جراحی لیفت صورت نیست. اما می‌توان این روش را با دیگر روش ها اقدام کرد و نتیجه موثرتری را مشاهده نمود. البته روش هایفوتراپی برای کسانی که در دوره ۳۰ سالگی قرار دارند، بهترین نتیجه را به ارمغان می آورد. اما هر چقدر اثرات پیری و مشکلات پوست بیشتر باشد و پوست با شل شدگی بیشتری مواجه باشد، اثرات حاصل از آن کاهش پیدا می‌کند که برای مشاهده نتیجه دقیق باید هایفوتراپی تکرار شود یا با دیگر روش های زیبایی مانند مزوتراپی، بوتاکس و پی آرپی به کار رود.

کاربردهای هایفو‌تراپی در کلینیک آوینا

هایفو برای استفاده‌های زیبایی و جوا‌ن‌سازی پوست مزایای زیادی دارد که برخی از آن‌ها عبارت‌اند از:

  • کاهش چین و چروک پوست
  • سفت کردن افتادگی و شل شدگی پوست در ناحیه‌ی گردن و غبغب (که به گردن بوقلمونی معروف است)
  • لیفت گونه‌ها، ابروها و پلک‌ها
  • بهبود وضعیت خط چانه
  • صاف و سفت کردن پوست صورت
  • لیفت گردن و دکلته
  • اصلاح طرح لبخند
  • قابل انجام برای تمام رنگ‌های پوست در هر زمان

تفاوت هایفوتراپی با لیزر

از آنجا که روند کار هایفوتراپی مشابه لیزر است، خیلی‌ها در مورد تفاوت این دو روش سوال می پرسند. هایفو از انرژی فراصوت استفاده می‌کند. دقیقا انرژی که در دستگاه سونوگرافی وجود دارد. این انرژی ویژگی های خاص و منحصر به فردی دارد و به عنوان یک تکنولوژی بدون تهاجم شناخته شده است. انرژی فراصوت بدون این که بر روی لایه سطحی پوست تغییر ایجاد کند، به لایه های عمقی پوست اثر گذار است. تاثیر هایفوتراپی بر روی پوست تنها تحریک کلاژن سازی است و  موجب لیفت پوست بعد از چند جلسه می شود. اما کار لیزر بر مبنای انرژی نور است که در دمای مطلوبی نمی توان به لایه های عمیق تر پوست نفوذ کرد. بنابراین تاثیر لیزر تنها بر روی سطح پوست است. بنابراین تکنولوژی هایی که بر مبنای لیزر هستند، تنها مشکلات سطحی پوست را درمان می کنند.

هنگام جلسات هایفوتراپی چه احساسی خواهید داشت؟

هنگام قرار گرفتن دستگاه هایفوتراپی بر روی پوست انرژی منتقل شده کاملا حس می شود. میزان احساس انرژی از فردی به فرد دیگری متفاوت است. اما احساس کردن انرژی تنها هنگام انجام جلسات درمانی وجود دارد که بعد از اتمام این حس کاملا از بین می رود.
البته بعد از اتمام جلسه هایفوتراپی ممکن پوست شما کمی قرمز شود. قرمزی حدود چند ساعت کاملا برطرف خواهد شد و جای هیچ نگرانی نیست.

درمان هایفوتراپی به چند جلسه نیاز دارد؟

اکثر بیماران هایفوتراپی با انجام یک جلسه درمانی نتیجه ایده آل خود را به دست می آورند. اما اگر میزان شل شدگی پوست بیش از اندازه باشد، لازم است برای روند کلاژن سازی چند جلسه درمانی هایفوتراپی انجام شود. معمولاً جلسات هایفوتراپی در فواصل طولانی مدت اجرا می شود تا تولید کلاژن مراحل خود را طی کند.

کاندیدای مناسب هایفوتراپی

افرادی که تصمیم می گیرند روش هایفوتراپی انجام دهند باید پوستشان دارای انعطاف پذیری متوسطی باشد. بیشتر کاندیدای هایفو احساس می کنند پوستشان کمی شل شده است. همچنین وجود خط بین قسمت های مختلف صورت مانند بین دو ابرو، زیر چانه و اطراف لب با هایفوتراپی کاملاً قابل رفع است. البته برای این که بفهمید مشکلات پوستی شما با انجام هایفوتراپی رفع می شود، بهتر است با متخصص پوست حرفه ای مشورت کنید.

برای انجام هایفوتراپی یک پیشنهاد ویژه داریم.
خیلی ها زمانی که تصمیم می گیرند هایفوتراپی انجام دهند، نمی‌دانند کدام کلینیک را انتخاب کنند. کلینیک های بسیاری در زمینه زیبایی فعالیت دارند که انتخاب از میان آنها کمی سخت به نظر می رسد. اما ما برای راحتی کار شما یک پیشنهاد ویژه داریم. کلینیک آوینا یکی از بهترین کلینیک های در حال حاضر تهران است که با خیال راحت می توانید از خدمات زیبایی و جوانسازی پوست آن استفاده کنید. این کلینیک در ابتدای کار مجوز رسمی خود را از وزارت بهداشت دریافت کرده و برای ارائه خدمات منحصر به فرد تمام تلاش خود را انجام می دهد. همچنین با بهره مندی از متخصصین حرفه ای و فوق تخصص در زمینه های پوست و جراحی در بروز ترین سطح کیفیت فعالیت دارد.