کاشت ریش در حال حاضر یکی از روش های پرطرفدار برای افرادی است که مایل هستند به زیبایی و جذابیت ظاهری خود بیفزایند. این فرآیند، که توسط پزشکان متخصص پوست یا پزشکان جراحی پلاستیک انجام می شود، در واقع شامل انتقال مو از بخش های دیگر بدن به صورت می شود. مزایای کاشت ریش شامل افزایش اعتماد به نفس، ایجاد یک ظاهر مردانه تر و جذاب تر، تغییر شکل صورت و پوشش دادن نقص های پوست می باشد. زمانی که فرد تصمیم به کاشت ریش می گیرد، بهتر است با متخصصین مربوطه مشورت کند تا روش مناسب را با توجه به وضعیت خویش انتخاب کند. عوارض احتمالی کاشت ریش ممکن است شامل التهاب، خونریزی، تورم و درد در ناحیه مورد نظر باشد. در ادامه مطالبی را در ارتباط با هزینه کاشت ریش، مراحل کاشت ریش، مراقبت های بعد از انجام آن و مدت زمان انجام کاشت ریش بیان می کنیم.

کاشت ریش طبیعی در کلینیک آوینا تهران

کاشت ریش در جوامع امروزی همه روزه مدها و لباس های گوناگونی را در میان مردم شاهدیم که همه روزه دست خوش تغییرات می باشد.این تغییر و تحول مدها و لباسها نیز در میان آقایان نیز به صورت وافری همه روزه مشاهده می شود و افراد با تیپ ها و لباسهای مختلف سعی بر ابراز اندام و هرچه بهتر جلوه دادن خود نیز می باشند.

 

در بسیاری از آقایان میبینیم که علاوه بر اهمیت دادن به تیپ و پوشش ظاهری نیز بر ظاهر چهره و محاسن خود هم اهمیت دوچندانی می دهند و این امر به زمان الان نیز بر نمی گردد از زمان پیدایش آدمی تاکنون نیز ادامه دارد و مرتب کردن ریشها و سبیل و محاسن ظاهری نیز همواره از اهمیت بالایی برخوردار بوده است و آراستگی جزء طبیعت انسان می باشد.

شانه زدن ریش و سبیل نیز مورد علاقه بسایری از مردان بوده و باعث نشاط درونی و حس خوبی برای آنها میشود. اما در این بین برخی از آقایان هستند که ممکن است همیشه ریش های خود را اصلاح کنند و برای آنها پرپشت بودن ریش یا سبیل اهمیت چندانی نداشته باشد.

خب سلیقه افراد متفاوت است البته ناگفته نماند که بسیاری از آقایان با توجه به دید خود و نظر اطرافیان که ریش به آنها میاید یا نه، و یا آمدن سبیل برای صورت آنها به وجود ریش و سبیل بر روی صورت خود اهمیت می دهند.

هزینه کاشت ریش چقدر است؟

هزینه کاشت ریش را نمی توان به طور دقیق بیان کرد زیرا با توجه به شرایط مختلف می تواند، متفاوت باشد. بنابراین هزینه کاشت ریش تحت تاثیر عوامل مختلفی قرار می گیرد که می توانند متغیر باشند. در ادامه به برخی از مهم ترین عوامل تاثیرگذار بر هزینه کاشت ریش اشاره می کنیم:

  • تعداد فولیکول های مورد نیاز: هر فرد بر اساس نیازهای خود به تعداد مختلفی از فولیکول ها برای کاشت ریش نیاز دارد، این می تواند تاثیر زیادی بر هزینه داشته باشد.
  • نحوه انجام عمل: استفاده از روش های مختلف کاشت ریش مانند FUE یا FUT می تواند تاثیر زیادی بر هزینه داشته باشد.
  • مکان جغرافیایی: هزینه های پزشکی و خدمات زیبایی در مناطق مختلف جهان ممکن است متفاوت باشد. به عنوان مثال، هزینه های کاشت ریش در شهرهای بزرگ ممکن است بسیار بالاتر از شهرهای کوچک باشد.
  • تجربه و تخصص پزشک: تجربه و تخصص پزشک که کار را انجام می دهد نقش بسیار مهمی در هزینه کاشت ریش دارد. پزشکان با تجربه و شهرت بالاتر ممکن است هزینه بالاتری دریافت کنند.
  • نوع بیمارستان یا مرکز: استفاده از بیمارستان ها یا مراکز با امکانات بهتر و خدمات فوق العاده ممکن است هزینه را افزایش دهد.
  • نوع فناوری و تجهیزات: استفاده از فناوری های پیشرفته و تجهیزات مدرن برای انجام کاشت ریش ممکن است هزینه را افزایش دهد.
  • نحوه پرداخت: بعضی از مراکز و پزشکان ممکن است اقساط و برنامه های پرداخت مختلف را ارائه کنند که ممکن است تاثیر زیادی بر هزینه داشته باشد.
  • دارو‌های پس از عمل: هزینه دارو‌های بعد از عمل نظیر ضد التهاب ها و آنتی بیوتیک ها نیز به هزینه کل اضافه خواهد شد.
  • وضعیت شخص: ویژگی های مو، پوست و شرایط سلامت فرد ممکن است تاثیر زیادی بر هزینه داشته باشند.
  • تعداد جلسات مورد نیاز: برخی از افراد نیاز به چندین جلسه جهت کاشت دارند که این ممکن است هزینه را افزایش دهد.

همه این عوامل با هم تعیین کننده هزینه نهایی کاشت ریش هستند و عوامل دیگری نیز وجود دارند که می توانند هزینه را تحت تاثیر قرار دهند.

ویژگی های بهترین کلینیک:

❤️محیط راحت و دلنشینکلینیک زیبایی موفق باید فضایی آرام و دلپذیر برای مشتریان فراهم کند
⚡تجهیزات پیشرفتهبهترین کلینیک زیبایی داری تجهیزات مدرن و پیشرفته است
⭐محصولات با کیفیتبهترین کلینیک زیبایی درای محصولات با برند خوب و با کیفیت است
✔️ارائه مشاوره حرفه‌ایمشاوره حرفه‌ای یکی از خصوصیات بارز در بهترین کلینیک های زیبایی است

کاشت ریش در کلینیک آوینا تهران

یکی از مهم ترین ویژگی ها و جذابیت های مردان داشتن ریشی منظم و پر پشت می باشد.ریش در چهره افراد تاثیر بسیار زیادی داشته و عدم تناسب و یا کم پشت بودن و ریزش برخی از نقاط آن می تواند در چهره فرد تاثیر منفی داشته باشد.چنین افرادی نیاز به انجام کاشت ریش دارند.

کاشت ریش، یک روش پیوند مو است که جراح، موی ریش را با استفاده از تکنیک استخراج واحد فولیکولی و ابزارهای خاص، می کارد. کاشت ریش را می توان به هر روشی که موجب می شود یک ریش جدید شکل بگیرد و باعث تقویت ریش های موجود شود نسبت داد. برای این عمل ساخت مجدد ریش، جراح موهای فرق سر را در نواحی از صورت یک به یک می کارد. استفاده از موی ریش به عنوان یک روش تجدید شونده، در بعضی از کلینیک ها استفاده نمی شود.

نکته مهمی که در این زمینه وجود دارد این است که کاشت ریش یک روش حساس بوده و برای انجام آن توصیه می شود تا از جدید ترین و بهترین روش کاشت مو کمک گرفته شود تا با ریسک پایین درمان و بدون آسیب نتایج عالی درمان مانند تراکم بالای ریش و حالت طبیعی را برای افراد به همراه داشته باشد که از این رو باید از کاشت سوپر کاشت برای کاشت ریش استفاده کرد که یکی بهترین ارائه دهندگان این تکنیک در ایران، کلینیک تخصصی آوینا می باشد که با در دست داشتن متخصصین ماهر و تیم قوی این تکنیک قوی را برای افراد انجام میدهد و سبب رضایت مراجعین خود شده است.

 

انواع کاشت ریش در کلینیک آوینا

چندین تکنیک برای کاشت ریش وجود دارد که پزشک متخصص با توجه به میزان فولیکول های مورد نیاز و شرایط بانک موی فرد آنها را انتخاب می کند. تفاوت عمده روش ها در روش مورد استفاده برای استخراج فولیکول ها و کاشت آنها در محل جدید است؛ متداول ترین روش های برداشت FUE و FUT هستند.

FUE استخراج واحد فولیکولی:

این روش رایج ترین روش برای کاشت ریش می باشد که فرایند بسیار ماهرانه و ظریف است زیرا جهت، تراکم و زاویه هر مو را تعیین می کند و البته به تخصص و تجربه پزشک نیز بستگی دارد. استخراج واحد فولیکولی زمان بهبودی سریع تری نسبت به سایر روش ها ارائه می دهد و در اکثر موارد عوارض کمی وجود دارد، همچنین این روش هم برای ریش و هم برای سبیل نتایج بسیار رضایت بخش و سریعی می دهد.

FUT پیوند واحد فولیکولار:

این روش که به عنوان روش نواری شناخته می شود، یک نوار از پوست سالم موی ناحیه اهدا کننده برداشته و در نواحی مورد نیاز صورت کاشته می کند. ناحیه اهداکننده بسیار کوچک بوده و نیاز به بخیه دارد و در پنج روز اول ناحیه اهداکننده نباید لمس شود. زمان بهبود آن بیشتر از FUE بوده و ممکن است مقداری تورم در بانک مو وجود داشته باشد، اما محصولاتی برای تسکین روند بهبود تجویز می شود. با استفاده از این روش ریش پرتر به نظر می رسد زیرا به طور کلی موهای بیشتری در کنار هم کاشته می شوند.

مراحل کاشت ریش در کلینیک آوینا

کاشت ریش یک روش جراحیست که به شما کمک می کند بر ژنتیک غلبه کنید و از موهای صورت که کامل و طبیعی به نظر می رسند لذت ببرید. مراحل کاشت ریش بسیار شبیه کاشت مو است که در آن فولیکول های مو از قسمتی از بدن شما، اغلب از پشت سر، برداشته شده و در مناطق خاصی از صورت شما پیوند زده می شود. مراحل کاشت ریش عبارتند از:

آمادگی قبل از جراحی:

از شما خواسته می شود قبل از جراحی چند اقدام احتیاطی را انجام دهید، مانند عدم مصرف دارویی که حاوی آسپرین است 10 روز قبل از پیوند. همچنین نباید سه روز قبل از عمل از داروهای ضدالتهاب استفاده کنید یا الکل بنوشید. مصرف قرص ویتامین C یک بار در روز به مدت یک هفته کامل قبل از پیوند به روند بهبود کمک می کند.

برداشت:

اولین چیزی که باید بدانید این است که موهای پیوندی در تمام روش های کاشت از پوست خود شما بیرون می آیند و معمولا پوست سر اولین انتخاب است و ناحیه پشت سر که موهای ضخیم تر و بیشتر شبیه ریش دارد. این که آیا شما روش FUE یا FUT را برای برداشت انتخاب کرده اید، اولین قدم جراح شما برای آماده سازی بانک مو می باشد. برای شروع برداشت از بی حسی موضعی در این ناحیه استفاده می شود و توسط دستگاه های مخصوص فولیکول ها به صورت تکی یا گروهی (با توجه به روش) استخراج می شوند.

کاشت:

پس از برداشتن فولیکول ها از سر، جراح بی حسی موضعی را در ناحیه ریش تزریق می کند، سپس چند برش بسیار کوچک در این ناحیه ایجاد می کند و هر فولیکول را در پوست صورت کاشته و ریش جدید شما را به همان شکلی که توافق کرده اید ، فرم می دهد.

بهبود:

برای بهبودی بعد از کاشت ریش نهایتا به یک روز زمان نیاز دارید و می توانید با انجام مراقبت های بعدی به روال عادی زندگی خود بازگردید. ممکن است پوسته های کوچکی در اطراف هر فولیکول ریش کاشته شده مشاهده کنید، اما نباید آنها را بکنید، طی چند روز خود بخود می ریزند.

کاندیدای مناسب کاشت ریش

شما کاندید مناسبی برای انجام پیوند ریش طبیعی خواهید بود اگر دارای شرایط زیر باشید:

1. ریش های بیش از حد نازک و یا رشد ناهموار در ناحیه ریش خود داشته باشید.

2. دچار حادثه سوختگی و یا هر سانحه ی دیگری شده اید و در نقاطی از ریش شما این زخم مشخص میباشد.

3. در حال حاضر ریش دارید اما خواستار ریشی ضخیم تر و پرپشت تر می باشد.

4. سبیل پرپشت تر و ضخیم تری می خواهید.

5. خواستار خط ریش منظم تر و پرپشت تر هستید.

مراقبت های بعد از انجام کاشت ریش

مراقبت های بعد از کاشت ریش طبیعی می تواند تاثیر بسزایی در نتیجه نهایی ایجاد نماید زیرا با عدم مراقبت از ریش های کاشته شده ممکن است فولیکول ها آسیب دیده و از بین روند در نتیجه عملا انجام کاشت ریش و سبیل بی تاثیر خواهد بود. در زیر به تعدادی از مراقبت های دوران نقاهت این عمل که از انجام آنها باید پرهیز کنید، اشاره شده است:

1. لمس، خاراندن و مالش چانه و گونه ها

2. قرار گرفتن در معرض آفتاب و تابش نور خورشید

3. ورزش کردن و انجام فعالیت های شدید بدنی

4. استفاده از داروهای رقیق کننده خون و یا داروهای مشابه دیگر

5. سیگار کشیدن و استعمال دخانیات

6. نوشیدن مشروبات الکلی

7. شنا کردن

8. استحمام در وان های گرم

9. استفاده از سونا و بخار

مدت زمان کاشت ریش چقدر می باشد؟

مدت زمان کاشت بسته به میزان حجم کاشت و تعداد فولیکول های استخراج شده بستگی دارد. زمانی که وسعت ریزش مو کمتر باشد مدت زمان کاشت  نیز کمتر خواهد بود البته کاشت  با تکنیک بالا در یک جلسه نیز امکان پذیر می باشد.

نتیجه حاصله از کاشت ریش آیا رضایت بخش خواهد بود؟

اکثریت افرادی که به کاشت ریش مبادرت می ورزند در ابتدای عمل از رضایت بالایی برخوردارند اما اگر چنانچه به توصیه های بعد از عمل کاشت اقدام نکنند ممکن است از کیفیت کار کاسته شود. میتوانید در مقاله بعدی مطالبی مانند کاشت مو ،کاشت ابرو را مطالعه کنید.

چکیده مطلب

کاشت ریش به عنوان یک روش برای بهبود ظاهر و زیبایی چهره مردان روز به روز محبوب تر می شود. این روش که از تکنیک های پیشرفته برای کاشت بهره می برد، برای افرادی که با مشکلاتی همچون کاهش موهای صورت و رشد نامناسب ریش مواجه هستند، مناسب است. این روش به افراد این امکان را می دهد تا شکل و طرح مورد نظر برای ریششان را انتخاب کنند و ظاهر جدیدی را ایجاد نمایند. همچنین، کاشت ریش می تواند به افراد با فرم صورت خاص کمک کند تا تعادل و تناسب در چهره شان ایجاد کنند. اما قبل از تصمیم گیری برای انجام این روش، بهتر است با متخصصین با تجربه مشورت کنید و از مزایا و معایب این روش آگاه شوید.

از اینکه تا پایان این مقاله از سایت کلینیک آوینا همراه ما بودید و به جمع همراهان همیشگی ما پیوستید بسیار سپاس گزاریم. در صورت داشتن هرگونه پیشنهاد یا انتقاد نظرات ارزشمند خود را از طریق بخش دیدگاه ها با ما در میان بگذارید.