کاشت ریش طبیعی – کاشت ریش و سبیل

کاشت ریش در جوامع امروزی همه روزه مدها و لباس های گوناگونی را در میان مردم شاهدیم که همه روزه دست خوش تغییرات می باشد.این تغییر و تحول مدها و لباسها نیز در میان آقایان نیز به صورت وافری همه روزه مشاهده می شود و افراد با تیپ ها و لباسهای مختلف سعی بر ابراز اندام و هرچه بهتر جلوه دادن خود نیز می باشند.

در بسیاری از آقایان میبینیم که علاوه بر اهمیت دادن به تیپ و پوشش ظاهری نیز بر ظاهر چهره و محاسن خود هم اهمیت دوچندانی می دهند، و این امر به زمان الان نیز بر نمی گیردد از زمان پیدایش آدمی تاکنون نیز ادامه دارد و مرتب کردن ریشها و سبیل و محاسن ظاهری نیز همواره از اهمیت بالایی برخوردار بوده است و آراستگی جزء طبیعت انسان می باشد.

شانه زدن ریش و سبیل نیز مورد علاقه بسایری از مردان بوده و باعث نشاط درونی و حس خوبی برای آنها میشود. اما در این بین برخی از آقایان هستند که ممکن است همیشه ریش های خود را اصلاح کنند و برای آنها پرپشت بودن ریش یا سبیل اهمیت چندانی نداشته باشد.

خب سلیقه افراد متفاوت است البته ناگفته نماند که بسیاری از آقایان با توجه به دید خود و نظر اطرافیان که ریش به آنها میاید یا نه، و یا آمدن سبیل برای صورت آنها به وجود ریش و سبیل بر روی صورت خود اهمیت میدهند.

کاشت ریش

در برخی موارد دیده شده که بنا به عوامل بیرونی((آب و هوا، تغذیه، محیط های کاری آلوده و …)) و یا داخلی بدن مانند استفاده از برخی داروها، استرس و اضطراب و هیجانات مضر باعث می شود که در برخی از نواحی های صورت که ریش و سبیل رویش دارد به صورت طاسی و تیکه ای خالی باشد و در اصطلاح به آن پریدگی مو نیز میگویند. امروزه شاهد بسیاری از آقایان هستیم که از نازک بودن ریش و یا ریزش آن نیز رنج می برند.

 

سوالاتی در برخی موارد ذهن آقایان را برای کاشت ریش درگیر میکند که چند نمونه از آنها را در ذیل به آن اشاره کرده ایم:

کاشت ریش مناسب چه افرادی می باشد؟

کاشت ریش برای آقایان در شرایط مختلف متفاوت می باشد از جمله:

  • مردانی که دارای اسکار پس از جراحی هستند
  • سوختگی ها
  • عوامل استرس و پریدگی مو
  • عوامل دارویی پس از گذشت ۱ سال از مصرف دارو

مدت زمان کاشت ریش چقدر می باشد؟

مدت زمان کاشت بسته به میزان حجم کاشت و تعداد فولیکول های استخراج شده بستگی دارد. زمانی که وسعت ریزش مو کمتر باشد مدت زمان کاشت  نیز کمتر خواهد بود البته کاشت  با تکنیک بالا در یک جلسه نیز امکان پذیر می باشد.

 

 

نتیجه حاصله از کاشت ریش آیا رضایت بخش خواهد بود؟

اکثریت افرادی که به کاشت ریش مبادرت می ورزند در ابتدای عمل از رضایت بالایی برخوردارند اما اگر چنانچه به توصیه های بعد از عمل کاشت اقدام نکنند ممکن است از کیفیت کار کاسته شود. میتوانید در مقاله بعدی مطالبی مانند کاشت مو ،کاشت ابرو را مطالعه کنید.