بهترین کلینیک کاشت ریش در تهران

در سال های اخیر کم بودن موهای صورت از مشکلات رایج ( در آقایان ) به شمار آمده است و در کنارش بهترین کلینیک کاشت ریش در تهران مشکلاتی از این قبیل را درمان خواهد کرد و کاشتن ریش نیز راهی اساسی برای کم پشتی ریش است.

کلینیک های زیادی به طور تخصصی در حال حاضر برای کاشتن ریش و موی سر تأسیس شده که کلینیک آوینا تهران یکی از آنها است. اما برای شناخت کلینیک خوب برای کاشتن ریش باید به دنبال کلینیکی بود که ویژگی های زیر را دارد. بهترین کلینیک کاشت ریش در تهران

 • از لوازم و وسایل پیشرفته برای کاشتن ریش و مو استفاده کند.
 • کاشتن را به روش های مختلفی چونBHT،FIT، SUT،FUT و غیره انجام دهد.
 • از بهترین و ماهرترین پزشکان کاشت مو استفاده و بهره خواهد گرفت.
 • کادردرمانی باتجربه ای دارد.
 • ضمانت نامه کاشت ریش و مو را ارائه دهد.

دلیل ریزش موی سبیل و ریش

کشور ایران به دلیل وضعیت فرهنگی و دینی، داشتن موی صورت ( سبیل و ریش ) را جزء زیبایی دانسته به همین خاطر مردان ایرانی علاقه زیادی به پرپشتی سیبل و ریش دارند و جای نگرانی نیست چون که کاشتن ریش و کاشتن سبیل پرپشت برای همه مردان فراهم شده است. قبل از پرداختن به بحث کاشتن سبیل و ریش باید دلیل ریزش ریش و سبیل را بدانید. به طور کلی ریزش موهای صورت به سه صورت زیر است.

 • قسمتی از صورت

در برخی مردان قسمت های از صورت ریش ندارد و قسمت های دیگر پرپشت است.

 • کم تراکم بودن موی صورت

برخی مردان هم ریش دارند هم سبیل اما موهای صورت شان ضعیف است.

دلیل ریزش موی سبیل و ریش

 • نداشتن سبیل و ریش

برخی دیگر از مردان نه ریش دارند و نه سبیل و علتش هم به عوامل ژنتیکی یا اکتسابی مربوط است. همه مشکلات مطرح شده با کاشتن سبیل و ریش برطرف خواهد شد اگر شما برای کاشتن مو مناسب باشید. در حقیقت ضعیف بودن موهای صورت دلایل گوناگونی دارد و تنها روش درمانش هم کاشت موی صورت است و اما دلایل ریزش مو موارد زیر است.

 • دلایل ژنتیکی

ژنتیک یک مسئله مهم در کم مویی صورت است. چنانچه پدر و حتی پدربزرگ تان دارای موهای ضخیم و پرپشت در صورت بوده به احتمال زیاد شما هم چنین هستید اما اگر پدر یا پدربزرگ تان موهای صورتش نازک و کم پشت بوده شما هم به ناچار موهای صورت تان کم پشت و نازک خواهد بود.

پس حتی در رویش موهای صورت ( سبیل و ریش ) ژنتیک مهم است حتی خانواده مادری هم نقش دارند. چیزی که به شما ارث یا از طریق ژنتیک رسیده باشد دارویی برای درمان شدنش وجود ندارد و شاید تنها راهی که جلوی پای شما قرار داده شود، کاشتن ریش و سبیل باشد. روش های دیگر مثل استفاده از سرم، لوسیون، مزوتراپی و غیره هرگز باعث رشد موهای صورت شما نخواهد شد پس گول تبلیغات شان را نخورید.

 • هورمون ها

هورمون یکی از دلایل کم مویی بدن است. هورمون موثر روی رشد سبیل و ریش، تستسترون نام دارد. تستسترون هورمونی جنسی بوده که به هورمون مردانه هم شناخته شده است. هر چند که زنان هم هورمون تستسترون در بدن شان تولید خواهد شد اما چون میزان تولید و ترشح هورمون ( تستسترون ) در بدن مردان بیشتر بوده هورمون مردانه نام گرفته است.

تولید هورمون نامبرده در زمان بلوغ مردان زیاد است و حتما دیده اید که پسران در سنین بلوغ موهای صورت شان پرپشت خواهد بود. از جمله مراجعه کنندگان برای کاشتن ریش کسانی هستند که بدن شان خیلی هورمون تستسترون را تولید نکرده است.

تستسترون درون پوست خود به هورمونی به نام دی هیدوتستسترون تبدیل شده که روی فولیکول تأثیرگذار بوده اما چون مدت طولانی در بافت است بیشتر روی مو تأثیر خواهد گذاشت. در پوست انسان آنزیم AR5 موجود است که هورمون تستسترون را به دی هیدوتستسترون تبدیل خواهد کرد.

همین آنزیم ( AR5 )  برای درمان کردن ریزش مو در مردان کاربرد دارد. نکته دیگری که باید گفته شود خونرسانی است. گاهی خونرسانی به صورت ضعیف است و همین موضوع باعث خوب نرسیدن هورمون فولیکول صورت شده و علت خالی شدن صورت از مو در برخی مردان است.

 • صدمات و بیماری ها

برخی صدمات و بیماری ها سبب طاسی موقت و یا حتی دائم سبیل و ریش خواهد شد که شامل مواردی چون زخم، بخیه و اسکار، عمل های جراحی، شکستگی و التهاب فولیکول ها است. هر چند که ریختن موهای صورت به دلایل گفته شده معمولا موقت بوده اما اگر دائمی شود شما تنها راهی که برای بهبودی خود دارید کاشتن ریش و سبیل است.

دلیل ریزش موی سبیل و ریش

همچنین ریزش سکه ای مو هم یکی از دلایل یا بیماری های مو است که معمولا دوره ای برای شخص وجود دارد و نباید به کاشتن مو هم فکر کرد چون کاشتن مو روشی مناسب برای بیماری ریزش سکه ای مو نیست.

 • سبک زندگی

انسان باید خواب کافی، تغذیه سالم، ورزش و استراحت را در زندگی خود داشته باشد تا دچار استرس نشود. موارد گفته شده مواردی لازم برای سلامت عمومی شما است و رشد مو هم به موارد بالا مربوط است.

در خوراک و تغذیه خود مواد دارای نیاسین و بیوتین را بگنجانید ( در وعده غذایی خود قرار دهید. ) تا رشد موهای بدن و صورت تان زیاد شود. ویتامین های گفته شده در موادی چون تخم مرغ، شیر، آووکادو و تخم آفتابگردان موجود است.

فواید کاشتن ریش برای هر شخص

شخصی که سبیل و ریش پرپشتی دارد فواید زیادی را از بعد زیبایی ظاهری دارد. همچنین شرایط اجتماعی و آداب ما و دیگر کشورهای خاورمیانه به گونه ای است که داشتن ریش و حتی سبیل برای آقایان لازم است چون مردان با سبیل و ریش پر، مردانه تر هستند. ما قرار است در مورد فواید کاشت ریش با شما حرف بزنیم. از فواید کاشت سبیل و ریش مواردی که در ادامه آورده ایم، است.

 • درمان واقعی

کاشتن مو تنها راه دائمی ریزش موی بدن و صورت است.

 • موفقیت بالا

70_100 درصد کاشت مو ( در اشخاص سالم ) با موفقیت همراه است و برای اشخاصی که پوست شان صدمه دیده تنها 40_70 درصد است.

 • عدم درد و جراحی

کاشتن مو در قسمت های مختلف بدن درد، خونریزی ندارد و لزومی به بخیه شدن نیست.

 • ریکاوری سریع

کاشت مو روشی آسان است. شاید عوارضی چون قرمزی، ورم و التهاب را داشته باشد که طبیعی بوده و با گذشت چند روز عوارض از بین خواهد رفت و از روز بعد از انجام کاشت قادر به انجام کارهای روزانه خود هستید.

 • رشد مو

سبیل و ریش کاشته شده رشد خواهد کرد و شما قادرید هر مدلی که دوست دارید موهای صورت خود را بتراشید.

فواید کاشتن ریش برای هر شخص

معایب کاشتن ریش برای هر شخص :

 • کاهش بانک مو

بهترین فولیکول برای کاشتن موی صورت، فولیکول های پشت سر بوده و هر چه بیشتر از فولیکول پشت سر استفاده کنیم بعدها فولیکول پشت سر کم خواهد شد.

 • ریزش ریش

بعد از سه هفته از کاشت ریش موهای ریش خواهد ریخت اما نباید نگران شد و ترسید چون ریزش موها طبیعی بوده و خیلی سریع با ساخته شدن تار موهای نو، موهای جدید خواهد رویید.

چه اشخاصی برای انجام کاشت ریش مناسب هستند؟

 • مردانی که دارای سلامت عمومی هستند.
 • مردانی که ریش شان کم پشت است یا قسمت های از مو صورت شان طاس شده و یا کسانی که به صورت ارثی صورت شان بی مو است.
 • مردانی که انتظارات به جای از کاشت مو دارند و با عوارض کاشت مو آشنا هستند.

یک مورد دیگر که باید مطرح شود هزینه کاشت ریش بوده که بین 4_6 میلیون خواهد بود. هزینه کاشت موهای صورت بستگی به تراکم هدف و میزان رشد موی شما بستگی دارد.

محدودیت های موجود در کاشتن ریش ( و سبیل )

متقاضیان کاشتن موی صورت باید با برخی از محدودیت های کاشتن مو آشنا باشند تا انتظارات به جای را از کاشت داشته باشند.

 • تعداد جلسات

کاشتن سبیل و ریش در یک جلسه هم ممکن بوده اما بهتر است بررسی شوید که ترکم پوست شما چقدر است. مثلا برای اشخاصی که دارای زخم و صدمات پوستی هستند، نمی شود با یک جلسه کاشت ریش را انجام داد زیرا رسیدن به تراکم در چنین اشخاصی 2_3 جلسه مراجعه برای درمان شدن لازم است.

 • جهت رویش مو

پوست صورت نازکتر از پوست سر است و باید فولیکول ها در سمت صحیحی روی پوست گذاشته شود. معمولا رویش موی صورت در دوره ریکاوری تغییر خواهد کرد. در کل ممکن است کاشت ریش در اولین سال غیرطبیعی باشد اما سال ها بعد در صورت طبیعی شده و بهبود خواهد یافت.

 • ضخامت مو

موهای روییده شده در صورت ضخیم تر از موهای روییده شده در سر است. فولیکول های که در صورت هستند دارای 1 یا 2 تار مو بوده اما فولیکول های که در سر هستند دارای3 یا 4 مو هستند. همان طور که گفتیم برای کاشت موهای صورت از موهای پشت سر استفاده خواهد شد و متخصصان سعی دارند که فولیکول های کمی را بردارند. شاید بگویید که با برداشت کم فولیکول ها احتمال نازک شدن سبیل و ریش وجود دارد اما با گذشت زمان فولیکول خود را با بافت هماهنگ کرده و ضخامت مو بیشتر خواهد شد.

عوارض کلی کاشت ریش برای اشخاص

هر چند که عوارض مو موقت بوده اما بهتر است با هر یک از عوارض آشنا شویم. تنها مرحله ای از کاشت ریش که با درد همراه بوده تزریق بی حسی است و دیگر مراحل دارای درد نیستند چون از بی هوشی موضعی استفاده خواهد شد. ( حتی از پوست سر زودتر ترمیم خواهد شد. )

بعد از گذشت 3 یا 4 روز پوست صورت به طور کامل ترمیم خواهد شد اما عوارض کاشت ریش خارش، التهاب، ورم، حساس شدن پوست نسبت به لمس شدن ( پوست صورت و قسمت بانک مو)، قرمز شدن پوست، بی حس شدن، تشکیل لخته یا دلمه ها است. عوارض گفته شده را نباید عوارض خواند چون طبیعی بوده و هر روز که بگذرد پوست بهتر خواهد شد تا جای که اثری از عوارض را نخواهید دید.

اگر ورم یا حتی کبودی روی پوست باقی ماند احتمال زیاد به مشکل برخوردید و به پزشک تان اطلاع دهید. با گذشت 2_3 هفته موهای کاشته شده، خواهد ریخت که باز هم طبیعی است و پس از ریزش موهای کاشته شده شاهد موهای جوانه زده و رشد موهای صورت ( ریش ) خواهید بود. با خواندن مقاله امروز اطلاعات کاملی را در رابطه با کاشت ریش و حتی مراکز کاشت ریش در تهران کسب کردید که امیدواریم به کارتان بیاید.

عوارض کلی کاشت ریش برای اشخاص

مراحل کاشت ریش و سبیل

کاشت ریش و سبیل مراحلی دارد که در ادامه به آن می پردازیم :

برنامه ریزی :

ابتدا باید ببینیم برای رسیدن به تراکم مورد نظر به چه تعداد گرافت نیاز داریم. برای این کار مثلث یا مستطیل های خیالی را روی صورت شما می کشیم و تعداد موهای آن ها را می شماریم. به این ترتیب می توانیم تعداد گرافت هایی را که برای دستیابی به تراکم مورد نظر نیاز داریم محاسبه کنیم. در مرحله بعد باید بانک مو را تایید کنیم. موهایی که برای کاشت ریش و سبیل انتخاب می شود باید دو ویژگی داشته باشد:

 • واحدهای فولیکولی در سر دارای یک تا چهار تار مو هستند، اما واحدهای فولیکولی در ریش و سبیل دارای یک یا دو تار مو هستند. هنگام برداشت پیوندها باید سعی کنیم آن هایی را انتخاب کنیم که یک یا دو تار مو دارند.
 • تا حد امکان موهای ریش و سبیل ضخیم تر از موهای سر باشد.

بی حسی :

برای استخراج و کاشت فولیکول ها نیازی به بیهوشی عمومی نیست و هر دو مرحله را می توان با بی حسی موضعی انجام داد. بی حس کننده موضعی به بانک مو و سپس به نواحی گیرنده تزریق می شود.

برداشت فولیکول ها از بانک مو :

برای استخراج و کاشت فولیکول ها نیازی به بیهوشی عمومی نیست و هر دو مرحله را می توان با بی حسی موضعی انجام داد. یک بی حس کننده موضعی به بانک مو و سپس به نواحی گیرنده تزریق می شود.

در صورت استفاده از روش FIT یا سایر روش های کم تهاجمی، فولیکول ها به صورت تکی یا دانه ای استخراج می شوند. در این روش ها با استفاده از ابزاری به نام پانچ سوراخی در پوست ایجاد می کنیم و فولیکول را از بافت های مجاور جدا می کنیم. سوراخ ایجاد شده دارای حداکثر ضخامت یک میلی متر است. بنابراین خونریزی نخواهید داشت و نیازی به بخیه ندارید.

آماده سازی گرافت :

مرحله تهیه گرافت برای کاشت ریش و سبیل نیاز به دقت و ظرافت بالایی دارد. در این مرحله، پرسنل پزشکی باید واحدهای فولیکولی حاوی یک یا دو مو را با استفاده از میکروسکوپ آماده کنند. بیشتر اوقات وقتی یک واحد فولیکولی را از بانک مو استخراج می کنیم، بافت پوستی اضافی در اطراف آن وجود دارد. در کاشت موی صورت، این بافت اضافی باید با وسواس بیشتری نسبت به کاشت مو برداشته شود.

کاشت گرافت در ناحیه مورد نظر :

خط بالای ریش باید شبیه به ریش طبیعی باشد. این به معنای استفاده از گرافت های تک مو و قرار دادن گرافت های پراکنده در پوست است. جهت فولیکول ها در پوست مهم است. مثلا موهای ریش نباید بلند بخوابند.

کاشت گرافت ها در روش FUT و سایر روش های کاشت ریش و سبیل از نظر فنی تفاوتی ندارند. یعنی در همه روش ها با استفاده از خرطوم سوراخ هایی روی پوست ایجاد می کنیم و گرافت ها را در آنجا قرار می دهیم. در روش های جدیدتر مانند micro FIT می توان از پانچ با اندازه های مختلف استفاده کرد. به عنوان مثال، ما از پانچ های 0.5-0.7 میلی متری برای کاشت موی تکی و پانچ های 0.7-0.8 میلی متری برای کاشت موی دوبل استفاده می کنیم. وقتی دست ما برای انتخاب ضخامت پانچ باز باشد، نتیجه کاشت ریش و سبیل طبیعی تر خواهد بود.

کاشت گرافت در ناحیه مورد نظر

مهم ترین اقدامات قبل از انجام کاشت ریش و سبیل

قبل از کاشت ریش و سبیل لازم است نکاتی را مدنظر داشته باشید. با رعایت این نکات می توانید شاهد اثر بخشی بهتر و کم بودن میزان عوارض آن باشید. در این قسمت اقدامات مهم قبل از انجام کاشت ریش آورده شده است:

 • حدود 10 روز قبل از مصرف دارو های انعقاد خون مانند آسپرین خودداری کنید.
 • اگر سابقه بیماری یا مصرف داروی خاصی را دارید، حتما با پزشک خود در میان بگذارید.
 • حداقل 3 روز قبل از عمل از مصرف الکل و سایر نوشیدنی های الکلی خودداری کنید.
 • در روز عمل از مصرف نوشیدنی های کافئین دار مانند چای، قهوه، نوشابه و انرژی زا پرهیز کنید.
 • از یک روز قبل مصرف فیناستراید را قطع کرده و تا 6 ماه پس از عمل نیز از آن استفاده نکنید.

مهم ترین نکات پس از انجام کاشت ریش و سبیل

گذراندن دوره نقاهت کاشت ریش و سبیل، دشوار نیست. معمولا پس از اتمام دوره درمانی، جایی از سر و صورت پانسمان نمی شود. تنها ممکن است از برخی آنتی بیوتیک های موضعی که به شکل کرم یا لوسیون برای پوشش نواحی گیرنده و بانک مو استفاده می شود. در این قسمت نکات مهم برای اثر بخشی بهتر و بیش تر از این فرآیند آورده شده است:

 • روز بعد از کاشت، صورت خود را با محلول ضدعفونی مخصوص، شستشو دهید.
 • در روز دوم صورت خود را با صابون ملایم و با PH مناسب شستشو دهید.
 • به مدت 3 ماه از سونا استفاده نکنید.
 • تا مدت ها پس از کاشت ریش، از قرار گیری در معرض نور مستقیم خورشید، خودداری کنید.
 • حداقل یک هفته استراحت کرده و از انجام فعالیت های سنگین پرهیز کنید.
 • تا حد امکان محل جراحی را لمس نکنید.
 • در زمان های مقرر شده برای چکاپ به کلینیک مربوطه مراجعه نمایید.

کلام آخر

ممنون از این که تا پایان این مقاله ما را همراهی کردید. نظرات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید.

3.7/5 - (6 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *