تلفن مشاوره: 09120434397

تلفن کلینیک : 02188787439-02188201505

آدرس :تهران، ونک، گاندی جنوبی، خیابان 21 ، پلاک23

 

 

بهترین کلینیک کاشت ریش در تهران

بهترین کلینیک کاشت ریش در تهران

بهترین کلینیک کاشت ریش در تهران

معرفی بهترین کلینیک کاشت ریش در تهران

در سال های اخیر کم بودن موهای صورت از مشکلات رایج ( در آقایان ) به شمار آمده است و در کنارش بهترین کلینیک کاشت ریش در تهران مشکلاتی از این قبیل را درمان خواهد کرد و کاشتن ریش نیز راهی اساسی برای کم پشتی ریش است.

بهترین کلینیک برای کاشتن ریش در تهران

کلینیک های زیادی به طور تخصصی در حال حاضر برای کاشتن ریش و موی سر تأسیس شده که کلینیک آوینای تهران یکی از آنهاست. اما برای شناخت کلینیک خوب برای کاشتن ریش باید به دنبال کلینیکی بود که ویزگی های زیر را دارد.بهترین کلینیک کاشت ریش در تهران

 • از لوازم و وسایل پیشرفته برای کاشتن ریش و مو استفاده کند.
 • کاشتن را به روش های مختلفی چونBHT،FIT، SUT،FUT و غیره انجام دهد.
 • از بهترین و ماهرترین پزشکان کاشت مو استفاده و بهره خواهد گرفت.
 • کادردرمانی باتجربه ای دارد.
 • ضمانت نامه کاشت ریش و مو را ارائه دهد.

معرفی بهترین کلینیک کاشت ریش در تهران

دلیل ریزش موی سبیل و ریش

کشور ایران به دلیل وضعیت فرهنگی و دینی، داشتن موی صورت ( سبیل و ریش ) را جزء زیبایی دانسته به همین خاطر مردان ایرانی علاقه زیادی به پرپشتی سیبل و ریش دارند و جای نگرانی نیست چون که کاشتن ریش و کاشتن سبیل پرپشت برای همه مردان فراهم شده است.

قبل از پرداختن به بحث کاشتن سبیل و ریش باید دلیل ریزش ریش و سبیل را بدانید. به طور کلی ریزش موهای صورت به سه صورت زیر است.

 • قسمتی از صورت

در برخی مردان قسمت های از صورت ریش ندارد و قسمت های دیگر پرپشت است.

 • کم تراکم بودن موی صورت

برخی مردان هم ریش دارند هم سبیل اما موهای صورت شان ضعیف است.

 • نداشتن سبیل و ریش

برخی دیگر از مردان نه ریش دارند و نه سبیل و علتش هم به عوامل ژنتیکی یا اکتسابی مربوط است.

همه مشکلات مطرح شده با کاشتن سبیل و ریش برطرف خواهد شد اگر شما برای کاشتن مو مناسب باشید. در حقیقت ضعیف بودن موهای صورت دلایل گوناگونی دارد و تنها روش درمانش هم کاشت موی صورت است و اما دلایل ریزش مو موارد زیر است.

 • دلایل ژنتیکی

ژنتیک یک مسئله مهم در کم مویی صورت است. چنانچه پدر و حتی پدربزرگ تان دارای موهای ضخیم و پرپشت در صورت بوده به احتمال زیاد شما هم چنین هستید اما اگر پدر یا پدربزرگ تان موهای صورتش نازک و کم پشت بوده شما هم به ناچار موهای صورت تان کم پشت و نازک خواهد بود.

پس حتی در رویش موهای صورت ( سبیل و ریش ) ژنتیک مهم است حتی خانواده مادری هم نقش دارند.

چیزی که به شما ارث یا از طریق ژنتیک رسیده باشد دارویی برای درمان شدنش وجود ندارد و شاید تنها راهی که جلوی پای شما قرار داده شود، کاشتن ریش و سبیل باشد.

روش های دیگر مثل استفاده از سرم، لوسیون، مزوتراپی و غیره هرگز باعث رشد موهای صورت شما نخواهد شد پس گول تبلیغات شان را نخورید.

 • هورمون ها

هورمون یکی از دلایل کم مویی بدن است. هورمون موثر روی رشد سبیل و ریش، تستسترون نام دارد.

تستسترون هورمونی جنسی بوده که به هورمون مردانه هم شناخته شده است. هر چند که زنان هم هورمون تستسترون در بدن شان تولید خواهد شد اما چون میزان تولید و ترشح هورمون ( تستسترون ) در بدن مردان بیشتر بوده هورمون مردانه نام گرفته است.

دلیل ریزش موی سبیل و ریش

 

تولید هورمون نامبرده در زمان بلوغ مردان زیاد است و حتما دیده اید که پسران در سنین بلوغ موهای صورت شان پرپشت خواهد بود. از جمله مراجعه کنندگان برای کاشتن ریش کسانی هستند که بدن شان خیلی هورمون تستسترون را تولید نکرده است.

تستسترون درون پوست خود به هورمونی به نام دی هیدوتستسترون تبدیل شده که روی فولیکول تأثیرگذار بوده اما چون مدت طولانی در بافت است بیشتر روی مو تأثیر خواهد گذاشت.

در پوست انسان آنزیم AR5 موجود است که هورمون تستسترون را به دی هیدوتستسترون تبدیل خواهد کرد. همین آنزیم ( AR5 )  برای درمان کردن ریزش مو در مردان کاربرد دارد.

نکته ی دیگری که باید گفته شود خونرسانی است. گاهی خونرسانی به صورت ضعیف است و همین موضوع باعث خوب نرسیدن هورمون فولیکول صورت شده و علت خالی شدن صورت از مو در برخی مردان است.

 • صدمات و بیماری ها

برخی صدمات و بیماری ها سبب طاسی موقت و یا حتی دائم سبیل و ریش خواهد شد که شامل مواردی چون زخم، بخیه و اسکار، عمل های جراحی، شکستگی و التهاب فولیکول ها است.

هر چند که ریختن موهای صورت به دلایل گفته شده معمولا موقت بوده اما اگر دائمی شود شما تنها راهی که برای بهبودی خود دارید کاشتن ریش و سبیل است.

همچنین ریزش سکه ای مو هم یکی از دلایل یا بیماری های مو است که معمولا دوره ای برای شخص وجود دارد و نباید به کاشتن مو هم فکر کرد چون کاشتن مو روشی مناسب برای بیماری ریزش سکه ای مو نیست.

 • سبک زندگی

انسان باید خواب کافی، تغذیه سالم، ورزش و استراحت را در زندگی خود داشته باشد تا دچار استرس نشود. موارد گفته شده مواردی لازم برای سلامت عمومی شما است و رشد مو هم به موارد بالا مربوط است. ( خواب، تغذیه و غیره )

در خوراک و تغذیه خود مواد دارای نیاسین و بیوتین را بگنجانید ( در وعده غذایی خود قرار دهید. ) تا رشد موهای بدن و صورت تان زیاد شود. ویتامین های گفته شده در موادی چون تخم مرغ، شیر، آووکادو و تخم آفتابگردان موجود است.

فواید کاشتن ریش برای هر شخص

شخصی که سبیل و ریش پرپشتی دارد فواید زیادی را از بعد زیبایی ظاهری دارد. همچنین شرایط اجتماعی و آداب ما و دیگر کشورهای خاورمیانه به گونه ای است که داشتن ریش و حتی سبیل برای آقایان لازم است چون مردان با سبیل و ریش پر، مردانه تر هستند.

فواید کاشتن ریش برای هر شخص

بگذریم، ما قرار است در مورد فواید کاشت ریش با شما حرف بزنیم. از فواید کاشت سبیل و ریش مواردی که در ادامه آورده ایم، است.

 • درمان واقعی

کاشتن مو تنها راه دائمی ریزش موی بدن و صورت است.

 • موفقیت بالا

70_100 درصد کاشت مو( در اشخاص سالم ) با موفقیت همراه است و برای اشخاصی که پوست شان صدمه دیده تنها 40_70 درصد است.

 • عدم درد و جراحی

کاشتن مو در قسمت های مختلف بدن درد، خونریزی ندارد و لزومی به بخیه شدن نیست.

 • ریکاوری سریع

کاشت مو روشی آسان است. شاید عوارضی چون قرمزی، ورم و التهاب را داشته باشد که طبیعی بوده و با گذشت چند روز عوارض از بین خواهد رفت و از روز بعد از انجام کاشت قادر به انجام کارهای روزانه خود هستید.

 • رشد مو

سبیل و ریش کاشته شده رشد خواهد کرد و شما قادرید هر مدلی که دوست دارید موهای صورت خود را بتراشید.بهترین کلینیک کاشت ریش در تهران

معایب کاشتن ریش برای هر شخص

 • کاهش بانک مو

بهترین فولیکول برای کاشتن موی صورت، فولیکول های پشت سر بوده و هر چه بیشتر از فولیکول پشت سر استفاده کنیم بعدها فولیکول پشت سر کم خواهد شد.

 • ریزش ریش

بعد از سه هفته از کاشت ریش موهای ریش خواهد ریخت اما نباید نگران شد و ترسید چون ریزش موها طبیعی بوده و خیلی سریع با ساخته شدن تار موهای نو، موهای جدید خواهد رویید.

چه اشخاصی برای انجام کاشت ریش مناسب هستند؟

 • مردانی که دارای سلامت عمومی هستند.
 • مردانی که ریش شان کم پشت است یا قسمت های از مو صورت شان طاس شده و یا کسانی که به صورت ارثی صورت شان بی مو است.
 • مردانی که انتظارات به جای از کاشت مو دارند و با عوارض کاشت مو آشنا هستند.

چه اشخاصی برای انجام کاشت ریش مناسب هستند؟

یک مورد دیگر که باید مطرح شود هزینه کاشت ریش بوده که بین 4_6 میلیون خواهد بود. هزینه کاشت موهای صورت بستگی به تراکم هدف و میزان رشد موی شما بستگی دارد.

محدودیت های موجود در کاشتن ریش ( و سبیل )

متقاضیان کاشتن موی صورت باید با برخی از محدودیت های کاشتن مو آشنا باشند تا انتظارات به جای را از کاشت داشته باشند.

 • تعداد جلسات

کاشتن سبیل و ریش در یک جلسه هم ممکن بوده اما بهتر است بررسی شوید که ترکم پوست شما چقدر است. مثلا برای اشخاصی که دارای زخم و صدمات پوستی هستند، نمی شود با یک جلسه کاشت ریش را انجام داد زیرا رسیدن به تراکم در چنین اشخاصی 2_3 جلسه مراجعه برای درمان شدن لازم است.

 • جهت رویش مو

پوست صورت نازکتر از پوست سر است و باید فولیکول ها در سمت صحیحی روی پوست گذاشته شود. معمولا رویش موی صورت در دوره ریکاوری تغییر خواهد کرد. در کل ممکن است کاشت ریش در اولین سال غیرطبیعی باشد اما سال ها بعد در صورت طبیعی شده و بهبود خواهد یافت.

 • ضخامت مو

موهای روییده شده در صورت ضخیم تر از موهای روییده شده در سر است. فولیکول های که در صورت هستند دارای 1 یا 2 تار مو بوده اما فولیکول های که در سر هستند دارای3 یا 4 مو هستند.

همان طور که گفتیم برای کاشت موهای صورت از موهای پشت سر استفاده خواهد شد و متخصصان سعی دارند که فولیکول های کمی را بردارند. ( 1 تا 2 )

شاید بگویید که با برداشت کم فولیکول ها احتمال نازک شدن سبیل و ریش وجود دارد اما با گذشت زمان فولیکول خود را با بافت هماهنگ کرده و ضخامت مو بیشتر خواهد شد.

 

محدودیت های موجود در کاشتن ریش ( و سبیل )

عوارض کلی کاشت ریش برای اشخاص

هر چند که عوارض مو موقت بوده اما بهتر است با هر یک از عوارض آشنا شویم. تنها مرحله ای از کاشت ریش که با درد همراه بوده تزریق بی حسی است و دیگر مراحل دارای درد نیستند چون از بی هوشی موضعی استفاده خواهد شد. ( حتی از پوست سر زودتر ترمیم خواهد شد. )

بعد از گذشت 3 یا 4 روز پوست صورت به طور کامل ترمیم خواهد شد اما عوارض کاشت ریش خارش، التهاب، ورم، حساس شدن پوست نسبت به لمس شدن ( پوست صورت و قسمت بانک مو)، قرمز شدن پوست، بی حس شدن، تشکیل لخته یا دلمه ها است.

عوارض گفته شده را نباید عوارض خواند چون طبیعی بوده و هر روز که بگذرد پوست بهتر خواهد شد تا جای که اثری از عوارض را نخواهید دید.

اگر ورم یا حتی کبودی روی پوست باقی ماند احتمال زیاد به مشکل برخوردید و به پزشک تان اطلاع دهید.

با گذشت 2_3 هفته موهای کاشته شده، خواهد ریخت که باز هم طبیعی است و پس از ریزش موهای کاشته شده شاهد موهای جوانه زده و رشد موهای صورت ( ریش ) خواهید بود.

با خواندن مقاله امروز اطلاعات کاملی را در رابطه با کاشت ریش و حتی مراکز کاشت ریش در تهران کسب کردید که امیدواریم به کارتان بیاید.

 

 

اشتراک گذاری :

دیدگاه خود را بنویسید

اینستاگرام آوینا

جدیدترین نمونه کارها

ساعت کاری کلینیک

شنبه تا پنجشنبه - 8:00 - 20:00

ایران تهران ونک

گاندی جنوبی، خیابان 21 ، پلاک23