بهترین مرکز بوتاکس در تهران

بهترین مرکز بوتاکس در تهران دارای کادری باتجربه و کارآزموده است که زیر نظر متخصصان و پزشکان حرفه ای تهران باعث رضایتمندی بیماران شده و همواره پذیرایی بیماران عزیز خواهد بود. بهترین مراکز بوتاکس در تهران یک محیط آرام را دارند که در کنار عوامل متعدد باعث شده فعالیت های رضایتمندانه ای را به مراجعه کنندگان ارائه دهند.

هر ساله اشخاص زیادی اقدام به عمل های زیبایی از جمله تزریق ژل و بوتاکس خواهند کرد و در همین بین گرفتن نتیجه مطلوب یکی از بخش های مهم درمان است. بوتاکس هم نقش اساسی در برطرف سازی چروک های صورت، اسپاسم گردن و درمان تعریق زیاد دارد. قبل از انجام بوتاکس برای هر کدام از موارد گفته شده ابتدا باید یکی از بهترین مراکز را برای تزریق ( بوتاکس ) انتخاب کنید تا خطری متوجه شما نشود.

یک مرکز بوتاکس مطمئن قبل از هر چیز پزشکان خوبی را دارد. پزشکان ماهر سبب کاهش خطرات بوتاکس خواهند شد. برای بوتاکس صورت در تهران به یک مرکز غیر حرفه ای مراجعه نکنید. مراکزی حرفه ای را برای بوتاکس کردن انتخاب کنید چون پزشکان مرکز دانش و دوره تخصصی بوتاکس را آموزش دیده اند و مجوز و اجازه فعالیت را دارند و نتیجه، نتیجه مطلوبی خواهد بود. اگر تهران را برای انجام بوتاکس در نظر گرفته اید پس مراکز معتبر را شناسایی کنید و با نزدیک ترین مرکز بوتاکس تماس و مشاوره لازم را دریافت کنید.

سعی کنید در انتخاب مرکز بوتاکس به توصیه نزدیکان خود گوش دهید ( نزدیکانی که بوتاکس کرده اند ) تا بتوانید یک مرکز حرفه ای را برای انجام بوتاکس بیابید. زمانی که به مرکز بوتاکس مراجعه کردید به سخنان و تجارب اشخاص حاضر در مرکز گوش فرا دهید و از تجارب شان استفاده کنید تا اطلاعات لازم را در مورد مرکز به دست بیاورید.

یکی از بهترین مراکز برای بوتاکس کردن در تهران کلینیک آوینا بوده که همه ویژگی های یک کلینیک و مرکز برتر را دارد و همه اشخاص مراجعه کننده نتیجه مطلوبی را از کار کلینیک خواهند گرفت. تنوع خدمات در مقایسه با قیمت های مرکز طوری است که بیمار آسوده خاطر تر خود را برای انجام فرآیندهای زیبایی به مرکز خواهد سپرد.

از جمله فعالیت های یک مرکز بوتاکس موارد زیر است.

 • رفع چروک های پیشانی
 • رفع چروک های گردن
 • رفع چروک های بین ابرو
 • رفع خطوط گریه و خنده
 • بالا کشیدن ابرو
 • درمان دردهای مزمن
 • درمان لبخند لثه ای ( کمتر نمایان شدن لثه )
 • و غیره

توضیح فرآیند تزریق کردن بوتاکس

بوتاکس با محدود کردن عضله و گاها فلج کردن ( عضله ) باعث جوانسازی و درمان بسیاری از بیماری ها است یعنی شخص با تزریق بوتاکس در یک مرکز بوتاکس با محدود کردن حرکات عضلات باعث جوانسازی خود خواهد شد.

هر چند که بوتاکس کردن باعث تعویق پیری خواهد شد اما اغلب کسانی که بوتاکس کرده اند دیگر قادر به نشان دادن عواطف در قیافه خود نیستند. ( هر چند اثر دائمی ندارد. )

فرایند تزریق کردن ( بوتاکس ) باید در مرکز بوتاکس انجام شود و بدین ترتیب است که پزشک قبل از تزریق از شما سوالاتی را خواهد پرید تا میزان انتظارات شما را از بوتاکس کردن متوجه شود.

بعد عضلات شما را بررسی کرده و محل تزریق را مشخص خواهد کرد و با استفاده از بی حسی موضعی محل تزریق را بی حس و با یک سرنگ ظریف تزریق کردن را آغاز خواهد کرد.

توضیح فرآیند تزریق کردن بوتاکس

ویژگی های بهترین مرکز بوتاکس در تهران

در صورتی که شما نیز قصد دارید از بوتاکس استفاده کنید، لازم است بهترین مرکز بوتاکس را شناسایی کنید. معمولا بهترین کلینیک ها خصوصیات منحصر به فردی دارند که آن ها را از سایرین متمایز می کند. در این قسمت قصد داریم این ویژگی ها را با یکدیگر بررسی کنیم. ویژگی های بهترین مرکز بوتاکس شامل موارد زیر است:

 • پزشک و کادر درمان مجرب: یک کلینیک معتبر از کادر درمان مجرب و با مهارت زیاد استفاده می کند. یک کادر درمان حرفه ای، عامل اصلی موفقیت و پیشرفت و افزایش میزان رضایت بیماران است. زیرا با تجربه زیاد و میزان مهارت بالای این افراد، عوارض کار به کم ترین مقدار ممکن رسیده و کیفیت کار نیز بالا می رود.
 • رعایت اصول بهداشتی: یک یاز اصلی ترین نگرانی هایی که پس از تزریقات زیبایی وجود دارد، احتمال ایجاد عفونت است. سعی کنید به مراکزی مراجعه کنید که تمامی اصول بهداشتی را با نظارت کاملا دقیق رعایت می کند.
 • دریافت هزینه مناسب: بسیاری از مراکز با کلاهبرداری سعی در دریافت هزینه های غیر منطقی از افراد دارند. این در حالی است که بهترین کلینیک ها و مراکز تزریق بوتاکس با هزینه های مقرون به صرفه و عقلانی به مشتریان خود خدمات رسانی می کنند.
 • استفاده از دستگاه های به روز: بهترین کلینیک و مراکز زیبایی همواره از تجهیزات به روز و پیشرفته برای خدمات رسانی به مشتریان خود استفاده می کنند. استفاده از دستگاه های به روز تا حد زیادی احتمال ایجاد عوارض را به کم ترین میزان ممکن می رساند.

کاربرد بوتاکس برای نواحی مختلف صورت و بدن

زمانی که به یک مرکز بوتاکس بروید خواهید دید که از بوتاکس برای قسمت های مختلفی از بدن و صورت استفاده خواهند کرد. ما قصد داریم برخی از قسمت های مختلف تزریق بوتاکس را برایتان توضیح دهیم.

 • کشیدن ابرو به بالا

با ظاهر شدن نشانه های پیری شاهد پایین آمدن عضوی چون ابرو خواهیم بود. پایین آمدن و افتادگی ابرو باعث پوشاندن پلک های بالایی شده و همین کافی است تا جلوه ای ناخوشایند را به صورت شما بدهد.

اشخاص زیادی دنبال درمان افتادگی ابرو هستند و سفت و بالا کشیدن ابرو فقط با تزریق بوتاکس در یک مرکز بوتاکس قابل درمان است.

تزریق بوتاکس در زیر ابرو باعث سفت شدن یا فلج شدن ابرو شده و دیگر دچار افتادگی ابرو نخواهید شد. پس باید نتیجه گرفت که با بوتاکس کردن، ابرو بالا رفته و چهره جوان تر خواهد شد.

 • برطرف سازی چروک اطراف چشم

خطوط دور چشم زمانی آشکار خواهد شد که شخص می خندد و به دنبال درمان خطوط خنده، خطوط چشم را هم با بوتاکس کردن در یک مرکز بوتاکس درمان خواهد کرد.

بوتاکس با فلج کردن عضلات دور چشم حرکت عضله چشم را محدود و چروک را از بین خواهد برد.

 • درمان چروک های پیشانی

یکی از کاربردهای بوتاکس که بسیار مهم بوده، تزریق بوتاکس به پیشانی است. معمولا در قسمت پیشانی چین و چروک های زیادی وجود دارد چون اساسا پیشانی پتانسیل وجودی ایجاد چروک را دارد.

با به وجود آمدن چروک در قسمت پیشانی، شخص سریع متوجه چروک خواهد شد و بهتر است سریعتر هم نسبت به درمان چروک اقدام کند.

بوتاکس کردن پیشانی عملکرد خوبی نسبت به بقیه اعضا دارد و چروک های موجود در پیشانی با تزریق کردن بوتاکس به خوبی محو خواهند شد.

 • درمان تعریق زیر بغل

از بوتاکس برای درمان تعریق شدید در اعضای چون زیر بغل، دست و پا استفاده خواهد شد. اشخاصی که تعریق بالایی دارند قادر به انجام کارها نیستند.

تعریق، ژنتیکی است و ربطی به عوامل محیطی ندارد اما نباید از عوامل محیطی هم غافل شد چون در بعضی مواقع تأثیرگذار است.

تزریق بوتاکس باعث فلج کردن عصب های غیرعادی که باعث تعریق هستند شده و تعریق درمان خواهد شد.

6_12 ماه ماده ( بوتاکس ) اثر دارد و بعد از مدت گفته شده دوباره عصب  به حالت قبل برگشته و تعریق شروع خواهد شد.

کاربرد بوتاکس برای نواحی مختلف صورت و بدن

نکات مهم درباره بوتاکس :

برخی سوالات که ممکن است در ذهن شما وجود داشته باشد و خواستار جواب شان از مراکز زیبایی هستید موارد زیر است.

 • استفاده از بوتاکس برای برطرف کردن چروک های گردن

تزریق و استفاده از بوتاکس برای گردن به منظور برطرف کردن چروک های پیشانی است که البته با عوارض کمی همراه خواهد بود، اگر توسط پزشک متخصص انجام شود.

 • تأثیرات بوتاکس

اثر بوتاکس بستگی به محل تزریق دارد که قرار است استفاده شود اما به طور تقریبی اثرات  بوتاکس نهایت یک هفته بعد از تزریق کردن آشکار خواهد شد و 2_6 ماه ماندگاری دارد.

 • افزایش چروک بعد از بوتاکس کردن

خوشبختانه چروک بعد از تزریق کردن بوتاکس زیاد نخواهد شد. درست است که با از بین رفتن اثر بوتاکس پوست شل شده اما شل شدن باعث زیاد شدن چروک نخواهد شد.

 • تأثیرات جنسیت و سن بر بوتاکس

تزریق کردن بوتاکس ربطی به سن و حتی جنسیت ندارد. تنها محدودیتی که در بوتاکس کردن وجود دارد برای افراد کمتر از 20 سال است که نباید تزریق شود.

همچنین برخی اشخاص چون در مقابل بوتاکس مقاوم اند جای تعجب ندارد که بوتاکس خیلی تأثیر روی شان نداشته باشد.

 • عوارض بوتاکس

عوارض بوتاکس ناچیز است اما عوارض بوتاکس شامل کوفتگی، التهاب و درد بوده که بعد از مدتی برطرف خواهد شد. در ضمن عوارض کمتر خواهد شد اگر تزریق بوتاکس به یک پزشک سپرده شود.

 • تداخل بوتاکس با برخی بیماری ها

بوتاکس تدثیر مستقیمی روی بیماری ندارد اما اگر شخصی دارای بیماری های دیابت یا فشار خون باشد بهتر است به پزشک خود بگوید.

 • بوتاکس در دوران حاملگی و شیردهی

معمولا مصرف دارو در زمان بارداری و شیردهی با محدودیت همراه است اما بوتاکس چون وارد شیر نخواهد شد مشکل ندارد که تزریق شود و بهتر است انجام نشود و به زمان بعد موکول شود.

 • ریکاوری بوتاکس

گفتیم که حداکثر بعد از یک هفته اثرات بوتاکس را خواهید دید. در همین مدت گفته شده پوست شما نشان خواهد داد که چه تأثیری بوتاکس رویش به وجود آورده است.

تا 4 ساعت سعی کنید دراز نکشید تا ماندگاری بوتاکس را حداقل برای 2 ماه و حداکثر برای 6 ماه حفظ کنید.

انجام موارد ضروری بعد از بوتاکس کردن :

 • نباید تا دو هفته بعد از بوتاکس کردن در مرکز بوتاکس، دخانیات مصرف کنید و یا مشروبات الکلی بنوشید.
 • بعد از مدتی ( چند ساعت ) در محل تزریق یخ بگذارید.
 • عضله تزریق شده را منقبض کنید ( به شکل ارادی )
 • تا 4 ساعت پس از بوتاکس کردن نباید دراز بکشید.

اقدامات پیش از بوتاکس کردن

قبل از هر چیز یک مرکز بوتاکس را انتخاب کنید که مطمئن باشد. ( همان طور که در ابتدای مقاله هم اشاره کردیم. )

اگر روزتان با مشغله کاری همراه است ایرادی ندارد چون مرکز بوتاکس برای تزریق کردن فقط5   تا 10 دقیقه زمان لازم دارد. مواردی که باید قبل از بوتاکس کردن مورد توجه قرار بگیرد کبودی در زمان تزریق کردن است.

نباید داروهای رقیق کننده بخورید چون احتمال زیاد شدن خونریزی در شما وجود دارد. اگر چنانچه دارای خونریزی هستید پس از مکمل طبیعی آرنیکا استفاده کنید تا کبودی شما کمتر شود. در کل جای نگرانی نیست و کبودی ها بعد از گذشت چند روز از بین خواهند رفت.

انتظاراتی که باید از بوتاکس داشت :

شما باید انتظار داشته باشید که چروک های صورت و بدن تان کم شود و چهره تان جوان تر به نظر برسد اما فقط برای چند ماه، چون تزریق نیاز به ترمیم شدن دارد.

در صورتی که نتیجه درازمدتی را از تزریق کردن بوتاکس دیدید علتش در هم فرو رفتن عضلات است و فعلا بوتاکس شروع به تأثیرگذاری نکرده است.

چروک های که بوتاکس شده اند زودتر درمان شده و چروک های عمیق تر دیرتر و حتی دیده شده در برخی بیماران 3_5 ماه ماندگار بوده است.

اقدامات پیش از بوتاکس کردن

خطرات احتمالی در تزریق بوتاکس :

چنانچه بوتاکس به طور صحیح تزریق نگردد باید منتظر عوارض بوتاکس بود. بیشتر بیماران علاوه بر درد در ناحیه تزریق، کبودی و قرمزی پوست را نیز تجربه کرده اند که البته برای چند ساعت است. اگر در قسمتی که بوتاکس تزریق شده فشار وارد کنید کبودی و ورم تقریبا برطرف خواهد شد. ( در بیشتر مواقع ) یادتان باشد که بوتاکس کردن روشی ایمن نسبت به دیگر روش ها است. ( حتی مصرف داروهای روزانه ) غیرممکن است که بشود از همه ی خطرات احتمالی بوتاکس کردن جلوگیری کرد اما بیشترین عوارض بوتاکس کردن مربوط به تزریق ناصحیح ( کم یا غلط ) است و اگر تزریق کاملا غلط باشد احتمال نفوذ و پخش به سار نقاط بدن وجود دارد. افتادگی پلک، کجی لبخند، کجی ابرو و موارد این چنینی همه از عوارض تزریق غلط بوتاکس خواهد بود.

بوتاکس برای چه افرادی ممنوع است؟

برخی از افراد ممکن است شرایطی داشته باشند که تزریق بوتاکس می تواند سلامتی آن ها را تهدید کند. علاوه بر این، ممکن است تزریق بوتاکس برای برخی از افراد نیز تاثیر مطلوب را نداشته باشد. در این قسمت برخی از مهم ترین این علائم آورده شده است:

 •  افرادی که بیماری هایی مانند ALS یا لوگریک و سندرم میاستنی لامبرت ایتون مبتلا هستند، نباید از این روش جهت انجام مقاصد زیبایی استفاده کنند. زیرا احتمال تشدید علائم بیماری آن ها وجود دارد.
 • استفاده از بوتاکس در این افراد ممکن است مشکلات تنفسی را بیش تر کرده و حتی ادامه حیات برای این دسته از افراد در معرض خطر قرار گیرد.
 • داشتن آلرژی به بوتاکس رایج نیست اما در موارد نادری دیده می شود. اگر جزوی از افرادی هستید که بدن شما به بعضی از دارو ها واکنش نشان می دهد، حتما با پزشک در میان بگذارید.
 •  با توجه به اینکه بوتاکس نوعی سم است، به هیچ عنوان نباید در این دوران ریسک کردن و از این درمان برای مقاصد زیبایی استفاده کرد.
 •  بدون شک، استفاده از این ماده برای جلوگیری از چین و چروک در این سن کاربردی ندارد. تنها در صورتی این دسته از افراد می توانند از بوتاکس استفاده کنند که پزشک جهت مقاصد درمانی آن را تجویز کرده باشد.

بوتاکس چه عوارضی دارد ؟

تزریق بوتاکس مانند اکثر عمل های زیبایی می تواند عوارض مختلفی داشته باشد. این عوارض احتمالی در همه افراد رخ نمی دهد، اما ممکن است در درصد کمی از افراد رخ دهد. با توجه به اینکه سم بوتولینوم ماده ای سمی و کشنده است، استفاده نادرست از آن می تواند منجر به صدمات جبران ناپذیر و حتی مرگ شود.

اما احتمال این اتفاقات بسیار نادر است و با مراجعه به کلینیک های زیبایی معتبر و استفاده از برندهای معتبر بوتاکس، احتمال بروز این عوارض به صفر می رسد. اگر به تزریق بوتاکس علاقه دارید و می خواهید آن را انجام دهید و از عوارض احتمالی آن می ترسید، بهتر است با مشاوران متخصص پوست و مو صحبت کنید و از آن ها در مورد برندها، افراد مشهور در مورد این محصول یا جنبه احتمالی آن راهنمایی بخواهید. در ادامه با عوارض بوتاکس آشنا می شوید :

کبودی :

یکی از اصلی ترین و شایع ترین عوارض این عمل زیبایی، احتمال کبودی در محل تزریق تزریق بوتاکس است. بروز این عارضه به دلیل عدم مهارت پزشک متخصص و یا آسیب به عروق است. با تزریق بوتاکس در حالت نشسته و فشار دادن محل تزریق توسط پزشک تا حد زیادی از این مشکل جلوگیری می شود.

قرمزی :

یکی از اصلی ترین و شایع ترین عوارض این عمل زیبایی، احتمال کبودی در محل تزریق است. بروز این عارضه به دلیل عدم صلاحیت پزشک متخصص و یا آسیب به عروق است. با تزریق بوتاکس در حالت نشسته و فشار دادن محل تزریق توسط پزشک تا حد زیادی از این مشکل جلوگیری می شود.

درد :

درد حین و بعد از تزریق یکی دیگر از عوارض احتمالی تزریق بوتاکس است. درد هنگام زایمان بسیار خفیف است و اکثر مراجعین آن را به خوبی تحمل می کنند. اما اگر آستانه تحمل درد شما پایین است، باید قبل از تزریق و با مشورت پزشک تزریق بوتاکس از بی حس کننده های موضعی استفاده کنید.

برخی افراد پس از بوتاکس سردرد و حالت تهوع را تجربه می کنند. این عوارض در افرادی که برای اولین بار از بوتاکس استفاده می کنند رخ می دهد. برای تسکین سردرد و حالت تهوع می توان با مشورت پزشک از مسکن ها و داروهای ضد تهوع استفاده کرد.

واکنش کولینرژیک :

برخی افراد پس از بوتاکس سردرد و حالت تهوع را تجربه می کنند. این عوارض در افرادی که برای اولین بار از بوتاکس استفاده می کنند رخ می دهد. پس از مشورت با پزشک می توان از مسکن ها و ضد تهوع ها برای تسکین سردرد و حالت تهوع استفاده کرد.

کلام آخر

ممنون از این که ما را تا آخر این مقاله همراهی کردید. نظرات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *