هزینه فیلر زیر چشم

ما در این مقاله سعی داریم شما را با هزینه فیلر زیر چشم آشنا کنیم. یکی از مهم ترین نکات در زیبایی پوست داشتن پوست صاف است. بیشتر شدن سن و مراقبت نکردن از پوست و یا خوابیدن با آرایش می تواند یکی از دلایلی باشد که باعث زشت شدن پوست شما شود زیرا با رعایت نکردن این مراقبت ها امکان دارد پوست شما دچار چین و چروک و جوش شود و پوست شما زشت دیده شود. همین موارد می تواند اعتماد به نفس شما را کاهش دهد. یکی از مواردی که باعث زشت تر شدن پوست شما می شود گودی و چین و چروک های زیر چشم شما است که باعث بیشتر نشان دادن سن شما می شود. یکی از راه کارهایی که می توانید این چین و چروک ها را از بین ببرید فیلر زیر چشم است. برای آشنا شدن با فیلر زیر چشم با ما همراه باشید.

فیلر زیر چشم چیست ؟

با گذشت زمان امکان دارد زیر چشم ها گود یا چروک یا تیره شوند و بر زیبایی صورت تاثیر منفی بگذارند. این افراد کاندیدای مناسبی برای پرکننده زیر چشم هستند و می توانند زیبایی و جوانی چهره خود را بیشتر کنند. اگر که چشم های شما خسته به نظر می رسد فیلر چشم است گزینه مناسبی برای شما است. اسید هیالورونیک در زیر چشم استفاده می شود که یک ماده طبیعی در پوست است و با کمک این فیلر می توان فرورفتگی زیر چشم را پر کرد و این درمان امکان دارد به چند جلسه نیاز داشته باشد.

گودی زیر چشم چیست ؟

گودی در اثر پیری پوست به وجود می آید. هنگامی که تولید کلاژن و الاستین کم می شود، چین و چروک روی پوست به وجود می آید. کلاژن و الاستین مهم ترین پروتئین هایی هستند که تاثیر زیادی در شادابی و زیبایی پوست دارند و کم شدن آن ها در بدن باعث پیری پوست می شود. این چین و چروک ها هنگامی به وجود می آیند که افراد می خندد یا عضلات صورت آن ها منقبض می شوند.

گودی ها نشان دهنده پیری است و بسیاری از مردان و زنان به دنبال راه هایی برای خلاص شدن از این چین و چروک ها هستند. گودی ها در سنین 20 تا 30 سالگی ایجاد می شود و بعد از 30 سالگی چین و چروک ها عمیق تر می شوند. به همین خاطر بهترین زمان برای درمان گودی با تزریق فیلر بین 20 تا 30 سالگی است.

دلیل ایجاد گودی زیر چشم :

زمانی که پوست خاصیت ارتجاعی خود را از دست می دهد، چین و چروک هایی روی پوست ظاهر می شود که بیشتر آن ها در اطراف چشم دیده می شود. از دلایل ایجاد گودی پلک زدن های زیاد و حرکت دادن بیش از اندازه پوست اطراف چشم است که باعث شل شدن پوست و به وجود آمدن چین و چروک اطراف چشم در جوانی می شود. استفاده کردن از دخانیات و مصرف الکل باعث کم شدن گردش خون در اطراف چشم می شود و میزان پروتئین های مورد نیاز در این ناحیه را کم می کند. این اتفاق باعث به وجود آمدن خطوط پنجه کلاغی در اطراف چشم و گود افتادن ناحیه زیر چشم می شود.

فیلر زیر چشم چیست ؟

قرار گرفتن در معرض آفتاب شدید باعث می شود تا افراد به طور ناخودآگاه چشم های خود را جمع کنند. این روش در طولانی مدت باعث به وجود آمدن چین و چروک اطراف چشم می شود. به همین خاطر اگر که مدت زمان زیادی را بیرون از خانه و در معرض نور خورشید هستید از ضد آفتاب استفاده کنید. یکی دیگر از دلایل به وجود آمدن گودی زیر چشم بیشتر شدن سن، مشکلات ژنتیکی، مشکلات خواب، آلرژی است. استرس و اضطراب زیاد از دلایل به وجود آمدن چین و چروک های پوستی در اطراف چشم است.

انواع فیلر زیر چشم

فیلر زیر چشم انواع متفاوتی دارد که در ادامه به آن می پردازیم :

اسید پلی ال لاکتیک :

اسید پلی ال لاکتیک یک ماده سازگار با بافت زنده است که باعث تولید کلاژن می شود و در از بین رفتن سیاهی و گودی زیر چشم تاثیر زیادی دارد.

هیالورونیک اسید :

هیالورونیک اسید یکی از بیشترین فیلرهای زیر چشم است که به طور طبیعی در بدن پیدا می شود و باعث تحریک تولید کلاژن در پوست می شود و به همین خاطر به از بین رفتن سیاهی، تورفتگی ها و خطوط زیر چشم کمک می کند و نتیجه طبیعی دارد.

هیدروکسی لاپاتیت کلسیم : 

هیدروکسی لاپاتیت کلسیم، فیلر پوستی سازگار با بافت زنده است که از فسفات و کلسیم ساخته شده است و به تحریک و تولید کلاژن در پوست کمک می کند، از بافت های همبندی محافظت می کند و باعث تاثیرات در حجم دهی می شود.

آیا تزریق فیلر زیر چشم روش ایمنی است ؟

فیلرهای هیالوریونک اسید که برای زیر چشم استفاده می شوند مورد تائید سازمان غذا و دارو آمریکا (FDA) است و به همین دلیل تزریق فیلر زیر چشم روش ایمنی است و اگر توسط پزشک باتجربه انجام شود و طوری تزریق شود که به رگ های خونی آسیب نرسد عوارضی ندارد زیرا تزریق به این رگ ها باعث آسیب هایی مانند کور شدن افراد را به همراه دارد. بعضی از افراد امکان دارد به این مواد حساسیت داشته باشند و یا در ناحیه تزریق امکان دارد عفونت به وجود بیاید. به همین خاطر سعی کنید در انتخاب پزشک دقت کنید تا این گونه مواردی برای شما اتفاق نیفتد.

پیشگیری از گودی زیر چشم :

برای این که بتوانید از گودی زیر چشم جلوگیری کنید باید اقداماتی را انجام دهید که در ادامه به آن می پردازیم :

 • مرطوب نگه داشتن پوست صورت
 • ورزش و ماساژ صورت
 • پاکسازی پوست
 • استفاده از کرم دور چشم
 • استفاده کردن از روغن های گیاهی تاثیر گذار در کم شدن چین و چروک های دور چشم
 • استفاده از کرم ضد آفتاب
 • حرکت ندادن بیش از اندازه اعضای صورت به ویژه چشم و ابروها
 • تامین کردن ویتامین ها و مواد معدنی مورد نیاز بدن

انواع فیلر زیر چشم

چه افرادی برای تزریق فیلر زیر چشم مناسب هستند ؟

سیاهی زیر چشم ژنتیکی است، اما عواملی مثل بیشتر شدن سن، کمبود خواب، استفاده ناکافی مایعات یا وجود رگ‌های خونی می‌توانند در گودی و سیاهی زیر چشم نقش داشته باشند. تزریق فیلر زیر چشم روشی بی خطر و کم خطر می باشد و افرادی که از سیاهی یا گودی زیر چشم ناراضی هستند می توانند از این روش استفاده کنند. افرادی که می توانند از این روش استفاده کنند افراد مبتلا به بیماری های خود ایمنی، افراد زیر 18 سال، افراد مبتلا به مشکلات خون ریزی، خانم های باردار و شیرده، افرادی که نسبت به مواد تشکیل دهنده فیلرها حساسیت دارند، افرادی که به دیابت مبتلا هستند.

آیا فیلر زیر چشم درد دارد ؟

فیلر زیر چشم با استفاده از سوزن های ظریف صورت می گیرد دردی وجود ندارد و لحظه ورود سوزن به پوست امکان دارد کمی سوزش داشته باشد و میزان درد کم است که می توان آن را تحمل کرد. آستانه تحمل درد در هر فردی فرق دارد و بعضی افراد پوست نازک‌تر و حساس‌تری دارند و پزشک امکان دارد از کرم بی حسی کننده در ناحیه تزریق استفاده کند تا راحتی بیشتری به وجود بیاید.

مزایای فیلر زیر چشم :

فیلر زیر چشم مانند روش های دیگر دارای مزایا و معایبی است. این روش می تواند باعث بهتر شدن ظاهر صورت افراد شود و گودی و تیرگی زیر چشم آن را از بین ببرد. از مزایای این روش غیرتهاجمی بودن این روش است و بعد از انجام عمل نیاز به بستری شدن در بیمارستان نیست؛ درمان سریعی دارد و زمان زیادی طول نمی کشد؛ بدون درد و بی‌خطر است؛ هنگامی که نتیجه مناسبی از ای روش نگرفتید پزشک می تواند این نتیجه را برگرداند؛ ظاهر کلی صورت را بهتر می کند و از به وجود آمدن ظاهری خسته در شما پیشگیری می کند؛ پرکننده های اسید هیالورونیکی که از مواد طبیعی استفاده می شود با گذشت زمان در بدن حل می‌شوند؛ راه حلی برای از بین رفتن کیسه های زیر چشمی و ناحیه های تیره موجود در این ناحیه را ایجاد می کند.

مدت ماندگاری در فیلر زیر چشم چقدر است ؟

فیلر زیر چشم به تدریج جذب پوست می شود و نتیجه آن با از بین رفتن کبودی و تورم در ناحیه تزریق مشخص می شود اما نکته ای که باید به آن توجه کرد این است که پرکننده زیر چشم نتیجه همیشگی ندارد و برای بهترین نتیجه باید تزریق را تکرار کنید. پایداری نتیجه به نوع پرکننده و میزان تیرگی و چین و چروک بستگی دارد، اما به طور کلی فیلر حداقل 6 ماه دوام دارد. فیلرهای هیالورونیک اسید، 9 ماه تا 1 سال ماندگاری دارند، فیلرهای اسید پلی ال لاکتیک، 2 سال ماندگاری دارند، فیلرهای هیدروکسی لاپاتیت کلسیم، 12 تا 18 ماه ماندگاری دارند.

انواع فیلر زیر چشم

فیلر های زیر چشم چه مواردی را درمان می کنند ؟

فیلرهای زیر چشم می توانند سیاهی زیر چشم و چروک زیر چشم را درمان کنند که در ادامه به آن می پردازیم :

درمان چروک زیر چشم :

اسید هیالورونیک را می توان در ترکیب با بقیه درمان ها برای کمک به کم کردن چین و چروک دور چشم استفاده کرد. با بیشتر شدن سن، بدن تولید کلاژن، چربی و الاستین را کم می کند که باعث چین و چروک زیر چشم می شود و پوست این ناحیه خاصیت ارتجاعی خود را از دست می دهد. اسید هیالورونیک می تواند با ترمیم حجم پوست زیر چشم به طور موقت خطوط و چین و چروک را از بین ببرد.

درمان سیاهی زیر چشم :

لکه های تیره زیر چشم بعضی اوقات می تواند به خاطر خستگی، آلرژی و کم آبی به وجود می آید اما در اثر بیشتر شدن سن است. هر چقدر سن شما بیشتر می شود سلول های پوستی کمتری تولید می کند، بنابراین پوست زیر چشم نازک تر می شود. همچنین چربی و کلاژن را از دست می دهید که باعث انعطاف پذیری پوست می شود.

رگ های خونی زیر پوست شما بیشتر دیده می شود و لکه های دایره ای شکل، لکه های تیره در اطراف چشم ظاهر می شود. اسید هیالورونیک را می توان به ناحیه زیر چشم تزریق کرد تا حجم پوست و سلول های آن در این ناحیه بیشتر شود. این یک لایه جدید بین رگ های خونی و چشم شما به وجود می آورد که دیگر جوش های سر سیاه در این ناحیه دیده نمی شود.

اقدامات بعد از فیلر زیر چشم :

فیلر چشم یک عمل سرپایی است که بدون بیهوشی صورت می گیرد و شما همان روز به خانه می روید و می توانید کارهای روزانه خود را انجام دهید. بعد از تزریق امکان دارد علائمی مثل کبودی و تورم در ناحیه دیده شود که طبیعی است و بعد از چند ساعت تا چند روز از بین می رود. در ادامه با مراقبت های بعد از فیلر زیر چشم آشنا می شوید :

 • تا 48 ساعت بعد از تزریق فیلر طاق باز بخوابید و تا جایی که امکان دارد سر خود را بالا نگه دارید تا ورم و التهاب کمتر شود.
 • تا 2 هفته بعد از تزریق، از روش های پاکسازی یا ماساژ خودداری کنید.
 • از فشار آوردن، لمس یا ماساژ ناحیه تزریق برای 2 روز پرهیز کنید زیرا باعث پخش شدن ماده تزریقی و نامتقارن شدن نتیجه درمان می شود.
 • استفاده از دخانیات و مصرف مشروبات الکلی را کمتر کنید.
 • برای آرام شدن ورم و کبودی می توانید از کمپرس یخ استفاده کنید. کمپرس سرد نباید به طور مستقیم روی پوست گذاشته شود و حتما از یک حوله یا پارچه استفاده کنید.
 • سعی کنید تا چند روز بعد از تزریق، زیر نور خورشید یا محیط های بسیار گرم مثل سونا قرار نگیرید.
 • از انجام دادن فعالیت های شدید بدنی که باعث خم و راست شدن می شود باید برای 48 ساعت خودداری کنید.
 • تا  24 ساعت اول تزریق، از شستن چشم ها پرهیز کنید.

برای آشنا شدن با فیلر بینی به مقاله مربوطه مراجعه فرمایید.

هزینه فیلر زیر چشم

هزینه فیلر زیر چشم به عوامل مختلفی مانند موقعیت جغرافیایی، تجربه پزشک، نوع پوست و نوع برند آن بستگی دارد. امکان دارد یک پزشکی که چند سال سابقه دارد و تجربه زیادی در این کار دارد دستمزد بیشتری نسبت به پزشکی که تازه وارد این زمینه شده است بگیرد. همه این موارد می توان در هزینه فیلر زیر چشم تاثیر داشته باشد.

هزینه فیلر زیر چشم

کلام آخر

قبل از انجام تزریق فیلر از افراد با تجربه کمک بگیرید و سعی کنید با آگاهی دست به انجام این روش بزنید تا دچار عوارض و خطرات نشوید و نتیجه مناسبی از این جراحی بگیرید. ممنون از این که تا آخر مقاله هزینه فیلر زیر چشم همراه ما بودید. نظرات و پیشنهادات خود را با ما درباره هزینه فیلر زیر چشم در میان بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *