تزریق فیلر زیر چشم

یکی از مهمترین و اصلی ترین فاکتور های زیبایی چهره داشتن پوست صاف است. با افزایش سن و عدم مراقبت از پوست رفع آلودگی محیطی و خوابیدن با آرایش مهمترین عواملی است که در ایجاد چین و چروک و آکنه های پوستی می شود و از طرفی گودی زیر چشم از مبتدی ترین نشانه های پیری پوست صورت است که امروزه روش های نوینی برای از بین بردن این چین و چروک به وجود آمده است که یکی از این روش ها تزریق فیلر زیر چشم است. در این مقاله قصد داریم شما را با تزریق فیلر زیر چشم آشنا کنیم، در ادامه همراه ما باشید.

علت گودی زیر چشم

در بیشتر مواقع گودی زیر چشم به دلیل روند پیری پوست انجام می‌ شود زمانی که تولید کلاژن و الاستین کاهش پیدا می‌ کند و چین و چروک هایی بر روی پوست به وجود می آید، کلاژن و الاستین از جمله پروتئین های بسیار مهم هستند که اثر بسیار زیادی در جوانی و زیبایی پوست دارند و کاهش پیدا کردن آنها در بدن باعث پیری پوست می شود. اصولا زمانی که فرد می خندد یا عضلات صورت منقبض می‌شود، بیشتر خود را نشان می دهد.

در بیشتر مواقع گودی زیر چشم نشان دهنده افزایش سن است. بسیاری از خانم ها و آقایان به دنبال روش هایی برای بر طرف کردن چین و چروک ها هستند که گودی زیر چشم در سنین ۲۰ تا ۳۰ سالگی ایجاد می‌ شود و بعد از۳۰ سالگی چین و چروک های ایجاد شده عمیق تر می شود. به همین علت بهترین زمان برای درمان گودی زیر چشم با تزریق فیلر بین ۲۰ تا ۳۰ سالگی می باشد‌.
همچنین زمانی که پوست خاصیت کشسانی خود را از دست می دهد، نشانه هایی که روی پوست به وجود می آید، بیشتر در قسمت اطراف چشم قابل مشاهده خواهد بود که از مهم ترین دلایل ایجاد گودی زیر چشم می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • استرس و اضطراب شدید یکی از دلایل بروز چین و چروک های پوستی در اطراف چشم می باشد.
 • مصرف دخانیات و الکل باعث کاهش گردش خون در اطراف چشم می‌شود و در نهایت میزان پروتئین های مورد نیاز در این قسمت را کاهش می‌دهد و به همین علت باعث بروز خطوط پنجه کلاغی در اطراف چشم و گود افتادن قسمت زیر چشم می شود.
 • یکی دیگر از دلایل ایجاد گودی زیر چشم افزایش سن مشکلات ژنتیکی مشکلات خواب آلرژی است.
 • همچنین یکی دیگر از دلایل گودی زیر چشم قرار گرفتن در معرض آفتاب شدید است که فرد ناخودآگاه چشم های خود را جمع می کند که این فرآیند در طولانی مدت باعث بروز چین و چروک اطراف چشم می شود.
 • به همین علت در صورتی که مدت زمان زیادی را بیرون از خانه در معرض نور خورشید قرار دارید، بهتر است از ضد آفتاب استفاده کنید.
 • همچنین پلک زدن های مداوم و حرکت دادن بیش از اندازه پوست اطراف چشم یکی از اصلی‌ترین دلایل شل شدن پوست و به وجود آمدن چین و چروک اطراف چشم در سنین پایین می شود.

علت گودی زیر چشم

بهترین روش برای درمان گودی زیر چشم چیست؟

یکی از بهترین و اثر بخش ترین روش‌ ها برای کاهش دادن چین و چروک های پوستی اطراف چشم، تزریق فیلر است که برای پر کردن تمامی خطوط ریز روی صورت می توان از آن استفاده کرد. همچنین از طرفی تزریق فیلر باعث افزایش رطوبت زیر پوست می شود و انعطاف پذیری آن را افزایش می دهد که این روش ماندگاری بین ۶ تا ۱۲ ماه دارد و بعد از آن نیاز به تزریق مجدد دارد.

البته تزریق فیلر باید به گونه ای صورت بگیرد که با انجام اقدامات تمدیدی در دوره‌ های کوتاه مدت باعث افزایش طول ماندگاری و دائمی شدن نتیجه این تزریق بشود. همچنین گودی زیر چشم باعث کاهش زیبایی صورت و اعتماد به نفس افراد می‌شود. به همین دلیل بسیاری از افراد به دنبال روشی برای درمان گودی زیر چشم هستند.

برای پیشگیری از گودی زیر چشم چه کارهایی باید انجام دهید؟

تزریق فیلر زیر چشم موضوعی است که ممکن است شما برای انجام آن تصمیمی نداشته باشید، اما بهتر است برای جلوگیری از بروز مشکل گودی زیر چشم از ابتدا به فکر آن باشید تا در آینده برای تزریق فیلر زیر چشم مجبور به اقدام نشوید.
بیشتر افراد به صورت ژنتیکی دچار این مشکل هستند، اما با رعایت بعضی از نکات ممکن است که شما بتوانید از به وجود آمدن گودی زیر چشم گیری کنید . این اقدامات شامل:

 • تامین ویتامین ها و مواد معدنی مورد نیاز بدن
 • استفاده کردن از روغن های گیاهی موثر در کاهش چین و چروک های دور چشم
 • عدم حرکت دادن بیش از اندازه اعضای صورت و چشم و ابروها
 • پاکسازی پوست
 • مرطوب نگه داشتن پوست صورت
 • ورزش و ماساژ صورت
 • استفاده از کرم ضدآفتاب استفاده از کرم دور چشم

چگونه بهترین دکتر برای تزریق فیلر زیر چشم را پیدا کنیم؟

یکی از مهم ترین سوالاتی که پیش می‌آید، این است که بهترین دکتر برای تزریق فیلر زیر چشم را چگونه باید انتخاب کنیم. باید ذکر کرد که مناسب‌ ترین راه برای انتخاب بهترین متخصص پوست برای تزریق فیلر زیر چشم توجه به نمونه کار های آن پزشک است. از آنجا که این اقدام یکی از مهم ترین بخش‌ های صورت یعنی چشم انجام می‌شود، عدم انتخاب درست متخصص زیبایی برای انجام تزریق فیلر در زیر چشم می‌ تواند عوارض خطرناکی را به همراه داشته باشد.

آیا سیاهی چشم با پیر شدن بیشتر می شود؟

باید بگوییم که با پیر شدن سیاهی چشم بیشتر می شود و بافت ها به مرحله ای به اسم پیری سلولی می رسند که تقسیم سلول ها به اندازه‌ای سریع نیست که سلول های قبلی را جایگزین کنند. در این مرحله باید هدف این باشد که با استفاده از کرم ضد آفتاب مناسب، خوردن مواد غذایی متعادل، نوشیدن آب کافی و داشتن خواب کافی از پوست مراقبت کنید.

آیا سیاهی چشم با پیر شدن بیشتر می شود؟

انواع فیلر زیر چشم

فیلر زیر چشم نوعی تزریق بافت به حساب می‌آید که ماده تزریق شده در فیلر ماده‌ای است که از اسید هیالورونیک طبیعی تهیه می شود و در مورد هیالورونیک باید گفت که یک مولکول پیچیده است و این مولکول به طور کاملا طبیعی در پوست وجود دارد. اگر تصمیم به تزریق فیلر زیر چشم دارید، بهتر است بدانید که فیلر زیر چشم انواع مختلفی دارد که این انواع شامل موارد زیر می باشد:

 • استایلج
 • ژوویدرم
 • بلترو
 • رستیلن

فیلر زیر چشم ژوویدرم:

اگر هدف شما از تزریق فیلر زیر چشم، کاهش دادن چین و چروک هایی است که به دلیل مختلف از جمله افزایش سن در زیر چشم رخ می دهد، فیلر زیر چشم ژوویدرم مناسب است. تزریق این فیلر برای کاهش دادن چین و چروک هایی که دارای عمق متوسط یا زیاد می باشند، تاثیر بسیاری دارد. البته باید گفت میزان ماندگاری این فیلر بین ۶ تا ۱۸ ماه است. انعطاف پذیری در این محصول باعث شده تا پس از تزریق فیلر، پوستی زیبا و طبیعی داشته باشید.

البته اشخاصی که از این محصول استفاده کرده‌ اند، می گویند این روش طبیعی ترین و بهترین روشی است که می‌ توانید برای رها شدن از چین و چروک های اطراف چشم انجام دهید. یکی دیگر از نکاتی که در این مورد می توان انجام داد، این است که ظاهر طبیعی این فیلر به حدی است که هنگام حرکت طبیعی بدن مانند: خندیدن و گریه کردن با وجود فیلر زیر چشم ظاهری کاملا طبیعی دارد.

فیلر زیر چشم استایلج:

یکی دیگر از انواع تزریق فیلر، فیلر استایلج است. همچنین این نوع فیلر نقش بسیاری در افزایش انعطاف پذیری و پر کنندگی صورت دارد به همین علت بیماران بعد از تزریق مشکل خاصی نخواهد داشت  و حالت صورت کاملا طبیعی خواهد بود.
همچنین اگر در مورد احتمال بروز برامدگی در مورد تزریق فیلر، نگران هستید باید ذکر کرد که مناسب‌ ترین گزینه برای شما تزریق استایلج است که این نوع فیلر هیچ گونه عارضه‌ ای ندارد.

فیلر زیر چشم تئوسیال:

فیلر تئوسیال یکی دیگر روش ها است که این محصول بیشتر برای افرادی انجام می شود که مشکل اصلی آن ها چین و چروک هایی است که بر روی پوست به وجود آمده است و افراد به دنبال راهی برای کاهش دادن و از بین بردن آنها هستند. اگر شما هم جزو این دسته از افراد هستید، باید فیلر زیر چشم تئوسیال استفاده کنید.

این فیلر ها ویژگی های منحصر به فردی دارند که گزینه مناسبی برای درمان چین و چروک های صورت است که این ویژگی شامل: قسمت هایی از صورت شما که به دلیل از دست دادند و کاهش مقدار کلاژن یا اسید هیالورونیک دچار چین و چروک و افتادگی شده است را حجم می‌ دهد و این ویژگی باعث شده تا از این محصول برای حجم دهی لب ها نیز استفاده شود به همین علت استفاده از تئوسیال به منظور حجم دهی به لب ها و کاهش دادن به چین و چروک ها و پر کردن گودی ها و لیفت کردن برخی از قسمت‌های صورت هم استفاده می‌ شود.

همچنین باید ذکر کرد که کبودی های که بعد از تزریق فیلر زیر چشم به وجود می‌ آیند یک موضوع کاملا طبیعی است که عوارض خاصی  محسوب نمی‌ شود و برای درمان کبودی ها راه های مختلفی وجود دارد که به آسانی می‌ توانید کبودی های به وجود آمده را برطرف کنید.

شرایط تزریق فیلر چشم چیست؟

چند روز قبل از درمان باید از مصرف الکل و رقیق کننده های خون مانند آسپرین و ایبوپروفن پرهیز کنید. تزریق فیلر در زیر چشم بدون درد است و چیزی حدود ۳۰ دقیقه زمان می برد و این تزریق با مواد بی حس کننده موضعی صورت می گیرد. سپس باید محل درمان تمیز و پاک شود تا خطر عفونت کاهش داده شود. سپس سوزن های بسیار نازکی به آرامی وارد زیر پوست می‌ شوند و گودی آن ناحیه را پر می کنند.

سوزن ها به طور نرم و هموار فیلر را زیر پوست چشم منتقل می کنند و نا آرامی‌ های بافت آن قسمت را به طور میانگین با ۳ تا ۵ تزریق از هر طرف را صاف کند. بعد از تمام شدن تزریق احتمال دارد یک ماساژ ملایم برای صاف تر کردن آن قسمت انجام شود تنها چیزی که بعد از آن نیاز دارید گذاشتن یخ و پرهیز از فعالیت های بسیار شدید در ۲۴ ساعت آینده است. همچنین یکی از ترسناک‌ترین خطرها در تزریق فیلر شامل: تزریق تصادفی به درون عروق خونی است که سال های گذشته در هر یک میلیون تزریق برای ۱۰ نفر این اتفاق می افتاد زیر چشم با کانولا صورت می گیرد تا هیچ عروقی پاره نشود.

 

تزریق فیلر زیر چشم با کانولا چگونه صورت می گیرد؟

کانولا نوعی سوزن انعطاف پذیر است که نوک آن مانند سوزن های دیگر تیز نیست و سطح پوست با یک سوزن بسیار کوچک و روزنه های باز می شود. استفاده از از کانولا مزایایی دارد، که این مزایا شامل:

 • هیچ عروقی را پاره نمی کند و احتمال کبودشدن هم ندارد.
 • همچنین نوع آن تیز نیست و به هیچ عنوان نمی تواند وارد هیچ عروقی شود.
 • مثل سوزن های دیگر درد ندارد.
 • البته باید گفت کالای مصرفی باید از برند فرانسوی باشد که گران قیمت ترین و معتبر ترین کانولا های موجود در دنیاست.

تفاوت تزریق فیلر زیر چشم و تزریق چربی چیست؟

در گذشته تزریق چربی زیر چشم، بسیار مورد استفاده قرار می گرفت. اما امروزه با پیشرفت علم، روش های بسیاری برای از بین بردن سیاهی زیر چشم به وجود آمده است که بسیار بهتر از تزریق چربی زیر چشم هستند. بسیاری از افرادی که قصد دارند تزریق چربی زیر چشم انجام بدهند از تفاوت های آن با روش های دیگر مطلع نیستند و گمان می کنند که تفاوتی ندارند. یکی از مهم ترین تفاوت های بین تزریق فیلر و تزریق چربی، روش انجام آن است.

کبودی بعد از تزریق فیلر زیر چشم :

تزریق فیلر زیر چشم روشی امن و کم خطر برای اصلاح ظاهر این بخش از صورت است. با این حال این روش نیز عوارضی را به همراه دارد که یکی از شایع‌ترین آنها کبودی پس از تزریق است. کبودی زمانی رخ می‌دهد که رگ‌های خونی کوچک زیر پوست آسیب دیده یا پاره می‌شوند. همین امر باعث نشت خون به بافت‌های اطراف می‌شود. این امر می‌تواند منجر به تغییر رنگ پوست شود. گرچه بعد از گذشت ده تا چهارده روز کامل برطرف می شود. در حالی که کبودی یک عارضه جانبی رایج تزریق فیلر زیر چشم محسوب می‌شود، اقداماتی وجود دارد که می‌توانید برای به حداقل رساندن آن انجام دهید.

یکی از بهترین راه‌ها برای جلوگیری یا به حداقل رساندن کبودی پس از تزریق، پیروی دقیق از دستورالعمل‌های پزشک در مورد مراقبت‌های پس از درمان است. این امر ممکن است شامل اجتناب از برخی فعالیت‌ها، مانند مالیدن یا ماساژ دادن محل تزریق شود. همچنین ممکن است به شما توصیه شود از کمپرس سرد در ناحیه تحت درمان استفاده کنید تا تورم و التهاب کاهش پیدا کند. در برخی موارد، ممکن است پزشک به شما توصیه کند که یک مسکن بدون نسخه مانند ایبوپروفن مصرف کنید تا بتوانید مشکلات و تورم را کاهش دهید. در موارد شدیدتر ممکن است برای کمک به کاهش کبودی و بهبود آن کرم یا پماد موضعی تجویز شود.

دکتر خوب برای تزریق فیلر زیر چشم

انتخاب پزشک مناسب برای انجام این کار بسیار مهم است. از آنجایی که ماهیت پوست اطراف چشم ظریف است، این کار را باید فردی انجام دهد که تجربه و مهارت کافی در این زمینه دارد. در زمان انتخاب پزشک خوب برای تزریق فیلر زیر چشم به موارد زیر باید توجه کنید:

تجربه :

تجربه یکی از مهم‌ترین عواملی است که در انتخاب پزشک باید به آن توجه شود. شما باید پزشکی را پیدا کنید که برای مدت زمانی طولانی این روش را انجام داده و نتایج موفقیت‌آمیزی نیز ایجاد کرده باشد. پزشک باید در زیبایی‌شناسی صورت تخصص داشته و بارها و بارها تزریق فیلر زیر چشم را انجام داده باشد.

اعتبار :

مطمئن شوید پزشکی که انتخاب می‌کنید دارای مجوز و گواهی معتبر در این زمینه است و آموزش و دوره‌های لازم را گذرانده است.

نظرات دیگران :

پزشکی را انتخاب کنید که نظرات مثبت زیادی در مورد وی وجود داشته باشد و بیماران زیادی تجربه مثبتی از کار او داشته باشند. برای اطلاع از نظرات دیگران می‌توانید شبکه‌های اجتماعی پزشک را بررسی کنید و از آشنایان و دوستانی که این کار را انجام داده است، پرس و جو کنید.

فواید تزریق فیلر زیر چشم

اثرگذاری از جنبه زیبایی در روش تزریق فیلر زیر چشم به حدی زیاد می باشد که اگر به چشم افراد متقاضی پیش و پس تزریق فیلر نگاه کنید، حتما تعجب زده خواهید شد. اصلی ترین مزیت پرکننده های زیر چشم، رفع سیاهی زیر چشم می باشد. در ادامه شما را با اصلی ترین فواید پرکننده‌ها بیشتر آشنا خواهیم کرد :

چین و چروک را کاهش می دهد : پرکننده های زیر چشم می توانند موجب کمتر شدن بسیاری از خطوط زیر چشم شوند. این ماده می تواند که فضاهای تهی را بپوشاند و رطوبت را در پوست حفظ کند تا پوست زیر چشم را صاف تر به نظر بیاید.

تیرگی زیر چشم را از بین می برد: در صورت تزریق فیلر به زیر چشم، سیاهی زیر چشم بسیار کمتر می شود. این ماده می تواند که موجب تقویت و روشن ترشدن پوست زیر چشم شود و تیرگی های اطراف چشم را بسیار کمتر کند تا پوست زیر چشم را زیباتر و بهتر دیده شود.

فرورفتگی زیر چشم را پر می کند : تزریق فیلر به زیر چشم جزو روش هایی است که تاثیر بسزایی در فرم دهی و رفع گودی زیر چشم دارد. در حقیقت در صورت تزریق کردن ژل به ناحیه زیر چشم، می توان گودی زیر چشم را از بین برد و ظاهری زیباتر داشت.

نتایج ماندگار : مزیت دیگری که این روش دارد، داشتن ماندگاری طولانی مدت است. به طور معمول فیلر در بدن هر فردی تجزیه می گردد ولی نتایج می تواند 1 سال یا بیشتر حفظ شود.

جوانی پوست : استفاده از پرکننده های زیر چشم کمک شایانی به جوان تر شدن پوست می کند. تزریق فیلر به صورت سبب ترمیم و درمان مشکلات پوستی از جمله چین و چروک حاصل از افزایش سن و خستگی می شود. در حقیقت کلا با تزریق فیلر می توان پوستی زیبا و جوان داشت.

کلام آخر 

با سپاس از شما همراهان گرامی که ما را تا انتهای این مقاله همراهی کردید. امیدواریم که این مطالب برای شما کاملا مفید بوده باشد. در صورت داشتن نظر یا پیشنهاد می توانید آن را با ما به اشتراک بگذارید.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *