فیلر بینی

ممکن است اسم فیلر بینی به گوشتان خورده باشد، به این نوع عمل فرم دهی بینی با تزریق ژل هم می گویند. و با این روش می توان فرم بینی را به صورت موقتی اصلاح کرد، این روش برای بینی های قوز دار گزینه مناسبی است، و همچنین برای کسانی که دنبال روشی دائمی نیستند، و کسانی که نگران  خطرات احتمالی هستند این روش مناسبشان است. با روش تزریق فیلر می توان فرم بینی را به صورت موقت اصلاح کرد. این روش برای بینی های قوز دار عالی است. همچنین برای کسانی که دنبال یک روش دائمی نیستند و یا کسانی که نگران خطرات احتمالی عمل و زمان ریکاوری عمل جراحی بینی سنتی هستند، این روش مناسب است.

تزریق فیلر بینی

شاید برای بعضی افراد پیش بیاید که بینی آنها نقص هایی دارد، که به هر دلیلی حاضر به جراحی نیستند، خوشبختانه زیبا کردن بینی و از بین بردن عیوب امکان پذیر است، رینوپلاستی بدون جراحی را به نام تزریق فیلر شناخته می شود. تزریق فیلر بینی این روزها طرفداران بسیاری در میان زنان و مردان پیدا کرده است و به یکی از محبوب ترین روش های زیبایی تبدیل شده است. تزریق فیلر بینی که روشی غیرتهاجمی و بی خطر است، به راحتی توسط جراح زیبایی انجام می شود.

تزریق فیلر بینی

فیلر بینی چگونه عمل می کند ؟

با تزریق دقیق فیلر برای بالا و پایین برآمدگی های بینی میتوان به زیبایی ظاهری بینی را بهبود بخشید، و بینی را کاملا صاف نمود. و با تزریف فیلر در اطراف نوک بینی، می شود به نوک بینی ظاهری باریک تر و زاویه بهتری داد. هم چنین با تزریق بوتاکس به ماهیچه پایین ‌برنده تیغه بینی، می توان نوک بینی را لیفت کرد. تزریق فیلر به بینی می تواند آن را صاف تر و خوش فرم تر نماید، اما باعث کوچک شدن بینی نمی شود.

فیلر بینی موجب کوچک شدن آن نمی شود، در حقیقت فیلر بینی شما را بزرگتر می کند، با این روش می تواند برآمدگی های بینی شما را اصلاح کند. کاندید و خوب برای این روش کسانی هستند که بینی شان کوچک است، و می خواهند ؛آنرا صاف تر کنند یا نوک بینی خود ا اصلاح کنند، باید این را بپذیرند که بینی آنها بزرگ تر خواهد است.

مزایا فیلر

 • افزایش حجم چانه
 • افزایش حجم لب ها
 • افزایش حجم گونه ها
 • ترمیم و بهبود ظاهر اسکار و زخم
 • رفع چین و چروک و افتادگی پوست
 • کاهش یا برطرف کردن تیرگی زیر چشم
 • غیر تهاجمی و بدون نیاز به بیهوشی
 • اصلاح شکل ظاهری بینی با توجه به ساختار بینی
 • قابل بازگشت بودن نتایج (در صورت عدم رضایت بیمار، بینی پس از 6 ماه، به فرم اولیه باز می‌گردد)
 • بدون درد و دوره نقاهت
 • بدون عوارضی مانند مشکلات تنفسی
 • سادگی تزریق (حداکثر در مدت نیم ساعت قابل انجام است.)
 • پایین تر بودن قیمت فیلر بینی نسبت به جراحی

افرادی که نمی توانند فیلر بینی انجام دهند :

 • کسانی که بینیشان بسیار گوشتی و بزرگی دارند، که اصلا متناسب با صورتشان نیست.
 • کسانی که انحراف تیغه بینی دارند.
 • افرادی که افتادگی بینی شدید دارند.
 • افرادى كه قوز خيلى برجسته دارند.

ضخیم بودن بیش از اندازه پوست باعث می شود تزریق ژل کمکی به تغییر ظاهری بینی نکند. البته در موارد خاص زمانی که بافت زخم بینی باعث پهن کردن و بزرگتر کردن بینی است، در چنین شرایطی با تزریق آمپول، بافت زخم که زیر لایه بیرونی پوست قرار دارد، نه اثر زخم قابل مشاهده بر روی پوست، را از بین می برد. آمپول با از بین بردن بافت زخم دارای نتیجه برگشت ناپذیر است.

برای مشاهده مقاله تزریق فیلر برای خط خنده به سایت مربوطه مراجعه کنید.

معایب و عوارض فیلر بینی

تزریق حجم زیادی از فیلر باعث تغییر در بافت نرمال بینی می شود، در بسیاری از موارد عمل ترمیمی و ثانویه را مشکل و برای برخی بیماران غیر ممکن می سازد، با گذر زمان این مواد پر کننده می تواند باعث تغییرات پوستی مثل قرمزی یا نامنظمی در سطح پوستی بیمار شود، به خصوص اگر توسط شخص غیر ماهر بسیار نزدیک به پوست تزریق شود، که این عوارض بسیار نادر است، که با استفاده از دستورات پزشک می توان تا حدودی از بروز آنها جلوگیری کرد.

مراقبت های قبل از فیلر بینی

 • قبل از اینکه تزریق فیلر انجام دهید، در جلسه مشاوره کلیه انتظار و توقعات خود را با پزشک در میان بگذارید.
 • در مورد جنس و کیفیت فیلر تزریقی که پزشک برای شما در نظر گرفته آگاهی کسب کنید.
 •  در صورتی که به هرگونه بیماری زمینه ای مبتلا هستید، و یا دارو خاصی مصرف می کنید به پزشک خود اطلاع دهید.
 • و هم چنین اگر قبلا نیز فیلر انجام داده اید به پزشک خود اطلاع دهید.
 • فراموش نکنید که برای تزریق فیلر حتما به پزشک ماهر مراجعه کنید، و به مراکز غیر معتبر و سالن های آرایش و زیبایی برای این مورد خودداری کنید زیرا ممکن است دچار عوارض جبران ناپذیری شوید.

مراقبت های بعد از فیلر بینی

 • استفاده از کمپرس سرد یکی از مهمترین مراقبت ها بعد از تزریق ژل به بینی است، زیرا باعث جلوگیری از خونریزی، و تورم ناشی از آن،  همچنین پخش شدن فیلر تزریق شده به نقاط اطراف خواهد بود، بنابراین 48 تا 72 ساعت از کمپرس سرد استفاده نمایید.
 • به هیچ عنوان محل تزریق را ماساژ ندهید. و از کمپرس گرم استفاده نکنید. استفاده از کمپرس گرم و ماساژ باعث جا به جا شدن فیلر از محل تزریق خواهد بود.
 • استفاده از مواد آرایشی تا 24 ساعت بعد از تزریق فیلر، ممنوع است. زیرا ممکن است محل ورود سوزن به واسطه مواد آرایشی آلوده شود. و احتمال عفونت افزایش یابد.
 • و همینطور از شستشوی صورت تا 24 ساعت بعد اجتناب کنید. چون ممکن است در هنگام شستشو محل تزریق ماساژ خورده باشد، این امر می تواند باعث پخش شدن و گسترش یافتن فیلر به سایر نقاط صورت شود.
 • توصیه می‌شود از مصرف دخانیات در روزهای ابتدایی بعد از تزریق فیلر خودداری کنید.

معایب و عوارض فیلر بینی

فیلر بینی استخوانی

افرادی که بینی استخوانی دارند، کاندید های مناسب تری برای تزریق ژل هستند. این افراد معمولا از قوز بینی حود ناراضی هستند، و پزشک با تزریق فیلر برآمدگی را برطرف می کند، و تیغه صاف می گردد. برخی بینی های استخوانی حالت افتاده دارند، و با تزریق ژل نوک بینی می توان خطای دید ایجاد کرد. ممکن است، دکتر پوست پس از معاینه بینی در کنار فیلر استفاده از نخ را نیز پیشنهاد دهد. نخ برای لیفت بینی و رفع افتادگی آن تاثیر بهتری ایجاد می‌کند. فیلر نیز قوز بینی را از بین می‌برد. در روش لیفت با نخ پزشک نخ مخصوص را زیر پوست قرار داده و به سمت بالا می‌ کشد.

فیلر بینی گوشتی

فیلر بینی در بسیاری از مدل های بینی کاربرد دارد، فرم بینی گوشتی توسط دکتر ماهر با تزریق اصلاح می شود.  و البته کلیه روش های غیر از جراحی تغییرات جزئی را به وجود می آورد، برای تغییرات چشم گیر پزشک روش جراحی را پیشنهاد می دهد، افرادی که بینی گوشتی بسیار بزرگ دارند، با فیلر بینی گوشتی  به نتیجه دلخواه خود نمی رسند، اما در مورد بینی کوچک تر پزشک با تزریق فیلر با تزریق فیلر در نوک و تیغه بینی حالت کشیده ایجاد می کند.

افرادی که بینی گوشتی دارند بجای استفاده از فیلر می توانند از روش کوچک کننده بینی مانند آمپول کوچک کننده استفاده نمایند، این آمپول ها حاوی آنزیم هایی است که با بی حسی تزریق می شود، برای این روش یک جلسه کافی نبوده و پزشک با توجه به سایز بینی بین 2 الی 6 جلسه درمان تجویز می کند.

ماندگار بودن فیلر بینی

 • فیلرهای کلاژنی، که دو تا چهار ماه ماندگاری دارند
 • فیلرهای نیمه دائم، که دوازده تا هجده ماه ماندگاری دارند
 • فیلرهای دائم، که ممکن است نتایج آن ها تا پنج سال و یا بیشتر ماندگاری داشته باشد.

چه مسائلی را نمی توان با استفاده از فیلر رفع کرد ؟

برآمدگی: قوز بزرگ بینی هیچ گاه ب فیلر بینی حل نمی شود و فقط با جراحی امکان پذیر است، اگرچه می‌توان از پرکننده‌ ها برای ایجاد حجم بینی در اطراف برجستگی استفاده کرد، اما ظاهر آن صاف تر است، اما همه پزشکان بدون جراحی می‌توانند به بینی اضافه کنند. اگر به بینی کوچک‌تر یا برداشتن واقعی امیدوار هستید، جراحی بهترین انتخاب است.

• نوک پیازی: اگر می خواهید بینی خود را اصلاح کنید، بدون جراحی نمی توان این کار را انجام داد. وقتی پزشکان قسمت نوک بینی را اصلاح می کنند، غضروف بینی را بر می دارند و نوک بینی را اصلاح می کنند، تا ساختار کوچک‌تر و نوک بینی مشخص تری ایجاد شود. فیلر بینی نمی‌تواند شما را به این اهداف برساند.

• سوراخ‌های بینی گسترده:  اگر حفره های بینی گسترده تر باشد و بخواهید به آن فرم باریک تری دهید، تنها گزینه جراحی است،  وقتی پزشک کسی را که می‌خواهد سوراخ بینی کوچک‌تری داشته باشد عمل می‌کند، کاری که او انجام می‌دهد برداشتن از بینی است. از آنجا که رینوپلاستی مایع یا فیلر بینی فقط به حجم بینی می‌افزاید، پزشک نمی‌تواند سوراخ‌های بینی را با پر کننده ها اصلاح کند.

کاربرد فیلر بینی 

 • افتادگی بینی بصورت خفیف تا متوسط سر بینی
 • وجود یک بینی که نیاز به اصلاح پس از عمل جراحی رینوپلاستی دارد.
 • از بین بردن انحراف بینی
 • بینی های کوچک که نیاز به تجدید ساختار دارند.
 • بینی های شبیه قلاب که نیاز به اصلاح ظاهر و صاف کردن آنها وجود دارد.
 • بینی هایی که قوز بینی متوسط بر روی پل بینی وجود دارد.
 • بینی هایی که قوز بینی متوسط بر روی پل بینی وجود دارد.
 • بینی هایی که سر انها بالاست یا نوک بینی نیاز به اصلاح دارد.

اتفاقات هنگام تزریق فیلر

اول پزشک شما را معاینه و نواحی از پوست صورت شما را که احتیاج به باز سازی دارد، ارزیابی کرده و با شما در میان می گذارد. سپس نقاط خاصی در صورت شما علامت گذاری می شود،  محل تزریق ماده ضد میکروبی بی حس کننده موضعی بی حس می شود، محل انجام تزریق در هر ناحیه فقط چند دقیقه طول می‌کشد ، سپس نواحی علامت گذاری شده پاک و محل تزریق به کمک یخ سرد و توسط پزشک ماساژ داده می‌شود .

بعد از چند ساعت از انجام تزریق شما می توانید به آرامی بدون اعمال فشار آرایش کنید. قابل ذکر است که اصلاح خطوط و چروک‌های عمیق و اسکار‌ ها نیاز به تزریق‌های متعدد داشته و با یک جلسه و یا مقدار کم فیلر نتایج کاملا قابل قبول بدست نمی‌ آید .

در صورت ناراضی بودن چه باید کرد ؟

یکی دیگر از مزایای تزریق فیلر این است که اگر کسی از نتایج ناراضی باشد می توان آن را با تزریق آنزیم که موجب حل شدن فیلر می شود برطرف کرد و در نهایت بینی شما به حالت اولیه بر می گردد.

انواع فیلر بینی

دو مورد از موثرترین ترکیبات مورد استفاده در فیلرها، اسید هیالورونیک و کلسیم هیدروکسی لپاتیت است. هر دو فیلر برای اصلاح فرم بینی استفاده می‌شوند. این مواد تولید کلاژن و الاستین را افزایش می‌دهند. کلاژن و الاستین بلوک‌های سازنده پوست هستند. بنابراین با از بین رفتن فیلر طی چند ماه هنوز نتایج حاصل از آن قابل مشاهده است. امروزه فیلرها در برندهای زیادی موجود هستند. برخی برندها بهتر عمل کرده و متخصصان بیشتر از آن‌ها استفاده می‌کنند.

ژل بینی حاوی اسید هیالورونیک :

اسید هیالورونیک باعث حفظ رطوبت در زیر پوست شده و هیدراتاسیون (آبرسانی) را بهبود می‌بخشد. از ژل هیالورونیک می‌توان برای کاهش فرورفتگی در قسمت‌های مختلف صورت استفاده کرد. برای از بین بردن جای جوش، افزایش حجم گونه، رفع خط اخم و خطوط پنجه کلاغی، رفع خط لبخند و لیفت بینی از این نوع ژل استفاده می‌شود. اسید هیالورونیک یک ماده طبیعی بوده و در بدن یافت می‌شود. این نوع ژل در حال حاضر به یکی از محبوب‌ترین فیلرها تبدیل شده است. برند Restylane یکی از برندهای مطرح فیلر است و حاوی اسید هیالورونیک می‌باشد.

ژل حاوی کلسیم هیدروکسی لپاتیت :

کلسیم هیدروکسی لپاتیت به طور طبیعی در استخوان‌ها وجود دارد. یک ترکیب شبه معدنی است و معمولا برای رفع چین و چروک‌های متوسط تا شدید مثل خطوط روی بینی و برای حجم‌دهی در نواحی مختلف صورت استفاده می‌شود. این ژل‌ها به صورت بیوسنتتیک تولید می‌شوند. به این معنی که از هیچ‌گونه فرآورده حیوانی استفاده نمی‌شود. در نتیجه امکان ایجاد واکنش آلرژیک کاهش پیدا می‌کند. معتبرترین برند تجاری بر پایه کلسیم هیدروکسی لپاتیت برند Radiesse است.

تزریق ژل دائمی به بینی :

بیشتر متخصصان از ژل‌های موقت برای اصلاح فرم بینی استفاده می‌کنند. اما ژلی به نام بلافیل وجود دارد، که ماندگاری آن بسیار زیاد است. این نوع ژل حاوی کلاژن و دانه‌های ریز پلی متیل متاکریلات است. بلافیل در سال ۲۰۰۶ برای رفع چین و چروک بینی از سازمان FDA تاییدیه دریافت کرد. در سال 2014 از بلافیل برای درمان اسکارهای آکنه استفاده شد. این روش به طور کلی بی‌خطر است. اما بهتر است، قبل از تزریق آزمایش پوستی انجام شود. ژل بلافیل برای افراد زیر ۲۱ سال، افراد مبتلا به آلرژی شدید و دارای حساسیت به کلاژن گاوی توصیه نمی‌شود.

فیلر بینی استخوانی :

افرادی که بینی استخوانی دارند، کاندید مناسب‌تری برای تزریق ژل هستند. این افراد معمولا از قوز بینی خود ناراضی هستند. پزشک با تزریق فیلر در بالا و پایین برآمدگی آن را برطرف کرده و تیغه را صاف می‌کند. برخی بینی‌های استخوانی حالت افتاده داشته و با تزریق ژل در نوک بینی می‌توان خطای دید ایجاد کرد. ممکن است، دکتر پوست پس از معاینه بینی در کنار فیلر استفاده از نخ را نیز پیشنهاد دهد. نخ برای لیفت بینی و رفع افتادگی آن تاثیر بهتری ایجاد می‌کند. فیلر نیز قوز بینی را از بین می‌برد. در روش لیفت با نخ پزشک نخ مخصوص را زیر پوست قرار داده و به سمت بالا می‌کشد.

فیلر بینی گوشتی  :

فیلر بینی در بسیاری از مدل‌های بینی کاربرد دارد. فرم بینی‌های گوشتی با تزریق درست ژل اصلاح می‌شود. البته کلیه روش‌های غیرجراحی تغییرات جزئی ایجاد می‌کنند. برای تغییرات چشمگیر پزشک روش جراحی بینی را پیشنهاد می‌دهد. افرادی که بینی بسیار بزرگ و گوشتی دارند، با تزریق فیلر به نتیجه دلخواه نمی‌رسند. اما در مورد بینی‌های کوچک‌تر پزشک با تزریق فیلر در تیغه و نوک بینی حالت کشیده ایجاد می‌کند. افراد با بینی گوشتی بهتر است، به جای فیلر از روش‌های کوچک‌کننده بینی مانند آمپول کوچک کننده بینی استفاده کنند.

این آمپول حاوی آنزیم هیالاز بوده و با بی‌حسی تزریق می‌شود. معمولا برای این روش یک جلسه کافی نبوده و پزشک با توجه به سایز بینی بین ۲ تا ۶ جلسه درمان تجویز می‌کند. برای کوچک شدن بینی محصولاتی به نام ژل کوچک‌کننده بینی یا کرم کوچک‌کننده بینی نیز وجود دارد. این نوع محصول با قرارگیری روی پوست باعث افزایش تنفس سلولی و چربی سوزی می‌شود. کرم کوچک‌کننده طی چند ماه بینی را کوچک می‌کند. بهتر است، قبل از استفاده از این کرم‌ها با متخصص پوست مشورت کنید.

در صورت نا راضی بودن چه باید کرد ؟

چه کسانی کاندیدای مناسبی برای تزریق فیلر بینی هستند؟

برخی از افراد به دلیل مشکلات خاصی که بینی شان دارند، می توانند کاندیدای مناسبی برای انجام این روش باشند. کسانی که مشکلات زیر را دارند می توانند بهترین نتیجه را از تزریق فیلر بدست آورند :

 • پیری بینی: در صورت بالا رفتن سن، استخوان فک فوقانی که تکیه گاه قالب نوک بینی می باشد، رفع می شود. در نهایت نوک بینی آغاز به افتادگی می کند و پهنای قاعده بینی کمتر می شود. این شرایط را می توان با فیلرهای بینی برطرف نمود تا اندازه این قسمت از بینی افزایش یابد و برجستگی مربوطه به نوک بینی بالا برود.
 • پل بینی صاف: در صورت تزریق کردن فیلرها پوستی در خط میانه بینی، این وضعیت بسیار بهتر بهبود می یابد. این وضعیت یکی از خصوصیات متداول بیماران آسیایی است.
 • بیرون زدگی نوک بینی: اصلاح این حالت با تزریق فیلر ممکن است.
 • اصلاح جراحی قبلی: نامرتبی و مشکلات ظاهری پس از جراحی بینی را می توان با کمک فیلرهای بینی بهتر کرد ولی این شرایط باید با کمک یک جراح پلاستیک در میان گذاشته شود.
 • اصلاح زاویه بینی- جلوی بینی: این مشکل را می توان با پرکننده های روی پل بینی بهتر کرد. این حالت عمدتا در کناره های بینی دیده می شود.

به طور کلی هر گونه برآمدگی و عدم تقارن بینی با این روش قابل اصلاح است.

هزینه تزریق فیلر به بینی

تزریق کردن فیلر به بینی نیاز به پرداخت مقدار مبلغی به پزشک متخصص دارد زیرا هر روشی که برای زیبایی یا درمان مورد استفاده قرار می گیرد، نیاز به پرداخت مبلغی دارد. می بایست نسبت به هزینه این روش پیش از تزریق فیلر آگاهی کافی داشت. در حقیقت تزریق فیلر جزو روش هایی است که اگر مشکل بینی بسیار حاد باشد و به مقدار فیلر بیشتری نیاز باشد، دکتر متخصص هزینه بیشتری برای انجام آن دریافت می کند. در ضمن دستمزد دکتر متخصص نیز جهت انجام این روش باید پرداخت شود چون در صورتی که میزان مهارت و تجربه دکتر در حوزه تزریق فیلر بیشتر باشد، ممکن است هزینه بیشتری نیاز باشد تا پرداخت گردد.

در ضمن نوع برند فیلر مورد استفاده جزو موارد بسیار موثر و مهم است و زمانی که فیلر از یک برند خارجی باشد، هزینه ای که در قبال تزریق آن باید پرداخت شود نسبت به فیلرهای ایرانی یا فیلرهای نامعتبر کمی بیشتر است. در حقیقت عوامل متعددی وجود دارند که بر روی هزینه تزریق فیلر اثر می گذارند که اگر بخواهید در این باره اطلاعات کافی بدست آورید، می توانید به کلینیک آوینا مراجعه نمایید تا پرسنل کلینیک یا پزشکان شما را در این زمینه راهنمایی کنند.

کلام آخر

عمل جراحی بینی  رتبه اول در بین عمل های زیبایی دارد، و افراد زیادی که با بینی خود مشکل دارند، این عمل را انجام می دهند، بینی زیبا و خوش فرم به صورت زیبایی می بخشد. و باعث اعتماد به نفس  بالا می شود. یکی دیگر از روش های داشتن بینی متناسب با صورت، انجام می شود و همچنین بر روی بینی های عمل شده به سختی انجام می شود، و بهتر است قبل عمل سراغ فیلر بینی بروید، و نتیجه بهتری بگیرید. قیمت تزریق فیلر بینی بستگی به نوع تجهیزات آن دارد. و باید قبل از عمل میزان هزینه پرداختی از کلینیک مد نظرات جویا شوید. ممنونیم که تا انتهای مقاله فیلر بینی همراه ما بودید لطفا نظرات و پیشنهادات خود را از طریق شماره های گذاشته شده داخل سایت با ما در میان بگذارید.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *