هزینه تزریق چربی به صورت

ما در این مقاله سعی داریم شما را با هزینه تزریق چربی به صورت آشنا کنیم. با بیشتر شدن سن امکان دارد که تغییراتی در پوست ایجاد شود که یکی از این تغییرات به وجود آمدن چین و چروک ها در پوست است که این چین و چروک ها در اثر کم شدن تولید کلاژن و الاستین بدن است و این اتفاق باعث می شود که حجم چربی پوست کمتر شود و باعث خشکی پوست شود و این اتفاق باعث به وجود آمدن چین و چروک ها در پوست صورت می شود. بیشتر افراد از این بابت رنج می برند و به دنبال راهی برای از بین بردن چین و چروک ها و جوان سازی پوست هستند. یکی از این راه‌ها تزریق چربی به صورت است که با تزریق چربی به صورت می توان همه این مشکلات را برطرف کرد. در ادامه برای آشنا شدن با تزریق چربی و هزینه تزریق چربی به صورت با ما همراه باشید.

تزریق چربی چیست ؟

در تزریق چربی برای جوان سازی پوست صورت از چربی به عنوان یک فیلر استفاده می شود فیلر های حجم دهنده های پوستی بخشی از مواد تزریقی هستند که با ورود به لایه پوست باعث حجم دهی و جوان سازی پوست می‌شوند. فیلر ها انواع متفاوتی دارند و در ایران به آن تزریق هم گفته می شود اما ژل ها فقط یکی از انواع فیلر های قابل استفاده هستند و تزریق چربی دسته‌ای از فیلرها است. در تزریق چربی از چربی های خود بدن افراد استفاده می‌شود و اثرات زیادی دارد و بافت های بدن واکنش بدی به چربی های تزریقی نشان می دهد و اگر مراقبت ها و قوانین درمانی به خوبی رعایت شود عوارض کمی دارد.

 

روش تزریق چربی به صورت چگونه است؟

بعضی از افراد به دلایل مختلف مانند بیشتر شدن سن، مراقبت نادرست، ژنتیک دچار خشکی پوست می شوند پزشک با برداشت چربی از بخشی از بدن آن ها آن چربی را به صورت افراد تزریق می‌کند. چربی از بخش‌هایی مثل ران و پهلو و مناطقی که دارای چربی زیادی هستند برداشته می شود. این چربی ها توسط سوزن های مخصوص وارد منافذ پوست می شود و مقدار چربی مورد نیاز به صورت را تامین می‌کند این سوزن ها امکان دارد چند بار وارد منافذ پوست شود که هر بار کمی چربی به پوست تزریق می‌کند سلول‌های چربی بعد از این که وارد پوست شدن از طریق خون رسانی جذب بافت پوست می شوند.

روش تزریق چربی به طور سرپایی و از طریق بی حسی انجام می‌شود و نیازی به بیهوشی ندارد. در بعضی از مواقع اگر نمی توانید درد را تحمل کنید و با نظر پزشک بیهوش می شوید و برای این کار باید آزمایشاتی را انجام دهید تا پزشک شرایط شما را برای جراحی بیهوشی بررسی کند.

تزریق چربی چیست ؟

زمان مناسب برای تزریق چربی به صورت :

اگر می خواهید روش جوان سازی تاثیر زیادی نسبت به فیلر یا ژل های موقت داشته باشد می توانید از تزریق چربی استفاده کنید. اگر قسمت‌هایی از صورت شما دچار فرورفتگی و کم شدن حجم شده است و یا اگر می خواهید عدم تناسب انحنا یا کانتور سینه های خود را از بین ببرید از تزریق چربی می توانید برای طبیعی کردن نتیجه ایمپلنت پستانی استفاده کنید. از این روش می توانید برای بهتر شدن انحنای سطحی بدن و صورت و از بین رفتن جای زخم در دستان و صورت استفاده کنید.

کاربردهای تزریق چربی

تزریق چربی می تواند کاربردهای زیبایی و درمانی داشته باشد که در ادامه به آن ها می پردازیم :

تزریق چربی به صورت :

برای از بین رفتن چین و چروک هایی مانند خط خنده، خط اخم، خط پیشانی، خط اطراف چشم تزریق چربی به صورت بسیار مناسب است و برای انجام این کار می توانید از چربی‌های شکم، ران و یا بخش های دیگر بدن به کمک روش لیپوساکشن چربی را استخراج کنید و بعد از آماده سازی به نقاط مورد نظر تزریق کنید. با این روش می‌توانید کانتور خط فک، بیشتر شدن حجم لب، از بین رفتن عقب رفتگی چانه را برطرف کنید.

جوان سازی پوست دست :

از تزریق چربی به دست می توانید برای بیشتر شدن حجم، پوشاندن تاندون ها و عروق سطحی که در سن بالا دیده می شود استفاده کنید.

تزریق چربی به پستان ها :

اگر از حجم سینه های خود ناراضی هستید و می خواهید کمی حجم سینه های خود را بیشتر کنید می توانید از تزریق چربی استفاده کنید اما باید متوجه این باشید که برای این کار پستان های شما باید شکل و بافت پوستی مناسبی داشته باشد. اگر که افتادگی پستان ها زیاد باشد و قوام پوست پستان ها ضعیف باشد و می خواهید حجم آن را زیاد کنید بهتر از تزریق چربی برای این کار استفاده نکنید.

اگر قبلاً ایمپلنت سینه انجام دادید و امروزه می‌خواهید شکل یا حجم پستان ها را بهتر کنید می توانید از تزریق چربی استفاده کنید. بعد از ایمپلنت کمی ناهماهنگی در شکل ظاهری پستان ها دیده می شود در این مورد استفاده از چربی برای از بین رفتن این نقص ها مناسب است. اگر در اثر لامپکتومی به خاطر سرطان سینه بستان های شما دچار مشکل شده باشد تزریق چربی روش مناسبی برای پر کردن و از بین رفتن نقص‌های آن است. از تزریق چربی می توانید برای بازسازی کلی پستان ها بعد از ماستکتومی استفاده کنید.

کاربردهای تزریق چربی

حجم دهی به باسن :

اکثر افراد دوست دارند باسنی پر و با انحنای زیادی داشته باشند که می توانند از روش لیفت باسن برزیلی استفاده کنند. این روش تزریق چربی است که بدون نیاز به ایمپلنت باعث بیشتر شدن انحراف و حجم باسن می شود. در این روش از لیپوساکشن برای خارج کردن چربی از ناحیه مجاور و تزریق چربی برای پر کردن باسن استفاده می‌کنند.

هزینه تزریق چربی به صورت چقدر است ؟

هزینه تزریق چربی به صورت به عوامل مختلفی بستگی دارد. برای مثال هزینه تزریق چربی به صورت به دست یک پزشک با تجربه نسبت به یک پزشک بی تجربه بیشتر است. موقعیت مکانی هم می تواند در هزینه تزریق چربی به صورت نقش داشته باشد. برای مثال هزینه تزریق در شهرستان نسبت به تهران کمتر است. امکان دارد تزریق چربی چند بار نیاز به تکرار داشته باشد که این اتفاق هم می تواند هزینه آن را بیشتر کند به غیر از قبل از انجام تزریق با پزشک مشورت کنید تا بهترین گزینه را به شما پیشنهاد دهد زیرا نوع جذب پوست شما هم در تزریق تاثیر زیادی دارد.

مزایای تزریق چربی :

تزریق چربی مانند سایر روش های دیگر می تواند مزایا و معایبی داشته باشد. زیرا با انجام این روش بسیاری از افراد توانستند چین و چروک های پوست و افتادگی صورت را از بین ببرند. در ادامه با مزایای تزریق چربی آشنا می شوید :

 • درست کردن بد شکلی ها و فرم صورت
 • بهتر شدن بافت پوست
 • جذب سریع چربی به ناحیه های تزریق شده
 • جوان سازی منافذ پوست و از بین رفتن زخم ها و چاله های در اثر جوش و آکنه
 • ماندگاری طولانی مدت
 • نیاز نداشتن به تکرار درمان توسط تزریق چربی به صورت
 • امکان تزریق چربی به همه نقاط بدن
 • نیاز نداشتن بدن به ماده خارجی دیگر
 • داشتن ظاهری زیبا و طبیعی بعد از جراحی

تزریق چربی به خاطر این که از بدن خود افراد خارج می شود مزایای زیادی دارد. توجه داشته باشید که برای تزریق چربی نمی‌توان از چربی بقیه افراد برای تزریق استفاده کرد زیرا که چربی بدن شما بافت پوست را به خوبی می‌شناسد و با سرعت بالایی جذب می‌شود اما چربی بقیه افراد با نوع جنس پوست و سلول های پوستی شما سنخیتی ندارد.

 

معایب تزریق چربی

تزریق چربی مانند روش های دیگر دارای معایبی است که این معایب بعد از مدتی از بین می رود و در صورت برطرف نشدن این معایب می‌توانید به پزشک مراجعه کنید. در ادامه با تزریق چربی آشنا می شوید :

 • به وجود آمدن عفونت های پوستی بعد از جراحی تزریق چربی
 • طولانی بودن دوران نقاهت و نیاز به استراحت زیاد
 • امکان صدمه به بافت اصلی بدن
 • نیاز به تکرار جراحی تزریق با نظر پزشک
 • باقی ماندن جای زخم
 • واکنش های آلرژیک بعد از جراحی تزریق چربی
 • هماتوم یا سروما

برای آشنا شدن با تزریق چربی به باسن به سایت مربوطه مراجعه کنید.

معایب تزریق چربی

ماندگاری چربی در پوست چقدر است ؟

ماندگاری چربی در پوست به دو عامل بستگی دارد. اولین عامل نقش تعیین کننده ای دارد که با مهارت پزشک انجام می شود. اگر پزشک به خوبی مقدار مورد نیاز پوست را برای تزریق چربی بداند و روش تزریق سوزن را به درستی انجام دهد میزان ماندگاری این چربی ها زیاد است.

دومین عامل در ماندگاری تزریق چربی خود افراد هستند. اگر افراد به همه توصیه ها و دستورات پزشک گوش دهند و مراقبت ها را به درستی انجام دهند ماندگاری چربی تاثیر بیشتری دارد. برای این که نتیجه مناسبی از این جراحی بگیرید و سلامت خود را حفظ کنید باید با پزشک خود در ارتباط باشید و بهتر است هر چند ماه یک بار نزد پزشک بروید و شرایط خود را به اطلاع دهید و پزشک بعد از معاینه و بررسی های مورد نیاز تصمیم جدی را به شما اعلام می کند.

از چه زمانی می توان به حمام رفت ؟

سعی کنید تا 3 روز بعد از تزریق چربی به حمام نروید و بعد از گذشت 3 روز باید تا چند هفته از حمام طولانی مدت خودداری کنید. استفاده از شامپوهایی که پوست را دچار التهاب و سوزش می کند را استفاده نکنید و بهتر است از مواد شوینده ملایم مصرف کنید تا بهتر شدن شما سریعتر پیش برود. بعضی از افراد با انجام حمام های طولانی پوست خود را دچار التهاب و قرمزی می‌کند که این مسئله باعث تاثیر نداشتن در نتیجه تزریق آن ها می‌شود.

اقدامات مهم برای تزریق چربی به صورت :

چین و چروک هایی که در صورت ایجاد می‌شود می‌تواند در روحیه افراد تاثیر گذار باشد و افراد را دچار افسردگی کند. اکثر افراد برای بهتر شدن افتادگی و فرورفتگی های سطح پوست تزریق چربی به صورت را انجام می دهند تا بتوانند پوست خود را شاداب و جوان تر کنند. برای درمان چین و چروک های پوست صورت روش های زیادی وجود دارد که یکی از موثرترین آن ها تزریق چربی به صورت است. برای این که نتیجه مناسبی بگیرید سعی کنید در انتخاب پزشک با تجربه و کاربلد و با مهارت زیاد دقت کنید.

مراحل تزریق چربی

در روش تزریق چربی از نقاط متفاوت بدن به کمک لیپوساکشن چربی استخراج می شود. چربی استخراج شده خالص سازی می شود و بعد با استفاده از سرنگ های مخصوص به ناحیه مورد نظر تزریق می شود. در ادامه با مراحل تزریق چربی آشنا می شوید:

استخراج چربی :

قبل از شروع کار پزشک با همفکری شما ناحیه استخراج را مشخص می کند و با استفاده از داروی بی حسی ناحیه مورد نظر را بی حس می کند در آن ناحیه برش ایجاد می‌کند و با استفاده از دستگاه لیپوساکشن میزان چربی مورد نظر را خارج می کند.

معایب تزریق چربی

خالص سازی و انتقال :

چربی خارج شده در دستگاه سانتریفوژ قرار می‌گیرد. این دستگاه با استفاده از ویژگی گریز از مرکز باعث جداسازی ناخالصی ها در چربی استخراج شده می شود. بعد از این کار چربی آماده شده را در سرنگ های کوچک قرار می دهند تا برای مرحله جایگذاری آماده شود.

جایگذاری :

در این مرحله ناحیه مورد نظر برای تزریق چربی آماده‌سازی می‌شود. پزشک سرنگ مخصوص را به قسمت های مورد نظر وارد می‌کند در این مرحله امکان دارد از روش‌های جراحی متفاوتی استفاده شود. سوزن تزریق چند بار به پوست وارد و از آن خارج می‌شود و هر بار مقدار کمی چربی تزریق می شود در هر بار تزریق خطی از چربی در لایه‌های زیرین پوست قرار می‌گیرد و شبکه‌های از خط در لایه مورد نظر تشکیل شود.

تزریق چربی به صورت چگونه در جای خود باقی می ماند و جا به جا نمی شود ؟

اکثر افراد از پزشک می خواهند تا چربی ها از پهلو، ران و شکم برداشته شود اما هر منطقه بافت چربی مناسب داشته باشد می‌تواند اهدا کننده باش. بعد از پردازش چربی و تهیه چربی با ساختاری مناسب به ناحیه مورد نظر که نیاز به بیشتر شدن و تقویت بافتی دارد تزریق می شود. پزشک می داند که در کدام ناحیه و عمق پوست چربی را تزریق کند که بعد از انتقال چربی سلول های چربی به طور همیشگی در موقعیت جدید خود باقی بمانند.

 

کلام آخر

برای انجام تزریق چربی به صورت از افراد باتجربه و پزشکان متخصص کمک بگیرید و درباره هزینه تزریق چربی به صورت تحقیق کنید و با آگاهی دست به انجام این روش بزنید. سعی کنید مراقبت و دستورهای پزشک را به خوبی انجام دهید تا نتیجه مناسبی از این تزریق داشته باشید. ممنون از این که تا آخرین مقاله همراه ما بودید. نظرات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.