بهترین روش کاشت ابرو

ما در این مقاله سعی داریم شما را با بهترین روش کاشت ابرو آشنا کنیم. یکی از مسائل مهم در زیبایی چهره هر فردی داشتن ابروهای زیبا و پر است. امروزه افراد زیادی از جمله مدل ها، بازیگران و افراد مشهور در حال انجام کاشت ابرو طبیعی هستند. ابروهای نازک دیگر مانند گذشته جذابیتی ندارند و امروزه به کمر پر توجه شده است افرادی که از کمردرد و ریزش ابرو رنج می برند کاندیدای طبیعی برای کاشت ابرو هستند. در ادامه برای آشنا شدن با بهترین روش کاشت ابرو با ما همراه باشید.

کاشت ابرو طبیعی چیست ؟

یکی از راه حل هایی که باعث می شود ابروهای شما مانند قبل بلند و ضخیم به نظر برسند یا قسمت پایینی پشت ابروهای شما را از بین ببرد، کاشت ابرو است. اصول و قواعد کاشت ابرو طبیعی همانند کاشت مو می باشد با این تفاوت که در کاشت ابرو به دلیل حساس بودن شرایط، دقت و ظرافت زیادی لازم است، دقت زیادی در انتخاب کلینیک تخصصی لازم است.

با توجه به حساسیت بالای این روش، کاشت ابرو نیازمند یک کلینیک تخصصی و استاندارد با بهترین روش های کاشت زیر نظر بهترین متخصص درمان است. کاشت ابرو طبیعی یا کاشت ابرو فرآیندی است که در آن ابتدا موهای کنار گوش یا زیر بغل برداشته می شود و در امتداد ابروهای فرد کاشته می شود. اصول و قوانین کاشت ابروهای طبیعی مانند کاشت مو می باشد.

یعنی بعد از چند روز موهای ابروی کاشته شده می ریزند و موهای جدید ابرو در عرض حدود 3 ماه رشد می کنند و در نهایت طی 9 ماه پس از کاشت ابرو، موهای ابرو به طور کامل برداشته و تکمیل می شود. بهتر است افراد از بهترین روش ها استفاده کنند کاشت مو باید برای کاشت ابرو استفاده شود تا بهترین تراکم رشد ابرو را با ظاهری طبیعی در مدت زمان کوتاه تری بدون هیچ گونه عارضه و مشکلی تجربه کنید.

کاشت ابرو طبیعی چیست ؟

دلایل و عوامل ریزش ابرو :

بیماری هایی مانند تغییرات هورمونی، عفونت ها، کمبود برخی مواد معدنی مانند آهن در بدن و اختلالات تیروئید می تواند منجر به ریزش موی ابرو شود. امروزه به لطف تحقیقات انجام شده به این نتیجه رسیده است که شایع ترین علت ریزش ابرو تیروئید است. یکی از بزرگترین دلایل ریزش ابرو، تغذیه نامناسب است. کمبود ویتامین E در بدن باعث ریزش مو می شود.

کمبود آب در بدن می تواند یکی دیگر از دلایل ریزش ابرو باشد. کمبود پروتئین، بیوتین، ویتامین B دلایل دیگر از دست دادن کمر و ابروها است. برای درمان ریزش ابرو می توانید از اسیدهای چرب استفاده کنید. مصرف امگا 3 و امگا 6 در کاهش ریزش مو بسیار موثر است. همچنین غذاهای غنی از پروتئین مانند گوشت مرغ یا تخم مرغ باعث از بین بردن شکنندگی و ضعف مو می شود.

استفاده از بادام، بادام زمینی، فندق، انبه که سرشار از آنتی اکسیدان هستند بهترین راه برای جذب ویتامین E است، غلات مانند جو و برنج می توانند نیاز شما به ویتامین B را تامین کنند. استفاده از بعضی داروها باعث ریزش ابرو می شود. داروهای ضد التهاب مانند سولینداک، داروهای روانپزشکی مانند لیتیوم یا دوکسپین، داروهای کاهش وزن و ضد تشنج ها همگی داروهایی هستند که باعث ریزش ابرو می شوند.

اختلالات رفتاری، سرطان و مراحل درمان آن، عوامل فیزیکی مانند تصادفات و آسیب های جسمی، افزایش سن، حساسیت ها و آلرژی ها و عوامل ژنتیکی از عوامل ریزش ابرو هستند.  جهت رویش موهای ابرو یکی از ویژگی های ابرو است که برای کاشت طبیعی ابرو باید به آن دقت کرد. زاویه قرارگیری ابروها به گونه ای است که رشد فولیکول آن به گونه ای باشد که موها روی صورت قرار بگیرند.

کاشت ابروهای طبیعی با کاشت مو تفاوت هایی دارند و باید به آن ها توجه کرد، موهای ابرو به صورت جداگانه رشد می کنند و مانند موهای سر از چندین دسته تشکیل نمی شوند. همه این نکات باعث می شود کاشت طبیعی ابرو به مهارت های دقت خاصی نیاز داشته باشد به همین دلیل قبل از شروع کاشت ابرو به تمامی این نکات توجه می شود و برای تعادل دو ابرو، سطح کاشت ابرو می باشد.

کاشت ابرو طبیعی چه ویژگی هایی دارد ؟

یکی از مهمترین ویژگی های ابرو رشد موهای ابرو است.به طور کلی ابرو از 3 قسمت سر، تنه و دم تشکیل شده است که هر قسمت از این 3 قسمت جهت رشد مو متفاوت است. اساس قرار دادن مو در این نواحی باید کاشت ابرو باشد.

از ویژگی های ابروها زاویه رویش موهای ابرو است. زاویه قرارگیری و رشد موهای ابرو با زاویه صورت متفاوت است، ابرو روی صورت قرار می گیرد. بهترین نوع مو برای کاشت روی ابرو، موهای پشت گوش است که زاویه آن است که با زاویه ابرو مطابقت دارند و در حین کاشت طبیعی ابروها، پزشک فولیکول های مو را در محل کاشت می کند.

شرایط کاشت ابرو

در کاشت مو شرایطی وجود دارد که در ادامه با آن آشنا می شوید :

سن :

بیشتر در سنین کمتر از 30 سال، الگوی ریزش ابرو در افراد مشخص نشده است، اگر فردی زیر این سن عمل زیبایی کاشت ابرو را انجام دهد، نتیجه ایده آل فرآیند کاشت ابرو را خواهد دید، اما با گذر زمان و گذشت در 30 سالگی این روند باید تجدید شود. الگوی پوست اندازی برخی افراد از 22 سالگی مشخص می شود.

برخی استثناها مانند افرادی که ابروهای خود را در آتش از دست دادند نیازی به تعیین الگوی افتادن نخواهند داشت اما استفاده از این روش توصیه نمی شود زیرا پزشک باید الگوی سقوط ابروها را بشناسد و روشی بر اساس آن فکر کند. حتی موهای کاشته شده امکان دارد بعد از مدتی ریزش کنند اگر بدون اندازه گیری انجام شوند.

سلامت عمومی :

اگرچه روش زیبایی کاشت ابرو یک عمل جراحی کوتاه و بدون هیچ گونه خطر ثانویه است، اما همچنان نیاز به یک پرونده سلامت و تاریخچه مناسب دارد، گاهی اوقات برخی از عمل ها نیاز به استراحت مطلق دارند و برخی دیگر نیازی به استراحت ندارند. این تفاوت باید قبل از عمل در نظر گرفته شود تا متقاضی با سنجیدن شرایط بهترین رشته را انتخاب کند.

افرادی که سلامت عمومی کاملی دارند به دلیل شرایط فیزیکی پایدار بهترین پاسخ را به کاشت ابرو خواهند داشت. داشتن بدنی سالم و البته رژیم غذایی مناسب باعث می شود دوره نقاهت هر چه سریعتر انجام شود. سعی کنید زمانی که احساس خوبی دارید برای کاشت ابرو به پزشک مراجعه کنید. افرادی که شرایط سلامتی ناپایدار دارند مانند افراد مبتلا به بیماری قلبی یا دیابت، زیرا میزان هورمون ها، فشار خون و سایر پارامترهای سلامت متغیر است.

آن ها امکان دارد قبل از انجام عمل کاشت ابرو زیبایی نیاز به پیگیری اولیه داشته باشند تا بهترین نتیجه را از فرآیند کاشت ابرو بگیرند. سعی کنید تمام سوابق و سوابق پزشکی خود را در اختیار پزشک متخصص خود قرار دهید تا بتواند بهترین روش را مطابق با شما ارائه دهد.

تناسب رنگ تار مو ابرو و رنگ پوست :

اگر رنگ ابرو با رنگ پوست همخوانی داشته باشد، نتایج کاشت ابرو با پوشش خوب موهای ابرو همراه خواهد بود. ناهماهنگی رنگ بین پوست و موهای ابرو به این معنی است که برای پوشاندن مناسب پوست به موهای ابرو بیشتری نیاز است. این مشکل در روش BHT بیشتر خود را نشان می دهد که رنگ مو و نوع مو سایر قسمت های بدن مانند موهای ابرو است. اما اینطور نیستند و زمان می برد تا موهای آن نواحی با شرایط سازگار شوند.

در سال‌های نه چندان دور، پانچ و روش‌هایی مانند FIT و SUT هنوز ایجاد نشده بود و پس از عمل، زخم‌ها و زخم‌هایی در ناحیه اهداکننده و گیرنده ایجاد شد، اما در روش‌های ذکر شده، دستگاه‌ها کار پزشکان را تسهیل کردند. در این روش ها هیچ گونه درد و ناراحتی احساس نخواهید کرد و حتی با برداشتن گرافت ها می توان فولیکول های بیشتری را در ناحیه ابرو کاشت.

شرایط کاشت ابرو

آیا جراحی پیوند ابرو درد دارد ؟

از آنجایی که در این فرآیند از بی حسی موضعی و آرام بخش های خوراکی استفاده می شود، بیمار دردی را احساس نخواهد کرد. پس از عمل، افراد امکان دارد در ناحیه اهداکننده مو احساس درد کنند که در عرض 24 تا 48 ساعت از بین می‌رود. چون موها به لایه سطحی پوست پیوند زده می شوند، ناحیه ابرو بعد از عمل درد زیادی ندارد.

جراحان همیشه برای کم شدن درد پس از عمل و جلوگیری از عفونت، مسکن ها و آنتی بیوتیک ها را تجویز می کنند. احتمال عفونت بعد از این جراحی بسیار نادر است. کاشت ابرو برای افرادی که دچار سوختگی شدند یک روش درمانی محسوب می شود.

بهترین روش کاشت ابرو

همه روش‌های کاشت ابرو شامل برداشتن فولیکول‌ها از قسمت‌های مختلف سر و پشت گوش و کاشت آن‌ها در ابرو است. تفاوت این روش ها در انتخاب ناحیه اهدا کننده و روش برداشتن فولیکول است. در ادامه با بهترین روش کاشت ابرو آشنا می شوید :

کاشت ابرو به روش FUT :

در روش FUT یک برش به پهنای 10 سانتی متر از پشت سر برداشته می شود و سپس تمام موها در نواحی مورد نظر کاشته می شوند. این روش کمی ترسناک است و می تواند جای زخم را روی پوست سر بگذارد. البته اگر توسط جراح متخصص انجام شود، این خطر نزدیک به صفر است.

کاشت ابرو به روش FUE :

روش FUE شامل برداشتن تک تک فولیکول‌های مو است که سپس در جای دیگری روی پوست ابرو پیوند زده می‌شود. این روش را بسیاری از افراد انتخاب می کنند زیرا درد کمتری دارد و جای زخم روی پوست سر ایجاد نمی کند.

این روش مناسب ترین روش است زیرا بدون درد است و هیچ اثر یا اسکار خطی بر جای نمی گذارد. موهای جدید بلافاصله پس از اتمام عمل کاشت شروع به ظاهر شدن می کنند و نتیجه نهایی در عرض 6-4 ماه به دلیل خون رسانی غنی به ناحیه ظاهر می شود. رشد موهای جدید حتی تا 12 ماه پس از کاشت ابرو ادامه دارد.

کاشت ابرو به روش نیوگرافت :

نئوگرافت یک نسخه نیمه خودکار از روش FUE و یکی از مدرن ترین تکنیک های کاشت ابرو است. این روش با حذف برخی از خطاهای انسانی مرتبط با جراحی نسبت به سایر تکنیک های FUE کارآمدتر است. هنگام استفاده از روش نئوگرافت برای کاشت ابرو، فولیکول‌های مو با گرهی برداشته می‌شوند که با مکش آن‌ها را استخراج می‌کند.

پزشک نیازی به ایجاد برش برای فولیکول های جدید مو ندارد و می تواند از ابزار خاصی استفاده کند که برش ها را ایجاد می کند و فولیکول ها را همزمان کاشت می کند. این روش باعث ایجاد اسکار در پوست سر نمی شود.

بهبودی بعد از جراحی کاشت ابرو چگونه است ؟

دوره نقاهت پیوند ابرو نسبتا کوتاه است. در چند روز اول پس از عمل، امکان دارد جای زخم در اطراف محل ترمیم ابرو دیده شود. افراد باید از دست زدن یا ایجاد دلمه روی این زخم ها پرهیز کنند. باید تا 3 هفته پس از جراحی از فعالیت های ورزشی شدید خودداری کنید.

در صورت مشاهده هرگونه خونریزی، تورم یا عفونت در ناحیه درمان، باید با جراح خود تماس بگیرید. افراد در چند هفته اول متوجه ریزش موی تازه کاشته شده شدند که کاملا طبیعی است. این موها در چند ماه آینده دوباره رشد خواهند کرد. در عین حال می توان موهای کاشته شده را متناسب با موهای ابرو کوتاه کرد.

عوارض کاشت ابرو

یکی از عوارض کاشت ابرو رد پیوند فولیکول توسط بدن است. این روند باید در آینده تکرار شود.  خطراتی در ارتباط با خود فرآیند جراحی وجود دارد. افراد باید در مورد عوارض جانبی احتمالی با پزشک خود صحبت کنند. عوارض کاشت ابرو عبارت است از :

  • بروز جای زخم
  • خونریزی شدید
  • ابتلا به عفونت
  • آسیب عصبی
  • کبودی
  • تورم

چه افرادی نمی توانند کاشت ابرو انجام دهند ؟

قبل از انجام کاشت ابرو، جراح در مورد سابقه پزشکی فرد سوال می کند. افراد باید هر گونه بیماری مرتبط با سلامتی را گزارش کنند و در مورد هر دارو یا مکملی که مصرف می کنند به پزشک اطلاع دهند. در صورت ایجاد شرایطی مانند تاریخچه ابتلا به عوارض ناشی از جراحی زیبایی، ریزش موی منطقه ای، اختلالات مرتبط با خونریزی، تریکوتیلومانیا یا عادت به کندن موها توسط خود فرد کاشت ابرو مجاز نمی باشد.

عوارض کاشت ابرو

کلام آخر

قبل از انجام کاشت ابرو سعی کنید بهترین کلینیک کاشت ابرو و بهترین پزشک را انتخاب کنید. مراقبت ها و دستورات لازم را به خوبی انجام دهید تا نتیجه مناسبی از این روش بگیرید. ممنون از این که تا آخر این مقاله همراه ما بودید. نظرات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *