تزریق فیلر لب

ما در این مقاله سعی داریم شما را با تزریق فیلر لب آشنا کنیم. لب‌ها یکی از موثرترین بخش‌های زیبایی هر فردی محسوب می‌شوند. این روزها لب های حجیم و خوش فرم طرفداران زیادی دارد. ژل های لب که نوعی پرکننده لب به حساب می آیند برای حجیم کردن لب ها، زیبایی گونه ها، فرم دهی به بینی و … استفاده می شود. اگر به درستی و با دقت انجام شود، نتیجه تزریق ژل خطر کمتر و ماندگاری بیشتری خواهد داشت. در ادامه با تزریق فیلر لب آشنا می شوید.

 فیلر لب چیست ؟

فیلرها نوعی پرکننده و افزایش دهنده حجم هستند که ساختاری نرم ژل مانند دارند و ترکیب آن ها بر پایه اسید هیالورونیک است. این مواد باعث بیشتر شدن تولید و هیدراتاسیون کلاژن پس از تزریق به بافت هدف می شوند. در نتیجه حتی پس از ماندگاری ژل، لب ها حالت و حجم بهتری نسبت به قبل به دست می آورند. نتایج تزریق فیلر لب موقتی است و مدت زمان آن بستگی به برند و مراقبت های بعد از تزریق ژل دارد. ماندگاری پرکننده ها بین 6 تا 12 ماه است. مراقبت های بعد از تزریق ژل لب بسیار مهم است و رعایت نکردن این موارد بعد از تزریق می تواند عوارض خطرناکی را در بدن فرد داشته باشد.

 فیلر لب چیست ؟

نحوه تزریق فیلر لب :

نحوه تزریق فیلر برای حمایت بیشتر و کم خطرتر شدن آن بسیار مهم است. پزشک معالج قبل از هر چیز باید شناخت دقیق و کافی از ساختار پوست و قسمت هایی از صورت داشته باشد. باید با تکنیک این روش که شامل محل مناسب، میزان تزریق و قرارگیری این مواد در لایه های مناسب پوست می باشد، آشنایی کامل داشته باشد. مقدار ژل تزریق شده و تزریق سطحی یا عمیق آن به نوع ماده استفاده شده و نتایج مورد نظر از یک طرف و عمق و محل چین مورد نظر از طرف دیگر بستگی دارد.

ترکیبات اسید هیالورونیک به دلیل جذب مقدار زیادی آب در اطراف و در نتیجه بیشتر شدن حجم، برای اصلاح چین و چروک ها و فرورفتگی ها به حجم کمتری از ژل نیاز دارند. برای این منظور پس از بیهوشی موضع و اطمینان دادن به بیمار، محل تزریق با محلول ضد میکروبی یا الکل تمیز می شود. سپس با استفاده از سرنگ مخصوص و سوزن‌های نازک با زاویه ای درست، مقدار دقیق دارو به یکی از پوست یا لایه‌های زیر جلدی نواحی مختلف سر و صورت از جمله اطراف چشم، گونه‌ها، چین‌های اطراف دهان تزریق می‌شود. در سراسر لبه فک، داخل لب ها و به پیشانی تزریق می شود.

تزریق فیلر لب چه انواعی دارد ؟

تزریق فیلر لب انواعی دارد که در ادامه با آن آشنا می شوید :

 •  تزریق ژل لب طبیعی
 •  تزریق ژل لب مدل عروسکی یا باربی
 • تزریق ژل لب مدل کمان
 •  تزریق ژل لب روسی
 •  ژل لب مدل هالیوودی
 •  تزریق ژل لب مدل چاک دار
 •  تزریق ژل لب مدل صدف
 •  تزریق ژل لب مدل گرد
 •  ژل لب مدل سه دکمه ای
 •  تزریق ژل لب مدل قلوه ای

تزریق فیلر لب مدل عروسکی :

تزریق ژل لب مدل عروسکی یکی از روش هایی است که امروزه بسیاری از افراد برای فرم دادن به لب های خود به شکل عروسک باربی از آن استفاده می کنند. انجام این گونه تزریقات زیبایی در صورت انجام بی رویه و با حجم زیاد باعث می شود که صورت فرد از حالت طبیعی خارج شود. برخی از افراد از مدل لب های باربی راضی نیستند و با انجام جراحی های مختلف سعی می کنند سایر قسمت های بدن خود را شبیه به این عروسک معروف کنند.

تزریق فیلر لب طبیعی :

برخی از این مدل ها ظاهر فرد را بسیار زشت و غیر قابل تحمل می کند حتی اگر چنین مدل هایی را انتخاب می کنید، آن را به دست یک متخصص پوست تزریق ژل لب خوب بسپارید تا در نهایت بتوانید یک تزریق ژل لب مدل طبیعی داشته باشید. مدل تزریق ژل لب طبیعی یکی از پرطرفدارترین انواع این روش زیبایی است که در آن مشکلات ظاهری لب های بالا و پایین مانند چین و چروک پوست و عدم تقارن با تزریق بتونه به لب برطرف می شود. لب ها بعد از تزریق فیلر شکل طبیعی خود را حفظ کردند.

تزریق فیلر لب مدل روسی :

تزریق ژل لب روسی یک روند محبوب تر از همیشه است. در این روش تزریق فیلر لب، توجه ویژه ای به برجسته سازی و ترک خوردن لب ها تا حد امکان دارد. اما اگر شما به مدل تزریق ژل لب روسی علاقه دارید، بدانید که مهارت و تجربه پزشک برای به دست آوردن بهترین نتیجه از این عمل زیبایی بسیار مهم است و اگر روش تزریق به خوبی انجام نشد، لب به شکل اردکی کل می شود.

ماندگاری فیلر لب چقدر است ؟

بسته به ناحیه تزریق، الگوی تزریق، تکنیک و برند ژل لب، نتایج حاصل از این عمل زیبایی بین 6 تا 18 ماه دوام دارد. تحقیقات نشان می دهد که تزریق فیلر می تواند تولید کلاژن را تحریک کرده و در دراز مدت پوست را جوان تر نشان دهد. ماندگاری و تاثیر ژل تزریقی بر روی لب ها امکان دارد به نوع محصول مورد استفاده، ناحیه تحت درمان، سن و شرایط فیزیکی بیمار بستگی داشته باشد. هر چه محصول متراکم تر باشد، ماندگاری بیشتری خواهد داشت.

برای حفظ نتایج، پزشک تزریق ژل لب می تواند درمان را تکرار کند، مقدار و تکنیک های لازم و اولیه تزریق می تواند نتیجه مطلوب را تضمین کند. پرکننده های اسید هیالورونیک موقتی و ایمن ترین گزینه هستند، بیشتر برای بیماران جدید توصیه می شود. برخی از پرکننده های اسید هیالورونیک VOLUMA برای ماندگاری طولانی تری فرموله شدند، اما در نواحی خاصی مانند گونه ها تزریق می شوند.

توصیه های مهم برای تزریق فیلر لب :

هنگام تزریق فیلر لب باید اقداماتی را انجام دهید تا نتیجه مناسبی از این روش بگیرید. در ادامه با آن ها آشنا می شوید :

 • تزریق لب فقط در خطوط اطراف لب بر حسب نیاز بیمار و یا برای بیشتر شدن حجم خود لب ها قابل انجام است. در هر یک از این موارد باید به مقدار ژل مصرفی و هزینه ای که برای بیمار پرداخت می شود توجه کرد.
 • قبل از هر تزریق، لب ها باید معاینه شوند تا مشخص شود که آیا اختلال عملکردی وجود دارد یا خیر.
 • مهارت و تکنیک پزشک در تزریق ژل لب بسیار مهم است.
 • شکل لب باید بر اساس اندازه اصلی لب، ابعاد صورت و میمیک و دینامیک لب انتخاب شود و در محدوده طبیعی باشد.
 • بهترین انتخاب برای بیشتر شدن حجم لب استفاده از ژل های اسید هیالورونیک است.
 • تزریق هر دو طرف لب بدون در نظر گرفتن قسمت مرکزی لب صحیح نیست.
 • در برخی از مراجعین قبل از تزریق لب به اصلاحات دیگری مانند بیشتر شدن سایز چانه نیاز است.
 • طبق اصول زیبایی شناسی، لب بالا باید 20 درصد کوچکتر و پشت لب پایین باشد.

برای آشنا شدن با تزریق چربی به لب به سایت مربوطه مراجعه فرمایید.

مراقبت های بعد از تزریق فیلر لب

بعد از تزریق ژل لب به دلیل اینکه خون زیادی در آن وجود دارد خطر مرده شدن خون وجود دارد که برای جلوگیری از این اتفاق باید چند روز قبل از تزریق ژل از کمپرس یخ و داروهایی مانند ویتامین E استفاده کنید. رقیق کننده خون، امگا 3 و مسکن هایی مانند ناپروکسن، آسپرین، ژلوفن، دی پیریدامول مصرف نکنید. یک شبکه عصبی در لب وجود دارد که بسیار قوی است. انسداد عصب سه قلو برای ایجاد مزاحمت برای فرد به دلیل وجود این شبکه عصبی در هنگام تزریق ژل استفاده می شود.

این بی حسی اثر خود را به مدت 45 دقیقه روی لب ها حفظ می کند، می توانید هنگام غذا خوردن دچار گزش شوید و به لب های خود آسیب بزنید. در این مدت تا رفع بی حسی از خوردن و آشامیدن خودداری کنید. در روز اول پس از تزریق ژل لب، یک سری نکات وجود دارد که باید رعایت کنید تا لب های شما دچار تورم، التهاب و خون مردگی نشوند. پس از تزریق ژل لب از ورزش های سنگین اجتناب کنید و خود را در معرض گرمای شدید قرار ندهید.

مراقبت های بعد از تزریق فیلر لب

نوشیدن مشروبات الکلی می تواند باعث التهاب و تورم شود. مراقبت های بعد از تزریق ژل لب این دسته از تزریق ها پس از تزریق نتایجی را نشان می دهند، اما اثر کامل هنوز قابل مشاهده نیست. همچنین بعد از تزریق مقداری تورم وجود دارد که در روزهای اول مشخص نیست که این تورم ناشی از تزریق است یا نتیجه ورود ژل و فیلر به لب است. برای ژل های موقت، مقداری زمان برای ادغام مواد پرکننده در بافت لب مورد نیاز است.

پس از تزریق باید روزانه مقدار زیادی آب بنوشید و دستورالعمل های خاص پزشک خود را برای مراقبت های پس از تزریق به خاطر بسپارید. اگر قصد کم شدن چین و چروک و بهبود نتایج این دسته از تکنیک های زیبایی را دارید، بهتر است حداقل سه هفته صبر کنید تا به نتیجه مطلوب برسید. پیگیری ثانویه تزریق ژل یا فیلر لب معمولاً 2-3 هفته طول می کشد. معمولا خود فرد می خواهد بعد از 2-3 هفته بهتر شود.

مراجعه به هر دو مرحله، به اضافه زمان بهبودی، قبل از یک رویداد بزرگ بیشتر طول می‌کشد.  به خصوص اگر فرد برای اولین بار این تزریق را انجام می دهد یا اگر زمان زیادی برای ویزیت بعدی تعیین شده باشد. ممکن است بیمار به مرحله دوم درمان نیاز نداشته باشد، اما جلسه دوم نتایج بهتری می دهد. اگر بار اول است که فیلر لب یا تزریق ژل را تجربه می‌کنید، دستورالعمل‌های همراه با لمس و ماساژ لب‌ها را پس از تزریق دنبال کنید.

این روش ها از عدم تقارن احتمالی لب ها جلوگیری می کند و به شما امکان می دهد لب های پرتر و طبیعی تری داشته باشید. برای پرواز پس از تزریق ژل و فیلرهای صورت، حداقل به دو هفته یا بیشتر نیاز دارید. پس از دوره استراحت پس از چنین تزریقاتی که برای درمان چین و چروک توصیه می شود، پرواز کنید. بنابراین، مطمئن شوید که بیش از دو هفته بعد از تزریق از پرواز خودداری کنید.

آیا تزریق فیلر لب درد دارد ؟

از آنجایی که تزریق فیلر در ناحیه عمقی پوست انجام نمی‌شود، آنقدر دردی برای شما ایجاد نمی‌کند که پزشکان از بی‌حس کننده‌های موضعی استفاده می‌کنند تا درد خفیفی را احساس نکنید. پس از بیهوشی درد چندانی نخواهید داشت، تنها احساس لرزش خفیف و فشار خفیفی خواهید داشت که پس از مدتی از بین می رود. عوارض جانبی کوتاه مدت مانند کبودی یا خونریزی که امکان دارد پس از تزریق ایجاد شود جای نگرانی ندارد و پس از 5-7 روز از بین می رود.

مزایای تزریق فیلر لب :

فیلر لب مزایایی دارد که عبارتند از :

کم بودن احتمال واکنش آلرژیک :

از آنجایی که ترکیبات استفاده شده در ژل های تزریقی مشابه مواد موجود در بدن هستند، بعید است که باعث ایجاد حساسیت شوند. اما اگر به لیدوکائین حساسیت دارید، قبل از درمان به پزشک خود اطلاع دهید.

کبودی کمتر :

کبودی و تورم ناشی از تزریق ژل هیالورونیک اسید نسبت به سایر فیلرها کمتر است.

کنترل حجم لب :

متخصص می تواند حجم ژل را به خوبی کنترل کند و به نتیجه دلخواه برسد.

ماندگاری تزریق :

نتایج تزریق ژل لب دائمی نیست، اما ماندگاری رضایت بخشی در حدود 6 ماه دارد.

سهولت در رفع برآمدگی :

اگر حرکت لب ها یا صحبت کردن باعث ایجاد توده یا برآمدگی شود، برآمدگی به راحتی برطرف می شود و مشکل حل می شود.

تزریق فیلر لب چه عوارضی دارد ؟

به دلیل خون رسانی زیاد در لب خطر خون مردگی بعد از تزریق وجود دارد. از کمپرس یخ استفاده کنید و از رقیق کننده های خون، امگا 3، ویتامین E و مسکن هایی مانند آسپرین، ژلوفن، ناپروکسن، دی پیریدامول استفاده نکنید. به دلیل شبکه عصبی قوی لب، از بلوک عصب سه قلو برای کنترل درد استفاده می شود. بی حسی در این ناحیه می تواند تا 45 دقیقه طول بکشد و خوردن غذا در این مدت باعث گاز گرفتن لب و آسیب به آن می شود.

خوردن و آشامیدن تا بازگشت کامل احساس ممنوع است. در 24 ساعت اول پس از تزریق گرمای شدید، ورزش های سنگین و مصرف مشروبات الکلی به منظور جلوگیری از تورم، خون مردگی و التهاب بیشتر ممنوع است. اگر هنگام تزریق فیلر سرما خوردید و از ناراحتی های عصبی و فشار شدید رنج می برید، انتظار نداشته باشید که به نتیجه مطلوب برسید. در ادامه به عوارض تزریق فیلر لب می پردازیم :

طبیعی نبودن حالت لب :

این مورد با از بین رفتن تورم بهتر می شود. پزشک به شما یاد می دهد که چگونه لب ها را ماساژ دهید تا از شر این شرایط خلاص شوید.

ایجاد ناراحتی خفیف :

این ناراحتی ها طبیعی است و به دلیل تزریق سوزن به لب است.

قرمز شدن :

قرمزی پوست برای هر بیمار متفاوت است، اما این قرمزی در حدود 12 تا 24 ساعت از بین می رود.

کبودی :

کبودی که یک فرآیند طبیعی در بدن است، برخی افراد بیشتر از دیگران رنج می برند، میزان کبودی در افراد ژنتیکی است، سیگار کشیدن و استفاده از داروهایی مانند آسپرین باعث بیشتر شدن میزان کبودی می شود. این کبودی ها در حدود 1 هفته، بهتر می شود. کبودی ممکن است حدود 2 تا 10 روز باقی بماند.

تورم :

تورم، سوزش و قرمزی در ناحیه ای که سوزن تزریق شده است. تورم صورت طبیعی است و برای هر بیمار متفاوت است چرا که لب ها یکی از حساس ترین نواحی صورت هستند و هرگونه تورمی کاملا طبیعی است.

تزریق فیلر لب چه عوارضی دارد ؟

کلام آخر

قبل از انجام این روش سعی کنید بهترین کلینیک و بهترین پزشک را انتخاب کنید و با آگاهی دست به انجام این روش بزنید. مراقبت ها و دستورات پزشک را به خوبی انجام دهید تا نتیجه مناسبی از این روش بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *