تلفن مشاوره: 09120434397

تلفن کلینیک : 02188787439-02188201505

آدرس :تهران، ونک، گاندی جنوبی، خیابان 21 ، پلاک23

 

 

مدت ماندگاری کربوکسی تراپی

مدت ماندگاری کربوکسی تراپی

مدت ماندگاری کربوکسی تراپی

ما در این مقاله سعی داریم شما را با مدت ماندگاری کربوکسی تراپی آشنا کنیم. کربوکسی تراپی یکی از روش های پر طرفدار برای جوان سازی پوست است که با استفاده از گاز کربن دی اکسید است. کربوکسی تراپی می تواند به بهتر شدن افزایش خون رسانی، از بین رفتن چین و چروک، تحریک کلاژن سازی و به از بین رفتن چربی های موضعی پوست کمک می کند. در ادامه برای آشنا شدن با مدت ماندگاری کربوکسی تراپی با ما همراه باشید.

کربوکسی تراپی چیست ؟

شاید برای شما هم سوال باشد که کربوکسی تراپی چیست ؟ در کربوکسی تراپی گاز CO2 زیر پوست تزریق و بدن آن را به عنوان کمبود اکسیژن می گویند که باعث بیشتر شدن جریان خون و رسیدن مواد مغذی به این منطقه شده و ترمیم سلولی اتفاق می افتد. کربوکسی نام علمی گاز دی اکسید کربن است و در کربوکسی تراپی از تزریق گاز CO2 برای ایجاد جوان‌سازی، کم شدن از چروک ها و ترک های پوستی و کم شدن سلول‌های چربی یا سلولیت ها استفاده می‌شود.

تاریخچه این درمان به 70 سال قبل بر می گردد و برای اولین بار در فرانسه استفاده شد و در آمریکای شمالی و جنوبی و اروپا برای زیبایی استفاده می‌شود. در سن 30 سالگی سطح اکسیژن پوست افت می کند و 25 تا 50 درصد آن تا 40 سالگی کم می شود. هنگامی که پوست به اندازه کافی اکسیژن دریافت نمی کند بیشتر در معرض ابتلا به علائم پیری مانند لک های پوستی، آکنه، قرمزی، افتادگی و شل شدن و چروک های پوستی قرار می گیرد.  وجود گاز CO2 در هر بافتی باعث تحریک بیشتر شدن جریان خون، به وجود آمدن مویرگ های جدید و بیشتر شدن بازسازی و تولید بیش تر تارهای کلاژن و الاستین، در همان ناحیه می‌شود.

بعد از تزریق باید در بافت چربی با به وجود آمدن آسیب ناشی از فشار و ضربه سلول های چربی را شکننده می کنند و بیشتر شدن جریان خون در رگ ها باعث بیشتر شدن اکسیژن در ناحیه و دفع بهتر چربی می شود که این گاز برای سلول های چربی سمی و کشنده است و باعث تخریب می شود. دو اتفاق در اثر وجود گاز CO2 در بدن اتفاق می افتد که یکی بیشتر شدن غلظت گاز در جریان خون است که باعث گشاد شدن رگ و بیشتر شدن جریان خون می شود و در ریه یک اتفاق به نام اثر BOHR اتفاق می افتد و تفاوت غلظت گاز CO2 در یک طرف غشا سلولی و هموگلوبین باعث تبادل این گاز با اکسیژن می‌شود.

در ناحیه تزریق وجود گاز CO2 باعث تشکیل رگ های کوچک خونی و بیشتر شدن اکسیژن می‌شود هر دو مورد در بافت چربی باعث تجزیه چربی های ناشی از اکسیده شدن می‌شود. افزایش فشار بافتی ناشی از حضور CO2 باعث یک سلسله فعالیت ها به شکل آبشاری شده که نتیجه آن ها تجزیه چربی است. بیشتر شدن جریان خون و تشکیل مویرگ های جدید باعث تولید سلول ها و تار های کلاژن و الاستین و جوان سازی در ناحیه تزریق می شود.

کربوکسی تراپی چیست ؟

کربوکسی تراپی چگونه عمل می کند ؟

کربوکسی تراپی تزریق مقدار کم دی اکسید کربن در زیر پوست برای تجزیه رسوبات چربی و تحریک تولید کلاژن است. این درمان دوره نقاهت ندارد و یک جلسه درمانی می تواند بین 15 دقیقه تا 1 ساعت زمان ببرد. کربوکسی تراپی  CO² را در زیر سطح پوست تزریق می کنند و بدن این اتفاق را به عنوان کمبود اکسیژن می داند و با تامین اکسیژن و مواد مغذی به ناحیه تحت درمان پاسخ می دهد و با بهتر شدن گردش خون باعث ترمیم سلول ها می شود. این افزایش غلظت اکسیژن باعث بهتر شدن احتباس آب یا تورم در ناحیه تحت درمان می شود.

بیشتر شدن جریان خون تولید کلاژن را تحریک می کند که باعث صاف شدن چین و چروک ها و کم شدن تیرگی زیر چشم و تحریک رشد مو می شود و توسط اثرات پوستی خود را انجام می دهد. با قرارگیری صفحه های زیادی از کلاژن عادی بر یکدیگر و کلاژن پایدارتری ایجاد می شود. برای کم شدن حجم چربی ها و گاز گرم با حجم زیاد را به عمق لایه چربی وارد می کنند که باعث شکستن سلول های چربی و تحریک تشکیل عروق جدید و جوان سازی می شود. برای کم شدن سلولیت روش درمانی تخلیه لنفاوی گردش خون را در ناحیه تحت درمان بیشتر می کنند. که باعث کم شدن تجمع سموم که دلیل اصلی ایجاد سلولیت است می شود.

با ورود این گاز به درون درم چربی سطحی که باعث به وجود آمدن منظره ای شبیه به سطح پنیر می شود را تجزیه کرده و سطح کلاژن پوستی را تحریک می کند. همه این ها باعث بهبود بافت و ظاهر سلولیت یا حالت پرتقالی پوست می شود.

برای از بین رفتن علائم کشیدگی پوست قدیمی و جدید این تنها روش درمانی است که کلاژن شکسته را ترمیم کرده و برای همه انواع پوست بی خطر است. کربوکسی تراپی باعث تشکیل کلاژن جدید می شود و باعث ضخیم شدن پوست می شود تا ظاهر آن که دارای علائم کشیدگی بوده است بهتر شود و ماده زمینه ای کلاژن بازسازی شود.

کاربرد کربوکسی تراپی

در پزشکی از کربوکسی تراپی استفاده های زیادی می شود و در درمان های زیبایی کاربردهای زیادی دارد که در ادامه با آن آشنا می شوید :

 • از بین رفتن چین و چروک‌های صورت
 • بهتر شدن انعطاف پذیری و درمان شل شدگی و افتادگی پوست
 • جوان سازی قسمت های مختلف بدن مثل گردن، دکلته و پشت دست
 • از بین رفتن تیرگی و چروک‌های دور چشم
 • از بین رفتن آثار پیر پوستی و جوان سازی پوست
 • برطرف کردن جای زخم و آثار آکنه
 • کم شدن سلولیت و چربی‌های موضعی
 • بهتر شدن نتیجه لیپوساکشن
 • درمان استرچ مارک یا ترک‌های پوستی ناشی از حاملگی یا چاقی
 • موثر در درمان ریزش مو

برای آشنا شدن با هزینه جوان سازی پوست به سایت مربوطه مراجعه کنید.

جوان سازی با استفاده از واکنش طبیعی بدن :

هنگامی که در حالت طبیعی در یک بافت میزان دی اکسید کربن زیاد می شود یعنی با میزان ورود اکسیژن کم بوده است یا خون رسانی به آن بافت کم شده است. زیرا دی اکسید کربن به کمک خون از بافت های بدن به ریه انتقال می یابد تا دفع شود. بدن برای جبران این مشکلات خون رسانی به آن بافت را بیشتر می کنند. در کربوکسی تراپی روش های طبیعی بدن را تحریک می کنند تا به نتیجه دلخواه برسند.

بعد از تزریق دی اکسید کربن به زیر پوست 70 درصد از این گاز با آب موجود در بافت و خون واکنش می دهد و تبدیل به ماده اسیدی به اسم بیکربنات می‌شود. بیکربنات باعث اسیدی شدن محیط بافت و خون موضعی می‌شود و بدن برای جبران این مشکل خون رسانی به بافت را بیشتر می کند.  هر چقدر محیط بافت اسیدی تر باشد اکسیژن بیشتری به آن وارد می‌شود.

درمان کربوکسی تراپی چگونه انجام می شود ؟

روش درمانی به استفاده و ناحیه تحت درمان بستگی دارد اما کلیه کربوکسی تراپی یکسان است. در این روش از یک کپسول گاز دی اکسید کربن استفاده می شود که با یک لوله‌ی پلاستیکی به یک دستگاه تنظیم کننده‌ی جریان گاز وصل شده است. پزشک شما با استفاده از این دستگاه با دقت زیادی میزان ورود گاز به بدن را کنترل می‌کند. دی اکسید کربن از کپسول به دستگاه تنظیم کننده و به یک لوله استریل وارد می‌شود که در آخر آن فیلتری تعبیه شده است. این فیلتر همه ناخالصی‌های باقی مانده را جذب می‌کند که وارد بدن نشوند. گاز از فیلتر عبور می کند و وارد یک سوزن ریز می‌شود. پزشک با استفاده از این سوزن گاز دی اکسید کربن را به زیر پوست شما می‌فرستد.

کاربرد کربوکسی تراپی 

آیا کربوکسی تراپی درد دارد ؟

قبل از انجام کربوکسی تراپی از کرم بی حسی استفاده می شود. امکان دارد در هنگام درمان متوجه درجه ای از فشار، خارش، سوزن سوزن شدن یا گرما شوید که هیچ کدام درد زیادی به وجود نمی آورد و می توان آن را تحمل کرد. سوزنی که برای تزریق دی اکسید کربن استفاده می شود نازک است. اگر که پزشک مهارت و تخصص لازم برای انجام این عمل را داشته باشد می داند که باید در چه ناحیه ای از بدن سوزن را وارد کند تا افراد درد زیادی را تحمل نکنند. برای این از جراحی خود نتیجه بگیرید باید به بهترین کلینیک و پزشک مراجعه کنید.

درمان نواحی بدن با استفاده از کربوکسی تراپی

روش های درمان کربوکسی تراپی تهاجمی نیست و با یک روش طبیعی مشکلات پوستی بدن را از بین می برد و برای بخش های از بدن می توان از این روش استفاده کرد که در ادامه به آن می پردازیم :

کربوکسی تراپی زیر چشم :

یکی از بیشترین کاربرد های کربوکسی تراپی کم کردن گودی و تیرگی زیر چشم است. دکتر آجایا کاشیاپ یک پزشک پلاستیک در دهلی نو  در یک پرسش و پاسخ RealSelf گفته است عدم اکسیژن رسانی مناسب به پوست پلک تحتانی باعث می شود که پوست آبی رنگ دیده شود. او می گوید با تزریق کمی گاز دی اکسید کربن به مناطق آسیب دیده جریان خون بیشتر می شود و شبکه های مویرگی بهبود می یابند.

کربوکسی تراپی جای جوش :

برای جای زخم، افتادگی پوست، جای جوش کربوکسی تراپی با روند بهتری انجام می شود. دکترJamé Heskett پزشک نیویورک می گوید این درمان روند بهبودی را از نو شروع می کند و گردش خون را در ناحیه تحت درمان بیش از پیش بیشتر می کند. بعضی از پزشکان می گویند ترکیب کربوکسی تراپی با تزریق پلاسمای غنی از پلاکت و میکرونیدلینگ می تواند نتیجه بهتری را بهتر کند.

کربوکسی تراپی ترک پوستی :

کربوکسی تراپی ترک پوستی یکی از بهترین و کم هزینه ترین روش های درمان ترک پوستی بعد از زایمان است. این جراحی باعث به وجود آمدن مویرگ های جدید در ناحیه تحت درمان می شود. این جراحی باعث بیشتر شدن گردش خون و مواد مغذی و اکسیژن در ناحیه ای که استریا دارد می شود. این اتفاق باعث کلاژن سازی و ترمیم پوست در ناحیه ترک حاملگی می شود.

کربوکسی تراپی شکم و پهلو :

کربوکسی تراپی می تواند یک جایگزین مناسب برای جراحی لیپوساکشن برای کاهش چربی باشد. نکته مهم درباره این درمان این است که بر اساس بررسی های انجام شده و نتیجه این درمان برای لاغری دائمی نیست. کربوکسی تراپی برای شکستن سلول های چربی استفاده می شود. اگر به دنبال یک روش دائمی برای لاغری همیشگی هستید باید به فکر روش های دیگر باشید.

تعداد جلسات درمانی کربوکسی تراپی چقدر است ؟

تعداد جلسات درمانی به ناحیه استفاده و نوع مشکلی که دارید بستگی دارد. برای از بین رفتن چربی های موضعی 8 تا 10 جلسه درمانی نیاز است که نتیجه بهتری بگیرید. جلسات هر هفته یا یک هفته در میان انجام می شود و امکان دارد چند جلسه درمانی سالانه هم نیاز باشد. برای درمان سلولیت و پوست پرتغالی 6 تا 10 جلسه درمانی لازم است. این جلسات با فواصل 1 یا 2 هفته ای صورت می گیرد. برای درمان ترک های پوستی به 4 تا 10 جلسه درمانی نیاز است که ماهی یک بار انجام می شود. برای سیاهی زیر چشم 4 تا 8 جلسه درمانی به صورت 2 هفته تا 4 هفته در میان لازم است. جوان سازی پوست به 4 تا 8 جلسه درمانی نیاز دارد که 3 تا 4 هفته یک بار صورت می گیرد.

چه هنگامی نمی شود از کربوکسی تراپی استفاده کرد ؟

بعضی از افراد به دلایلی نمی توانند کاندیدای مناسب برای کربوکسی تراپی باشند که در ادامه به این افراد می پردازیم :

 • آمبولی ریه که تازه اتفاق افتاده باشد
 • بیماری‌های قلبی عروق کنترل نشده یا حاد
 • دیابت کنترل نشده
 • بیماری‌های تنفسی حاد
 • بارداری یا شیردهی
 • بیماری‌های بافت پیوندی
 • مشکلات انعقاد خون
 • عفونت پوستی

خطرات و عوارض کربوکسی تراپی

کربوکسی تراپی یک عوارض احتمالی دارد که ان هم کبود شدن ناحیه تزریق است. این عوارض برای ناحیه زیر چشم اتفاق نمی افتد. کبودی هنگامی اتفاق می افتد که دست ها و پاها تحت کربوکسی تراپی قرار بگیرد. عوارض دیگر کربوکسی تراپی خفیف هستند و اگر اتفاق بیفتند تا چند ساعت بعد از جلسه درمانی از بین می رود. درد خفیف در ناحیه تزریق، احساس عجیب در زیر پوست می تواند از عوارض کربوکسی تراپی باشد.

کربوکسی تراپی چه مزایا و معایبی دارد ؟

کربن دی اکسید به صورت طبیعی در بدن تولید می شود و این درمان غیر تهاجمی است زیرا بدن به صورت طبیعی برای تولید بیشتر اکسیژن اقدام می کند و خطری برای افراد ندارد. در مقایسه با روش های درمانی دیگ مثل تزریق بوتاکس یا تزریق ژل. زیرا بعضی از افراد به دلیل حساسیتی که به مواد تزریق شده دارند بعد از انجام جراحی امکان دارد با عوارض مختلفی رو به رو شوند. از کربوکسی تراپی برای درمان زیادی از مشکلات پوستی مثل گودی و تیرگی زیر چشم، چین و چروک، افتادگی پوست، سلولیت استفاده کرد. درمان توسط کربوکسی تراپی سریع انجام می شود و جایی از آن در سطح پوست باقی نمی ماند. در یک جلسه کوتاه ناحیه وسیعی را می توان توسط این درمان درمان کرد. برای این که نتیجه بهتری از جراحی بگیرید به چند جلسه نیاز دارید. برای ماندگاری نتیجه جراحی باید در جلسات درمانی به صورت مرتب شرکت کنید.

درمان نواحی بدن با استفاده از کربوکسی تراپی 

کلام آخر

قبل از انجام جراحی کربوکسی تراپی از افراد با تجربه کمک بخواهید و سعی کنید بهترین کلینیک و بهترین پزشک را انتخاب کنید. ممنون از اینکه تا آخر این مقاله همراه ما بودید. نظرات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید.

اشتراک گذاری :

دیدگاه خود را بنویسید

اینستاگرام آوینا

جدیدترین نمونه کارها

ساعت کاری کلینیک

شنبه تا پنجشنبه - 8:00 - 20:00

ایران تهران ونک

گاندی جنوبی، خیابان 21 ، پلاک23