مدت ماندگاری کربوکسی تراپی

ما در این مقاله سعی داریم شما را با مدت ماندگاری کربوکسی تراپی آشنا کنیم. کربوکسی تراپی یکی از روش های پرطرفدار برای جوانسازی پوست است که با استفاده از گاز کربن دی اکسید انجام می شود. کربوکسی تراپی می تواند به بهتر شدن افزایش خون رسانی، از بین رفتن چین و چروک، تحریک کلاژن سازی و به از بین رفتن چربی های موضعی پوست کمک کند و تاثیرات شگفت انگیزی را در پوست ایجاد کند. این روش باید زیر نظر پزشک متخصص و توسط تکنسین های مجرب انجام شود تا خطرات و عوارض آن به حداقل برسد. کربوکسی تراپی یکی از روش هایی است که طی سال های اخیر بسیار گسترش یافته است و افراد بسیاری تمایل به انجام آن دارند. در ادامه برای آشنا شدن با مدت ماندگاری کربوکسی تراپی، مزایای شگفت انگیز کربوکسی تراپی برای پوست، روش انجام آن و همچنین آگاهی از نکات مراقبتی بعد از کربوکسی تراپی همراه ما باشید.

کربوکسی تراپی چیست ؟

شاید برای شما هم سوال باشد که کربوکسی تراپی چیست ؟ در کربوکسی تراپی گاز CO2 زیر پوست تزریق و بدن آن را به عنوان کمبود اکسیژن می گویند که باعث بیشتر شدن جریان خون و رسیدن مواد مغذی به این منطقه شده و ترمیم سلولی اتفاق می افتد. کربوکسی نام علمی گاز دی اکسید کربن است و در کربوکسی تراپی از تزریق گاز CO2 برای ایجاد جوان‌سازی، کم شدن از چروک ها و ترک های پوستی و کم شدن سلول‌های چربی یا سلولیت ها استفاده می‌شود.

تاریخچه این درمان به 70 سال قبل بر می گردد و برای اولین بار در فرانسه استفاده شد و در آمریکای شمالی و جنوبی و اروپا برای زیبایی استفاده می‌شود. در سن 30 سالگی سطح اکسیژن پوست افت می کند و 25 تا 50 درصد آن تا 40 سالگی کم می شود. هنگامی که پوست به اندازه کافی اکسیژن دریافت نمی کند بیشتر در معرض ابتلا به علائم پیری مانند لک های پوستی، آکنه، قرمزی، افتادگی و شل شدن و چروک های پوستی قرار می گیرد.  وجود گاز CO2 در هر بافتی باعث تحریک بیشتر شدن جریان خون، به وجود آمدن مویرگ های جدید و بیشتر شدن بازسازی و تولید بیش تر تارهای کلاژن و الاستین، در همان ناحیه می‌شود.

بعد از تزریق باید در بافت چربی با به وجود آمدن آسیب ناشی از فشار و ضربه سلول های چربی را شکننده می کنند و بیشتر شدن جریان خون در رگ ها باعث بیشتر شدن اکسیژن در ناحیه و دفع بهتر چربی می شود که این گاز برای سلول های چربی سمی و کشنده است و باعث تخریب می شود. دو اتفاق در اثر وجود گاز CO2 در بدن اتفاق می افتد که یکی بیشتر شدن غلظت گاز در جریان خون است که باعث گشاد شدن رگ و بیشتر شدن جریان خون می شود و در ریه یک اتفاق به نام اثر BOHR اتفاق می افتد و تفاوت غلظت گاز CO2 در یک طرف غشا سلولی و هموگلوبین باعث تبادل این گاز با اکسیژن می‌شود.

در ناحیه تزریق وجود گاز CO2 باعث تشکیل رگ های کوچک خونی و بیشتر شدن اکسیژن می‌شود هر دو مورد در بافت چربی باعث تجزیه چربی های ناشی از اکسیده شدن می‌شود. افزایش فشار بافتی ناشی از حضور CO2 باعث یک سلسله فعالیت ها به شکل آبشاری شده که نتیجه آن ها تجزیه چربی است. بیشتر شدن جریان خون و تشکیل مویرگ های جدید باعث تولید سلول ها و تار های کلاژن و الاستین و جوان سازی در ناحیه تزریق می شود.

کربوکسی تراپی چیست ؟

کربوکسی تراپی چگونه عمل می کند ؟

کربوکسی تراپی تزریق مقدار کم دی اکسید کربن در زیر پوست برای تجزیه رسوبات چربی و تحریک تولید کلاژن است. این درمان دوره نقاهت ندارد و یک جلسه درمانی می تواند بین 15 دقیقه تا 1 ساعت زمان ببرد. کربوکسی تراپی  CO² را در زیر سطح پوست تزریق می کنند و بدن این اتفاق را به عنوان کمبود اکسیژن می داند و با تامین اکسیژن و مواد مغذی به ناحیه تحت درمان پاسخ می دهد و با بهتر شدن گردش خون باعث ترمیم سلول ها می شود. این افزایش غلظت اکسیژن باعث بهتر شدن احتباس آب یا تورم در ناحیه تحت درمان می شود.

بیشتر شدن جریان خون تولید کلاژن را تحریک می کند که باعث صاف شدن چین و چروک ها و کم شدن تیرگی زیر چشم و تحریک رشد مو می شود و توسط اثرات پوستی خود را انجام می دهد. با قرارگیری صفحه های زیادی از کلاژن عادی بر یکدیگر و کلاژن پایدارتری ایجاد می شود. برای کم شدن حجم چربی ها و گاز گرم با حجم زیاد را به عمق لایه چربی وارد می کنند که باعث شکستن سلول های چربی و تحریک تشکیل عروق جدید و جوان سازی می شود. برای کم شدن سلولیت روش درمانی تخلیه لنفاوی گردش خون را در ناحیه تحت درمان بیشتر می کنند. که باعث کم شدن تجمع سموم که دلیل اصلی ایجاد سلولیت است می شود.

با ورود این گاز به درون درم چربی سطحی که باعث به وجود آمدن منظره ای شبیه به سطح پنیر می شود را تجزیه کرده و سطح کلاژن پوستی را تحریک می کند. همه این ها باعث بهبود بافت و ظاهر سلولیت یا حالت پرتقالی پوست می شود.

برای از بین رفتن علائم کشیدگی پوست قدیمی و جدید این تنها روش درمانی است که کلاژن شکسته را ترمیم کرده و برای همه انواع پوست بی خطر است. کربوکسی تراپی باعث تشکیل کلاژن جدید می شود و باعث ضخیم شدن پوست می شود تا ظاهر آن که دارای علائم کشیدگی بوده است بهتر شود و ماده زمینه ای کلاژن بازسازی شود.

ویژگی بهترین کلینیک زیبایی:

❤️محیط راحت و دلنشینکلینیک زیبایی موفق باید فضایی آرام و دلپذیر برای مشتریان فراهم کند
⚡تجهیزات پیشرفتهبهترین کلینیک زیبایی داری تجهیزات مدرن و پیشرفته است
⭐محصولات با کیفیتبهترین کلینیک زیبایی درای محصولات با برند خوب و با کیفیت است
✔️ارائه مشاوره حرفه‌ایمشاوره حرفه‌ای یکی از خصوصیات بارز در بهترین کلینیک های زیبایی است

مزایای شگفت انگیز کربوکسی تراپی پوست

کربوکسی تراپی یک روش غیرجراحی است که بدون نیاز به عمل جراحی، به شما امکان بهبود و جوانسازی پوست را می دهد. کربوکسی تراپی پوست یک روش موثر برای بهبود و جوانسازی پوست است که با استفاده از کربن دی اکسید (CO2) انجام می شود. در ادامه مزایای شگفت انگیز کربوکسی تراپی پوست را شرح می دهیم:

 • افزایش تولید کلاژن: کربوکسی تراپی پوست با افزایش تولید کلاژن، باعث بهبود ساختار و افزایش الاستیسیته پوست می شود.
 • کاهش چین و چروک ها: با افزایش جریان خون در پوست، کربوکسی تراپی پوست می تواند چین و چروک های پوست را کاهش دهد.
 • بهبود جریان خون: این روش باعث گسترش عروق خونی می شود که جریان خون به بافت های پوستی را بهبود بخشد و باعث تغذیه بهتر پوست شود.
 • تقویت لایه بالایی پوست: این روش با افزایش تغذیه و رطوبت لایه بالایی پوست، باعث تقویت و بهبود آن می شود.
 • تسریع در ترمیم زخم ها: کربوکسی تراپی پوست می تواند به سرعت فرآیند ترمیم زخم ها و جراحات را تسریع بخشیده و بهبود آن ها را فراهم کند.
 • کنترل چربی پوست: با افزایش جذب اکسیژن در پوست، کربوکسی تراپی می تواند چربی پوست را کنترل کند و از افزایش بیش از حد آن جلوگیری کند.
 • افزایش رطوبت پوست: با افزایش جذب آب و رطوبت در پوست، کربوکسی تراپی می تواند پوست را نرم و لطیف کند.
 • کمک به درمان لکه های پوستی: کربوکسی تراپی می تواند در درمان لکه های پوستی مانند لکه های آفتاب سوختگی و لکه های ناشی از افزایش سن موثر باشد.
 • افزایش روشنایی پوست: کربوکسی تراپی می تواند با کاهش لکه های پوستی باعث افزایش روشنایی و درخشندگی پوست شود.
 • کاهش التهابات: کربوکسی تراپی می تواند التهابات پوستی را کاهش دهد و سبب بهبود انواع مشکلات پوستی مانند لکه های قهوه ای و جوش ها شود.
 • بهبود رنگدانه ها و شفافیت پوست: با افزایش جذب اکسیژن، کربوکسی تراپی می تواند رنگدانه های پوست را بهبود داده و پوست را شفاف تر کند.
 • افزایش انعطاف پذیری و الاستیسیته پوست: با تقویت ساختار کلاژن، کربوکسی تراپی می تواند انعطاف پذیری و الاستیسیته پوست را افزایش دهد.
 • کمک به درمان آکنه: برخی مطالعات نشان داده اند که کربوکسی تراپی می تواند تاثیر چشمگیری در درمان آکنه و جلوگیری از ظهور آن داشته باشد.

این روش راهبردی برای تقویت ساختار پوست و جلوگیری از افتادگی پوست می باشد. جلسات کربوکسی تراپی سریع و موثر است و نیاز به زمان بازیابی کمی دارد. این روش مناسب برای افرادی است که به دنبال روش های غیرجراحی و طبیعی برای بهبود پوست خود هستند. کربوکسی تراپی باید تحت نظر پزشکان متخصص و با استفاده از تجهیزات مناسب شود که در نتیجه بهبود قابل توجهی در مشکلات پوستی ایجاد می کند. با توجه به مزایای فراوان کربوکسی تراپی، این روش می تواند برای بهبود و زیبایی پوست با اثرات بسیار مفید و شگفت انگیزی همراه باشد.

کاربرد کربوکسی تراپی

در پزشکی از کربوکسی تراپی استفاده های زیادی می شود و در درمان های زیبایی کاربردهای زیادی دارد که در ادامه با آن آشنا می شوید :

 • از بین رفتن چین و چروک‌های صورت
 • بهتر شدن انعطاف پذیری و درمان شل شدگی و افتادگی پوست
 • جوان سازی قسمت های مختلف بدن مثل گردن، دکلته و پشت دست
 • از بین رفتن تیرگی و چروک‌های دور چشم
 • از بین رفتن آثار پیر پوستی و جوان سازی پوست
 • برطرف کردن جای زخم و آثار آکنه
 • کم شدن سلولیت و چربی‌های موضعی
 • بهتر شدن نتیجه لیپوساکشن
 • درمان استرچ مارک یا ترک‌های پوستی ناشی از حاملگی یا چاقی
 • موثر در درمان ریزش مو

برای آشنا شدن با هزینه جوان سازی پوست به سایت مربوطه مراجعه کنید.

جوان سازی با استفاده از واکنش طبیعی بدن :

هنگامی که در حالت طبیعی در یک بافت میزان دی اکسید کربن زیاد می شود یعنی با میزان ورود اکسیژن کم بوده است یا خون رسانی به آن بافت کم شده است. زیرا دی اکسید کربن به کمک خون از بافت های بدن به ریه انتقال می یابد تا دفع شود. بدن برای جبران این مشکلات خون رسانی به آن بافت را بیشتر می کنند. در کربوکسی تراپی روش های طبیعی بدن را تحریک می کنند تا به نتیجه دلخواه برسند.

بعد از تزریق دی اکسید کربن به زیر پوست 70 درصد از این گاز با آب موجود در بافت و خون واکنش می دهد و تبدیل به ماده اسیدی به اسم بیکربنات می‌شود. بیکربنات باعث اسیدی شدن محیط بافت و خون موضعی می‌شود و بدن برای جبران این مشکل خون رسانی به بافت را بیشتر می کند.  هر چقدر محیط بافت اسیدی تر باشد اکسیژن بیشتری به آن وارد می‌شود.

درمان کربوکسی تراپی چگونه انجام می شود ؟

روش درمانی به استفاده و ناحیه تحت درمان بستگی دارد اما کلیه کربوکسی تراپی یکسان است. در این روش از یک کپسول گاز دی اکسید کربن استفاده می شود که با یک لوله‌ی پلاستیکی به یک دستگاه تنظیم کننده‌ی جریان گاز وصل شده است. پزشک شما با استفاده از این دستگاه با دقت زیادی میزان ورود گاز به بدن را کنترل می‌کند.

دی اکسید کربن از کپسول به دستگاه تنظیم کننده و به یک لوله استریل وارد می‌شود که در آخر آن فیلتری تعبیه شده است. این فیلتر همه ناخالصی‌های باقی مانده را جذب می‌کند که وارد بدن نشوند. گاز از فیلتر عبور می کند و وارد یک سوزن ریز می‌شود. پزشک با استفاده از این سوزن گاز دی اکسید کربن را به زیر پوست شما می‌فرستد.

کاربرد کربوکسی تراپی

آیا کربوکسی تراپی درد دارد ؟

قبل از انجام کربوکسی تراپی از کرم بی حسی استفاده می شود. امکان دارد در هنگام درمان متوجه درجه ای از فشار، خارش، سوزن سوزن شدن یا گرما شوید که هیچ کدام درد زیادی به وجود نمی آورد و می توان آن را تحمل کرد. سوزنی که برای تزریق دی اکسید کربن استفاده می شود نازک است. اگر که پزشک مهارت و تخصص لازم برای انجام این عمل را داشته باشد می داند که باید در چه ناحیه ای از بدن سوزن را وارد کند تا افراد درد زیادی را تحمل نکنند. برای این از جراحی خود نتیجه بگیرید باید به بهترین کلینیک و پزشک مراجعه کنید.

درمان نواحی بدن با استفاده از کربوکسی تراپی

روش های درمان کربوکسی تراپی تهاجمی نیست و با یک روش طبیعی مشکلات پوستی بدن را از بین می برد و برای بخش های از بدن می توان از این روش استفاده کرد که در ادامه به آن می پردازیم :

کربوکسی تراپی زیر چشم :

یکی از بیشترین کاربرد های کربوکسی تراپی کم کردن گودی و تیرگی زیر چشم است. دکتر آجایا کاشیاپ یک پزشک پلاستیک در دهلی نو  در یک پرسش و پاسخ RealSelf گفته است عدم اکسیژن رسانی مناسب به پوست پلک تحتانی باعث می شود که پوست آبی رنگ دیده شود. او می گوید با تزریق کمی گاز دی اکسید کربن به مناطق آسیب دیده جریان خون بیشتر می شود و شبکه های مویرگی بهبود می یابند.

کربوکسی تراپی جای جوش :

برای جای زخم، افتادگی پوست، جای جوش کربوکسی تراپی با روند بهتری انجام می شود. دکترJamé Heskett پزشک نیویورک می گوید این درمان روند بهبودی را از نو شروع می کند و گردش خون را در ناحیه تحت درمان بیش از پیش بیشتر می کند. بعضی از پزشکان می گویند ترکیب کربوکسی تراپی با تزریق پلاسمای غنی از پلاکت و میکرونیدلینگ می تواند نتیجه بهتری را بهتر کند.

کربوکسی تراپی ترک پوستی :

کربوکسی تراپی ترک پوستی یکی از بهترین و کم هزینه ترین روش های درمان ترک پوستی بعد از زایمان است. این جراحی باعث به وجود آمدن مویرگ های جدید در ناحیه تحت درمان می شود. این جراحی باعث بیشتر شدن گردش خون و مواد مغذی و اکسیژن در ناحیه ای که استریا دارد می شود. این اتفاق باعث کلاژن سازی و ترمیم پوست در ناحیه ترک حاملگی می شود.

کربوکسی تراپی شکم و پهلو :

کربوکسی تراپی می تواند یک جایگزین مناسب برای جراحی لیپوساکشن برای کاهش چربی باشد. نکته مهم درباره این درمان این است که بر اساس بررسی های انجام شده و نتیجه این درمان برای لاغری دائمی نیست. کربوکسی تراپی برای شکستن سلول های چربی استفاده می شود. اگر به دنبال یک روش دائمی برای لاغری همیشگی هستید باید به فکر روش های دیگر باشید.

تعداد جلسات درمانی کربوکسی تراپی چقدر است ؟

تعداد جلسات درمانی به ناحیه استفاده و نوع مشکلی که دارید بستگی دارد. برای از بین رفتن چربی های موضعی 8 تا 10 جلسه درمانی نیاز است که نتیجه بهتری بگیرید. جلسات هر هفته یا یک هفته در میان انجام می شود و امکان دارد چند جلسه درمانی سالانه هم نیاز باشد.

برای درمان سلولیت و پوست پرتغالی 6 تا 10 جلسه درمانی لازم است. این جلسات با فواصل 1 یا 2 هفته ای صورت می گیرد. برای درمان ترک های پوستی به 4 تا 10 جلسه درمانی نیاز است که ماهی یک بار انجام می شود. برای سیاهی زیر چشم 4 تا 8 جلسه درمانی به صورت 2 هفته تا 4 هفته در میان لازم است. جوان سازی پوست به 4 تا 8 جلسه درمانی نیاز دارد که 3 تا 4 هفته یک بار صورت می گیرد.

چه هنگامی نمی شود از کربوکسی تراپی استفاده کرد ؟

بعضی از افراد به دلایلی نمی توانند کاندیدای مناسب برای کربوکسی تراپی باشند که در ادامه به این افراد می پردازیم :

 • آمبولی ریه که تازه اتفاق افتاده باشد
 • بیماری‌های قلبی عروق کنترل نشده یا حاد
 • دیابت کنترل نشده
 • بیماری‌های تنفسی حاد
 • بارداری یا شیردهی
 • بیماری‌های بافت پیوندی
 • مشکلات انعقاد خون
 • عفونت پوستی

خطرات و عوارض کربوکسی تراپی

کربوکسی تراپی یک عوارض احتمالی دارد که ان هم کبود شدن ناحیه تزریق است. این عوارض برای ناحیه زیر چشم اتفاق نمی افتد. کبودی هنگامی اتفاق می افتد که دست ها و پاها تحت کربوکسی تراپی قرار بگیرد. عوارض دیگر کربوکسی تراپی خفیف هستند و اگر اتفاق بیفتند تا چند ساعت بعد از جلسه درمانی از بین می رود. درد خفیف در ناحیه تزریق، احساس عجیب در زیر پوست می تواند از عوارض کربوکسی تراپی باشد.

کربوکسی تراپی چه مزایا و معایبی دارد ؟

کربن دی اکسید به صورت طبیعی در بدن تولید می شود و این درمان غیر تهاجمی است زیرا بدن به صورت طبیعی برای تولید بیشتر اکسیژن اقدام می کند و خطری برای افراد ندارد. در مقایسه با روش های درمانی دیگ مثل تزریق بوتاکس یا تزریق ژل. زیرا بعضی از افراد به دلیل حساسیتی که به مواد تزریق شده دارند بعد از انجام جراحی امکان دارد با عوارض مختلفی رو به رو شوند.

از کربوکسی تراپی برای درمان زیادی از مشکلات پوستی مثل گودی و تیرگی زیر چشم، چین و چروک، افتادگی پوست، سلولیت استفاده کرد. درمان توسط کربوکسی تراپی سریع انجام می شود و جایی از آن در سطح پوست باقی نمی ماند. در یک جلسه کوتاه ناحیه وسیعی را می توان توسط این درمان درمان کرد. برای این که نتیجه بهتری از جراحی بگیرید به چند جلسه نیاز دارید. برای ماندگاری نتیجه جراحی باید در جلسات درمانی به صورت مرتب شرکت کنید.

هزینه کربوکسی تراپی :

واکنش افراد به انجام عمل کربوکسی تراپی متفاوت می باشد، از همین رو نمی توان به طور دقیق زمانی مشخصی برای طول درمان در نظر گرفت. در بعضی افراد تنها با انجام یک بار کربوکسی تراپی، سیاهی و پف زیر چشم از بین خواهد رفت و درمانی موفقیت آمیز خواهند داشت، اما در عده ای دیگر با توجه به مکانیسم متفاوت بدنشان زمان طول درمان طولانی تر خواهد بود و باید طی چند جلسه کربوکسی تراپی، سیاهی های دور چشم از بین برود.

از عواملی که در میزان هزینه کربوکسی تراپی موثر خواهند بود می توان به عوامل زیر اشاره کرد:

ژنتیک:

میزان جلساتی که برای فرد متقاضی باید در نظر گرفت برای کامل کردن دوره طول درمان.

عوامل محیطی:

همه افراد جامعه با توجه به محیط و آب و هوایی که در آن زندگی می کنند، پوستی متفاوت دارند در نتیجه درمان هر پوست با توجه به نوع آن متفاوت خواهد بود.

میزان گازی که باید در عمل کربوکسی تراپی تزریق شود:

مقدار این گاز در افراد مختلف با صلاحدید پزشک متخصص متفاوت خواهد بود.

تعداد جلسات درمانی:

مقدار جلساتی که فرد متقاضی به آن احتیاج دارد برای کامل کردن طول درمان.

خطرات و عوارض کربوکسی تراپی

نکات مهم قبل از کربوکسی تراپی

پیش از انجام دادن روش کربوکسی تراپی، می بایست به برخی نکات مهم توجه نمایید تا از بروز مشکلات پس از کربوکسی تراپی پیشگیری شود. در ادامه این نکات را ذکر خواهیم کرد :

 • شما می بایست دست کم از یک روز پیش از درمان، از مصرف سیگار و نوشیدن مشروبات الکلی اجتناب کنید (الکل سبب رقیق شدن خون می شود و خطر کبودی را می افزاید)
 • تا حد امکان به مدت 14 روز پیش از درمان از استفاده کردن داروهای آنتی التهاب یا رقیق کننده خون  پیشگیری کنید. داروها و مکمل هایی از جمله آسپرین، ویتامین E، جینسینگ، روغن مکمل امگا 3، ایبوپروفن، ادویل و … موجب رقیق شدن خون می شوند و می توانند سبب افزایش کبودی و تورم پس از تزریق شوند.
 • زمانی که جوش به وجود آمد یا دچار سرماخوردگی شدید یا لکه ای را بر روی قسمت مورد نظر مشاهده کردید، می بایست سریعا به دکتر مورد نظرتان اطلاع دهید.
 • پیش از انجام دادن کربوکسی تراپی می بایست صبحانه مقوی از جمله غذا و نوشیدنی میل نمایید، مصرف غذا سبب کاهش احتمال سر درد در حین درمان می گردد.
 • در صورتی که در گذشته سابقه تبخال داشته اید، می بایست به دکتر مورد نظرتان اطلاع دهید، چون امکان دارد که پیش از درمان برای شما داروی ضد ویروسی تجویز نمایند. در ضمن در رابطه با استفاده از هرگونه دارو و ابتلا به هر بیماری، دکتر مورد نظرتان را در جریان قرار دهید.

نکات مراقبتی بعد از کربوکسی تراپی

پس از آن که روش کربوکسی تراپی را انجام دادید، باید به برخی نکات و توصیه های مهم توجه نمایید. این نکات در ادامه ذکر می شوند :

 • استرس تورم اولیه را نباشید باشید چون پس از یک روز این تورم از بین می رود. اگر تورم پوست شما برطرف نشد یا کاهش یافت، باید با دکتر متخصصص خود مشورت کنید.
 • تا یک روز بعد از کربوکسی تراپی از حمام کردن در آب سرد و شنا اجتناب نمایید. انجام هر گونه فعالیتی از این قبیل، اثرات بسیار خوب و مثبت این روش را بر روی پوست از بین می برد.
 • به مدت یک ماه از قرار گرفتن در معرض نور خورشید اجتناب کنید.
 • فعالیت های سنگین مثل ورزش به هیچ وجه انجام ندهید. هنگامی که ورزش می کنید، پوست شما دچار تعریق می شود و اثرات بدی روی قسمت مورد نظر ایجاد می کند.
 • داروهای توصیه شده توسط دکتر متخصص را به طور منظم استفاده کنید و از مصرف خودسرانه دیگر داروها اجتناب کنید.
 • بعد از کربوکسی تراپی معاینات مرتب داشته باشید. در این صورت حساسیت و توجه بسیار ضروری است زیرا می توانید اثرات و تغییرات بد یا خوب را در طول زمان مشاهده کنید.
 • بعد از استفاده از روش کربوکسی تراپی باید چند مدت یک بار توسط دکتر متخصص معاینه شوید.
 • از اعمال فشار به ناحیه آسیب دیده خودداری کنید.
 • در هوای سرد نمانید.

کلام آخر

کربوکسی تراپی یکی از روش های غیرجراحی و پرکابرد درمانی و زیبایی می باشد که طرفداران بسیاری دارد. این روش با استفاده از دستگاه ها و مواد مخصوص انجام می شود و به بهبود لکه های پوستی، کاهش جوش و آکنه، کاهش چین و چروک و افزایش خونرسانی پوست کمک شایانی می کند. کربوکسی تراپی نیز همچون روش های دیگر در این زمینه مزایا و معایبی دارد بنابراین توصیه می کنیم پیش از آن که برای انجام آن اقدام کنید با افراد متخصص در این زمینه مشورت نمایید و سعی کنید بهترین کلینیک و بهترین پزشک را انتخاب کنید. ممنون از اینکه تا آخر مقاله مدت ماندگاری کربوکسی تراپی همراه ما بودید. ما در این سایت همواره تلاش می کنیم اطلاعاتی مفید و کاربردی در زمینه درمان و زیبایی پوست و مو ارائه دهیم. نظرات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید.

3/5 - (4 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *