کاشت ابرو آقایان

ما در این مقاله سعی داریم شما را با کاشت ابرو آقایان آشنا کنیم. امروزه بعضی از افراد امکان دارد به دلایل مختلفی دچار ریزش ابرو شوند و از این بابت رنج می برند و باعث کاهش اعتماد به نفس در افراد می شود. اما با روش های جدید می توان ابروهایی پرپشت و ضخیم داشت که یکی از این روش ها کاشت ابرو است. خانم ها و آقایان و همه افراد می توانند از کاتش ابرو استفاده کنند. در ادامه برای آشنا شدن با کاشت ابرو آقایان با ما همراه باشید.

کاشت ابرو چیست ؟

اکثر افراد گمان می کنند تاتو و هاشور بهترین روش کاشت ابرو است که می تواند ابروهای شما را پرپشت و ضخیم کند زیرا درباره این روش ها آگاهی زیادی ندارند. این روش ها مزایا و معایبی دارد که می تواند برای ابرو مناسب نباشد. این دو روش موقتی هستند و ظاهری طبیعی برای ابروی شما ندارد. رنگ تاتو و هاشور شیمیایی است و با موهای طبیعی فرقی ندارد. بعد از مدت کمی باید آن را ترمیم کنید و در هر بار ترمیم باید درد و زخم های زیادی را تحمل کنید.

کاشت ابرو یکی از روش هایی است که به ابرو های شما ظاهری طبیعی هدیه می دهد. در این روش موها از ناحیه اطراف سر یا کناره های گوش برداشته می شود و در ناحیه ابرو کاشته می شود و به همین دلیل است که طبیعی به نظر می رسد. روش های مختلف کاتش ابرو با روش های کاتش مو یکسان است و می توان آن را نوعی کاتش مو در ناحیه ابرو دانست. در این روش به غیر از موها ارگان های کوچک تولید کننده مواد مورد نیاز برای رشد تار موها انتقال می یابد. این موضوع باعث می شود نتیجه کاتش ابرو باقی بماند و ابروهایی طبیعی به شما هدیه می دهد. موهای کاشته شده شبیه موهای طبیعی هستند و رشد می کنند و بعد از کاتش شما می توانید موهای ابروی خود را اصلاح کنید.

کاشت ابرو چیست ؟

کاندیدای مناسب کاشت ابرو :

یکی از دلایل مهم که افراد ایمپلنت ابرو انجام می دهند داشتن ابروهایی زیبا است که روی زیبایی افراد تاثیر می گذارد و اهمیت آن از پیوند مو بیشتر است. کاتش ابرو مهم است زیرا ابرو در مرکز صورت است و مورد توجه است. تناسب ابرو با فرم صورت و حالت چشم های افراد تاثیر زیادی در زیبایی دارد و ریزش موهای ابرو که باعث کم پشتی ابروها  باعث تاثیر منفی روی زیبایی افراد می شود. بعضی از افراد به دلایل مختلفی دچار ریزش مو می وشند که در ادامه با این دلایل آشنا می شوید :

 • سوختگی
 • برداشتن یا اصلاح غیر اصولی ابروها
 • افرادی که به صورت ژنتیکی و یا ارثی دچار ریزش ابرو شده و ابرو های آن ها کم پشت است.
 • هاشور، تاتو و فیبروز ابروها
 • بیماری‌های مرتبط با تیروئید
 • اختلالات مادر زادی در رشد طبیعی ابروها
 • آلوپسی
 • عفونت در ناحیه ابرو
 • بیماری‌هایی که امکان دارد روی ریزش مو و ابرو تاثیر گذار باشند

اگر شما هم هر کدام از این رو های بالا را دارا هستید می توانید از کاتش ابرو برای پرپشت شدن و زیباتر شدن ابروهای خود استفاده کنید. روش هایی که در آرایشگاه ها انجام می شود مثل تاتو و هاشور و استفاده از مداد های رنگ برای پر کردن ابرو می تواند عوارضی داشته باشد و نتیجه طبیعی ندارد. طبیعی بودن در کاشت ابرو یکی از مهم ترین دلایل کاتش ابرو است و ماندگاری بیشتری نسبت به روش های دیگر دارد و شما به نتیجه دلخواه خود می رسید.

جلسات مشاوره قبل از کاشت ابرو  :

یکی از مهم تین کارها قبل از کاشت ابرو جلسه مشاوره قبل از کاتش ابرو است. زیرا در این روز ها همه چیزی که افراد انتظار دارند و نتیجه کاتش ابرو مشخص می شود و در روز جراحی همه چیز بر پایه نتیجه جلسات مشاوره قبل از جراحی انجام می شود. در این جلسات باید هر سوالی که از پزشک دارید بپرسید و انتظارات خود را به پزشک بگویید. اگر مدل خاص ابرویی مد نظرتان است به پزشک نشان دهید و پزشک با توجه به تجربیات و حالت های چهره شما بهترین مدل را برای شما انتخاب می کند و در این جلسات سلامت عمومی شما بررسی می شود و اگر نیاز به مصرف دارو یا انجام فعالیت خاصی باشد پزشک به شما اطلاع می دهد. یکی از مهم ترین کارهایی که در جلسات مشاوره قبل از کاشت ابرو انجام می شود ریخت شناسی ابرو است که این روش برای شناسای دقیق ابرو است. در روش ریخت شناسی حالت فعلی ابرو و حالت نهایی مشخص شده و زاویه مناسب برای کاشت موها و ناحیه مناسب برای برداشت آن تعیین می شود.

کاشت ابرو چه مراحلی دارد ؟

کاشت ابرو مراحلی دارد که در هنگام عمل باید این مراحل رعایت شود. در ادامه با مراحل کاشت ابرو آشنا می شوید.

طراحی ابرو : 

در این مرحله از افرادی که می خواهند کاشت انجام دهند در خواست می شود تا شکل ابروی دلخواه خود را روی صورت ترسیم کند. پزشک با بررسی طرح دلخواه بیمار و اندازه گیری طرح را زیبا سازی می کند و تلاش می کند تا تقارن بین ابروها رعایت شود. در این مرحله از طرح های از قبل آماده شده هم می توان استفاده کرد اما ظاهر این طرح ها کمی غیر طبیعی به نظر می رسد.

استخراج گرافت ها :

برای کاتش ابرو از ناحیه پشت سر و پشت گوش یا پایین گردن به عنوان بانک مو یا ناحیه دهنده استفاده می شود. موهای ناحیه پشت سر ضخیم و بلند و چند تایی هستند اما موهای ناحیه پشت گوش یا پایین گردن ظریف و کوتاه هستند و واحد های فولیکولی تک تار مویی زیادی دارند. برای آقایان که ابروهای ضخیم تری دارند از ناحیه پشت سر و گردن استفاده می شود و برای خانم ها که ابروهای ظریف تری دارند از ناحیه پشت گوش و پایین گردن استفاده می شود.

کاشت گرافت :

بعد از خارج کردن گرافت کادر درمانی در زیر میکروسکوپ به آماده سازی گرافت ها برای کاشت مشغول می شود و محصول کار خود را به پزشک ارائه می دهد. پزشک قبل از اینکه شروع کند ناحیه ابرو را با بی حسی بی حس می کند و با استفاده از تیغ های ریز سوراخ هایی از قبل تعیین شده ابرو ایجاد و گرافت را درون آن می گذارد. در این مرحله باید برای رشد موها در زاویه آن نسبت به پوست دقت شود. اگر پزشک از تجربه و مهارت زیادی در کاشت گرافت برخوردار نباشد نتیجه کاشت ابرو غیر طبیعی  می شود.

عوارض کاشت ابرو آقایان :

یکی از بیشترین عوارض کاشت ابرو تورم، قرمزی، التهاب و خارش در ناحیه کاشت است. این عوارض طبیعی هستند و بعد از مدتی از بین می رود. شما نباید ابروهای خود را دست کاری کنید و داروهای مختلف استفاده کنید. زیرا این کار به موهایی که کاشته شده آسیب می رساند. اگر کاتش نزد کلینیک و پزشک با تجربه و با مهارت انجام شود هیچ عوارضی در پیش ندارد.

کاتش ابرو در کلینیک های نامعتبر و پزشکان بی تجربه باعث عدم تقارن در ابروها، تفاوت رنگ موهای کاشته شده با موهای طبیعی، رشد نامناسب موها، عدم رشد گرافت ها یا نرسیدن به نتیجه می شود. امکان دارد جای برداشت و کاشت گرافت ها عفونت کند یا زخم شود. این زخم ها برای مدت زیادی باقی می ماند و در ابروها مشخص می شود.

عوارض کاشت ابرو آقایان :

اقدامات بعد از عمل کاشت ابرو آقایان

تجربه پزشک در برداشت و کاتش گرافت مهم است و مراقبت های درست بعد از جراحی هم اهمیت زیادی دارد زیرا مراقبت نادرست می تواند به آن ها آسیب برساند و امکان دارد باعث از بین رفتن فولیکول های مو و ریزش آن شود. در ادامه با مراقبت های بعد از عمل کاشت ابرو آقایان آشنا می شوید :

 • پزشک بعد از کاشت ابرو مایع مخصوصی را به شما می‌دهد که باید هر 2 تا 3 ساعت آن را روی ابروهای خود اسپری کنید. این کار را طبق دستورالعمل پزشک و مرتب انجام دهید.
 • پانسمان روی ناحیه بانک مو و ناحیه کاشت برای 2 روز باقی ماند و در این مدت پانسمان را تعویض کنید و ناحیه را تمیز نگه دارید.
 • می‌توانید برای کم شدن التهاب از کمپرس سرد استفاده کنید اما نباید یخ را بیشتر از 20 دقیقه روی ابروهای خود بگذارید.
 • بعد از برداشتن پانسمان ناحیه دهنده این ناحیه را با آرامی بشویید.
 • امکان دارد در روز بعد از کاشت ابرو پوسته‌ها یا لخته‌هایی روی ابرو وجود داشته باشد. آن‌ها را دست‌کاری نکنید تا خودشان از بین بروند.
 • اگر پوسته و لخته‌ها از بین رفت می‌توانید ابروهای خود را آرایش کنید.

بهترین روش خوابیدن بعد از کاشت ابرو کدام است ؟

باید در روش های اول بعد از کاشت سرتان را بالا تر از بدنتان قرار دهید و از بالش های ترم استفاده کنید تا فشاری به ناحیه برداشت وارد نشود. دو بالش زیر سرتان بگذارید تا در زاویه 30 تا 45 درجه قرار بگیرد و یک پارچه تمیز روی بالش بکشید. صورتتان را به بالش فشار ندهید و طوری بخوابید که نه به ابروی کاشته شده و نه به پشت سرتان فشاری وارد نشود.

مدت زمان اصلاح بعد از کاشت ابرو

تا هنگامی که نتیجه کاتش ابرو ثابت نشده است آن را بند نیندازید یا با استفاده از موچین اصلاح نکنید. در هفته های اول بعد از جراحی موهای تازه رشد می کنند و این کار را انجام ندهید زیرا موها از ریشه خراج می شود و دیگر رشد نمی کند. در طول این مدت با استفاده از قیچی ابروهای خود را کوتاه کنید و به آن اجازه دهید که روند رشد خود را کامل کند. اگر برای اصلاح ابروهای خود عجله دارید می توانید 3 تا 4 ماه بعد از کاست ابروهای خود را اصلاح کنید.

کاشت ابرو روی تاتو :

کاشت ابرو روی تاتو انجام می شود و بیشتر پزشکان توصیه می کنند که قبل از کاشت ابروهای خود را تاتو کنید یا هاشور بزنید. از هاشور زدن که با روش میکرو پیگمنتیشن انجام می شود برای زیباتر شدن نتیجه کاشت ابرو  استفاده می شود. دلیل این توصیه این است که در کاتش ابرو تعداد زیادی گرافت کوچک به صورت فشرده در کنار هم کاشته می شود. بعضی اوقات خون رسانی و غذا رسانی در پوست ناحیه ابرو طوری نیست که همه گرافت ها زنده بمانند و تعداد زیادی از آن ها از دست می رود. این کار باعث می شود که فواصل کوچکی در بین موهای ابرو ایجاد می شود. این فواصل به حدی نیستند که نیاز به کاشت دوباره داشته باشند و با استفاده از مداد های ابرو پوشیده می شود. اگر قبل از کاشت ابروهای خود را تاتو یا هاشور کردید این فواصل به خوبی پوشیده می شود و دیده نمی شود.

آیا محل سوختگی یا شکستگی با کاشت ابرو مخفی می شود ؟

سوختگی، بریدگی، شکستگی و مشکلات شبیه که باعث از بین رفتن همه فولیکول‌ های مو می‌شوند فرم ابروها را تحت تاثیر قرار می‌دهند و امکان دارد همه یا بخشی از موهای آن را از بین ببرد. با کاشت ابرو در ناحیه این آسیب‌ها می‌توان موهای ابرو را برگرداند و دوباره فرمی طبیعی و خوش‌حالت به آن بخشید. آسیب ایجاد شده در این ناحیه ها باعث از بین رفتن فولیکول‌ های موی آن می شود.  اگر فولیکول مو دوباره در این ناحیه قرار گیرد ابروها دوباره رشد می کنند. پزشکان به افرادی که در اثر این آسیب‌ها یا بعضی بیماری‌ها فولیکول‌ های ابروی خود را از دست دادند کاشت ابرو را توصیه می‌کنند.

موهای مناسب برای کاشت ابرو از کجا برداشت می شود ؟

بانک موهای کاشت ابرو ناحیه پشت سر، پایین گردن و پشت گوش‌ها است. موهای پشت سر ضخامت زیادی  دارند و رشد آن‌ها سریع است و این موها برای آقایان مناسب‌تر است. در خانم‌ها که طول ابروها کمتر است و ابروها نازک‌تر هستند موهای پشت گوش و گردن مناسب‌تر هستند. موهای بدن نمی‌توانند گزینه مناسبی برای کاشت ابرو باشند زیرا احتمال رشد این موها در مکان جدید بسیار کم است و امکان تغییر حالت آن‌ها وجود دارد.

موهای مناسب برای کاشت ابرو از کجا برداشت می شود ؟

اصلاح بعد از کاشت ابرو :

هر کاشت مویی ممکن است که بعد از 3 هفته تا 1 ماه  بعد از کاشت مو، خواه کاشت موی ابرو، کاشت موی ریش یا کاشت موی سرباشد، باید حدود سه هفته تا یک ماه ابتدا موی سر باید ریزش کند تا به فاز استراحت و یا ریزش برود. گفته می شود که استراحت در افراد متفاوت می باشد، در واقع از 3 تا 6 و یا 7 ماه طول می کشد. یعنی حداقل 3 ماه و حداکثر 7 ماه ابروها به نتیجه برسند، تا ابروها و موها نتیجه مطلوب را با خود به همراه بیاورند. از بین افراد 20 تا 30 درصد هستند که موهای کاشته شده در آنان ریزش پیدا نمی کند و فاز استراحت ندارد و همان موها با همان مقاومت باقی می ماند. پس می توان نتیجه گرفت که زمانی ما می توانیم که با موچین ابروها را اصلاح کنیم که از فاز استراحت خارج شده باشد و ابروها رشد کرده باشد. حداقل 8 الی 9 ماه از کاشت ابرو گذشته باشد و کاشت نیز به نتیجه رسیده باشد. اضافه می کنیم که قیچی زدن موهای ابرو از 10 روز بعد از کاشت ابرو میسر می باشد. کاشت ریش نیز به همین صورت است و همچون کاشت موی سر نتیجه خواهد داد.

مدت زمان کاشت ابرو با موی طبیعی :

متقاضی با مراجعه به دکتر پوست در ابتدا مشاوره های لازم را به فرد می دهد و سپس پروسه را شروع می کند. مدت زمان این پیوند 4 تا 7 ساعت می باشد که برای این که فرد هیچ گونه درد و ناراحتی را احساس نکند از بی حسی های موضعی و یا پمادهای حاوی لیدوکایین استفاده می نماید. پزشک با گرفتن 200 تا 400 مو اقدام به کاشت آن در ناحیه ابرو می کند. کاشت ابرو هیچ گونه درد و ناراحتی ندارد مخصوصا این که پزشک پوست در ابتدا ناحیه کاشت را بی حس می نماید تا متقاضی  دردی را متوجه نشود. چون ناحیه دور چشم بسیار حساس است به همین دلیل ممکن است که مقداری ورم و کبودی رخ دهد که با گذر چند روز کاملا محو خواهد شد.

مدت زمان کاشت ابرو با موی طبیعی :

روش های مختلف کاشت ابرو

روش های متعددی برای کاشت ابرو مورد استفاده قرار می گیرند که هر یک از آن ها بسته به شرایط ابروهای شخص و حالت صورت او انتخاب می گردد. افرادی که تمایل دارند بدانند کاشت ابرو به چه صورتی انجام می گیرد؟ و اینکه کدام تکنیک برای آن ها مناسب است یا حتی قیمت آن چه مقدار است، می بایست پیش از کاشت ابرو با دکتر مورد نظر خود مشورت کننید و سوالاتشان را از او بپرسند. در هر یک از جلسات مشاوره، دکتر متخصص اقدام به ارزیابی وضعیت بیمار برای کاشت ابرو می کند و مناسب ترین تکنیک کاشت ابرو طبیعی را پیشنهاد می دهد. در اینجا روش های کاشت ابرو طبیعی آورده شده است که با مطالعه آن ها، می توانید در این باره اطلاعات کافی کسب کنید :

روش کاشت ابرو FUT : روش FUT را با نام کاشت نواری نیز می شناسند که به عنوان یکی از محبوب ترین و قدیمی ترین تکنیک های کاشت ابرو طبیعی می باشد. در این تکنیک، گرافت های مویی که از پشت گوش برداشته شده اند، در جای خالی ابرو کاشته می شوند ولی این محل نیاز به بخیه زدن دارد که باعث طولانی شدن دوران نقاهت می شود. بیشتر کسانی که این تکنیک را انجام داده اند ابروهایی با ظاهر بد و با حالت کرکی یا وز دارند.

روش کاشت ابرو FUE : کاشت ابرو FUE را یک تکنیک بدون جراحی در نظر می گیرند زیرا روشی بدون درد است و برای کاشت ابرو در خانم ها و آقایان مورد استفاده قرار می گیرد. در تکنیک FUE جهت کاشت ابرو، تارهای مو از ناحیه پشت سر برگزیده می شوند زیرا موها از قطر زیادی برخوردار نیستند. در ادامه آن ها با دقت فراوانی در ناحیه ابرو کاشته می شوند. این تکنیک معروف کاشت ابرو دوره بهبودی کوتاه مدتی دارد و ظاهر ابرو در نهایت بسیار طبیعی تر و زیباتر می شود. علاوه بر این، پس از انجام کار، بیمار دیگر با اسکار یا بخیه روبرو نمی شود.

روش SUT و روش های مبتنی بر آن : روش های FIT، SUT، Micro FIT و Super FUE بر اساس خارج کردن فولیکول های مو با تکنیک های بدون خون، زخم و برش می باشند. این تکنیک از کاشت ابرو همیشگی است و به علت داشتن مدت زمان ماندگاری طولانی مدت طرفداران بسیاری دارد. بعضی از پزشکان به بیماران می گویند که پیش از انجام دادن کاشت ابرو از میکرو، تاتو یا هاشور کمک بگیرند. دلیل این توصیه این می باشد که همه پیوندها پس از کاشت ابرو زنده نمی مانند و امکان دارد که بعضی از آن ها از بین بروند. از این رو می توان فضاهایی در داخل ابرو ایجاد کرد ولی کاشت ابرو روی تاتو یا میکرو، این فواصل را پاک می کند و ابرو کاملا یکدست دیده می شوند.

کلام آخر

قبل از انجام کاشت ابرو سعی کنید بهترین کلینیک کاشت ابرو و بهترین پزشک را برای جراحی انتخاب کنید. مراقبت های کاتش ابرو را انجام دهید تا نتیجه مناسبی از عمل خود بگیرید. ممنون از اینکه تا آخر این مقاله ما را همراهی کردید. نظرات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *