تلفن مشاوره: 09120434397

تلفن کلینیک : 02188787439-02188201505

آدرس :تهران، ونک، گاندی جنوبی، خیابان 21 ، پلاک23

 

 

هزینه جوان سازی پوست

هزینه جوان سازی پوست

هزینه جوان سازی پوست

امروزه همه افراد به فکر جوان سازی پوست خود هستند و به زیبایی ظاهر خود توجه می کنند. پوست صورت یکی از مهم ترین عناصر در صورت انسان ها است که بیشتر در چشم است و این ناحیه بیشتر از همه ناحیه های دیگر آثار پیری را روی صورت نمایان می کند. اما امروزه با راه هایی برای جوان سازی پوست وجود دارد که می تواند باعث زیبایی و جوان تر شدن پوست شما شود. ما در این مقاله سعی داریم شما را با راه های جوان سازی پوست و هزینه های جوان سازی پوست آشنا کنیم.

عوامل تاثیر گذار در پیر پوستی

سیگار کشیدن، آفتاب، آلودگی هوا می توانند در پیر پوستی نقش داشته باشند اما مهم ترین عوامل آن عبارت است از :

  • استرس و مشکلات عصبی
  • آب و هوای خشک و سرد
  • محصولات آرایشی نامناسب
  • شوینده های نا مناسب
  • بیماری های عفونی
  • اشعه ماورای بنفش
  • نرسیدن رطوبت کافی به پوست

عوامل تاثیر گذار در پیر پوستی

علائم پیر پوستی چیست

چین و چروک : با افزایش سن چین و چروک هایی در صورت ایجاد می شود که از سن 25 سالگی روی پوست ظاهر می شود و عمیق تر می شود. خط ها و چین و چروک ها در اثر حرکت های عضلات صورت است مثلا در سنین جوانی هنگام اخم کردن، خندیدن یا صحبت کردن این خط ها مشاهده می شود و این چین و چروک های متحرک تبدیل به چین و چروک های ثابت می شوند.
این چین و چروک ها بیشتر در پیشانی، بین ابرو ها، دور چشم، کناره های بینی و دور لب مشاهده می شود.
برای جلوگیری از این روش ها می توانیم از روش های جوان سازی پوست مانند بوتاکس، لیزر درمانی، تزریق فیلتر یا ژل، تزریق چربی استفاده کرد.

تغییر در لایه پوست : پوست ما از سه لایه تشکیل شده است که لایه سطحی را اپی درم یا رو پوست می نامند این لایه از چند لایه سلول تشکیل شده است و به مرور خشک و حساس می شود. لکه ها و خال ها از جمله تغییراتی هستند که در این لایه دیده می شود.
لایه میانی یا اپی درم از سلول های سازنده پوست، غدد چربی و عرق و بافت پیوندی تشکیل شده است. میزان اجزای ساختمانی بافت پیوندی در فرایند پیری پوست کاهش می یابد. لایه میانی به غیر از شکل دادن به پوست و حفظ آن، در حفظ آب پوست نقش دارد به همین خاطر با تحلیل رفتن این لایه پوست خشک و کم طراوت می شود.
هیپودرم یا زیر پوست لایه زیرین را تشکیل می دهند که دارای پیوند و بالشتک ها یا پد های چربی است که با افزایش سن تعداد سلول ها و ضخامت هیپودرم و حجم بالشتک های چربی کم می شود که این اتفاق باعث کاهش حجم پوست و پدید آمدن ین و چروک می شود.

از دست رفتن خاصیت کشسانی : بخش های عمیق پوست از چند جز اصلی تشکلی شده اند که شادابی پوست را به وجود آورده اند. رشته های پروتئین کلاژن اسکلت اصلی بافت پیوندی زیر پوست را می سازد. هیالورونیک اسید هم یک دیگر از آن هاست که فضای بین رشته های کلاژن را پر می کند. رشته های پروتئین الاستین خاصیت کشسانی یا الاستیشته در پوست را دارند.
در پیری پوست با از دست رفتن خاصیت کشسانی و افتادگی به دلیل کاهش حجم باعث افتادن پوست می شود که این اتفاق ها به دلیل از بین رفتن چربی در صورت و کاهش حجم هیالورونیک اسید و تخریب استخوان است. از بین رفتن چربی پوست و از دست رفتن کشسانی به دلیل رشته های کلاژن و الاستین است. تغییراتی مثل خشک شدن و سفت شدن لایه های سطحی پوست باعث می شود پوست حالت شکنندگی پیدا کند. دورلب، کناره های فک، زیر چشم و پیشانی محل های کاهش خاصیت کشسانی هستند.

کاهش حجم : با افزایش سن پروتئین های کلاژن و الاستین پوست کاهش می یابد و پوست شل می شود. چربی های پوست از بین می رود و صورت لاغر و اسکلتی می شود که این اتفاق در سنین بالای 50 تا 60 سال نمایان می شود اما برای جلوگیری از این اتفاقات بهتر است در سنین جوانی پیشگیری کرد. کاهش حجم می تواند باعث افتادگی و چین و چروک شده و شادابی صورت را کاهش دهد. زیر چشم، گونه ها، اطراف لب و بینی و زاویه فک و چانه محل های کاهش حجم هستند.

زمان مناسب برای اقدام جوان سازی پوست : بهترین زمان برای درمان جوان سازی پوست به شرایط هر فردی بستگی دارد. بعضی از افراد از علائم پیری رنج می برند و یا از پوست خود محافظت نکرده اند که این عوامل بر جوان سازی پوست موثر هستند. شست و شو و تمیز نگه داشتن ورت و استفاده از کرم های ضد آفتاب و مراقبت از پوست می تواند در کاهش پیری موثر باشد.

علائم پیر پوستی چیست

جوان سازی پوست چه روش هایی دارد ؟
روش های جوان سازی پوست به سه دسته تقسیم می شود که در ادامه شما را با این روش ها آشنا می کنیم.

روش تهاجمی : این روش شامل جراحی پلاستیک و زیبایی است مانند کشیدن پوست. در این روش معمولا هزینه های زیادی دارد و نیاز به بستری شدن و دوره نقاهت طولانی دارد و عوارض و خطرات بسیار زیادی در این روش وجود دارد.

روش غیر تهاجمی : این روش شامل مراقبت های پوست است مانند کرم های ضد چروک و درمان خانگی برای جوانسازی پوست. این روش کم خطر ترین و و ساده ترین روش است اما تاثیر زیادی روی پوست نمی گذارد.

روش کم تهاجمی : این روش شامل هایفوتراپی، اندولیفت و روش های تزریقی مثل تزریق بوتاکس و چربی و ژل است. این روش عوارض و خطرات زیادی دارد و ار روش تهاجمی ارزان تر است و اثرات زیادی روی پوست به جا می گذارد.

روش های کم تهاجمی جوان سازی پوست : 

هایفوتراپی : از امواج فراصوت در هایفوتراپی استفاده می شود یعنی همان امواجی که در دستگاه های سونوگرافی استفاده می شود. در هایفوتراپی این امواج به صورت متمرکز به لایه خاصی از پوست انرژی وارد می کند و باعث تحریک تولید رشته های کلاژن، سفت شدن پوست و کاهش چین و چروک می شود. ایت روش برای افراد 30 تا 70 سال که پوستشان شل شده و از این بابت رنج می برند و می خواهند پیشگیری کنند مناسب است. کاهش چین و چروک، بهبود وضعیت خط چانه، لیفت گردن و دکلته، صاف و سفت کردن پوست صورت، اصلاح طرح لبخند از کاربرد های هایفوتراپی در جوان سازی پوست است.

لیزر اندولیفت : یکی از روش های جوان سازی پوست لیزر اندولیفت است که در این روش کم تهاجمی فیبر بسیار نازکی وارد پوست می شود و درون لایه های عمقی پوست قرار می گیرد. فیبری با استفاده از اشعه لیزر مادون قرمز کلاژن سازی پوست را تحریم می کند و باعث ذوب شدن تجمعات اضافی چربی می شود و به همین دلیل کاهش افتادگی و سفتی پوست را مشاهده می کنیم.  زاویه سازی فک. صورت، کاهش چربی های موضعی در ناحیه غبغب، کاهش چین و چروک و عمق خطوط خنده  در اندولیفت جوان سازی پوست کاربرد دارند.

کربوکسی تراپی : در این روش گاز کربن دی اکسید کربن به زیر پوست تزریق می شود. در هر ناحیه ای از بدن که غلظت گاز دی اکسید کربن افزایش یابد بدن ما برای اکسیژن رسانی و جبران تجمع دی اکسید کربن و خونرسانی به آن بخش را افزایش می دهد به همین دلیل با تزریق گاز دی اکسید کربن بدن را مجبور به افزایش خونرسانی به ناحیه خاص می کند. با افزایش خون رسانی ترمیم سلولی رخ می دهد و وضعیت پوست بهبود می بابد. رفع تیرگی و خطوط دور چشم، رفع شل شدگی و افتادگی پوست، رفع چین و چروک صورت برخی از کاربردهای کربوکسی تراپی در جوان سازی پوست هستند.

تزریق چربی : بافت چربی در تزریق چربی با استفاده از روش لیپوساکشن از قسمتی از بدن برداشت شده و به درون بالشتک های چربی زیر پوست تزریق می شود که ماندگاری این روش بسیار زیاد است و عوارض کمتری دارد. بالشتک های چربی در نقاط مختلف پوست صورت دیده می شود که از مهم ترین آن ها بالشتک گونه است. پر کردن چین و چروک صورت، برجسته کردن سینه، لب و برطرف کردن افتادگی و شل شدن پوست صورت از کاربرد های تزریق چربی در جوان سازی پوست هستند.

تزریق ژل : تزریق ژل به لایه های مختلف پوست باعث می شود به منطقه تحت درمان حجم داده شود. حجم دهنده ها به سه دسته دائمی، نیمه دائمی و موقت تقسیم می شوند. مواد دائمی به دلیل عوارض و خطرات استفاده نمی شوند. مواد نیمه دائمی هم به دلیل مشابه کمتر استفاده نمی شود. ژل موقت از جنس هیالورونیک اسید ساخته شده اند و یکی از بهترین فیلرها هستند.
پر کردن خط خنده، اخم، دور چشم، دور لب و افزایش حجم لب بالا و پایین برخی از کاربرد های تزریق ژل در جوان سازی پوست هستند.

تزریق بوتاکس : یکی از پرطرفدارترین روش ها برای جوان سازی پوست تزریق بوتاکس است که امروزه توجه همه افراد را جلب کرده است. بوتاکس نوعی سم است که باعث فلج شدن عضلات می شود و با فلج شدن عضلات صورت خط و خطوط ها تا حدی از بین می روند. تزریق بوتاکس اگر زیر نظر پزشک های با مهارت و متخصص انجام شود خیلی ایمن تر است.
یرطرف کردن خط اخم، خنده، پیشانی، دور لب و دور چشم، بالا بردن گوشه لب برخی از کاربرد های تزریق بوتاکس در جوان سازی پوست هستند.

علائم پیر پوستی چیست

هزینه جوان سازی پوست : هزینه جوان سازی پوست برای هر فردی متفاوت است و به نوع پزشک و بیمار و تعداد جلسات و آسیب های موجود در صورت بستگی دارد.

کلام آخر

قبل از انجام هر کاری از افرادی که این روش ها را انجام دادند اطلاعات کافی دارند پرس و جو کنید.
ممنون که تا ادامه مقاله هزینه جوان سازی پوست همراه ما بودید. پیشنهادات و نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

 

اشتراک گذاری :

دیدگاه خود را بنویسید

اینستاگرام آوینا

جدیدترین نمونه کارها

ساعت کاری کلینیک

شنبه تا پنجشنبه - 8:00 - 20:00

ایران تهران ونک

گاندی جنوبی، خیابان 21 ، پلاک23