هزینه جوان سازی پوست

امروزه همه افراد به فکر جوان سازی پوست خود هستند و به زیبایی ظاهر خود توجه می کنند. پوست صورت یکی از مهم ترین عناصر در صورت انسان ها است که بیشتر در چشم است و این ناحیه بیشتر از همه ناحیه های دیگر آثار پیری را روی صورت نمایان می کند. اما امروزه با راه هایی برای جوان سازی پوست وجود دارد که می تواند باعث زیبایی و جوان تر شدن پوست شما شود. ما در این مقاله سعی داریم شما را با راه های جوان سازی پوست و هزینه های جوان سازی پوست آشنا کنیم.

عوامل تاثیر گذار در پیر پوستی

سیگار کشیدن، آفتاب، آلودگی هوا می توانند در پیر پوستی نقش داشته باشند اما مهم ترین عوامل آن عبارت است از :

 • استرس و مشکلات عصبی
 • آب و هوای خشک و سرد
 • محصولات آرایشی نامناسب
 • شوینده های نا مناسب
 • بیماری های عفونی
 • اشعه ماورای بنفش
 • نرسیدن رطوبت کافی به پوست

عوامل تاثیر گذار در پیر پوستی

علائم پیر پوستی چیست ؟

چین و چروک : با افزایش سن چین و چروک هایی در صورت ایجاد می شود که از سن 25 سالگی روی پوست ظاهر می شود و عمیق تر می شود. خط ها و چین و چروک ها در اثر حرکت های عضلات صورت است مثلا در سنین جوانی هنگام اخم کردن، خندیدن یا صحبت کردن این خط ها مشاهده می شود و این چین و چروک های متحرک تبدیل به چین و چروک های ثابت می شوند.
این چین و چروک ها بیشتر در پیشانی، بین ابرو ها، دور چشم، کناره های بینی و دور لب مشاهده می شود.
برای جلوگیری از این روش ها می توانیم از روش های جوان سازی پوست مانند بوتاکس، لیزر درمانی، تزریق فیلتر یا ژل، تزریق چربی استفاده کرد.

تغییر در لایه پوست : پوست ما از سه لایه تشکیل شده است که لایه سطحی را اپی درم یا رو پوست می نامند این لایه از چند لایه سلول تشکیل شده است و به مرور خشک و حساس می شود. لکه ها و خال ها از جمله تغییراتی هستند که در این لایه دیده می شود.
لایه میانی یا اپی درم از سلول های سازنده پوست، غدد چربی و عرق و بافت پیوندی تشکیل شده است. میزان اجزای ساختمانی بافت پیوندی در فرایند پیری پوست کاهش می یابد. لایه میانی به غیر از شکل دادن به پوست و حفظ آن، در حفظ آب پوست نقش دارد به همین خاطر با تحلیل رفتن این لایه پوست خشک و کم طراوت می شود.
هیپودرم یا زیر پوست لایه زیرین را تشکیل می دهند که دارای پیوند و بالشتک ها یا پد های چربی است که با افزایش سن تعداد سلول ها و ضخامت هیپودرم و حجم بالشتک های چربی کم می شود که این اتفاق باعث کاهش حجم پوست و پدید آمدن ین و چروک می شود.

از دست رفتن خاصیت کشسانی : بخش های عمیق پوست از چند جز اصلی تشکلی شده اند که شادابی پوست را به وجود آورده اند. رشته های پروتئین کلاژن اسکلت اصلی بافت پیوندی زیر پوست را می سازد. هیالورونیک اسید هم یک دیگر از آن هاست که فضای بین رشته های کلاژن را پر می کند. رشته های پروتئین الاستین خاصیت کشسانی یا الاستیشته در پوست را دارند.
در پیری پوست با از دست رفتن خاصیت کشسانی و افتادگی به دلیل کاهش حجم باعث افتادن پوست می شود که این اتفاق ها به دلیل از بین رفتن چربی در صورت و کاهش حجم هیالورونیک اسید و تخریب استخوان است. از بین رفتن چربی پوست و از دست رفتن کشسانی به دلیل رشته های کلاژن و الاستین است. تغییراتی مثل خشک شدن و سفت شدن لایه های سطحی پوست باعث می شود پوست حالت شکنندگی پیدا کند. دورلب، کناره های فک، زیر چشم و پیشانی محل های کاهش خاصیت کشسانی هستند.

کاهش حجم : با افزایش سن پروتئین های کلاژن و الاستین پوست کاهش می یابد و پوست شل می شود. چربی های پوست از بین می رود و صورت لاغر و اسکلتی می شود که این اتفاق در سنین بالای 50 تا 60 سال نمایان می شود اما برای جلوگیری از این اتفاقات بهتر است در سنین جوانی پیشگیری کرد. کاهش حجم می تواند باعث افتادگی و چین و چروک شده و شادابی صورت را کاهش دهد. زیر چشم، گونه ها، اطراف لب و بینی و زاویه فک و چانه محل های کاهش حجم هستند.

علائم پیر پوستی چیست

زمان مناسب برای اقدام جوان سازی پوست : بهترین زمان برای درمان جوان سازی پوست به شرایط هر فردی بستگی دارد. بعضی از افراد از علائم پیری رنج می برند و یا از پوست خود محافظت نکرده اند که این عوامل بر جوان سازی پوست موثر هستند. شست و شو و تمیز نگه داشتن ورت و استفاده از کرم های ضد آفتاب و مراقبت از پوست می تواند در کاهش پیری موثر باشد.

جوان سازی پوست چه روش هایی دارد ؟
روش های جوان سازی پوست به سه دسته تقسیم می شود که در ادامه شما را با این روش ها آشنا می کنیم.

روش تهاجمی : این روش شامل جراحی پلاستیک و زیبایی است مانند کشیدن پوست. در این روش معمولا هزینه های زیادی دارد و نیاز به بستری شدن و دوره نقاهت طولانی دارد و عوارض و خطرات بسیار زیادی در این روش وجود دارد.

روش غیر تهاجمی : این روش شامل مراقبت های پوست است مانند کرم های ضد چروک و درمان خانگی برای جوانسازی پوست. این روش کم خطر ترین و و ساده ترین روش است اما تاثیر زیادی روی پوست نمی گذارد.

روش کم تهاجمی : این روش شامل هایفوتراپی، اندولیفت و روش های تزریقی مثل تزریق بوتاکس و چربی و ژل است. این روش عوارض و خطرات زیادی دارد و ار روش تهاجمی ارزان تر است و اثرات زیادی روی پوست به جا می گذارد.

روش های کم تهاجمی جوان سازی پوست : 

 • هایفوتراپی : از امواج فراصوت در هایفوتراپی استفاده می شود یعنی همان امواجی که در دستگاه های سونوگرافی استفاده می شود. در هایفوتراپی این امواج به صورت متمرکز به لایه خاصی از پوست انرژی وارد می کند و باعث تحریک تولید رشته های کلاژن، سفت شدن پوست و کاهش چین و چروک می شود. ایت روش برای افراد 30 تا 70 سال که پوستشان شل شده و از این بابت رنج می برند و می خواهند پیشگیری کنند مناسب است. کاهش چین و چروک، بهبود وضعیت خط چانه، لیفت گردن و دکلته، صاف و سفت کردن پوست صورت، اصلاح طرح لبخند از کاربرد های هایفوتراپی در جوان سازی پوست است.
 • لیزر اندولیفت : یکی از روش های جوان سازی پوست لیزر اندولیفت است که در این روش کم تهاجمی فیبر بسیار نازکی وارد پوست می شود و درون لایه های عمقی پوست قرار می گیرد. فیبری با استفاده از اشعه لیزر مادون قرمز کلاژن سازی پوست را تحریم می کند و باعث ذوب شدن تجمعات اضافی چربی می شود و به همین دلیل کاهش افتادگی و سفتی پوست را مشاهده می کنیم.  زاویه سازی فک. صورت، کاهش چربی های موضعی در ناحیه غبغب، کاهش چین و چروک و عمق خطوط خنده  در اندولیفت جوان سازی پوست کاربرد دارند.
 • کربوکسی تراپی : در این روش گاز کربن دی اکسید کربن به زیر پوست تزریق می شود. در هر ناحیه ای از بدن که غلظت گاز دی اکسید کربن افزایش یابد بدن ما برای اکسیژن رسانی و جبران تجمع دی اکسید کربن و خونرسانی به آن بخش را افزایش می دهد به همین دلیل با تزریق گاز دی اکسید کربن بدن را مجبور به افزایش خونرسانی به ناحیه خاص می کند. با افزایش خون رسانی ترمیم سلولی رخ می دهد و وضعیت پوست بهبود می بابد. رفع تیرگی و خطوط دور چشم، رفع شل شدگی و افتادگی پوست، رفع چین و چروک صورت برخی از کاربردهای کربوکسی تراپی در جوان سازی پوست هستند.

روش های کم تهاجمی جوان سازی پوست

 • تزریق چربی : بافت چربی در تزریق چربی با استفاده از روش لیپوساکشن از قسمتی از بدن برداشت شده و به درون بالشتک های چربی زیر پوست تزریق می شود که ماندگاری این روش بسیار زیاد است و عوارض کمتری دارد. بالشتک های چربی در نقاط مختلف پوست صورت دیده می شود که از مهم ترین آن ها بالشتک گونه است. پر کردن چین و چروک صورت، برجسته کردن سینه، لب و برطرف کردن افتادگی و شل شدن پوست صورت از کاربرد های تزریق چربی در جوان سازی پوست هستند.
 • تزریق ژل : تزریق ژل به لایه های مختلف پوست باعث می شود به منطقه تحت درمان حجم داده شود. حجم دهنده ها به سه دسته دائمی، نیمه دائمی و موقت تقسیم می شوند. مواد دائمی به دلیل عوارض و خطرات استفاده نمی شوند. مواد نیمه دائمی هم به دلیل مشابه کمتر استفاده نمی شود. ژل موقت از جنس هیالورونیک اسید ساخته شده اند و یکی از بهترین فیلرها هستند.
  پر کردن خط خنده، اخم، دور چشم، دور لب و افزایش حجم لب بالا و پایین برخی از کاربرد های تزریق ژل در جوان سازی پوست هستند.
 • تزریق بوتاکس : یکی از پرطرفدارترین روش ها برای جوان سازی پوست تزریق بوتاکس است که امروزه توجه همه افراد را جلب کرده است. بوتاکس نوعی سم است که باعث فلج شدن عضلات می شود و با فلج شدن عضلات صورت خط و خطوط ها تا حدی از بین می روند. تزریق بوتاکس اگر زیر نظر پزشک های با مهارت و متخصص انجام شود خیلی ایمن تر است.
  یرطرف کردن خط اخم، خنده، پیشانی، دور لب و دور چشم، بالا بردن گوشه لب برخی از کاربرد های تزریق بوتاکس در جوان سازی پوست هستند.
 •  هزینه جوان سازی پوست : هزینه جوان سازی پوست برای هر فردی متفاوت است و به نوع پزشک و بیمار و تعداد جلسات و آسیب های موجود در صورت بستگی دارد.

نشانه های پیری پوست

در طی فرآیند پیری پوست، موها به تدریج سفید می شوند و موهای زائد ایجاد می شود. ساختار ناخن ها نیز دستخوش تغییراتی مانند نازک شدن و ایجاد خطوط طولی می شود. این روند تغییر تقریباً برای همه یکسان است. اما گاهی برخی افراد زودتر از هر مرحله ای علائم پیری پوست را احساس می کنند و شادابی و شادابی پوست جوان خود را خیلی زودتر از همسالان خود از دست می دهند.

به همین دلیل است که امروزه روش هایی مانند تزریق ژل خط خنده و تزریق فیلر خط اخم بسیار رایج شده و بسیار فراگیر شده است. یکی دیگر از شرایطی که می تواند چهره را پیر نشان دهد، از دست دادن حجم صورت ناشی از تجزیه بافت چربی است. اغلب این اتفاق در دهه پنجم زندگی رخ می دهد، اما در مراجعین به عمل زیبایی، می توان از استراتژی هایی برای به تاخیر انداختن این فرآیند استفاده کرد. اغلب کاهش حجم صورت در نواحی زیر چشم ها، گونه ها، نیمه پایینی صورت و اطراف لب ها و بینی اتفاق می افتد.

تزریق بوتاکس برای جوان سازی پوست :

به همین دلیل است که امروزه روش هایی مانند تزریق ژل خط خنده و تزریق فیلر خط اخم بسیار رایج و فراگیر شده است. یکی دیگر از شرایطی که می تواند چهره را پیر جلوه دهد، از دست دادن حجم صورت به دلیل تجزیه بافت چربی است. این اغلب در دهه پنجم زندگی اتفاق می افتد، اما در مراجعین جراحی زیبایی می توان از راهکارهایی برای به تاخیر انداختن این روند استفاده کرد. اغلب کاهش حجم صورت در نواحی زیر چشم ها، گونه ها، نیمه پایینی صورت و اطراف لب ها و بینی اتفاق می افتد.

به همین دلیل است که امروزه روش هایی مانند تزریق ژل خط خنده و تزریق فیلر خط اخم بسیار رایج و فراگیر شده است. یکی دیگر از شرایطی که می تواند چهره را پیر جلوه دهد، از دست دادن حجم صورت به دلیل تجزیه بافت چربی است. این اغلب در دهه پنجم زندگی رخ می دهد، اما مشتریان جراحی زیبایی می توانند از استراتژی هایی برای به تاخیر انداختن این روند استفاده کنند. اغلب کاهش حجم صورت در نواحی زیر چشم ها، گونه ها، نیمه پایینی صورت و اطراف لب ها و بینی اتفاق می افتد.

تزریق بوتاکس برای جوان سازی پوست

بهترین روش جوان سازی پوست کدام است؟

باید بدانید که تعیین بهترین روش جوان سازی پوست، کار آسانی نیست. چرا که هر یک از این راهکار ها برای شرایط خاصی جوابگو هستند. برای مثال درم ابریژن روش بسیار خوبی است. اما همه افراد نمی توانند از آن استفاده کنند؛ چرا که ممکن است عوارض زیادی به همراه داشته باشد. به همین خاطر بهتر است هر کس مطابق با شرایط و خواسته های خود و همچنین مشورت پزشک، بهترین روش جوان سازی پوست را انتخاب کند. در برخی مواقع ممکن است پزشک شما را منع کرده و یا استفاده ترکیبی از این روش ها را به شما توصیه کند.

جدید ترین روش جوان سازی پوست کدام است؟

هایفوتراپی و کربوکسی تراپی یکی از جدید ترین روش های جوان سازی صورت هستند. هر دو این روش ها مورد تایید سازمان غذا و دارو آمریکا FDA بوده و تاییدیه های لازم را کسب کردند. هایفوتراپی عملکردی مشابه با سونوگرافی دارد؛ با این تفاوت که امواج را برای تولید کلاژن در قسمت هایی از پوست بدن، متمرکز می کند. به همین خاطر نسبت به بقیه روش های جوان سازی خطر کمتری داشته و طرفداران بسیار زیادی هم دارد. تنها کافی است بهترین کلینیک و با تجربه ترین پزشک را برای این کار انتخاب کنید. کربوکسی تراپی نیز با فریب بدن، آن را وادار به انتقال اکسیژن و کلاژن سازی می کند. با توجه به این که کربن دی اکسید در بدن وجود دارد، این روش حساسیت زا نبوده و عوارض جانبی بسیار کم تری دارد.

چه زمانی بهتر است برای جوان سازی صورت اقدام کنیم؟

زمان مناسب هر فرد برای انجام اقدامات جوان سازی صورت متفاوت است. برای مثال خانمی که دوران 20 سالگی خود را با سبک زندگی ناسالم و نوشیدن مشروبات الکلی گذرانده است، شرایط پوستی کاملا متفاوتی با خانمی با همان سن اما سبک زندگی سالم دارد. همچنین عواملی مانند تغذیه، ورزش، ژنتیک و … نیز می توانند بر روند پیری پوست در هر فرد تاثیر گذار باشند. اما بهانه هایی وجود دارد که شما می توانید برای بر طرف کردن این مشکلات به کلینیک مراجعه کرده و نسبت به جوان سازی صورت اقدام کنید. در این قسمت آسیب های پوستی که می تواند با روش های جوان سازی برطرف شود، آورده شده است:

 • عفونت و دانه های پوستی
 • اثرات زخم و بریدگی
 • لکه های تیره و روشن روی پوست
 • تخریب بافت پوست به دلیل کاهش یا اضافه وزن ناگهانی
 • سوختگی ناشی از آفتاب یا سوختگی با آتش
 • افزایش چین و چروک و لک بر روی پوست
 • دیر خوب شدن زخم ها

کلام آخر

قبل از انجام هر کاری از افرادی که این روش ها را انجام دادند اطلاعات کافی دارند پرس و جو کنید.
ممنون که تا ادامه مقاله هزینه جوان سازی پوست همراه ما بودید. پیشنهادات و نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *