هزینه کربوکسی تراپی

ما در این مقاله سعی داریم شما را با هزینه کربوکسی تراپی آشنا کنیم. کربوکسی تراپی یکی از روش های پرطرفدار برای جوان سازی پوست است که با استفاده از گاز کربن دی اکسید انجام می شود. کربوکسی تراپی می تواند چین و چروک های صورت را از بین ببرد و به از بین بردن چربی های پوست کمک می کند. در ادامه برای  یا آشنا شدن با هزینه کربوکسی تراپی با ما همراه باشید.

کربوکسی تراپی چیست ؟

شاید برای شما هم سوال باشد که کربوکسی تراپی چیست ؟ در کربوکسی تراپی گاز CO2 زیر پوست تزریق و بدن آن را به عنوان کمبود اکسیژن می نامد که باعث بیشتر شدن جریان خون و رسیدن مواد مغذی به این منطقه می شود و ترمیم سلولی اتفاق می افتد. کربوکسی نام علمی گاز دی اکسید کربن است و در کربوکسی تراپی از تزریق گاز CO2 برای به وجود آمدن جوان‌سازی و کم شدن از چروک ها و ترک های پوستی و کم شدن سلول‌های چربی یا سلولیت ها استفاده می‌شود.

تاریخچه کربوکسی تراپی به 70 سال قبل بر می گردد و برای اولین بار در فرانسه استفاده شد و الان در آمریکای شمالی و جنوبی و اروپا برای زیبایی استفاده می‌شود. در سن 30 سالگی سطح اکسیژن پوست افت می کند و 25 تا 50  درصد آن تا 40 سالگی کم می شود. هنگامی که پوست به اندازه کافی اکسیژن دریافت نمی کند بیشتر به علائم پیری مانند لک های پوستی، آکنه، قرمزی، افتادگی و شل شدن و چروک های پوستی مبتلا می شود. وجود گاز CO2 در هر بافتی باعث تحریک بیشتر شدن جریان خون و به وجود آمدن مویرگ های جدید و بیشتر شدن بازسازی و تولید بیش تر تارهای کلاژن و الاستین در آن ناحیه می‌شود.

بعد از تزریق اول در بافت چربی با به وجود آوردن آسیب ناشی از فشار و ضربه سلول ‌های چربی را شکننده می کنند و بیشتر شدن جریان خون در رگ ها باعث بیشتر شدن اکسیژن در محل و دفع بهتر چربی می‌شود که این گاز برای سلول‌ های چربی سمی و کشنده است و باعث تخریب آن ها می‌شود. دو اتفاق در اثر وجود گاز CO2 در بدن اتفاق می افتد که یکی افزایش غلظت گاز در جریان خون است که باعث گشاد شدن رگ و افزایش جریان خون می شود و یکی دیگر این که در ریه ها یک اتفاق به نام اثر BOHR اتفاق می افتد و تفاوت غلظت گاز CO2 در یک طرف غشا سلولی و هموگلوبین باعث تبادل این گاز با اکسیژن می‌شود.

در ناحیه تزریق وجود گاز CO2 باعث تشکیل رگ های کوچک خونی و بیشتر شدن اکسیژن می‌شود و هر دو مورد در بافت چربی باعث تجزیه چربی های ناشی از اکسیده شدن می‌شود و بیشتر شدن فشار بافتی ناشی از حضور CO2 باعث یک سلسله فعالیت ها به شکل آبشاری می شود که نتیجه آن ها تجزیه چربی است. در موارد دیگر افزایش جریان خون و تشکیل مویرگ های جدید باعث تولید سلول ها و تار های کلاژن و الاستین و جوان سازی در ناحیه تزریق می شود.

کربوکسی تراپی چیست ؟

کربوکسی تراپی چگونه عمل می کند ؟

کربوکسی تراپی تزریق کمی دی اکسید کربن در زیر پوست برای تجزیه رسوبات چربی و تحریک تولید کلاژن است. این درمان دوره نقاهت ندارد و یک جلسه درمانی می تواند بین 15 دقیقه تا 1 ساعت زمان نیاز داشته باشد. کربوکسی تراپی CO² را در زیر سطح پوست تزریق می کند و بدن این اتفاق را به عنوان کمبود اکسیژن می نامد و با تامین اکسیژن و مواد مغذی به ناحیه تحت درمان به آن پاسخ می دهد و با بهتر شدن گردش خون  باعث ترمیم سلول ها می شود. این بیشتر شدن غلظت اکسیژن باعث بهتر شدن احتباس آب یا تورم در ناحیه تحت درمان می شود.

این بیشتر شدن جریان خون تولید کلاژن را تحریک می کند که باعث صاف شدن چین و چروک ها و کم شدن  تیرگی زیر چشم و تحریک رشد مو می شود و از این طریق باعث تاثیرات پوستی می شود. با قرار گیری صفحه های بیشتری از کلاژن عادی بر یکدیگر کلاژن پایدارتری به وجود می آید. برای کم شدن حجم چربی ها گاز گرم با حجم زیاد را به عمق لایه چربی وارد می کنند که باعث شکستن سلول های چربی و تحریک تشکیل عروق جدید و جوان سازی می شود. برای کم شدن سلولیت روش درمانی تخلیه لنفاوی، گردش خون را در ناحیه تحت درمان بیشتر می کنند و باعث کم شدن تجمع سم هایی که علت اصلی به وجود آمدن سلولیت است می شود.

با ورود این گاز به درون درم چربی سطحی که باعث به وجود آمدن منظره ای شبیه به سطح پنیر می شود را تجزیه می کند و سطح کلاژن پوستی را تحریک می کند. همه این ها باعث بهتر شدن بافت و ظاهر سلولیت یا حالت پرتقالی پوست می شود. برای از بین رفتن علائم کشیدگی پوست قدیمی و جدید این تنها روش درمانی است که کلاژن شکسته را ترمیم می کنند و برای همه انواع پوست هیچ خطری ندارد. کربوکسی تراپی باعث تشکیل کلاژن جدید می شود و باعث ضخیم شدن پوست می شود تا ظاهر آن که دارای علائم کشیدگی است بهتر شود و ماده زمینه ای کلاژن بازسازی شود.

کاربرد های کربوکسی تراپی

کربوکسی تراپی می تواند کاربردهایی در پزشکی داشته باشد که در ادامه با این کاربرد ها آشنا می شوید :

 • از بین رفتن تیرگی و چروک‌های دور چشم
 • بهتر شدن انعطاف پذیری و درمان شل شدگی و افتادگی پوست
 • جوان سازی قسمت های متفاوت بدن مثل گردن و پشت دست
 • از بین رفتن چین و چروک‌های صورت
 • بهتر شدن و درمان شل شدگی و افتادگی پوست
 • درمان استرچ مارک یا ترک‌های پوستی ناشی از حاملگی یا چاقی
 • از بین رفتن آثار پیر پوستی و جوان سازی پوست
 • بهتر شدن نتیجه لیپوساکشن
 • کم شدن سلولیت و چربی‌های موضعی
 • از بین رفتن جای زخم و آثار آکنه
 • موثر در درمان ریزش مو

برای آشنا شدن با مدت ماندگاری کربوکسی تراپی به سایت مربوطه مراجعه فرمایید.

تعداد جلسات کربوکسی تراپی چقدر است ؟

تعداد جلسات درمانی کربوکسی تراپی به ناحیه استفاده و مشکلی که دارید بستگی دارد. برای از بین رفتن چربی های موضعی 8 تا 10 جلسه درمانی نیاز است. این جلسات هر هفته یا یک هفته در میان صورت می گرد و امکان دارد چند جلسه درمانی سالانه لازم باشد. برای درمان سلولیت و پوست پرتقالی 6 تا 10 جلسه درمانی کافی است و این جلسات با فواصل 1 یا 2 هفته برگزار می شود. جوان سازی پوست به 4 تا 8 جلسه درمانی نیاز دارد که 3 تا 4 هفته یک بار انجام می شود. برای سیاهی زیر چشم 4 تا 8 جلسه به صورت 2 هفته تا 4 هفته در میان لازم است. برای درمان ترک های پوستی به 4 تا 10 جلسه درمانی نیاز است که ماهی یک بار انجام می شود.

آیا گاز کربن دی اکسید سمی است ؟

کربن دی اکسید گازی است که درون بدن تولید می شود. این گاز محصول طبیعی روش های سوخت و ساز بدن است که در خون ما وجود دارد و توسط ریه ها دفع می شود. در واقع کربن دی اکسید سمی نیست و باعث مرگ سلول ها یا آسیب دیدن بافت نمی شود.

درمان نواحی بدن با کربوکسی تراپی

از کربوکسی تراپی برای درمان ناحیه های بدن می توان استفاده کرد و می توان مشکلات پوستی را از بین برد. در ادامه به آن می پردازیم :

کربوکسی تراپی زیر چشم :

یکی از کاربردهای کربوکسی تراپی کم شدن کودی و تیرگی زیر چشم است. دکتر آجایا کاشیاپ یک پزشک پلاستیک در دهلی نو در یک پرسش و پاسخ گفته است عدم اکسیژن رسانی مناسب به پوست پلک تحتانی باعث می شود که پوست آبی رنگ دیده شود. او گفت با تزریق کمی گاز دی اکسید کربن به ناحیه هایی آسیب دیده جریان خون بیشتر می شود و شبکه های مویرگی بهتر می شود.

کربوکسی تراپی برای جای جوش :

در کربوکسی تراپی جای زخم ها و جای جوش ها و افتادگی پوست کربوکسی تراپی با هدف سریع تر بهتر شدن انجام می شود. دکترJamé Heskett پزشک نیویورک گفت این درمان روند بهتری را از اول شروع می کند و گردش خون را در ناحیه تحت درمان بیشتر می کند. بعضی از پزشکان می گویند ترکیب کربوکسی تراپی با تزریق پلاسمای غنی از پلاکت و میکرونیدلینگ می تواند نتیجه بهتری داشته باشد.

کربوکسی تراپی شکم و پهلو :

کربوکسی تراپی به عنوان یک جایگزین برای جراحی لیپوساکشن برای کم شدن چربی استفاده می شود. نکته ای که در این درمان اهمیت زیادی دارد  این است که نتیجه این درمان برای لاغری دائمی نیست. کربوکسی تراپی برای شکستن سلول های چربی استفاده می شود. اگر به دنبال یک روش دائمی برای لاغری همیشگی هستید بهتر است به فکر روش های دیگری باشید.

کربوکسی تراپی ترک پوستی :

کربوکسی تراپی ترک پوستی یکی از بهترین و کم هزینه ترین روش های درمان ترک پوستی است. این جراحی  باعث ایجاد مویرگ های جدید در ناحیه تحت درمان می شود. این جراحی باعث بیشتر شدن گردش خون و مقدار مواد مغذی و اکسیژن در ناحیه ای که استریا دارد می شود. این اتفاق باعث کلاژن سازی و ترمیم پوست در ناحیه های ترک حاملگی می شود.

درمان نواحی بدن با کربوکسی تراپی

چه احساسی در طول درمان دارید ؟

روش درمان بدون درد است و نیاز به داروهای بی‌حسی ندارد. اگر که آستانه درد شما پایین باشد از کرم‌های بی‌حس کننده هم می توان استفاده کرد. امکان دارد شرایط عجیبی را تجربه کنید برای مثال در زمان کربوکسی تراپی زیر چشم احساس می‌کنید که چشم شما پف کرده است. درمان ترک‌های پوستی بدون درد است زیرا پوست دچار ترک و قابلیت‌های حسی عادی را ندارد. امکان دارد احساس فشار یا خارش کنید که بین 5 تا 10 دقیقه بعد از تزریق از بین می رود. درمان اسکارها و جای زخم درد ندارد زیرا بافت زخم فاقد اعصاب درد است.

کربوکسی تراپی برای درمان سلولیت و چربی‌های موضعی دست، شکم و پا شرایط خودش را دارد. در این موارد گاز بیشتری به بافت چربی مورد هدف تزریق می‌شود و آن‌ها را باد می کنند. امکان دارد کمی احساس فشار در ناحیه تحت درمان داشته باشید. درباره دست احساس شما شبیه وقتی است که می‌خواهند فشار خون شما را اندازه بگیرند. زیرا خون رسانی به این قسمت بیشتر می شود. ناحیه‌ی تحت درمان تا 24 ساعت آینده گرم می شود و امکان دارد احساس سوزن سوزن شدن خفیفی داشته باشید.

چه مواقعی نمی توان از کربوکسی تراپی استفاده کرد ؟

بعضی از افراد کاندیدای مناسبی برای کربوکسی تراپی نیستند و نمی توانند از آن استفاده کنند این افراد عبارتند از :

 • مشکلات انعقاد خون
 • بیماری‌های بافت پیوندی
 • بارداری یا شیردهی
 • عفونت پوستی
 • دیابت کنترل نشده
 • بیماری‌های تنفسی حاد
 • آمبولی ریه که تازه اتفاق افتاده باشد
 • بیماری‌های قلبی عروق کنترل نشده یا حاد

هزینه کربوکسی تراپی

برای اینکه از هزینه های کربوکسی تراپی اطلاع داشته باشید لازم است از یک جلسه مشاوره استفاده کنید. هزینه کربوکسی تراپی به ناحیه تحت درمان و کلینیک انتخاب شده و تعداد جلسات مورد نیاز بستگی دارد و این هزینه ها متفاوت است.

مراقبت های بعد از کربوکسی تراپی :

برای اینکه نتیجه مناسبی از کربوکسی تراپی بگیرید باید مراقبت هایی را انجام دهید. در ادامه با مراقبت های بعد از کربوکسی تراپی آشنا می شوید :

 • سعی کنید تا 72 ساعت از آفتاب گرفتن و حضور در گرمای زیاد خودداری کنید.
 • از حرکت یا ماساژ منطقه تحت درمان خودداری کنید.
 • اگر تورم دارید سعی کنید به صورت رو به بالا و کمی با ارتفاع بخوابید.
 • از مصرف الکل و نمک خودداری کنید زیرا باعث تورم بیش از اندازه می شود.
 • تا 24 ساعت سعی کنید از فعالیت های سنگین مانند ورزش پرهیز کنید.
 • از کمپرس سرد برای کم شدن تورم استفاده کنید.

کربوکسی تراپی چه عوارض و خطراتی دارد ؟

یکی از عوارض کربوکسی تراپی کبود شدن محل تزریق است. این عوارض برای ناحیه های زیر چشم اتفاق نمی افتد. کبودی هنگامی رایج است که دست و پاها تحت کربوکسی تراپ قرار می گیرند. بعضی از عوارض هم هستند که اگر اتفاق بیفتند تا چند ساعت بعد از جلسه درمانی از بین می رود. که این عوارض درد خفیف در ناحیه تزریق و احساس درد در زیر پوست است.

کربوکسی تراپی چه مزایایی دارد ؟

در کربوکسی تراپی نیازی به بیهوشی نیست و نمی توان آن را جزو عمل های جراحی دانست. این روش مورد توجه اکثر افراد قرار گرفته است و می توان این دو عوامل را جز مزایای کربوکسی تراپی دانست. برای درمان سلولیت استفاده از روش کربوکسی تراپی می تواند موثر ترین راه درمان و ایمن ترین روش نسبت به روش های درمان باشد.

هزینه کربوکسی تراپی :

واکنش افراد به انجام عمل کربوکسی تراپی متفاوت می باشد، از همین رو نمی توان به طور دقیق زمانی مشخصی برای طول درمان در نظر گرفت. در بعضی افراد تنها با انجام یک بار کربوکسی تراپی، سیاهی و پف زیر چشم از بین خواهد رفت و درمانی موفقیت آمیز خواهند داشت، اما در عده ای دیگر با توجه به مکانیسم متفاوت بدنشان زمان طول درمان طولانی تر خواهد بود و باید طی چند جلسه کربوکسی تراپی، سیاهی های دور چشم از بین برود.

از عواملی که در میزان هزینه کربوکسی تراپی موثر خواهند بود می توان به عوامل زیر اشاره کرد:

ژنتیک:

میزان جلساتی که برای فرد متقاضی باید در نظر گرفت برای کامل کردن دوره طول درمان.

عوامل محیطی:

همه افراد جامعه با توجه به محیط و آب و هوایی که در آن زندگی می کنند، پوستی متفاوت دارند در نتیجه درمان هر پوست با توجه به نوع آن متفاوت خواهد بود.

میزان گازی که باید در عمل کربوکسی تراپی تزریق شود:

مقدار این گاز در افراد مختلف با صلاحدید پزشک متخصص متفاوت خواهد بود.

تعداد جلسات درمانی:

مقدار جلساتی که فرد متقاضی به آن احتیاج دارد برای کامل کردن طول درمان.

تمامی مواردی که در بالا قید شد در تعیین هزینه کربوکسی تراپی زیر چشم موثر هستند؛ پس برای همه نمی توان هزینه ای یکسان در نظر گرفت و هر شخص با توجه به موارد بالا هزینه ای متفاوت خواهد داشت. برای اطلاع دقیق در خصوص هزینه های کربوکسی تراپی می توانید با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

هزینه کربوکسی تراپی

کربوکسی تراپی برای چه کسانی مناسب است؟

درمان کردن مشکلات پوستی با ماده دی اکسید کربن در قسمت های متفاوت بدن تاثیرگذار است و بسیاری از معضلات پوستی را درمان می کند. در کل کربوکسی تراپی در رفع بسیاری از مشکلات از جمله استفاده می شود و توسط دکتر زیبایی توصیه می شود.

 • کسانی که اطراف چشم شان سیاهی دارند که این روش موجب افزایش اکسیژن رسانی می شود.
 • افرادی که دارای کیسه های زیر چشم هستند که کربوکسی تراپی با سفت کردن پوست و کاهش چربی بهتر می کند.
 • اشخاصی که چین و چروک و خطوط ریز پیرامون چشم شان دارند و در صورت استفاده از این روش، کلاژن تولید می شود و خطوط کاهش می یابد.
 • کسانی که در ناحیه پیشانی و ابرو افتادگی و شل شدگی دارند که روش کربوکسی تراپی باعث سفت شدن این ناحیه و تقویت ابرو می شود.
 • افرادی که دارای چین و چروک دور لب اند که در صورت تحریک کلاژن، این مشکل بهبود می یابد.
 • اشخاصی که افتادگی گونه دارند و با کمک تزریق دی اکسید کربن چربی کاهش یافته و گونه سفت می شود.
 • کسانی که می خواهند اسکارهای آکنه شان درمان شود.
 • افرادی که به دنبال درمان سلولیت و ترک های پوستی هستند.

آیا کربوکسی تراپی همراه روش های دیگر قابل انجام است؟

در پاسخ به این سوال باید گفته بله. در برخی موارد می توان این روش را با روش دیگری ترکیب کرد تا به بهترین نتایج دست یافت. در ادامه آن ها را برای شما ذکر خواهیم کرد :

 • تزریق گاز دی اکسید کربن به درون ترک های پوست محرکی برای ساخت کلاژن است و سبب کوچک شدن و تغییر حالت آن می شود. انجام دادن روش میکرونیدلینگ و کربوکسی تراپی با نتایج بسیار خوبی همراه است.
 • اگر از کربوکسی تراپی برای تغییر شکل بدن استفاده شود، ممکن است مواد حل کننده چربی همراه با دی اکسید کربن جهت تخریب اکثر چربی تزریق شود.
 • نتایج ناهموار یکی از عوارض رایج لیپوساکشن می باشد که با کربوکسی تراپی رفع می شود.
 • کربوکسی تراپی در راستای درمان ریزش مو مورد استفاده قرار می گیرد که این روش می تواند با مزوتراپی جهت تحریک رشد مو با تزریق فاکتورهای رشد و پپتیدها ترکیب گردد.

کلام آخر

قبل از انجام کربوکسی تراپی از افراد با تجربه کمک بگیرید و سعی کنید بهترین کلینیک و بهترین پزشک را انتخاب کنید. ممنون از این که تا آخر مقاله هزینه کربوکسی تراپی همراه ما بودید. نظرات و پیشنهادات خود را با ما درباره هزینه کربوکسی تراپی در میان بگذارید.

1/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *