بهترین مرکز تزریق ژل در تهران

امروزه به دلیل بالا رفتن سن و همچنین عوامل محیطی افراد بسیاری به سراغ تزریق چربی می روند اما از عوارض تزریق چربی به صورت کاملا بی خبر هستند ، همان طور که گفتیم با  افزایش سن چین و چروک هایی به وجود می آید که با گذشت زمان هم بیشتر خواهند شد و این موضوع موجب شده که بسیاری از افراد اعتماد به نفس آن ها بسیار کمتر شود و به همین دلیل جوان سازی و زیبایی پوست آن ها از مواد بسیار مهم می باشد و افراد باید به دنبال روش هایی برای جوان سازی و از بین بردن چین و چروک های خود باشیم .

روش های بسیاری برای جوان سازی صورت در افراد وجود دارد که یکی از رایج ترین روش ها تزریق چربی به صورت می باشد که این روش برای افرادی که سن آن ها بین 18 تا 60 سال می باشد مناسب می باشد ، این تزریقات توسط پزشکان متخصص جراحی زیبایی و پلاستیک صورت می گیرد ، در ادامه قصد داریم شما را با عوارض تزریق چربی به صورت آشنا کنیم ممنون می شویم ما را تا آخر این مقاله همراهی کنید .

تزریق چربی به صورت چگونه انجام می شود ؟

همان طور که در بالای مقاله گفته شد این روش از جمله روش هایی حجم دهی و برطرف کننده چین و چروک می باشد که طرفداران بسیاری را نیز دارد ، این روش زیبایی تحت عنوان پیوند چربی هم در بین پزشکان و افراد شناخته می شود که چربی را از یک ناحیه از بدن خود فرد به ناحیه دیگر انتقال می دهند ، تزریق چربی به صورت به شکلی است که از مواد های حجم دهنده در این روش استفاده نمی شود بلکه از چربی بدن خود فرد مراجعه کننده برای تزریق چربی استفاده می شود ، به همین خاطر است که این روش موجب شده که کمترین عوارض را برای افراد داشته باشد .

در این روش زیبایی از نقاط مختلف بدن مانند ران پا ، شکم و پشت بازو که چربی های اضافه دارند برداشت چربی صورت می گیرد که برای برداشت این چربی ها از بدن دو راه وجود دارد که لیپوماتیک و لیپوساکسن یکی از این دو راه می باشد ، روش لیپوساکشن قدمت بیشتری در چربی های بدن دارد و امروزه هم این روش هنوز هم استفاده می کنند ، برداشت چربی به روش لیپوساکشن بیشتر برای برخی از افرادی که توده های چربی بسیاری دارند مورد استفاده قرار می گیرد .

پزشک جراح پلاستیک برداشت چربی ها را از نقاط گرفته شده انجام می دهد ، چربی ها برداشت شده را طی آزمایش هایی که چربی ها را از خون و سلول های آسیب دیده برداشت می کنند و بعد چربی های مورد تایید را برای تزریق چربی به نقاط بدن مخصوصا در صورت تزریق می شود . این روش زیبایی ممکن است برای افراد عوارضی مانند کبودی ، تورم ، سلولیت ، خونریزی و ایجاد زخم را به همراه داشته باشد .

تزریق چربی به صورت چگونه انجام می شود ؟

اما یک روش دیگر برای برداشت چربی ها استفاده می شود که روش لیپوماتیک می باشد ، در این روش زیبایی بر خلاف روش گفته شده قبلی از دستگاه های پیشرفته برای برداشت چربی ها استفاده می شود که این دستگاه ها به شکلی کارایی دارند که در زمان کمتری چربی های قابل توجهی از بدن افراد جداسازی می شود .

عوارض تزریق چربی به صورت

اگر بخواهیم درباره عوارض تزریق چربی به صورت به طور کلی صحبت کنیم باید بگوییم که این روش زیبایی کاملا مورد اطمینان می باشد و عوارضی را برای افراد به همراه ندارد اما با وجود این که ممکن است عوارضی را داشته باشید در ادامه شما را با عوارض احتمالی تزریق چربی به صورت آشنا خواهیم کرد با ما همراه باشید .

 • ایجاد عفونت
 • از بین رفتگی بافت و عصب
 • واکنش به موارد های بی حسی
 • لخته شدن خون در زیر پوست افراد
 • تغییر در رنگ پوست
 • تورم
 • کبودی
 • به وجود آمدن زخم
 • آمبولی
 • نبود تقارن در تزریق چربی

احتمال به وجود آمدن عوارض های نام برده شده برای افراد بسیار کم می باشد ولی با رعایت نکردن برخی از نکات گفته شده این عوارض ممکن است که برای شما رخ دهد ، از جمله نکاتی که باید برای جلوگیری از این عوارض به وجود آمده رعایت شود توصیه های قبل و بعد از تزریق چربی می باشد ، این عوامل تاثیر بسیاری بر روی عوارض احتمالی تزریق چربی داشته و با انجام صحیح مراقبت های قبل و بعد از درمان به بهبود هر چه سریع تر و بدون عوارض تزریق چربی کم بسیاری می کنید .

افراد بهتر است که در تمامی جلسه های مشاوره خود با پزشک متخصص خود شرکت کرده باشد و به تمامی نکات هایی که پزشک جراح برای شما شرح می دهد توجه بسیاری را داشته باشید ، همچنین این نکته را به یاد داشته باشید که افرادی که دارای بیماری و شرایط خاصی هستند افراد مناسبی برای انجام تزریق چربی زیر چشم نمی باشند ، همچنین از جمله افرادی که نمی توانند این روش را انجام دهند را می توان به افرادی که به بیماری های خود ایمنی ، HIV ، ایدز و همچنین خانم های شیرده و باردار اشاره کرد .

محدودیت های مربوط به انجام این روش برای افراد بسیار زیاد است و از آن جایی که این چربی ها از بدون خود فرد بیمار گرفته می شود پزشک زیبایی تجهیزات لازم و مواد را برای آماده سازی چربی ها به نقاط خواسته را داشته باشد . تجربه پزشک جراح زیبایی در این زمینه بسیار مهم می باشد به این دلیل که پزشک متخصص باید بداند که چربی را باید به کجا تزریق کند و به بافت های خونی هیچ آسیبی را نرساند . به طور کلی عوارض تزریق چربی به صورت را بیشتر به دو دوره کوتاه مدت و بلند مدت تقسیم می کنند که در ادامه شما را با آن ها آشنا خواهیم کرد .

عوارض تزریق چربی به صورت

دوران کوتاه مدت این عوارض شامل موارد زیر می شود : 

وجود هر تورم و درد بعد از تزریق چربی به صورت که با مصرف مسکن ها و استفاده از کمپرس ها می تواند آن ها را تا حدودی کمتر کند ، جمع شدن مایعات  سرم ها در محلی که چربی ها از آن گرفته می شود که البته برای پیشگیری از ایجاد این عوارض استفاده از دارو های ضد انعقادی خون ، مسکن و دارویی هایی که از خانواده آسپرین هستند ، آسپرین به افراد پیشنهاد می شود .

آمبولی یکی از عوارض بسیار نادر این روش زیبایی است که امروزه استفاده از کانوله های غیر نوک تیز ایجاد این عوارض بسیار کمتر می باشد ، به وجود آمدن عفونت که دارای علائمی مانند درد ، تب ، تورم و ترشحات چرکی در نواحی تزریق چربی می باشد ، برای جلوگیری از این عوارض رعایت شرایط استریل برای افراد توصیه می شود .

عوارض بلند مدت تزریق چربی :

تشکیل کیست های چربی و توده های نکروتیک از بافت های چربی به دلیل تزریق بیش از اندازه از چربی در یک ناحیه در یک موضع به وجود می آید که برای پیشگیری از این عوارض باید تزریق چربی در لایه های مختلف صورت انجام شود .

خطرات انتقال چربی به پوست صورت 

همان طور که در بالای مقاله گفته شد عوارض انتقال چربی به بدن افراد بسیار کمتر است و چون چربی ها از بدن خود فرد بیمار گرفته می شود اما یک سری از عوارض های احتمالی در تزریق چربی در افراد وجود دارد .

عوارض تزریق چربی به صورت شامل موارد زیر می شود :

 • به طور کلی خطرات مربوط به تزریق چربی بسیار کمتر است اما تمامی افراد بیمار ممکن است تورم و درد را تجربه کنند .
 • به وجود آمدن حساسیت و یا آلرژی نسبت به دیگر مواد مربوط به بی حسی های استفاده شده .
 • تغییر رنگ دائمی به دلیل پارگی رگ های خونی در محل های درمان
 • لختگی خون در محل اهدا و یا درمان

در چه شرایطی نباید تزریق چربی را انجام ندهیم ؟

 • اگر مشکلاتی مانند انعقاد خون دارید و یا از دارو های ضد انعقادی استفاده می کنید نباید این روش زیبایی را انجام دهید .
 • اگر اختلالاتی مانند متابولیسم چربی دارید .
 • اگر دارای بیماری های شدید داخلی می باشید  و
 • داشتن عفونت های حاد و یا نارسایی ارگان های داخلی بدن افراد
 • اگر سابقه بیماری ترومبز ورید های عمقی و یا آمبولی ریوی دارید این روش برای شما پیشنهاد نمی شود .
 • تزریق چربی برای افرادی که به شدت لاغر می باشند و دائم نوسانات وزنی دارند اصلا توصیه نمی شود .
 • افرادی که دیابت کنترل نشده دارند و یا سیستم ایمنی بدن آن ها بسیار ضعیف می باشد .
 • افراد بیماری که به ۹ HIV مبتلا می باشند .

دلیل سرعت برداشت لیپوماتیک این موضوع می باشد که این دستگاه ارتعاشاتی را دارد که موجب جداسازی راحت آن ها می باشد و همچنین این روش در مقایسه با لیپوساکشن عوارضی مانند کبودی ، خونریزی و دیگر موارد را برای افراد به همراه ندارد ، همچنین این روش زیبایی هزینه کمتری را نسبت به راهکار های اول دارد .

کاربرد تزریق چربی

به طور کلی تزریق چربی به تمامی نقاط بدن افراد تزریق می شود ، این موضوع کاملا به بدن شما بستگی دارد که کدام یک از مناطق بدن خود را برای تزریق چربی انتخاب کنید و قصد دارید مشکلات آن قسمت را به طور کامل برطرف کنید ، تزریق چربی بیشتر در مناطقی مانند باسن ، سینه ها ، گودی چشم ، خطوط به وجود آمده در صورت ، دست ، گونه ، لب ها ، پا و واژن تزریق می شود .

تمامی این نقاط ها برای از بدن چین و چروک و همچنین افزایش حجم دهی مورد استفاده قرار می گیرد ، یکی از مشکل ترین قسمت های تزریق چربی به صورت و گودی چشم ها می باشد ، به این دلیل که انجام این کار بسیار زمان بر می باشد و به حساسیت بسیار بالایی نیاز دارد ، گودی چشم ها هم دارای پوستی نازک می باشند که برای این تزریق ها باید پزشک جراح تجربه کافی را در این زمینه داشته باشد .

مزوتراپی پوست چیست ؟

چه زمانی تزریق چربی به صورت انجام می شود ؟

این روش زیبایی برای برای افراد انجام می شود که میزان چین و چروک در صورت کمی عمیق تر بوده و با دیگر روش های زیبایی این مشکل قابل درمان نمی باشد ، در این زمان پزشک متخصص زیبایی برای افراد تشخیص می دهد که نحوه عمل باید به چه شکلی باشد ، به طور کلی کاربرد تزریق چربی به شرح زیر می باشد  :

 • حجم دهی به لب های بالا و پایین و همچنین برجسته کردن چانه ها و گونه ها
 • پر نمودن چین و چروک های اطراف دهان و همچنین زیر بینی
 • محو نمودن زخم ها و چاله ها به دلیل وجود جوش و آکنه
 • برطرف نمودن افتادگی و شلی پوست در افراد سن بالا
 • جوان سازی پوست صورت

افراد بهتر است که برای تزریق چربی به صورت خود حتما با پزشک جراح مشورت داشته باشید تا بهترین روش درمانی به شما معرفی شود ، همچنین معمولا برخی از پین و چروک های صورت نیازی به تزریق چربی ندارند و از طریق دیگر روش های ساده با طور کامل از بین می روند .

مراقبت های قبل از تزریق چربی

افراد برای این که خود را آماده انجام تزریق چربی به هر ناحیه از بدن خود کنند یک سری از کار ها را باید انجام دهید و یک سری از کار هایی را نباید به هیچ وجه انجام دهید ، زمانی که شما به یک کلینیک و یا مرکز تخصصی پوست و مو مراجعه می فرمایید یک جلسه مشاوره با پرستار دارید تا بررسی های لازم پزشکی و همچنین آزمایشات لازم برای شما انجام شود، سپس باید مراقبت هایی که بر اساس شرایط شما ممکن است که ایجاد شود ارائه می شود ، در ادامه شما را با برخی از مراقبت های صورت آشنا کنیم با ما همراه باشید .

 • ممکن است که نیاز داشته باشید عکس هایی برای قبل از عمل زیبایی خود تهیه فرمایید که این عکس ها برای مقایسه های بعدی بسیار مفید واقع شده است ، با تماشای چنین عکس هایی شما در اولین روز ها بعد از انجام تزریق چربی متوجه تفاوت هایی در ظاهر خود می شوید ، همچنین این تصاویر اولیه به پزشک جراح برای انجام بررسی های هر چه بیشتر برای رساندن افراد به یک نتیجه دلخواه بسیار مفید می باشد .
 • حداقل به مدت 6 هفته قبل از عمل زیبایی خود نباید سیگار بکشید تا یک نتیجه بهتر از این عمل زیبایی داشته باشید ، سیگار برای سلامتی بدن کاملا مضر می باشد و شما زمانی به بهترین نتیجه خود بعد از تزریق چربی خواهید رسید که یک بدن سالم داشته باشید . همچنین علاوه بر این مصرف دخانیات ممکن است که بر روی دقیق شدن خون تاثیر بسیاری را گذاشته باشد و حداقل به مدت یک هفته قبل از انجام عمل زیبایی خود باید مصرف الکل را کنار بگذارید ، مصرف زیاد الکل نتیجه نهایی عمل زیبایی شما را به خطر بی اندازد.
 • از به وجود آمدن زخم در بدن مخصوصا در نواحی که باید برداشت چربی و تزریق در آن انجام شود کاملا محافظت می کند.
 • دارو های ضد التهابی و غیر استروئیدی مانند آسپرین را نباید به هیچ وجه مصرف کنید ، مکمل های ویتامین و … را در صورتی که مصرف می کنیم حتما باید با پزشک جراح خود در میان بگذارید به این دلیل که ممکن است برخی از این موارد موجب افزایش خونریزی در زمان انجام عمل جراحی شود.
 • قبل از انجام این عمل زیبایی و برداشت چربی ها از بدن خود حتما باید حمام کنید زیرا تا چند روز نمی توانید به حمام بروید .
 • حتما یک نفر را همراه خود داشته باشید تا بعد از عمل جراحی و تا یک روز بتواند کنار شما باشد.
 • شما باید یک رژیم غذایی مناسب را انتخاب کنید ، مصرف زیاد برخی از ویتامین هات برای انجام بهتر این عمل جراحی و سپری شدن دوران ریکاوری برای شما بسیار مهم است.
 • از هر دارویی که از آن استفاده می کنید را بهتر است قبل از شروع این عمل جراحی با پزشک جراح خود این موضوع را حتما در میان بگذارید ، مخصوصا اگر از دارو های استروئیدی و یا سرکوب کننده سیستم ایمنی خود را حتما مصرف کنید که اهمیت این موضوع بسیار مهم و ضروری می باشد .
 • هیدراته بودن بدن فرد متقاضی از اهمیت بسیاری بالایی در کمتر شدن عوارض جانبی احتمالی و کاهش دوره های ریکاوری بیمار خواهد داشت ، به همین خاطر به افراد توصیه می شود که در روز های قبل از تزریق چربی و خود آن روز حتما سعی کنید تا مایعات و نوشیدنی که بیشتری را در برنامه غذایی خود داشته باشید.
 • بسیار بهتر است که قبل از رفتن به یک کلینیک از دوست و یا آشنای خود بخواهید که شما را در روز انجام این عمل همراهی کند تا در صورتی که نیاز بود در مسیر بازگشت به خانه شما را همراهی کند، همچنین برای اطمینان بیشتر بهتر است که از او بخواهید که به مدت یک یا دو روز در کنار شما باشد.

انتقال چربی بهتر است یا ژل ؟

هم چربی و هم ژل به عنوان فیلر برای حجم دهی به صورت استفاده می شود مزایای تزریق چربی به صورت بر ژل این است که چون چربی از سلول های بدن است هیچ واکنش نا خواسته یا واکنش آلرژی در صورت اتفاق نمی افتد و سلول هایی که بعد از دو ماه در صورت باقی می ماند، باقی خواهد ماند. برعکس در تزریق ژل حدود 9 ماه بعد از تزریق اکثر ژل ها جذب خواهند شد همچنین در مواقعی ممکن است که عوارض آلرژی و حساسیت به تزریق ژل در صورت اتفاق بیفتد. البته تزریق ژل در مواردی که احتیاج به تغییرات کم و جزئی در صورت داشته باشیم به دلیل آسانتر بودن قابل انجام است ولی در مواردی که تغییرات بیشتر و حجم دهی زیادتر در صورت داشته باشیم مسلما تزریق چربی بر ژل ارجح است.

انتقال چربی بهتر است یا ژل ؟

نکات مراقبتی بعد از تزریق چربی

پس از آن که تزریق چربی به پایان رسید، می بایست به برخی توصیه و نکات مهم توجه نمایید که این نکات در این بخش از مقاله شرح داده خواهند شد :

 • شما می بایست قسمتی را چربی قرار است به آن تزریق شود را فشار یا ماساژ ندهید. از انجام این کار به مدت 7تا 10 روز اجتناب کنید.
 • شما باید تقریبا تا مدت 14 روز از گن برای قسمتی که چربی برداشته شده است استفاده نمایید.
 • در صورت بروز تورم و کبودی در پوست، کاملا طبیعی است و بعد از گذشت بازه زمانی کوتاهی رفع می شود.
 • تا یک شبانه روز بعد از تزریق کردن چربی، می توانید از کرم ضد آفتاب و کرم های آرایشی استفاده نمایید.
 • شما روز نخست پس از تزریق چربی نباید دوش بگیرید و اما از دومین روز، استحمام مانعی ندارد. در هنگام حمام کردن می بایست به آرامی قسمتی که چربی تزریق شده است را بشویید.
 • شما باید تا 3 هفته از استحمام های طولانی مدت، رفتن به سونا و فضاهای گرم اجتناب کنید.
 • تا بیست روز نخست پس از تزریق، از قرار گرفتن در معرض نور مستقیم آفتاب پرهیز نمایید.
 • در صورتی که جهت تزریق کردن چربی مستلزم برش هستید، هر برش کمتر از 1 میلی متر می باشد که در بازه زمانی بسیار کوتاه بهبود می یابد و جای هیچ گونه زخمی قابل مشاهده نخواهد بود.

تزریق چربی به صورت چه مزایایی دارد؟

تزریق چربی نیز مانند سایر روش های زیبایی و درمانی از مزایا و فواید زیادی برخوردار است که این مزایا موجب جلب نظر مردم شده است. این مزایا به شرح زیر اند :

جوانسازی و حجم دادن به پوست صورت : تزریق کردن چربی به پوست صورت جزو روش هایی است که سبب بهتر شدن حالت و حجم صورت می شود. با افزایش یافتن سن، میزان چربی صورت کمتر می شود که این مسئله باعث ایجاد خطوط متعدد و کاهش یافتن زیبایی و شادابی صورت می شود. با تزریق چربی به صورت می توان حجم را بازیابی کرد.

ماندگاری بالا : چربی که به پوست صورت تزریق شده است، ماندگارتر و پایدارتر از سایر روش های استفاده شده است. از این رو، دیگر لزومی به تزریق کردن زیاد و مکرر چربی نیست.

خطر عوارض را کاهش دهید : چربی استفاده شده جهت تزریق به پوست صورت، از بدن شخص استخراج می شود که سبب کاهش یافتن میزان خطرات عوارض و واکنش های بد حاصل از این روش می شود.

کاربرد فراوان : لازم به ذکر است که تزریق چربی به صورت کاربردهای متعددی دارد که شامل جوانسازی صورت، پرکردن خطوط و چین و چروک صورت، رفع عیوب صورت مانند فرورفتگی ها و … است.

زمان نقاهت کوتاه : تزریق کردن چربی به صورت از دوران زمان نقاهت کوتاهی برخوردار است و مثل سایر روش های مورد استفاده برای زیبایی، مستلزم گذراندن دوره نقاهت طولانی نیست.

اسکارهای فرو رفته را از بین می برد : در صورتی که چربی به صورت تزریق می شود نیز می تواند در از بین بردن اسکارهای فرو رفته تاثیرگذار باشد. اگر که چربی به بخش مورد نظر تزریق شود، می تواند حجم آن را بیشتر کند و ناحیه اسکار را صاف تر و طبیعی تر کند.

روش غیر تهاجمی و ایمن : تزریق چربی تکنیکی غیرتهاجمی و امن است که با استفاده از این روش می توان جهت رفع عیوب صورت اقدام کرد. زیرا در این تکنیک، هیچ برشی بر روی صورت به وجود نمی آید و از این رو روشی بی خطر در نظر گرفته می شود.

صورت را لیفت می کند : از دیگر فوایدی که تزریق چربی به پوست صورت دارد، می توان به لیفت صورت اشاره کرد. در صورتی که پوست شما شل و آویزان است، می توانید از این تکنیک جهت لیفت آن استفاده نمایید.

کلام آخر 

از این که ما را تا آخر مقاله عوارض تزریق چربی به صورت همراهی کردید از شما سپاس گزاریم همچنین اگر نظر و یا پیشنهادی در این زمینه دارید ممنون می شویم که با ما نیز در میان بگذارید .

4.7/5 - (4 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *