تلفن مشاوره: 09120434397

تلفن کلینیک : 02188787439-02188201505

آدرس :تهران، ونک، گاندی جنوبی، خیابان 21 ، پلاک23

 

 

مراقبت بعد از تزریق ژل لب

مراقبت بعد از تزریق ژل لب

مراقبت بعد از تزریق ژل لب

اگر که قصد دارید بعد از تزریق ژل لب نتیجه قابل قبولی را داشته باشید باید به مراقبت بعد از تزریق ژل لب توجه بسیاری را داشت باشید ، پزشک متخصص زیبایی که مواد پر کننده را به لب های شما تزریق می کند در بسیاری از مواقع شما را با مراقبت بعد از تزریق ژل لب آشنا خواهد کرد تا مطمئن شوید که یک روند درمانی موثری و بی خطری را خواهید داشت .

باید این نکته را بدانید که علائم بعد از تزریق فیلر و یا همان پر کننده در هر فردی متفاوت می باشد و نکاتی که در ادامه این مقاله نوشته ایم به هیچ وجه نمی تواند جای توصیه های پزشک جراح شما را بگیرد ، به طور کلی تزریق ژل به لب ها یک روش موثر ، ایمن و بدون درد سر برای جوانسازی صورت افراد می باشد ، این روش زیبایی یک روز غیر تهاجمی و کاملا مقرون به صرفه برای افراد می باشد و این روش هیچ نیازی به بی هوشی عمومی ندارد و دوره های درمان یا ریکاوری برای افراد بسیار آسان می باشد ، به عنوان یک فرد متقاضی تزریق ژل به لب باید از مراقبت بعد از تزریق ژل لب اطلاعات کافی را داشته باشید ، اگر این روش زیبایی را انجام داده اید و یا قصد انجامش را دارید خواندن این مقاله به شما توصیه می شود .

بسیاری از افرادی که به کلینیک و یا مراکز درمانی و زیبایی مراجعه می کنند و کار هایی مانند تزریق ژل لب ، هایفوتراپی صورت ، تزریق بوتاکس را انجام می دهند و بعد از گذشت مدتی گله مند هستند که تمامی کار هایی که انجام داده اند به حالت اولیه خود برگشته و برای مثال حالت لب و ترکیب صورت آن ها حتی بعد از انجام این روش ها دوباره برگشته است ، در ادامه قصد داریم شما را با مراقبت بعد از تزریق ژل لب آشنا کنیم ممنون می شویم که ما را تا آخر این مقاله همراهی کنید .

مراقبت های قبل از تزریق ژل لب

در ادامه شما را با مراقبت های قبل از تزریق ژل به لب ها آشنا خواهیم کرد با ما همراه باشید .

 • افراد بهتر است که قبل از انجام هر کاری پزشک زیبایی آن ها معاینات بالینی و دقیقی را از لب آن ها داشته باشد تا میزان عوارض به دلیل تزریق ژل به حد بسیار زیادی کمتر شود .
 • پزشک متخصص زیبایی باید به نکات مهم زیبایی تسلط کاملی را داشته باشد تا با توجه به زوایای صورت و تناسب محل دقیق ژل را برای افراد تعیین کند .
 • همچنین مارک و برند ژل مورد نظر را بهتر است خودتان مشخص کنید و بهتر است برای داشتن بهترین نتیجه از بهترین برند موجود در بازار استفاده نمایید ، به این دلیل که در غیر این صورت می توانید اثرات بهتری را بر روی زیبایی لب ها و سلامتی خود برجای بگذارید .
 • پزشک زیبایی متخصص و با تجربه برای تزریق ژل به لب های خود حتما انتخاب کنید و بدانید که این مسئله برای شما بسیار مهم است که می تواند یک نتیجه خوب را برای شما داشته باشد .
 • به افراد توصیه می شود که قبل از انجام این عمل زیبایی از میزان هزینه های این عمل جراحی زیبایی حتما با خبر شوید و با برنامه ریزی کامل و یک پیش بینی این عمل زیبایی را انجام دهید تا بعدا به مشکلی برنخورید .
 • فرد بهتر است که قبل از انجام این روش زیبایی از توقعاتی که بعد از تمام شدن عمل جراحی از خود دارید را با پزشک زیبایی خود حتما در میان بگذارید .

مراقبت های قبل از تزریق ژل لب

مراقبت بعد از تزریق ژل لب

حتما سعی کنید نواحی تزریق شده خود را تا آن جایی که می توانید بی حرکت نگه دارید و اگر در سطح پوست شما برآمدگی را حس کردید می توانید آن ناحیه را به خوبی ماساژ دهید ، همچنین با توجه به ژل استفاده شده در لب های شما ممکن است که احساس کنید که پوست شما کمی سفت تر از قبل شده است که در بسیاری از مواقع با گذشت دو هفته این احساس به طور کامل برطرف خواهد شد و پوست دوباره نرمی خود را به دست می آورد ، در ادامه قصد داریم شما را با مراقبت بعد از تزریق ژل آشنا کنیم ممنون می شویم که با ما همراه باشید .

 • آرایش و یا اصلاح صورت بعد از گذشت یک هفته برای شما مجاز می باشد ، همچنین بلافاصله بعد از تزریق ژل به نواحی مختلف صورت خود افراد مجاز به آرایش و اصلاح صورت خود نمی باشند و معمولا فرد بعد از گذشت مدت زمان یک هفته می توانید صورت خود را آرایش و یا اصلاح کنید ، همچنین بعد از تزریق ژل لب به جز تمامی نواحی صورت می توانید آرایش کنید و از کرم های ضد آفتاب نیز استفاده کنید .
 • شما باید با شوینده های ملایم نواحی تزریق شده صورت خود را بشویید ، برای جلوگیری از عفونت در نواحی تزریق شده بهتر است که نواحی تزریق را تمیز و خشک نگه دارید ، برای شست و شوی نواحی تزریق شده باید از شوینده های ملایم مخصوص پوست استفاده نمایید تا تحریکات پوستی شما و التهابات به طور کامل از بین برود و یا به حداقل خود برسد ، برخی از شوینده ها ممکن است که موجب تحریک پوست و یا التهاب شوند .
 • گرم و یا سرد شدن محل های تزریق ژل اثرات درمانی را برای شما کاهش می دهد ، قبل از بر طرف شدن عوارض مانند تورم و کبودی ، قرمزی نباید آن محل را گرم نگه دارید ، پس باید از رفتن به سونا ، آفتاب گرفتن ، سولاریوم ، جکوزی و حمام گرفتن حتما پرهیز نمایید ، سرمای شدید هم اثرات درمانی را برای شما کاهش می دهد و عوارض شدید تری را برای شما به همراه خواهد داشت ، به همین خاطر فعالیت هایی مانند برف بازی ، اسکی ، پاتیاژ و شنا در آب سرد برای شما ممنوع می باشد ، کمی صبور باشید که عوارض های به وجود آمده به طور کامل بر طرف شوند و بعد از آن به انجام فعالیت های خود بپردازید .
 • فعالیت و ورزش های فیزیکی سنگین را برای مدت کوتاهی حتما کنار بگذارید ، همچنین بسیاری از افرادی که اقدام به تزریق ژل به لب های خود می کنند بعد از تمام شدن درمان از کلینیک ها مرخص می شوند و بعد از روز بعد به فعالیت های خود می توانید ادامه دهید ، با این وجود انجام ورزش و یا فعالیت های سنگینی را به مدت 2 هفته برای شما ممنوع می باشد ، زیرا انجام این فعالیت ها موجب افزایش شدت تورم و کبودی در افراد می شود ، همچنین در صورتی که شما یک ورزشکاری حرفه ای هستید حتما باید در زمینه زمان شروع فعالیت های خود با پزشک جراح خود صحبت کنید .
 • توصیه های پزشک جراح را باید در رابطه با انجام ماساژ ها را حتما جدی بگیرید ؛ بعد از تزریق ژل به ناحیه های خاص مانند تزریق ژل به لب و یا سینه و همچنین تزریق ژل به باسن برای توزیع یک نواخت ژل در نواحی تزریق و همچنین جلوگیری از جمع شدن خون مردگی و گلوله گلوله شدن ژل پزشک متخصص زیبایی انجام ماساژ های خاصی را به شما توصیه می کند ، لازم است که فرد بیمار نسبت به انجام این ماساژ ها حتما توجه داشته باشد که آن ها را حتما طبق دستورالعمل های پزشک انجام دهید .
 • خوابیدن بر روی صورت خود را بعد از تزریق ژل به لب برای شما کاملا ممنوع می باشد ، در صورتی که ژل را به بخش های مختلف صورت شما تزریق شده باشد ، افراد باید به این نکته توجه داشته باشید که در روز های اول بعد از انجام تزریق ژل از خوابیدن بر روی صورت خود حتما پرهیز نمایید ، خوابیدن بر روی صورت شما موجب فشار به نواحی تزریق شده و همچنین کاهش در کیفیت درمان شما می شود ، به افراد توصیه می شود که حتما صاف و رو به بالا بخوابند .
 • پوشیدن یک لباس مناسب بعد از تزریق ژل در نتیجه درمانی شما بسیار موثر می باشد ، با توجه به نواحی تزریق ژل بعد از گذشت جلسات درمانی فرد باید مراقب پوشش خود حتما باشد ، برای مثال در تزریق ژل به سینه های خود برای این که ژل تزریق شده به خوبی در نواحی مورد نظر مستقر شود ، فرد بیمار بعد از گذشت مدتی بعد از تزریق ژل خود باید از گن های فشرده و یا سوتین های ورزشی استفاده کنند و یا بعد از انجام این روش زیبایی به باسن نباید شلوار های تنگ بپوشید ، پوشیدن شلوارک و یا شلوار های تنگ موجب تمرکز در ژل در یک نقطه و به هم ریختن فرم باسن شما می شود .

نکته مهم : باید این موضوع را بدانید که 98 درصد از آسیب های پوستی مانند چین و چروک و همچنین لکه های پوستی به دلیل قرار گرفتن در معرض نور خوشید به وجود می آید ، شما با استفاده از کرم های ضد آفتاب برای محافظت از سلامت پوست خود و همچنین جلوگیری از پیری بسیار مهم است . این نکته را به یاد داشته باشید که هر 4 ساعت یک بار باید کرم ضد آفتاب خود را حتما تمدید کنید ، همچنین بهتر است که از کرم های ضد آفتاب با SPF بالای ۳۰ استفاده نمایید .

مراقبت بعد از تزریق ژل لب

ساعات اولیه بعد از تزریق ژل لب

افراد بلافاصله بعد از تزریق ژل به لب ها ممکن است که کمی کبودی ، قرمزی ، تورم و یا حساسیت به لمس و یا خارج را در مجاورت محل های تزریق خود احساس نمایید ، شما باید از ماساژ دادن ، خاراندن و همچنین دست زدن به نواحی تزریق شده خود خودداری فرمایید ، این عوارض برای افراد کاملا طبیعی هستند و بیشتر به مدت چند ساعت و یا حداکثر به مدت چند روز این عوارض به طور کامل برطرف می شوند ، اگر علائم گفته شده بیشتر از 3 روز در صورت شما بافی باقی ماند حتما باید با کلینیک مورد نظر خود تماس حاصل فرمایید .

معمولا افراد بعد از تزریق ژل لب خود احساس دردی نمی کنند و یا درد بسیار خفیفی را دارند ، برای بهتر شدن درد خود نباید از دارو هایی مانند آسپرین و یا دارو های ضد التهابی غیر استروئیدی مانند ژلوفن و یا ایبوپروفن استفاده نمایید ، مصرف این دارو ها باعث کبودی و خونریزی در شما می شود ، به جای آن ها می تواند از آستامینفون نیز استفاده نمایید .

 • برای رفع کبودی از کمپرس آب سرد استفاده کنید : معمولا تزریق ژل لب برای افراد یک درمان کم عارضه می باشد ، اما مانند دیگر درمان های زیبایی در این روش نیز فرد بیمار برخی از عوارض را مشاهده می کند ، یکی از عوارض بسیار مهم آن کبودی است ، استفاده از کمپرس سرد به کمتر شدن کبودی در این نواحی کمک بسیاری می کند ، همچنین علاوه بر این ها معمولا پماد ها و کرم های حاوی عصاره گیاه آرنیکا و با استفاده از مکمل های پروملائین هم در کمتر شدن کبودی بسیار موثر هستند ، همچنین استفاده از عصاره آرنیکا برای از بین بردن کبودی در تمامی کشور ها مرسوم می باشد و بدون نسخه پزشک نیز می توانید آن را از دارو خانه ها تهیه نمایید .

پزشک متخصص با مشاهده کامل شرایط فرد مراجعه کننده ممکن است که پماد ها و یا دارو هایی را برای بهبود هر چه سریع تر عوارض برای افراد تجویز کند ، در برخی از مواقع کلینیک ها و یا مراکز زیبایی همراه با توصیه های ضروری خود دارو های لازم را نیز در اختیار افراد بیمار قرار می دهند ، حتما ضروری است که فرد بیمار در استفاده از این دارو ها توجه و دقت لازم را داشته باشد ، همچنین افراد بیمار با انجام مراقبت بعد از تزریق ژل لب می توانند این عوارض را به حداقل خود برسانند .

تغذیه مناسب بعد از تزریق ژل

افراد مراجعه کننده باید قبل از رفع بی حسی لب های خود از خوردن و یا آشامیدن خودداری کنند ، اثرات بی حسی بعد از انجام تزریق ژل به لب ها برای مدت کوتاهی بر روی افراد باقی می ماند و با توجه به این موضوع که در این کدت زمان لب ها بی حس هستند بهتر است که افراد از خوردن و آشامیدن خودداری فرمایند ، زیرا در چنین شرایطی امکان گاز گرفتگی در افراد وجود درد و گاز گرفتگی لب ها اثرات نا مطلوبی را بر نتیجه درمان افراد دارد .

 • نوشیدن مقدار کافی آب برای افراد شما بسیار ضروری است : بعد از تزریق ژل به لب های خود وجود آب کافی در بدن برای دست یابی به بهترین نتیجه از این روش زیبایی بسیار ضروری می باشد ، ترکیب بسیاری از ژل ، امروزه از اسید هیالورونیک می باشد ، هیالورونیک اسید یک ماده قندی می باشد که در برخی از بافت های بدن مانند پوست و غضروف ها وجود دارد ، این ماده از جذب آب حجیم تر می شود و به حالت ژله ای در می آید ، کمبود آب در بدن افراد بر روی عملکرد ژل و همچنین فیلر های پوستی تاثیر بسیاری می گذارد .
 • بعد از تزریق ژل به لب های خود باید به تغذیه خود توجه بسیاری داشته باشید : معمولا به افراد مراجعه کننده توصیه می شود که افراد بعد از تزریق ژل به لب های خود از رژیم غذایی با کربوهیدرات بالا که شامل جو دو سر ، سیب زمینی و لوبیا استفاده کنند ، در تزریق ژل به لب ها به مدت یک هفته بعد از تزریق ژل لب باید از خوردن غذا های داغ و یا نوشیدن مایعات داغ حتما پرهیز نمایید ، غذا های داغ ماندگاری اثرات ژل را به طور کامل کاهش می دهد .
 • استعمال دخانیات و همچنین مصرف الکل موجب افزایش التهاب و تورم در افراد می شود : معمولا به افراد مراجعه کننده توصیه می شود که حداقل به مدت 1 هفته بعد از تزریق ژل به لب ها از نوشیدنی های الکی و همچنین مصرف دخانیات بپرهیزند ، استفاده از این موارد احتمال التهاب و تورم را در افراد افزایش می دهد ،همچنین لازم است که فرد بیمار چند روز قبل از انجام درمان خود استفاده از الکل و دخانیات را به طور کامل متوقف کند .

تغذیه مناسب بعد از تزریق ژل

نکات مهم بعد از تزریق ژل

همان طور که می دانید امروزه پیشرفت های بسیاری در حوزه پزشکی از جمله درمان های زیبایی برای افراد صورت گرفته است که پیشرفت های حاصل در درمان های زیبایی شامل تجهیزات و امکانات ، تکنیک های درمانی و مواد مورد استفاده می باشد. برای اینکه افراد از مزایای این پیشرفت ها در حوزه درمان های زیبایی بهره مند شوند، لازم است که شرایط زیر فراهم باشد:

 • افراد باید برای درمان خود به کلینیک های مجهز و تخصصی مدرن مراجعه فرمایند .
 • درمان باید توسط پزشک متخصص زیبایی و با دانش لازم صورت گیرد .
 • مواد مورد استفاده از مانند فیلر ها و ژل ها باید استاندارد و مرغوب باشند .
 • این روش درمانی انتخاب شده باید متناسب با شرایط فرد باشد .
 • باید به مراقبت بعد از تزریق ژل لب توجه داشته باشید .

کلام آخر 

از این که ما را تا آخر مقاله مراقبت بعد از تزریق ژل لب همراهی کردید از شما سپاس گزاریم همچنین اگر نظر و یا پیشنهادی در این زمینه دارید ممنون می شویم که با ما نیز در میان بگذارید .

اشتراک گذاری :

دیدگاه خود را بنویسید

اینستاگرام آوینا

جدیدترین نمونه کارها

ساعت کاری کلینیک

شنبه تا پنجشنبه - 8:00 - 20:00

ایران تهران ونک

گاندی جنوبی، خیابان 21 ، پلاک23