تزریق چربی به صورت

شاید برای شما هم سوال باشد که تزریق چربی به صورت چگونه است ؟ تزریق چربی به صورت به روشی انجام می شود که در ان چربی از شکم و نواحی بدن فرد گرفته شده و به صورت تزریق می شود. هدف از این روش اضافه کردن حجم صورت، لب ها، باسن یا دستها می باشد. باعث می شود نمای آن پرتر و جوانتر به نظر برسد. تزریق چربی می توان کلیه فرورفتگی صورت و بعضی از انواع اسکار ها را پر کرده باعث بهبود آنها می شود. تزریق چربی ایجاد پری و برآمدگی، باعث از لیفت در بافت صورت می شود. و همینطور ممکن است به تنهایی یا همراه با لیفت صورت با ابرو انجام شود.

تزریق چربی به صورت

زیبا بودن و زیبا دیده شدن از گذشته بسیار مورد توجه همه قرارگرفته است، به خصوص مورد توجه خانم ها قرار گرفته است، یکی از روش های جدیدی که امروزه مورد استفاده قرار گرفته و از آن می توان به زیبایی چهره زیبا بودن اندام کمک کرد، تزریق چربی می باشد.و همینطور عوامل بسیار زیادی در کاهش حجم چربی زیر پوست موثر اند. که با این روش می توان بافت های چربی از دست رفته را جبران کرد. یکی از روش های موثر در جوان سازی پوست و جبران بافت های از دست رفته را جبران کرد. تزریق چربی در واقع به انتقال چربی از نقطه ای از بدن که دارای حجم بیشتری از چربی می باشد به نواحی که نیازمند افزایش حجم می باشند.

تزریق چربی به صورت

برداشتن چربی از نواحی مختلف بدن

در مرحله اولیه تزریق چربی ابتدا نواحی از بدن که چربی زیادی دارد را توسط پزشک جراح مشخص می شود، برای این کار از سورن بسیار ظریف عمل لیپوساکشن صورت می گیرد. این روش با ظرافت بسیار زیادی صورت می گیرد، تا به بافت های چربی و بافت های اطراف آن وارد نشود. و یک باور غلطی که وجود دارد در مورد برداشتن چربی در بین مردم وجود دارد این است که تصور می کنند بعد از برداشتن چربی ناحیه مورد نظر لاغر تر می شود، و واقعیت این گونه نیست و پزشک متخصص تنها بخش بسیار کمی از چربی ناحیه را بر می دارد.

مزایا استفاده از چربی به صورت

 • عوارض تزریق چربی کم و بعد از تزریق چربی به پوست ، امکان جا به جایی و حرکت در زیر پوست وجود ندارد.
 • چربی های استخراج شده را می توان به مدت یک سال نگهداری کرد و برای استفاده  های بعدی نگهداری کرد.
 • این روش نسبت  به سایز روش های زیبایی نبسبتا ارزان تر است.
 • نتیجه آن بلافاصله پس از تزریق ظاهر می شود.
 • در این روش چون چربی های برداشته شده از خود فرد است و مایع خارجی در آن استفاده نشده، سازگاری داشته و عوارض نامطلوبی ندارد.
 • این روش از امنیت بالایی برخوردار بوده و طبیعی و غیر آلرژیک است.
 • ماندگاری چربی ها از بسیاری از پرکننده ها بیشتر است .
 • بعد از تزریق چربی به صورت، شخص بلافاصله می تواند به انجام کارهای روزمره خود بپردازد.

عوارض تزریق چربی

آماده سازی بافت چربی قبل از انتقال امری زمان بر در مقایسه با پر کننده های پوستی که از قبل بسته بندی شده اند.

آیا تزریق چربی دائمی است یا نه، با وجود اینکه انتقال چربی ماندگاری طولانی‌تری نسبت به پرکننده‌ های پوستی دارد با این حال هزینه بیشتری دارد.

برای اضافه سازی، ممکن است به چند جلسه نیاز دارید تا اندازه سینه یا کفل مطلوب خود را بدست آورید.

اینها سه مزایا و سه معایب اصلی هستند که باید هنگام انتقال چربی در نظر گرفته شوند. اگر تمایل دارید بر آنچه که منحصر به فرد به شماست تمرکز کنید، لطفا با جراح پلاستیک زیبایی خود مشاوره کنید.

عوارض تزریق چربی

ماندگاری چربی کم است ؟

جواب این سوال منفی است، یعنی برعکس تزریق چربی ماندگار ترین پرکننده است،  اما علت آنکه مردم چنین تصوری دارند، معمولا به بیمار توضیح داده نمی شود که ممکن است برای رسیدن به نتایج قابل قبول نیاز به چند مرحله تزریق چربی است، زیرا تزریق چربی یک نوع پیوند چربی است، یعنی سلول ها از یک محل برداشته شده، و به محلی که دچار کمبود است تزریق می شود. تزریق چربی مانند هر پیوندی امکان قبول پیوند صد درصد نمی تواند باشد، در مطالعات مختلف مشخص شده است که بین 30 تا 70 درصد سلول های چربی زنده می ماند. حال اگر 30 درصد سلول ها زنده بماند بیمار نیاز به جلسات بیشتر دارد، 70 درصد زنده بماد بیمار ممکن است از یک جلسه تزریق هم رضایت داشته باشد، اما هر مقدار سلولی که زنده بماند و در محل باقی بماند معمولاً سال های سال ماندگاری خواهد داشت.

کاندید مناسب برای تزریق چربی

 • شخص از نظر روانی و جسمانی سالم باشد.
 • انتظارات واقع بینانه داشته باشند.
 • از روش های دیگر درمانی آگاهی داشته باشد.
 • افرادی که دچار چین و چروک، افتادگی یا اسکار در ناحیه صورت هستند.
 • نیاز به تزریق در چند ناحیه از صورت داشته باشد.
 • فرد درجاتی از پری و برجستگی و نمای جوان صورت خود را از دست داده باشد.
 • فرد منطقه‌ای برای برداشت چربی داشته باشد.

کاندید مناسب برای تزریق چربی

نکته :

نکته قابل توجهی که وجود دارد این است که تزریق چربی 100% چین چروک ها، گونه های فرورفته و لب های کوچک در تمامی بیماران نمی شود. و همچنین در بعضی بیماران اثرات تزریق چربی به مدت یکسال باقی می ماند. معمولا چربی ها به آهستگی توسط بدن جذب می شود، و اگر چه میزان جذب متغیر بوده اما در بسیاری از بیماران ممکن است حداقل 50 الی 70% از چربی تزریق شده و در طی شش ماه جذب بدن می شود، و باقی مانده آن به صورت دائم باقی می ماند. و البته افراد با هم متفاوت اند و ممکن است برای برطرف کردن کامل چین چروک و افتادگی پوست تزریق های دو و سه لازم باشد.

کاربرد تزریق چربی

اگر این جراحی برای برطرف کردن چین و چروک های سطحی و بهبود جای جوشها به کار می رود، معمولا ناحیه تزریق سطحی تر است، تا اثر بیشتری از خود بتوان نشان دهد. چربی تزریق شده باعث کلاژن سازی در زیر پوست می شود، و پوستی جوانتر و شاداب تر ه نظر برسد، در سایر مواردی که این عمل برای برطرف کردن چینهای عمیق، برجسته کردن گونه و بزرگ کردن لب ها و حجم دادن به قسمتهای دیگر صورت به کار می رود ناحیه تزریق وسیع تر بوده و از زیر پوست تا قسمتهای عمیق را در بر می گیرد.

محدوده سنی برای تزریق چربی

در این باره که جوانی و میانسالی از چه سنی حساب می شود، سلولهای چربی ما بعد از چه سنی رفتاری متفاوتی از سلول بافت جوانی دارد. به صورت قطعی نمی توان یک عدد را مشخص کرد.  زیرا در افراد مختلف، نتایج متفاوتی را می بینیم. گاهی مشاهده می شود که کیفیت چربی یک فرد 50 ساله بسیار خوب و مانند جوانان است اما در حالی که یک فرد 40 ساله سلول های چربی به راحتی لیز می شود، و علائم پیری نشان می دهد، ولی به صورت کلی می توان گفت که قبل از حدود 45 سالگی، بافت چربی شبیه جوانان است و بعد از این سن، رفتار سلولهای چربی، تغییرات ناشی از سن را نشان می دهند.

آیا تزریق چربی نیاز به بیهوشی دارد ؟

بستگی به روش و به میزان چربی خارج شده از بدن دارد، روش تزریق چربی می تواند تحت بی حسی موضعی یا بیهوشی عمومی انجام شود. و فقط نواحی آسیب دیده بی حس می گردد. اما برای حجم زیادی که چربی استخراج شود بیهوشی عمومی صورت می گیرد. بیهوشی مدرن، بی خطر و موثر است اما برخی خطرات را به همراه دارد. و برای اطلاعات بیشتر می توانید با پزشک متخصص خود در یک جلسه مشاوره بپرسید.

آیا تزریق چربی نیاز به بیهوشی دارد ؟

تزریق چربی در کدام قسمت ها استفاده می شود ؟

یکی از نشانه های پیری در خانم ها و آقایان کاهش حجم صورت و بدن است، با افزایش سن و به دلایل مختلف چربی در بدن تحلیل رود، در نتیجه چین چروک در صورت نمایان شود، و ممکن است صورت و بدن استخوانی به نظر بیایند، به همین منظور پزشکان با برداشتن چربی از یک ناحیه مانند شکم و تزریق آن به سایر نقاط تعادلی را برقرار می کنند. برداشت چربی از بدن خود فرد و تزریق آن در قسمتهای از بدن یکی از شایع ترین روش های جراحی زیبایی می باشد.

زمان تزریق چربی

 • زمانی که بخش های مختلف صورت شما کاهش حجم داشته و یا دچار فرورفتگی شده است.
 • زمانی که می خواهید از یک روش ماندگار تر نسبت به سایر روش های جوان سازی استفاده کنید.
 • زمانی می خواهید دستانتان تپل تر و جوان تر به نظر برسد.
 • زمانی که می خواهید جای اسکار و زخم های بدنتان را بهبود ببخشید.
 • زمانی که می خواهید باسن و سینه شما برجسته و خوش فرم تر به نظر برسد.

مراقبت های بعد از تزریق چربی

 • داروهایی که توسط پزشک برایتان تجویز شده است را به موقع مصرف کنید.
 • در دوران استراحت فعالیت های سنگین انجام ندهید.
 • پانسمان های محل استخراج چربی را تمیز نگهداری کنید.
 • تا چند روز بعد از تزریق به ناحیه تزریق دست نزنید.

برداشتن چربی

از نواحی  باسن و شکم لیپوساکشن انجام می شود، در این مرحله با یک میله به اسم کانولا ایجاد برش های ریز و کوچک صورت می گیرد، طراحی این میله به گونه ای است که کمترین آسیب را به سلول های چربی وارد می کند، روش تزریق چربی علاوه بر حجم دادن به نواحی مورد نیاز یک ویژگی دیگری هم دارد که حجم محل اهدا کننده چربی آن نیز کم می شود. به همین دلیل برای استخراج چربی از آن محل با پزشک خود مشورت کنید.برش های که روی سطح پوست ایجاد می شوند بسیار کوچک هستند و زخمی به جا نمی گذارند، و این زخم ها در محل پنهان ایجاد می شوند،  البته مقدار زخم ایجاد شده بر روی پوست به تکنیک استفاده شده نیز بستگی دارد؛ و اکثر زخم های ایجاد شده در لیپوساکشن، خود به خود از بین می روند.

هزینه چربی به صورت

هزینه تزریق چربی با توجه به مبلغی است که کلینیک یا بیمارستان دریافت می کند، هزینه دستمزد دستیار  و وسایل به کار رفته در زمان جراحی در زمان های مختلف فرق می کند، و نمی توان هزینه ثابتی را برای تزریق چربی مشخص کرد.

مراحل انجام تزریق چربی به صورت

این فرایند تحت سه مرحله توسط بهترین و مجرب ترین جراح و متخصص زیبایی تهران انجام می گیرد.

مرحله اول :

مرحله اول خارج کردن چربی مورد نیاز از قسمت دهنده است که معمولا لایه شکم یا کناره ران است. این کار معمولا با ساکشن انجام می شود.

مرحله دوم :

مرحله دوم آماده سازی چربی کشیده شده است که این کار توسط دستگاه سانترفیوژ انجام می شود و چربی به این روش تغلیظ می شود و در سرنگهای استریل آماده تزریق به صورت می شود.

مرحله سوم :

مرحله سوم تزریق چربی به قسمت های مورد نظر در صورت است. این مراحل تزریق چربی به صورت را هم می شود به طور سرپایی در مطب و با بی حسی موضعی انجام داد و همچنین در اتاق عمل تحت بیهوشی خفیف قابل انجام است. برای اکثر افراد که تحمل طبیعی دارند و از سلامت جسمی برخوردارند تزریق چربی را می شود با بی حسی موضعی در مطب انجام داد ولی افرادی که اضطراب دارند یاکسانی که بیماری هایی مثل فشار خون یا بیماری های قلبی یا بیماریهای طبی دارند بهتر است که تزریق در اتاق عمل و با بیهوشی ملایم انجام شود.

همچنین عمل تزریق کردن چربی را برای افرادی که جراحی دیگری مثل عمل جراحی زیبایی بینی یا عمل پلک به اتاق عمل می آیند هم زمان می توانیم انجام دهیم. تزریق  چربی را تقریبا به همه قسمت های صورت در صورت نیاز میتوان انجام داد. نواحی اطراف چشم، گودی زیر چشم، گونه ها، خط خنده اطراف لب ، ناحیه چانه از شایع ترین مناطقی هست که تحت تزریق چربی قرار می گیرد.

عوارض نادر تزریق چربی 

تزریق کردن چربی به صورت یکی از کم‌ خطرترین روش‌ های جوان سازی پوست محسوب می‌ شود. این روش دارای عوارض بسیار کمی است. این عوارض نیز در صورت رعایت نکردن یکسری نکات قبل و بعد از عمل ممکن است رخ دهند. از این رو رعایت دستورالعمل‌ های مراقبتی می‌ تواند عوارض و معایب این روش را به حداقل برساند. همچنین در رابطه با تزریق ژل نیز رعایت برخی نکات باعث از بین رفتن ورم تزریق ژل به لب می شود. در ادامه به بیان عوارض تزریق چربی می پردازیم:

 ورم و کبودی :

یکی از شایع‌ ترین عوارض تزریق چربی به صورت ایجاد تورم و کبودی است. اما جای نگرانی نیست زیرا موقت است. در هر عملی که بر روی بدن انجام می‌ شود، ممکن است ناحیه مورد نظر دچار التهاب و تورم شود که کاملا طبیعی است. از این رو اگر قصد تزریق چربی به صورت خود را دارید، اصلا نگران و ناراحت برای تورم موقت بعد از آن نباشید. زیرا این مورد با مراقبت و رعایت نکاتی کاملا برطرف می‌ شود.

عدم تقارن در محل تزریق :

اگر پزشک شما از تجربه و تخصص کافی برخوردار نباشد، ممکن است بعد از تزریق توازن لازم در صورت شما ایجاد نگردد. از این رو بهتر است قبل از انجام این عمل تحقیقات کاملی راجب پزشک منتخب خود انجام دهید. شما می‌ توانید برای انجام بهترین عمل تزریق چربی به کلینیک زیبایی دکتر رابط به عنوان یکی از معتبرترین مراکز پوست، مو و زیبایی مراجعه کنید و با خیالی آسوده خدمات تخصصی لازم را دریافت نمایید.

ماندگاری کوتاه :

در صورتی که بعد از عمل میزان فعالیت بدنی خود را کاهش ندهید، ممکن است چربی‌ های تزریق شده به صورت شما ماندگاری کمتری داشته باشند. از این رو استراحت کامل و اصولی بعد از انجام این روش جوان سازی پوست امری حیاتی محسوب می‌ شود.

باقی ماندن جای زخم :

افرادی که قبل از عمل دستورات لازم مانند عدم استعمال دخانیات، عدم مصرف قرص آسپرین، فعالیت بدنی شدید و … را رعایت نمی‌ کنند، ممکن است پوست آنها از آمادگی لازم برای تزریق چربی برخوردار نگردد. از این رو احتمال بروز جای زخم بعد از عمل وجود دارد. همچنین کسانی که دارای آلرژی‌ های مختلف هستند؛ ممکن است بعد از تزریق چربی به صورت دچار اسکار و جوش شوند.

انتقال چربی بهتر است یا ژل ؟

هم چربی و هم ژل به عنوان فیلر برای حجم دهی به صورت استفاده می شود مزایای تزریق چربی به صورت بر ژل این است که چون چربی از سلول های بدن است هیچ واکنش نا خواسته یا واکنش آلرژی در صورت اتفاق نمی افتد و سلول هایی که بعد از دو ماه در صورت باقی می ماند، باقی خواهد ماند. برعکس در تزریق ژل حدود 9 ماه بعد از تزریق اکثر ژل ها جذب خواهند شد همچنین در مواقعی ممکن است که عوارض آلرژی و حساسیت به تزریق ژل در صورت اتفاق بیفتد. البته تزریق ژل در مواردی که احتیاج به تغییرات کم و جزئی در صورت داشته باشیم به دلیل آسانتر بودن قابل انجام است ولی در مواردی که تغییرات بیشتر و حجم دهی زیادتر در صورت داشته باشیم مسلما تزریق چربی بر ژل ارجح است.

انتقال چربی بهتر است یا ژل ؟

تزریق چربی به صورت لاغر چگونه انجام می شود؟

جوانسازی و شادابی پوست صورت با روش تزریق چربی به صورت سرپایی قابل انجام است و شما در روز تزریق به منزل تان می روید. این روش با بیهوشی موضعی یا عمومی انجام می گیرد. چربی از بدنتان استخراج می گردد و جهت جوانسازی پوست صورت، به سایر بخش های بدن از جمله صورت تزریق می شود. چربی اضافی را می توان از هر قسمتی از بدن خارج کرد. شایع ترین قسمت جهت استخراج چربی، شکم و ران ها اند، بنابراین می توان چربی را از ران ها و شکم به بخش های صورت تزریق کرد.

چربی را نوعی پرکننده طبیعی در نظر گرفته میشود که بدن شما نقش اهدا کننده این چربی را دارد و در نتیجه به خود بدن تزریق می گردد، بنابراین خطر انتقال یا رد پیوند وجود ندارد. تزریق کردن چربی به صورت ممکن است که با نتایج بسیار خوب و ماندگاری طولانی مدت همراه باشد. اشخاص بیشتر مواقع درمان پیوند چربی را با دیگر تکنیک های تکمیلی از جمله جراحی پلک یا لیفت صورت به صورت همزمان انجام می دهند تا پوست صورت کاملا جوانسازی شود.

انواع تزریق چربی صورت

چربی به نقاط مختلف صورت قابل تزریق است که در ادامه انواع آن را برای شما عزیزان ذکر خواهیم کرد :

تزریق چربی به زیر چشم

اگر اطراف چشمان شما به علت بالا رفتن سن، قرار گرفتن در معرض نور خورشید و عوامل دیگر تیره می شود، تزریق چربی زیر چشم می تواند تکنیک بسیار خوبی جهت درمان سیاهی دور چشم باشد. در واقع برخی اوقات تشخیص دکتر متخصص این است که جهت رفع و درمان گودی زیر چشم از پرکننده یا ژل کمک می گیرند که ارزانتر هم هستند.

تزریق چربی به گونه

در صورتی که گونه های شما با بالا رفتن سن، مشکلات ژنتیکی و کمتر شدن وزن کوچک تر شده است، تزریق چربی می تواند روش بسیار ایده آلی جهت حجم دادن به گونه های شما و زیبایی بیشتر چهره شما باشد.

تزریق چربی به لب

تکنیک های متعددی جهت بزرگ شدن و حجیم تر شدن لب ها مورد استفاده قرار می گیرد که از آن جمله می توان به تزریق ژل لب، تزریق چربی لب و … اشاره کرد. بسته به نظر وتخصص دکتر متخصص و تصمیم نهایی بیمار می توان از این روش ها برای افزایش حجم لب استفاده کرد.

کلام آخر

در زمان مشاوره اولیه پزشک نتایج مورد انتظار شما را مورد بحث قرار می دهد و یک بررسی کامل از ناحیه مورد نظر انجام می شود. شکل اندازه تناسب های بدن مورد بررسی قرار می گیرد، تا نواحی مطلوب برای برداشت چربی از طریق لیپوساکشن تعیین شوند. و همینطور پزشک مشخص می کند که آیا شما متقاضی خوبی برای لیپوساکشن و تزریق چربی هستید یا خیر. هم چنین ممکن است این درمان را با سایر روش‌های شکل‌دهی بدن و صورت ترکیب کند. عکس‌های پیش از درمان گرفته می‌شوند و هر گونه خطرات بالقوه و عوارض تزریق چربی نیز مورد بحث قرار می‌گیرد. تشکر از شما که تا انتهای این مقاله همراه ما بودید، لطفا انتقادات و پیشنهادات خود را از طریق شماره های گذاشته داخل سایت با ما در میان بگذارید.

3.9/5 - (15 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *