تزریق چربی به صورت

شاید برای شما هم سوال باشد که تزریق چربی به صورت چگونه است ؟ تزریق چربی به صورت به روشی انجام می شود که در ان چربی از شکم و نواحی بدن فرد گرفته شده و به صورت تزریق می شود. هدف از این روش اضافه کردن حجم صورت، لب ها، باسن یا دستها می باشد. باعث می شود نمای آن پرتر و جوانتر به نظر برسد. تزریق چربی می توان کلیه فرورفتگی صورت و بعضی از انواع اسکار ها را پر کرده باعث بهبود آنها می شود. تزریق چربی ایجاد پری و برآمدگی، باعث از لیفت در بافت صورت می شود. و همینطور ممکن است به تنهایی یا همراه با لیفت صورت با ابرو انجام شود.

تزریق چربی به صورت

زیبا بودن و زیبا دیده شدن از گذشته بسیار مورد توجه همه قرارگرفته است، به خصوص مورد توجه خانم ها قرار گرفته است، یکی از روش های جدیدی که امروزه مورد استفاده قرار گرفته و از آن می توان به زیبایی چهره زیبا بودن اندام کمک کرد، تزریق چربی می باشد.و همینطور عوامل بسیار زیادی در کاهش حجم چربی زیر پوست موثر اند. که با این روش می توان بافت های چربی از دست رفته را جبران کرد. یکی از روش های موثر در جوان سازی پوست و جبران بافت های از دست رفته را جبران کرد. تزریق چربی در واقع به انتقال چربی از نقطه ای از بدن که دارای حجم بیشتری از چربی می باشد به نواحی که نیازمند افزایش حجم می باشند.

 

تزریق چربی به صورت

برداشتن چربی از نواحی مختلف بدن

در مرحله اولیه تزریق چربی ابتدا نواحی از بدن که چربی زیادی دارد را توسط پزشک جراح مشخص می شود، برای این کار از سورن بسیار ظریف عمل لیپوساکشن صورت می گیرد. این روش با ظرافت بسیار زیادی صورت می گیرد، تا به بافت های چربی و بافت های اطراف آن وارد نشود. و یک باور غلطی که وجود دارد در مورد برداشتن چربی در بین مردم وجود دارد این است که تصور می کنند بعد از برداشتن چربی ناحیه مورد نظر لاغر تر می شود، و واقعیت این گونه نیست و پزشک متخصص تنها بخش بسیار کمی از چربی ناحیه را بر می دارد.

مزایا استفاده از چربی به صورت

 • عوارض تزریق چربی کم و بعد از تزریق چربی به پوست ، امکان جا به جایی و حرکت در زیر پوست وجود ندارد.
 • چربی های استخراج شده را می توان به مدت یک سال نگهداری کرد و برای استفاده  های بعدی نگهداری کرد.
 • این روش نسبت  به سایز روش های زیبایی نبسبتا ارزان تر است.
 • نتیجه آن بلافاصله پس از تزریق ظاهر می شود.
 • در این روش چون چربی های برداشته شده از خود فرد است و مایع خارجی در آن استفاده نشده، سازگاری داشته و عوارض نامطلوبی ندارد.
 • این روش از امنیت بالایی برخوردار بوده و طبیعی و غیر آلرژیک است.
 • ماندگاری چربی ها از بسیاری از پرکننده ها بیشتر است .
 • بعد از تزریق چربی به صورت، شخص بلافاصله می تواند به انجام کارهای روزمره خود بپردازد.

عوارض تزریق چربی

آماده سازی بافت چربی قبل از انتقال امری زمان بر در مقایسه با پر کننده های پوستی که از قبل بسته بندی شده اند.

آیا تزریق چربی دائمی است یا نه، با وجود اینکه انتقال چربی ماندگاری طولانی‌تری نسبت به پرکننده‌ های پوستی دارد با این حال هزینه بیشتری دارد.

برای اضافه سازی، ممکن است به چند جلسه نیاز دارید تا اندازه سینه یا کفل مطلوب خود را بدست آورید.

اینها سه مزایا و سه معایب اصلی هستند که باید هنگام انتقال چربی در نظر گرفته شوند. اگر تمایل دارید بر آنچه که منحصر به فرد به شماست تمرکز کنید، لطفا با جراح پلاستیک زیبایی خود مشاوره کنید.

ماندگاری چربی کم است ؟

جواب این سوال منفی است، یعنی برعکس تزریق چربی ماندگار ترین پرکننده است،  اما علت آنکه مردم چنین تصوری دارند، معمولا به بیمار توضیح داده نمی شود که ممکن است برای رسیدن به نتایج قابل قبول نیاز به چند مرحله تزریق چربی است، زیرا تزریق چربی یک نوع پیوند چربی است، یعنی سلول ها از یک محل برداشته شده، و به محلی که دچار کمبود است تزریق می شود. تزریق چربی مانند هر پیوندی امکان قبول پیوند صد درصد نمی تواند باشد، در مطالعات مختلف مشخص شده است که بین 30 تا 70 درصد سلول های چربی زنده می ماند. حال اگر 30 درصد سلول ها زنده بماند بیمار نیاز به جلسات بیشتر دارد، 70 درصد زنده بماد بیمار ممکن است از یک جلسه تزریق هم رضایت داشته باشد، اما هر مقدار سلولی که زنده بماند و در محل باقی بماند معمولاً سال های سال ماندگاری خواهد داشت.

کاندید مناسب برای تزریق چربی

 • شخص از نظر روانی و جسمانی سالم باشد.
 • انتظارات واقع بینانه داشته باشند.
 • از روش های دیگر درمانی آگاهی داشته باشد.
 • افرادی که دچار چین و چروک، افتادگی یا اسکار در ناحیه صورت هستند.
 • نیاز به تزریق در چند ناحیه از صورت داشته باشد.
 • فرد درجاتی از پری و برجستگی و نمای جوان صورت خود را از دست داده باشد.
 • فرد منطقه‌ای برای برداشت چربی داشته باشد.

 

کاندید مناسب برای تزریق چربی

نکته :

نکته قابل توجهی که وجود دارد این است که تزریق چربی 100% چین چروک ها، گونه های فرورفته و لب های کوچک در تمامی بیماران نمی شود. و همچنین در بعضی بیماران اثرات تزریق چربی به مدت یکسال باقی می ماند. معمولا چربی ها به آهستگی توسط بدن جذب می شود، و اگر چه میزان جذب متغیر بوده اما در بسیاری از بیماران ممکن است حداقل 50 الی 70% از چربی تزریق شده و در طی شش ماه جذب بدن می شود، و باقی مانده آن به صورت دائم باقی می ماند. و البته افراد با هم متفاوت اند و ممکن است برای برطرف کردن کامل چین چروک و افتادگی پوست تزریق های دو و سه لازم باشد.

کاربرد تزریق چربی

اگر این جراحی برای برطرف کردن چین و چروک های سطحی و بهبود جای جوشها به کار می رود، معمولا ناحیه تزریق سطحی تر است، تا اثر بیشتری از خود بتوان نشان دهد. چربی تزریق شده باعث کلاژن سازی در زیر پوست می شود، و پوستی جوانتر و شاداب تر ه نظر برسد، در سایر مواردی که این عمل برای برطرف کردن چینهای عمیق، برجسته کردن گونه و بزرگ کردن لب ها و حجم دادن به قسمتهای دیگر صورت به کار می رود ناحیه تزریق وسیع تر بوده و از زیر پوست تا قسمتهای عمیق را در بر می گیرد.

محدوده سنی برای تزریق چربی

در این باره که جوانی و میانسالی از چه سنی حساب می شود، سلولهای چربی ما بعد از چه سنی رفتاری متفاوتی از سلول بافت جوانی دارد. به صورت قطعی نمی توان یک عدد را مشخص کرد.  زیرا در افراد مختلف، نتایج متفاوتی را می بینیم. گاهی مشاهده می شود که کیفیت چربی یک فرد 50 ساله بسیار خوب و مانند جوانان است اما در حالی که یک فرد 40 ساله سلول های چربی به راحتی لیز می شود، و علائم پیری نشان می دهد، ولی به صورت کلی می توان گفت که قبل از حدود 45 سالگی، بافت چربی شبیه جوانان است و بعد از این سن، رفتار سلولهای چربی، تغییرات ناشی از سن را نشان می دهند.

آیا تزریق چربی نیاز به بیهوشی دارد ؟

بستگی به روش و به میزان چربی خارج شده از بدن دارد، روش تزریق چربی می تواند تحت بی حسی موضعی یا بیهوشی عمومی انجام شود. و فقط نواحی آسیب دیده بی حس می گردد. اما برای حجم زیادی که چربی استخراج شود بیهوشی عمومی صورت می گیرد. بیهوشی مدرن، بی خطر و موثر است اما برخی خطرات را به همراه دارد. و برای اطلاعات بیشتر می توانید با پزشک متخصص خود در یک جلسه مشاوره بپرسید.

 

آیا تزریق چربی نیاز به بیهوشی دارد ؟

تزریق چربی در کدام قسمت ها استفاده می شود ؟

یکی از نشانه های پیری در خانم ها و آقایان کاهش حجم صورت و بدن است، با افزایش سن و به دلایل مختلف چربی در بدن تحلیل رود، در نتیجه چین چروک در صورت نمایان شود، و ممکن است صورت و بدن استخوانی به نظر بیایند، به همین منظور پزشکان با برداشتن چربی از یک ناحیه مانند شکم و تزریق آن به سایر نقاط تعادلی را برقرار می کنند. برداشت چربی از بدن خود فرد و تزریق آن در قسمتهای از بدن یکی از شایع ترین روش های جراحی زیبایی می باشد.

زمان تزریق چربی

 • زمانی که بخش های مختلف صورت شما کاهش حجم داشته و یا دچار فرورفتگی شده است.
 • زمانی که می خواهید از یک روش ماندگار تر نسبت به سایر روش های جوان سازی استفاده کنید.
 • زمانی می خواهید دستانتان تپل تر و جوان تر به نظر برسد.
 • زمانی که می خواهید جای اسکار و زخم های بدنتان را بهبود ببخشید.
 • زمانی که می خواهید باسن و سینه شما برجسته و خوش فرم تر به نظر برسد.

مراقبت های بعد از تزریق چربی

 • داروهایی که توسط پزشک برایتان تجویز شده است را به موقع مصرف کنید.
 • در دوران استراحت فعالیت های سنگین انجام ندهید.
 • پانسمان های محل استخراج چربی را تمیز نگهداری کنید.
 • تا چند روز بعد از تزریق به ناحیه تزریق دست نزنید.

برداشتن چربی

از نواحی  باسن و شکم لیپوساکشن انجام می شود، در این مرحله با یک میله به اسم کانولا ایجاد برش های ریز و کوچک صورت می گیرد، طراحی این میله به گونه ای است که کمترین آسیب را به سلول های چربی وارد می کند، روش تزریق چربی علاوه بر حجم دادن به نواحی مورد نیاز یک ویژگی دیگری هم دارد که حجم محل اهدا کننده چربی آن نیز کم می شود. به همین دلیل برای استخراج چربی از آن محل با پزشک خود مشورت کنید.برش های که روی سطح پوست ایجاد می شوند بسیار کوچک هستند و زخمی به جا نمی گذارند، و این زخم ها در محل پنهان ایجاد می شوند،  البته مقدار زخم ایجاد شده بر روی پوست به تکنیک استفاده شده نیز بستگی دارد؛ و اکثر زخم های ایجاد شده در لیپوساکشن، خود به خود از بین می روند.

هزینه چربی به صورت

هزینه تزریق چربی با توجه به مبلغی است که کلینیک یا بیمارستان دریافت می کند، هزینه دستمزد دستیار  و وسایل به کار رفته در زمان جراحی در زمان های مختلف فرق می کند، و نمی توان هزینه ثابتی را برای تزریق چربی مشخص کرد.

 

هزینه چربی به صورت

کلام آخر

در زمان مشاوره اولیه پزشک نتایج مورد انتظار شما را مورد بحث قرار می دهد و یک بررسی کامل از ناحیه مورد نظر انجام می شود. شکل اندازه تناسب های بدن مورد بررسی قرار می گیرد، تا نواحی مطلوب برای برداشت چربی از طریق لیپوساکشن تعیین شوند. و همینطور پزشک مشخص می کند که آیا شما متقاضی خوبی برای لیپوساکشن و تزریق چربی هستید یا خیر. هم چنین ممکن است این درمان را با سایر روش‌های شکل‌دهی بدن و صورت ترکیب کند. عکس‌های پیش از درمان گرفته می‌شوند و هر گونه خطرات بالقوه و عوارض تزریق چربی نیز مورد بحث قرار می‌گیرد. تشکر از شما که تا انتهای این مقاله همراه ما بودید، لطفا انتقادات و پیشنهادات خود را از طریق شماره های گذاشته داخل سایت با ما در میان بگذارید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.