تزریق چربی به باسن چه عوارضی دارد ؟

یکی از روش های رایج و پر طرفدار برای بزرگ کردن باسن افراد تزریق چربی به باسن می باشد ، برخی از افراد که قصد انجام این کار را دارند می خواهند بدانند که تزریق چربی به باسن چه عوارضی دارد ؟ این عمل جراحی به لیفت باسن برزیلی هم شهرت دارد ، داشتن یک باسن خوش فرم و متناسب برای بسیاری از بانوان با تمرینات ورزشی برای آن ها غیر قابل دست یافتن می باشد و در چنین شرایطی بهترین کار رفتن به سراغ عمل زیبایی مانند تزریق چربی به باسن می باشد ،اگر قصد انجام این عمل جراحی را دارید باید باید که تزریق چربی به باسن .0چه عوارضی دارد ؟ پس در ادامه شما را با این عوارض ها آشنا خواهیم کرد ممنون می شویم که ما را تا آخر این مقاله همراهی کنید با ما همراه باشید .

تزریق چربی به باسن چیست؟

به طور کلی تزریق چربی به باسن و یا بالا بردن باسن به روش برزیلی یکی از روش های جدید برای تغییر اندازه و شکل باسن می باشد که بدون نیاز به هیچگونه پروتزی صورت می گیرد ، برای انجام این عمل جراحی چربی های اضافی موجود در بدن مانند شکم ، پهلو ، ران و … با یکی از روش های جدید خارج شده و به باسن افراد تزریق می شود .

در صورتی که این عمل جراحی توسط بهترین کلینیک تزریق چربی انجام شود ، چربی های اضافه به صورت یکنواخت از بدن خارج شده و صورت یکنواخت به باسن تزریق می شود تا برای سالیان متمادی ماندگار باشد .

تزریق چربی به باسن چه عوارضی دارد ؟

عوارض عمل تزریق باسن می تواند در محل برداشت و ساکشن و همچنین در قسمت تزریق اتفاق بیفتد ، در این روش جراحی از دو عمل لیپوماتیک و تزریق چربی استفاده می شود و عوارض این دو روش با هم قابل انتظار می باشد ، از جمله عوارض و خطرات بزرگ کردن باسن با استفاده از تزریق چربی شامل موارد زیر می شود .

 

البته این موارد جزو عوارض نادر این عمل می باشد ، البته این موارد نام برده شده جزو عوارض نادر این عمل جراحی می باشد و باید هر فرد کاندید این عمل از آن ها آگاه باشد که در ادامه شما را با آن ها آشنا خواهیم کرد .

تزریق چربی به باسن چه عوارضی دارد ؟

 • ایجاد تورم در محل تخلیه و تزریق چربی
 • کبودی محل برداشت و تزریق چربی
 • حساسیت و واکنش شدید به بیهوشی
 • آسیب به عروق و اعصاب در حین برداشت چربی و لیپوماتیک
 • بی حسی نقاط برداشت و تخلیه
 • احتمال ایجاد عفونت در محل برداشت چربی
 • امکان عدم قرینگی و ناهماهنگی دو طرف باسن
 • احتمال از بین رفتن و جذب سلول های چربی تزریق شده
 • احتمال تجمع مایع زیر پوست محل تخلیه چربی
 • گلوله گلوله شدن محل تزریق در پی تزریق غیر یکنواخت
 • فرورفتگی های غیر طبیعی در قسمت ساکشن چربی به دنبال مهارت ناکافی جراح

ایجاد کبودی و تورم بعد از انجام لیپوماتیک و تزریق چربی همزمان یک امر طبیعی می باشد و در یک زمان کوتاه از بین می رود ، از خطرات بسیار شدید و نادر تزریق چربی به باسن می توان به عارضه آمبولی گرفتگی عروق قلب بر اثر تزریق بیشتر از حد مجاز اشاره کرد که با روش های استاندارد و تجهیزات ایمنی جراحی امروزه به حداقل خود رسیده است .

راه های کاهش عوارض

یکی از روش های کاهش خطرات تزریق چربی به باسن انتخاب بهترین دکتر تزریق چربی می باشد ، زیرا پزشک جراح با مهارت و تجربه بالا می تواند تا حد چشمگیری از عوارض تزریق چربی کاملا جلوگیری کند ، یک دکتر خوب تزریق چربی به باسن را به مقدار استاندارد چربی برای فرم دهی و بزرگ کردن باسن را به خوبی می داند و عمل را با رعایت نکات ایمنی و به روش استاندارد انجام می دهد، حتما به این نکته توجه داشته باشید که برای کاهش هزینه تزریق چربی به باسن سلامتی خود را به هیچ وجه به خطر نیاندازید و در انتخاب دکتر مناسب و با تجربه حتما کوشا باشید ، رعایت مراقبت های بعد از تزریق چربی و توجه نمودن به نکات دوران نقاهت می تواند تا حد چشمگیری از خطرات و عوارض عمل تزریق چربی به باسن افراد جلوگیری کند ، گن های کششی مخصوص بعد از عمل جراحی نقش بسیار زیادی را در کاهش عوارض تزریق چربی دارد و استفاده از آن به افراد حتما توصیه می شود .

مزایای تزریق چربی به باسن

شکل و تناسب باسن افراد تا حد بسیار زیادی توسط ژنتیک تعیین می شود ، چه از نظر ساختار اسکلتی و چه نحوه ذخیره شده چربی ، یک رژیم غذایی سالم و ورزش می تواند برای دستیابی به یک وزن سالم و تقویت ماهیچه ها موثر می باشد ، اما بسیاری از افراد علی رغم سبک زندگی سالم از باسن صاف خود ناراضی می باشند . پس اگر به دنبال یکی از اهدف زیر می باشید می توانید از بالا بردن باسن به روش برزیلی استفاده کنید .

 • شکل دهی به مسیرهای منحنی قسمت پایینی بدن
 • افزایش جذابیت هنگام پوشیدن انواع لباس
 • بهبود تعادل قسمت بالایی و پایینی بدن
 • نتیجه طبیعی برخلاف پروتز
 • رفع افتادگی باسن با مرور سن (در برخی موارد)
 • کم بودن خطر ابتلا به عفونت (در پروتزهای سیلیکونی احتمال ابتلا به عفونت خیلی زیاد است)
 • کاهش خطر پس زدن چربی توسط بدن
 • مدت زمان بهبودی بسیار کمتر نسبت به روش پروتز
 • عدم نیاز به بستری شدن بعد از انجام جراحی (در روش پروتز فرد باید حتما یک شب در بیمارستان بستری شود)
 • خلاص شدن از چربی‌های اضافه بدن

مزایای تزریق چربی به باسن

 

چگونگی انجام تزریق چربی به باسن

برای بزرگ نمودن باسن به روش تزریق چربی معمولا نیاز به انجام 3 مرحله زیر می باشد که در ادامه شما را با آن ها آشنا خواهیم کرد با ما همراه باشید .

 1. برداشتن چربی از بخش‌ های مختلف بدن مانند برداشتن چربی شکم، ران، پهلو و … .
 2. صاف کردن چربی و خالص کردنش برای آماده سازی انتقال
 3.  انجام جراحی و انتقال چربی در برخی از نقاط خاص باسن. برای انتقال چربی ۳ الی ۵ برش کوچک بر روی باسن زده می‌ شود که بعد از جراحی قابل مشاهده نمی باشد .

برای انجام این عمل جراحی نیاز به استفاده از بیهوشی می باشد که بسته به شرایط افراد برخی اوقات به صورت عمومی و برخی اوقات هم به صورت موضعی صورت می گیرد ،در برخی از مواقع مقدار بیشتری از چربی برای تزریق استفاده می کنند چرا که انجام این عمل جراحی احتمال اینکه در صورت جذب چربی سایز باسن کوچک باشد کمتر می باشد .

از این که ما را تا اینجای مقاله تزریق چربی به باسن چه عوارضی دارد ؟ همراهی کردید از شما سپاس گزاریم با ما همراه باشید .

عوارض تزریق چربی کمتر است یا پروتز باسن

برای مقایسه عوارض تزریق چربی به باسن ها با پروتز باید به این نکته حتما توجه داشته باشید که تزریق چربی یک روش طبیعی تر نسبت به پروتز باسن می باشد ،  زیرا چربی بدن خود فرد به باسن او انتقال داده می شود و جسم خارجی داخل بدن افراد قرار نمی گیرد ، در انجام پروتز باسن احتمال جا به جایی و پارگی پروتز ها وجود دارد چرا که نشستن های به مدت طولانی و جا به جایی می تواند این جسم های خارجی را تحت تاثیر خود قرار دهد .

ولی در تزریق چربی به باسن این مشکلات اصلا وجود ندارد ، همچنین خطر پس زدن و عفونت در تزریق چربی خیلی کم تر از پروتز می باشد ، بین دو روش بزرگ نمودن باسن ، تزریق چربی مرسوم تر می باشد ، زیرا هم موجب از بین بدن چربی در نواحی مثل شکم و پهلو می باشد و هم حجم باسن را به میزان دلخواه خود می رساند .

آیا تزریق چربی به باسن یک روش موثر و علمی است؟

بدون شک هر روش و تکنیک عمل جراحی زیبایی که توسط فوق تخصص پزشک جراح پلاستیک و زیبایی صورت می گیرد و مورد تایید مجامع علمی می باشد ، تزریق چربی به باسن هم یک تکنیک کاملا استاندارد و موثر می باشد که توسط جراحان پلاستیک بسیاری در جهان تایید شده است و نتیجه ماندگاری آن برای افراد به اثبات رسیده است .

آیا تزریق چربی به باسن یک روش موثر و علمی است؟

از سال های گذشته تا به امروز مقالات علمی بسیار زیادی در زمینه میزان ماندگاری ، مقدار مناسب تزریق ، شیوه تزریق ، ویژگی های چربی تزریقی و چنین مواردی روی صد ها نفر مورد آزمایش و بررسی های لازم قرار گرفته است ، برای مثال رابرتز و همکاران در سال ۲۰۰۱ در یک پژوهش علمی بر روی 566 نفر تاثیر مناسب تزریق و یا پیوند میکرو چربی به باسن افراد را نشان داده اند ، در این روش جراحی چربی تزریقی هم به صورت عضلانی و هم زیر پوستی به باسن افراد تزریق می شود که نتیجه آن بسیار موفق تر از روش های گذشته بوده است به طوری که تقریبا بین 50 تا 75 درصد از چربی های تزریق شده به باسن در طولانی مدت باقی ماندند و این در حالی است که عوارض جانبی این عمل جراحی بسیار کمتر می باشد .

در پژوهش های دیگری که در سال 2019 توسط دکتر کانسانکائو و همکاران آن انجام شده است نتایج تزریق چربی گلوتئال زیر جلدی به باسن توسط سونوگرافی بررسی شد ، در بررسی های عمل تزریق چربی برای 50 زن مشخص شد که بعد از گذشت یک سال تنها 18 درصد از ضخامت چربی تزریق شده به صورت زیر جلدی کاهش پیدا کرده است که این مطالعه به خوبی ماندگاری روش تزریق چربی نشان داده است .

 

از این دست مطالعات، ده‌ ها مقاله و بررسی علمی وجود دارد که در مجلات معتبر علمی جهان، به ویژه امریکا، چاپ شده اند که همگی به تاثیر و ماندگاری مناسب روش تزریق چربی به باسن در کنار عوارض کم آن ، اشاره کرده‌ اند. با توجه به پیشینه این روش، امروزه می‌ توان با اطمینان خاطر به جراح فوق تخصص زیبایی مراجعه کنید تا به اندام دلخواه خود برسید.

کاندیدای مناسب برای تزریق چربی به باسن

با این وجود که بزرگ نمودن باسن با استفاده از تزریق چربی به عنوان یکی از بهترین روش های شکل دهی در نظر گرفته شده است اما برخی از افراد انتظارات غیر معقولی را از آن ها دارند، به طور کلی افرادی که دارای شرایط زیر می باشند برای انجام این عمل جراحی مناسب می باشند :

 • افرادی که علاقه‌ای به استفاده از روش پروتز باسن ندارند
 • افرادی که پوست باسنشان به اندازه کافی سالم است. (خاصیت ارتجاعی بودن خود را از دست نداده باشد)
 • افرادی که چربی لازم برای خروج از بدن و تزریق را دارند
 • افرادی که قادر به ننشستن برای چند هفته روی باسن خود هستند
 • افرادی که اهل مصرف دخانیان نیستند
 • افرادی که محدوده سنی‎شان بین ۲۵ الی ۵۵ است.

در صورتی که مبتلا به بیماری قلبی، کبدی و یا افسردگی می باشید ، حتما با پزشک خود در این مورد مشورت نمایید.

کاندیدای مناسب برای تزریق چربی به باسن

بیشترین ماندگاری چربی تزریق شده به باسن چقدر است؟

بر اساس تجربیات این روش جراحی ماندگاری بیشتری را دارد و این به این معنی است که سلول های چربی استفاده شده به مکان قبلی خود بر نمی گردد و برای مدت طولانی زنده باقی می ماند ، با این وجود اگر بعد از انجام این عمل جراحی وزن شما نوسانات زیادی را داشته باشد و احتمال اینکه نتیجه مطلوب از بین برود، وجود دارد.

 

ماندگاری چربی تزریق شده به باسن بی شک به عوامل مختلفی بستگی دارد از جمله:

 • محل استخراج چربی، نوع چربی و شیوه فرآوری آن
 • تکنیک و محل دقیق تزریق
 • سبک زندگی هر فرد
 • انجام مراقبت‌های بعد از تزریق
 • ویژگی‌های بدنی هر فرد و دیگر عوامل محیطی

به همین دلیل ماندگاری روش تزریق چربی به باسن در همه افراد یکسان نمی باشد . طبق بررسی های دکتر استیون بیتس نتیجه عمل جراحی تزریق چربی به باسن افراد می تواند تا سال ها ماندگار بماند و اگر به درستی انجام شود و مراقبت های بعد از عمل به خوبی توسط افراد رعایت شود در مرکز جراحی Altos Oaks  دکتر بیتس و همکارانش روی تکنیک های گوناگون تزریق چربی به باسن کار می کنند تا بیشترین نتیجه ماندگاری در این روش را بسنجنند .

بر اساس سال ها بررسی، مشخص شده است که رعایت مراقبت های بعد از عمل طی ۶ ماه در کنار تغییر سبک زندگی و برخی عادات روزمره، روی ماندگاری بالای روش لیفت باسن برزیلی، بسیار موثر است.

کلام آخر 

از این که ما را تا آخر مقاله تزریق چربی به باسن چه عوارضی دارد ؟ همراهی کردید از شما سپاس گزاریم همچنین اگر نظر و یا پیشنهادی در این زمینه دارید ممنون می شویم که با ما نیز در میان بگذارید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.