کاشت ابرو چگونه است؟

در این مقاله قصد داریم در ارتباط با اینکه کاشت ابرو چگونه است؟ صحبت کنیم. یکی از مهم ترین مسائل در زیبایی چهره هر فردی دارا بودن ابرو های زیبا و پر پشت می باشد. امروزه افراد بسیار زیادی از جمله مدل ها و بازیگران و افراد مشهور اقدام به انجام کاشت ابرو طبیعی می نمایند. ابرو های نازک مثل گذشته دیگر جذابیتی ندارد و امروزه ابرو های پر پشت است که بیشتر مورد توجه قرار گرفته است، بنابراین کسانی که دچار کم پشتی و ریزش ابرو هستند بیشتر به کاشت ابرو های طبیعی رو می آورند. اکثر خانم ها بر این باور هستند که با انجام تاتو و هاشور ابرو می توانند ابرو هایشان را مثل گذشته به شکل قبل بر گردانند اما در اصل که هاشور و تاتو ابرو هیچ یک نمی توانند جای ابرو های طبیعی را بگیرد، همین طور معایبی چون مصنوعی بودن ظاهر ابرو، استفاده از رنگ های شیمیایی، محدود بودن مدل های ابرو، درد و خطرات ناشی از انجام ابرو دارا است. همچنین لازم به ذکر است که ابرویی که تتو و یا هاشور شده باشد به هیچ وجه آن را نمی توان پاک کرد و به شکل روز اول آن برگرداند. بنابراین در انتخاب خود دقت فرمایید و قبل از هر گونه  فعالیتی از قبیل موضوعات یاد شده تحقیق کنید.

کاشت ابرو چگونه است؟

ابرو چيست؟

ابرو عضوی از در صورت تشکیل شده از تعدادی مو با خصوصیات زیر:

مو های ابرو دارای زوایای مختلف رشد در هر قسمت آن می باشد این زاویه در تاج بیشترین و در دم آن کمترین است. فاز رویش و ریزش موهای ابرو بسیار کند است چنانچه اگر مویی از ابرو کوتاه شود در آوردن آن و برگشت به حالت اولیه بسیار طولانی است. وظیفه آن حفاظت از چشم در برابر آفتاب و حفاظت در برابر عرق و چربی که از پیشانی به سمت صورت و چانه پایین می آید. یکی از اعضای بسیار مهم در بیان احساسات و ارتباط بر قرار کردن با دیگران.

کاشت ابرو طبیعی ( کاشت ابرو دائمی )

یکی از مهمترین و تاثیر گذارترین ارکان زیبایی در انسان ابرو است که به هر دلیلی نبودن ابرو و کم پشت بودن آن در فرد باعث عدم اعتماد به نفس شخص می شود چرا که ابروی کم و پشت و خالی توجه دیگران را به خود جلب می کند. کاشت ابروی طبیعی ایمن ترین راه حل برای پرپشت کردن ابروها می باشد و به نوعی نقص در ابروهای فرد را برطرف می سازد. با پیشرفت دانش و فناوری هم اینک با کمک پیوند ابرو می توانیم ابرو های پر پشت و طبیعی را داشته باشیم.

کاشت ابرو طبیعی ( کاشت ابرو دائمی )

کاشت ابرو چگونه است؟

ساده بودن روش انجام کاشت ابرو یکی از بهترین جنبه های کاشت ابرو است. صرف نظر از ترمیم جهت پوشش زخم و یا بازسازی کامل ابرو های ضخیم، این روش شامل پیوند در هر جایی شامل 50 تا 400 گرافت در هر ابرو می باشد که هر گرافت شامل یک یا دو مو است.اولین قدم برای این کار طراحی ابرو است تا زیبا و طبیعی ظاهر شود. در تکنیک های FUG یا FUE موهای پیوندی معمولا از پشت سر گرفته می شوند. تصمیم گیری در مورد تکنیک بسته به تراکم موها و شکل ابرو و خواسته مراجعه کننده است که توسط پزشک و خود فرد تعیین می شود. بعضی مواقع موها از قسمت پایین پشت سر به منظور پیوند موهای صاف تر گرفته می شوند. زمانی که پیوند ها توسط تیم تخصصی ( که به طور متوسط بیش از 500 روش کاشت ابرو را پشتیبانی می کنند) زیر میکروسکوپ ها قرار می گیرند، گرافت ها در هر یک از محل های پیوند قرار است، طی چند ساعت بعد، اکثر موها پیوند داده می شوند. سپس ابروها بررسی می شوند، تا اطمینان حاصل شود که بیمار و پزشک از شکل و تراکم راضی هستند. این روش تا موقعی که بهترین ابرو های ممکن ایجاد نشود کامل نشده است. پیوند یا کاشت ابرو بسته به تعداد مو های پیوند داده شده معمولا 4 ساعت طول می کشد.

مدل کاشت ابرو

در عمل زیبایی پیوند ابرو هم مثل روش های دیگر خودتان می توانید مدل ابروی خود را به دلخواه انتخاب کنید. در اصل پزشک متخصص زیبایی معمولا قبل از انجام کاشت ابروی طبیعی یک جلسه مشاوره رایگان برای فرد تحت درمان می گذرانند. در این جلسات متخصص در ابتدا بررسی های لازم را بر روی چهره و ابرو های شما انجام می دهد سپس مدل های ابرویی که متناسب با چهره و فرم صورت شما است را به شما برای انتخاب بهتر فرم دلخواه شما برای انجام کاشت ابرو طبق فرم دلخواه شما پیشنهاد می دهد.

روش های کاشت ابروی طبیعی

همان طور که میدانید برای انجام کاشت ابرو مثل کاشت مو روش های بسیار زیادی است ولی نکته ای که توجه خود را جلب می کند این است که روش های رایج و سنتی با توجه به محدودیت در امر برداشت و انجام کار توسط متخصصین و تکنسین های تجربی هیچ گاه نتوانسته اند روشی ایمن و با کیفیت برای فرد تقاضا کننده انجام دهند. در این روش رایج و سنتی با جراحی های طولانی مدت، درد ، خونریزی، به جا ماندن اسکار، زخم، جای جوش و در نتیجه شاهد خواب و زاویه طبیعی ابروها نمی باشیم. کاشت ابرو با تکنیک های SUT و  FUE  بهترین و جدیدترین تکنیک کاشت ابرو می باشد. در این روش می توان ابروها را کاملا طبیعی بدون جراحی، درد، خونریزی و … در یک جلسه پیوند زد. مهمترین مزایای این تکنیک این است که نیازی به کوتاه کردن موهای سر نمی باشد و  حتی بر روی ابروهای تاتو شده هم قابل انجام است.

کاشت طبیعی ابرو چند ساعت طول می کشد؟

مدت زمان عمل کاشت ابرو بسته به نوع روش انتخابی و مراحل انجام آن متغیر می باشد.

آموزش کاشت ابرو طبیعی

هر روز افراد بسیار زیادی در سراسر دنیا، کاشت ابرو را پشت سر می گذارند اما همه آن ها نتیجه ها مشابهی را از این فرآیند به دست نمی آورند. آموزش کاشت ابرو در کلینیک تخصصی پوست و مو باید انجام شود و  این فعالیت به شیوه علمی و در شرایط کاملا استاندارد صورت بگیرد.متخصصانی که قصد دارند در زمینه کاشت ابرو تبحر کافی را به دست بیاورند و آماده انجام این فعالیت در وضعیت ایده آل باشند، می توانند به بهترین شکل ممکن از این دوره آموزش تخصصی استفاده کنند.کاشت طبیعی ابرو ، فعالیتی است که جزئیات در آن نقش بسیار مهمی ایفا می کنند. اگر تنها یکی از مراحل این فعالیت به درستی صورت نگیرد، نتایج نهایی این کار به هیچ وجه مطلوب نخواهد بود. استفاده همزمان از تخصص دانشگاهی، دانش تئوری و مهارت عملی، می تواند از شما یک پزشک موفق در زمینه کاشت ابرو بسازد.پس بهتر است اگر قصد آموزش کاشت ابرو را دارید ، حتما به مراکز معتبر و پزشکی مراجعه نمایید.

علت از دست رفتن ابروها

 • ترما یا ضربه از طریق جراحت، تصادف، سوختگی، مواد شیمیایی، برق گرفتگی، رادیوتراپی و…
 • مادرزادی
 • بیماری های پوست و مو
 • اصلاح کردن ابرو در خانم ها یا آقایان در طولانی مدت
 • تاتو
 • بیماری های هورمونی
 • اعمال جراحی در منطقه ابرو ها

علت از دست رفتن ابروها

دلایل و عوامل ریزش ابرو

بیماری های مثل تغییرات در هورمون ها ، عفونت ها، کمبود برخی مواد معدنی مثل آهن در بدن و همچنین اختلالات تبروئیدی امکان دارد مسبب ریزش مو ابرو شود. امروزه با تحقیقاتی که صورت گرفته است به این نتایج رسیده شده است که بیشترین دلیل ریزش ابرو اختلالات تیروئیدی می باشد. ریزش ابرو تغذیه نامناسب یکی دیگر از مهم ترین دلایل است. کمبود ویتامین E در بدن مسبب ریزش مو می شود. نبود یا کمبود آب بدن نیز می تواند دلیل دیگری بر ریزش ابرو می باشد.

کمبود پروتئین، بیوتین، ویتامین های گروه B و… نیز دیگر دلایل کم پشتی و ریزش ابرو است.برای درمان ریزش ابرو می توانید از اسید های چرب استفاده نمایید.مصرف امگا 3 و امگا 6 در کاهش ریزش مو بسیار موثر می باشد.همچنین استفاده مواد غذایی سرشار از پروتئین مانند گوشت مرغ و ماکیان ، تخم مرغ و… سبب از بین بردن شکنندگی مو و ضعف آن می شود. علاوه بر این استفاده از بادام ، بادام زمینی ، فندق ، انبه و … که سرشار از آنتی اکسیدان هستند بهترین راه برای جذب ویتامین E می باشد.غلات هم مانند جو و برنج می تواند نیاز شما به ویتامین B را برطرف سازد.

استفاده از برخی داروهای سبب ریزش ابرو می شود.داروهای ضد التهاب مانند سولینداک ، داروهای درمان روانپزشکی مانند لیتیوم و یا دوگزیپین ، داروهای کاهش وزن و همچنین داروهای ضد تشنج همگی جز داروهایی هستند که استفاده از آن ها منجر به ریزش ابرو می شوند.علاوه بر این موارد داروهایی مانند داروهای ضد بارداری جز داروهایی هستند که استفاده از آن ها باعث ریزش ابرو و مو می شود. از دیگر مواردی که منجر به ریزش ابرو می شود اختلالات رفتاری ، سرطان ها و مراحل درمان آن(شیمی درمانی) ، عوامل فیزیکی مانند تصادفات و صدمات جسمی ، بالا رفتن سن ، ایجاد حساسیت ها و آلرژی و عوامل ژنتیکی همگی جزئی از عوامل ریزش ابرو می باشد.

موی ابرو دارای ویژگی هایی می باشد که در این جا به آن می پردازیم:

جهت رشد مو ابرو یکی از ویژگی های ابرو می باشد که جهت کاشت ابروی طبیعی می بایست به آن دقت شود.همچنین زاویه قرارگیری ابرو بدین گونه می باشد که رشد فولیکول آن به صورت زاویه دار می باشد تا مو بر روی صورت بخوابد.پس کاشت ابرو طبیعی تفاوت های با کاشت مو دارد و می بایست به آن ها دقت شود.علاوه بر این موی ابرو به صورت تکی رشد می کند و مانند موی سر از دسته های چند تایی تشکیل نشده است. تمامی این نکات سبب می شود که کاشت ابرو طبیعی نیاز به مهارت دقت خاصی داشته باشد.به همین علت پیش از شروع کاشت ابرو تمامی این نکات در نظر گرفته شده و برای توازن 2 ابرو طرح کاشت ابرو بر روی صورت پس از شروع به کار پیاده سازی می شود.روش های کاشت ابرو

اولین روشی برای کاشت ابرو معرفی شد کاشت ابرو به روش FUT است که این روش کاشت مو به دلایل عوارض های بسیاری مانند جراحی، درد، خونریزی، بخیه، جلسات مختلف و زیاد و… دارد. در زمان کوتاهی از بین رفته و به مرور در کشور های مختلف از این روش دیگر برای کاشت ابرو استفاده نکردند و روش هایی مانند FIT , FUT , FUE توصیه نمی شود و بهتر است افراد با انتخاب کلینیک های غیر تخصصی از این روش ها استفاده نکنند.

بهترین روش کاشت ابرو در دنیا

در عصر حاضر کاشت ابرو سوپر کاشت بهترین روش ارائه شده در کاشت ابرو و مو می باشد که روش تکمیلی کاشت مو بوده و می تواند بدون هیچگونه عوارض، بدون نیاز به بخیه و برش سر برش های فولیکول ها را از طریق سوزن های مخصوص انجام دهد و سپس فولیکول های به دست آمده را توسط سوزن های مخصوص لا به لای ابرو ها بکارد. کاشت سوپر کاشت ابرو توسط ماهر ترین متخصصان این زمینه انجام می گیرد ، به همین خاطر است که بدون آسیب به فولیکول های ابروی اصلی فرد و بدون آسیب رساندن به آن ها کاشت فولیکول های جدید انجام می گیرد و با حفظ رویش کاشت موها و ایجاد مدلی زیبا برای ابرو ، ظاهری طبیعی و زیبا برای ابرو ها در مدت زمان کوتاهی پدید خواهد آمد.

مراقبت های بعد از کاشت ابرو

امروزه عمل زیبایی کاشت ابرو به عنوان یکی از روش‌های تضمینی برای به دست آوردن فرم ابروهای طبیعی و پرپشت است و برای مدت زمان طولانی معرفی شده است. عمل زیبایی پیوند ابرو به افرادی که به دلایل مختلفی همچون بیماری‌های متعددی که باعث ریزش تارهای ابرو خواهند شد، به هم خوردن تعادل هورمون بدن، حساسیت‌ها و جراحات متفاوت؛ حجم زیادی از ابروی خود را  از دست داده‌اند، پیشنهاد می‌شود.

به شرط رعایت نکات و اقدامات توصیه شده پس از انجام عمل زیبایی کاشت ابرو، نتایج مطلوب این فرآیند با سایر روش‌های احیای ابرو ها قابل مقایسه نبوده و کیفیت و زیبایی این روش، برتری قابل توجهی خواهد داشت. عمل پیوند ابرو برای چنین افرادی می‌تواند راه حل مناسبی برای بدست آوردن ابروی مجدد باشد؛ اما برای انجام عمل جراحی پیوند ابرو لازم است نکاتی را  قبل یا بعد از پیوند ابرو رعایت کنید. توجه به مراقبت های بعد از کاشت ابرو، باعث می شود که شما در دوران نقاهت، عوارض کمتری را تجربه کنید و از نتیجه نهایی کاشت ابرو و مو رضایت بیشتری داشته باشید.

مراقبت های بعد از کاشت ابرو

ریزش ابرو بعد از کاشت

ریزش موهای کاشته‏ شده طبیعی است زیرا مانند کاشت مو در ناحیه سر، گرافت‏ های مو در ناحیه ‏ی ابرو، طی چند هفته بعد از کاشت شروع به ریزش می‏ کنند.

مشابه کاشت مو، اکثر موی کاشته شده در ابرو در ادامه در طول یک دوره تلوژن می‌ریزد و سپس رشد آن پس از گذشت حدود ۳ تا ۴ ماه به حالت عادی باز می ‏گردد. پس از ۶ ماه ۵۰ تا ۶۰ درصد نتایج نهایی حاصل از کاشت ابرو قابل مشاهده است و نتایج کامل این درمان معمولاً در حدود ۹ تا ۱۲ ماه ایجاد می‌شود.

ترمیم کاشت ابرو

نیاز به ترمیم ابروی شما بعد از گذشت 6 الی 9 ماه مشخص می شود. زیرا موهای کاشته شده از مناطقی به جز ابرو برداشته شده و قدرت رشد موها به دلیل جا به جایی کاهش یافته و نتیجه بعد از گذشت این زمان مشخص می شود. معمولا توصیه ما بر این است که در این زمان ابروهای کاشته شده را توسط روش هایی مثل مزوتراپی تقویت کنیم تا نیاز به ترمیم پیش نیاید. مزوتراپی از سه هفته بعد از کاشت ابرو شروع می شود و بصورت هفتگی در 4 جلسه انجام می گردد.

توصیه های بعد از کاشت ابرو

 • تماس مستقیم دست با ابروهای کاشته ‏شده در چند روز اول پس از جراحی ممنوع است.
 • نواحی اطراف ابرو و چشم با آب مستقیم شسته نشود.
 • به مدت یک هفته آرایش در این نواحی انجام نگیرد.
 • پس از کاشت ابروی طبیعی از پماد آنتی‏ بیوتیک برای محافظت در مقابل عفونت استفاده ‏شود.
 • شست‏ و شوی معمولی صورت، یک هفته بعد از کاشت امکان پذیر می باشد.
 • ابروهای کاشته شده را می‏ توان رنگ کرد و هیچ مشکلی از این نظر وجود ندارد.
 • موی استفاده شده در کاشت ابرو از بانک موی سر فرد تهیه می ‏شود و با در نظر گرفتن این نکته که موی ابرو دائما در حال رشد نیست و برعکس موی سر، بعد از زمان کوتاهی رشدش متوقف می ‏گردد باید مرتبا توسط فرد کوتاه و تمیز شود.

مزایای کاشت ابرو

در ادامه با مزایای کاشت ابرو آشنا می شویم:

 • با این روش دیگر دغدغه ایی برای کشیدن ابرو با مداد و استرس پاک شدن آن در موقعیت مختلف مثل گرما و عرق کردن را داشته باشیم.
 • ایجاد زیبایی طبیعی با ابرو های پر پشت
 • افزایش اعتماد به نفس
 • راحتی در زیبا نمودن حالت ابرو و رنگ نمودن آن

معایب کاشت ابرو

در ادامه با عوارض کاشت ابرو آشنا می شویم:

 • تورم و کبودی بسیار کم
 • ایجاد زخم در ناحیه کاشت ابروها
 • احساس خارش در ناحیه ابرو و اطراف آن به مدت یک یا دو روز که با زدن پماد های مخصوص که توسط پزشک تجویز شده است، برطرف می شود.
 • امکان نداشتن خواب یکسان موهای ابرو پس از کاشت

معایب کاشت ابرو

کاشت ابرو برای چه کسانی مناسب است؟

به طور کلی، هر شخصی که دارای ابروهای نامتناسب، کم پشت یا از دست رفته است، می تواند تحت عمل کاشت ابرو قرار گیرد. ولی برای اطمینان از موفقیت این رویکرد، فرد مورد نظر باید شرایط زیر را داشته باشد:

داشتن سلامت عمومی بدن: شخص می بایست جهت انجام کاشت ابرو، از سلامت جسمی و روحی خوبی برخوردار باشد و به علت مبتلا بودن به برخی بیماری ها از جمله اختلالات خونریزی یا نارسایی قلبی نتواند این عمل را انجام دهد.

عدم مصرف برخی داروها: بعضی از داروها از جمله آنتی بیوتیک ها و داروهای شیمی درمانی می توانند عوارض متعددی مانند ریزش مو در اشخاص ایجاد کنند. بنابراین کسانی که کاندیدای مناسبی برای کاشت ابرو هستند یا این داروها را استفاده نمی کنند تا در صورت مصرف این داروها، پیش از اقدام به کاشت ابرو با دکتر متخصص شان مشورت می کنند.

عدم ابتلا به بیماری های پوستی: ابتلا به بعضی از بیماری های پوستی از جمله پسوریازیس، اگزما و عفونت های پوستی نوعی ممنوعیت جهت کاشت ابرو در نظر گرفته می شوند، از این رو کسانی که به این بیماری ها مبتلا نیستند، می توانند کاندیدای مناسبی برای کاشت ابرو باشند.

ابروی مناسب برای کاشت داشته باشید: برای کاشت ابرو باید حداقل چند میلی متر از ابرو باقی بماند تا مواد کاشت در آنجا اعمال شود. از این رو اشخاصی که می خواهند کاشت ابرو انجام دهند، باید ابرویی بدین صورت داشته باشند.

چه محدودیت هایی برای کاشت ابرو وجود دارد؟

با توجه به مواردی که در قسمت فوقانی مقاله توضیح داده شد که چه افرادی می توانند کاشت ابرو انجام دهند، می توان این گونه بیان کرد که هیچ محدودیت خاصی جهت کاشت ابرو وجود ندارد. به طور تقریبی تمام اشخاص برای کاشت ابرو خود به مراکز زیبایی معروف مراجعه می کنند. ولی در این بخش چند محدودیت در این زمینه را برای شما شرح خواهیم کرد که در ادامه ذکر می شوند :

برای کسانی که بانک مویشان ضعیفی است، برای اشخاصی که از بانک موی خوبی برخوردار نمی باشند، تکنیک های دیگری نیز وجود دارد که می توانند با مراجعه به مطب دکتر متخصص، از اصول و قوانین این روش ها مطلع شوند.

کسانی که به علت داشتن شرایط کاری سخت نمی توانند چندین روز برای کاشت ابرو استراحت کنند یا دوره نقاهت را بگذرانند، البته لازم به ذکر است که تکنولوژی به این اشخاص کمک خواهد کرد.

کسانی که موهای ظریف و شکننده دارند، با وجود داشتن بانک موی خوب، نمی توانند کاشت ابرو خوبی انجام دهند.

برای اشخاصی که دارای بانک موی خوبی نیستند و کاندیدای ایده آلی جهت کاشت ابرو طبیعی نمی باشند، توصیه می شود که از الیاف نانو استفاده شود. این نوع مو هیچ فرقی با موهای واقعی ندارد و هیچکس نمی تواند آن ها را بشناسد. این الیاف با مهارت بالا توسط دکتر متخصص پیوند می خورد و ظاهری جذاب و شاداب به صورت می بخشد.

کلام آخر

ممنون از این که تا پایان مقاله با ما همراه بودید. امیدوارم توانسته باشیم با به اشتراک گذاشتن این مقاله پاسخ سوال های شما را داده باشیم.  لطفا نظرات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید و در صورت تمایل برای دریافت مشاوره رایگان با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *