لیزر بیکینی

یکی از سخت ترین نگران کننده ترین موهای زائد برای خانم ها و آقایان موهای زائد بیکینی و موهای زائد زیر بغل است، برای از بین بردن این مشکل لیزر موهای زائد یکی از بهترین روش ها در این حیطه است، از وکس، تیغ، قیچی، کرم موبر، و داروهای مختلفی برای رفع موهای زائد استفاده می شود که هیچ کدام از این روش ها در مدت طولانی دوام نیاورده است و با رشد مجدد موهایتان مواجه خواهید شد. در حالیکه با استفاده از روش لیزر که بسیار کم خطر و عاری از هرگونه درد است با چهار جلسه حجم زیادی از موهای زائدتان برای همیشه از بین خواهند رفت و تعداد ناچیز موی باقیمانده بسیار نازک خواهند بود.

لیزر بیکینی

اصلا مهم نیست آخرین باری که شیو کرده اید کی بوده است، واقعیت این است که یکینی هیچ زمانی هموار و بدون مو نبوده است، هرچقدر هم سعی کنید این ناحیه را خوب شیو کنید باز هم می بینید که موهای زائد همچنان وجود دارد، این یکی از دلایلی است که خانم ها بسیار به لیزر بیکینی علاقه مند هستند، و اکثرا همه از ناحیه شرم گاهی شروع می کنند، و همچنین باید قبول کرد شیو کردن و اپیلاسیون بسیار وقت گیر است، و ما گزینه بهتری را به شما معرفی می کنیم، که نتیجه ماندگار تری هم دارد. لیزر ناحیه بیکینی در این روش پیشرفته فولیکول‌ ها توسط اشعه لیزر از بین رفته و به پوستی کاملاً هموار و بدون مو دست خواهید یافت.

لیزر بیکینی

افراد مناسب برای لیزر

اگر رنگ پوست شما تیره است و از شیو کردن خسته شده اید نگران نباشید، از آنجایی که لیزر به رنگدانه یا رنگ موجود در فولیکول مو جذب می شود. و به راحتی ریشه های موهای زائد را نابود می کند. و امکان رویش مجدد آن ها را از بین می برد. البته لازم به ذکر است موهای زخمیم تر بیشتر زمان می برد، برخی از موهای زائد بسیار مقاوم هستند، و ممکن است در برخی موارد به دلیل تغییرات هورمونی یا فعال شدن  برخی فولیکول های مو در طول زمان، دوباره رشد می کند. ا

هزینه لیزر موهای زائد

به طور کلی هزینه لیزر کاملا به میزان مویی بستگی دارد که سطح منطقه مورد نظر و تعداد جلسات بستگی دارد. در هر جلسه معمولا 20 درصد موها حذف می شود، به یاد داشته باشید که فاکتور مهم در هزینه لیزر موهای زائد بیکینی و ژنیتال مرکزی ست که در آن به لیزر موهای زائد خود اقدام می کنید.

• تجربه اوپراتور لیزر موهای زائد باید بالا باشد.
• در کلینیکی که کار لیزر را می خواهید انجام دهید سعی کنید تحقیقات لازم را درباره آن به دست آورده باشید.
• دستگاه لیزر موهای زائدی که در کلینیک استفاده می شود باید به روز و با کیفیت باشد.
• مرکز لیزر موهای زائد شما باید حتما قادر به از بین بردن موهای زائد بدن شما با تمام رنگ پوست ها و موها باشد.
• دسترسی راحت به مرکز لیزر
• قیمت مناسب با توجه به پروسه
لیزر موهای زائد باید به صورتی باشد که فرد با هر رنگ و ضخامت مویی به راحتی قادر به رفع موهای زائد خود باشد.

مراقبت های قبل از لیزر موهای زائد

این روش با برخی از داروها سازگار نیست. حداقل یک هفته قبل از لیزر ناحیه بیکینی مصرف داروهایی که به نور حساس هستند باید متوقف شود. مثلا اگر آنتی بیوتیک ها به نور حساس هستند و اگر عفونتی در بدن تان  دارید بهتر است که این درمان چند هفته به تعویق بیاندازید. داوطلبان نباید ز محصولات پوستی استفاده کنند، این ترکیبات می توانند میزان تغییر سلول های پوست را افزایش دهند در نتیجه پوست در مدت زمان آسیب پذیری بیشتری نسبت به نور آفتاب پیدا کرده و سوزش و التهاب بیشتری خواهد داشت. اگر از تاثیر داروهای مصرفی خود بر روی درمان ناحیه بیکینی با لیزر مطمئن نیستید حتماً در این زمینه با دکتر مشورت کنید.

نتیجه نهایی پس از 6 الی 8 جلسه درمانی پدیدار می شود. افراد باهم دیگر متفاوت هستند، بنابراین تعداد جلسات درمانی بسته به افراد متفاوت است. لیزر موهای زائد زمانی موثر است که موها در بازه رشد فعال خود هستند، بنابراین مدت زمان درمان آنها می تواند کمتر و بیشتر شود، اما اکثر افراد با 6 الی 8 جلسه می توانند به نتایج دلخواه خود دست یابند. یاید به طور منظم در جلسات درمانی شرکت کرده و دوره درمان را تکمیل کنند،  بعضی از افراد زمانی که نرخ رشد موهای زائد کاهش یافت ادامه درمان را رها می‌کنند. پس اگر می‌خواهید درمان‌ تان موثر باشد به توصیه‌های دکتر توجه کنید.

لیزر بیکینی اصلا دردناک نیست و با ایجاد بی حسی درد آن چیزی شبیه به یک نیشگون کوچک است، اگر در دوره قاعدگی هستید، اصلا نران نباشید، بر خلاف اپیلاسیون نیازی نیست که در دوره قاعدگی لیزر بیکینی را کنسل کنید. بسیار مهم است جلسات درمانی را به طور منظم پیگیری کنید، اگر در دوره قاعدگی خود به سر می‌برید و می‌خواهید لیزر ناحیه بیکینی را انجام دهید، از شما خواسته می‌شود که از تامپون استفاده کنید.

تقاضا داریم از شما قبل از مراجعه برای درمان ناحیه بیکینی را شیو کنید، تا لیزر بتواند به راحتی به ریشه موها نفوذ کند. سعی کنید هیچ مویی روی سطح پوست باقی نماند، و این موضوع بسیار اهمیت دارد، باید یک ماه پیش از درمان اپیلاسیون، وکس و کندن مو اجتناب کنید. چون ریشه موها کامل باید سالم و دست نخورده باقی بماند. تا لیزر بتواند به خوبی آنها را از بین ببرد، و برای اینکه فولیکول های مو بتوانند لیزر را به خوبی جذب کنند باید پیش از هر جلسه درمانی پوست را آماده کنید.

مراقبت های قبل از لیزر موهای زائد

کاندید های مناسب برای لیزر :

 •  دوست دارند موهای صورت یا بدن خود را کاهش دهند.
 • می خواهند اصلاح و اپیلاسیون بی رنگ کردن موهای زائد خود را متوقف کنند.
 • از سلامت جسمی خوبی برخوردار هستند.
 • انتظارات واقع بینانه ای در مورد لیزر موهای زائد دارند.

لیزر موهای زائد در زمان بارداری

زنان همیشه به رشد موهای زائد حساس هستند، و همیشه به دنبال راه های مختلفی برای حل این مشکل بوده اند. البته رشد بی رویه موهای زائد در دوران بارداری یکی از مشکلات است که خانم ها با آن سر کار دارند به ویژه خانم هایی که به ظاهر خود حساس هستند. همانطور که میدانید در زمان بارداری به دلیل رشد هورمون ها در بدن زنان این مسئله باعث ایجاد تغییرات در بدن زنان می شود، که یکی از این تغییرات رشد بی رویه موهای زائد بدن است. و ممکن از این رشد بی رویه در قسمت های مختلف بدن آنها مانند سینه ها، صورت، شکم، ناحیه تناسلی، مقعد، اتفاق بیفتد. و بدتر از همه اینکه بزرگ شدن شکم در زمان حاملگی دسترسی به بعضی از نواحی شکم را برای اصلاح این موهای زائد را کمی سخت می‌کند. اولین چیزی که در این شرایط به ذهن خانمها می‌رسد این است که با انجام لیزر موهای زائد در این ماموریت ۹ ماهه از شر رشد بی رویه موهای زائد بدن راحت شوند.

نکته

اگر به دنبال یک روش بلند مدت برای خداحافظی با موهای زائد هستید، لیزر انتخاب مناسبی برای شما است، انتخابی است که شما را از اصلاح دائمی موهای زائد نجات خواهد داد. بعد از لیزر سطح پوست شما کاملا نرم یکدست می شود، و می توانید احساس اعتماد به نفس بیشتری کنید، و زندگی شادتری را تجربه کنید. با وجود لیزر، دیگر احتیاجی به شیو، وکس، کرم های مو بر، تیغ و ژیلت ندارید. توجه داشته باشید که رنگ پوست و رنگ مو، تاثیر بسیار زیادی در فرآینده استفاده از لیزر برای از بین بردن موهای زائد دارند. لیزر اساسا قرار است در رنگ دانه مو (و نه رنگدانه پوست) جذب شود. لیزر باید به فولیکول ما آسیب برساند و هیچ مشکلی برای پوست ایجاد نکند.

مراقبت های بعد از لیزر موهای زائد

بلافاصله پس از لیزر موهای زائد، پوست نرم تر و مو های بدن کم تر می شوند. شما هم بدون هیچ مشکلی می توانید همه فعالیت روزانه را به راحتی انجام دهید. استفاده از بعضی از کرم ها با مشورت و توصیه پزشک، می تواند پس از پایان لیزر، ظاهر بهتری به پوست بدن شما ببخشد.

 • از لباس های زیر نخی و گشاد استفاده کنید.
 • از لمس نقاطی که لیزر انجام داده اید، خودداری کنید.
 • می توان از آلوئه ورا برای بهبود وضعیت پوست در این ناحیه استفاده کنید.
 • تا یک هفته از رفتن به سونا خودداری کنید.
 • از آب ولرم برای شستشوی ناحیه بیکینی استفاده کنید.

 

انواع لیزر بیکینی :

معمولاً نواحی تحت پوشش لیزر به دو نوع لیزر طبقه‌ بندی می‌ گردند. لیزر برزیلی و لیزر خط بیکینی.

لیزر برزیلی

در این روش فرد مورد درمان باید کاملا برهنه باشد در واقع قسمت زیادی از موهای مربوط به لبه واژن و خط باسن برداشته می شود، فقط قسمت کمی از موهای ناحیه شرمگاهی باقی می ماند.

لیزر خط بیکینی

بعضی از افراد این مورد را با قبلی اشتباه بگیرند، بهتر است بدانید در این روش نواحی مربوط به خط لباس زیر و نواحی اطراف کاملا تمیز می شوند. البته انتخاب محل و مقدار این روش می تواند به انتخاب داوطلب باشد و تغییر کند.

آیا لیزر باعث ناباروری می شود ؟

هیچ دلیل ثابت شده ای میان لیزر و ناباروری وجود ندارد، بسیاری از افراد نا آگاه معتقدند که لیزر ناحیه بیکینی باعث آسیب دیدن اندام های تولید مثل در بانوان می شود، اما همانطور که اشاره کردیم طول موج تمام دستگاه های لیزر بسیار اندک است و هیچ خطری اندام های داخلی مثل تخمدان یا رحم را تهدید نمی کند.

مزایا لیزر موهای زائد

یکسری از مزایا لیزر موهای زائد بدن عبارت اند از :

 • صرفه جویی در هزینه: بهترین روش برای از بین بردن موهای زائد بدن است ممکن است هزینه ب به نظر برسد، اما در طولانی مدت شما در واقع پول های خود را ذخیره کرده اید. در طولانی مدت هزینه لیزر کمتر از روش های دیگر  است.
 • صرفه جویی در زمان: با انجام لیزر موهای زائد در زمان خود صرفه جویی کرده اید  شما با این کار دیگر نیازی به ا بین بردن موهای خود در روز یا هفته ندارید.
 • بهبود اعتماد به نفس: لیزر موهای زائد به شما کمک می کند حس بسیار بهتری به خود داشته باشید و دیگر نگران این نیستید که پوست شما چطور به نظر می آید.
 • ظاهر زیبا: لیزر موهای زائد می تواند به شما کمک کند پوستی صاف تمیز و بسیار جذاب داشته باشید و دگر مراحل ناخوشایند رویش مجدد موها و موم زدن زدن موها را تکرار نکنید.
 • از بین بردن موهای زیرپوستی:  موهای زیر پوستی موجب بروز درد، عفونت و ظاهر ناخوشایند می شوند این موها با روش لیزر کاملا از بین می روند.

تاثیر لیزر موهای زائد ناحیه تناسلی همیشگی است، و بعد از هر جلسه مقدار موهای بکار رفته در این نواحی کاهش می یابد و بعد از مدتی از بین می رود. هدف اصلی لیزر موهای بیکینی است، که بعد از تعداد جلسات تعرف شده موهای شما در این نواحی 80 الی 90 درصد کاهش می یابد.

مزایا لیزر موهای زائد

کلام آخر

لیزر موهای زائد کاهش رشد دائمی مو است، و نه حذف دائمی موهای زائد. لیزر فولیکول های فعلی شما را هدف قرار داده و از بین می برد، اما به دلیل تغییرات هورمونی ، می تواند فولیکول های جدید ایجاد شود. و باید سالی یک بار برای حفظ یکدستی و به اصطلاح لیزر مراجعه نمایند. و این به معنا نیست که پس از یکسال رشد کامل مو اتفاق می افتد. بلکه برای دائمی بودن درمان بهتر است سالی یک بار این درمان را تکرار کنید. تا شما برای همیشه پوستی یک دست، صاف بدون مو خواهید داشت.  ممنونیم که تا انتهای مقاله لیزر بیکینی همراه ما بودید لطفا نظرات و پیشنهادات خود را از طریق شماره های گذاشته داخل سایت با ما در میان بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *