تلفن مشاوره: 09120434397

تلفن کلینیک : 02188787439-02188201505

آدرس :تهران، ونک، گاندی جنوبی، خیابان 21 ، پلاک23

 

 

تزریق چربی

تزریق چربی در ناحیه های مختلف بدن

از دیگر روش‌های جوان‌سازی پوست، تزریق چربی است. بسیاری از افراد آرزوی این رادارند که بدنی لاغر و صورتی پر داشته باشند که این روش کارآمدترین راه‌حل برای این دسته از افراد می‌باشد. انتقال چربی می‌تواند راه‌کار مناسبی برای از بین بردن چین و چروک، افزایش حجم و پر نمودن نواحی از بدن باشد که دارای چربی کمتری است و در نهایت منجر به جوانی صورت می‌گردد. در ادامه برای کسب اطلاعات بیشتر تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

تزریق چربی چیست؟

بسیاری از افراد بعد از گذراندن رژیم‌های سخت غذایی، دچار لاغری و شلی و افتادگی پوست می‌شوند و یا اینکه به علت پیری صورت دچار چین و چروک می‌گردند که این به علت کمبود چربی زیرپوستی است که باعث می‌شود پوست دچار افتادگی و شلی پوست شود. پس کشیدن شدن پوست و یا بالابردن پوست موجب جوانی پوست صورت نمی‌گردد، بلکه پر بودن صورت موجب جوان‌تر بودن فرد می‌شود که تزریق چربی در این قسمت دارای اهمیت بسیار زیادی است.
در این عمل، چربی را از قسمت‌هایی که بدن دارای مازاد چربی است برمی‌دارند مانند قسمت بیرونی ران، و سپس آن را به قسمت‌های دیگری از بدن که میزان پایین‌تری از حجم چربی رادارند مانند دست، سینه انتقال می‌دهند. این نوع از عمل زیبایی دارای ماندگاری و دوام بالاتری است و نتایج طبیعی‌تری را نیز به همراه دارد.

تزریق چربی در ناحیه های مختلف بدن

فرآیند انجام تزریق چربی:

این عمل به لیپولیفتینگ نیز معروف است و در زمانی مورد استفاده قرار می‌گیرد که بخواهیم چربی نقطه‌ای از بدن را به نقطه دیگر انتقال دهیم. باید برای انجام این نوع از عمل زیبایی نقاطی از بدن را انتخاب و آماده عمل نمود که در ناحیه خطوط بدن قرار گرفته باشد و به وسیله این کار مقداری از چربی گرفته‌شده به‌ جای دیگر انتقال می یابد تا بدن شکل و حالت خود را بدست آورد. تزریق باید توسط متخصصین این حوزه انجام گیرد و متخصص باید باکمال دقت در مورد میزان برداشت چربی و هم‌چنین محل تزریق چربی توجه زیادی داشته باشد.
میزان حجم برداشت‌شده ارتباط مستقیمی با میزان تزریق در پوست بدن فرد دارد. بعد از تزریق مقداری تورم و کبودی دیده می‌شود که در عرض ده روز قابل برطرف شدن هستند. بعد از 6 ماه نیز طول می‌کشد که نیمی از چربی از سمت بدن جذب گردد و باقی آن نیز ماندگار خواهد بود. نتایج حاصل از تزریق چربی کاملاً به مهارت پزشک مربوط می‌شود و اگر این عمل به‌درستی صورت نگیرد می‌تواند تا حدود بسیار زیادی برای فرد ماندگاری نداشته و جذب بدن گردد. در مقابل اگر پزشک متخصص دارای تجربه و مهارت لازم باشد می‌تواند در طی یک جلسه نتیجه مطلوبی را برای فرد ایجاد نماید. البته جایگاه تزریق نیز بسیار حائز اهمیت است و مراقبت‌های بعد از تزریق نیز بسیار اهمیت دارد.

مزایای تزریق چربی

این روش بنا به دلایل زیر دارای تأثیرات بالاتری است:
چربی از خود بدن فرد گرفته می‌شود و می‌توان در هر حجمی که مورد نیاز است برداشت نمود. در صورتی که در روش تزریق ژل و بوتاکس در حجم‌های بسیار بالا، هم هزینه بالاتری وجود دارد و هم اینکه امکان دارد بعد از تزریق دچار جابه‌جایی گردد. در صورتی که در این نوع عمل، چون سلول‌های زنده بدن می‌باشند در هر ناحیه‌ای که تزریق شوند به طور سریع پیوند زده می‌شوند و بافت را تشکیل می‌دهند.
ماندگاری چربی به علت اینکه از نواحی مقاوم به رژیم و ورزش برداشته می‌شود مانند پهلوها، شکم و یا باسن، بنابراین بعد از تزریق به آسانی با ورزش یا هرگونه رژیم از بین نمی‌رود.
چربی نسبت به ژل‌های تزریقی دارای ماندگاری بالاتری است و بسیار طبیعی‌تر است، در صورتی که ژل بسیار سفت و کاملاً غیرطبیعی به نظر می‌آید.
با تزریق هیچ‌گونه آلرژی یا حساسیتی برای فرد ایجاد نمی‌شود در صورتی که در ژل‌ها این قضیه شایع‌تر است.

مزایای تزریق چربی

عوامل تأثیرگذار در عمل تزریق چربی و عوارض حاصل از آن:

برای اینکه تزریق بر روی بدن موثر باشد و نتیجه خوبی داشته باشد، باید این عوامل را مدنظر قرار داد:
بررسی ازتباطی که بافت چربی با خون بدن دارد
انتخاب ناحیه مناسبی از بدن برای برداشت چربی
مهارت و تجربه در برداشت و تزریق
حداقل و حداکثر میزان چربی برداشت شده
بررسی میزان عروق و هم چنین میزان تحرکی که در محل تزریق وجود دارد
این نوع از عمل جوان‌سازی پوست دارای حداقل عوارض است که تنها با کمی کبودی و تورم در محل عمل همراه است. در صورتی که اصول از طرف متخصص رعایت نشود یا اینکه خود فرد مراقبت‌های لازم را انجام ندهد ممکن است دچار عوارضی در بدن خود شود. اغلب عوارضی که ممکن است برای فرد بعد از عمل به وجد بیاید شامل تورم و کبودی بعد از تزریق است که به مرور زمان و در حدود 10 الی 12 روز بعد از انجام عمل از بین می‌رود و رو به بهبودی می‌گذارد.

 

محل‌های برداشت چربی جهت تزریق:

انتخاب محلی که برداشت چربی انجام می‌گیرد بسیار مهم است، اغلب برای قسمت ران که مکان تزریق است از چربی‌های ناحیه شکم، باسن و .. استفاده می‌شود. در کل از قسمت‌هایی چربی استخراج می‌گردد که نسبت به رژیم غذایی مقاوم‌تر می‌باشند. در ضمن باید به این نکته دقت داشت که در زمان استخراج چربی هر گز نباید به بافت چربی آسیبی وارد شود. به همین علت برای استخراج بافت چربی از بدن از سرنگ‌هایی که مخصوص هستند و حداقل فشار منفی را ایجاد می‌نمایند، استفاده می‌گردد.
در صورتی که در چربی برداشت‌شده خون وجود داشته باشد منجر به از بین رفتن بافت چربی می‌گردد، پس باید چربی را از خون و لیدوکایین جدا کرد. از تزریق سطحی و بیش‌ازحد مجاز به بافت پوست باید پرهیز کرد. ماندگاری چربی تزریق‌شده کاملاً به تکنیک تزریق از بدن به‌صورت تا چند سال می‌تواند متغیر باشد.

محل‌های برداشت چربی جهت تزریق:

نتیجه:

این عمل نسبت به سایر روش‌های جوان‌سازی پوست، تأثیرات مثبت و ماندگاری بالاتری دارد، چراکه پزشک از طریق چربی طبیعی بدن برای بازسازی بافت از بین رفته استفاده می‌کند و میزان ریسکی که به همراه دارد بسیار پایین است و فرد می‌تواند با اطمینان از اینکه نتیجه بالاتری را دریافت می‌نماید دست به انجام چنین عملی بزند. به هرحال برای انجام تزریق چربی برای هر ناحیه‌ای از بدن حتماً با متخصصین در این زمینه مشورت نمایید.

اینستاگرام آوینا

جدیدترین نمونه کارها

ساعت کاری کلینیک

شنبه تا پنجشنبه - 8:00 - 20:00

ایران تهران ونک

گاندی جنوبی، خیابان 21 ، پلاک23