قیمت لیفت ابرو با نخ

ما در این مقاله سعی داریم شما را با قیمت لیفت ابرو با نخ آشنا کنیم. لیفت ابرو با نخ یکی از رایج ترین روش ها برای درمان افتادگی ابرو است. امروزه این روش طرفداران زیادی دارد و جایگزین مناسبی برای جراحی لیفت ابرو به حساب می آید. افتادگی ابروها بر ظاهر چشم ها تأثیر می گذارد و چهره را خسته و پیر می کند. بهتر است قبل از انجام این روش درمانی با پزشک مشورت کنید و وضعیت خود را به خوبی ارزیابی کنید تا بهترین نتیجه را از این روش درمانی بگیرید. در ادامه برای آشنا شدن با قیمت لیفت ابرو با نخ با ما همراه باشید.

لیفت ابرو با نخ چیست ؟

لیفت ابرو با نخ با استفاده از نخ های بسیار ظریف می تواند ابروها و پیشانی را بلند کرده و چهره شما را جوان و زیبا نشان دهد. ابروهای جوانی حالتی دارند که قسمت میانی ابرو بالاتر از ابتدا و انتهای ابرو است. این قسمت از ابرو می تواند به تدریج آویزان شود و در سطح پایین تری قرار گیرد.

عواملی مثل بیشتر شدن سن، کم شدن خاصیت ارتجاعی پوست، اثر جاذبه و به خصوص انقباضات مکرر عضلانی باعث افتادگی ابروها می شود. کم شدن حمایت عضلانی در نوک ابروها و کم شدن حجم پلک بالایی می تواند باعث افتادگی ابروها شود. با بیشتر شدن سن، کاهش وزن یا دلایل دیگر، ابرو امکان دارد  افتاده و پایین بیاید.

گاهی اوقات افتادگی ابروها باعث می شود فرد دچار افتادگی پلک شده باشد که به ویژه در مردان دیده می شود. افتادگی ابرو و موهای ابرو در سطح مژه قرار می گیرد، به همین دلیل کل پلک فوقانی از دید خارج می شود. این مشکل با لیفت ابرو قابل حل است. لیفت ابرو زیبایی چشم ها را دو چندان می کند. لیفت ابرو با نخ به حفظ ظاهر طبیعی و جوان صورت کمک می کند. با لیفت ابرو، تقارن اجزای صورت اصلاح می شود و جوان تر و زیباتر به نظر می رسید.

لیفت ابرو با نخ چیست ؟

روش انجام لیفت ابرو با نخ :

در روش لیفت ابرو با نخ می توان با عبور دادن نخ های طبیعی از برش کوچک بالای ابرو در موقعیت مورد نظر قرار داد. این روش پوست را کمی به عقب می کشد و صورت را کشیده و سفت می کند. لیفت ابرو با نخ یکی از گزینه‌های مناسب در بین روش‌های مختلف زیبایی ابروها است که برای افرادی که ابروهای نازکی دارند، گزینه‌ای مناسبی به حساب می آید. لیفت با نخ اثرات طولانی مدتی را برای بلند کردن ابروها بدون نیاز به برش های عمیق ارائه می دهد.

روش انجام این کار به این صورت است که قبل از انجام درمان، ناحیه مورد نظر به خوبی توسط پزشک و متخصص ارزیابی می شود و بر اساس شرایط شخصی شما یک برنامه درمانی منحصر به فرد ایجاد می شود. در طول درمان، از بی‌حسی موضعی برای کم شدن درد استفاده می‌شود، سپس نخ‌های PDO با بخیه‌هایی درست زیر پوست قرار می‌گیرند که فرآیند لیفتینگ را شروع می کند. این روش حدود 30 تا 45 دقیقه طول می کشد.

لیفت ابرو با نخ چگونه اثر می گذارد ؟

لیفت ابرو با نخ روشی است که در آن از بخیه های موقت برای ایجاد تغییرات ظریف اما قابل مشاهده در پوست استفاده می شود. در روش لیفت ابرو با نخ، پزشک به جای برداشتن بافت ها و افتادگی پوست، این مشکل را با دوخت این قسمت ها به قسمت بالایی برطرف می کند. این نخ ها علاوه بر بالا کشیدن پوست، روند ترمیم طبیعی پوست را فعال می کنند. در نتیجه مقدار زیادی کلاژن جدید در ناحیه درمان تولید می شود. کلاژن ها پوست را جوان می کنند و نقش حیاتی در روند پیری دارند.

کلاژن ها به ایجاد فاکتورهای رشد کمک می کنند. این عوامل رشد به شدت بر وضعیت پوست ما تأثیر می گذارد. کلاژن علاوه بر استفاده برای ترمیم زخم، به حفظ استحکام و حجم پوست کمک می کند. با بیشتر شدن سن، بدن ما به تدریج کلاژن کمتر و کمتری تولید می کند که منجر به کاهش 80 درصدی ضخامت پوست در حدود 70 سالگی می شود. این کاهش حجم و استحکام پوست عامل اصلی ایجاد چین و چروک و پوست اضافی روی پوست است.

با ضعیف شدن پوست، توانایی خود برای حمایت از بافت های زیرین را از دست می دهد، کشش زمین می تواند این بافت ها را به سمت پایین بکشد و باعث افتادگی پوست شود. برای بافت ها و پوست پیشانی و ابرو اتفاق می افتد و در نتیجه ابروها دچار افتادگی می شوند. اگر تولید کلاژن جدید پوست زمانی شروع شود که علائم و مشکلات پوستی هنوز خفیف هستند، کلاژن می تواند با بیشتر شدن ضخامت پوست و سفت کردن آن و جلوگیری از بدتر شدن علائم، به حفظ استحکام پوست کمک کند.

لیفت با نخ باعث جوان سازی مداوم بافت های آسیب دیده می شود. این مزایا را می توان برای کل صورت با نخ لیفتینگ ایجاد کرد. افرادی که از لیفت نخ برای تحریک کلاژن استفاده می کنند، متوجه بهتر شدن تدریجی بافت و استحکام پوست می شود. تا هنگامی که نخ ها در بافت پوست هستند، روند بهتر شدن و ترمیم پوست فعال باقی می ماند. زیرا بدن در تلاش است تا ناحیه دوخته شده را ترمیم کند و نخ ها را جذب کند.

این به این دلیل است که بدن انسان از نظر بیولوژیکی به همه اجسام خارجی در پوست واکنش نشان می دهد. از آنجایی که نخ ها بسیار ظریف هستند، هیچ یک از این اتفاقات مورد توجه قرار نمی گیرد. بیشتر افراد وقتی بافت اطراف نخ ها ترمیم می شود، اصلا آن ها را احساس نمی کنند. لیفت ابرو با نخ یک روش دائمی نیست زیرا نخ ها جذب بدن می شوند، اما لیفت ابرو با نخ، نتایج موقتی به جا می گذارد و می تواند با تحریک تولید کلاژن به تقویت پوست کمک کند.

دو نوع روش برای لیفت ابرو با نخ وجود دارد. نخ های نوا و نخ سیلوئیت. ماندگاری نخ های نوا که در طی آن از ماده ای به نام PDO استفاده می شود حدود شش ماه و ماندگاری نخ سیلوئت بین یک تا سه سال می باشد. نخ ها با یک سوزن بسیار ظریف زیر پوست قرار می گیرند و بافت افتاده را به بافت اطراف متصل می کنند.

کاندیدای مناسب لیفت ابرو با نخ :

برای این که اطمینان داشته باشید که کاندیدای مناسبی برای این روش هستید ابتدا باید توسط پزشک متخصص معاینه و با او مشورت کنید. لیفت ابرو با نخ برای افرادی که می خواهند ابروهای بلندتری داشته باشند. اگر شما بسیار لاغر هستید یا پوست بسیار شل دارید، این درمان امکان دارد برای شما مناسب نباشد و یا  افرادی که ابروهایشان روی پلک هایشان می افتد برای انجام این روش مناسب هستند.

لیفت ابرو با نخ چقدر ماندگاری دارد ؟

در بیشتر موارد درمانی که از نخ برای از بین رفتن افتادگی ابروها استفاده می شود، می توانید نتایج را در چند روز اول درمان و در اوایل روند بهبودی مشاهده کنید. اما از آنجایی که روند درمان به تولید کلاژن بستگی دارد، در هفته های بعد شاهد نتایج بیشتری هستید. در برخی موارد لیفت با نخ به همراه سایر درمان ها برای تکمیل نتایج یک درمان زیبایی استفاده می شود. لیفت با نخ لکه های پیری را از بین نمی برد. درمان های دیگر امکان دارد اثرات آن را تکمیل کنند.

لیفت ابرو سیمی بین 12 تا 18 ماه طول می کشد. این زمان بستگی به شرایط، سن، سبک زندگی، نوع پوست و سرعت شکستن بخیه های بدن هر بیمار دارد. این روش نتایج فوری می دهد. هنگامی که نخ ها به درستی زیر پوست شما قرار می گیرند، پوست شما سفت تر، صاف تر و طولانی تر به نظر می رسد. روشی که کمتر از یک ساعت طول می کشد می تواند نتایجی را به شما بدهد که تا یک سال و نیم دوام دارد.

لیفت ابرو با نخ چگونه اثر می گذارد

مراقبت های قبل از لیفت ابرو با نخ

برای این که دچار عوارض و خطرات نشوید باید مراقبت هایی را انجام دهید. در ادامه با مراقبت های قبل از لیفت برو با نخ آشنا می شوید :

 • همیشه در مورد تمام داروهایی که مصرف می کنید و هرگونه تغییر در سابقه پزشکی خود به پزشک خود اطلاع دهید.
 • برای به حداقل رساندن کبودی، 3 روز قبل از درمان از مصرف داروهای رقیق کننده خون از جمله آسپرین، آسپرین، موترین، مولتی ویتامین، ویتامین E و D و روغن ماهی اجتناب کنید. این داروها می توانند کبودی را افزایش دهند.
 • قبل از درمان، مطمئن شوید که هیچ گونه عفونت باکتریایی یا قارچی یا ساییدگی در ناحیه مورد نظر ندارید زیرا امکان دارد بعد از تزریق گسترش یابد.
 • ۷ روز قبل از عمل الکل مصرف نکنید.
 • برای محافظت از پوست خود از کرم ضد آفتاب استفاده کنید، زیرا این روش درمانی برای پوست های آفتاب سوخته مناسب نیست.
 • 2 روز قبل و 2 هفته بعد از درمان سیگار نکشید.
 • 2 هفته قبل از درمان هیچ گونه کار دندانپزشکی از جمله جرم گیری را برنامه ریزی نکنید.
 •  اگر باردار یا شیرده هستید، یا به هر یک از مواد تشکیل دهنده آن حساسیت دارید، یا بیماری حاد یا کمبودهای خود ایمنی دارید برای این درمان مناسب نیستید.
 • شما یک اسکار کلوئید یا هیپرتروفیک دارید.
 • شما یک اختلال خونریزی دارید.

برای آشنا شدن با بهترین کلینیک کاشت ابرو به سایت مربوطه مراجعه کنید.

بعد از لیفت ابرو با نخ چه مراقبت هایی باید انجام شود ؟

برای این که نتیجه مناسبی از این جراحی بگیرد باد مراقبت هایی را انجام دهید. در ادامه با مراقبت های بعد از لیفت ابرو با نخ آشنا می شوید :

 • هنگامی که بعد از 24 ساعت صورت خود را می شویید، ناحیه آسیب دیده را به آرامی با پاک کننده و آب بشویید.
 • برای کم شدن تورم در 24 ساعت اول، از کمپرس سرد استفاده کنید. استفاده از یخ روی پوست تازه تزریق شده یا پوست نازک و شکننده امکان دارد باعث آسیب شود. بهتر است یک کیسه یخ در اطراف ناحیه تزریق شده قرار دهید.
 • 1 هفته از دوش آب گرم خودداری کنید.
 • از آرنیکا برای کم شدن و بهبود کبودی ها استفاده کنید.
 • در 24 ساعت اول موهای خود را دوش نگیرید یا نشویید.
 • در صورت امکان، 3-5 روز پس از درمان به پشت بخوابید تا از حرکت نخ ها جلوگیری شود.
 • برای 4 هفته ورزش نکنید. این شامل همه ورزش های شدید می شود، اما پیاده روی سبک مجاز است.
 • پس از 24 ساعت مراقبت از پوست خود را از سر بگیرید.
 • در صورت ایجاد خارش، می توان پراکسید هیدروژن روی یک سواب پنبه ای را به آرامی روی ناحیه تزریق قرار داد یا از آنتی هیستامین های خوراکی مثل بنادریل استفاده کرد.
 • در صورت تجویز، نسخه کامل آنتی بیوتیک یا ضد ویروس خود را مصرف کنید.
 • ناحیه درمان را ماساژ ندهید و تا 2 ماه پس از لیفت با نخ از ماساژ عمیق صورت خودداری کنید.
 • هرگونه درد یا ناراحتی را با مسکن های تجویز شده کنترل کنید.
 • تا 48 ساعت پس از لیفت ابرو به نواحی تحت درمان دست نزنید.
 • به دلیل قرار گرفتن بخیه ها در پوست، امکان دارد تا چند روز پس از عمل کمی ناراحتی و سفتی در ناحیه ایجاد شود که به مرور زمان از بین می رود.

آیا لیفت ابرو با نخ ایمن است ؟

لیفت ابرو بدون جراحی به دلیل ماهیت خود روشی کاملا ایمن محسوب می شود که نیازی به برش یا جراحی فیزیکی ندارد. نخ ها از پلی لاکتیک اسید ساخته شدند که سال ها است در کاربردهای مختلف پزشکی استفاده می شود. این بدان معنی است که این روش تضمین شده است که ایمن است و پزشک زیبایی باید به سوالات و نگرانی های شما پاسخ دهد.

قیمت لیفت ابرو با نخ

یکی از عوامل مهم در تصمیم شما برای لیفت ابرو با نخ، هزینه این درمان است. قیمت لیفت ابرو با نخ کمتر از روش های جراحی سنگین است. قیمت لیفت ابرو با نخ به این عناصر بستگی دارد :

 • نخ و مواد مورد استفاده برای درمان
 • محل زندگی شما
 •  گستردگی مناطق موردنظر برای درمان
 • کلینیک موردنظر شما
 • میزان تجربه پزشک و ارائه‌دهنده درمان

جراحی لیفت سنتی یا کلاسیک

مزایا و معایب لیفت ابرو با نخ

لیفت کردن ابرو مانند هر روش دیگری با مزایا و معایبی همراه می باشد که ما سعی داریم در این بخش، برخی از آن ها را برای شما شرح دهیم :

 • پیش از که بخواهید ابروهای خود را با نخ لیفت کنید، نیازی به آماده شدن نیست و یک تکنیک کاملا سرپایی محسوب می گردد.
 • برعکس جراحی کردن لیفت ابرو، برای لیفت ابرو با کمک نخ فرد به طور کلی بیهوش نمی شود و در بازه زمانی بسیار کوتاه با بی‌حسی موضعی، لیفت می کند.
 • لیفت ابرو با نخ یک تکنیک بدون تهاجم و غیرجراحی در نظر گرفته می شود که برای انجام آن، دیگر نیازی به ایجاد برش نیست. از این رو ، خطر بسیار کمی دارد و دوران نقاهتش کوتاه مدت است.
 • در صورتی که جهت انجام این تکنیک، نخ های زیست تخریب پذیر مورد استفاده قرار می گیرند، ولی اگر از نتایج حاصل از لیفت با نخ رضایت ندارید، جراح می تواند نخ ها را از پوست خارج کند. از این رو، برعکس جراحی لیفت ابرو، تکنیکی برگشت پذیر می باشد.
 • نخ ها توسط برخی سوزن های باریک زیر پوست قرار داده می شود و جای هیچ گونه زخم یا اسکاری باقی نمی‌ ماند.
 • هزینه ای که برای لیفت ابرو با نخ می بایست پرداخت کرد، بسیار کمتر از جراحی لیفت ابرو است.
 • به طور معمول پس از انجام دادن لیفت ابرو با نخ، به مدت 1 الی 2 روز احتمال به وجود آمدن درد، قرمزی و تورم وجود داردکه البته امری کاملا طبیعی می باشد.
 • مشکل دیگر این است که باید سعی کنید تا مدت دو هفته به هیچ وجه به ناحیه لیفت شده دست نزنید.
 • برعکس جراحی لیفت ابرو که تکنیکی دائمی محسوب می شود، لیفت ابرو با نخ موقتی است و امکان دارد که برای دو الی سه سال با نتایج خوب بماند و به طور معمول جهت طولانی شدن مدت زمان اثرات آن، می توان بوتاکس یا فیلر تزریق کرد.
 • کسانی که دارای چین و چروک های بسیار پر عمق و افتادگی های بسیار زیاد پوست در قسمت ابروها، شقیقه و پلک ‎هایشان هستند، بهترین کار این است که از همان آغاز کار، جهت انجام جراحی لیفت ابرو اقدام نمایند. چون تاثیر و طول عمر لیفت ابرو با نخ به اندازه روش جراحی نیست.
 • نتایج حاصل از لیفت ابرو با نخ سریعا مشاهده نمی‌شود و می بایست دست کم 2 هفته صبر کرد.
 • احتمال رخ دادن حساسیت بدنی به ماده بی حسی تزریق شده جهت انجام روش لیفت با نخ وجود دارد.

جراحی لیفت ابرو چگونه است؟

در صورتی که تمایل دارید ابروهایتان را به صورت دائمی لیفت کنید، می بایست از تکنیک های غیر تهاجمی دست بردارید و اقدام به انجام جراحی لیفت ابرو کنید. برای لیفت ابرو دائمی می توان از چندین جراحی کمک گرفت که شامل موارد زیر اند :

 1. لیفت کلاسیک: این نوع از لیفت کردن باز ابروها را با نام لیفت تاجی نیز می شناسند که با ایجاد برشی مداوم در بخش فوقانی پیشانی آغاز می گردد. جراح متخصص اقدام به برداشتن قسمتی از بافت و پوست پیشانی می کند تا سبب عقب رفتن خط رویش مو نشود. بدین گونه دیگر جای زخم و اسکاری مشاهده نخواهد شد.
 2. لیفت آندوسکوپی: برای انجام دادن این تکنیک جراحی لیفت ابرو، دکتر متخصص چندین برش در پشت خط رویش مو ایجاد می کند تا بتواند به راحتی لوله آندوسکوپ را وارد کند و بافت و عضلات تحتانی را با کمک یکی از برش‌ها ببیند. در ادامه ابزار به خصوصی به وسیله برش دیگر به بافت تحتانی وارد می شود تا دکتر متخصص بتواند بافت پیشانی را به سمت بالا بکشد و چند بخیه بزند تا بسته شود.
 3. لیفت محدود: این نوع جراحی حاصل لیفت کلاسیک و آندوسکوپی می باشد. دکتر متخصص چندین برش‌ ریز ایجاد می کند ولی از اسکوپ کمک گرفته نمی شود. با این تکنیک، هیچ اصلاحی در مرکز پیشانی ایجاد نمی شود ولی چین و چروک پنجه کلاغی پیرامون چشم با لیفت شدن ابرو کاهش می یابد.

کلام آخر

برای انجام این روش سعی کنید بهترین کلینیک و بهترین پزشک را برای جراحی انتخاب کنید. مراقبت ها و دستورات مورد نیاز را به خوبی انجام دهید تا نتیجه مناسبی از این روش بگرید. ممنون از این که تا آخر مقاله قیمت لیفت ابرو با نخ همراه ما بودید. نظرات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید.

4.3/5 - (37 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *