قیمت لیفت ابرو با نخ

ما در این مقاله سعی داریم شما را با قیمت لیفت ابرو با نخ آشنا کنیم. لیفت ابرو با نخ یکی از رایج ترین روش ها برای درمان افتادگی ابرو است. امروزه این روش طرفداران زیادی دارد و جایگزین مناسبی برای جراحی لیفت ابرو به حساب می آید. افتادگی ابروها بر ظاهر چشم ها تأثیر می گذارد و چهره را خسته و پیر می کند. بهتر است قبل از انجام این روش درمانی با پزشک مشورت کنید و وضعیت خود را به خوبی ارزیابی کنید تا بهترین نتیجه را از این روش درمانی بگیرید. در ادامه برای آشنا شدن با قیمت لیفت ابرو با نخ با ما همراه باشید.

لیفت ابرو با نخ چیست ؟

لیفت ابرو با نخ با استفاده از نخ های بسیار ظریف می تواند ابروها و پیشانی را بلند کرده و چهره شما را جوان و زیبا نشان دهد. ابروهای جوانی حالتی دارند که قسمت میانی ابرو بالاتر از ابتدا و انتهای ابرو است. این قسمت از ابرو می تواند به تدریج آویزان شود و در سطح پایین تری قرار گیرد.

عواملی مثل بیشتر شدن سن، کم شدن خاصیت ارتجاعی پوست، اثر جاذبه و به خصوص انقباضات مکرر عضلانی باعث افتادگی ابروها می شود. کم شدن حمایت عضلانی در نوک ابروها و کم شدن حجم پلک بالایی می تواند باعث افتادگی ابروها شود. با بیشتر شدن سن، کاهش وزن یا دلایل دیگر، ابرو امکان دارد  افتاده و پایین بیاید.

گاهی اوقات افتادگی ابروها باعث می شود فرد دچار افتادگی پلک شده باشد که به ویژه در مردان دیده می شود. افتادگی ابرو و موهای ابرو در سطح مژه قرار می گیرد، به همین دلیل کل پلک فوقانی از دید خارج می شود. این مشکل با لیفت ابرو قابل حل است. لیفت ابرو زیبایی چشم ها را دو چندان می کند. لیفت ابرو با نخ به حفظ ظاهر طبیعی و جوان صورت کمک می کند. با لیفت ابرو، تقارن اجزای صورت اصلاح می شود و جوان تر و زیباتر به نظر می رسید.

لیفت ابرو با نخ چیست ؟

روش انجام لیفت ابرو با نخ :

در روش لیفت ابرو با نخ می توان با عبور دادن نخ های طبیعی از برش کوچک بالای ابرو در موقعیت مورد نظر قرار داد. این روش پوست را کمی به عقب می کشد و صورت را کشیده و سفت می کند. لیفت ابرو با نخ یکی از گزینه‌های مناسب در بین روش‌های مختلف زیبایی ابروها است که برای افرادی که ابروهای نازکی دارند، گزینه‌ای مناسبی به حساب می آید. لیفت با نخ اثرات طولانی مدتی را برای بلند کردن ابروها بدون نیاز به برش های عمیق ارائه می دهد.

روش انجام این کار به این صورت است که قبل از انجام درمان، ناحیه مورد نظر به خوبی توسط پزشک و متخصص ارزیابی می شود و بر اساس شرایط شخصی شما یک برنامه درمانی منحصر به فرد ایجاد می شود. در طول درمان، از بی‌حسی موضعی برای کم شدن درد استفاده می‌شود، سپس نخ‌های PDO با بخیه‌هایی درست زیر پوست قرار می‌گیرند که فرآیند لیفتینگ را شروع می کند. این روش حدود 30 تا 45 دقیقه طول می کشد.

لیفت ابرو با نخ چگونه اثر می گذارد ؟

لیفت ابرو با نخ روشی است که در آن از بخیه های موقت برای ایجاد تغییرات ظریف اما قابل مشاهده در پوست استفاده می شود. در روش لیفت ابرو با نخ، پزشک به جای برداشتن بافت ها و افتادگی پوست، این مشکل را با دوخت این قسمت ها به قسمت بالایی برطرف می کند. این نخ ها علاوه بر بالا کشیدن پوست، روند ترمیم طبیعی پوست را فعال می کنند. در نتیجه مقدار زیادی کلاژن جدید در ناحیه درمان تولید می شود. کلاژن ها پوست را جوان می کنند و نقش حیاتی در روند پیری دارند.

کلاژن ها به ایجاد فاکتورهای رشد کمک می کنند. این عوامل رشد به شدت بر وضعیت پوست ما تأثیر می گذارد. کلاژن علاوه بر استفاده برای ترمیم زخم، به حفظ استحکام و حجم پوست کمک می کند. با بیشتر شدن سن، بدن ما به تدریج کلاژن کمتر و کمتری تولید می کند که منجر به کاهش 80 درصدی ضخامت پوست در حدود 70 سالگی می شود. این کاهش حجم و استحکام پوست عامل اصلی ایجاد چین و چروک و پوست اضافی روی پوست است.

با ضعیف شدن پوست، توانایی خود برای حمایت از بافت های زیرین را از دست می دهد، کشش زمین می تواند این بافت ها را به سمت پایین بکشد و باعث افتادگی پوست شود. برای بافت ها و پوست پیشانی و ابرو اتفاق می افتد و در نتیجه ابروها دچار افتادگی می شوند. اگر تولید کلاژن جدید پوست زمانی شروع شود که علائم و مشکلات پوستی هنوز خفیف هستند، کلاژن می تواند با بیشتر شدن ضخامت پوست و سفت کردن آن و جلوگیری از بدتر شدن علائم، به حفظ استحکام پوست کمک کند.

لیفت با نخ باعث جوان سازی مداوم بافت های آسیب دیده می شود. این مزایا را می توان برای کل صورت با نخ لیفتینگ ایجاد کرد. افرادی که از لیفت نخ برای تحریک کلاژن استفاده می کنند، متوجه بهتر شدن تدریجی بافت و استحکام پوست می شود. تا هنگامی که نخ ها در بافت پوست هستند، روند بهتر شدن و ترمیم پوست فعال باقی می ماند. زیرا بدن در تلاش است تا ناحیه دوخته شده را ترمیم کند و نخ ها را جذب کند.

این به این دلیل است که بدن انسان از نظر بیولوژیکی به همه اجسام خارجی در پوست واکنش نشان می دهد. از آنجایی که نخ ها بسیار ظریف هستند، هیچ یک از این اتفاقات مورد توجه قرار نمی گیرد. بیشتر افراد وقتی بافت اطراف نخ ها ترمیم می شود، اصلا آن ها را احساس نمی کنند. لیفت ابرو با نخ یک روش دائمی نیست زیرا نخ ها جذب بدن می شوند، اما لیفت ابرو با نخ، نتایج موقتی به جا می گذارد و می تواند با تحریک تولید کلاژن به تقویت پوست کمک کند.

دو نوع روش برای لیفت ابرو با نخ وجود دارد. نخ های نوا و نخ سیلوئیت. ماندگاری نخ های نوا که در طی آن از ماده ای به نام PDO استفاده می شود حدود شش ماه و ماندگاری نخ سیلوئت بین یک تا سه سال می باشد. نخ ها با یک سوزن بسیار ظریف زیر پوست قرار می گیرند و بافت افتاده را به بافت اطراف متصل می کنند.

کاندیدای مناسب لیفت ابرو با نخ :

برای این که اطمینان داشته باشید که کاندیدای مناسبی برای این روش هستید ابتدا باید توسط پزشک متخصص معاینه و با او مشورت کنید. لیفت ابرو با نخ برای افرادی که می خواهند ابروهای بلندتری داشته باشند. اگر شما بسیار لاغر هستید یا پوست بسیار شل دارید، این درمان امکان دارد برای شما مناسب نباشد و یا  افرادی که ابروهایشان روی پلک هایشان می افتد برای انجام این روش مناسب هستند.

لیفت ابرو با نخ چقدر ماندگاری دارد ؟

در بیشتر موارد درمانی که از نخ برای از بین رفتن افتادگی ابروها استفاده می شود، می توانید نتایج را در چند روز اول درمان و در اوایل روند بهبودی مشاهده کنید. اما از آنجایی که روند درمان به تولید کلاژن بستگی دارد، در هفته های بعد شاهد نتایج بیشتری هستید. در برخی موارد لیفت با نخ به همراه سایر درمان ها برای تکمیل نتایج یک درمان زیبایی استفاده می شود. لیفت با نخ لکه های پیری را از بین نمی برد. درمان های دیگر امکان دارد اثرات آن را تکمیل کنند.

لیفت ابرو سیمی بین 12 تا 18 ماه طول می کشد. این زمان بستگی به شرایط، سن، سبک زندگی، نوع پوست و سرعت شکستن بخیه های بدن هر بیمار دارد. این روش نتایج فوری می دهد. هنگامی که نخ ها به درستی زیر پوست شما قرار می گیرند، پوست شما سفت تر، صاف تر و طولانی تر به نظر می رسد. روشی که کمتر از یک ساعت طول می کشد می تواند نتایجی را به شما بدهد که تا یک سال و نیم دوام دارد.

لیفت ابرو با نخ چگونه اثر می گذارد

مراقبت های قبل از لیفت ابرو با نخ

برای این که دچار عوارض و خطرات نشوید باید مراقبت هایی را انجام دهید. در ادامه با مراقبت های قبل از لیفت برو با نخ آشنا می شوید :

 • همیشه در مورد تمام داروهایی که مصرف می کنید و هرگونه تغییر در سابقه پزشکی خود به پزشک خود اطلاع دهید.
 • برای به حداقل رساندن کبودی، 3 روز قبل از درمان از مصرف داروهای رقیق کننده خون از جمله آسپرین، آسپرین، موترین، مولتی ویتامین، ویتامین E و D و روغن ماهی اجتناب کنید. این داروها می توانند کبودی را افزایش دهند.
 • قبل از درمان، مطمئن شوید که هیچ گونه عفونت باکتریایی یا قارچی یا ساییدگی در ناحیه مورد نظر ندارید زیرا امکان دارد بعد از تزریق گسترش یابد.
 • ۷ روز قبل از عمل الکل مصرف نکنید.
 • برای محافظت از پوست خود از کرم ضد آفتاب استفاده کنید، زیرا این روش درمانی برای پوست های آفتاب سوخته مناسب نیست.
 • 2 روز قبل و 2 هفته بعد از درمان سیگار نکشید.
 • 2 هفته قبل از درمان هیچ گونه کار دندانپزشکی از جمله جرم گیری را برنامه ریزی نکنید.
 •  اگر باردار یا شیرده هستید، یا به هر یک از مواد تشکیل دهنده آن حساسیت دارید، یا بیماری حاد یا کمبودهای خود ایمنی دارید برای این درمان مناسب نیستید.
 • شما یک اسکار کلوئید یا هیپرتروفیک دارید.
 • شما یک اختلال خونریزی دارید.

برای آشنا شدن با بهترین کلینیک کاشت ابرو به سایت مربوطه مراجعه کنید.

بعد از لیفت ابرو با نخ چه مراقبت هایی باید انجام شود ؟

برای این که نتیجه مناسبی از این جراحی بگیرد باد مراقبت هایی را انجام دهید. در ادامه با مراقبت های بعد از لیفت ابرو با نخ آشنا می شوید :

 • هنگامی که بعد از 24 ساعت صورت خود را می شویید، ناحیه آسیب دیده را به آرامی با پاک کننده و آب بشویید.
 • برای کم شدن تورم در 24 ساعت اول، از کمپرس سرد استفاده کنید. استفاده از یخ روی پوست تازه تزریق شده یا پوست نازک و شکننده امکان دارد باعث آسیب شود. بهتر است یک کیسه یخ در اطراف ناحیه تزریق شده قرار دهید.
 • 1 هفته از دوش آب گرم خودداری کنید.
 • از آرنیکا برای کم شدن و بهبود کبودی ها استفاده کنید.
 • در 24 ساعت اول موهای خود را دوش نگیرید یا نشویید.
 • در صورت امکان، 3-5 روز پس از درمان به پشت بخوابید تا از حرکت نخ ها جلوگیری شود.
 • برای 4 هفته ورزش نکنید. این شامل همه ورزش های شدید می شود، اما پیاده روی سبک مجاز است.
 • پس از 24 ساعت مراقبت از پوست خود را از سر بگیرید.
 • در صورت ایجاد خارش، می توان پراکسید هیدروژن روی یک سواب پنبه ای را به آرامی روی ناحیه تزریق قرار داد یا از آنتی هیستامین های خوراکی مثل بنادریل استفاده کرد.
 • در صورت تجویز، نسخه کامل آنتی بیوتیک یا ضد ویروس خود را مصرف کنید.
 • ناحیه درمان را ماساژ ندهید و تا 2 ماه پس از لیفت با نخ از ماساژ عمیق صورت خودداری کنید.
 • هرگونه درد یا ناراحتی را با مسکن های تجویز شده کنترل کنید.
 • تا 48 ساعت پس از لیفت ابرو به نواحی تحت درمان دست نزنید.
 • به دلیل قرار گرفتن بخیه ها در پوست، امکان دارد تا چند روز پس از عمل کمی ناراحتی و سفتی در ناحیه ایجاد شود که به مرور زمان از بین می رود.

مقایسه لیفت ابرو با نخ با سایر روش های لیفت ابرو :

امروزه لیفت ابرو به روش های متفاوتی صورت می گیرد و لیفت ابرو با نخ یکی از روش های غیر جراحی لیفت ابرو است. هزینه این روش مشابه سایر روش های درمان زیبایی مانند تزریق فیلر پوستی یا بوتاکس است. لیفت ابرو با نخ با توجه به احتمال نیاز به بوتاکس بیشتر در تزریق بوتاکس برای دستیابی به نتایج مطلوب، امکان دارد حتی ارزان‌تر باشد. ماندگاری لیفت ابرو با نخ در رده میانی تزریق فیلر پوستی و تزریق بوتاکس است.

نتایج لیفت ابرو در مقایسه با تزریق بوتاکس که هر 3 تا 5 ماه یکبار نیاز به اصلاح دارد ماندگاری زیادی دارد. پرکننده های استاندارد بین 9 تا 12 ماه دوام می آورند، اگرچه اثرات الگوهای پرکننده جدیدتر می تواند تا 18 ماه یا بیشتر باقی بماند. اما دوره نقاهت لازم برای لیفت ابرو با نخ در مقایسه با تزریق فیلر و تزریق بوتاکس کمی بیشتر است، اما در مقایسه با لیفت ابرو با جراحی چیزی نیست.

آیا لیفت ابرو با نخ ایمن است ؟

لیفت ابرو بدون جراحی به دلیل ماهیت خود روشی کاملا ایمن محسوب می شود که نیازی به برش یا جراحی فیزیکی ندارد. نخ ها از پلی لاکتیک اسید ساخته شدند که سال ها است در کاربردهای مختلف پزشکی استفاده می شود. این بدان معنی است که این روش تضمین شده است که ایمن است و پزشک زیبایی باید به سوالات و نگرانی های شما پاسخ دهد.

قیمت لیفت ابرو با نخ

یکی از عوامل مهم در تصمیم شما برای لیفت ابرو با نخ، هزینه این درمان است. قیمت لیفت ابرو با نخ کمتر از روش های جراحی سنگین است. قیمت لیفت ابرو با نخ به این عناصر بستگی دارد :

 • نخ و مواد مورد استفاده برای درمان
 • محل زندگی شما
 •  گستردگی مناطق موردنظر برای درمان
 • کلینیک موردنظر شما
 • میزان تجربه پزشک و ارائه‌دهنده درمان

نحوه جراحی لیفت ابرو :

جراحی لیفت ابرو انواع مختلفی دارد که تفاوت آن ها در شیوه‌ی انجام آن ها می‌باشد. در ادامه با انواع این جراحی آشنا می شوید :

جراحی لیفت سنتی یا کلاسیک :

این روش سنتی به عنوان روشی قدیمی شناخته می‌شود. در طی این جراحی ابتدا برشی در بالای پوست سر در ناحیه‌ی بالا گوش ایجاد می‌شود و بر روی خط رویش مو و پیشانی ادامه می‌یابد تا در ناحیه‌ی مقابل بر روی گوش اتمام یابد. پوست برش خورده به آرامی بالا کشیده شده و محل اجزای صورت تنظیم می‌شود. پس از اینکه اجزای صورت از جمله ابروها و عضلات مرتبط با آن در ناحیه‌ی مناسب و متقارن قرار بگیرند پوست اضافی بریده می‌شود و نواحی مختلف برش خورده دوباره بخیه زده می‌شوند.

روش اندوسکوپیک لیفت ابرو :

روش اندوسکوپیک لیفت ابرو روشی مدرن بوده و نسبت به روش سنتی، کمتر تهاجمی است. در این روش به جای برش بزرگ و سرتاسری در پیشانی و خط رویش مو، چندین برش کوچک در درون ناحیه‌ی رویش مو ایجاد می‌شود. چون این برش‌ها کوچک بوده و در ناحیه‌ی رویش مو هستند در اندازه‌ی قابل مشاهده نیستند بنابراین اثری از جراحی مشخص نیست. از مزیت دیگر این روش این است که چون برش ایجاد شده در پوست بسیار کوچکتر از برش روش سنتی است بنابراین دوران بهبودی نیز سریع‌تر بوده و خطر عفونت بسیار کمتر است.

لیف ابرو از طریق برش گیجگاهی یا تمپورال لیفت :

این روش جراحی نیز روشی کمتر تهاجمی است . این نوع لیفت ابرو تنها بخش یک سوم انتهای سمت گوش هر ابرو را تحت تأثیر قرار می‌دهد و نسبت به سایر روش‌ها تأثیر آن در بافت‌های کمتری است. با توجه به اینکه دسترسی به بافت مورد نظر در این روش از طریق برش‌های کوچکی در ناحیه‌ی گیجگاهی است این روش را جراحی لیفت ابروی گیجگاهی یا لیفت شقیقه گویند.

جراحی لیفت سنتی یا کلاسیک

کلام آخر

برای انجام این روش سعی کنید بهترین کلینیک و بهترین پزشک را برای جراحی انتخاب کنید. مراقبت ها و دستورات مورد نیاز را به خوبی انجام دهید تا نتیجه مناسبی از این روش بگرید. ممنون از این که تا آخر مقاله قیمت لیفت ابرو با نخ همراه ما بودید. نظرات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید.

4.2/5 - (32 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *