هزینه تزریق ژل گونه

ما در این مقاله سعی داریم شما را با هزینه تزریق ژل گونه آشنا کنیم. بیشتر شدن سن و کاهش کلاژن در پوست باعث افتادگی پوست و افتادگی گونه ها می شود. به همین خاطر، افراد به دنبال راهی ایمن، کم خطر و کم هزینه برای از بین رفتن مشکلات و جوان سازی پوست خود هستند. تزریق ژل به نواحی مختلف صورت برای از بین رفتن افتادگی و چین و چروک یکی از این روش ها است. روشی که در آن سن اهمیت چندانی ندارد و افراد مختلف می توانند آن را برای زیباتر شدن و جوان شدن انتخاب کنند. در ادامه برای آشنا شدن با هزینه تزریق ژل گونه با ما همراه باشید.

تزریق ژل گونه چیست ؟

یکی از محبوب ترین انواع تزریق ژل، تزریق ژل گونه است. این روش در جوانی چهره شما را برجسته و زیبا می کند و در سنین بالا افتادگی و علائم پیری را از روی صورت شما برطرف می کند. عوامل متفاوتی می توانند در تغییر وضعیت و شکل گونه های شما موثر باشند. تزریق ژل به گونه می تواند سدی قوی در برابر همه این عوامل ایجاد کند.

بسیاری از افراد بر این باورند که تزریق ژل به گونه ها یا سایر قسمت های صورت به بافت پوست آن ها در دراز مدت آسیب می رساند. چنین افرادی معتقدند که استفاده از این روش فقط نتایج کوتاه مدت خواهد داشت و پس از مدتی آسیب بیشتر می شود. برخی دیگر معتقدند ژل های استفاده شده در این روش پس از مدتی استفاده باعث شل شدن و تغییر فرم صورت می شود. تزریق ژل گونه نگرانی ها و سوالات زیادی را ایجاد می کند.

برای جوانان زیبایی صورت و برجسته سازی گونه یکی از دلایل اصلی تزریق ژل گونه است. باعث بیشتر شدن حجم گونه ها می شود و در زیبایی چهره آن ها تاثیر بسزایی دارد. این روش در بین افراد مسن که سن آن ها باعث ایجاد چین و چروک و کم شدن چربی شده است، طرفداران زیادی دارد. این افراد برای حفظ فرم گونه ها و جلوگیری از تغییر حالت صورت از تزریق ژل در گونه ها استفاده می کنند. به همین دلیل می توان گفت استفاده از این روش برای زیبایی در تمام سنین مناسب است.

تزریق ژل گونه چیست ؟

مراحل تزریق ژل گونه :

قبل از تزریق، پزشک باید شما را به طور کامل معاینه کند. پزشک باید بداند که از نتیجه عمل چه انتظاری دارید. پزشک باید از این که تا به حال به گونه یا جاهای دیگر ژل تزریق کردید یا داروی خاصی مصرف می کنید یا بیماری خاصی دارید و این که تا به حال از ژل های دائمی استفاده کردید آگاهی داشته باشد تا نوع و میزان ژل مورد نیاز را با دقت بیشتری انتخاب کند و نتیجه عمل بهتر شود.

بعد از تعیین نوبت در روز مشخص شده، پزشک محل های تزریق را مشخص کرده و پس از بی حسی موضعی با کرم های بی حس کننده تزریق را انجام می دهد. از ژل های پرکننده برای تاکید بر گونه ها یا رفع افتادگی آن ها استفاده می شود. این ژل ها در میان بافت های پوست قرار می گیرند و شکاف های چربی از دست رفته را پر می کنند. برای بررسی نتیجه نهایی بهتر است چند روز صبر کنید تا اثرات تزریق از بین برود و التهاب پوست شما برطرف شود. پس از آن می توانید تصمیم بگیرید که آیا از نتیجه راضی هستید یا خیر.

تزریق ژل گونه چه مزایایی دارد ؟

تزریق ژل گونه مانند روش های دیگر دارای مزایایی است. مزایای تزریق ژل گونه عبارت است از :

بر جسته سازی گونه و زیبایی چهره :

با استفاده از این روش می توانید آسیب های ناشی از پیری یا خشکی بیش از حد پوست را برطرف کنید. اگر به گونه برجسته علاقه دارید، تاثیرات این روش را امتحان کنید.

کوتاه بودن زمان عمل در کنار ماندگاری طولانی :

مدت زمان این روش در طولانی ترین حالت کمتر از نیم ساعت است. نیازی به تلف کردن زمان برای انجام آن ندارید. بسته به نوع ژل انتخابی و سن افراد، ماندگاری آن بین 6 ماه تا دو سال متغیر است. دیگر نگران تمدید آن نباشید.

نیاز نداشتن به مراقبت و استراحت بعد از انجام عمل :

انجام تزریق ژل بسیار آسان است. در این روش نیازی به بیهوشی نیست و در مواردی پزشک از داروهای بیهوشی استفاده می کند. می توانید پس از عمل به فعالیت های روزانه خود بپردازید.

امکان کم شدن حجم ژل یا تخلیه کامل :

اگر از نتایج تزریق ژل راضی نیستید، می توانید با نظر پزشک همه یا بخشی از ژل را تخلیه کنید. اگر قصد انجام چنین کاری را دارید، حتما از پزشک کمک بگیرید و اجازه دهید او این کار را انجام دهد. برای کم شدن حجم یا تخلیه ژل به پزشک دیگری مراجعه نکنید.

آسیب نرسیدن به بافت های پوستی :

ژل مورد استفاده برای تزریق گونه از اسید هیالورونیک ساخته شده است. به همین خاطر به مرور زمان جذب پوست می شود و به بافت های آن آسیب نمی رساند. به همین دلیل ژل ها باید پس از مدت زمان مشخصی تجدید شوند. جای نگرانی در مورد آسیب ناشی از ژل به بافت پوست وجود ندارد.

تزریق ژل گونه چه مزایایی دارد ؟

تزریق ژل گونه چه عوارضی دارد ؟

اگر ژل را در یک مرکز معتبر به گونه تزریق کنید، ناراحتی خاصی مشاهده نمی کنید. خود تزریق ژل ضرر خاصی ندارد و این عوامل ثانویه هستند که می توانند بر نتایج آن تأثیر بگذارند. عوارض ناشی از تزریق و در برخی موارد عدم تقارن گونه ها را از معایب این روش دانست. اگر به کلینیک های معتبر مراجعه کنید هیچ کدام از این ها برایتان اتفاق نمی افتد.

عوارض در اثر  تزریق ژل گونه کوتاه مدت است. این عوارض شامل قرمزی و التهاب در ناحیه تزریق، کبودی خفیف یا خون مردگی، تورم خفیف، بی حسی در محل تزریق و در برخی موارد احساس بی حسی در گونه ها می باشد. اگر تزریق در یک کلینیک معتبر توسط پزشک متخصص انجام شود، در عرض 72 ساعت همه آن ها ناپدید می شوند و چهره شما طبیعی به نظر می رسد.

انجام این روش در مراکز غیر معتبر مانند سالن های زیبایی و آرایشگاه ها می تواند عوارض ناخوشایندی را برای شما به همراه داشته باشد. زیرا در این مراکز از ژل های بی کیفیت استفاده می شود و پزشک مرکز تخصص کافی را ندارد. قبل از تزریق و سپس تزریق، در مورد کلینیک های معتبر تحقیق کنید.

افرادی که به دلایلی مانند کاهش قیمت به مراکز غیر معتبر مراجعه می کنند درگیر عوارض زیادی می شوند. مواردی مانند عدم تقارن گونه، افتادگی گونه‌ها پس از مدت کوتاهی، تأثیر در سایر قسمت‌های صورت و تغییر حالت چهره و در برخی موارد فلج دائمی یا آسیب موقت عصبی از عمده‌ترین عوارض تزریق به مراکز غیر معتبر است. در برخی موارد استفاده از ژل های بی کیفیت یا حتی تاریخ مصرف گذشته باعث عفونت یا آسیب پوستی می شود.

توصیه و مراقبت های تزریق ژل گونه :

برای این که نتیجه مناسبی از این روش بگیری باید مراقبت هایی را انجام دهید. در ادامه به مراقبت های تزریق ژل گونه می پردازیم :

  • از کرم های آرایشی استفاده نکنید.
  • از مصرف دخانیات، الکل، مواد مخدر و داروهای رقیق کننده خون خودداری کنید.
  • به مدت دو روز پس از تزریق، ترجیحا طاق باز بخوابید.
  • از کرم های آرایشی استفاده نکنید و در روز تزریق با پوست بدون آرایش همراه باشید.
  • از خاراندن، ماساژ یا فشار دادن پوست پرهیز کنید.
  • استفاده از داروهای ضد التهاب مانند مسکن‌ها را متوقف کنید.
  • بعد از تزریق از کمپرس سرد استفاده کنید و قرص های تجویز شده را به موقع مصرف کنید. این باعث کم شدن التهاب و کوتاه شدن عوارض می شود.
  • بدون استفاده از کرم ضد آفتاب از خانه خارج نشوید.
  • از کرم های آرایشی استفاده نکنید.

ماندگاری تزریق ژل گونه چقدر است ؟

یکی از بزرگترین مسائل برای افرادی که خواهان تزریق ژل خط گونه و خنده هستند، ماندگاری تزریق فیلر گونه است، زیرا آن ها دوست دارند کاری را انجام دهند که طولانی مدت باشد، بنابراین نیازی به بازگشت ندارند. ژل ها ماندگاری خوبی دارند و با تزریق ژل می توانید حدود یک تا دو سال از زیبایی صورت خود لذت ببرید.

ماندگاری ژل ها به عوامل متفاوتی بستگی دارد به همین دلیل ماندگاری آن برای افراد مختلف متفاوت است. کیفیت برند ژل تزریقی عامل اصلی ماندگاری ژل گونه می باشد. هر چه کیفیت بالاتر باشد، ماندگاری بیشتری خواهد داشت. ترکیبات به کار رفته در ژل در ماندگاری آن بسیار تاثیر گذار است. ژل هایی با مواد طبیعی بیشتر ماندگاری کوتاه تری دارند.

این زمانی است که ژل های ساخته شده از مواد شیمیایی و مصنوعی ماندگاری طولانی دارند. یکی دیگر از شرایط اصلی ماندگاری ژل، نوع پوست و وضعیت سیستم ایمنی بدن است. هر چه سیستم ایمنی فرد قوی تر باشد، ژل ماندگاری بیشتری دارد. مقدار ژل تزریق شده با ماندگاری آن رابطه مستقیم دارد. هر چه حجم ژل تزریق شده بیشتر باشد، ماندگاری آن بیشتر است.

توجه به مراقبت بعد از تزریق ژل عامل مهمی در ماندگاری ژل است. به همین خاطر از فرد درخواست می شود که به همه اظهارات پزشک در خصوص مراقبت های بعد از تزریق ژل توجه کند. حالات صورت یا میزان حرکات صورت یک فرد عامل مهمی در طول عمر ژل تزریق شده است. افرادی که عادت دارند هنگام صحبت کردن صورت خود را زیاد تغییر دهند، ماندگاری ژل روی صورت آن ها کمتر خواهد بود.

هزینه تزریق ژل گونه

استفاده از ژل برای رفع آسیب و افتادگی پوست یکی از ارزان ترین روش های زیبایی است. این روش عوارض بسیار کمی دارد و اثرات طولانی مدتی روی صورت شما خواهد داشت. از آنجایی که این عمل یکی از انواع عمل های زیبایی محسوب می شود، بیمه هزینه تزریق ژل گونه را پوشش نمی دهد. زیرا هزینه های آن در مقایسه با سایر روش ها و جراحی بسیار کمتر است.

هزینه تزریق ژل بستگی به نوع ژل مورد استفاده دارد. میزان ژل، سن افراد، میزان آسیب موجود و تعداد جلسات لازم برای نتیجه نهایی متفاوت است. البته شهر و محله زندگی شما می تواند تفاوت های هزینه ای ایجاد کند. این روش یکی از کم خطر ترین و کم هزینه ترین روش ها برای زیباسازی صورت است. هزینه تزریق ژل ارتباط مستقیمی با میزان ژل مصرفی، برند ژل و سطح تخصص پزشک شما دارد.

هزینه تزریق ژل گونه

چه افرادی برای تزریق ژل گونه مناسب هستند ؟

کاندیدهای مناسب برای تزریق ژل طبیعی گونه شامل بزرگسالان بالای 21 سال است که می خواهند گونه های خود را حجیم کنند، به ناحیه گونه حجم دهند یا چین و چروک های خفیف تا متوسط ​​را از بین ببرند. افرادی که از سلامت جسمانی خوبی برخوردارند، هیچ حساسیتی به فیلرها یا شرایط خاص پزشکی ندارند، سیگاری نیستند و توانایی مراقبت از خود را پس از تزریق فیلر دارند، گزینه‌های ایده‌آلی برای کانتور کردن صورت با ژل هستند.

اگر شما یک متخصص زیبایی هستید که به دنبال استفاده از درمان های پرکننده پوستی برای برجسته سازی گونه خود هستید، انتظارات واقع بینانه ای در مورد نتایجی که دریافت خواهید کرد دارید، و این واقعیت که امکان دارد برای رسیدن به نتیجه مطلوب نیاز به چندین درمان باشد، مهم است. تزریق ژل طبیعی گونه برای بهتر شدن موقت ظاهر شما طراحی شده است. این مواد می توانند تا دو سال دوام بیاورند و راهی عالی برای مشاهده تغییرات عمده در ظاهر شما بدون انجام هر نوع درمان یا روش تهاجمی هستند.

مقایسه تزریق ژل گونه با جراحی گونه

برای تقویت گونه روش های مختلفی از جمله تزریق ژل و جراحی گونه وجود دارد که هر کدام مزایا و معایبی دارند. تزریق ژل گونه به دلیل سهولت و سرعت اجرا و مشاهده نتایج بلافاصله پس از تزریق و هزینه مناسب روشی پرطرفدار است.

زیرا فرد دیگر درگیر عوارض بعد از جراحی نیست و تغییرات ایجاد شده پس از جراحی قابل برگشت نیست. اگر نتایج با تزریق ژل هیالورونیک اسید رضایت بخش نباشد، می توان با تزریق آنزیم گونه ها را به حالت قبل از تزریق برگرداند. جراحی قرار دادن گونه در مقایسه با تزریق ژل روشی پرهزینه است.

مراقبت‌های بعد از تزریق ژل گونه

انواع ژل گونه کدامند؟

در حقیقت فیلرهای متعددی وجود دارند که با کمک آن ها، گونه ها بسیار برجسته تر و زیباتر می شوند. این فیلر ها برای ژل گونه مورد استفاده قرار می گیرند. به طور کلی 2 نوع فیلر وجود دارد که بر پایه هیالورونیک اسید و اسید پلی لاکتیک می باشند که این مواد تاثیر زیادی بر بیشتر شدن حجم گونه ها دارد و این دسته از فیلرها تاثیر موقتی دارند. فیلرهای دیگری هستند که در ترکیباتشان هیدورکسیلاپاتیت وجود دارد و این فیلرها شامل موارد زیر اند :

1. فیلر گونه Revofil : این ژل جهت از بین بردن چین و چروک بخش های مختلف صورت مورد استفاده قرار می گیرند. برند REVOFIL نوعی فیلر گونه از کشور کره است که انواع مختلفی دارد. هر نوع پرکننده Ruofill برای مقصود مختلفی استفاده می شود. ژل REVOFIL FINE جهت از بین بردن خطوط سطحی، چروک های کوچک و از بین بردن جای زخم استفاده می شود. ماندگاری این نوع ژل به طور میانگین 10 ماه می باشد.

ژل REVOFIL Plus خطوط پرعمق و چین و چروک را رفع می کند. این ژل برای از بین بردن خطوط لبخند، لیفت بینی، گونه ها، لب ها و زاویه سازی فک مورد استفاده قرار می گیرد. این فیلر به لایه های پرعمق پوست تزریق می گردد و تقریباً دوازده ماه طول عمر دارد. ژل REVOFIL Ultra چین و چروک های صورت و خطوط عمیق تر در بافت های محکم پوست را از بین می برد. از این نوع ژل می توان برای لیفت بینی، لیفت لب، لیفت گونه، زاویه سازی فک و چانه و لیفت شقیقه استفاده کرد. عمق تزریق این فیلر تا لایه زیرین پوست پایین می آید و تقریباً دوازده ماه دوام دارد.

2. ژل صورت پرفکتا (تزریق پرکننده گونه پرفکتا) : ژل پرفکتا در ترکیبات خود هیالورونیک اسید 2 فازی غیر حیوانی ثابت شده به وسیله کشور فرانسه دارد. این ژل جهت از بین بردن خطوط، لیفت و حجم دهنده استفاده می شود. جهت تزریق کردن این ژل، دیگری لزومی به دادن تست آلرژی نیست.

مدت زمان ماندگاری ژل پرفکتا بسته به میزان مصرف و وضعیت سلامت هر فرد بین چهار الی دوازده ماه می باشد. این نوع ژل هم چندین نوع دارد و برای مصارف متعددی مورد استفاده قرار می گیرد. کسانی که پس از درمان دچار واکنش ها و حساسیت زیاد و واکنش های التهابی می شوند، بهترین کار این است که از این نوع ژل استفاده کنند.

3. ژل گونه و صورت Ellanse (تزریق پرکننده گونه – برند Ellanse) : ژل الانسه نوع به خصوصی از فیلر می باشد که برای حجیم تر شدن و فرم دادن به گونه ها استفاده می شود. خطوط کوچک و چین و چروک را از بین می برد و صورت را جوان می کند. میکروسفرهای ژل کلاژن باعث تحریک پوست می گردد و نتایج کامل بعد از 3 ماه قابل مشاهده است.

به علت موجود بودن پلی کاپرولاکتون، فیلر به تدریج جذب می شود، ولی نتایج حاصل از به وجود آمدن الاستین و کلاژن مشاهده می گردند. در نهایت لایه‌های عمقی پوست بهبود می‌یابد. از این رو طول عمر این نوع ژل بیشتر از ژل های مبتنی بر اسید هیالورونیک است.

کلام آخر

قبل از انجام این روش سعی کنید از افراد با تجربه کمک بگیرید و سعی کنید با آگاهی دست به انجام این روش بزنید. مراقبت ها و دستورات را به خوبی انجام دهید تا نتیجه مناسبی از این روش بگیرید. درباره هزینه تزریق ژل گونه با پزشک متخصص مشورت کنید. ممنون از این که تا آخر این مقاله همراه ما بودید. نظرات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذرید.

3.8/5 - (38 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *