لیزر صورت آقایان

امروز قصد داریم شما را با لیزر صورت آقایان آشنا کنیم. لیزر موهای زائد روشی برای از بین بردن دائمی موهای زائد می باشد. روش های دیگری نیز برای از بین بردن موهای زائد وجود دارد مانند وکس، اپیلاسیون، بند و از این قبیل روش ها که این روش ها دارای درد و همچنین موقتی می باشند. با استفاده از روش لیزر دیگر نیازی به درگیری با موهای زائد نیست. ما در این مقاله، شما را با لیزر صورت آقایان آشنا کرده ایم و مطالبی درباره آن در اختیار شما گذاشته ایم، پس تا پایان این مقاله ما را همراهی کنید.

لیزر موهای صورت آقایان

افراد دارای موهای زائدی در صورت خود می باشند که باید هربار با روش های مختلفی مانند وکس، اپیلاسیون، انواع کرم های موبر و … به از بین بردن آن ها بپردازند. روشی برای از بین بردن موهای زائد صورت و بدن وجود دارد که سبب از بین رفتن دائمی آن ها می شود. این روش لیزر نام دارد که می توان با استفاده از آن از شر موهای زائد خلاص شد. پوست صورت بسیار حساس می باشد و موهای زائد در این ناحیه می تواند در زیبایی افراد بسیار اثرگذار باشد.

لیزر دارای پرتوهای نور با انرژی و طول موج خاصی می باشد که بعد از برخورد با ملانین سبب از بین رفتن فولیکول مو می شود. زمانی که این فولیکول ها از بین بروند دیگر قادر به ساخت تار مو نمی باشند و دیگر در آن نواحی مویی رشد نمی کند. رنگدانه های پوست ما ملانین نام دارند که این رنگدانه ها در مجاورت فولیکول های مو قرار گرفته اند. اگر مایل به انجام این روش هستید، می توانید به بهترین کلینیک لیزر موهای زائد مراجعه کنید.

لیزر موهای صورت آقایان

عوارض لیزر موهای زائد

عوارض لیزر موهای زائد چندان خطرناک نیستند و قابل درمان می باشند. این عوارض موقتی هستند. برخی از این عوارض عبارت اند از :

 • قرمزی و درد خفیف یکی از عوارض لیزر می باشد که این عارضه موقتی است و بعد از مدتی از بین خواهد رفت.
 • یکی از رایج ترین عوارض لیزر موهای زائد، سوختگی پوست و ایجاد تاول می باشد که این عارضه نادر است و به دست یک فرد غیر متخصص می تواند پیش آید. پوست شما بعد از لیزر امکان خشک شدن و پوسته پوسته شدن را دارد.
 • از دیگر عوارض می توان به خطر آسیب رساندن به بینایی اشاره کرد. هنگام استفاده از لیزر برای صورت باید عینک مخصوص لیزر را بزنید. این عینک ها از آسیب رسیدن به چشم جلوگیری می کنند.
 • یکی دیگر از عوارض لیزر موهای زائد هایپوپیکمنتیشن می باشد، یعنی کاهش رنگدانه ها و یا همان روشن تر شدن رنگ پوست، این عارضه موقتی است و بعد از مدت کوتاهی از بین خواهد رفت. قرار نگرفتن زیر آفتاب مستقیم و استفاده از ضد آفتاب به کاهش این عوارض کمک خواهد کرد.
 • افزایش رنگدانه ها و روشن تر شدن پوست یا همان هایپرپیگمنتیشن از دیگر عوارض می باشد. این عارضه نیز موقتی می باشد و بعد از ۳ یا ۴ هفته از بین خواهد رفت. این عارضه را زمانی مشاهده می کنید که لیزر سبب ایجاد زخم روی پوست شما شود و بعد از مدتی از بین برود. جای زخم برای مدتی، تیره تر از نواحی دیگر می ماند.
 • ایجاد اسکار و زخم را نمی توان از عوارض این روش دانست، اما اگر پزشک شما غیرمتخصص باشد و مهارت نداشته باشد این عارضه می تواند ایجاد شود.

شما می توانید برای کاهش این عوارض به یک پزشک مجرب و همچنین کلینیک معتبر مراجعه کنید تا کمتر دچار عوارض شوید. همچنین دستورالعمل پزشک خود بعد از لیزر را به خوبی رعایت کنید، تا دچار عوارض لیزر بدن نشوید و یا بتوانید زودتر بهبود یابید.

لیزر صورت آقایان چگونه می باشد ؟

بسیاری از مردان به دنبال کاهش حجم ریش خود می باشند نه از بین بردن کل موهای صورت. به همین دلیل استفاده از این روش یکی از نگرانی های مردان می باشد به دلیل این که ممکن است سبب از بین بردن کل موهای صورت آن ها شود. برخی از مردان نیز خواهان از بین بردن موهای ناحیه گردن می باشند که این موها جلوه خوبی ندارد. کسانی که خواهان کم حجمی موهای صورت هستند و فقط می خواهند موهای صورت آن ها کمتر شود، می توانند از لیزر استفاده کنند ولی تعداد جلسات مراجعه آن ها برای لیزر کمتر می باشد.

افرادی که خواهان از بین بردن کامل موهای گردن و یا صورت هستند نیز باید به جلسات بیشتری برای لیزر مراجعه کنند تا موهای آن ها کاملا از بین برود. افرادی که می خواهند موهای کم حجمی داشته باشند، باید جلسات کمتر از ۶ تا ۸ جلسه اقدام کنند. ولی کسانی که خواهان از بین بردن موهای صورت و گردن می باشند، باید بین ۶ تا ۸ جلسه اقدام کنند. درباره این موضوع باید قبل از انجام لیزر صورت با پزشک خود مشورت کنید تا بهترین پیشنهاد را به شما بدهد و شما را کمک کند.

اقدامات قبل از لیزر موهای زائد

 • به مدت ۶ هفته قبل از انجام لیزر از آفتاب گرفتن و یا انجام کارهایی از قبیل برنزه کردن دوری کنید، زیرا وقتی پوست شما تیره شود لیزر دیگر قادر به تشخیص پوست و مو از هم نمی باشد. در این صورت می تواند سبب سوختگی پوست شما شود.
 • شب قبل از انجام لیزر باید موهای زائد خود را اصلاح کنید ولی نه با وکس و اپیلاسیون و این روش ها، بلکه باید با ژیلت و یا تیغ این کار را انجام دهید. یک هفته قبل از انجام لیزر از وکس، اپیلاسیون و این قبیل روش ها استفاده نکنید.
 • برای انجام لیزر صورت باید از عینک های مخصوص لیزر استفاده کنید تا به چشم و بینایی شما آسیبی نرسد. اگر قبل از لیزر پزشک شما عینک را فراموش کرد، باید به ایشان گوشزد کنید.
 • استفاده از لوازم آرایشی و بهداشتی مانند کرم ها و از این قبیل لوازم و وسایل ممنوع می باشد. زیرا زمانی که پرتوهای لیزر روی این مواد قرار بگیرند می توانند سبب آسیب به پوست شما شوند.
 • اگر سابقه تبخال دارید، ۲۴ ساعت قبل از لیزر از داروی ضد ویروسی استفاده کنید.
 • اگر از داروی خاصی استفاده می کنید و یا اگر قبل از لیزر آفتاب گرفته اید و یا از این قبیل کارها حتما قبل از لیزر به پزشک خود اطلاع دهید تا بتواند به شما کمک کند و آسیبی به پوست شما نرسد.
 • موهای بدن و صورت شما باید ضخیم و تیره باشند، در صورتی که دارای موهای کرکی و نازک هستید لیزر می تواند سبب پرمویی و ضخیم شدن موهای شما شود.
 • توصیه می شود در صورت بارداری از انجام لیزر موهای زائد جلوگیری کنید.

اقدامات قبل از لیزر موهای زائد

اقدامات بعد از لیزر موهای زائد

 • تا ۲۴ ساعت بعد از انجام لیزر دوش نگیرید و از مواردی که باعث تحریک پوست می شوند دوری کنید.
 • بعد از لیزر برای رفع سوختگی و التهابات می توانید از کرم های ترمیم کننده استفاده کنید و برای از بین رفتن خارش از قرص سیتریزین می توانید استفاده کنید.
 • بعد از لیزر و یا در حین انجام لیزر از قرار گرفتن در معرض آفتاب و انجام کارهایی مانند سولاریوم و … دوری کنید و در هنگام خارج از خانه محل لیزر شده را بپوشانید.
 • تعداد جلسات مورد نیاز برای شما با توجه به نوع پوست، مو و ضخامت و … تعیین می شود. اگر در حین لیزر ما بین جلسات موهای زائد شما از بین رفت دلیل بر ادامه ندادن جلسات نمی باشد، بلکه شما باید همه جلسات لیزر را بروید و آن را به اتمام رسانید.
 • بعد از لیزر برای جلوگیری از ایجاد لک باید هنگام خارج از منزل همواره از ضد آفتاب استفاده کنید.
 • بعد از انجام لیزر سعی کنید تحرک نداشته باشید که این تحرک سبب عرق کردن شما شود. تا دو روز از هرگونه فعالیت سنگین نیز دوری کنید.
 • از خاراندن پوست خود جلوگیری کنید، زیرا این کار سبب التهاب و تورم می شود.

کاندیدای نامناسب لیزر :

لیزر موهای زائد برای برخی از افراد مناسب نمی باشد. این افراد شامل کسانی هستند که:

 • افرادی که دارای سوابق بیماری هایی مانند بیماری های روحی و عصبی، کیست تخمدان، نازایی، بیماری های تیرویید، سابقه تبخال و دیابت، اختلالات هورمونی و … می باشند، باید قبل از انجام لیزر به پزشک خود اطلاع دهند.
 • افرادی که مبتلا به صرع می باشند، انجام لیزر برای آن ها خطرناک است.
 • همچنین افرادی که باردار هستند، نباید لیزر را انجام دهند.
 • کسانی که از داروهایی نظیر آلفاهیدروکسی، هیدروکینون، رتینول، دیفرین و تازوراک استفاده می کنند، باید دو هفته قبل از لیزر مصرف آن را قطع کنند. زیرا لیزر موهای زائد در مصرف برخی از این داروها تداخل ایجاد می کند.
 • اگر از داروهای خاصی استفاده می کنید با پزشک خود مشورت کنید. این دارو ها شامل فنیتویین، سیکلوسپورین، کورتون و … می باشد.
 • همچنین افرادی که از داروهایی برای درمان آکنه شدید و داروهایی نظیر آن را مصرف می کنند تا چند ماه نمی توانند لیزر انجام دهند.
 • اگر دارای بیماری های فعال پوستی مانند اگزما، کهیر، تبخال، زگیل و  جوش فعال در ناحیه لیزر می باشید، اول باید این بیماری را رفع کنید و بعد به لیزر بپردازید.

هزینه لیزر موهای زائد :

هزینه لیزر به عوامل گوناگونی بستگی دارد و نمی توان برای آن هزینه ثابتی در نظر گرفت. هزینه لیزر به دستگاهی که از آن برای از بین بردن موهای زائد صورت و یا بدن استفاده می شود بستگی دارد. اگر این دستگاه معتبر و از برند معتبری باشد، هزینه کمی بالاتر می باشد. همچنین این هزینه بستگی به نواحی مورد نیاز برای لیزر نیز دارد. اگر شما خواهان از بین رفتن موهای زائد کل بدن باشید، هزینه شما بالاتر می باشد. همچنین این هزینه بستگی به پزشک مجرب و کلینیک معتبر نیز دارد.

همچنین این هزینه به تعداد جلساتی که مراجعه می کنید نیز بستگی دارد. لیزر اگر به دست پزشک مجرب و کلینیکی معتبر و دارای تجهیزات پیشرفته و خوب و مناسبی باشد، می تواند هزینه بالاتری نسبت به یک دستگاه کم کیفیت و پزشکی غیر متخصص داشته باشد. برای رسیدن به نتایج مطلوب باید به یک کلینیک خوب و کلینیک معتبر مراجعه نمایید.

ویژگی های بهترین دکتر لیزر موهای زائد :

برای رسیدن به نتیجه مطلوب بعد از انجام لیزر باید سعی کنید به یک پزشک خوب مراجعه نمایید. برخی از ویژگی های بهترین دکتر لیزر موهای زائد عبارت اند از:

مدرک و تخصص : مدرک و تخصص یک پزشک از موارد مهمی است که تاثیر بسیاری در مهارت پزشک می تواند داشته باشد. از بررسی مدرک ایشان غافل نشوید.

کلینیک معتبر : یک دکتر خوب در کلینیکی که دارای تجهیزات مناسب و پیشرفته باشد، مشغول به فعالیت می باشد. همچنین این کلینیک دارای کادر درمان باتجربه می باشد.

تجربه و مهارت: یک پزشک خوب کسی است که دارای تجربه بسیار و مهارت بالایی در زمینه فعالیت خود باشد. تجربه بسیار پزشک سبب اطمینان بیماران و مراجعه کنندگان به پایان کار می شود.

رفتار مناسب : از دیگر ویژگی های یک دکتر خوب پاسخ گویی ایشان در هر حالی می باشد. بهترین دکتر سعی می کند اگر بیمار او از ایشان سوالی داشت با صبر و حوصله به سوال او پاسخ دهد. همچنین سعی می کند در هرحالی در دسترس بیماران قرار گیرد.

به روز بودن: یکی دیگر از ویژگی های یک پزشک مجرب به روز بودن و به روز نگه داشتن علم خود می باشد. همچنین بهترین دکتر کسی است که همواره از روش ها و تکنیک های به روز استفاده کند.

اولویت بیمار : بهترین دکتر لیزر موهای زائد کسی است که در همه حال سلامت بیمار خود را اولویت قرار می دهد. به دکتری مراجعه کنید که همواره سلامت بیمار خود را اولویت قرار می دهد نه منافع شخصی خود را.

جلسه مشاوره : از مهمترین ویژگی های یک دکتر خوب، برگزاری جلسه مشاوره قبل از انجام لیزر می باشد تا محل مورد نظر لیزر را بداند و تمامی نکات لازم برای انجام لیزر را به مراجعه کننده توضیح دهد.

اقدامات بعد از لیزر موهای زائد

کلام آخر

لیزر موهای زائد برای افرادی که دارای موهای ضخیم و تیره می باشند روش مناسبی است ولی اگر دارای موهای نازک و کرکی هستید، این کار سبب پرمویی شما می شود. آقایان می توانند برای کاهش حجم موهای صورت خود جلسات کمتری را برای انجام لیزر مراجعه کنند و اگر خواهان از بین رفتن موهای صورت می باشند، می توانند در کل جلسات شرکت کنند.

از شما بابت همراهی ما تا پایان این مقاله سپاسگزاریم. ما تمام تلاش خود را کردیم تا شما را با لیزر صورت آقایان آشنا کنیم، امیدواریم مطالب ما برایتان مفید بوده باشد. در صورت داشتن پیشنهاد و یا انتقاد به سایت مراجعه نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *