تلفن مشاوره: 09120434397

تلفن کلینیک : 02188787439-02188201505

آدرس :تهران، ونک، گاندی جنوبی، خیابان 21 ، پلاک23

 

 

بهترین روش کاشت مو در تهران

بهترین روش کاشت مو در تهران

بهترین روش کاشت مو در تهران

روش های مختلفی برای کاشت مو وجود دارد، در این مقاله سعی داریم بهترین روش کاشت مو در تهران را به شما معرفی کنیم، روش های کاشت مو یا تکنیک های کاشت مو در اواخر بسیار رشد کرده است، عمل کاشت مو امروزه بسیار راحت تر سریع تر طبیعی تر انجام می شود. با نگاهی به روند پیشرفت کاشت مو در تاریخ می شود گفت در 10 سال اخیر کاشت مو دوران طلایی خود را سپری کرده است.  پیشرفت فناوری ، کشف ابزارهای جدید پزشکی و ترکیب عملیات کاشت مو با کاربردهای جدید زیبایی باعث شده است که روش های کاشت مو به چند زیر گروه ها تقسیم شود و تکنیک های کاشت مو با نام های مختلفی پدیدار شود.

انواع کاشت مو

کاشت مو در واقع انتقال موها از اطراف سر یا سایر نقاط بدن به قسمت های طاس اهدا می شود. این پروسه دارای دو مرحله اصلی برداشت مو از بانک مو و کاشت موها در قسمت طاس و کم مو می باشد. و این موها از ضخامت بیشتری برخوردار است، همچنین هر چقدر سطح گیرنده و وسعت طاسی فرد کمتر باشد نتیجه حاصل از کاشت مو به مراتب بهتر خواهد بود.

انواع کاشت مو

روش Sut

کاشت مو به روشSUT برداشت موها با دستگاه اتوماتیک بوده که اکثر دستگاه ها مجهز به مکش است.  این روش جدید نبوده و یک روش قدیمی و مردود بوده که ممنوع بودن آن توسط انجمن متخصصین پوست ایران اعلام گردیده است.

دستگاه اتوماتیک کاشت مو دارای ظرافت و دقت بالا را نداشته، و به هیچ عنوان توسط کلینیک و پزشکان توصیه نمی شود. زیرا تنها مزیت انجام این روش‌ کاهش زمان و افزایش سرعت کاشت مو می‌ باشد. ولی علت منسوخ شدن کاشت مو به این روش به دلیل کیفیت پایین گرافت‌ های بدست آمده و آسیب دیدن ریشه‌ های مو کاشت مو با دستگاه‌ های اتوماتیک می باشد.
البته برخی دیگر از انواع موتور های کاشت مو که غیر اتوماتیک بوده و فاقد مکش یا Suction می‌ باشد به طور گسترده در روش غیر جراحی یا FIT استفاده می‌ شود.

روش FUT

در این روش باریکه از پوست در پشت سر بیمار برداشته می شود و بانک مو بیمار می شود و بعد اتمام کار آن محل بخیه می خورد. 12 روز بعد بخیه ها برداشته می شود. جای بخیه یک خط نازک در پشت سر بیمار باقی می ماند. البته بعد از مدتی می تواند به کلینیک مراجعه کرده و آنرا از بین ببرد. نوار برداشته شده توسط تکنسین‌ های کات به قطعات کوچک با همان گرافت تقسیم می شود و سپس برای سر زیبا جو کاشت می شود روش fut یک روش جراحی بسیار قدیمی و قابل اعتماد می باشد که حتماً باید توسط پزشک متخصص انجام شود. با رفتن به قسمت گالری بیشتر با این روش آشنا خواهید شد.

روش FIT
در این روش جراحی وجود ندارد، و طبیعتا خط بخیه ای هم وجود نخواهد داشت، در این روش واحد های فولیکولی به صورت جدا از هم هستند، و با استفاده8 از پانچ ریز صورت می گیرد. در این روش موهای فرد زیبا کوتاه خواهد شد، و از ناحیه اهدا کننده و یا بانک مو توسط پانچ خارج می شود. اگر ناحیه طاسی گسترده ای داشته باشد، نیاز به مراجعه مکرر برای پر کردن سطح طاس دارد از این جهت این عمل برای افرادی که طاسی کمتری دارند توصیه می کنیم.

روش FUT

در کاشت مو به روش BHT منطقه برداشت مو، بدن فرد و نواحی همچون سینه، بازو، شکم، پشت، پا و… می باشد. این روش مهمولا برای افرادی مناسب بوده که سطح سر آن ها موی کافی برای برداشت نداشته و تراکم مو در بدن آن ها زیاد است. ساختار و کیفیت موهای بدن بسیار نزدیک به موهای سر است بنابراین می توان برای کاشت از این موها استفاده نمود. در این روش موهای بدن به روش FIT بدون ایجاد برش و اسکار برداشته می شود.

دلایل ریزش مو

هم زمان با افزایش سن ریزش مو اتفاق می افتد. به طور معمول این امر در آقایان به نسبت خانم ها بیشتر به چشم می خورد. با در نظر گرفتن طبیعی بودن ریزش مو روزانه تا 100 عدد تار مو که بیشتر در هنگام استحمام، شانه کردن مو و خواب اتفاق می افتد، هرگونه ریزش غیر عادی دلیلی به همراه خواهد داشت. در ادامه به معرفی شایع ترین دلایل ریزش مو می پردازیم.

 • کاهش وزن ناگهانی
 • آلوپسی (طاسی) آندروزنی از شایع ترین دلایل ریزش مو محسوب می شود که عامل اصلی آن ژنتیکی (ارثی از خانواده) و هورمونی (افزایش هورمون تستوسترون و هیدرو تستوسترون) می باشد.
 • رژیم غذایی نامناسب (عدم وجود پرئتئین، مواد معدنی مانند آهن، کلسیم، روی و ویتامین ها در مواد غذایی)
 • استرس و بیماری ها روحی
 • مصرف برخی داروها ( داروهای شیمی درمانی، داروهای ضد بارداری)
 • ریزش مو پس از بارداری
 • بیماری ( عفونت، بیماری های تیروئیدی، لوپوس و…)
 • مشکلات زنانه

دلایل ریزش مو

بهترین روش کاشت مو در تهران

از جدیدترین و بهترین روش کاشت مو در تهران  در حال حاضر در دنیا استفاده می شود، روش SUT و MicroFIT است. این دو روش، نتایج بسیار خوبی را نشان داده‌ اند. این روش ها جای زخم و اسکار ندارند و کمترین درد و ناراحتی را برای شخص خواهد داشت.

به این نکته هم توجه داشته باشید که بهترین روش کاشت مو برای شما روشی است که با شرایط شما بیشترین سازگاری را داشته باشد. قبل از اقدام به کاشت مو در مورد روش های موجود به صورت کامل تحقیق کنید. برای مثال، روش SUT و میکروفیت با وجود اینکه بهترین و جدیدترین روش‌ های کاشت مو به شمار می‌ روند، اما برای کسانی که بانک موی ضعیف یا طاسی گسترده‌ ای دارند، گزینه‌ های خوبی نیستند.

بهترین زمان برای کاشت مو

عمل های جراحی برای افراد بالای 18 سال با اختیار و با اراده فرد می تواند انجام شود. اما در مورد عمل کاشت مو توصیه ما به شما این است که حدافل تا 35 سال صبر کنید. از همان جا که الگو ریزش مو در آقایان جوان هنوز مشخص نشده است، نامزد های خوبی برای کاشت مو نیستند. گاهی کاشت در سن پایین انجام می‌ شود، و چند سال بعد موها مجدد شروع به ریزش می‌ کنند. در این صورت نتیجه مشخص است، و یقیناً ظاهر خوبی را ایجاد نمی‌ کند. از این‌ رو، عجله نکنید، عمل کاشت مو فرار نمی‌ کند. اجازه بدهید الگوی ریزش موی شما کاملاً مشخص شود، سپس برای کاشت اقدام کنید. در این‌ بین شما می‌ توانید از راه‌ های درمانی دیگر برای تقویت موها و جلوگیری از ریزش مو استفاده کنید.

مراقبت بعد از کاشت مو

 • بعد از عمل، داروهای خود را به‌ صورت دقیق مصرف کنید.
 • تا دو روز بعد از کاشت، به نحوه خوابیدن خود خیلی دقت کنید. بهتر است دو بالش زیر سر خود قرار دهید به صورتی که زاویه سر ۳۰ درجه باشد. ترجیحاً طاق‌ باز یا اگر نمی توانید، روی پهلوی چپ یا راست بخوابید.
 • برای باز کردن پانسمان خود، به کلینیک مراجعه کنید و اگر نمی‌ توانید به کلینیک مراجعه کنید، طبق دستورالعمل داده‌ شده عمل کنید.
 • در روزهای بعد از عمل، از غذاها و نوشیدنی‌ های دارای ویتامین سی استفاده کنید. کلینیک کاشت مو، دستورالعمل لازم در مورد تغذیه را در اختیار شما قرار می‌ دهد.
 • در یکی دو هفته بعد از کاشت، از فعالیت و ورزش و هر کاری که باعث خم شدن سر شما می‌شود، خودداری کنید.
 • در هفته‌ های اول بعد از عمل، از مصرف دخانیات و نوشیدنی‌ های الکی پرهیز کنید.
 • بعد از کاشت مو، از شامپو ها و محصولات مراقبت پوستی که پزشک به شما توصیه کرده است، استفاده کنید.

عوارض کاشت مو

به طور کلی عوارض کاشت مو رخداد و اتفاقاتی است که نمی توان آن ها را اتفاقات طبیعی یا معمول به حساب بیاوریم. عوارض برای همه افراد یک جور نیست. زمانی عوارض رخ می دهد به این معنی است که روش درمانی استفاده‌ شده روش مناسبی نبوده است یا توسط فرد حرفه ای  انجام‌ نشده است. البته باید توجه داشته باشید که کاشت مو نوعی جراحی است و دسته‌ از عوارض بعد از کاشت مو طبیعی هستند مثل تورم، قرمزی در محل کاشت این عوارض جزو روند طبیعی درمان هستند و بعد از مدت کوتاهی از بین می‌ روند و جای نگرانی نیست. دسته‌ ای از عوارض کاشت مو که طبیعی نیستند نباید نادیده گرفته شوند، چراکه کاشت مو نیز یک عمل زیبایی محسوب می‌ شود و هرگونه بی‌ احتیاطی و عوارضی می‌ تواند تأثیرات بسیار مخربی بر روی نتیجه‌ عمل داشته باشد.

سکسکه یکی از عوارض بعد از جراحی کاشت مو است که می‌ تواند از چند ساعت تا چند روز بعد از عمل ادامه پیدا کند. اگر سکسکه بیش از دو سه روز ادامه پیدا کرد، بیمار باید با پزشک خود تماس بگیرد تا دارویی جهت رفع سکسکه برای او تجویز شود که علت آن بخاطر دوز داروی بالا در روش های سنتی و رایج است.

خطر بروز عفونت در ناحیه سر و گردن، به علت منبع خونی که وجود دارد. بسیار کم است، بیماران مبتلا به اختلال در سیستم ایمنی و بیماران دیابتی خطر بروز عفونت در آنها به دلیل ابتلا به بیماری‌ های خاصی زیاد است، ممکن است که از این قاعده مستثنی باشند.

عوارض کاشت مو

کاشت مو برای زنان

زنان هم مانند آقایان می توانند برای کاشت مو طبیعی اقدام کنند. و هیچ تفاوتی میان مردان و زنان در کاشت مو وجود ندارد. اما زنان عقب رفت رویش موهایشان کمتر از آقایان است کمتر نیاز به کاشت مو دارند. و زنانی که  از کم پشت بودن موهای خود رنج  می برند می توانند کاشت مو انجام دهند. زنان با توجه به این که کمتر دچار ریزش مو در ناحیه جلوی سر می شوند، کمتر به سراغ کاشت می روند. اما کاشت در زنان هم می تواند مانند مردان انجام شود. اگر دچار ریزش شدید مو هستید و قسمت هایی از سر شما دچار طاسی شده است می توانید برای کاشت اقدام نمایید. و همچنین انتظارات خانمها برای کاشت مو متفاوت تر از مردان است اکثر آقایانی که برای کاشت اقدام می کنند، دچار طاسی هستند، در صورتی که خانمها شکلات  مختلفی برای ریزش مو خود دارند مهمترین نکته ای که باید در نظر بگیرند، بعد از کاشت مو باید انتظارات واقع بینانه و منطقی داشته باشند تا بتوانند بهترین نتیجه برسند.

مراقبت های قبل از کاشت مو

 • بعد از کاشت مو سعی کنید تا شامپو مورد استفاده شما طبق تایید پزشک باشد.
 • توجه داشته باشید شست شوی سر بعد از کاشت تا 15 روز، آرام باشد.
 • اگر در محل کاشت مواجه ریزش شدید شده اید با پزشک خود در میان بگذارید.
 • پس از این عمل، سعی کنید تا ۱ هفته از ورزش های بدنسازی اجتناب کنید.
 • و همچنین از مصرف مکمل های بدنسازی اجتناب کنید.
 • پس از کاشت مو سعی کنید رژیم غذایی مناسب و همینطور از الکل و استفاده از دخانیات جلوگیری کنید.

مراقبت های لازم بعد از کاشت مو

بعد از عمل شما بلافاصله مرخص می شوید، و نیازی به هیچگونه پانسمانی روی زخم ها نیست.
بعد از عمل حدود 14 روز باید از ورزش های سنگین جلوگیری کنید.
می توانید هر دو ساعت یکبار می توانید به مدت چند دقیقه از کمپرس  سرد برای جلوگیری از متورم شدن استفاده کنید.
تا 3 روز بعد از عمل ممکن است خارش خفیف در سر به وجود بیاید، از دست کاری آنها جلوگیری کنید زیرا باعث به وجود آمدن دلمه های زیر پوستی می شود.

کاشت مو برای زنان

کلام آخر

کاشت مو یک عمل جراحی حساسی است که نیاز به تخصص و مهارت کافی می باشد، حتما در مورد کلینیک و پزشک خود تحقیقات لازم را انجام دهید، تجربه کافی، تخصص و مهارت و سابقه کاشت های مو در کلینیک پزشک را بررسی کنید. و سپس اقدام به کاشت مو کنید. سپاس گذاریم که انتهای مقاله جدیدترین روش کاشت مو در تهران همراه ما بودید، لطفا نظرات و پیشنهادات خود را از طریق شماره های گذاشته شده داخل سایت با ما در میان بگذارید.

اشتراک گذاری :

دیدگاه خود را بنویسید

اینستاگرام آوینا

جدیدترین نمونه کارها

ساعت کاری کلینیک

شنبه تا پنجشنبه - 8:00 - 20:00

ایران تهران ونک

گاندی جنوبی، خیابان 21 ، پلاک23