تلفن مشاوره: 09120434397

تلفن کلینیک : 02188787439-02188201505

آدرس :تهران، ونک، گاندی جنوبی، خیابان 21 ، پلاک23

 

 

کمترین هزینه کاشت مو

کاشت مو بدون جراحی

کمترین هزینه کاشت مو

در این مقاله سعی داریم شما را با کمترین هزینه کاشت مو آشنا کنیم. ریزش مو یکی از مشکلاتی است که اکثر مردم با آن رو به رو هستند. توجه فرمایید که ریزش مو بین 50 تا 100 تار مو به صورت روزانه یک امر کاملا طبیعی بوده و در موارد جزئی افراد می توانند با دارو و روشهای تقویتی آن را رفع کنند. و همچنین ممکن است بعضی اوقات ریزش مو بیشتر باشد و همچنین موها نامنظم و خالی را به خود بگیرد، و ممکن است ریزش مو سکه ای باشد در صورتی که ریزش از حد استاندار شدیدتر باشد، باید به پزشک مراجعه کرده که در این امر مراجعه کرده تا بهترین شیوه درمان را با توجه به نوع ریزش و جلسه مشاوره به شما ارائه دهد.

کاشت مو چیست؟

کاشت موی طبیعی یک پیوندی است برای بهبود طاسی و رفع کم پشتی سر می شود. در این روش، موی برداشته شده از بانک مو و سایر نواحی بدن به بخش‌های خالی انتقال داده می‌ شود.  لحاظ تکنیکی و با توجه به شرایط مختلف از چندین روش برای این پیوند می توان استفاده کرد. این عمل در مراکز مختلف به روش‌ های مختلفی و با توجه به شرایط بیمار انجام می شود.

روش های کاشت مو

کاشت مو به روش FUT :

در کاشت مو به روشFUT یک باریکه نوار پوستی در این روش کاشت مو سر از ناحیه بانک مو برداشته می شود، و به قسمت جلو یا پشت سر کاشته می شود.یک باریکه نوار پوستی در این روش کاشت موی سر، از ناحیه بانک مو برداشته شده و به قسمت عقب یا جلوی سر کاشته می‌شود.

نیاز به کوتاه کردن موهای پشت سر قبل از انجام این روش نمی‌باشد و حتی می توان موهای بلند را نیز در این روش کاشت نمود. در این روش بالغ بر ٩۵ % موهای برداشت شده به شکل سالم پیوند زده می‌شوند.

کاشت مو چیست؟

کاشت مو به روش FIT :

در کاشت مو به روشFIT، واحدهای مو به صورت تک تک در این روش کاشت موی سر ، برداشته شده و در ناحيه ای که دچار تاسی می باشد پیوند زده می شوند.

همچنین در این روش از کاشت مو هیچ برشی در ناحیه پشت سر ايجاد نمی شود. به همین دلیل امکان ایجاد جوش به‌ صورت خطی در روش کاشت موی سر به روش FIT وجود ندارد.

از این روش کاشت موی سر برای افرادی که پوست سرشان غیر قابل انعطاف و سفت می باشد استفاده می شود.

کاشت موی سر به روش ترکیبی :

در روش ترکیبی از هر دو روش FUT و FIT به طور همزمان استفاده می شود.

در یک جلسه حدود 6000 گرافت بالغ بر 15000 تار مو در ناحیه سر پیوند زده می شود.

از این روش برای کسانی که دچار تاسی وسیع بوده و مایلند طی 1 جلسه پیوند را به طور کامل انجام دهند استفاده می شود.

کدام روش کاشت مو مناسب شماست ؟

یکی از مهمترین سئوالات مراجعه کنندگان به کلینیک های کاشت مو این است که باید از کدام روش استفاده کنند. پاسخ این سئوال آسان است. شما خودتان را اذیت نکنید و اگر به پزشک خود اعتماد دارید انتخاب روش را به عهده او بگذارید، اما به طور کلی بهترین روش کاشت مو دو جلسه FUT با فاصله یکسال است، زیرا در برداشت و کاشت FUT در یک جلسه مقدار زیادی مو برداشت می شود، زمان عمل کوتاهتر است و بانک موی بیمار کمتر تخریب می شود و در نتیجه کاشت، طبیعی تر خواهد شد و تراکم های بالاتری را می توان بدست آورد.

 • اگر بیمار از جراحی ترس دارد و تمایل به بخیه زدن و بخیه کشیدن ندارد و از اسکار پشت سر (خط بخیه) نگران است و یا به هر دلیل دیگری تمایل به FUT ندارد روش FIT مناسب تر است.
 • اگر بیمار اجازه تراشیدن موها را نمی دهد روش FUT انجام می شود، زیرا در روش ترکیبی کل موها تراشیده خواهد شد.
 •  اگر مقدار کمی مو لازم داریم (کاشت ابرو ، سبیل ، ریش و ناحیه اسکار) FIT انجام می شود.
 • در برداشت مو از بدن بدلیل ناکافی بودن بانک موی پشت سر معمولا FIT ً انجام می شود.
 • بیمارانی که قسمت جلوی سر آنها خالی شده است و خط موی جلوی سر آنها وجود ندارد، مناسب ترین کاندیدای FUT هستند، در واقع بدلیل ظرافتهای خاصی که در کاشت نسبت به FIT می توان ایجاد کرد، طراحی خط مو و کاشت جلوی سر بهتر است به روش FUT انجام شود.
 • اگر در یک جلسه مقدار زیادی مو لازم است معمولاً FUT بیشتر از FIT جواب می دهد و تراکمهای بالاتر را می توان ایجاد کرد.
 • مدت زمان عمل FIT نسبت به FUT طولانی تر است در روش FUT مدت ۳ تا ۵ ساعت و در روش FIT تا ۱۰ ساعت و گاهی بیشتر طول می کشد.

مراقبت‌های لازم بعد از کاشت مو

بعد از عمل کاشت مو بهتر است برای رفتن به منزل یک‌ نفر همراهی‌تان کند و سه روز اول را ترجیحا استراحت کنید.

در چند شب اول هنگام استراحت دو بالش نرم را به‌ نحوی زیر سرتان قرار دهید که به حالت نیمه خوابیده باشید.

تا یک هفته بعد از کاشت مو از انجام فعالیت‌های سنگین که نیاز به فشار آوردن و زور زدن دارند، اجتناب کنید. از خم و راست شدن زیاد، سرفه و عطسه‌ی شدید و حرکات سریع هم خودداری کنید. عرق کردن سبب عفونت در ناحیه‌ی کاشت و محل زخم می‌شود.

تا دو هفته سرتان را زیاد به‌ سمت جلو خم نکنید چرا که پوست سر کش می‌آید و خطر به‌ جا ماندن جای اسکار و زخم در محل برداشت مو بیشتر می‌شود.

به‌ مدت دو هفته محل برداشت مو در پشت‌ سر را به‌ طور مرتب در طول روز و شب گرم و مرطوب نگه داريد. معمولا پزشک کمپرس با حوله‌ی گرم و خيس يا اسفنج مرطوب و گرم را تجویز می‌کند. گرم و مرطوب نگه داشتن موضع برداشت مو کمک فراوانی به بهبود سريع‌  تر زخم‌ها می‌کند و اسکار محل برداشت نيز کمتر مشخص خواهد شد. داروهای تجویزشده و به‌ خصوص آنتی‌ بیوتیک‌ها را برای جلوگیری از عفونت سر‌ ساعت مشخص میل کنید.

مراقبت‌های لازم بعد از کاشت مو

سن مناسب برای کاشت مو

اگر در سن مناسب برای کاشت مو اقدام کنیم، زیبایی و ماندگاری موها بیشتر خواهد بود. به‌ طور کلی کاشت یا پیوند مو برای نوجوان‌ها و کسانی که در اوایل جوانی هستند، توصیه نمی‌شود، چون ممکن است در آینده ظاهر ناخوشایندی به خود بگیرد!

بیشترین مراجعه کنندگان کلینیک VIP کسانی هستند که به دلایل ارثی ریزش موی شدید، طاسی یا کچلی دارند. در این نوع افراد، به‌ طور معمول موهای جلوی سر از بین می‌روند، اما موهای پشت سر پرپشت هستند. پس موها را از پشت سر برداشته و به قسمت خالی  جلوی سر پیوند می‌دهند.

خط کاشت چیست ؟

کاشت مو سر به صورت دائمی است و بخصوص در مورد خط رویش مو در جلوی سر باید بیمار را کاملا توجیه کرد که از بابت آن رضایت کامل داشته باشد. در غیر این صورت در آینده مشکلاتی پیش می آید. قبل از کاشت مو باید خط کاشت را دقیق بر روی سر بیمار مشخص کرد زیرا این خط همیشگی است و مابقی عمر بیمار باقی می ماند

طراحی خط  کاشت یکسری محاسبات دارد که رعایت آنها برای بدست آوردن نتیجه خوب طبیعی بسیار مهم است. به طور کلی مهمترین قسمت موی سر از نظر علم زیبایی شناسایی چهره، خط رویش مو در جلوی سر می باشد. این خط اولین قسمتی از چهره است که در جلوی چشم بیننده به نظر آمده و می تواند نمادی از سن، زيبايی، جوانی و خوش تیپ بودن وی باشد. این خط قاب صورت را تشکیل می دهد بنابراین بازسازی خط فوق به صورت تا حد امکان طبیعی و متناسب با سن بیمار و با در نظر گرفتن آِینده وی، مهم ترین بخش کاشت موی طبیعی بوده و بایستی وقت و انرژی زیادی برای آن صرف نمود.

زمان مناسب برای انجام کاشت مو :

زمان مناسب برای کاشت مو اهمیت بسیار زیادی دارد. برای افراد زیر 25 سال نمی توانند کاشت مو انجام دهند ممکن است باعث ریخته شدن موهای دیگر شوند در نتیجه باعث کاشت مو مجدد شود. به همین دلیل متخصصان این حوزه معتقدند بهتر است افراد زیر این سن از تقویت کننده برای بهبود وضعیت موهایشان و جلوگیری از ریزش مو می کند. البته بهترین زمان کاشت مو به شرایط هر فرد بستگی دارد،وضعیت ریزش مو فرد و توانمندی ناحیه برداشت، و توقعی که از کاشت مو خود دارید، و شرایط جسمی و روانی عواملی است مختص هر فرد است، که می تواند زمان مناسب برای هر فرد را مشخص کند.

انتخاب روش کاشت مو

بهترین روشی که طبق مواردی که بالا ذکر شد کدام بهتر است باید با پزشک و مشاوره پوست مو خود مشورت کرده، که معمولا به صورت  رایگان است. اما در نگاه کلی افرادی که از سلامتی کامل برخوردار هستند و مشکلات حاد پزشکی ندارند و دخانیات مصرف نمی کنند، و همچنین آلژی و مشکلات پوستی ندارند، می توانند نتایج خوبی از کاشت مو داشته باشند.

برای عمل کاشت مو با استفاده از روش‌ برداشت واحد فولیکولار (FUE) یا پیوند / انتقال واحد فولیکولی (FUT)  می‌توان به نتایج عالی دست یافت. متخصصان می گویند  در انتخاب روش باید نیازها ، ملاحظات و ترجیحات منحصر به فرد بیمار را در نظر گرفت.

لیست تغییر هایی که قبل از جراحی کاشت مو بر اساس سابقه خانوادگی در نظر گرفته می شود، شامل سن بیمار، میزان مو اهدا کننده موجود و ریزش مو در آینده است. و همچنین هزینه هم ممکن است یک مسئله باشد.

عوارض جانبی کاشت مو

 • یکی از عارضه های جانبی متداول کاشت مو، کم شدن مو بوده که عموما موقتی است.
 • همچنین وجود قطعات طاسی به صورت سکه ای در محل برداشت ممکن است ایجاد شود که در روش های جدید مثل FUE  احتمال آن خیلی پایین است.
 • در برخی از بیماران سکسکه های بعد از عمل دیده است که مدتی بعد خود به خود از بین می روند.
 • همچنین تورم نواحی مانند پوست سر و پیشانی نیز از عوارض جانبی این عمل می باشد. در این مورد، داروهایی برای کم کردن ورم وجود دارد.
 • به این نکته دقت کنید که ممکن است برخی از بیماران سرشان دچار خارش شود و باید از خاراندن سر اجتناب کنند چرا که خاراندن پوست سر وضعیت را حادتر و باعث شکل‌گیری دلمه‌های پوستی می گردد. در این حالت می توانند، از یک مرطوب‌کننده یا قرص برای برطرف کردن خارش است، استفاده کنند.

خط کاشت چیست ؟

ارزان ترین روش کاشت مو کدام است؟

کاشت مو روش های مختلفی را برای درمان خود اختصاص داده است، روش های کاشت مو طبیعی هستند، تا 97% کسانی که انجام می دهند، رضایت کافی را دارند. هزینه‌ کاشت موی طبیعی سر به روش FUT، در قیاس با دیگر روش‌ها بالاتر است، اما قطعی بودن این روش بسیار مهم است. در انجام عمل جراحی کاشت مو به روش FUE دیگر پزشک متخصص زیبایی نیازی به برش پوست از ناحیه بانک مو ندارد. در عمل پیوند مو به روش FUE پزشک متخصص به صورت مستقیم فولیکول های مو را به تعداد مورد نیاز از بانک مو استخراج می کند.

قیمت کاشت هر تار مو

از دیگر موارد مشابه می توان به ایجاد شک در تعیین هزینه کاشت مو اشاره کرد، مثلا تعیین هزینه بر اساس تعداد تار موی کاشته شده، آن هم قبل از انجام عمل، از آنجا که تنها واحد قابل شمارش در حین کاشت مو تعداد گرافت کاشت شده است (نه تعداد تار موی کاشت شده) تعیین کردن هزینه بر اساس هر تار مو  بسیار نا صحیح است زیرا تار مو غیر قابل شمارش هستند و هزینه کاشت مو صحیح و بر پایه علم، باید بر اساس ترکیبی از تکنیک مورد استفاده بر پایه نیاز و کیفیت تجهیزات مورد استفاده باشد.

کلام آخر

پس از چند روز از عمل پیوند و کاشت مو فرد می تواند به زندگی عادی خود باز گردد زیرا هیچ بیهوشی عمومی در حین عمل استفاده نخواهد شد و در نتیجه برای تسکین درد از بی حسی موضعی استفاده می شود. قابل ذکر است که روش کاشت مو کاملا به صورت انحصاری بوده و جدیدترین روش مو تمام اتوماتیک در کل دنیا می باشد. ممنون که تا انتهای مقاله کمترین هزینه کاشت مو همراه ما بودید، لطفا نظرات و پیشنهادات خود را از طریق شماره های گذاشته شده داخل سایت با ما در میان بگذارید.

اشتراک گذاری :

دیدگاه خود را بنویسید

اینستاگرام آوینا

جدیدترین نمونه کارها

ساعت کاری کلینیک

شنبه تا پنجشنبه - 8:00 - 20:00

ایران تهران ونک

گاندی جنوبی، خیابان 21 ، پلاک23