جوانسازی با پروفایلو

پروفایلو یکی از مواردی است که به زیبایی و جوانسازی پوست کمک می کند و شادابی منحصر به فردی به پوست می بخشد. به طور کلی جوانسازی با پروفایلو کاربرد بسیار زیادی در زیبایی ظاهری دارد. پوست همه انسان ها با گذر زمان و بر اثر عوامل مختلفی، پیر می شود و چین و چروک و خطوط بسیاری بر روی آن نمایان می شوند. از این رو بسیاری از پزشکان تمام تلاش خود را کردند تا بتوانند روش های کارآمدی را برای جوانسازی پوست کشف کنند. در کلینیک های زیبایی، از چندین روش مختلف برای از بین بردن آثار پیری پوست استفاده می شود که یکی از محبوب ترین آن ها، تزریق ژل پروفایلو است که از مزایای بسیاری برخوردار است. این روش هم برای خانم ها و هم برای آقایان مناسب است. در ادامه مطالب علاوه بر جوانسازی با پروفایلو، همه چیز درباره ژل پروفایلو را بیان می کنیم و کاندیدای مناسب و نامناسب جوانسازی با پروفایلو، عوارض جوانسازی با پروفایلو و عوامل تاثیرگذار بر هزینه پروفایلو را شرح می دهیم. پس با ما همراه باشید.

همه چیز درباره ژل پروفایلو

در حقیقت ژل پروفایلو یک اسید هیالورونیک قابل تزریق می باشد که برای رفع آثار پیری و افزایش سن کاربرد دارد. این روش برای بهتر کردن ظاهر تمام پوست صورت استفاده می شود. با انجام آن، تولید کلاژن و الاستین تحریک می شود که به زیبایی پوست کمک می کند. ژل پروفایلو حاوی 2 نوع متفاوت اسید هیالورونیک است: یکی از آن ها، اسید هیالورونیک با وزن مولکولی کم است و نوع دیگر آن، اسید هیالورونیک با وزن مولکولی بالا می باشد. نوع اول این اسید می تواند به لایه های پرعمق پوست ورود کند، با این وجود که نوع دوم اسید هیالورونیک تنها موجب مرطوب شدن سطح پوست می شود.

زمانی که دکتر متخصص، مقداری ژل پروفایلو به پوست فرد تزریق می کند، تولید کلاژن و الاستین تحریک می گردد. این دو ماده 2 نوع پروتئین اصلی می باشند که باعث کشش پوست و بهتر شدن ظاهر آن می شوند. در صورتی که ژل پروفایلو به پوست تزریق شود، می تواند به درمان هر گونه افتادگی پوست کمک کند و خطوط ریز و چین و چروک ها را از بین ببرد.

ویژگی بهترین کلینیک زیبایی:

❤️محیط راحت و دلنشینکلینیک زیبایی موفق باید فضایی آرام و دلپذیر برای مشتریان فراهم کند
⚡تجهیزات پیشرفتهبهترین کلینیک زیبایی داری تجهیزات مدرن و پیشرفته است
⭐محصولات با کیفیتبهترین کلینیک زیبایی درای محصولات با برند خوب و با کیفیت است
✔️ارائه مشاوره حرفه‌ایمشاوره حرفه‌ای یکی از خصوصیات بارز در بهترین کلینیک های زیبایی است

تزریق ژل پروفایلو روشی ایمن و مطمئن است که بسیاری از پزشکان، انجام آن را توصیه می کنند. این روش نوعی درمان غیر جراحی و غیر تهاجمی است که درد حاصل از آن، کاملا قابل تحمل می باشد. شایع ترین عوارض حاصل از تزریق ژل پروفایلو شامل قرمزی کم، تورم و کبودی است. این عوارض به طور معمول در مدت زمان چند روز ناپدید می شوند. ژل پروفایلو یک روش درمانی تاثیرگذار در برابر آثار پیری پوست است. جوانسازی با پروفایلو، یک روش کاملا مناسب برای کسانی می باشد که می خواهند یک درمان غیر جراحی و غیر تهاجمی برای بهتر شدن ظاهر پوست خود پیدا کنند. البته تزریق مزوژل جالپرو هم همانند پروفایلو موثر است.

ژل پروفایلو چیست؟

عوامل تاثیرگذار بر هزینه تزریق ژل پروفایلو

هزینه تزریق ژل پروفایلو، یکی از عوامل مهم در تصمیم گیری برای انجام این روش زیبایی است. در ادامه به برخی از عوامل تاثیرگذار بر هزینه تزریق ژل پروفایلو اشاره می کنیم:

 • نوع ژل پروفایلو: هزینه تزریق ژل پروفایلو بستگی به نوع ژل استفاده شده دارد. در بازار، انواع مختلفی از ژل های پروفایلو با کیفیت ها و خصوصیات مختلف وجود دارد که هر کدام قیمت متفاوتی دارند.
 • تخصص و تجربه پزشک: تجربه و تخصص پزشک نیز می تواند بر هزینه تزریق ژل پروفایلو تاثیرگذار باشد. پزشکان با تجربه و شهرت بالا معمولا هزینه های بیشتری دریافت می کنند.
 • محل کار پزشک: هزینه تزریق ژل پروفایلو ممکن است با توجه به محل کار پزشک متغیر باشد. در شهرها و مناطق با هزینه های زندگی بالا، هزینه ها معمولا بیشتر است.
 • تعداد جلسات: در برخی موارد، برای دستیابی به نتایج مطلوب، نیاز به تکرار جلسات تزریق ژل پروفایلو است. بنابراین، هزینه ها نسبت به تعداد جلسات افزایش می یابد.
 • منطقه تحت درمان: هزینه تزریق ژل پروفایلو بستگی به منطقه تحت درمان دارد. مناطق حساس تر و دشوارتر درمان شده، هزینه های بالاتری دارند.
 • نیاز به تست قبل از درمان: برخی از پزشکان قبل از انجام روش، تست های قبل از درمان را توصیه می کنند. هزینه این تست ها نیز به هزینه کل درمان اضافه می شود.
 • پیچیدگی مورد: اگر درمان نیاز به روش های پیچیده تر یا فرآیند‌های خاصی داشته باشد، ممکن است هزینه بالاتری داشته باشد.
 • زمان مورد نیاز: هزینه ممکن است بیشتر شود اگر انجام این روش به زمان بیشتری نیاز داشته باشد.
 • هزینه های جانبی: هنگام محاسبه هزینه تزریق ژل پروفایلو، هزینه های جانبی نظیر مشاوره قبل از تزریق ژل، داروها و محصولات قبل و بعد از انجام و موارد دیگر نیز باید در نظر گرفته شود.
 • شرکت تولیدکننده محصول: شرکت های مختلف تولیدکننده ژل پروفایلو، قیمت گذاری خود را بر اساس عوامل مختلف انجام می دهند. بنابراین، قیمت ژل پروفایلو نیز به شرکت تولیدکننده وابسته است که اگر این شرکت های تولیدکننده خارجی و برند باشند هزینه بالاتری را دریافت می کنند.
 • عوامل فنی: بعضی از روش ها و فناوری های جدید در تزریق ژل پروفایلو قابل استفاده است که ممکن است هزینه را افزایش دهد.
 • عوامل اقتصادی: عوامل اقتصادی نظیر نرخ ارز، تورم و غیره نیز ممکن است بر هزینه تزریق ژل پروفایلو تاثیرگذار باشد.

لازم به ذکر است که هزینه تزریق ژل پروفایلو بستگی به عوامل فوق دارد و بهتر است قبل از انجام روش، با پزشک خود درباره هزینه ها صحبت کنید.

جوانسازی با پروفایلو چه مزایایی دارد؟

تزریق ژل پروفایلو نوعی روشی نوین برای زیباتر کردن پوست است که بسیار معروف و محبوب می باشد. این روش به علت ویژگی های منحصر به فردی که دارد، در عرصه زیبایی کاربرد زیادی دارد. در ادامه بعضی از مزایای اصلی تزریق Profilo را برایتان ذکر خواهیم کرد:

1 . تحریک تولید کلاژن:از جمله مزایای اصلی تزریق ژل پروفایلو، تحریک کردن تولید کلاژن پوست می باشد. کلاژن به پروتئینی گفته می شود که از ساختار پوست پشتیبانی می کند.

2 . بهبود خاصیت ارتجاعی پوست: از دست دادن خاصیت ارتجاعی پوست، یکی از علائم رایج پیر شدن پوست انسان است. تزریق ژل پروفایلو تولید الاستین را بیشتر می کند و باعث بهتر شدن خاصیت ارتجاعی پوست می شود.

3 . کمتر شدن خطوط و چین و چروک های پوست: زمانی که ژل پروفایلو به پوست تزریق می شود، طور چشم گیری، خطوط و چین و چروک های ظریف را کاهش می دهد. این ژل بر روی چروک های قسمتی هایی از صورت به خصوص پیشانی، پیرامون چشم و دهان اثر می گذارد.

4 . بازگرداندن حجم صورت: با گذشت زمان و بیشتر شدن سن افراد، حجم صورت به تدریج کمتر می شود که می تواند موجب بروز مشکلات ظاهری نامطلوب مثل گودی یا توخالی روی سطح پوست شود. تزریق پروفایلو از جمله روش های پرکاربرد است که می تواند حجم را به صورت بازگرداند و ظاهر فرد را زیباتر کند.

5 . آبرسانی پوست را بیشتر می کند: این تکنیک، آبرسانی پوست را هم بهبود می بخشد. در صورت تزریق ژل پروفایلو، رطوبت و آب به سطح پوست می رسد که موجب بهتر شدن شرایط رطوبت پوست و محافظت از جوانی و شادابی آن می شود.

6 . روشی غیر جراحی و کم تهاجمی: از جمله ویژگی های منحصر به فرد تزریق ژل پروفایلو، نیاز نداشتن به جراحی پوست و کمتر بودن میزان تهاجمی آن است. اگز بخواهیم روش جوانسازی با پروفایلو را با روش های جراحی مقایسه کنیم، ظاهری زیبا با این روش غیر جراحی به دست می‌آید. با کمک این روش دیگر افراد به دنبال روش های جراحی سخت که دوره های نقاهت طولانی مدت دارند، نمی روند.

نحوه عملکرد ژل جوانساز پروفایلو

میزان تولید کلاژن و الاستین از 24 سالگی کمتر می شود و امکان دارد شادابی پوست کاهش یابد. ژل پروفایلو می تواند این از دست رفتگی را باز گرداند و باعث زیبایی و شادابی پوست شود. Profilo از اسید هیالورونیک ساخته شده است. هیالورونیک اسید یک ماده آبرسان است که به طور طبیعی در بدن انسان تولید می شود و می تواند تا 1000 برابر وزن خود را در طول فرآیند هیدراتاسیون جذب و حفظ کند. در واقع به عنوان یک مرطوب کننده عمل می کند، آب را از بدن می کشد و آن را حفظ می کند. با تزریق زل پروفایلو پوست شفاف تر می شود.

از سن 30 سالگی به بعد سطح کلاژن طبیعی و اسید هیالورونیک پوست کمتر می شود و باعث بیشتر شدن خط و خطوط می شود.  کاهش شفافیت پوست چند هفته پس از تزریق، سلول های تولید کننده کلاژن و الاستین تحریک شده و با ایجاد یک عارضه باعث سفت شدن پوست می شوند. نتایج درمان 3 تا 5 روز پس از تزریق قابل مشاهده خواهد بود. هر نوع پروفایل اسید هیالورونیک دارای وزن مولکولی متفاوتی است و امکان درمان جامع تر و موثرتر را در افراد مختلف ارائه می دهد. در واقع مانند عسل روی میوه، Profilo می چسبد و زیر پوست به طور یکنواخت و ملایم پخش می شود و نتایج چشمگیری را روی پوست قسمت های مختلف بدن ایجاد می کند. حداکثر اثر تزریق ژل پروفیلو 2 ماه پس از درمان دوم قابل مشاهده خواهد بود.

پروفایلو با سایر درمان های تزریقی چه تفاوتی دارد؟

پرکننده های پوستی با افزایش حجم، چین و چروک ها را از بین می برند. اگرچه پرکننده های سنتی مانند ژل جوان کننده پروفایلو حاوی اسید هیالورونیک هستند، اما تفاوت این است که پروفایلو باعث افزایش حجم و تغییر ساختار صورت نمی شود. ژل جوانسازی پروفایلو با سایر درمان های غیرتهاجمی مانند بوتاکس و پرکننده های سنتی تفاوت هایی دارد. در نتیجه از فیلرها برای درمان نواحی شل پوست استفاده می شود در حالی که پروفایلو تاثیری در بهبود این نواحی ندارد.

Profilo به طور قابل توجهی تولید انواع مختلف کلاژن و الاستین را افزایش می دهد. از آنجایی که این دو پروتئین اصلی تشکیل دهنده پوست هستند، افزایش سطح آن ها باعث شادابی و شادابی بیشتر پوست می شود. پروفایلو باعث تحریک واکنش های شیمیایی در پوست و افزایش تولید پروتئین می شود. از فیلرها برای درمان خطوط عمیق و چین و چروک در قسمت پایین صورت استفاده می شود. علاوه بر این، بوتاکس باعث فلج موقت اعصاب عضلانی می شود. بنابراین به عنوان یک روش پیشگیری از افزایش حرکات ماهیچه ای و ایجاد چین های عمیق پوستی جلوگیری می کند. اما پروفایلو هیچ تاثیری روی اعصاب عضلانی ندارد.

ژل پروفایلو به کدام قسمت های صورت تزریق می شود؟

ژل پروفایلو به بخش های مختلف صورت می تواند تزریق شود. در ادامه این بخش ها را برای شما ذکر خواهیم کرد:

 • پیشانی: هر زمانی که سن انسان بالاتر می رود یا مشکلات پوستی رخ می دهد، بر روی پیشانی چین و چروک به وجود می آید. پیشانی جزو اولین نواحی صورت است که دچار علائم پیری می شود. در صورتی که پروفایلو به پیشانی تزریق شود، می تواند خطوط ریز و چین و چروک های پوستی را از بین ببرد.
 • گونه ها: زمانی که پوست انسان دستخوش تغییرات مختلف می شود، ناحیه گونه کم حجم و افتاده می شود. با تزریق ژل پروفایلو، حجمی از گونه که از دست رفته بر می گردد. در این صورت ظاهر چهره جذاب تر و جوان تر دیده می شود.
 • بینی: در نواحی پیرامون بینی نیز خطوط و چین و چروک هایی به وجود می آید که با تزریق ژل پروفایلو، این خطوط از بین می روند. با تزریق این ماده، منافذ باز بزرگ روی بینی کوچک تر می شوند.
 • دهان: با افزایش سن، خطوطی اطراف دهان و در نواحی خط لبخند به وجود می آید که با تزریق این ماده آن ها از بین می روند. ژل پروفایلو به بالاتر رفتن لب ها نیز کمک می کند.
 • چانه: زمانی که پوست صورت دچار پیری می شود، حالت چانه تغییر می کند. با تزریق ژل پروفایلو، فرم چانه بهتر و زیباتر می شود.

ژل پروفایلو به کدام قسمت های صورت تزریق می شود؟

کاندیدای مناسب و نامناسب جوانسازی با پروفایلو

برخی از افراد کاندیدای مناسب و برخی نیز کاندیدای نامناسب برای تزریق ژل پروفایلو به پوست صورت خود هستند. در ادامه آن ها را به شما معرفی خواهیم کرد:

کاندیدای مناسب تزریق ژل پروفایلو

کسانی که می خواهند با روش تزریق ژل پروفایلو پوست صورت خود را زیباتر کنند، باید سن آن ها باید بین 30 تا 45 سال باشد. با وجود آنکه ژل پروفایلو تا سن 65 سالگی می تواند به پوست تزریق شود، اما بهتر است افراد در بازه سنی ذکر شده این روش را انجام دهند. کسانی می توانند از این روش نتیجه خوبی بگیرند که پوست آن ها نیاز به آبرسانی و رطوبت داشته باشد. جوانسازی با پروفایلو برای کسانی مناسب است که پوست پیر و چروکیده دارند و همچنین حجم پوست آن ها کاهش پیدا کرده است.

کاندیدای نامناسب تزریق ژل پروفایلو

درست است که تزریق ژل پروفایلو حتی تا سن 65 سالگی هم انجام می شود اما اگر افراد مسن تر و کهنسال تر باشند، نمی توانند نتیجه خوبی از این روش بگیرند. در صورتی که زیباجویان سن بالایی داشته باشند، پزشکان باید انجام این روش را با دقت بیشتری انجام دهند. این دسته از افراد بهتر است سایر روش ها را برای کاهش یافتن چین و چروک پوست خود و برگرداندن حجم صورتشان امتحان کنند. اگر آن ها به کلینیک زیبایی مراجعه کنند، متخصص پوست در این زمینه به آن ها مشاوره می دهد.

پس از تزریق پروفایلو باید به چه نکاتی توجه کرد؟

در واقع هر فردی که بخواهد پروفایلو تزریق کند، باید به برخی نکات مهم پس از آن توجه کند. مراقبت های پس از تزریق این ماده، اهمیت زیادی دارد چون تاثیر بسزایی بر روی نتایج آن می گذارد. البته نتایج حاصل از تزریق پروفایلو پس از گذشت یک ماه روی پوست نمایان می شوند. این موضوع بدین معنا است که پس از یک ماه چین و چروک ها کم کم از بین می روند و پوست جوان تر و زیباتر می شود. شما باید در این دوران به برخی نکات و توصیه های مهم توجه کنید. در ادامه آن ها را ذکر می کنیم:

1 . پس از جوانسازی با پروفایلو، ممکن است کمی درد و تورم احساس کنید. این عارضه تقریباً پس از 48 ساعت از بین می رود. بهتر است شما در این مدت کمپرس سرد استفاده کنید تا به روند رفع این عارضه کمک نمایید.

2 . شما نباید تا 12 ساعت بعد از تزریق این ماده، پوست صورت خود را بشویید. پس از گذشت این ساعات، می توانید از آب ولرم برای شستشوی صورتتان استفاده کنید. در ضمن باید به این نکته توجه کنید که زمان شست و شو، نباید ناحیه تزریق شده را ماساژ دهید.

3 . نکته بسیار مهم دیگر مربوط به عدم استفاده از هر نوع ماده آرایشی است. شما باید سعی کنید حداقل تا 7 روز به پوست خود لوازم آرایشی و کرم پودر نزنید. البته پس از گذشت یک هفته می توانید از ضد آفتاب زمان قرار گرفتن در برابر نور خورشید استفاده کنید.

4 . شما باید به مدت چند روز از انجام دادن فعالیت های بسیار سنگین خودداری کنید. علاوه بر آن شما نباید تا یک ماه به استخر، سونا، جکوزی بروید زیرا انجام این فعالیت ها گردش خون را در بدن شما بیشتر می‌ کنند و باعث کبودی می شوند.

5 . استفاده از برخی داروها مانند آسپرین تا دو روز پس از تزریق ژل پروفایلو ممنوع است. چرا که این دارو می تواند باعث کبودی و تورم شود.

6 . خانم‌ها نباید در دوران بارداری و شیردهی از ژل پروفایلو برای جوانسازی پوست خود استفاده کنند. ممکن است این ژل در این دوران عارضه و خطرات زیادی به همراه داشته باشد.

پس از تزریق پروفایلو باید به چه نکاتی توجه کرد؟

عوارض جوانسازی با پروفایلو

لازم به ذکر است که تزریق ژل پروفایلو به پوست، مشکل و خطر جدی ندارد. این روش کاملاً با سیستم بدن انسان سازگار است و به ندرت باعث بروز مشکلات مختلف می شود. با این وجود، جوانسازی با پروفایلو نیز مانند بسیاری از روش های زیباسازی دیگر ممکن است برخی عوارض ناچیز در بر داشته باشد. در ادامه چند عوارض نادر این روش را برای شما ذکر خواهیم کرد

 • متورم شدن پوست پس از گذشت مدت زمان مشخص
 • احساس درد در ناحیه تزریق و شدیدتر شدن آن
 • گرمتر شدن پوست و احساس سوزش و خارش در ناحیه تزریق
 • قرمز شدن پوست با گذر زمان
 • تغییر کردن رنگ پوست صورت

این عوارضی که برای شما ذکر کردیم به ندرت اتفاق می افتند. اما اگر شما به نکاتی که در متن پیشین برایتان بیان کردیم توجه کنید، می توانید تا حد امکان از رخ دادن این مشکلات پیشگیری کنید.

قیمت تزریق ژل پروفایلو چقدر است؟

زمانی که شما به یک کلینیک زیبایی برای تزریق ژل پروفایلو مراجعه می کنید، باید هزینه ای را بابت انجام این کار به دکتر متخصص بپردازید. در حقیقت نمی توان به طور دقیق قیمت انجام این روش‌ را برای شما ذکر کرد. زیرا دکتر باید پوست شما و مشکلات آن را به خوبی بررسی کند تا بتواند نظرش را در این باره بگوید. هر اندازه مشکل پوستی شما شدیدتر باشد، نیاز به درمان تخصصی تر و صرف زمان بیشتر است. در این صورت ممکن است که هزینه حاصل از تزریق ژل پروفایلو برای جوانسازی بیشتر شود.

به طور کلی عوامل متعددی می توانند بر روی این موضوع تاثیر بگذارند و قیمت تزریق این ژل را کاهش یا افزایش دهند.‌ اگر شما می خواهید از این موضوع مطلع شوید، می توانید به کلینیک آوینا مراجعه کنید و از پرسنل این مجموعه پرس و جو کنید.

قیمت تزریق ژل پروفایلو چقدر است؟

کلام آخر

همه انسان ها با گذر زمان پیری پوست را تجربه می کنند. بهتر است همه افراد پیش از تشدید شدن علائم پیری پوست خود، از روش های جوانسازی استفاده کنند. یکی از روش های بسیار متداول و رایج، جوانسازی با پروفایلو است که بسیار محبوب و پرطرفدار است و افراد بسیاری تمایل دارند با استفاده از این روش وضعیت پوست خود را بهبود بخشند. در این تکنیک، ژل پروفایلو به پوست تزریق می شود و باعث تحریک تولید کلاژن و الاستین می گردد. در این صورت، پوست جوان تر و زیباتر می شود و باعث افزایش اعتماد به نفس شخص می شود. ما سعی کردیم در این مقاله مطالب مفیدی در رابطه با تزریق ژل پروفایلو به پوست صورت و مزایا و معایب آن در اختیار شما قرار دهیم. از اینکه تا پایان این مقاله با ما همراه بودید از شما بسیار سپاس گزاریم. در صورتی که هرگونه انتقاد یا پیشنهادی در این باره دارید، می توانید از طریق سایت کلینیک آوینا با ما در میان بگذارید تا کارشناسان ما در اسرع وقت پاسخگوی شما عزیزان باشند.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *