روش جدید کاشت مو

ما می خواهیم در این مقاله شما را با روش جدید کاشت مو آشنا کنیم، طبق آماری که گرفته شده است به طور تقریبی از هر پنج مرد و از هر هشت خانم دو نفر از مشکل ریزش مو و همچنین از طاسی مو رنج می برند، اما در دنیایی که اینک زندگی می کنیم و با پشرفت تکنولوژی و علم پزشکی، روش‌های کاربردی‌تری برای کاشت مو معرفی شده است. با ظهور این روش‌ها متقاضیان و متخصصان آرامش خاطر بیشتری یافته‌اند. چرا که بیشتر این روش‌ها نه تنها همراه با کاهش عوارض هستند، بلکه مراجعه‌کننده دوران نقاهت را نیز به سرعت و با درد کمتری می‌گذراند. اگر می خواهید اطلاعات بیشتری راجع به روش جدید کاشت مو داشته باشید تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید و به نکات گفته شده توجه نمایید.
کاشت مو میتواند به ‌طور ساده انتقال فولیکول‌ های مو از نواحی مختلف مانند پشت گردن و ریش به مناطقی که موهای کمتری دارند و دچار طاسی هستند تعریف شود.

پیوند موی طبیعی

یکی از روش هایی که به صورت مستقیم به مشکل طاسی و کم مویی می پردازد روش کاشت و پیوند موی طبیعی است ،اما با این حال بسیاری از متقاضیان به دنبال روش جدید کاشت مو هستند،  افراد پیش از اینکه از روش های کاشت و پیوند موی طبیعی بهرمند شوند باید آزمایشات تخصصی را طبق نظر پزشک خود انجام دهند تا این اطمینان حاصل شود که فرد به بیماری دیگری مبتلا نیست و کمبود ویتامین یا تغییرات هورمونی بر سلامت او تاثیرگذار نبوده است.

عمل کاشت مو چگونه باعث زیبایی فرد می شود ؟

هنگامی که شما به یک فرد نگاه می کنید اولین چیزی که در آن شخص توجه شما را به خود جلب می کند طاسی و کچلی آن فرد است ، پس از این می توان نتیجه ک موی سر می تواند تاثیر بسیاری بر روی اعتماد به نفس افراد اشد. بسیاری از افراد پس از ریزش مو با موضوع کمبود اعتماد به ‌نفس مواجه شده و حتی دیگر تمایلی به رسیدگی ظاهر خود نخواهند داشت، موضوع مهمی که وجود دارد این است که طاسی با یک راه‌حل ساده به اسم عمل پیوند و با توجه به قیمت کاشت هر تار مو که مبلغ منطقی است، به ‌راحتی می‌توانید زیبایی را برای خود به ارمغان آورید .

عمل کاشت مو چگونه باعث زیبایی فرد می شود ؟

البته در عمل پیوند مو مسائل مختلفی وجود دارد که پزشک متخصص زیبایی قبل از عمل به آن خواهد پرداخت زیرا باید دلایل ریزش بررسی ‌شده و مراحل درمان قطعی برای دائمی بودن موهای کاشت شده انجام شود و همچنین محل مناسب برای اهدای فولیکول ‌های مورد نیاز عمل نیز مشخص گردد. قیمت کاشت هر تار مو از آن دست نکات مهم در انتخاب کلینیک مدنظر است، این معیار شاید در نگاه اول موضوع مهم باشد؛ اما کیفیت کلینیک و پزشک موضوع مهم‌تر و معیار اصلی‌تر در انتخاب شماست.

همه چیز در مورد کاشت مو

اکثر افراد به دنبال روش جدید کاشت مو هستند، کاشت مو دارای انواع مختلف و متفاوتی است که هرکدام از آنها تعریف خاص خود را دارند اما  اکثر کسانی که می خواهند کاشت مو انجام دهند این سوال را از خود می پرسند که پیوند مو برای چه افرادی مناسبی است؟ اگر این سوال شما عزیزان هم است پس در ادامه با ما همراه باشید.
کاشت مو بهترین راه حل برای افرادی است که از موی بسیار ضعیفی برخوردارند و موهای آنها رشد بسیار کمی دارد و بسیار نازک است. اما اگر زمانی قصد پیوند مو را داشتید حتما قبل از عمل آمادگی خود را به دست آورید و با کلینیک مناسبی که انتخاب کرده‌اید تماس بگیرید و توصیه‌های لازم را از آنها بخواهید.اگر داروی خاصی را مصرف میکنید در صورت اجازه پزشک به مصرف آن ادامه دهید. این نکته را هرکز فراموش نکنید که حتما با مشورت پزشکتان دارو ها را مصرف نمایید. فراموش نکنید که عمل کاشت بسیار مهم و حساس است و شما پس از عمل چهره جوانتر و زیباتری خواهید داشت بنابراین بهترین کلینیک را برای این کار انتخاب کنید.

در عمل کاشت مو از چه مو هایی استفاده می شود ؟

یکی از نکاتی که بسیار مهم و ضروریست این است که در حین عمل کاشت مو موهایی که برای کاشت انتخاب می‌شود را از چه ناحیه ‌ای استخراج نمایند و در واقع اینکه فولیکول‌ های موردنیاز برای عمل پیوند مو از چه محلی تامین خواهد شد بسیار حائز اهمیت است، در طول آزمایشات و ارزیابی ‌های مختلفی که از بدن بیمار مراجعه‌ کننده انجام میشود ناحیه اهدای فولیکول‌ های مو مشخص خواهد شد. در اکثر مواقع فولیکول‌ های برداشت ‌شده برای عمل پیوند از پشت گردن استخراج خواهد شد و اگر این ناحیه دارای فولیکول مورد نظر نباشد به ‌ناچار از فولیکول‌ های نواحی دیگری مانند ریش، چانه و درنهایت پشت بدن، شانه ‌ها، ساق پا و ناحیه قفسه سینه استفاده خواهد شد.

کسانی که با مشکل طاسی روبرو هستند و قصد عمل پیوند مو را دارند به‌عنوان اولین گزینه موهای منطقه پشت گردن آنها بررسی خواهد شد و اگر مقدار کافی فولیکول سالم وجود داشته باشد عمل انجام خواهد شد. البته این موضوع خالی از لطف نیست که اگر بیمار با موضوع کم ‌پشت شدن موهای ریش خود مشکلی نداشته باشد، یکی از بهترین ناحیه های اهدای مو و فولیکول، متعلق به ناحیه ریش است و کیفیت نهایی بسیار مناسب خواهد بود.

در عمل کاشت مو از چه مو هایی استفاده می شود ؟

عوارض کاشت مو

خوشبختانه با پیشرفت علم و ورود روش ها و تکنیک های جدید و پیشرفته معایب کاشت مو رفته رفته کمتر از قبل می شود، هنگامی که فردی می خواهد از روش هایی مانند FIT و FUT، کاشت مو استفاده نماید از سری مشکلاتی برخوردار است که اگر می خواهید از آن ها آگاه شوید در ادامه با ما همراه باشید.

 • • داشتن درد و خونریزی
 • • استفاده از بخیه و بجا ماندن خط اسکار
 • • طبیعی نبودن و گاه عروسکی بودن خط رویش مو
 • • مدت زمان نقاهت طولانی
 • • تورم در برخی نواحی صورت
 • • نیاز به استفاده از داروهای مسکن و آرام بخش
 • • امکان بروز خطای انسانی
 • • وجود نکروز در پوست

اما خوشبختانه یک روش وجود دارد که این مشکلات را ندارد و همچنین این روش با داشتن تکنیک های پیشرفته ای عوارض و معایب کاشت مو را به حداقل ممکن می رساند نام این روش ، روش SUT است، کاشت مو SUT یکی از موثرترین روش ها در این زمینه است . بطوری که امروزه کسانی که از روش SUT استفاده کنند ، به راحتی و پس از مدت کوتاهی استراحت می توانند به سر کار و یا محل تحصیل خود برگردند. همچنین این روش کاملا بدون درد بوده و میزان خونریزی در آن حداقل است و نتایج طبیعی و بسیار عالی این روش موجب رضایت و خرسندی مشتریان شده است.

بررسی روش کاشت مو FUT

در زمان های قدیم هنگامی که در مورد کاشت مو صحبت می کردند، تمامی افراد بلافاصله به یاد زخم‌های نواری پشت سر می‌افتادند، زخم نواری نشانه‌ی اصلی کاشت مو به روش FUT است. در این روش پزشک از پوست پشت سر یا بالای گوش شما نواری از پوست را برداشت می‌کند. سپس در زیر میکروسکوپ فولیکول‌های موجود در نوار پوستی را استخراج کرده و دانه به دانه در محل‌های خالی پوست سر می‌کارد. زمانی که روش FUT ابداع شد به شکلی بدون رقیب بهترین روش کاشت مو به حساب می‌آمد. با ابداع روش FIT و روش‌های جدیدتر مثل SUT و Micro FIT طرفداران این روش کمتر شدند ولی هنوز هم به عنوان یکی از موثرترین روش‌های کاشت مو در دنیا شناخته می‌شود.

برسی روش کاشت مو FUT؟

مزایا و برتری های روش FUT

 • روش FUT (به علت دشواری کمتر و سرعت بیشتر) هزینه‌های کمتری نسبت به سایر روش‌ها دارد.
 • کل مراحل کاشت مو به روش FUT در یک روز انجام می‌شود.
 • برای کاشت مو به روش FUT نیازی به تراشیدن موها نیست.
 • چون FUT سریع‌تر است، فولیکول‌ها مدت کمتری خارج از بدن هستند و احتمال آسیب دیدنشان کمتر می‌شود.
 • فرآیند استخراج فولیکول‌ها در روش FUT در زیر میکروسکوپ انجام می‌شود. برای همین تعداد فولیکول‌های سالم استخراج شده در واحد زمان بیشتر است. همچنین درصد خطای ناشی از ابزار جراحی کمتر می‌شود.
 • فولیکول‌های استخراج شده در روش FUT دائمی‌ترین موها را دارند. قوی‌ترین فولیکول‌های سر به شکلی متراکم در محلی قرار گرفته‌اند که برداشت نواری پوست از آن منطقه انجام می‌شود.

معایب و محدودیت های روش FUT

 • بزرگ‌ترین عیب روش FUT جای زخم نواری در محل بانک مو است. برش نواری پوست عملی تهاجمی است و با خونریزی همراه است.
 • زخم‌های بزرگ‌تر سخت‌تر خوب می‌شوند. زخم‌های سایر روش‌های کاشت مو مثل FIT، SUT یا MicroFIT به شکل سوراخ‌هایی با قطر کمتر از یک میلی‌متر هستند. اما زخم روش FUT بزرگ است. به همین جهت هم مدت بیشتری طول می‌کشد که خوب شود و هم ممکن است مدت بیشتری باعث ناراحتی و درد شما شود.
 • بعد از کاشت مو به روش FUT نباید ورزش‌های سنگین انجام دهید زیرا خطر بزرگ شدن جای زخم و گوشتی شدن آن وجود دارد.
 • کسانی که پوست سر سفتی دارند یا پوست‌شان انعطاف‌پذیری مناسبی ندارد نمی‌توانند با روش FUT مو بکارند. همچنین در متقاضیان جوان، افراد ورزشکار و افراد با سابقه‌ی ایجاد زخم‌ها گوشتی بهتر است از روش FUT استفاده نشود.
 • با استفاده از روش FUT نمی‌توان موهای ظریف پایین گردن، موهای صورت و موهای بدن را برداشت کرد.

بررسی روش FIT

در برخی از روش ها مانند روش های SUT و MicroFIT همچنین در روش FIT جراح از ابزار خاصی استفاده می‌کند که با ایجاد سوراخ‌هایی به قطر ۱ میلی‌متر و کمتر، تنها یک واحد فولیکولی را از سر خارج می‌کند. این ابزار در روش‌های مختف به شکل‌ها متفاوتی است ولی در روش FIT پانچ میلیمتری نام دارد، به کمک ابزارهای دقیق برداشت و روش FIT دیگر نیازی به ایجاد برش بر روی سر نیست. پس خبری از خونریزی و بخیه هم نیست. ابزار برداشت سوراخ‌هایی میکروسکوپی روی سر ایجاد می‌کند، خونریزی آن یک قطره هم نمی‌شود و بدون نیاز به بخیه التیام می‌یابد. برای همین روش FIT به کاشت موی بدون جراحی معروف شد. البته این روش هنوز هم یک عمل جراحی محسوب می‌شود چون نیاز به اتاق جراحی، پزشکان ماهر، تیم درمانی و وسایل دیگر دارد. با این وجود روش FIT آن‌قدر کم‌تهاجمی است که با لقب «بدون جراحی» یا «غیر جراحی» شناخته می‌شود.

برسی روش FIT

مزایا و برتری های روش FIT

 • مهم‌ترین مزیت روش FIT کم‌تهاجمی بودن آن است. در این روش دیگر از زخم نواری خبری نیست. زخم‌های بسیار کوچک ایجاد شده به سرعت خوب می‌شوند و معمولاً درد و ناراحتی نیز ندارند.
 • انعطاف‌پذیری کم پوست سر یا سابقه‌ی ایجاد زخم‌های گوشتی برای متقاضیان کاشت مو به روش FIT محدودیتی ایجاد نمی‌کنند و بهترین روش کاشت مو برای این افراد روش FIT یا سایر روش‌های برپایه‌ی آن (مثل SUT یا MFIT) است.
 • در روش FIT می‌توان از موهای نازک‌تر را برداشت کرد که برای طبیعی‌سازی کاشت مو کاربرد دارند. همچنین می‌توان از فولیکول‌هایی از ناحیه ریش یا بدن استخراج کرد که به روش BHT معروف است.
 • بعد از کاشت مو محدودیتی برای ورزش و فعالیت‌های بدنی وجود ندارد.

معایب و محدودیت های روش FIT

همانطور که پیش تر نیز گفته شد در روش FIT برداشت و استخراج فولیکول‌ها به شکل واحدی انجام می‌شود. یعنی جراح برای استخراج به عنوان مثال ۱۰۰۰ فولیکول باید ۱۰۰۰ سوراخ کوچک روی پوست شما ایجاد کند و هربار فولیکول‌ها را با دقت بالایی بیرون بکشد. این کار در روش FUT ساده‌تر است چون زیر میکروسکوپ و در خارج از بدن انجام می‌شود. اما در FIT جراح مستقیم روی پوست سر شما کار می‌کند.

اجرای روش FIT نیاز به مهارت و تجربه‌ی بالای جراح دارد. هرچه جراح ماهرتر باشد، محدودیت‌های روش کمتر می‌شوند.

با توجه به توضیحاتی که دادیم، اولین گروه از معایب و محدودیت‌های روش FIT چنین می‌شود:

 • مراحل ایجاد سوراخ‌های ریز و استخراج فولیکول‌ها با ابزارهای دستی (پانج و پنس) بسیار زمان‌بر است.
 • به طور کلی درصد فولیکول‌های سالم استخراج شده کمی کمتر از روش FUT است. البته مهارت جراح در این مورد تعیین کننده است و می تواند آن را به زیر ۵ درصد برساند.
 • فولیکول‌ها زمان بیشتری را در خارج از بدن سپری می‌کنند و احتمال آسیب دیدنشان بیشتر است.

مراحل کاشت مو 

پیش از انجام کاشت مو جلساتی جهت مشاوره و معاینه برگزار می‌شود تا متخصص از وضعیت سلامت فرد، کیفیت بانک موی او، دلایل ریزش و انتظارات متقاضی مطلع شود. روشی که برای کاشت مو انتخاب می‌شود، به وضعیت زیباجو بستگی دارد. متخصص کاشت مو، پس از انجام بررسی‌های لازم در جلسات مشاوره، بهترین روش کاشت رو متناسب با وضعیت متقاضی تشخیص می‌دهد. با وجود روش‌های مختلف کاشت مو، مراحل کاشت یکسان است و اختلاف تنها در نحوه‌ برداشت فولیکول‌ها می باشد. در ادامه با مراحل کاشت مو آشنا می شوید :

آماده سازی بانک مو :

در مرحله‌ اول، بانک مو را جهت برداشتن گرافت‌ها آماده می کنند. در این مرحله‌ متخصص کاشت مو، ناحیه‌ اهداکننده را استریل و سپس آن را به طور موضعی بی‌حس می‌کند. زمانی که بخش اهداکننده کاملاً بی‌حس شد، مرحله‌ی دوم آغاز می‌شود.

برداشت گرافت ها از بانک مو :

در مرحله‌ دوم، متخصص گرافت‌ها را از بانک مو برمی‌دارد. در روش‌های مختلفی که برای کاشت مو وجود دارد، برداشت گرافت‌ها متفاوت است، با این حال این مرحله در تمامی روش‌ها مشترک است و نیاز به دقت و تخصص بالایی دارد.

آماده‌سازی گرافت ها برای کاشت :

در مرحله‌ سوم، گرافت‌های برداشت شده برای کاشت آماده می‌شوند. در این مرحله، پزشک متخصص گرافت‌ها را زیر میکروسکوپ به شکل تار به تار در می‌آورد و برای کاشت آماده می‌کند.

آماده‌سازی ناحیه کاشت :

در این مرحله، منطقه‌ کاشت آماده می‌شود؛ به این منظور، متخصص ناحیه‌ کاشت را استریل و آن را بی‌حس می‌کند.

انجام عملیات کاشت مو :

در  آخرین مرحله‌، سوراخ‌های بسیار کوچکی در ناحیه‌ کاشت ایجاد کرده و گرافت‌های آماده شده را در محل مورد نظر می‌کارند. در انتها برش‌ها را بخیه زده و آن را پانسمان می‌کند.

کاشت مو به روش ترکیبی چیست ؟

دنیای علم و تکنولوژی در همه موارد در حال تکامل است. در دنیای کاشت مو تقریبا همه چیز در بهترین حالت خود قرار دارد و می‌تواند نتایج کاملاً طبیعی را ارائه دهد. روش های زیادی برای کاشت مو وجود دارد که یکی از اصلی ترین روش های آن کاشت مو به روش ترکیبی است. از اصلی ترین ویژگی های این روش حداکثر محدوده پوشش ممکن با تراکم بالا است. FUT و FUE دو تکنیک اصلی در کاشت مو هستند. این تکنیک‌ها پیشرفت زیادی کردند تا معایب هر دو تکنیک را رفع کنند. تا حدودی هم موفق بودند. در این روش کاشت که شامل برداشت، پیوند فولیکول از ناحیه اهدا کننده است که معمولا از پشت و کنار سر است و سپس کاشت آن ها در محل گیرنده انجام می‌شود. هر دوی این تکنیک‌ها از روش یکسانی با تفاوت روش برداشت در پیوند استفاده می‌کنند.

به دلیل افزایش میزان ریزش مو در مردان و زنان یکی از رایج ترین تکنیک های زیبایی کاشت مو به روش ترکیبی، ترکیب روش های FUT + FUE + BHT است. تکنیک های قبلی قدیمی، ابتدایی و ناکارآمد بودند و نتایج نامطلوبی از خود به جای می‌گذاشتند. امروزه در بین افراد طاس، تمایل به کاشت مو با چگالی بالا بسیار رایج شده است. اکثر بیماران با این امید که با حداکثر پوشش بعد از کاشت مواجه می شوند، این کار را انجام می‌دهند. درجه نوروود، درجه VI و VII مراحل طاسی گسترده و پیشرفته‌ای است که باعث ایجاد طاسی وسیع تری می‌شود و فقط یک تار مو در پشت و کنار سر باقی می‌گذارد. در نتیجه بیماران برای به دست آوردن پوشش قابل قبول در آن ناحیه به تعداد بیشتری پیوند فولیکول نیاز دارند.

کاشت مو به روش ترکیبی چیست ؟

کلام آخر

از شما عزیزان ممنونیم که ما را تا انتهای مقاله روش جدید کاشت مو همراهی کردید در صورت داشتن سوال یا خواستن مشاوره رایگان با شماره هایی که در داخل سایت قرار دارد تماس بگیرید و مشاوره رایگان دریافت نمایید.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *