بهترین مرکز کاشت مو

ما در این مقاله قصد داریم که شما را با بهترین مرکز کاشت مو آشنا کنیم. شما می توانید با انتخاب بهترین مرکز، کاشت مو مناسب و موفق داشته باشید. کاشت مو برای افرادی مناسب است که می خواهند از شر طاسی سر و ریزش موهای خود خلاص شوند. برای دریافت اطلاعات بیشتر در این مورد، همراه ما باشید

کاشت مو چگونه است؟

کاشت مو نوعی روش زیبایی محسوب می شود که هدف آن خلاص کردن افراد از طاسی سرشان است؛ کاشت مو با روش های متنوعی و دستگاه های متفاوتی انجام می شود که هر کدام خصوصیات خاص خود را دارند و باید به روش خاصی از آن ها استفاده کرد؛ این روش ها با کم ترین خطر همراه می باشند یا اصلا خطری با خود به همراه ندارند؛ نتیجه ای که متقاضی از این روش می گیرد بسیار مطلوب و مناسب است و به همین دلیل هر رو کدام از روش های کاشت مو برای افراد خاصی مناسب است.

کاشت مو چگونه است

روش های انجام کاشت مو

روش هایی که برای کاشت مو استفاده می شوند تنوع بسیار زیادی دارند و به همین دلیل متقاضیان این امر زیبایی می توانند نتیجه بسیار خوبی از آن بگیرند؛ تفاوتی بین روش ها وجود دارد که مربوط به شیوه انجام این کار و چگونگی برداشت گرافت ها می باشد؛ روش ها دارای نام های SUT ، FUT، FIT می باشند که هر کدام با تکنیک های خاصی صورت می گیرند؛ بین همه روش های موجود لقب با سابقه ترین روش به FUT داده شده است و لقب جدیدترین روش ایرانی نیز به MicroFIT داده شده؛ در  ادامه با ما باشید تا بیشتر در رابطه با این روش ها اطلاعات کسب کنید.

کاشت مو به روش FUT

در زمان های قبل که راجع به کاشت مو صحبت می شد همه سریع به زخم های نواری فکر می کردند و و این زخم ها نوعی نشانه از کاشت مو به روش FUT می باشد؛ برای انجام کاشت مو به این روش باید پزشک از پشت سر متقاضی یا بالای گوششان نواری از پوست را بر می دارند و پس از آن زیر میکروسکوپ فولیکول هایی که در این نوار قرار دارد را خارج می کنند و تک تک در محل های خالی از مو می کارد؛ در گذشته این روش را بی رقیب می دانستند و نوعی بهترین روش به حساب می آمد اما هنگامی که روش FIT و دیگر روش هایی مانند SUT  و MicroFIT اختراع شد، از تعداد طرفداران آن روش کم شد؛ اما در واقع همین روش هنوز هم نوعی روش بسیار موثر برای برطرف کردن طاسی سر می باشد؛ کاشت مو به این روش دارای فوایدی می باشد که شامل موارد زیر می باشد :

 • چون این روش را می توان به سرعت و با کمترین سختی انجام داد، جزو کم هزینه ترین روش ها محسوب می شود.
 • تمام مراحل مورد نیاز این روز در طی یک روز به پایان می رشد.
 • برای انجام این روش به تراشیدن موهای سر نیازی نیست.
 • چون می توان با سرعت بالا این روش را انجام داد، فولیکول ها کمتر در بیرون می مانند و آسیب کمتری می بینند.
 •  برای استخراج فولیکول ها در این روش از میکروسکوپ استفاده می شود و به همین دلیل می توان فولیکول های سالم بیشتری را طی مدت عمل خارج کرد؛ در ضمن خطای کمتری نیز رخ می دهد.
 • در این روش فولیکول هایی که خارج می شوند شامل دائمی ترین مو ها هستند و این فولیکول ها کاملا متراکم در محل مورد نظر قرار می گیرند.

اما در کنار این فواید با عوارض و معایبی نیز همراه است که می توان آن ها را نام برد :

 • عیب بزرگی که این روش دارد این است که جای زخم های نواری در قسمت بانک موی فرد باقی می ماند و پس از برش خونریزی نیز رخ می دهد.
 • زخم هایی که بزرگ هستند دیرتر خوب می شوند و در این روش بیشتر زخم هایی که ایجاد می شود بسیار بزرگ می باشند و مدت زمان مورد نیاز برای درمانش بسیار طولانی می باشد و حتی این مکان وجود دارد که درد طولانی مدت را حس کنید.
 • پس از انجام این روش باید مراقب باشید که ورزش و فعالیت های سنگین انجام ندهید چون ممکن است که جای زخم هایتان بزرگ تر شوند و حتی حالت گوشتی به خود بگیرند.
 • هنگامی که پزشک این روش را انتخاب می کند نمی تواند موهای نازکی که در قسمت زیر گردن و صورت و بدن وجود دارد را استفاده کند.
 • برای افرادی که پوست سرشان سفت و غیر قابل انعطاف است مناسب نمی باشد و باید روش های دیگری را امتحان کنند و حتی برای افراد ورزش کار و جوان نیز مناسب نمی باشد.

روش های انجام کاشت مو

کاشت مو به روش FIT

در حقیقت در جهان کاشت مو به روش FIT نام دیگر دارد که به آن FUE می گویند و آن را بهترین روش کاشت مو در جهان می دانند؛ همین FUE مخفف استخراج واحدهای فولیکولی می باشد؛ طبق روش FUT که پزشک فولیکول ها را دانه دانه به محل مورد نظر پیوند می زند در این روش نیز به همان گونه ان کار صورت می گیرد؛ کاشت مو به این روش نیز با مزایا و فوایدی همراه است که شامل موارد زیر می باشند:

 • از برجسته ترین فواید این روش می توان به کم خطر بودن آن اشاره کرد و هیچ گونه زخم نواری ای در این روش مشاهده نمی شود؛ و اگر زخمی صورت بگیرد بسیار ریز می باشند و به سرعت برطرف می شود و دردی را با خود به همراه ندارد.
 • اگر فردی سابقه ی زخم های گوشتی را در سر خود داشته باشد یا پوست سرش انعطاف پذیری کمی داشته باشد می تواند بدون هر گونه محدودیتی از این روش استفاده کند و بهترین روشی که برای این دسته از افراد پیشنهاد می شود همین FIT می باشد.
 • در این روش سعی می شود تا موهای نازک را در جهت طبیعی جلوه دادن موی سر استفاده کرد.
 • پس از انجام کاشت مو به ان روش شما می توانید هر گونه فعالیت و ورزش سنگین را بدون محدودیت انجام دهید و به کار های روزمره خود برسید.

کاشت مو به روش FIT، معایب و عوارضی نیز با خود به همراه دارد که در زیر این موارد را برایتان نام برده ایم :

همانند روش FUT جراح باد فولیکول ها را با دانه دانه بکارد و این بدین معناست که جراح در این روش اگر بخواهد 1000 فولیکول را از بانک مو خارج کند باید 1000 سوراخ را در پوست به وجود می آورد و هر سری این فولیکول ها را با مهارت و دقت بسیار زیادی خارج می کند اما در روش FUT کار بسیار ساده ای است و دلیل آن استفاده از میکروسکوپ می باشد؛ برای انجام کاشت مو به روش FIT باید جراح حاذق و ماهر باشد و هر چه این مهارت بیشتر باشد محدودیت ها کمتر می شوند؛ معایب دیگر شامل موارد زیر می باشد:

 • در این روش باید از طریق ابزار های دستی سوراخ هایی را ایجاد شود و فولیکول ها خارج شوند که بسیار وقت گیر می باشد.
 • فولیکول های سالمی که در این روش خارج می شوند درصدشان بسیار کمتر از روش FUT می باشد اما این مورد نیز به مهارت جراح بسیار مربوط می باشد.
 • فولیکول ها که استخراج می شوند باید زمان بیشتری در بیرون از بدن بمانند که این امر موجب آسیب دیدگی بیشتر آن ها می شود.

کاشت مو به روش FIT

بهترین مرکز کاشت مو

در حقیقت برای کاشت مو باید علاوه بر انتخاب جراح حاذق، باید مرکز مناسبی را برای کاشت مو انتخاب کنید؛ بهترین مرکز کاشت مو دارای ویژگی هایی می باشد به طور مثال باید در این مرکز از روش ها و تکنیک های پیشرفته استفاده شود تا جای زخم کمتری روی پوست سر باقی بماند؛ باید شامل جراحان بسیار حاذق و ماهر باشد تا بتوانند کاشت مو را کاملا طبیعی انجام دهند؛ ویژگی مهم دیگر، بودن کلینیک در موقعیت جغرافیایی بسیار مناسب و در دسترس است یعنی بتوان از طریق حمل و نقل های عمومی به آن دسترسی پیدا کرد.

هزینه کاشت مو

هزینه ای که برای کاشت مو باید پرداخت شود به موارد مختلفی مانند مهارت جراح مورد نظر و کلینیک مورد نظرتان بستگی دارد؛ موارد مهم دیگری مانند تعداد گرافت های استخراج شده و روش ها مد نظر جراح در مقدار مبلغ پرداختی بسیار تاثیر گذار است؛ برای اطلاع از هزینه عمل کاشت مو به روش های مختلف می توانید با شماره ای که درج شده تماس بگیرید و سوالاتتان را از ما بپرسید.

چه افرادی کاندیدای مناسبی برای کاشت مو هستند ؟

اگر اپراتور مجرب و حرفه ای جلسه درمان را زیر نظر پزشک متخصص انجام دهد، احتمال خطرات لیزر به صفر می رسد. خطر ابتلا به سرطان، آسیب به سیستم جنسی و مواردی از این قبیل شایعه است و صحت ندارد. رعایت توصیه های بعد از لیزر تاثیر زیادی در کاهش عوارض دارد. عوارض دائمی و جدی لیزر بسیار نادر بوده و ناشی از خطا در اجرای لیزر درمانی است. عوارض جانبی نادری که ممکن است تجربه کنید شامل تغییر رنگ یا بثورات پوستی است که موقتی هستند و به سرعت از بین می روند. مردانی که به دلیل طاسی الگوی مردانه دچار ریزش مو شدند و این مورد بیش از پنجاه سال است که ادامه دارد و سایر روش های درمانی موثر نبوده است.

مردانی که انتظارات منطقی و واقع بینانه ای در مورد نتایج کاشت مو دارند و می دانند که احتمال ریزش مو بعد از جراحی وجود دارد، حتی در صورت تجویز دارو توسط پزشک برای جلوگیری از ریزش مو. بسیاری از افراد حتی پس از جراحی برای جلوگیری از ریزش بیشتر مو به مصرف دارو ادامه می دهند، اما بهتر است تحت نظر پزشک انجام شود. مردانی که چندین سال است از ریزش مو رنج می برند، الگوی طاسی آن ها ثابت می ماند و می خواهند از شر طاسی خود خلاص شوند و می خواهند جوان تر به نظر برسند. مردان و زنانی که موهای خود را در اثر ضربه، جراحت و سوختگی از دست می دهند. مردان و زنانی که به دلیل انجام عمل های زیبایی مانند لیفت صورت با ریزش مو مواجه شدند.

چه افرادی کاندیدای مناسبی برای کاشت مو هستند ؟

آیا روش SUT برای کاشت مو بهترین روش است؟

کاشت مو به روش SUT یکی از جدیدترین کاشت های مو در سراسر دنیا است که هیچ جای زخمی بعد از انجام کاشت مو بر روی سر باقی نمی ماند. این روش توسط سازمان غذا و داروی آمریکا مورد تایید شده است. بسیاری از بانوان و آقایان با این روش توانستند مشکل طاسی سر و ریزش موی خود را به راحتی حل کنند. نتیجه این روش برای مراجعه کنندگان و کاندیدهای کاشت مو بسیار طبیعی بوده است. اگر قصد دارید کاشت مو خود را به روش SUT انجام دهید، باید به سراغ بهترین و پیشرفته ترین کلینیک کاشت مو بروید. در صورتی که انتخاب خوبی در این زمینه داشته باشید، به خط رویش طبیعی با تراکم بالا خواهید رسید. تکنولوژی که در این روش به کار برده شده است، کمک می کند در یک جلسه چند برابر بیشتر از روش های قدیمی کاشت مو انجام گیرد و همین نکته به تنهایی رضایت بسیاری از بیماران را به همراه داشته است.

چه دستگاهی برای کاشت مو مناسب تر است؟

برای انجام مراحل کاشت مو به روش SUT اولین نکته ای که باید به آن دقت داشته باشید، دستگاه مورد استفاده برای کاشت مو است. امروزه مراکز زیادی وجود دارند که به خاطر نداشتن تجربه کافی و اخذ مدرک لازم و نبود دستگاه های پیشرفته برای اجرای روش SUT نتوانستند به نتیجه خوبی برسند و متقاضی کاشت مو را با مشکلات زیادی روبرو کردند. گاهی اوقات به خاطر به جا گذاشتن اسکار در پشت سر حفره هایی بر روی سر ایجاد می‌شود که فرد بعد از مدت ها با کاهش تراکم موهای کاشته شده روبه‌رو می شود. این مشکل به خاطر عدم آگاهی و تجربه تکنسین های کاشت مو است.

زمان مناسب برای کاشت مو :

این روزها کلینیک های بسیار زیادی وجود دارند که با تبلیغات بسیار پررنگ افراد زیادی را برای انجام کاشت مو تشویق می کنند. اما در حقیقت زمانی انجام کاشت مو بهترین راه است که فرد دوران ریزش مو خود را به پایان رسانده باشد. بنابراین جوانانی که به تازگی دچار ریزش مو شدند، نباید خیلی سریع برای کاشت مو اقدام کنند .چرا که دوره ریزش موی آن ها هنوز کامل نشده است و ممکن است بعد از کاشت مو باز هم دچار ریزش مو و طاسی سر شوند. توصیه می‌شود قبل از ۲۵ سالگی از روش های درمانی استفاده شود تا الگوی ریزش به تثبیت برسد. در غیر این صورت احتمال ریزش موهای کاشته شده بسیار زیاد است.

آیا کاشت مو دردناک است یا نه ؟

خیلی از متقاضیان کاشت مو در مورد درد این روش سوال می پرسند. آیا حین عمل دردی احساس می شود یا نه؟ جراحی کاشت مو مانند دیگر روش ها مطمئناً با کمی درد همراه است که پزشک برای حس بهتر مراجعه کننده از داروی بی حسی در ناحیه بانک مو استفاده می کند‌.  اما بعد از عمل زمانی که اثرات بی حسی از بین می رود، فرد با کمی درد همراه است. چه میزان درد بستگی به آستانه تحمل فرد دارد؟ در صورتی که آستانه تحمل شما کم است، حتما به پزشک اطلاع دهید تا داروهای تسکین دهنده درد برای شما تجویز کند. برخی متقاضیان کاشت مو هم به خاطر رعایت نکردن توصیه های پزشکی با تورم چشم پیشانی همراه می‌شوند که این تورم با کمی درد و ناراحتی همراه است و باعث می شود آنها دوره بهبودی را کمی سخت تر به پایان بگذرانند. پس اگر می‌خواهید درد کمتری را تحمل کنید، حتماً توصیه‌های پزشک را جدی بگیرید و نسبت به رعایت کردن آن کوشا باشید.

توصیه هایی که بعد از کاشت مو باید رعایت کنید :

بلافاصله بعد از انجام کاشت مو فرد به خانه بر می گردد. اما ممکن است نیاز باشد، کلاه سر سبکی بر روی سر قرار دهد. بعد از انجام کار بهتر است چند ساعت استراحت کنید. توصیه می‌شود  در دوره بهبودی مصرف الکل، سیگار و تنباکو را کنار بگذارید. استفاده از کمپرس سرد هر چند ساعت یک بار می‌تواند برای کاهش تورم و کبودی شما کمک کننده باشد. هنگام خوابیدن سعی کنید سر خود را تا زاویه ۴۵ درجه به سمت بالا نگه دارید. روز بعد از جراحی می توانید سر خود را با استفاده از آب گرم به مدت ۵ الی ۱۰ دقیقه بشویید. اما نباید به قسمت هایی که عمل شده است، دست بزنید. ممکن است در ناحیه پیشانی کمی تورم ایجاد شود که ۲ الی ۴ روز باقی می ماند. در صورتی که تورم بیش از اندازه شود؛ با پزشک خود تماس بگیرید. از انجام فعالیت های سنگین ورزشی مانند شنا کردن حدود دو الی سه هفته خودداری کنید و سعی کنید حدود ۶ الی ۷ هفته در معرض نور آفتاب قرار نگیرید و بهتر است هنگام خارج شدن از منزل از محصولات ضد آفتاب استفاده نمایید.

کلام آخر

در مقاله ای که خواندید در رابطه با بهترین مرکز کاشت مو اطلاعاتی را در اختیارتان قرار دادیم و امیدواریم که توانسته باشیم که کمکی در این باره به شما کرده باشیم؛ اگر انتقاد یا پیشنهادی در زمینه بهترین مرکز کاشت مو داشتید می توانید با ما در میان بگذارید؛ از شما بسیار سپاس گذاریم که ما را تا انتهای این مقاله همراهی کردید.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *