ماندگاری ژل لب

ما در این مقاله سعی داریم شما را با ماندگاری ژل لب آشنا کنیم. انسان با گذشت زمان دچار پیری و فرتوتی می شود و تمام اعضای صورت او با گذر زمان دچار افتادگی می شود حتی می توان گفت که لب های انسان در اثر بالا رفتن سن کم حجم و کوچک تر می شود؛ برای درمان این کم حجمی بیشتر مردم از روش تزریق ژل لب استفاده می کنند تا چهره جذاب تر و زیباتری داشته باشند. در ادامه برای آشنا شدن با ژل لب و ماندگاری ژل لب با ما همراه باشد.

ژل لب چیست ؟

ژل لب با هدف بیشتر شدن حجم و بهتر شدن فرم لب ها تزریق می شود و میزان ژل و عمق تزریق آن به نوع ماده مصرفی و سلیقه افراد بستگی دارد. انواع مختلفی از فیلرهای پوستی وجود دارد که برای تزریق به لب ها و نواحی اطراف لب استفاده می شود، اما در میان آن ها اسید هیالورونیک که به طور طبیعی در بدن یافت می شود و به بیشتر شدن حجم لب ها کمک می کند بیشتر مورد توجه است.

نکته بسیار مهم در مورد تزریق ژل لب این است که تناسب بین لب بالا و پایین باید در نظر گرفته شود تا نتایج ایده آل تری حاصل شود. فرم لب هر فرد با دیگری متفاوت است و مختص خود فرد است و نباید انتظار داشته باشید که فرم لب پس از تزریق مانند بقیه باشد. این عمل زیبایی باید توسط یک پزشک متخصص آشنا به آناتومی لب و صورت انجام شود.

تزریق ژل لب با استفاده از سوزن بسیار ظریف با زاویه مناسب در داخل لب یا اطراف لب انجام می شود و برای کم شدن درد می توان از کرم های بی حس کننده موضعی مانند لیدوکائین استفاده کرد.

ژل لب چیست ؟

نحوه تزریق ژل لب :

نحوه تزریق ژل برای حمایت بیشتر و کم خطرتر شدن آن بسیار مهم است. قبل از هر چیز پزشک معالج باید شناخت دقیق و کافی از ساختار پوست و اجزای صورت داشته باشد. باید با این روش که شامل محل مناسب، میزان تزریق و قرارگیری این مواد در لایه های مناسب پوست می باشد، آشنایی کامل داشته باشد. مقدار ژل تزریق شده و تزریق سطحی یا عمیق آن به نوع ماده استفاده شده و نتایج مورد نظر از یک طرف و عمق و محل چین مورد نظر از طرف دیگر بستگی دارد.

ترکیبات اسید هیالورونیک به دلیل جذب مقدار زیادی آب در اطراف و در نتیجه بیشتر شدن حجم، برای اصلاح چین و چروک ها و فرورفتگی ها به حجم کمتری از ژل نیاز دارند. برای این منظور پس از بیهوشی موضع و اطمینان دادن به بیمار، محل تزریق با محلول ضد میکروبی یا الکل تمیز می شود، سپس با سرنگ مخصوص و سوزن های نازک راست زاویه، مقدار دقیق دارو به هر یک از پوست یا تزریق می شود. لایه های زیر جلدی در نواحی مختلف سر و صورت از جمله اطراف چشم ها، گونه ها، چین های اطراف دهان، لبه فک، داخل لب ها و روی پیشانی تزریق می شود.

تزریق ژل لب چه فرم هایی دارد ؟

شکل لب ها بسته به محل و نحوه تزریق ژل می تواند تغییر کند و این موضوعی است که حتما باید با پزشک خود در مورد آن صحبت کنید. برخی افراد دوست دارند لب بالاییشان بزرگتر از لب پایین باشد یا برعکس و در موارد دیگر ترجیح می دهند اندازه و نسبت لب بالا و پایین برابر باشد. ژل لب روش ها و مدل های مختلفی دارد که در ادامه با آن ها آشنا می شوید :

ژل لب عروسکی :

در تزریق ژل لب مدل عروسکی، مقدار بیشتری از ژل به لب پایین تزریق می شود تا حجم لب پایین بیشتر از لب بالا باشد و لب ها شکل عروسک یا عروسک باربی را به خود بگیرند.

ژل لب روسی :

ژل لب روسی که این روزها طرفداران زیادی دارد از داخل به بیرون و لبه لب و به صورت عمودی تزریق می شود و این روش برای افرادی که لب های نازک و کوچکی دارند نتایج بسیار خوبی را دارد.

ژل لب قلبی :

تزریق ژل قلب بیشتر برای افرادی که صورت بیضی دارند مناسب است، در این روش بین قسمت بالایی دو لبه لب فاصله ایجاد می شود و لب ها به اصطلاح ظاهری قلبی به خود می گیرند.

ژل لب طبیعی :

برای افرادی که می خواهند بعد از تزریق لب ها حالت طبیعی تری داشته باشند، افزایش حجم آن غیر محسوس و کاملا طبیعی خواهد بود.

کاندیدای مناسب برای ژل لب چه کسانی هستند ؟

تزریق ژل لب یک تصمیم شخصی است و افرادی که از حجم و فرم لب های خود راضی نیستند و می خواهند لب های بزرگ تری داشته باشند و یا می خواهند لب هایشان به حالت قبل بازگردد و در عین حال انتظارات منطقی و واقع بینانه ای دارند. بر اساس نتایج تزریق می توانند ژل لب درست کنند.

برای تزریق ژل لب باید از مواردی مانند ابتلا به برخی بیماری های خاص مانند لوپوس، وجود هر گونه عفونت فعال دهانی مانند تبخال، وجود مشکلات مربوط به انعقاد خون، ابتلا به دیابت. افرادی که سرماخوردگی یا کرونا دارند و یا کسانی که سابقه حساسیت به ژل یا لیدوکائین دارند باید این مشکل را به پزشک اطلاع دهند.

مزایا و معایب ژل لب

ژل لب مانند همه روش های دیگر دارای مزایا و معایبی است که در ادامه با آن ها آشنا می شوید :

  • کبودی کمتر
  • حجم دهی و فرم دهی لب ها در کمترین زمان ممکن و متناسب با سلیقه فرد
  • مشاهده فوری نتایج
  • ماندگاری بالا
  • پایین بودن احتمال بروز عوارض بعد از تزریق
  • هزینه کمتر نسبت به سایر روش ها

از معایب و عوارض تزریق ژل لب عبارتند از :

  • طبیعی نبودن حالت لب ها
  • خونریزی در ناحیه تزریق
  • حساسیت
  • ورم و کبودی

اما اگر که این تزریق توسط پزشک متخصص و باتجربه انجام شود، احتمال به وجود آمدن هر یک از این عوارض به حداقل می رسد.

چه مقدار ژل باید تزریق شود ؟

این بستگی به میل شما و وضعیت لب شما دارد. برای اکثر مردم یک سی سی کافی است. البته اگر می خواهید ظاهر طبیعی لب ها را حفظ کنید. یک سی سی حاوی ژل کافی برای پر شدن لب ها و جلوگیری از تغییر شکل آن ها است.

حتی برای بار اول بهتر است یک سی سی تزریق کنید و بعد از 1 یا 2 هفته برای ترمیم و حجم بیشتر به کلینیک مراجعه کنید. به این ترتیب حفظ ظاهر طبیعی لب ها راحت تر است. برای اکثر افراد تزریق بیش از 2 سی سی بیش از حد است، اما اگر می خواهید لب های خود را زیاد برجسته کنید، امکان دارد نیاز باشد.

مزایا و معایب ژل لب 

ماندگاری ژل لب

تزریق ژل لب نتایج دائمی ندارد و با گذشت زمان از حجم ژل کاسته می شود و بسیاری از افراد هر چند ماه یکبار برای حفظ شکل و حجم دلخواه ژل را مجددا تزریق می کنند. در واقع ماندگاری ژل لب در افراد مختلف متفاوت است و به عوامل مختلفی بستگی دارد. برای مثال نوع ژلی که استفاده می کنید. به عنوان مثال ژل های هیالورونیک اسید بین 6 تا 9 ماه ماندگاری دارند. ژل های نیمه دائمی حدود 1تا 2 سال ماندگاری دارند. ماندگاری ژل های دائمی بسیار بیشتر است.

برند ژل استفاده شده شرکت های مختلف ژل هایی با فرمولاسیون های متفاوت تولید می کنند. برخی از این ژل ها برای تزریق به لب ها و برخی برای تزریق در سایر نواحی صورت بهتر است. پزشک متخصص در کلینیک این موارد را به تفصیل برای شما توضیح می دهد. حجم لب مهم است. حجم بیشتر نیاز به ترمیم طولانی تری دارد. متابولیسم بدن شما و شرایط فیزیولوژیکی پوست تعیین کننده است. برخی از آن ها متابولیسم سریع تری دارند و اسید هیالورونیک تزریق شده خیلی سریع توسط بدن جذب می شود.

ماندگاری ژل به عوامل زیادی بستگی دارد. برخی از مشتریان هر 6 ماه یک بار برای ترمیم و تزریق مجدد مراجعه می کنند و برخی دیگر برای 9 یا 10 ماه نیازی به تزریق مجدد ندارند. ماندگاری از فردی به فرد دیگر متفاوت است. مواد تشکیل دهنده هر ژل و نوع اثر آن دوام آن را تعیین می کند. در تزریق ژل آلیاکسین مواد تشکیل دهنده این فیلر حداکثر تا 9 ماه باقی می ماند و البته در برخی موارد ماندگاری آن تا یک سال گزارش شده است که به ندرت در ناحیه لب اتفاق می افتد.

ماجرا در هنگام تزریق ژل الانسه کمی متفاوت است. در این روش شما 4 نوع ژل دارید که هر کدام دارای ماندگاری متفاوتی هستند. کمترین ماندگاری این ژل مربوط به ژل الانسه S و بیشترین ماندگاری مربوط به ژل سری E است که تا 2 سال می توان روی آن حساب کرد.

ژل لب با تزریق چربی چه تفاوتی دارد ؟

برخی افراد تزریق چربی را برای حجیم کردن انتخاب می کنند، در این روش چربی از نواحی بدن مانند ران و باسن که تجمع چربی دارند گرفته می شود و به بدن تزریق می شود. خب این روش قطعا واکنش های آلرژیک ایجاد نمی کند و ماندگاری آن بیشتر می شود، اما خطر عوارضی مانند عفونت، خونریزی، تورم طولانی مدت یا حتی نکروز بافت چربی وجود دارد مگر اینکه موضع پزشک توصیه شود. نکته دیگری که باید در نظر داشته باشید این است که برداشتن چربی از بافت ها شامل یک دوره بهبودی نسبتا طولانی است.

تزریق چربی به دلیل ماندگاری بیشتر طرفداران زیادی دارد اما برای تزریق لب مناسب نیست. تزریق چربی در درجه اول برای بیشتر شدن حجم و جبران فرورفتگی های صورت استفاده می شود. اگر چربی را به لب تزریق کنیم حالت غیر طبیعی و پف کرده به خود می گیرد و خیلی زیبا به نظر نمی رسد.

اما با تزریق ژل لب، اسید هیالورونیک ماده ای است که به طور طبیعی در بدن یافت می شود و عوارض بسیار کمتری دارد، علاوه بر این که حجم و فرم دهی بسیار مطلوبی برای لب ها ایجاد می شود. برای برداشتن چربی نیاز به جراحی دارد.

زمان مناسب برای تزریق مجدد :

برای کارایی بیشتر تزریق مجدد و به گونه ای که هیچ کس متوجه تغییر مداوم در صورت شما نشود، توصیه می کنیم از پزشک خود بخواهید زمانی که هنوز بین 25 تا 30 درصد از حجم ژل قبلی باقی مانده است، ژل را مجددا تزریق کند.

تزریق ژل لب بهترین و سالم ترین روش حجم دهنده لب است و اکثر افرادی که از این روش استفاده کردند از آن رضایت کامل داشتند و پس از جذب ژل روی لب ها به بدن درخواست تزریق مجدد می کنند. تزریق مجدد ژل لب دارای مزایای زیر است:

جذب کندتر ژل در تزریق مجدد :

مورد دیگری که با تزریق مجدد ژل اتفاق می افتد این است که ژل های جدید با واکنش کمتری از طرف بدن برای جذب مواجه می شوند. وقتی برای اولین بار اسید هیالورونیک را وارد بدن می کنید، واکنش بدن قوی تر می شود، اما بار دوم حساسیت بدن دیگر کاهش می یابد و بنابراین جذب شارژ جدید با سرعت کمتری انجام می شود و دوام آن کمتر می شود.

ماندگاری بیشتر با اضافه شدن فیلر جدید به قبلی :

زمان مناسب برای تزریق مجدد فیلر زمانی است که هنوز یک چهارم ژل قبلی روی لب شما باقی مانده باشد. هنگامی که تزریق مجدد ژل در این حالت انجام می شود، ژل جدید به ژل قبلی اضافه می شود و اثر ماندگار شارژ را افزایش می دهد.

آیا تزریق ژل درد دارد ؟

اول این که اکثر ژل های هیالورونیک اسید حاوی لیدوکائین بی حس کننده موضعی هستند. همان بی حسی که در دندانپزشکی کاربرد زیادی دارد. ما می توانیم لب های شما را به روش های مختلف بی حس کنیم. به عنوان مثال، می توانیم داروی مسدود کننده اعصاب را به اطراف لب تزریق کنیم. این دارو در دندانپزشکی قبل از پر کردن دندان استفاده می شود. می توان از داروهای بی حس کننده موضعی که به صورت محلول یا کرم هستند استفاده کرد.

در بین روش های کاهش درد، کرم بی حس کننده ارجحیت دارد. وقتی از داروهای مسدود کننده اعصاب استفاده می کنیم، نحوه حرکت لب ها تغییر می کند و تا چند ساعت مشخص نمی شود که شکل لب های شما چیست. ما با کرم های بی حس کننده چنین مشکلی نداریم.

پس از بی حس کردن لب و در حین تزریق، ابتدا احساس سوزش بسیار خفیفی و سپس یک فشار خفیف و در نهایت احساس نبض بسیار مبهم خواهید داشت. اگر بیهوشی به درستی انجام شود، نباید دردی شدید احساس کنید. اگر تزریق دردناک باشد، کاملا قابل تحمل خواهد بود.

آیا امکان دارد بعد از تزریق ژل لب تبخال بزنیم ؟

توصیه می شود افراد مبتلا به عفونت فعال دهان مانند تبخال از تزریق ژل لب خودداری کنند و قبل از تزریق حتما آن را درمان کنند. افرادی که سابقه تبخال دارند حتما باید این موضوع را با پزشک خود در میان بگذارند زیرا امکان بروز تبخال در این افراد حتی با بهترین تزریق برند وجود دارد.

آیا تزریق ژل درد دارد ؟

کلام آخر

قبل از انجام تزریق ژل لب از افراد با تجربه کمک بگیرید و با آگاهی دست به انجام تزریق ژل بزنید. سعی کنید بهترین کلینیک و بهترین پزشک را انتخاب کنید تا دچار عوارض و خطرات نشوید و نتیجه مناسبی بگیرید. ممنون از این که تا آخر مقاله ماندگاری ژل لب همراه ما بودید. نظرات و پیشنهادات خود را با ما درباره ماندگاری ژل لب در میان بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.