مزایا و معایب ژل لب 

ما در این مقاله سعی داریم شما را با تزریق چربی به لب آشنا کنیم. تزریق چربی به لب یکی از محبوب ترین جراحی های زیبای است  که بیشتر افراد خواستار این جراحی هستند. بیشتر افراد دوست دارند لب هایی خوش فرم و زیبا داشته باشند که باعث زیباتر شدن ظاهر آن ها شود. یکی از این راه و روش ها برای داشتن لب هایی زیبا تزریق چربی به لب است که می تواند نتیجه مطلوبی برای افراد داشته باشد. در ادامه برای آشنا شدن با تزریق چربی به لب با ما همراه باشید.

تزریق چربی به لب چیست ؟

بیشتر شدن سن می تواند در حجم لب ها تاثیر گذار باشد و باعث کم شدن حجم لب، کم شدن برجستگی و کم شدن ارتفاع لب شود. لب فوقانی از دو بخش قرمز و سفید تشکیل شده است که از طریق حاشیه لب از یک دیگر جدا می شوند. حجم قسمت لب در مقایسه با بخش قرمز کمتر است. چروک های عمودی و افقی بیشتر در بخش سفید ایجاد می شود. افرادی که سن زیادی دارند هنگامی رژ می زنند خطوط عمودی زیادی در لب های آن ها دیده می شود که باعث می شود ظاهر مناسبی نداشته باشد.

لب ها حالتی قرینه دارند و هنگام تزریق چربی  یا ژل به لب ها باید قرینگی آن ها حفظ و تقویت شود. چربی برای تزریق به هر بخش از صورت از بدن افراد استخراج می شود و خالص سازی می شود. احتمال به وجود آمدن واکنش های حساسیتی کم می شود. برای زیباسازی صورت تزریق چربی لب بتا حجم دادن و برجسته کردن حاشیه لب همراه است. این اتفاق باعث برجستگی و دیده شدن لب ها می شود.

تزریق چربی به لب چیست ؟

تزریق چربی به لب چگونه انجام می شود ؟

برای تزریق چربی اول باید یک کلینیک معتبر را انتخاب کنید و از طریق نوبت گیری زمان مشاوره را تنظیم کنید و بعد سعی کنید نمونه کارها و سوابق آن کلینیک را مشاهده کنید. سابقه سلامتی و تزریق ژل یا چربی را به پزشک اطلاع دهید و از او درباره خطرات این روش سوال کنید. میزان هزینه و تعداد جلسات تزریق را از کلینیک سوال کنید و درباره زمان بهبودی و عوارض و خطرات این روش با آن ها گفت و گو کنید.

مراحل تزریق چربی به لب

تزریق چربی به لی باید در کلینیک های معتبر انجام شود زیرا که انجام مراحل تزریق چربی به لب باید با دقت زیادی صورت بگیرد و نتیجه مناسبی برای افراد داشته باشد. در ادامه با مراحل تزریق چربی آشنا می شوید :

جلسه مشاوره :

قبل از تزریق چربی باید جلسه مشاوره انجام شود و شما با پزشک گفت و گو کنید. در این جلسات شرایط بدنی شما بررسی می شود و بهترین ناحیه برای برداشت چربی با نظر پزشک انتخاب می شود. انتظارات افراد برای تزریق چربی در نظر گرفته می شود و زمان اصلی برای انجام تزریق تعیین می شود.

آماده سازی برای تزریق :

اولین کار برای تزریق چربی آماده سازی افراد است یعنی ناحیه مورد نظر استریل می شود و بی حسی تزریق می شود.

استخراج چربی :

یکی از مهم ترین کار ها در تزریق چربی استخراج چربی است. در این مرحله حجم مشخصی از چربی با روشی که انتخاب شده است از ناحیه مورد نظر خارج می شود.

آماده سازی چربی :

برای این که چربی به دست آمده قابلیت تزریق داشته باشد باید عملیات هایی روی آن ها صورت بگیرد. این عملیات شامل جداسازی بافت های اضافی و خون از چربی از طریق سانتریفیوژ و یک دست سازی آن است.

تزریق چربی به لب :

آخرین مرحله تزریق چربی به لب است. برای این کار پزشک حجم مشخصی از چربی را از طریق سرنگ های مخصوص برای لب تزریق می کند. تزریق چربی با بی حسی انجام می شود و نیازی به بیهوشی نیست و افراد بعد از تزریق چربی به لب می توانند فعالیت های خود را انجام دهند.

تزریق چربی به لب :

آیا تزریق چربی به لب دائمی است ؟

افراد برای داشتن لب های پرحجم و نرم که باعث زیبایی در چهره آن ها می شود به سمت تزریق چربی می روند. عوامل زیادی روی زیبایی و ظاهر لب ها اثر می گذارد که در بین آن ها پیری می تواند باعث شود لب ها نازک و کم حجم شوند. افراد زیادی هستند که فارغ از سن از لب های خود ناراضی هستند. یک پزشک با تجربه می تواند با استفاده از روش های متفاوت به شما در داشتن لب هایی صاف و زیبا کمک کند. تزریق چربی به لب روشی است که باعث برجستگی و پر شدن لب ها می شود.

داشتن تاثیر همیشگی، قابلیت تطبیق با سیستم ایمنی بدن، تاثیر ماندگاری دائمی باعث محبوبیت این جراحی شده است. یکی از مشکلاتی که این روش با روش های دیگر دارد این است که این روش نیاز به یک جراحی کوچک دارد. اما تزریق چربی نسبت به پر کننده های مصنوعی برتری زیادی دارد. در این روش افراد هنگام جراحی دردی احساس نمی کنند زیرا بی حسی انجام می شود. درد زیادی بعد از جراحی ندارند و کبودی و تورم به طور خفیف اتفاق می افتد که با قرار دادن کمپرس یخ درمان از بین می رود.

ماندگاری تزریق چربی به لب :

یکی از مهم ترین نکات در انتخاب روش برای زیبایی میزان ماندگاری است زیرا افراد مناسب برای جراحی های زیبایی، هزینه و زمان زیادی برای این کار صرف می کنند و انتظار دارند تا بهترین نتیجه را از این روش ها بگیرند. ماندگاری تزریق چربی به لب نسبت با بقیه روش ها شبیه تزریق ژل و بقیه فیلرها طول عمر بالایی دارد طوری که می توان گفت تزریق چربی ماندگاری زیادی بین گزینه دارد.

ماندگاری تزریق چربی به لب آن قدری بالا است که بیشتر افراد آن را دائمی می دانند و با اسم تزریق چربی دائمی لب آن را می شناسند. بعد از این مدت تاثیر تزریق چربی وجود دارد و درصد کمی از آن ها از بین می رود. مدت زمان ماندگاری تزریق چربی به بدن افراد با توجه به حجم چربی، سبک زندگی، متابولیسم بدن متفاوت است.

خطرات و عوارض تزریق چربی به لب

تزریق چربی به لب مانند روش های دیگر دارای عوارض و خطراتی است. اگر این روش به دست یک پزشک با تجربه و کاربلد انجام شود امکان دارد خطرات و عوارض این روش کم شود و به حداقل برسد. یکی از عوارض تزریق چربی به لب تورم در ناحیه تزریق است که بعد از 2 روز از بین می رود. قرمزم و التهاب چند ساعت بعد از تزریق از بین می رود. خون ریزی در ناحیه فرو کردن سوزن امکان دارد در حد یک یا دو قطره باشد و امکان دارد برای بعضی از افراد اتفاق نیفتد. اگر افراد به خاطر هزینه کم و تحقیق نکردن به یک کلینیک غیر پزشکی مراجعه کنند امکان دارد دچار عوارضی شوند که در ادامه به این عوارض می پردازیم :

 • کبودی و یا قرمزی شدید لب و دور دهان
 • آسیب جدی به بافت لب
 • نگرفتن نتیجه دلخواه
 • آسیب عصبی
 • درد در ناحیه تزریق
 • خون ریزی شدید
 • عفونت در ناحیه تزریق
 • گلوله شدن چربی در لب‌ها
 • ماندگاری پایین
 • ثابت نشدن سلول‌های چربی در جای خود و حرکت کردن آن
 • عدم توازن حجمی بین دو لب نسبت به هم به خاطر نداشتن مهارت اپراتور یا پزشک

خطرات و عوارض تزریق چربی به لب

برای آشنا شدن با هزینه تزریق چربی به صورت به سایت مربوطه مراجعه فرمایید.

چه افرادی برای تزریق چربی به لب مناسب هستند ؟

افرادی مسنی که حجم لب آن ها کم شده است، افرادی که به مواد طبیعی برای بیشتر شدن حجم لب خود علاقه دارند، افرادی که لب های پر از چین و چروک یا باریک دارند، افرادی که به تقارن لب مبتلا هستند، افرادی که دوست دارند حجم لب های خود را بیشتر کنند. این افراد برای تزریق چربی به لب مناسب هستند.

مراقبت های بعد از تزریق چربی به لب :

امکان دارد لب های شما بعد از تزریق چربی تورم زیادی داشته باشد و امکان دارد در ناحیه تزریق کمی قرمزی یا کبودی مشاهده کنید که این اتفاق طبیعی است. بیشتر این عوارض جزئی هستند و می توانید بعد از انجام آن به فعالیت های خود ادامه دهید. در ادامه با مراقبت های بعد از تزریق چربی به لب آشنا می شوید :

 • سعی کنید 24 تا 48 ساعت بعد از تزریق چربی به لب ورزش های ورزشی انجام ندهید زیرا بیشتر شدن فشار خون و ضربان قلب باعث بیشتر شدن تورم و کبودی می شود. پیاده روی سبک برای شما گزینه مناسبی است.
 • تا 48 ساعت بعد از تزریق از قرار گرفتن در معرض دمای بالای مثل اتاق بخار، سونا و کلاس های ورزشی گرم پرهیز کنید زیرا گرمای زیاد باعث تورم بیشتر در شما می شود.
 • برای کمتر شدن تورم سعی کنید زیر سر خود را بلند کنید و روی صورت نخوابید.
 • برای استفاده از مسکن مناسب بهتر است از پزشک خود درباره آن سوال کنید.
 • از آرایش کردن لب های خود تا 24 ساعت بعد از تزریق پرهیز کنید.
 • بعد از تزریق کیسه های یخ یا تکه یخی که درون پارچه قرار دادید را روی لب های خود بگذارید زیرا این روش باعث کمتر شدن تورم، کبودی، خارش در شما می شود.
 • سعی کنید میوه و سبزیجات زیادی استفاده کنید و از سدیم زیاد که باعث تورم بیش از اندازه در شما می شود خودداری کنید.
 • بدن خود را هیدراته کنید. نوشیدن آب زیاد به بهتر شدن شما کمک می کند.

آیا نیاز به انجام دوباره تزریق چربی به لب است ؟

در تزریق چربی برای رسیدن به نتیجه مناسب امکان دارد که بیشتر از یک جلسه نیاز به درمان باشد و بعد از آن ریزش کمی طبیعی است. بعضی اوقات تزریق چربی دوباره بین 6 تا 12 ماه بعد از تزریق چربی لب اولیه نیاز است تا نتیجه آن مشاهده شود. از نظر هزینه به خاطر این که چربی از بدن گرفته می شود و امکان فریز در مراکز معتبر برای استفاده دوباره وجود دارد این روش آسان و کم هزینه است. تزریق چربی نسبت به بوتاکس و فیلر نتیجه بهتری دارد و در بازه 2 سال که زمان مناسبی برای رسیدن درمان قطعی و طولانی مدت است به صرفه تر است. با تزریق چربی لب‌ها طبیعی به نظر می‌رسند و نتیجه می‌تواند برای سال‌های طولانی ادامه داشته باشد.

پس از رسیدن  به نتایج نهایی نیازی به تکرار درمان نیست و در صورت کم شدن حجم می‌تواند برای تزریق دوباره اقدام کرد. ۶۰ درصد چربی تزریق شده بعد از چند ماه اول کاملا در بدن ذوب می شود و از بین ‌می‌روند و ۴۰ درصد چربی باقی می‌ماند که در دراز مدت ماندگاری دارد. می‌توانید با استفاده از چربی‌های فریز شده دوباره در فاصله زمانی مشخص شده از طریق پزشک عمل تزریق را تکرار کنید. تکرار انتقال چربی به غیر از هزینه مناسب به خاطر خطر واکنش آلرژیک نزدیک به صفر و نیاز نداشتن به هیچ برشی در لب یک روش ایمن است که حتی تمایل برای تکرار تزریق چربی هم به این دلایل بیشتر می‌شود.

آیا نیاز به انجام دوباره تزریق چربی به لب است ؟

مزایای تزریق ژل :

ژل یا فیلر برای شکل دهی به ناحیه متفاوت صورت و لیفت صورت به کار می رود. میزان فیلر مورد نیاز برای افراد  به ازای هر 10 سال یک ویال محاسبه می شود. بهبود در ناحیه مورد استفاده با کمتر از ۱ تا ۲ ویال دیده می شود.  در ادامه به مزایای تزریق ژل می پردازیم :

 • اصلاح فرم بینی
 • کم شدن در عمق و ظاهر خطوط اطراف بینی
 • بهتر شدن تیرگی دور چشم
 • کم شدن در عمق چروک خط خنده و یا از بین رفتن آن
 • ریمادلینگ در زاویه فک
 • بهتر شدن در ظاهر خطوط ریز اطراف لب ها
 • حجم دهی گونه ها
 • حجم دهی و اصلاح فرم لب ها

انواع مواد قابل تزریق برای بیشتر شدن حجم لب

برجسته سازی و بیشتر شدن حجم لب ها یک جراحی زیبایی به حساب می آید که می تواند لب های پر و زیباتری را به شما بدهد. انواع مختلفی از مواد پرکننده وجود دارند که می توانند در بافت لب شما تزریق شوند که در ادامه به آن ها می پردازیم :

تزریق کلاژن :

در گذشته کلاژن یکی از بیشترین موادی بود که به عنوان پر کننده در بیشتر شدن حجم لب مورد استفاده قرار می گرفت. امروزه استفاده از کلاژن کمتر شده است.

تزریق چربی :

چربی به عنوان یک گزینه برای بیشتر شدن حجم لب مورد استفاده قرار می گیرد.

تزریق ژل :

بیشترین ماده پرکننده ای که امروزه بیش از بقیه روش ها مورد توجه متخصصین پوست قرار گرفته است موادی شبیه اسید هیالورونیک است.

تزریق چربی بهتر است یا تزریق ژل؟

مزایای بسیار زیادی برای انجام عمل تزریق چربی به لب نسبت به تزریق ژل لب و استفاده از پر کننده های غیر طبیعی وجود دارند. تزریق چربی بر خلاف بسیاری از پر کننده ها، یک عمل دائمی است. همچنین در حالی که استفاده از پر کننده های مصنوعی حالتی ثابت به لب ها می دهند، تزریق چربی به دکتر سهرابی این اجازه را می دهد که به لب ها  شکل و ظاهری طبیعی و درخور صورت فرد بدهد. از تزریق چربی می توان برای از بین بردن چین و چروک های عمیق در اطراف دهان بیمار نیز استفاده کرد. با این که می توان این چین و چروک ها را به وسیله عمل لیفت صورت از بین برد، بسیاری از افراد روش هایی که کمتر تهاجمند را ترجیح می دهند. آثار ایجاد شده توسط عمل برجسته کردن لب به وسیله ی تزریق چربی، نسبت به تزریق ژل در لب و دیگر پر کننده ها مانند بوتاکس، از دوام بیشتری برخوردار بوده و همچنین خطر ایجاد پاسخ آلرژیک بدن بسیار کمتر بوده چرا که این عمل با استفاده از بافت های طبیعی خود بدن انجام می شود.

آیا این تزریق ایمن و بی خطر است؟

اکثر طرفداران این روش اعتقاد دارند که تزریق چربی راه حلی کاملا ایمن، بی خطر، دائمی و طبیعی است که باعث جوان سازی چهره می شود. اگر این روش توسط پزشکی مجرب و ماهر انجام شود بطور کلی روشی بی خطر خواهد بود. از آنجایی که در این روش از چربی طبیعی بدن خود فرد برای تزریق استفاده می شود، در نتیجه خطرات و عوارض جانبی ناشی از این تزریق به حداقل می رسند.

آیا این تزریق ایمن و بی خطر است؟

هزینه تزریق چربی به لب چقدر است؟

برای تزریق چربی به لب نیز مانند هر روش دیگری، باید به دکتر متخصص که در این زمینه مهارت کافی دارد هزینه ای پرداخت شود. مقدار مبلغ مورد نیاز برای انجام این روش قابل ذکر به طور دقیق و صریح نیست زیرا هر اندازه که چربی بیشتری برای تزریق نیاز باشد، می بایست دکتر زمان بیشتری را صرف تخلیه و تزریق کند که در این صورت احتمال افزایش هزینه ها وجود دارد. همچنین زمانی که دکتر مورد نظر شما از تخصص و مهار بیشتری در این زمینه برخوردار باشد، قیمت بالاتری را برای انجام این روش در نظر می گیرد که در این صورت ممکن است هزینه کل انجام این روش افزایش می یابد.

در ضمن ممکن است دکتر روش جراحی به خصوصی برای تخلیه چربی در نظر بگیرد که هر یک از روش ها متناسب با مدت زمان مورد نیاز و میزان سختی انجام این روش، افزایش یا کاهش می یابد. البته اگر شما کلینیکی را برای تزریق چربی به لب انتخاب کنید که موقعیت مکانی بسیار خوبی داشته باشد و از ابزار و تجهیزات حرفه ای تری استفاده کند، امکان دارد هزینه های پرداختی بیشتر شود.

البته لازم به ذکر است که فاکتورهای متعددی ممکن است بر روی هزینه انجام تزریق چربی به لب اثر بگذارند که اگر شما می خواهید در این باره اطلاعات کافی بدست آورید، می توانید وارد سایت کلینیک آوینا شوید و از پزشکان متخصص و پرسنل حرفه ای کلینیک پرس و جو کنید.

تزریق چربی چه کاربردهای دیگری دارد؟

تزریق چربی کاربردهای دیگری نیز دارد که هر یک از این موارد ممکن است جنبه درمانی یا جنبه زیبایی داشته باشد. برای اعضای مختلف بدن از این ماده استفاده می شود. در ادامه انواع کاربردهای تزریق چربی را برای شما ذکر خواهیم کرد :

تزریق چربی به نواحی مختلف صورت : از بین بردن چین و چروک های بخش های مختلف صورت، ترمیم سوختگی پوست صورت، پر کردن گونه ها و لب ها و حالت دادن به آن ها، فرم دهی به لب ها

تزریق چربی به سینه : افزایش حجم سینه ها، فرم دهی به سینه ها

تزریق چربی به باسن : افزایش حجم باسن و فرم دهی به باسن

جوانسازی پوست دست : از بین بردن چین و چروک و زخم های پوست دست و پیری پوست

تزریق چربی به اندام تناسلی زنان و مردان : افزایش حجم آلت تناسلی مردان، جوانسازی یا افزایش حجم لب بزرگ واژن در زنان

کلام آخر

قبل از انجام تزریق ژل یا چربی از افراد با تجربه کمک بگیرید و سعی کنید بهترین کلینیک و بهترین پزشک را برای انتخاب کنید. ممنون از این که تا آخر این مقاله همراه ما بودید. نظرات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *