کاشت ابرو چقدر زمان می برد ؟

شاید برای شما سوال باشد که کاشت ابرو چقدر زمان می برد ؟ کاشت ابرو امروزه یکی از روش های مناسب برای بهبود فرم و تراکم ابروها می باشد. کاشت ابرو می تواند جنبه درمانی یا زیبایی داشته باشد. در تمامی موارد این کاشت با روش های مختلفی در کلینیک های زیبایی انجام می شود. یکی از سوالاتی که متقاضیان کاشت ابرو با آن مواجه هستند این است که چند ساعت طول می کشد تا عمل کاشت ابرو انجام شود. با توجه به روش های مختلف کاشت ابرو و همچنین شرایط متفاوت ابروهای افراد مختلف، این سوال می تواند پاسخ های زیادی داشته باشد. در ادامه برای آشنا شدن با کاشت ابرو با ما همراه باشید.

کاشت ابرو چیست ؟

از نظر بسیاری از خانم ها هاشور و تاتو روش بهتری نسبت به کاشت ابرو است. این به این دلیل است که آن ها از مزایای کاشت ابرو اطلاعی ندارند. از جمله تفاوت های آن ها موقتی بودن هاشور و خالکوبی این است که رنگ مورد استفاده شیمیایی است و رنگ آن با گذشت زمان روشن می شود. بنابراین هر بار که از آن استفاده می کنید باید رنگ آن را طولانی کنید و درد ناشی از استفاده از آن را تحمل کنید. در حالی که کاشت ابرو دائمی است و ابروهای کاشته شده مانند ابروهای طبیعی رشد می کنند. علاوه بر این، رنگ آن ها تغییر نمی کند. در این صورت ابروهای شما به طور طبیعی رشد می کنند. برای انجام این روش به دکتر خوب برای کاشت ابرو مراجعه فرماید.

کاشت ابرو چیست ؟

دلایل ریزش و کم پشت شدن ابروها

ریزش ابرو در خانم ها دلایل مختلفی دارد، از جمله دلایل ژنتیکی یا استفاده بیش از حد از محصولات آرایشی غیر استاندارد. برای پایداری کاشت ابرو و عدم ریزش بهتر است موارد ذکر شده در زیر رعایت شود. استفاده بیش از حد از لوازم آرایشی از جمله سایه و هایلایت باعث خارش و التهاب و در نهایت ریزش مو می شود. در صورت استفاده از تجهیزات استاندارد، این اثر را می توان به حداقل رساند. صرف نظر از مد، از کاشت یا اصلاح ابروهای کاشته شده برای مدت طولانی خودداری کنید. پزشک داروهایی را برای تقویت فولیکول مو تجویز می کند.

از داروهای تجویز شده با حداکثر دقت و حوصله استفاده کنید تا ماندگاری موهای کاشته شده بیشتر شود. به محل کاشت ابرو دست نزنید زیرا به دلیل انجام عمل ممکن است در چند روز اول احساس خارش کنید. در این صورت هرگز نباید به خارش ناحیه رویش مو واکنش نشان دهید. به دلیل حساسیت فولیکول مو در چند روز اول، خطر آسیب دیدن فولیکول مو بسیار زیاد است. استفاده از تقویت کننده های ابرو می تواند موثر باشد. اگر فولیکول مو آسیب نبیند، استفاده از یک سری مواد می تواند تاثیر زیادی در موفقیت عمل کاشت ابرو داشته باشد. موادی مانند بادام تلخ، فندق، تخم مرغ و روغن زیتون می توانند موهای ابرو را تقویت کنند.

کاشت ابرو چگونه انجام می شود ؟

کاشت ابرو یکی از راه های دائمی پرکردن و فرم دادن به ابروها است. در روش کاشت ابرو طبیعی، موها از نواحی اطراف سر یا کناره های گوش برداشته شده و در ابروها کاشته می شوند. در واقع کاشت ابرو هایپر نچرال مانند کاشت مو است و می توان آن را کاشت مو در سطح ابرو دانست. از آنجایی که تمامی اندام های مورد نیاز برای رشد مو با استفاده از این روش منتقل می شوند، می توان گفت که نتایج حاصل از کاشت ابرو کاملا دائمی است. موهای ابرو مانند موهای طبیعی رشد می کنند و به همین دلیل پس از کاشت ابرو بیمار نیاز به کوتاه کردن و کوتاه کردن ابروهای خود دارد.

نکات مهم درباره کاشت ابرو :

سعی کنید تا 5 روز قبل از جراحی از داروهای ضد التهابی مانند ایبوپروفن استفاده نکنید. داروهایی که خون شما را رقیق می کنند باید مصرف شوند. سعی کنید بعد از کاشت ابرو در معرض نور خورشید قرار نگیرید و سعی کنید از عینک آفتابی بزرگ برای پوشاندن ناحیه کاشت استفاده کنید. اشعه ماوراء بنفش خورشید سلامت فولیکول ها را تهدید می کند. برخی از افراد برای کاشت ابرو از بی حس کننده استفاده می کنند، بنابراین برای رفتن به منزل، همراه داشتن یک فرد ضروری است و بعد از 3 روز اثر ماده بی حس کننده به طور کامل از بین می رود. از سیگار کشیدن خودداری کنید زیرا بهبود زخم را به تاخیر می اندازد.

اصولاً در این دوره باید از هر چیزی که سلامتی شما را به خطر می اندازد اجتناب کنید. برای رشد موهای کاشته شده، رژیم غذایی مناسب و عاری از غذاهای چرب و کنسرو شده ضروری است. توصیه می شود از ویتامین E روزانه و به طور طبیعی استفاده کنید زیرا به تقویت و بهبود شما کمک می کند. از لباس هایی استفاده کنید که یقه آن تنگ نباشد و به صورت شما برخورد نکند. برای کاهش درد می توانید بعد از کاشت ابرو از مسکن استفاده کنید، التهاب پس از چند روز برطرف می شود و از خاراندن محل کاشت خودداری کنید. برای جلوگیری از عفونت به مدت یک هفته روی صورت خود به خصوص ابروهای خود آرایش نکنید. پس از برداشتن کامل ابرو، می توان ابرو را رنگ کرد و مانعی ندارد.

دوره نقاهت کاشت ابرو چقدر است ؟

برخی از افراد ممکن است دوره نقاهت پس از کاشت ابرو را بخشی از زمان صرف شده برای کاشت ابرو بدانند. دوره نقاهت پس از کاشت ابرو ممکن است بسته به متابولیسم بدن فرد متفاوت باشد. با این حال، در بیشتر موارد، پس از حدود یک روز استراحت، می توانید به روال عادی خود بازگردید. با این حال، پزشکان اکیدا توصیه می کنند که ابروهای کاشته شده خود را به مدت دو هفته تا ده روز تحمل کنید و از فعالیت های شدید خودداری کنید.

دلایل ریزش و کم پشت شدن ابروها 

نتایج کاشت ابرو :

بعد از دوره نقاهت کاشت ابرو در هفته چهارم تا ششم متوجه ریزش برخی موهای کاشته شده خواهید شد که این یک واکنش کاملا طبیعی به نام ریزش شوک است. جای نگرانی نیست زیرا موهای جدید ابرو در ماه های دوم و سوم پس از کاشت شروع به رشد می کنند و پس از شش ماه، ابروهای کاشته شده به طور یکنواخت رشد می کنند. نتیجه نهایی کاشت ابرو معمولاً حدود یک سال پس از کاشت قابل مشاهده است و برای برخی افراد ممکن است تا یک سال و نیم طول بکشد. اگر پس از مشاهده نتیجه نهایی کاشت ابرو راضی نبودید و بانک موی مناسبی دارید می توانید مجددا از این روش برای افزایش تراکم ابروهای خود استفاده کنید. از آنجایی که فولیکول های مو معمولاً برای کاشت ابرو استفاده می شود، ابروهای کاشته شده به رشد خود ادامه می دهند و بنابراین باید کوتاه شوند. با گذشت زمان و ادامه نظافت ابرو، موهای کاشته شده به آرامی شروع به انطباق با الگوی رشد و ویژگی های موهای موجود در ابرو می کنند.

چه افرادی کاندیدای مناسبی برای کاشت ابرو هستند ؟

کاشت ابرو می تواند برای هرکسی که مایل به داشتن ابروهای پرپشت و مشخص باشد مناسب باشد. کسانی که با ابروهای نازک به دنیا آمدند. افرادی که ابروهایشان به دلایل مختلف مانند بیماری افتاده است. برخی از افراد ابروهای کم یا نامتقارن دارند که می توانند این کار را انجام دهند. زنانی که ابروهای خود را تاتو کردند و از ظاهر غیر طبیعی خود ناراضی هستند. افرادی که ابروهای خود را به دلیل شکستگی یا سوختگی از دست دادند کاندیدای خوبی هستند. برای اطلاع از هزینه کاشت ابرو طبیعی با بهترین پزشکان مشورت کنید.

مراحل کاشت ابرو

در ادامه با مراحل کاشت ابرو آشنا می شوید :

طراحی ابرو :

در این مرحله از بیمار خواسته می شود درخواست های خود و شکل ابروی مورد نظر خود را ترسیم کند و خواسته های خود را از ظاهر ابرو به طور کامل توضیح دهد. در نهایت پزشک با بررسی شکل مورد نظر بیمار و اصلاح عیوب آن و همچنین شکل دادن و تقارن آن ها، طرح نهایی عمل را تهیه می کند.

شناسایی گرافت ها :

موهای مورد نیاز برای رشد طبیعی ابرو معمولاً از ناحیه اطراف سر یا پشت گوش که بانک مو نامیده می شود، برداشته می شود. اگر ابروها دارای موهای ضخیم تری هستند برای کاشت از پشت سر یا پشت گوش ها که دارای موهای پرپشت و متعدد هستند استفاده می شود. اما برای کاشت ابرو در خانم هایی که موهای نازک تری در ناحیه ابرو دارند، از قسمت پشت گوش و پایین گردن استفاده می شود که دارای موهای ظریف و کوتاه تر با واحدهای فولیکولی در یک رشته است.

برداشت گرافت :

پس از بیهوشی ناحیه مورد نظر با استفاده از FIT یا روش های دیگر، گرافت ها بدون درد و خونریزی برداشته می شوند. پس از انجام این روش جای زخم ها به سرعت بهبود می یابند زیرا بسیار کوچک هستند و هیچ دردی در این ناحیه احساس نخواهید کرد.

کاشت گرافت :

پس از استخراج گرافت ها، گرافت های مورد نظر به طور کامل توسط تیم مراقبت های بهداشتی زیر میکروسکوپ آماده شده و در نهایت به جراح ارائه می شود. ناحیه ابرو تحت بی حسی موضعی کاملا بی حس می شود و سپس با استفاده از تیغه های جراحی، سوراخ هایی در صفحه از پیش تعیین شده ایجاد می شود و گرافت ها در داخل آن قرار می گیرند. در این مرحله پزشک با مهارت و تخصصی که در این زمینه کسب کرده است باید به جهت رویش موها و همچنین زاویه آن ها نسبت به پوست توجه کافی داشته باشد. در غیر این صورت، بیمار ممکن است یک نتیجه غیر طبیعی را تجربه کند.

مراحل کاشت ابرو 

کاشت ابرو چقدر زمان می برد ؟

انتظارات افراد در مورد کاشت ابرو متفاوت است. برای برخی افراد کاشت ابرو فقط برای زیبایی است و برای تراکم بیشتر یا زیباتر شدن ابروها عمل کاشت را انجام می دهند اما برای برخی دیگر این عمل می تواند جنبه درمانی داشته باشد. به عنوان مثال، افرادی که به دنبال سوختگی یا بریدگی تمام یا بخشی از ابروهای خود را از دست می دهند، برای اصلاح آن ها به کاشت ابرو روی می آورند. بنابراین بدیهی است که مدت زمان کاشت ابرو بسته به داوطلبان متفاوت خواهد بود. علاوه بر شرایط متقاضی، عوامل دیگری مانند تکنیک کاشت، نوع دستگاه و تجهیزات مورد استفاده پزشک متخصص، سطح مهارت وی، ضخامت و پهنای ابرو و همچنین عوامل دیگر ممکن است بر زمان زایمان تأثیر بگذارد.

توجه به این نکته ضروری است زیرا کاشت ابرو یکی از حساس ترین اندام های تاثیرگذار بر زیبایی افراد است و باید با دقت فراوان انجام شود. پروسه کاشت تقریباً پنج تا شش ساعت طول می کشد. البته با توجه به روش های مختلف کاشت ابرو، این زمان ممکن است کمی متفاوت باشد و کمی بیشتر یا کمتر باشد اما به طور کلی و از نظر آماری می توان گفت که کاشت ابرو به طور کلی بیش از چهار ساعت زمان می برد. در برخی موارد، زمانی که ابروی فرد به طور کامل آسیب دیده است، جراح ممکن است چندین مرحله مانند بازسازی، ترمیم، تراز کردن را تجویز کند. بدیهی است که در این مورد، کاشت ابرو می تواند تا هفت ساعت طول بکشد، اما این عمل حدود پنج ساعت طول می کشد.

آیا کاشت ابرو درد دارد ؟

کاشت ابرو طبیعی بدون بیهوشی عمومی و فقط با بی حسی موضعی و با استفاده از داروهای رایج مانند لیدوکائین انجام می شود. در زمان کاشت ابرو و در همان ابتدا برای تزریق بی حسی به ناحیه مورد نظر با استفاده از سرنگ های بسیار ظریف استفاده می شود. پس از تزریق مقدار مورد نیاز بیهوشی و بررسی کامل اثر آن، عمل کاشت ابرو آغاز می شود. در زمان تزریق ممکن است فرد درد بسیار کمی احساس کند که کمتر از حد انتظار است. پس از آن فرد در حین عمل دردی احساس نمی کند و اگر به مرور زمان عمر لیدوکائین از بین برود پس از چند ساعت ناحیه مورد نظر مجدداً توسط لیدوکائین بی حس می شود.

کاشت ابرو چقدر زمان می برد ؟

کلام آخر

قبل از انجام این روش سعی کنید بهترین کلینیک و بهترین پزشک را انتخاب کنید و با آگاهی دست به انجام این روش بزنید. ممنون از این که تا آخر این مقاله همراه ما بودید. نظرات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *