ما در این مقاله سعی داریم شما را با هزینه کربوکسی تراپی مو آشنا کنیم. کربوکسی تراپی مو یکی از بهترین راه ها برای بازگرداندن موهای از دست رفته است. کربوکسی تراپی برای اولین بار حدود 80 سال پیش در اسپا سلطنتی فرانسه متولد شد. این روش با استفاده از دی اکسید کربن باعث خون رسانی و بهبود وضعیت مو می شود. از این روش برای رفع سیاهی دور چشم و مشکلات مشابه استفاده می شود. روش کربوکسی تراپی برای مو یکی از موثرترین روش های درمانی است که در اروپا، آمریکا و آفریقا استفاده می شود. در ادامه برای آشنا شدن با هزینه کربوکسی تراپی مو با ما همراه باشید.

کربوکسی تراپی چیست ؟

کربوکسی تراپی یکی از بهترین و موثرترین روش هایی است که می توانید برای بهبود خاصیت ارتجاعی پوست، کم شدن چین و چروک، بهتر شدن سیاهی زیر چشم و بیشتر شدن تولید کلاژن استفاده کنید. در این روش از گاز دی اکسید کربن در پوست استفاده می شود. این کربوکسی تراپی نوعی مزوتراپی محسوب می شود. با کمک دی اکسید کربن می توانید خون رسانی به ناحیه مورد نظر را بیشتر کنید و حتی از این روش برای کم شدن حجم چربی در یک ناحیه خاص استفاده کنید.

کربوکسی تراپی مو یکی از روش های غیر تهاجمی برای بهتر شدن رشد مو است. اگر ریزش مو را تجربه کردید، شانس زیادی برای بهبود روند رشد مو دارید. اگر می خواهید از کربوکسی تراپی مو استفاده کنید کافی است توسط پزشک متخصص دی اکسید کربن را به نواحی مختلف پوست سر تزریق کنید. با تزریق دی اکسید کربن به ریشه مو و نواحی مورد نظر تحریک خون رسانی آغاز می شود و به همین ترتیب خون رسانی و تغذیه مو بیشتر می شود.

با خون رسانی بهتر به ریشه مو و بیشتر شدن جریان خون، امکان تقویت فولیکول مو و تحریک رشد مجدد آن بیشتر می شود. منطقه ای که مقدار زیادی دی اکسید کربن دریافت کرده است مملو از گلبول های قرمز است. در چنین شرایطی، بدن اکسیژن لازم را تامین می کند و دی اکسید کربن اضافی را دفع می کند. هجوم گلبول های قرمز اکسیژن دار باعث بازسازی فولیکول های مو می شود. کربوکسی تراپی یکی از پرطرفدارترین درمان ها در زمینه های مختلف است. این درمان برای قسمت های مختلف استفاده می شود و کربوکسی تراپی مو یکی از این درمان ها می باشد.

کربوکسی تراپی چیست ؟

تاریخچه کربوکسی تراپی :

کربوکسی تراپی یا درمان دی اکسید کربن حدود 80 سال پیش در فرانسه و در مراکز اسپا این کشور استفاده می شد. بیماران در حمام های آبی حاوی دی اکسید کربن می خوابیدند تا زخم های آن ها سریع تر بهبود یابد. با این کار، پوست در معرض دی اکسید کربن قرار می گیرد و گردش خون در بدن آنها بهبود می یابد. در نتیجه کیفیت و بافت پوست بهتر می شد.

امروزه کربوکسی تراپی یک درمان موثر در درمان و زیبایی محسوب می شود. کربوکسی تراپی درمانی موثر برای نازک شدن مو و تحریک رشد مو است. امروزه این روش در درمان استریا، سلولیت، اسکار، چین و چروک پوست، جوان سازی صورت و دست، بهتر شدن پوست، تیرگی زیر چشم و ریزش مو نقش دارد.

دلیل ریزش مو چیست ؟

ریزش مو می تواند دلایل مختلفی داشته باشد که در ادامه به آن می پردازیم :

 • تغذیه نامناسب
 • تغییرات هورمونی
 • هر گونه آسیب و صدمه جسمی
 • استفاده برخی داروها
 • بارداری
 • مبتلا شدن به برخی بیماری ها
 • عوامل ژنتیکی
 • کم شدن وزن شدید
 • طاسی با الگوی مردانه و زنانه
 • کمبود ویتامین
 • کم خونی
 • کم کاری تیروئید

بازسازی فولیکول مو 2 تا 6 سال طول می کشد، اما در این مدت بسیاری از بیماران به دلایلی که ذکر کردیم موهای خود را از دست می دهند. اگرچه ریزش مو می تواند دلایل مختلفی داشته باشد، اما کربوکسی تراپی می تواند یک درمان موثر برای ریزش مو و تحریک مجدد رشد مو باشد.

کاندیدای مناسب برای کربوکسی تراپی مو :

افرادی که ریزش موی موقتی را تجربه کردند به راحتی می توانند به دنبال کربوکسی تراپی مو باشند. اگر موهای شما در حال عقب نشینی است، کاندیدای خوبی برای کربوکسی تراپی پوست سر هستید. افراد مبتلا به ریزش موی پراکنده کاندیدهای خوبی برای کربوکسی تراپی مو هستند. اگر بعد از بارداری و اتفاقات خاص دچار ریزش مو شدید، کربوکسی تراپی درمان خوبی برای شما خواهد بود.

عملکرد کربوکسی تراپی چگونه است ؟

گلبول های قرمز موجود در خون، اکسیژن را از هوای تنفسی فرد گرفته و به بافت های بدن می برند. سپس با انتقال آن دی اکسید کربن تولید می کند. ریه ها دی اکسید کربن را بازدم می کنند و به بیرون منتقل می کنند. بنابراین کربن در بدن وجود دارد. در روش کربوکسی تراپی پوست یا کربوکسی تراپی مویرگی، با تزریق دی اکسید کربن، گردش خون در ناحیه تزریق بیشتر می شود که باعث می شود گلبول های قرمز بیشتری به محل تزریق آمده و گردش خون در این ناحیه افزایش یابد. با بیشتر شدن گردش خون، پوست ترمیم شده و مشکلات ناحیه تزریق مانند ریزش مو برطرف می شود. در درمان مشکلات پوستی با کربوکسی تراپی، با بیشتر شدن جریان خون در ناحیه تزریق، کلاژن سازی بیشتر می شود و مشکلاتی مانند ترک های پوستی و سیاهی دور چشم برطرف می شود.

کاندیدای نامناسب برای کربوکسی تراپی مو :

بعضی از افراد برای انجام کربوکسی تراپی مو مناسب نیستند و انجام آن برای آن ها ممنوعیت دارد که در ادامه با این افراد آشنا می شوید :

 • افرادی که تحت درمان سرطان هستند، مناسب استفاده از این روش نخواهند بود.
 • افراد مبتلا به بیماری‌های پوستی کاندید خوبی برای انجام کربوکسی تراپی نیستند.
 • افراد دارای بیماری‌های تنفسی و آسم، کاندید مناسبی برای این عمل نیستند.
 • افرادی که دچار نارسایی کلیه هستند و در پروسه دیالیز کلیه قرار دارند نمی توانند از این روش استفاده کنند.
 • بیماران مبتلا به صرع، کاندیدای مناسبی برای درمان با کربوکسی نیستند.
 • خانم‌های باردار نمی توانند از این روش استفاده کنند.
 • بیماران قلبی و عروقی، کاندید انجام کربوکسی تراپی مو نخواهند بود.
 • افراد دارای کم‌ خونی، برای انجام کربوکسی تراپی مناسب نیستند.
 • افراد دچار مشکلات مغزی، نباید برای انجام این عمل کاندید شوند.
 • اگر دچار گلوکوم یا آب سیاه چشم هستید، از  انجام کربوکسی تراپی خودداری کنید.

تعداد جلسات لازم برای کربوکسی تراپی مو چقدر است ؟

تعداد جلسات این درمان بسته به نوع درمان یا استفاده از روش های دیگر به موازات آن متفاوت است. اما برای به دست آوردن نتیجه مطلوب از کربوکسی تراپی مو بین 4 تا 6 جلسه لازم است. پس از اتمام این دوره بسته به شرایط بیمار و پاسخ به درمان امکان دارد جلسات درمانی به صورت ماهانه ادامه یابد. برای افرادی که از ریزش موی شدید رنج می برند، دوره درمان می تواند از 6 ماه تا یک سال طول بکشد.

دلیل ریزش مو چیست ؟

هزینه کربوکسی تراپی مو

هزینه کربوکسی تراپی مو به عوامل مختلفی بستگی دارد که در ادامه به آن می پردازیم :

کلینیک مورد نظر :

هزینه کربوکسی در هر کلینیک و مرکز متفاوت است که می توانید با جستجوی کلینیک مورد نظر خود آن را پیدا کنید.

تعداد جلسات برای درمان :

تعداد جلسات مورد نیاز برای درمان توسط پزشک و بر اساس شرایط فعلی شما تعیین می شود که بر قیمت و هزینه تاثیر می گذارد. روش کربوکسی تراپی روشی با قیمت مناسب است و هزینه آن نسبت به روش های دیگر کمتر است.

کربوکسی تراپی مو چه مزایایی دارد ؟

کربوکسی تراپی مو مانند هر روش دیگری دارای مزایا و معایبی است که در ادامه با آن آشنا می شوید :

 • کربوکسی تراپی بدون بی‌هوشی صورت می گیرد.
 • کربوکسی تراپی بدون هیچ آسیبی به پوست و موی سر انجام می‌شود.
 • تاییدیه سازمان غذا و دارو آمریکا FDA است.
 • غیرتهاجمی بودن کربوکسی درمانی مو یکی از مزایای آن است.
 • مزایای جانبی مثل بهتر شدن اعتماد به نفس و اثرات مثبت در روابط اجتماعی برای انگیزه سازی انجام این عمل اثرگذار است.
 • درصد موفقیت بالا یکی از انگیزه‌های قوی مراجعه کنندگان برای انجام کربوکسی تراپی مو است.
 • نداشتن درد و خونریزی یکی دیگر از مزایای این جراحی است.

عوارض کربوکسی تراپی :

عوارض یکی از پارامترهای مهم در تصمیم گیری برای انجام یا عدم انجام خدمات زیبایی است. در درمان کربوکسی مو، درمان به صورت غیر تهاجمی انجام می شود و این درمان درد و مشکلی ایجاد نمی کند. دی اکسید کربن به طور طبیعی در بدن وجود دارد، بنابراین کربوکسی تراپی مو هیچ عارضه ای در بدن ایجاد نمی کند و می توانید به راحتی و بدون نگرانی از این روش استفاده کنید.

آیا کربوکسی تراپی درمان تهاجمی به حساب می آید ؟

کربوکسی تراپی یکی از محبوب ترین روش های درمان ریزش مو و رشد مجدد مو است. کربوکسی تراپی مو در دسته درمان های غیر تهاجمی قرار می گیرد. زیرا هیچ آسیبی به بافت پوست وارد نمی کند و خونریزی و بخیه ندارد. بنابراین می توان از این درمان غیر تهاجمی بدون نگرانی از بیهوشی و عوارض آن استفاده کرد.

آیا کربوکسی تراپی نیاز به بیهوشی دارد ؟

یکی از نگرانی هایی که بسیاری از افراد را نسبت به عمل های زیبایی و درمانی بی علاقه نگه می دارد ترس از بیهوشی و عوارض آن است. بسیاری از افراد به بیهوشی حساسیت دارند. این کار کربوکسی تراپی را راهی مطمئن برای درمان ریزش مو و رشد مجدد مو می کند. این عمل بدون بیهوشی در کلینیک پزشک متخصص انجام می شود. در این روش نیازی به متخصص بیهوشی نیست.

مدت زمان دوره درمان کربوکسی تراپی

دانستن دوره درمان کربوکسی تراپی مو به شما در برنامه ریزی آن کمک می کند. درمان برای ترمیم موهای از دست رفته از کربوکسی تراپی برای مو استفاده می کند و نتایج آن به بدن فرد و نحوه واکنش آن به درمان بستگی دارد. درمان کربوکسی تراپی مویرگی پس از 2 تا 3 ماه قابل مشاهده است. اما در برخی افراد نتیجه کربوکسی درمانی در مدت زمان کوتاه تری قابل مشاهده است. با صلاحدید متخصص، درمان های ثانویه همراه با کربوکسی تراپی توصیه می شود. بهترین اثرات کربوکسی تراپی مو پس از 6 ماه قابل مشاهده است.

آیا کربوکسی تراپی درد دارد ؟

یکی از سوالات زیادی که مراجعین در جلسه مشاوره کربوکسی تراپی دارند میزان درد این زایمان است. اما تحمل درد بستگی به آستانه تحمل افراد دارد و میزان آن متفاوت است. اما همه مراجعین کربوکسی تراپی به دلیل کوچک بودن نوک سوزش، دردی را احساس نمی کنند و سوزش کوچکی در ناحیه سر برایشان قابل تحمل است.

آیا نتیجه کربوکسی تراپی فوری است ؟

کربوکسی تراپی برای مو یکی از درمان هایی است که برای اکثر مراجعین مهم است که بدانند چه زمانی موثر خواهد بود. نتیجه کربوکسی تراپی مو تقریباً 3 تا 6 ماه پس از تزریق مشخص می شود. اثربخشی این روش درمانی به عوامل مختلفی بستگی دارد. اما میانگین زمان تحویل حدود 3 تا 6 ماه است.

موارد منع مصرف کربوکسی تراپی پوست سر

اگر در مراحل اولیه نازک شدن یا ریزش مو هستید، کربوکسی تراپی درمان ایده آلی برای شما است، همچنین اگر تراکم موی شما در حال کاهش است، این نوع درمان نیز می تواند معجزه کند. کربوکسی تراپی یک روش بسیار ایمن و کم تهاجمی است زیرا گاز مورد استفاده (دی اکسید کربن) یک گاز فیزیولوژیکی است و مازاد آن از طریق ریه ها و کلیه ها خارج می شود. با این وجود همچنان مواردی وجود دارد که نمی توان از این روش استفاده نمود از جمله مهم ترین موارد منع مصرف می توان به نارسایی شدید ریه، قلب و کلیه، اختلالات انعقادی خون، دیابت کنترل نشده، بیماری های نئوپلاستیک، صرع و دوران بارداری و شیردهی است. همچنین هنگام ابتلا به عفونت های ویروسی مانند تبخال و زونا نیز نباید این درمان انجام شود.

چه کسانی بهتر است از انجام کربوکسی تراپی مو منصرف شوند؟

همان‌طور که عده‌ای مناسب‌ترین گزینه برای انجام این روش درمانی به شمار می‌آیند، عده‌ای هم باید از انجام کربوکسی تراپی مو منصرف شوند؛ چراکه این روش ممکن است برایشان مشکلاتی به وجود بیاورد. افرادی که دچار مشکلات کلیوی مانند نارسایی کلیه هستند و در پروسه درمانی دیالیز قرار دارند، نمی‌توانند از کربوکسی تراپی مو بهره ببرند. افرادی که به علت ابتلا به سرطان تحت انجام شیمی درمانی هستند تا پایان طول درمان نمی‌توانند از این روش استفاده کنند.

بانوانی که در دوره بارداری قرار دارند گزینه مناسبی برای انجام کربوکسی تراپی مو نیستند. افرادی که مبتلا به کم‌خونی هستند تا زمانی که به شرایط خونی متعادلی نرسیده‌اند، نباید برای کربوکسی تراپی اقدام کنند. بیماران مبتلا به صرع به هیچ وجه گزینه مناسبی برای این روش درمانی نیستند. افراد دچار مشکلات مغزی بهتر است از انجام کربوکسی تراپی پرهیز کنند. بیماران قلبی و عروقی و بیمارانی با مشکلات تنفسی مانند آسم، گزینه مناسبی برای استفاده از کربوکسی تراپی نیستند. افرادی که از گلوکوم یا همان آب سیاه چشم رنج می‌برند، باید از انجام کربوکسی تراپی پرهیز کنند.

مدت زمان دوره درمان کربوکسی تراپی

نکات مهم قبل از کربوکسی تراپی مو

پیش از آن که شما بخواهید کربوکسی تراپی مو انجام دهید، می بایست به برخی نکات و توصیه ها توجه کنید تا بتوانید از رخ دادن برخی عوارض پیشگیری نمایید. این نکات شامل موارد زیر می باشند :

 • حداقل از یک روز پیش از آغاز انجام این روش درمانی، می بایست از نوشیدنی‌ مواد الکلی خودداری کنید (این امکان وجود دارد که الکل موجب رقیق شدن خون شود و خطر کبودی را افزایش دهد)
 • تا جایی که امکان دارد از چهارده روز پیش از شروع روند درمان، از مصرف کردن داروهایی که ضد التهاب و رقیق کننده خون هستند، اجتناب نمایید. هر یک از داروها و مکمل ها از جمله آسپرین، ایبوپروفن، موترین، ادویل و سایر NSAID ها موجب رقیق شدن خون می شوند و می‌‌توانند سبب افزایش خطر کبودی و تورم پس از تزریق گردند.
 • مصرف Retin-A را می بایست از دور پیش تا دو روز پس از درمان قطع کنید.
 • در صورتی که در ناحیه مورد نظرتان مشکلات پوستی دارید، می بایست دست کم از یک روز پیش از انجام کربوکسی تراپی، وقت مشاوره و درمان خود را تغییر دهید.
 • در صورتی که در گذشته دچار تبخال های پوستی شده اید، می بایست به دکتر خود اطلاع دهید، امکان دارد که پیش از آغاز درمان برای شما یک داروی حاوی مواد ضد ویروسی تجویز نمایند.
 • پیش از انجام دادن روش کربوکسی تراپی، می بایست یک صبحانه کامل که دارای غذا و نوشیدنی است، میل بفرمایید تا در این صورت از رخ دادن سرگیجه تا حد ممکن خودداری کنید.

نکات مراقبتی بعد از کربوکسی تراپی مو

پس از کربوکسی تراپی مو نیز باید به نکاتی توجه نمایید و آن ها را رعایت کنید که این نکات به شرح زیر می باشند :

 • شما باید سعی کنید تا حد امکان از قشار آوردن یا لمس کردن ناحیه تحت درمان خودداری نمایید. مگر اینکه دکتر مورد نظرتان به شما توصیه کنند!
 • به مدت یک روز پس از پایان درمان از انجام دادن ورزش‌های شدید خودداری کنید.
 • شما باید به مدت سه روز از تماس مستقیم پوست تان با آفتاب یا گرمای شدید اجتناب کنید.
 • جهت پیشگیری از ایجاد تورم، از مصرف بیش از اندازه از الکل یا نمک خودداری کنید.
 • در صورتی که پوستت تان تورم دارد، می‌ توانید هر ساعت به مدت یک ربع از کمپرس خنک استفاده کنید.
 • شما می بایست تا یک روز پس از انجام کربوکسی تراپی مو، از استحمام کردن یا شنا کردن با آب سرد به شدت پرهیز کنید.

کلام آخر

قبل از انجام کربوکسی تراپی مو از افراد با تجربه کمک بگیرید و با آگاهی دست به انجام این روش بزنید. مراقبت ها و دستورات پزشک را به خوبی انجام دهید تا نتیجه مناسبی از این روش بگیرید. سعی کنید بهترین کلینیک و بهترین پزشک را برای کربوکسی تراپی انتخاب کنید. ممنون از این که تا آخر مقاله هزینه کربوکسی تراپی مو همراه ما بودید. نظرات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید.

3.7/5 - (3 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *