ما در این مقاله سعی داریم شما را با هزینه لیزر کل بدن آشنا کنیم. در گذشته افراد برای از بین بردن موهای زائد خود از مواد شیمیایی، موم، تیغ، اپیلاسیون استفاده می کردند که بسیار وقت گیر و زمان بر بود و بسیاری از افراد از این بابت رنج می بردند اما امروزه با پیشرفت تکنولوژی می توان از شر موهای زائد بدن خلاص شد و برای همیشه با آن ها خداحافظی کرد. در ادامه برای آشنا شدن با هزینه لیزر کل بدن با ما همراه باشید.

لیزر موهای زائد چیست ؟

لیزر یک پرتوی نوری است. نوری که ویژگی فیزیکی خاصی دارد و بسیار پر انرژی است. لیزرها در پزشکی و صنعت استفاده های زیادی دارد. در صنعت برای برش و حکاکی و در پزشکی از لیزر برای جراحی های مختلف مانند جراحی چشم استفاده می شود. لیزر یک دانش و فناوری است. یعنی کاربرد هایی دارد که می توان در آن ویژگی های خاصی را لحاظ کرد و آن را برای انجام یک کار خاص بهینه سازی کرد. لیزر موهای زائد طوری طراحی شده است که بدون اثر گذاشتن روی قسمت های پوست و بدن باعث حذف موهای زائد شود.

لیزر های مختلفی برای حذف موهای زائد استفاده می شود. فناوری های الکساندرایت، Nd:YAG و دایود از جمله لیزر های پرکاربرد برای حذف موهای زائد هستند. این لیزرها از نظر کاربرد با هم فرق می کنند. برای مثال الکساندرایت بیشتر برای افرادی موثر است که پوستی روشن دارند و Nd:YAG بیشتر برای پوست های تیره استفاده می شود. این تفاوت کاربرد به دلیل تفاوت خاصیت های فیزیکی لیزرها مثل فرکانس و طول موج است.

لیزر روی فولیکول ها اثر می گذارد. لیزر حذف موهای زائد طوری طراحی شده که باعث داغ شدن پیاز مو و آسیب دیدن فولیکول ها شود. فولیکول ها ارگان کوچکی درون پوست هستند که موهای بدن را می سازند. با آسیب دیدن فولیکول و پیاز مو رشد مو برای همیشه متوقف می شود. لیزر آسیبی انتخابی وارد می کند. گرمای لیزر باعث آسیب دیدن و از کار افتادن فولیکول ها می شود اما این آسیب انتخابی است. یعنی آسیبی به پوست و بافت های مجاور فولیکول وارد نمی شود. بعضی اوقات در اثر خطای اپراتور پوست آسیب می بیند.

لیزر باعث کاهش دائمی موهای زائد می شود. این روش می تواند بین 70 تا 90 درصد موهای زائد را برای همیشه از بین ببرد. لیزر باعث کاهش دائمی موهای زائد می شود و نه حذف دائمی موهای زائد زیرا در یک دوره درمانی نمی توانیم 100 درصد موهای زائد را از بین ببریم اما آن 70 تا 90 درصدی که حذف شدند دیگر هیچوقت رشد نمی کنند.

لیزر موهای زائد چیست؟

کاربرد لیزر موهای زائد :

لیزر موهای زائد را می توان در هر نقطه ای از بدن استفاده کرد. مراجعات برای لیزر بعضی از قسمت های بدن بیشتر است. برای مثال در خانم ها لیزر ناحیه بیکینی و تناسلی و لیزر موهای صورت بیشتر است. در آقایان لیزر موهای زیر بغل، لیزر خط ریش، موهای کمر و پشت گردن بیشتر انجام می شود.

روش لیزر به قدری انعطاف پذیر است که می توان در یک جلسه کل بدن را در مدت کمتر از 1 ساعت لیزر کرد. منطقه تحت درمان هر چقدر که محدود یا وسیع باشد برای حذف یا کاهش موثر موهای زائد شما باید یکی دوره درمانی را تکمیل کند. این دوره شامل 4 تا 6 جلسه لیزر با فواصل حدود 6 هفته است.

چه افرادی برای لیزر موهای زائد مناسب نیستند ؟

 • وجود اختلالات هورمونی
 • مصرف دارو های خاص
 • وجود بعضی بیماری ها
 • سابقه گوشت اضافه در محل عمل
 • سابقه تبخال مکرر
 • سابقه عفونت فعال مثل جوشهای چرکی
 • برنزه بودن
 • وجود تاتو یا خال یا کک و مک در محل لیزر
 • مصرف ایزوترتینویین
 • مصرف داروهای حاوی طلا
 • سابقه بیماریهایی مثل لوپوس
 • افراد باردار

آیا لیزر موهای زائد زیر بغل ایمن است ؟ 

لیزر روی فولیکول مو اثر می گذارد و به لایه های زیرین پوست نفوذ نمی کند و خطری ندارد. بیشتر افراد که لیزر مو زیر بغل انجام می دهند متوجه می شوند که این روش ایمن است. خطرات بهداشتی دراز مدت در رابطه با لیزر موهای زیر بغل وجود داشته باشد. بعضی از افراد امکان دارد بعد از لیزر موهای زائد زیر بغل عوارض جانبی جزئی مثل سوزش پوست و قرمزی و تورم پوست را تجربه کنند که به طور در چند ساعت از بین می رود.

لیزر موهای زائد زیر بغل در چند جلسه انجام می شود ؟

تعداد جلسات لیزر موهای زائد زیر بغل بین 6 تا 8 جلسه می باشد. هر جلسه کمتر از نیم ساعت زمان می برد. دیدن نتیجه در افراد مختلف متفاوت است. بعضی از افراد نتیجه را زودتر از دیگران می بینند. اثر بخشی لیزر به رنگ پوست و مو بستگی دارد. در بیشتر موارد یک هفته بعد از اولین جلسه لیزر موهای شما شروع به ریزش و کم شدن می کنند اما باید به جلسات لیزر خود ادامه دهید تا نتیجه طولانی مدت بگیرند.

آیا لیزر موهای زائد پا نتیجه بخش است ؟ 

در افرادی که که موهای زبر تری دارند نتیجه بهتری دارد. لیزر امکان دارد چند ساعت زمان ببرد و بعد از اولین جلسه نتیجه آن را مشاهده کرد اما برای از بین بردن دائمی موهای زائد چند دوره زمان خواهد برد. جلسات 4 یا 6 که فاصله آن ها حدودا 5 هفته می باشد 80 درصد کاهش رشد مو را مشاهده می کنید. یک ماه قبل از انجام لیزر موهای زائد بدن از آفتاب گرفتن دوری کنید زیرا لیزر به پوست های برنزه شده جواب نمی دهد و ارگ سابقه عفونت دارید قبل از انجام لیزر با متخصص مشورت کنید.

مزایا لیزر موهای زائد

لیزر موهای زائد مانند سایر روش های دیگر دارای مزایا و معایبی است که در ادامه به این مزایا می پردازیم :

سرعت انجام لیزر :

از مزایا لیزر مو صرفه جویی در زمان است. مدت زمان از بین رفتن موهای زائد با لیزر برای ناحیه مختلف بدن متفاوت است برای مثال زمان لازم برای لیزر قسمت های کوچک تر مثل لب پایین امکان دارد فقط چند ثانیه طول بکشد اما لیزر پا حدود 1 ساعت زمان می برد. زمان لازم برای لیزر موهای زائد آقایان نسبت به خانم ها بیشتر است.

صرفه جویی در هزینه حذف موهای زائد :

تعداد جلسات در تعیین لیزر موهای زائد بسیار تاثیر می گذارد و هر چقدر تعداد جلسات بیشتر باشد قیمت لیزر مو هم بیشتر می شود اما چون نتیجه لیزر مو باند مدت است و باعث کاهش رشد موهای زائد به صورت طولانی می شود و هزینه آن قابل توجیه نیست.

لیزر مو به پوست آسیبی نمی رساند :

لیزر موهای زائد روشی است که هیچ آسیبی به بافت های کناری پوست وارد نمی کند و در صورت رعایت نکات و استفاده صحیح کمترین عوارض را خواهد داشت.

لیزر موهای زائد بدون درد است :

آستانه تحمل درد در افراد مختلف است. درد ناشی از حذف موهای زائد با لیزر هم در افراد مختلف متفاوت است. شدت درد در بعضی از قسمت های بدن که حساس تر است بیشتر می باشد و بیشتر کسانی که لیزر انجام دادند معتقدند که درد موم بیشتر از درد لیزر است. لیزر مو در آقایان به دلیل ضخامت بیشتر موها امکان دارد درد بیشتری به همراه داشته باشد.

مزایا لیزر موهای زائد

حذف موهای زائد با لیزر به کاهش موهای زیر پوستی کمک می کند :

روش اصلاح با تیغ و اپیلاسیون باعث رشد موهای زیر پوستی می شود و این اتفاق بسیار ناخوشایند است. لیزر بافت موها را تغییر می دهد و این اتفاق باعث کاهش رشد موهای زیر پوستی می شود.

لیزر یک روش دائمی برای از بین بردن موهای زائد است :

لیزر مو یکبار برای همیشه انجام می شود و بعد از آن دیگر رشد مو در ناحیه پاکسازی شده را مشاهده نمی کنید.

بهترین روش حذف موهایی که به مدت طولانی تراشیده شدند :

لیزر مانند سایر درمان های دیگر بهتر انجام می شود و در فواصل بین جلسات هم می توانید موهای خود را بتراشید.

لیزر یک روش سالم و موثر برای حذف موهای زائد است :

امن و بدون خطر بودن لیزر بیشتر از 20 سال است که تایید شده است. اما انتخاب دستگاه لیزر خانگی مناسب و با کیفیت مراجعه به مراکز درمانی معتبر و رعایت اصول و دستورالعمل ها اهمیت زیادی دارد.

لیزر بهترین روش برای قسمت هایی از بدن است که اپیلاسیون نمی شود :

اپیلاسیون برای ناحیه هایی از بدن که دارای مویرگ های قرمز هستند توصیه نمی شود. لیزر برای همه قسمت های مختلف بدن قابل استفاده است حتی ناحیه حساس مثل بین چشم لیزر با انسداد مویرگ های قرمز و ناپدید کردن آن ها می تواند مشکلات پوستی را درمان کند.

حذف موهای زائد با لیزر یک روش درمانی مناسب برای آقایان می باشد :

میزان هورمون تستستورون در مردان بالا است و این اتفاق باعث رشد موهای ضخیم و پر مویی در مردان است و کندن این موهای زائد دردناک است. لیزر موهای مردان نسبت به روش های دیگر درد کمتری دارد و مردان با انجام این روش دیگر نیاز به اپیلاسیون در هر هفته یا اصلاح چند روز یکبار ندارند.

آیا لیزر موهای زائد سرطان زا است ؟

استفاده از لیزر عوارض طولانی مدت شناخته شده ای ندارد. طول موج به کار رفته در ساخت لیزر طوری است که از اشعه UV شبیه آنچه در نور خورشید است خبری نخواهد بود. توصیه می شود در خانواده خود سابقه مشکلات پوستی جدی داشتید از انجام این کار منصرف شید. پوست شامل سه سطح اپیدرم، درم و هپیودرم می شود و بعد از آن چربی زیر پوست قرار دارد و بعد از آن عضلات و استخوان ها و بعد هم فضایی که ارگان های داخلی بدن در آن فضا قرار داشته باشد. ریشه موهای زائد در لایه درم قرار دارد.

دستگاه های لیزر طوری طراحی شده است که انرژی را فقط به ریشه مو و درم برساند پس خیالتان راحت باشد که ارگان های داخلی بدن شما تحت تاثیر اشعه لیزر قرار نمی گیرد. اگر فرد مبتلا به بیماری عروقی و یا سیگاری سنگین باشد ، درمان با استفاده از IPL و لیزر به بروز سرطان کمک می کند. این به این معنی است که  با انجام  لیزر مو شما مستعد ابتلا به سرطان نیستید مگر اینکه به بیماری های دقیقی مانند بیماری های عروقی، اگزما، آسم و غیره مبتلا باشید.

خصوصیات بهترین کلینیک لیزر موهای زائد

دقت در انتخاب کلینیک لیزر موهای زائد که قرار است این عمل زیبایی را برای شما انجام دهد. مهم ترین مرحله برای شروع لیزر مو می باشد. اگر تصمیم جدی برای لیزر موهای زائد دارید برای سلامتی خودتان هم در انتخاب کلینیک دقت کنید.

 • بهداشت کلینیک زیبایی
 • توجه به وضعیت دستگاه لیزر مورد استفاده در کلینیک زیبایی از نظر بهداشت بسیار مهم است
 • کلینیکی انتخاب کنید که محیطی آرام و دوستانه داشته باشد. تا هم اضطراب نداشته باشید و هم بتوانید سوالات خود را به راحتی بپرسید.
 • مطمئن باشید کلینیک لیزر موهای زائد که به آن مراجعه می نمایید از امکانات به روز دنیا استفاده می نماید.
 • میزان قابل توجهی از نتیجه به مهارت و تجربه متخصص لیزر بستگی دارد. بنابراین در این امر دقت نمایید.

عوارض لیزر موهای زائد : 

بسیاری از عوارض هستند که از عوارض طبیعی لیزر محسوب می شوند. قرمزی، تورم و احساس گرما از جمله عوارضی هستند که می توانند بعد از لیزر دیده شوند. از یخ برای کاهش درد و تورم استفاده کنید. امکان دارد کرم های خاصی برای شما تجویز شود که التهاب را کاهش می دهد. عوارض دیگر شامل خشکی و پوسته پوسته شدن هستند که در مواقع نادر دیده می شود. ضخیم شدن موهای نازک و کرکی یکی دیگر از عوارض لیزر بدن است زیرا موهای اصلی از بین رفتند. موهای نازک و کرکی فرصت این را پیدا می کنند که ضخیم و باند شود. جلسات ترمیم سالانه لیزر به همین دلیل برنامه ریزش می شود که موهای جدید که رشد کردند را از بین می بریم.

هزینه لیزر کل بدن

برخی از کلینیک ها از شما هزینه های بسیار بالا می گیرند و با تکنیک های تبلیغاتی و وعده های غیرواقعی قیمت های خود را افزایش می دهند. مثلاً دستگاهی را به عنوان بهترین دستگاه لیزر معرفی می کنند یا به شما قول می دهند که در2 تا 3 جلسه مراحل درمان را به پایان برسانند. گول این تبلیغات جعلی را نخورید. قبل از هر چیز باید بدانید که هر دستگاه لیزر مزایا و معایبی دارد. مثلا لیزر الکساندرایت سرعت و تاثیر بالایی دارد اما برای پوست های تیره مناسب نیست. دوم، تمام لیزرها حداقل به 4 تا 6 جلسه درمانی نیاز دارند.

بهترین کلینیک لیزر موهای زائد باید خدمات عالی و قیمت مناسب داشته باشد. مجهز به فناوری های مختلف و بهره مندی از تیم پردازش حرفه ای. مرکز لیزر درمانی باید مجوزهای لازم را داشته باشد و تمامی درمان ها زیر نظر پزشک متخصص انجام شود.

هزینه لیزر کل بدن

چه عواملی بر هزینه لیزر موهای زائد بدن موثرند؟

در گذشته قیمت لیزر را با توجه به تعداد شات های دستگاه محاسبه می کردند. امروزه قیمت گذاری با توجه به ناحیه تحت درمان و جنسیت تعیین می شود. مثلا لیزر ناحیه کمر آقایان با خانم ها یا زیر بغل خانم ها با آقایان متفاوت است. عوامل موثر بر هزینه لیزر به سه عامل بستگی دارد: دستگاه لیزر ، مهارت و تجربه اپراتور و ناحیه تحت درمان. دو گزینه اول قیمت پایه را تعیین می کنند و در ادامه تاثیر دستگاه لیزر هزینه نهایی را مشخص می کند. در عصر جدید دستگاه ها و تکنولوژی های لیزر روز به روز موثرتر و پیشرفته تر از همیشه می شود در نتیجه هرچه یک کلینیک مجهز تر باشد هزینه ابزار و محصولات مصرفی بالاتر می رود و در نتیجه تاثیر لیزر بر حذف موهای زائد بیشتر و هزینه لیزر بدن گران تر می شود.

انتخاب لیزر مناسب برای لیزر کل بدن :

جواب این سوال بسته به اینکه تنها می خواهید بخش کوچکی از بدن را لیزر کنید و یا کل بدن متفاوت می باشد زیرا شما برای لیزر کل بدن هزینه های زیادی را انجام می دهید اما اگر دستگاه و مرکز درستی را انتخاب نکرده باشید علاوه بر هدر رفت هزینه و زمان بعد از یک مدت دوباره موهای شما شروع به رشد می کنند.

پس مهم ترین نکته در مورد نوع و کیفیت دستگاه لیزر جایی است که قرار است برای انجام لیزر به آن مراجعه نمایید. در حال حاضر یکی از بهترین دستگاه های لیزر موهای زائد، لیزر الکساندرایت می باشد که با کمترین جلسات درمانی و اثر بخشی بهتر و درد کمتر نسبت به سایرین توانایی از بین بردن انواع موهای زائد و حتی موهای زیر پوستی را دارد. اگر خواستید که کامل مطمئن شوید می توانید روی قسمتی از پوستتان یک تست رایگان انجام دهید تا با خیال راحت مرکز مورد نظر خود را انتخاب کنید.

بهترین نوع لیزر برای از بین بردن موهای زائد

برای از بین بردن موهای زائد از انواع مختلف لیزر استفاده می شود که هر یک از آن ها برای عده ای از افراد مناسب می باشند. در ادامه برخی از برترین لیزرها را برای شما عزیزان شرح خواهیم داد :

لیزر الکساندرایت با طول موج 755 نانومتر : لیزر الکساندرایت از جمله برترین و مدرن ترین دستگاه های لیزر جهان جهت  از بین بردن موهای زائد می باشد، این لیزر ساخت شرکت آمریکایی سایناشور می باشد. یکی از خصوصیات خاص و مهم این دستگاه بسیار حرفه ای، توانایی تنظیم کردن طول موج و مقدار انرژی مورد نیاز جهت درمان هر نوع مشکلات مو و پوست است. در بین تکنیک های موجود در جهان جهت رفع موهای زائد، این دستگاه موثرترین و کم خطرترین می باشد. لیزر موهای زائد الکساندرایت بادوام، بدون عوارض و برآورده کننده خواسته های متقاضیان است.

لیزر دایود با طول موج 810 نانومتر: این نوع از لیزر برای هر نوع پوستی حتی پوست های بسیار تیره مورد استفاده قرار می گیرد و به لطف توانیی نفوذ عمیق خود می تواند موجب از بین رفتن موهای زیر پوستی هم شود. هم اکنون مناسب ترین نوع دیود لیزر; لیزر Lightsheer ساخت شرکت آمریکایی Lumenis می باشد.

لیزر Nd-YAG با طول موج 1064 نانومتر : این لیزر جهت از بین بردن موهای زائد پوست تیره و بسیار تیره (تیپ  5 و 6) استفاده می شود و در شرایط خاص می توان از آن استفاده کرد.

IPL : این نوع از لیزر به دلیل هزینه کم، در دسترس بودن و راحتی استفاده بسیار محبوب گردیده است. این روش به هیچ وجه لیزر محسوب نمی شود بلکه یک نور پالسی قوی تولید شده ه وسیله یک لامپ زنون است که مثل لیزر بر روی سطح پوست می تابد، ولی همچنین از لحاظ تأثیر آن بر موهای زائد و جلسات درمان لیزر موهای زائد فرق هایی دارد.

نکات مهم قبل و بعد از لیزر موهای زائد

شما می بایست قبل و بعد از انجام لیزر موهای زائد به برخی توصیه های مهم توجه نمایید که در ادامه این نکات ذکر می شوند :

 • قبل از انجام لیزر باید ناحیه مورد نظر را اصلاح کنید
 • از ژل تجویز شده توسط دکتر متخصص که رساناست جهت تسکین درد استفاده کنید.
 • می بایست از عینک محافظ ارائه شده استفاده کنید
 • از شما تقاضا می شود هر گونه مشکلی را که حین لیزر موهای زائد احساس می کنید را بیان نمایید (درد خود را حتما بیان کنید) تا تنظیمات لیزر برای شما راحت تر و موثرتر باشد.
 • در 3 روز آغازین بعد از لیزر موهای زائد، از رفتن به سونا و استخر خودداری کنید.
 • پیش از رفتن به پیاده روی، از فیلتر UV (ضدآفتاب حداقل 30) استفاده کنید.
 • دست کم تا 1 هفته پس از لیزر در برابر نور خورشید قرار نگیرید.

لازم به ذکر است در بعضی از کسانی که تجربه عوارض در حین لیزر موهای زائد را داشته اند، احتمال بروز عوارض بیشتر است. قبل از آغاز انجام این روش، دکتر از روش تست استفاده می کند و قسمتی از بدن را لیزر می کند و هفته آینده آن را تحت بررسی قرار می دهد و در صورت عدم وجود مشکل، لیزر درمانی صورت و بدن را شروع می کند.

برخی مواقع قرمزی ناشی از لیزر بعد از چندین ساعت رفع می شود و در این چنین مواردی مصرف کردن از پماد اکسید روی یا کرم های ترمیم کننده بعد از لیزر کافی است. ناحیه مورد نظر می بایست از نور خورشید محافظت گردد. به همین علت است که از محصولات محافظت کننده در برابر آفتاب با SPF بالا استفاده می کنیم. لیزر الکساندرایت برای هر نوع از پوست و مو (موهای ضخیم و نازک – پوست تیره و روشن) گزینه بسیار ایده آلی است و به همین علت این دستگاه برای نژادهای ایرانی تجویز می گردد.

کلام آخر

قبل از انجام لیزر موهای زائد از افراد با تجربه و پزشک متخصص مشورت بگیرید و با آگاهی کامل دست به انجام این کار بزنید. سعی کنید بهترین کلینیک لیزر موهای زائد را انتخاب کنید. ممنون از اینکه تا آخر این مقاله همراه ما بودید. نظرات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *