مزوتراپی صورت

در این مقاله قصد داریم شما را با مزوتراپی صورت آشنا کنیم ، همان طور که می‌ دانید برای داشتن یک پوست جوان و شاداب و زیبا تر باید به فکر تغذیه آن باشیم ، با وجود اینکه محصولات مراقبتی و درمانی بسیاری در این باره تولید شده است اما اثر گذاری آن ها آنچنان موثر نمی باشد این روش زیبایی یک تکنیک خاص و کم خطر می باشد که مواد مغذی مورد نیاز پوست را برای افراد به خوبی تامین می کند .

به طور کلی کلمه مزوتراپی از مزودرم لایه از پوست صورت که تزریق مواد به این لایه صورت می گیرد گرفته شده است اما مزوتراپی صورت برای چه افرادی مناسب می باشد ؟ مزایا و معایب این روش زیبایی چیست ؟به طور کلی مزوتراپی صورت گیرد در مراکز درمانی و کلینیک های معتبر توسط پزشک زیبایی انجام می شود ولی شاید بخواهید بدانید که هزینه این روش چقدر است و چه نکاتی را باید قبل از انجام این تکنیک انجام دهیم؟ اگر قصد دارید در مورد این تکنیک بیشتر بدانید در ادامه این مقاله با ما همراه باشید .

مزوتراپی صورت چیست ؟

ایده اصلی این روش زیبایی برای اولین بار در سال ۱۹۵۲ توسط یک فردی به نام میشل پیستور پزشک فرانسوی ارائه شد که از آن زمان این روش درمانی و زیبایی برای درمان درد استفاده می شد با این وجود این روش با استقبال خوبی مواجه شد و در بسیاری از کشورهای جهان طرفداران بسیاری را پیدا کرد اما در ادامه می‌ خواهیم بدانیم که مزوتراپی چیست ؟

به طور کلی مزوتراپی یک تکنیک درمانی است که در آن از تزریق آنزیم ها ویتامین ها هورمون ها و عصاره های گیاهی برای جوان سازی پوست صورت از بین بردن چربی ها و سفت شدن پوست استفاده می شود ، در مزوتراپی صورت از یکسری سوزن های بسیار ظریف تزریق مواد به لایه های میانی پوست و یا همان مزودرم استفاده می شود به طور کلی ریشه این روش درمانی و اساس این روش برای از بین بردن معضلاتی مانند التهاب و گردش خون می باشد ، جالب است این نکته را بدانید که هیچ فرمول استانداردی برای موادی که در این روش تزریق می‌ شود وجود ندارد .

مزوتراپی صورت چیست ؟

به طور کلی مزوتراپی صورت یک روش مدرن برای حذف چربی های اضافه بدن روزاسه پیکرتراشی ، آکنه ،جوانسازی صورت ریزش مو مورد استفاده قرار می‌ گیرد ، در این تکنیک درمانی که یک روش غیر تهاجمی مانند بوتاکس صورت است در حوزه های زیبایی و آرایشی می باشد که برای اولین بار در قرن ۱۹ میلادی و در فرانسه ابداع شد هدف از انجام این روش درمانی بهبود دردبوده است ، این روش در ابتدای کار در حوزه های زیبایی هیچ کاربردی نداشته از این روش در سال‌ های ابتدایی ابداع آن برای درمان اختلالات مفاصل درد های مزمن و استخوان استفاده می‌ شد اما امروزه به دلیل حذف چربی های اضافه و همچنین زیبای پوست صورت از این روش زیبایی و درمانی استفاده می‌ شود ، این روش نیز بر اساس ماده تزریق شده ممکن است دارای آثار متفاوتی برای افراد باشد .

حالا که تا اینجای مقاله با این روش و هدف از انجام این روش زیبایی آشنا شدیم بهتر است در مورد نحوه عملکرد مزوتراپی صورت بیشتر بدانید با ما همراه باشید.

تاثیر گذاری مزوتراپی بر روی پوست صورت چگونه است؟

برای انجام این روش زیبایی از سوزن های مخصوص بسیار کوچک استفاده می‌ شود و مواد خاصی را به زیر چربی‌ های لایه های پوستی فرد مراجعه کننده در مناطق مورد نظر از بدن تزریق می شود ، مواد گفته شده به وسیله پزشک متخصص شما تعیین می شود این مواد ممکن است شامل املاح ،ویتامین، برخی هورمون ها، عصاره گیاهان مختلف و دیگر موارد می‌ باشد .

عملکرد این مواد به شکلی می باشد که بعد از تزریق این مواد به محل های تجمع چربی در نواحی تعیین شده موجب ایجاد تغییر در بافت چربی و ساختار صورت شده و سطح آنها را کمتر می‌ کند در این تکنیک معمولاً با توجه به نیاز افراد بین ۳ تا ۱۵ جلسه طول می کشد البته هرکدام از این جلسه ها در یک فاصله زمانی دو هفته صورت بگیرد برای داشتن بهترین اثر بخشی و بهترین نتیجه باید ماده متناسب با پوست شما توسط پزشک زیبایی و پوست تعیین شود .

افراد مناسب مزوتراپی صورت

تمامی افراد ۱۸ سال به بالا این امکان این را دارند که از مزایای این روش زیبایی و درمانی بهره‌ مند شوند ، به طور کلی مزوتراپی پوست صورت برای قسمت‌ های مختلفی از بدن مانند پاها ، ران ها، شکم، بازوها و از همه مهم تر برای صورت کاربرد بسیاری دارد اما به طور کلی هدف اصلی این روش درمانی چه چیزی می باشد ؟

کمتر شدن و یا از بین بردن چربی های اضافی بدن ، کمتر شدن سلولیت ، رفع چین و چروک ها و خطوط زیر صورت کمک به سفت شدن پوست صورت و بدن از بین بردن لکه های تیره از پوست صورت و بدن و همچنین کمک به درمان آلوپسی در این تکنیک به کمک دارو های مختلف و مواد گردش خون بهتر خواهد شد و معضلات پوستی به طور کامل از بین خواهند رفت در واقع اثر بخشی این روش زیبایی و درمانی بیشتر از هر روش دیگری به اهداف و نیاز های فرد کاملاً بستگی دارد .

افراد مناسب مزوتراپی صورت

همه چیز درباره مزوتراپی صورت

تمام نکاتی که درباره مقاله گفته شد روش کلی این تکنیک می باشد در ادامه این مقاله قرار است تا به صورت کلی در مورد مزوتراپی در نواحی پوست صورت صحبت کنیم . به طور کلی مکانیسم این تکنیک برای بهتر شدن سلامت و طراوت پوست به این صورت می باشد که معمولا مقداری کمی  اسید هیالورونیک به صورت مستقیم به لایه های اپیدرم مزودرم پوست فرد تزریق می‌ شود که این ماده ها موجب می‌ شود تا سلول های پوست شما در تولید الاستین و کلاژن که دو ماده بسیار تاثیر گذار در سلامت پوست می باشد تحریک شوند ، نتیجه این روش درمانی و زیبایی که پس از انجام یک دوره کامل صورت دیده می شود این است که پوست شما را جوان تر و زیبا تر از حالت قبل خود می شود پس از انجام این تکنیک امکان دارد که نقاطی از صورت شما دچار تورم سطحی نیز شود البته این علائم اولیه بعد از دو روز به طور کلی از بین خواهد رفت .

مراقبت بعد از مزوتراپی پوست صورت

به طور کلی قبل از انجام هر نوع روش درمانی و زیبایی داشتن یک تاریخچه کامل پزشکی از فرد بیمار برای پزشک بسیار مهم و ضروری می باشد به همین دلیل پشک متخصص مطمئن می شود که مزوتراپی پوست صورت برای فرد مراجعه کننده هیچ منع مصرفی را نخواهد داشت ،همچنین در کنار آن هم باید توضیحات کاملی را درباره آنچه که فرد بیمار از این روش درمانی و زیبایی انتظار دارد و مدت زمانی که درمان انجام می‌ شود و مراقبب های بعد از درمان مزوتراپی پوست صورت برای تاثیرات بر روز پوست فرد مراجعه کننده وجود داشته باشد .
پس برای رضایت کامل و بخشی از مراقبت های درمانی حتماً لازم است که از وضعیت پوست فرد بیمار قبل و بعد از شروع درمان مزوتراپی پوست صورت و در هر جلسه از فرد عکس گرفته شود انجام این کار برای بررسی پیشرفت نتیجه برای پزشک و برای فرد بیمار بسیار مهم می باشد .

هزینه مزوتراپی پوست صورت

با توجه به این موضوع که مزوتراپی پوست صورت یک روش درمانی برای جوان سازی پوست صورت می باشد ، این روش زیبایی نیز به حساب می آید ، زیرا همان طور که می دانید این تزریق ها در نواحی صورت فرد مراجعه کننده که مهم ترین قسمت در زیبایی کلیه افراد صورت می گیرد پس نوع سوزن و همچنین مواد خاصی را باید برای انجام این روش استفاده کنید که باید نهایت سازگاری را با سلول و بافت پوست داشته باشد و در کنار آن هم تاثیر خود را بر روی بافت های زیرین پوست فرد داشته باشد ، به طور کلی هزینه این روش زیبایی و درمانی به عوامل بسیاری بستگی دارد که از جمله مهم ترین این عوامل ها را می‌ توان به برند مواد مصرفی و میزان ماده مصرفی برای تزریق به پوست و همچنین مساحت ناحیه تحت مزوتراپی صورت اشاره کرد .

به همین دلیل هزینه مزوتراپی پوست صورت را نمی توان به طور دقیق گفت به دلیل عوامل گفته شده در بالای مقاله این هزینه تغییر خواهد کرد  ،البته باید بدانید که رقم گفته شده در کلینیک ها یک رقم میانگین کلی در میان کشور های اروپایی می باشد. برای مطمئن بودن از داشتن بهترین نتیجه باید کلینیک های بسیاری ارتباط داشته باشیم تا از بهترین مواد باکیفیت جهانی و در عین حال هماهنگ در این مواد با پوست صورت شما اطمینان حاصل فرمایید .

مزایای مزوتراپی پوست صورت

در در ادامه قصد داریم شما را با مزایای مهم مزوتراپی پوست صورت آشنا کنیم با ما همراه باشید. به طور کلی در صورتی که این روش درمانی توسط پزشک به درستی بر روی پوست صورت انجام شود و پوست شما مواد محرک و ویتامین‌ ها را در بافت های زیرین خود جذب خواهد کرد که این مواد می‌ توانند در شادابی و طراوت پوست شما تاثیر بسیاری را بگذارند ، در این تکنیک چه درمانی و زیبایی زخمی در پوست شما ایجاد نمی شود و عملیات تزریق مواد با استفاده از سوزن های مخصوص بسیار کوچک صورت می گیرد.

برخی از افراد ممکن است انجام این کار را تنها با هدف جوان سوزی پوست و همچنین درخشندگی آن انجام دهند اما مواردی که در این روش تجویز خواهد شد موجب می‌ شود که تازگی طراوت و طراوت پوست شما را چند برابر کند ، این روش درمانی با زیبایی به قدری سریع است که از جلسه های اول نتیجه های مثبت آن قابل مشاهده می باشد .این تکنیک درمانی و زیبایی می‌ تواند تا حد بسیاری لکه های پوست فرد را به دلیل افزایش سن بر طرف کند .

مزایای مزوتراپی پوست صورت

  • دریافت غلظت بسیار بالا از ویتامین های موجود : در این روش زیبایی و درمانی سرم ها ، مواد مغدی در پوست ، ویتامین ها با یک غلظت بسیار بالا در اختیار آن ها قرار می گیرند ، این مواد های مغذی با قرار گرفتن در لایه های میانی در پوست موجب طراوت و تازگی در پوست صورت می شود ،با این وجود پوست مواد مورد نیاز خود را به طور کامل دریافت م کند و شاهد رفع چین و چروک و همچنین شادابی پوست خود خواهید شد .
  • یک جایگزین مناسب برای عمل های زیبایی گران قیمت : این روش زیبایی و درمانی یک روش ایده آل برای افرادی است که از انجام عمل های زیبایی خطرناک ترس دارند ، همچنین برای داشتن پوستی شاداب و جوان تر نیاز است که زیر تیغ عمل جراحی بروید ، مزوتراپی صورت غیر تهاجمی می باشد و سرم ها و مواد مورد نیاز پوست را از طریق سوزن های کوچکی به لایه های مزودرم منتقل خواهد کرد ، همچنین شما پوستی سالم و خیره کننده را با پرداخت یک هزینه مفرون به صرفه تر خواهید داشت .
  • از بین بردن نیاز های مختلف پوستی : هیچ فرقی ندارد که شما به دنبال فرار از چین و چروک های پوستی باشید و یا علاقه دارید که یک پوستی شفاف داشته باشید ، با کمک این روش انواع نیاز های پوستی را می توانید تامین کنید و بلافاصله بعد از جلسات اول درمانی خود امکان مشاهده نتیجه این روش را خواهید داشت .
  • شفافیت پوست و روشن کردن آن : به کمک این روش زیبایی انواع لکه ها به دلیل پیری ، رنگ دانه ها به دلیل تابش نور خورشید و همچنین جای زخم ها کاملا قابل درمان می باشد ، این روش زیبایی پوست فرد را روشن تر کرده و یک شفافیت خیره کنند را به آن ها می بخشد ، به این دلیل که درمان گردش خون در پوست مواد مورد نیاز در سلول ها تامین می شود ، همچنین سلول های جدید به وجود آمده پوست را روشن تر شفاف تر خواهد کرد .

عوارض مزوتراپی پوست صورت

در در ادامه قصد داریم شما را با عوارض جانبی و احتمالی این روش درمانی و زیبایی آشنا کنیم با ما همراه باشید . داشتن تورم سطحی به دلیل التهاب پوست در نواحی مختلف پوست صورت، احساس درد خفیف در نواحی تزریق شده ،بیشتر شدن حساسیت پوستی صورت و قرمزی پوست ،خارش پوست صورت در بسیاری از افراد ممکن است رخ دهد ،در مزوتراپی پوست صورت و تزریق مواد نشانه‌ هایی از استفراغ حالت تهوع و اسهال هم دیده می شود ،ایجاد مشکلاتی مربوط به رنگ دانه های پوستی جوش یکی از مهم ترین عوارض در این روش زیبایی توجه به مشغله‌ های آلرژیک بدن نسبت به این موارد باشد.

فرد باید در خصوص چه لباسی در تجربه تراپی صورت بسیار توجه داشته باشد همچنین در این روش ممکن است به دلیل تزریق نادرست مواد به پوست صورت زخم و عفونت در پوست به وجود آید که این مورد مهارت پزشک متخصص بسیار بستگی دارد ،به این نکته توجه داشته باشید که بخش بسیار زیادی از این عوارض به دلیل حساسیت پوست شما نسبت به مواد مورد استفاده می باشد هرچه پوست شما حساس تر باشد واکنش های بیشتری نیز نسبت به این روش نشان خواهد داد که عوارض این روش هم برای شما بیشتر خواهد بود .

عوارض مزوتراپی پوست صورت

از مزوتراپی چه انتظاراتی باید داشت ؟

به طور کلی فرآیند این روش زیبایی نزدیک به 30 دقیقه برای افراد طول خواهد کشید ، اگر در رابطه با درد این روش کنجکاو هستید باید این نکته را بدانید که مزوتراپی صورت برای افراد دردناک نمی باشد ، با این وجود اگر یک پوست حساس دارید ممکن است که از کرم های بی حس کننده موضعی برای کمتر شدن درد خود استفاده نمایید .

بعد از انجام این روش زیبایی ممکن است که شما با کبودی و تورم خفیفی در نواحی تزریق شده پوست خود رو به رو شوید که البته هیچ جای نگرانی در این باره برای شما وجود ندارد ، به دلیل این که کبودی و تورم به وجود آمده در این روش به مدت 24 ساعت برطرف خواهد شد . بعد از گذشت این مدت زمان پوست فرد بافتی درخشان تر و مرطوب تر خواهد داشت اما در واقع فرد باید انتظار سفت شدن پوست خود در اثر تامین مواد مورد نیاز سلول ها را داشته باشید ،برای به دست آوردن بهترین نتیجه و حفظ یک نتیجه دلخواه که یک دوره 6 تا 8 جلسه ای را باید پشت سر بگذارید ، البته باید بدانید که بعد از تمام شدن دوره های درمان همه چیز تمام نشده است ، برای حفظ و داشتن بهترین نتیجه بهتر است که یک و یا دو بار در طول سال برای انجام مزوتراپی صورت به مراکز و کلینیک های درمانی و زیبایی مراجعه فرمایید .

مزوتراپی چه کاربردهایی دارد؟

1. مزوتراپی صورت برای رفع لک و پیس پوستی : مزوفیشیال حاوی مواد مفید و مرطوب کننده است که با کمک این مواد لکه های صورت حاصل از تابیدن نور خورشید کاهش می یابد و پوست بسیار درخشان می شود و لکه های پیری از بین می رود. در صورتی که لکه های پوستی ناشی از ملانوسیت های بیش فعال (سلول هایی که رنگ پوست را تولید می کنند) به وجود آیند، مزوتراپی صورت با متعادل کردن رنگ پوست ظاهر پوست را بهتر از گذشته می کند.

2. مزوتراپی صورت برای آکنه : چگونه از شر آکنه صورت خلاص شویم؟ در روش مزوتراپی صورت، مواد آنتی التهاب و جوان کننده به پوست به پوست تزریق می گردد و سبب کمتر شدن میزان التهاب و آکنه های صورت و بهتر شدن شرایط پوست می شود. اسید هیالورونیک در این تکنیک، پوست را هیدراته می کند و موجب از بین رفتن التهاب و قرمزی آکنه صورت می شود و پپتیدها با بازسازی و ترمیم بافت پوست علائم التهابی آکنه را کمتر می کنند.

3. مزوتراپی صورت برای آقایان : از این روش جهت بهتر شدن میزان کیفیت پوست، کمتر شدن خطوط و چین و چروک پوست، از بین بردن لک و پیس های پوستی و بهتر شدن معضلات پوستی در آقایان نیز استفاده می شود. نحوه استفاده از روش مزوتراپی صورت برای خانم ها و آقایان به یک صورت انجام می گیرد و فرق خاصی بین روش ها و مواد مورد استفاده وجود ندارد.

4. مزوتراپی لیفتینگ : مزوتراپی لیفت صورت را نوعی تکنیک زیبایی و غیر جراحی می دانند که سبب بهتر شدن شرایط ظاهری پوست و جوانسازی صورت می شود. در این روش با تزریق مواد مفید و مواد جوان کننده به لایه های عمیق تر پوست، ما شاهد کمتر شدن میزان خطوط پوستی، بهتر شدن خاصیت ارتجاعی و استحکام پوست و ایجاد لیفتینگ می باشیم. این روش افتادگی صورت را برطرف می کند.

در این تکنیک از موادی کمک گرفته می شود که شامل اسید هیالورونیک، پپتیدها و فاکتورهای رشد ند که باعث بهتر شدن روند گردش خون و ترمیم یافتن بافت ها می شود و منجر به کشیدگی و بالا رفتن پوست صورت می شود.

کلام آخر 

از این که ما را تا آخر مزوتراپی صورت همراهی کردید از شما سپاس گزاریم همچنین اگر نظر و یا پیشنهادی در این زمینه دارید ممنون می شویم که با ما نیز در میان بگذارید .

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *