آر اف صورت چیست؟

آیا شما می دانید آر اف صورت چیست و چه تأثیری بر پوست می گذارد؟ آر اف فرکشنال جزء روش های متداول برای زیبایی پوست است که آثار پیری را از پوست محو می کند و سبب شادابی و جذابیت آن می شود. بیشتر کسانی که پا به سن می گذارند، با کمک این روش به جوانسازی پوست می پردازند. آر اف فرکشنال با مزایای زیادی همراه است و می تواند جزو اولویت پزشکان برای جوانسازی پوست باشد. قیمت این روش مقرون به صرفه تر از برخی روش های دیگر همچون جراحی لیفت صورت است و بسیاری از افراد تمایل دارند برای کاهش چین و چروک های پوست خود این روش را انجام دهند. در صورت استفاده از روش آر اف، دیگر نگران خطوط پوستی خود نخواهید بود و در سریع ترین زمان ممکن شاهد کاهش این چین و چروک های ناخوشایند خواهید بود. ما می خواهیم در این مقاله به کاربردهای آر اف، چگونگی انجام آن، کاندیدای مناسب انجام آر اف و موضوعات دیگر بپردازیم. اگر شما قصد کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه را دارید، می توانید ادامه این مقاله را مطالعه کنید.

آر اف صورت چیست؟

آر اف صورت چیست؟ درمان با فرکانس رادیویی که به آن سفت کردن پوست با فرکانس رادیویی گفته می شود، یک روش غیر جراحی برای سفت کردن پوست است. این روش شامل استفاده از امواج انرژی برای گرم کردن لایه عمیق پوست شما به نام درم است. این گرما باعث تحریک تولید کلاژن می شود.

کلاژن فراوان ترین پروتئین در بدن شما است. چارچوب پوست شما را ایجاد می کند و به پوست شما استحکام می بخشد. با بیشتر شدن سن، سلول های شما کلاژن کمتری تولید می کنند که باعث افتادگی پوست و چین و چروک می شود. شل شدن پوست در حدود سنین 35 تا 40 سالگی اتفاق می افتد که کمیت و کیفیت کلاژن شما شروع به کم شدن می کند.

آر اف صورت چیست ؟

 

پس از آن که متوجه شدید آر اف صورت چیست، حال نوبت آن رسیده که بدانید این روش چگونه کار می کند. عملکرد روش ار اف تاثیر بر لایه های سطحی یا عمیق پوست است. پوست از چندین لایه تشکیل شده است که سطحی ترین آن ها اپیدرم نام دارد. در زیر اپیدرم لایه ای از درم وجود دارد که در طول فرآیند پیری تخریب می شود و باعث پیری پوست می شود. آر اف دو کار را برای پوست شما انجام می دهد که در ادامه به آن می پردازیم :

آر اف صورت چیست؟

تحریک کلاژن سازی :

انرژی تولید شده توسط امواج فرکانس رادیویی در درم باعث تحریک تولید کلاژن می شود. پروتئین ساختاری مهمی در بافت پوست است که باعث شادابی، استحکام و زیبایی پوست شما می شود. انرژی امواج رادیویی در لایه درم به گرما تبدیل می شود و بیشتر شدن دما یکی از عوامل محرک برای تولید کلاژن است.

فعال کردن فیبروپلازی :

فیبروپلازی روشی است که در آن بدن بافت فیبری می سازد. بافت فیبری تولید کلاژن را تحریک می کند و این فیبرهای پروتئینی را کوتاه تر و قوی تر می کند. فیبروز بافتی هنگامی اتفاق می افتد که بافت طبیعی بدن آسیب دیده باشد. بسیار شبیه بافت ضخیم و زبری که زخم های سطحی پوست را می پوشاند. در آر اف فرکشنال، ضایعات انتخابی در مناطقی از پوست انجام می شود تا بافت فیبری تشکیل شود. به این ترتیب لایه درم ضخیم می شود و تولید کلاژن بیشتر می شود.

به مناطقی از پوست آسیب زده شده اما مناطقی وجود دارند که برای کمک به تولید و ترمیم کلاژن سالم می مانند. تاثیر آر اف بر روی مرز باریک در اثر آسیب های جزئی و مفید و صدمات و سوختگی های خطرناک است. به همین خاطر است که این درمان موقتی است. بافت فیروزه ای و کلاژن های جدید پس از مدتی از بین می روند و با بافت طبیعی پوست جایگزین می شوند. بعد از مدتی طولانی، برای ترمیم و تجدید اثرات آر اف فرکشنال باید دوباره به کلینیک مراجعه کنید.

ویژگی بهترین کلینیک زیبایی:

❤️محیط راحت و دلنشینکلینیک زیبایی موفق باید فضایی آرام و دلپذیر برای مشتریان فراهم کند
⚡تجهیزات پیشرفتهبهترین کلینیک زیبایی داری تجهیزات مدرن و پیشرفته است
⭐محصولات با کیفیتبهترین کلینیک زیبایی درای محصولات با برند خوب و با کیفیت است
✔️ارائه مشاوره حرفه‌ایمشاوره حرفه‌ای یکی از خصوصیات بارز در بهترین کلینیک های زیبایی است

آر اف صورت چگونه انجام می شود؟

آر اف یک روش بسیار محبوب برای جوانسازی پوست صورت است که طی سال های اخیر در حوزه زیبایی پوست بسیار مورد توجه قرار گرفته است. در ایران نیز همچون سایر کشورهای جهان این روش جوانسازی بسیار محبوب است و در مراکز زیبایی انجام می شود. آر اف یکی از تکنولوژی های مدرن درمانی جوانسازی پوست می باشد که از ترکیب فرکانس های مغناطیسی و موج های مختلف برای تحریک تولید کلاژن و الاستین پوست استفاده می کند. این روش از اصول فیزیکی برای بهبود کلاژن پوست برای تامین گرما و تحریک تولید کلاژن در نتیجه تقویت پوست و جوانسازی آن استفاده می کند.

در جریان جلسات آر اف امواج رادیویی و مغناطیسی به لایه های عمقی پوست نفوذ می کنند و باعث افزایش فعالیت سلول های پوستی و افزایش تولید کلاژن و الاستین می شوند. این فرایند بهبود چشمگیری در ساختار پوست ایجاد می کند و باعث تقویت انعطاف پذیری پوست، کاهش چین و چروک ها و جوانسازی پوست می شود. آر اف معمولا توسط پزشکان متخصص یا پرسنل متخصص و مجرب انجام می شود و به طور معمول در کلینیک های زیبایی انجام می شود.

این روش غیر تهاجمی بوده و بعد از جلسات محدودیت خاصی وجود ندارد. بیشتر افراد می توانند فعالیت های روزمره خود را پس از جلسات ادامه دهند. بر اساس وضعیت پوست و مشکلات موجود تعداد جلسات و فواصل زمانی بین آن ها توسط پزشک متخصص پوست و مو تعیین می شود. آر اف معمولا به عنوان یک روش جایگزین یا تکمیلی برای جراحی های لیفت صورت مورد استفاده قرار می گیرد.

این تکنولوژی اغلب به منظور کاهش چین و چروک های ظاهری، تقویت الاستیسیته پوست و ایجاد ظاهری جوان تر و شاداب تر مورد استفاده قرار می گیرد. پس از جلسات آر اف، برخی از افراد ممکن است تغییرات قابل مشاهده ای در پوست خود مشاهده کنند، اما نتایج نهایی گاهی به مدت چند هفته یا ماه ها طول می کشد. مراقبت در خانه نیز بعد از جلسات آر اف اهمیت دارد، افراد باید از ضد آفتاب ها و محصولات مرطوب کننده با اثرات آبرسانی مناسب استفاده کنند.

این روش به طور عمومی بازخوردهای مثبتی از جانب افراد با سنین متفاوت دریافت کرده است. هر فرد ممکن است نتایج متفاوتی در پاسخ به این روش داشته باشد، بنابراین تجربه هر شخص ممکن است متفاوت باشد. برای کسب بهترین نتایج و اطمینان از ایمنی و موثر بودن هر روش جوانسازی مهم است که به توصیه های پزشکتان عمل کنید. قبل از انجام هر نوع روش جوانسازی مهم است که با یک پزشک متخصص مشورت کنید.

آر اف فرکشنال چه کاربردهایی دارد؟

آر اف فرکشنال کاربردهایی دارد که در ادامه با کاربردهای آن آشنا می شوید :

 • چین و چروک و خطوط صورت
 • از بین رفتن شلی پوست
 • رفع منافذ باز پوست
 • از بینی رفتن چروک دور چشم
 • رفع تیرگی پوست
 • درمان کراتوز پیلاریس یا پوست مرغی
 • بازسازی پوست
 • جوان‌سازی
 • درمان ترک‌های پوستی
 • اسکار آکنه
 • کم شدن اسکار

تاثیر آر اف بر پوست :

امروزه روش های غیرتهاجمی جوان سازی پوست با استفاده از امواج الکترومغناطیسی یا مکانیکی متنوع شده است. دستگاه های لیزری که از امواج نوری استفاده می کنند، هایفوتراپی درمانی با استفاده از اولتراسوند یا همان آر اف فرکشنال که امواج رادیویی تولید می شود. همه این ها فناوری های پیشرفته برای جوان سازی پوست غیرتهاجمی هستند.

هر یک از این تکنیک‌های جوان‌سازی مبتنی بر فناوری‌ها و امواج متفاوتی هستند، اما جنبه‌های مشترک بسیار مهمی دارند. اولین و مهمترین ویژگی مشترک آن ها این است که غیر تهاجمی نیستند. این به این معنی است که بدون خطرات و عوارض جانبی جراحی، می توانند تغییرات قابل توجهی در پوست شما ایجاد کنند.

دومین وجه مشترک روش های غیرتهاجمی، مکانیسم جوان سازی پوست است. در روش های غیر تهاجمی، ساختار اصلی پوست تغییر داده نمی شود. به سادگی پوست تحریک می شود تا فرآیندهای ترمیم بافت را فعال و ترمیم کند. در روش های تهاجمی مانند جراحی، تغییرات ساختاری جدی در اجزای پوست اتفاق می افتد. اگر پوست افتادگی داشته باشد، بافت زیر جلدی کوتاه شده و پوست از بین می رود.

چرا پوست پیر می شود؟

بیشتر شدن سن، قرار گرفتن پوست در معرض اشعه های مضر خورشید، کم آبی بدن باعث آسیب پوست و بروز علائم پیری روی پوست می شود. چین و چروک، لکه های تیره و روشن، افتادگی پوست، سلولیت و ترک های پوستی نشانه های پیری و آسیب پوست هستند.

یکی از دلایل اصلی پیری و افتادگی پوست یا به وجود آمدن ترک های پوستی کم شدن میزان فیبرهای کلاژن در پوست است. سفتی و شادابی پوست تا حد زیادی به میزان این فیبرهای پروتئینی بستگی دارد و در صورت کم شدن میزان آن ها در بافت پوست، شاهد به وجود آمدن چین و چروک، افتادگی و مشکلاتی از این دست خواهیم بود.

مزایای آر اف فرکشنال صورت :

اگرچه پوست شما با بیشتر شدن سن تغییر می کند، اما با درمان های مدرن، دیگر نیازی به جداسازی و مشاهده این تغییرات نیست. می توان  با انجام کارهایی مانند استفاده از دستگاه آر اف برای سفت کردن پوست صورت اقدام کنید. آر اف صورت مزایایی دار که توسط آن می توانید زیبایی طبیعی خود را حفظ کنید و زیباتر و شاداب تر به نظر برسید. در ادامه با مزایای آر اف فرکشنال آشنا می شوید :

 •  بیشتر شدن هیالورونیک اسید
 •  کانتورینگ صورت
 •  بدون درد و خونریزی
 • بهتر شدن تدریجی پوست صورت
 •  دارای نتیجه طولانی مدت
 •  صاف شدن خط و خطوط چهره

مزایای آر اف فرکشنال صورت :

آر اف برای چه کسانی مناسب است؟

روش آر اف جزو روش های متداول برای ازبین‌بردن خطوط پوستی است؛ اما این موضوع بدان معنا نیست که برای همه مناسب است. برخی از افراد از این روش نتیجه بهتری می گیرند. کاندیدای مناسب روش آر اف صورت شامل موارد زیر هستند:

 • کسانی که دچار مشکلات قلبی نشده اند و مبتلا به بیماری های خاصی از جمله بیماری های پوستی پسوریازیس نیستند، می توانند بهترین گزینه برای این روش باشند.
 • این تکنیک بیشتر برای کسانی استفاده می شود که سن آن‌ها ۳۰ الی ۵۵ ساله است. آن ها نتایج مثبت و بهتری از این روش می گیرند.
 • افرادی که به بیماری های خودایمن مبتلا نیستند، می توانند به‌راحتی از روش آر اف استفاده کنند.

آر اف بهتر است یا هایفو؟

وقتی بحث در مورد تکنیک های ضد پیری و جوان‌سازی پوست می‌ گردد، پزشکان متخصص سعی می کنند بیشتر دو روش هایفوتراپی یا آر اف فرکشنال را به بیماران توصیه کنند. بعضی از افراد این سؤال به ذهنشان می رسد: روش RF بهتر است یا هایفو؟ لازم به ذکر است که هر دو تکنیک تهاجمی نیستند و با به‌وجودآوردن گرمای کافی، باعث تغییر جای لایه های پوست می شود. گرمای به وجود آمده موجب تغییر مقدار کلاژن در لایه های پرعمق پوست می شود. این ۲ تکنیک خطوط پوستی را می‌ کاهد ولی از فناوری‌های مختلفی استفاده می شود.

با کمک تکنیک هایفوتراپی، انرژی اولتراسوند باعث به‌وجودآمدن گرما در بخش های پر عمق پوست می شود. انرژی که از این روش به دست می آید، بادقت بسیار زیاد و شدت بیشتر به عمیق ترین بخش های پوستی نفوذ می کند؛ ولی لیزر به‌کاررفته برای آر اف، تمرکزی ندارد و بیشتر برای سطح استفاده می شود. میزان نفوذ روش هایفوتراپی به پوست از آر اف بیشتر است. در ضمن مدت‌زمان قدمت این تکنیک، نسبت در مقایسه با آر اف زیاد است.

هدف شما از انجام این دو روش بسیار مهم است. اگر شما می خواهید تنها افتادگی پوست خود را از بین ببرید، بهتر است روش هایفوتراپی را انتخاب کنید. زمانی که شما تنها تمایل به حجم دادن به پوست خود دارید، روش آر اف می تواند گزینه خوبی باشد.

آر اف فرکشنال دارای چه عوارضی است؟

آر اف صورت چیست؟ آر اف یک روش کم تهاجمی است. به همین خاطر عوارض کمی دارد و دوران نقاهت یا استراحت بعد از درمان هم نیاز نیست. بقیه عوارض آر اف فرکشنال موقتی هستند که در ادامه آن ها را بررسی می کنیم :

درد :

دستگاه های ابتدایی روش آر اف درد زیادی داشتند و طوری بود که باید از بیهوشی استفاده می شد. امروزه درد در این روش کمتر شده است و در بیشتر موارد نیاز به استفاده از داروی بی حسی نیست. در بعضی از کاربردهای آر اف امکان دارد برای راحتی و کمتر شدن درد از بی حسی استفاده کرد.

تورم :

آر اف فرکشنال می تواند باعث ادم یا تورم شود. این عوارض در همه افراد مشاهده نمی شود و اگر اتفاق بیفتد 24 ساعت بعد از بین می رود. امکان دارد تا 1 هفته هم ماندگار باشد که این اتفاق خیلی کم پیش می آید.

قرمزی پوست :

اریتم یا گلگون شدن پوست در بعضی از افراد مشاهده می شود. این عوارض تا ۲۴ ساعت بعد از درمان ناپدید می‌شود.

این عوارض خیلی کم اتفاق می افتند و در اثر خطای پزشک یا نامناسب بودن شرایط افراد است. این عوارض موقتی هستند اما مدت زمان زیادی طول می کشد تا از بین برود. فرورفتگی پوست امکان دارد تا ماه طول بکشد، بثورات پوستی  حداکثر تا ۱ هفته زمان می برد، پوسته پوسته شدن تا ۱ هفته طول می کشد، حساس شدن پوست به لمس  ۲ تا ۳ هفته زمان نیاز دارد، زخم سوختگی تا ۶ ماه ادامه دارد، لک های تیره پوستی تا ۵ روز باقی می ماند.

مراقبت های بعد از آر اف فرکشنال :

در روز درمان با آر اف فرکشنال پوست مورد درمان قرار می گیرد و باید بعد از آن مراقبت هایی انجام دهید تا نتیجه مناسبی از این درمان بگیرید. در ادامه با مراقبت بعد از آر اف فرکشنال آشنا می شوید :

 • سعی کنید از کرم ضد آفتاب استفاده کنید زیرا پوست شما ملتهب است و اشعه فرابنفش خورشید می تواند به پوست شما آسیب وارد کند.
 • تا 1 هفته بعد از درمان به استخر و سونا نروید و ورزش های سنگین را انجام ندهید.
 • از التهاب پوست صورت خود نترسید، قرمز شدن پوست و کمی ورم صورت طبیعی است.
 • اگر جوش یا لخته خون در صورت شما وجود داشت به آن دست نزنید و سعی کنید آن ها را نکنید.
 • صورت خود را در روز عمل شست و شو ندهید. تا 3 روز از شست و شو صورت با آب داغ و شوینده های قوی پرهیز کنید.
 • سعی کنید در همان روز آرایش نکنید و فقط از کرم های مرطوب کننده و بازسازی کننده استفاده کنید.

چگونه آر اف باعث سفت شدن پوست می شود؟

مانند هر انرژی دیگری، آر اف توانایی تولید گرما را دارد و با گرم کردن لایه‌های عمیق پوست به تولید کلاژن و الاستین جدید و جذب سلول‌ها کمک می‌کند تا پوست قوی‌تر، ضخیم‌تر و جوان‌تر شود. یکی از مزایای استفاده از فرکانس رادیویی برای گرم کردن بافت در مقایسه با لیزرها این است که فرکانس رادیویی با فرکانس پایین می تواند به راحتی به عمق پوست نفوذ کند و ساختار را بهتر کند.

سطح پوست به غیر از فرکانس رادیویی می تواند به راحتی بیشتر بیماران با رنگ های مختلف پوست را بدون خطر تغییر رنگ دائمی درمان کند. البته ایمنی و اثربخشی فرکانس رادیویی یا هر روش درمانی دیگری به تجربه و مهارت فرد ارائه دهنده درمان بستگی دارد.

آر اف بهتر است یا بوتاکس :

برای کم شدن علائم پیری و بازگرداندن صورت خود به حالت عادی هر دو روش درمانی می توانند موثر باشد. تفاوت های مهمی در تأثیرات طولانی مدت بر روی پوست شما وجود دارد. بسته به نتیجه آر اف امکان دارد نتایج طولانی تری نسبت به بوتاکس ارائه دهد.

با وجود اینکه بوتاکس روشی رایج و موثر است و مورد تایید FDA قرار گرفته و محبوب ترین درمان زیبایی غیر جراحی در جهان به شمار می رود، بسیاری از افراد به خاطر ماندگاری بیشتر آر اف این روش را برای دستیابی به پوستی درخشان تر انتخاب می کنند. روش درمان بسته به شرایط هر فرد متفاوت است و به طور کلی نمی توان برای همه یک نسخه کلی ایجاد کرد.

تفاوت آر اف فرکشنال با co2 فرکشنال

سوال این است که آر اف صورت چیست و چه تفاوتی میان آر اف فرکشنال و co2 وجود دارد؟ لیزر آر اف فرکشنال و co2 فرکشنال برای جوان سازی و زیبایی پوست استفاده می شود. اما هر کدام از این روش ها اثر و مکانیسم متفاوتی دارند. اگر بین این دو روش نمی دانید کدام روش را انتخاب کنید بدانید که روش آر اف برای افرادی که پوست سبزه دارند بهترین کار را دارد. همچنین برای افرادی که می خواهند افتادگی پوست را درمان کنند موثرتر است.

CO2 فرکشنال برای درمان اسکارها و زخم های ناشی از جراحی، جوش و بخیه موثرتر است. آر اف به عمق زیادی از پوست نفوذ می کند اما CO2 فرکشنال روی لایه های سطحی پوست تاثیر می گذارد. آر اف فرکشنال برای درمان مشکلات پوستی در فصل تابستان مناسب تر است. به خاطر کوتاه بودن دوران نقاهت بعد از درمان، آر اف فرکشنال برای افرادی که می خواهند خیلی زودتر به فعالیت های خود ادامه دهند مناسب است.

آیا اثرات آر اف دائمی است؟

پایداری اثرات آر اف دائمی نیست، اما مدت زیادی طول می کشد. البته مدت زمان اثرات درمانی بستگی به وضعیت پوست شما دارد، اما تولید کلاژن از بافت های پوست می تواند تا 8 ماه پس از درمان ادامه یابد. نتایج یک جلسه درمان آر اف 6 ماه طول می کشد، اما نتایج یک دوره آر اف که شامل 3 تا 6 جلسه است، 6 تا 8 ماه پس از پایان دوره درمان به حداکثر می رسد و می تواند برای3 تا 5 سال دوام داشته باشد. امکان دارد به جلسات ترمیم سالانه نیاز داشته باشید.

آیا آر اف در جوان سازی پوست تاثیر می گذارد؟

امروزه درمان آر اف در جوان سازی پوست به طور گسترده ای صورت گرفته و با توجه به مشکلات پیری مشترک برای مردان و زنان به کار گرفته می شود. تاثیر گذاری این روش در جوان سازی پوست، به صورت کاهش و یا حذف سلولیت از پوست است. با توجه به اینکه پوست زنان با مردان متفاوت است، روش درمانی آر اف برای هر دو گروه در نظر گرفته شده است. این روش در جوان سازی پوست زنان بیشتر به کار می رود به عنوان مثال، بروز سلولیت فقط در زنان مشاهده می شود. سلولیت، نوعی آسیب پوستی زنانه است که معمولا در اطراف باسن و در پشت ران ها ایجاد شده و چربی بیشتری در آن ناحیه متراکم می شود.

همچنین می توانیم ازRF برای کمک به رفع سلولیت و از بین بردن چربی های تجمع یافته استفاده کنیم که این اثر را از طریق بهبود در جریان خون بافتی و خرد کردن سلول های چربی می گذارد که مجموع این اثرات RF که روی کم شدن چربی بدن تاثیر دارد، RF را برای همه افرادی که پوست های شل و افتاده دارند می توانیم بکار ببریم. RF توسط ۲ فرآیند جدا از هم موجب جوان سازی پوست می شود:

اثر فوری که در فیبرهای کلاژن انقباض ایجاد می کند و پوست جمع می شود که این اثر را بلافاصله بعد از RF می توانیم مشاهده کنیم. اثر تاخیری که در این روش سلول های کلاژن روند ترمیم را در پیش می گیرند که در اثر تحریک با RF ایجاد می شود و بعد از چند ماه می توان نتیجه آن را دید. بر خلاف سلولیت هایی که شامل چربی های بدن و چربی پوست بوده و بیشتر در زنان ایجاد می شود، چربی های کلی بدن برای هر دو گروه مرد و زن ایجاد شده و با این روش قابل درمان است.

آیا آر اف در جوان سازی پوست تاثیر می گذارد؟

انواع دستگاه آر اف فرکشنال

از چندین نوع دستگاه جهت انجام آر اف فرکشنال استفاده می شود. این نوع دستگاه ها به وسیله چندین کشور و مراکز پزشکی متعدد تولید شده است و تاثیر بسزایی در جوانسازی پوست دارد. در ادامه مقاله می خواهیم شما را با چندین دستگاه متفاوت آر اف فرکشنال آشنا کنیم و کاربردهای آن ها را برای شما ذکر کنیم :

۱. دستگاه آر اف فرکشنال اسکارلت

این دستگاه توانایی نفوذ فرکانس رادیویی به لایه هایی از پوست در عمق ۰.۵ تا ۳.۵ میلی متر را دارد. با کمک این دستگاه گرمای بسیار شدیدی در اپیدرم و درم به وجود می آید. در صورت دستگاه کردن از دستگاه آر اف فرکشنال اسکارلت درد بسیار کمی در بدن فرد ایجاد می شود و در بازه زمانی بسیار کوتاه لیزر درمانی انجام می گیرد. دستگاه آر اف فرکشنال اسکارلت برای هر نوع پوست، با نتایج بسیار خوب و رضایت بخشی همراه است. این دستگاه می تواند گرمای خاص و یکسانی را در پوست ایجاد کند و برای آر اف پوست صورت و بدن مورد استفاده قرار گیرد. مناسب ترین دما جهت استفاده از لیزر این دستگاه، دمای ۵۵ الی ۶۰ درجه سانتی‌گراد می باشد.

۲. دستگاه آر اف فرکشنال ویواسه

ویواسه جزو مدرن ترین و عالی ترین دستگاه های آر اف می باشد. درد حاصل از این روش بسیار اندک است و نتایج بسیار خوبی را در بازه زمانی کوتاه ایجاد می کند. یک نوع از این آر اف فرکشنال، با نام ویواسه ۳۶ شناخته می شود. این دستگاه دارای سی و شش سوزن است که نوک آن حاوی طلاست. سوزن ها می تواند به لایه های مختلف پوستی ورود کند. دستگاه ویواسه در کوتاه ترین زمان بهترین نتایج را به همراه دارد، به گونه ای که در بعضی افراد 1 ساعت پس از انجام آر اف سرخی و تورم پوست رفع می شود. موتور روباتیک موجود در این دستگاه به گونه ای طراحی شده است که در مقایسه با سایر دستگاه ها درد کمتری به وجود می آورد.

۳. دستگاه آر اف فرکشنال ترمیا

سوزن هایی که در دستگاه آر اف ترمیا مورد استفاده قرار می گیرند، در مقایسه با سایر دستگاه ها از ضخامت بسیار کمتری برخوردار اند. همین مسئله موجب شده که عملکرد و چگونگی بهبودی با این دستگاه بهتر اتفاق بیفتد. در دستگاه ترمیا، انرژی به صورت جدا به هر یک از سوزن ها انتقال می یابد و لیزر همگن انجام می گیرد. انرژی لیزر حاصل از این دستگاه بسیار زیاد است و در هر نوع از رنگ پوستی، با نتایج خوبی همراه می باشد.

کلام آخر

آر اف فرکشنال روشی است که می تواند پوست را جوان تر و جذاب تر کند و وضعیت پوست افراد مختلف را بهبود بخشد. بسیاری از مردم برای زیباسازی و بهتر شدن ظاهر خود، این تکنیک را امتحان می کنند و نتایج قابل قبولی نیز دریافت می نمایند. روش آر اف فرکشنال با دستگاه های مختلفی انجام می شود که هر کدام از آن ها، بر روی زیبایی پوست تاثیر می گذارند و تاثیرات چشمگیری پس از پایان جلسات آر اف حاصل می شود. این روش مزایای خاصی دارد که همین مزایا موجب افزایش تعداد طرفداران آن شده است و طی سال های اخیر افراد بسیاری برای انجام آن اقدام نموده اند. ما در این مقاله این سوال که آر اف صورت چیست؟ را پاسخ دادیم و مطالب مفیدی در این باره ارائه دادیم. از شما سپاس گزاریم که سایت آوینا تهران را برای کسب اطلاعات در این زمینه انتخاب نمودید. آیا شما از نکات مراقبتی بعد از انجام این روش مطلع هستید؟ می توانید نظر خود را در این باره در کامنت ها با ما در میان بگذارید و اگر سوالی نیز در این زمینه دارید از کارشناسان ما بپرسید.

3.9/5 - (26 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *