هزینه آر اف فرکشنال صورت

ما در این مقاله سعی داریم شما را با هزینه آر اف فرکشنال صورت آشنا کنیم. آر اف فرکشنال یکی از جدیدترین روش های جوان سازی پوست است و روشی ایمن و کم تهاجم است که می‌تواند نتیجه مناسبی برای افراد داشته باشد. این روش از امواج رادیویی ایمنی استفاده می شود که به لایه های میانی پوست نفوذ می کند و باعث تحریک کلاژن می شود. این امواج باعث بهتر شدن و شاداب شدن پوست افراد می شود. در ادامه برای آشنا شدن با آر اف فرکشنال و هزینه آر اف فرکشنال صورت با ما همراه باشید.

‏آر اف فرکشنال چیست ؟

یکی از دستگاه‌هایی که باعث زیبایی پوست افراد می‌شود دستگاه آر اف فرکشنال است که این دستگاه با استفاده از لیزر آر اف روی بافت‌های پوستی تاثیر می گذارد و باعث جوان سازی سلول های پوستی می شود. استفاده از این دستگاه باعث زیباتر شدن پوست صورت، کم شدن چین و چروک، از بین رفتن زخم‌ها، باعث بهتر شدن بافت‌های پوستی، لیفت صورت و روشن شدن پوست می شود. ‏ آر اف فرکشنال پوست یک روش کم تهاجمی و عالی برای جوان سازی پوست است زیرا این دستگاه می تواند در لایه های سطحی و عمقی پوست تاثیر زیادی داشته باشد.

‏آر اف فرکشنال چیست ؟

آر اف چگونه کار می کند ؟

پوست از چند لایه تشکیل شده که سطحی ترین آن اپیدرم است. در زیر اپیدرم لایه درم قرار گرفته که در پیری از بین می‌رود و باعث پیر شدن پوست می شود. ‏آر اف تواند کارهای برای پوست شما انجام دهد که در ادامه با آن ها آشنا می شوید :

تحریک کلاژن سازی :

انرژی امواج رادیو فرکانسی در لایه درم باعث تحریک تولید کلاژن می‌شود. یک پروتئین مهم ساختاری در بافت پوستی که باعث شادابی و سفت شدن پوست می شود. انرژی امواج رادیویی در لایه درم به گرما تبدیل می‌شود و بیشتر شدن دما یکی از عوامل تحریک کلاژن سازی است.

فعال کردن فیبروپلازی :

فیبروپلازی روشی است که در آن بدن بافت‌های فیبروزی را می سازد، بافت های فیبروزی باعث تحریک ساخت کلاژن می‌شوند و کاری می‌کنند که این رشته های پروتئینی محکم تر شود. بافت فیبروز هنگامی به وجود می آید که به هر بافت طبیعی بدن آسیبی رسیده باشد، درست مانند بافت ضخیم و زبری که روی زخم های سطحی پوست را می پوشاند. در آر اف فرکشنال به ناحیه از پوست آسیب انتخابی وارد می شود تا بافت فیبروزی تشکیل شود که در این صورت لایه درم ضخیم می شود و کلاژن سازی بیشتر می شود.

بعد از این که به ناحیه ای از پوست آسیب زده شد ناحیه ای هم سالم می ماند تا به عمل کلاژن سازی و از بین رفتن آسیب‌ها کمک کند. تاثیر آر اف در مرز باریک از آسیب های مفید و آسیب های خطرناک به وجود آمده است و دلیل این که این روش موقتی است هم همین است. بافت فیبروزی و کلاژن های جدید بعد از مدتی از بین می‌رود و بافت طبیعی پوست جایگزین آن می‌شود.

 آر اف فرکشنال چه کاربردهایی دارد ؟

آر اف فرکشنال می تواند کاربردهای داشته باشد که در ادامه به آن می پردازیم :

سفت کردن غبغب و ناحیه فک :

سفت کردن غبغب و ناحیه فک از کاربردهای آراف فرکشنال است. این روش در خانم ها تاثیر زیادی دارد طوری که بعد از 1 یا 2 جلسه سفت شدن غبغب و ناحیه فک دیده می شود. وقتی که این روش را با لیزر لیپولیز مقایسه کنید ارزش آن مشخص می‌شود. لیزر لیپولیز عمل تهاجمی است و امکان دارد عوارضی داشته باشد اما آر اف یک روش غیر تهاجمی و بدون عوارض است.

سفت کردن پوست :

یکی از کاربردهای آر اف فرکشنال سفت کردن پوست و از بین رفتن شلی پوست است. آر اف می‌تواند یک لیفتینگ بدون جراحی برای پوست به وجود بیاورد که در زیبایی پوست تاثیر زیادی دارد. این تاثیرات چند روز بعد از آر اف و یا ۳ تا ۴ هفته بعد مشخص می‌شود که می‌تواند دوام زیادی داشته باشد. لیفت کردن پوست با آر اف خیلی واضح است طوری که می‌توان آن را برای بالا بردن ابرو و درمان افتادگی پلک هم استفاده کرد.

درمان چروک های پوستی :

‏آر اف در درمان چروک های پوستی تاثیر مناسبی دارد و می تواند برای چروک های دور چشم مناسب باشد. این تاثیر در افرادی که آر اف انجام دادند طوری است که بعد از یک ماه می توانند نتیجه درمان چروک های دور چشم را مشاهده کنند.

درمان جوش های صورت :

یکی دیگر از کاربردهای آر اف فرکشنال درمان جوش های فعال صورت است. در هنگام درمان امکان دارد این جوش ها بیشتر شوند. در خانم هایی با مشکلات هورمونی امکان دارد در سن های ۳۰ تا ۴۰ سال هنوز جوش صورت وجود داشته باشد که با انجام آر اف می تواند جوش های صورت خود را کاهش دهند.

کنترل بیش از اندازه ترشح چربی پوست :

درمان ترشح بیش از اندازه چربی پوست یکی دیگر از کاربردهای آر اف فرکشنال است. با انجام این روش شما می توانید ۷۰ تا ۸۰ درصد ترشح چربی صورت را کاهش دهید.

درمان جای آکنه :

درمان جای آکنه یکی دیگر از کاربردهای آر اف فرکشنال است. ‏آر اف در اسکارهای عمقی تاثیر زیادی دارد. این کاربرد در ترکیب با لیزر فرکشنال co۲ اثر بیشتری دارد. یکی از مزایای آراف فرکشنال این است که بعد از انجام آن نیاز به مراقبت کمتر است و افراد بعد از انجام آن می‌توانند به فعالیت‌های خود ادامه دهند.

آر اف فرکشنال صورت چه مزایایی دارد ؟

آر اف فرکشنال مزایایی دارد که در ادامه با آن ها آشنا می شوید :

 • در ناحیه حساس پوست مثل دور لب، دور پیشانی، دور چشم و ناحیه استخوانی باید میزان نفوذ سوزن و قدرت کم شود.
 • ‏آر اف در همه ناحیه های صورت و گردن انجام می شود.
 • اگر میزان قدرت بیش از اندازه باشد پوست دچار سوختگی می شود.
 • اگر میزان قدرت کم باشد پوست لیفت نمی‌شود و درمان به درستی صورت نمی‌گیرد.
 •  در ناحیه ای که مشکل پوست بیشتر از قدرت بیشتری نیاز است.
 • میزان حرارت و عمق نفوذ سوزن های دستگاه باید در سطح کنترل شده باشد.

 آر اف فرکشنال چه کاربردهایی دارد ؟

کاندیدای نامناسب برای آر اف فرکشنال :

افرادی که از بیماری دیابت رنج می برند، خانم هایی که باردار هستند، افرادی که به تازگی در مقابل نور خورشید بودند و پوستشان حساس شده است، افرادی که فشار خون بالایی دارند و یا در فضای پوست التهابات زیادی دارند نمی توانند از این روش استفاده کنند و انجام این روش امکان دارد برای آن‌ها خطرات و عوارضی داشته باشد.

در جلسات آر اف فرکشنال چه کارهایی صورت می‌گیرد ؟

قبل از شروع درمان اول باید صورت با الکل کاملاً تمیز شود. اگر افراد آستانه درد پایینی دارند می توانند از کرم بی حسی استفاده کنند. برای هر فرد یک کارتیج که دارای ۲۵ سوزن ظریف است استفاده می شود که افراد می‌توانند در ۶ جلسه از این کارتریج ها استفاده کنند. سوزن‌ها طوری طراحی شده که مقاوم هستند و با درمان های زیاد آسیب نمی بیند. درمان با تنظیم پارامترهای دستگاه آغاز می‌شود و هر جلسه آر اف فرکشنال ۳۰ دقیقه زمان نیاز دارد.

سوزن ها با هر شات وارد پوست می شود و در آخر شات امواج رادیو فرکانسی را شروع می‌کند. امکان دارد درمان کمی دردناک باشد اما بیشتر افراد این درمان را تحمل می‌کنند. این درمان برای افراد نتیجه مناسبی دارد و به سطح پوست آسیب وارد نمی‌کند. بعد از تمام شدن درمان پوست برای چند ساعت قرمز و ملتهب است اما در سطح پوست هیچ زخمی وجود ندارد. اگر زیر پوست خونمردگی مشاهده کردید نگران نباشید زیرا تا 1 هفته بعد از بین می‌رود.

مراقبت های بعد از آر اف فرکشنال

برای این که نتیجه مناسبی از این روش بگیرید باید مراقبت هایی را انجام  دهید که در ادامه به آن می پردازیم :

 • از کرم های ترمیم کننده برای از بین رفتن التهاب و قرمزی استاده کنید.
 • سعی کنید تا 24 ساعت بعد از از شست و شو صورت خودداری کنید.
 • تا 3 روز اول بعد از درمان باید هر 3 ساعت از کرم ضد آفتاب بدون رنگ و چربی استفاده کنید.
 • سعی کنید بدون مشورت پزشک از کرم و یا صابونی استفاده نکنید.
 • در صورت خشک شدن پوست از اسپری آب استفاده کنید.
 • پزشک اسپری آب، کرم ترمیم کننده، ضد آفتاب تجویز می کند که باید در اسرع وقت آن ها را استفاده کنید.
 • سعی کنید در روز های اول از موبایل و لب تاپ به ندرت استفاده کنید.

مواردی مانند استفاده از کرم های تجویزی، خواب کافی، ضد آفتاب، ورزش و خواب مناسب، استفاده مناسب از آب، دوری از استرس و پرهیز از سیگار و الکل می تواند در نتیجه درمان شما تاثیر گذار باشد.

آر اف فرکشنال بهتر است یا هایفوتراپی ؟

آر اف و هایفو دو روش غیر تهاجمی و غیر جراحی جوان سازی پوست و بازسازی کلاژن هستند که در لایه عمیق پوست تاثیر دارند. در هایفوتراپی با استفاده از امواج اولتراسوند یا فراصوت پوست صورت سفت و لیفت می‌شود و عمق نفوذ زیادی نسبت به آر اف دارد. یکی از جدیدترین روش های لیفت پوست صورت و گردن و درمان افتادگی پوست هایفوتراپی است. در آر اف از اشعه لیزر استفاده می شود تا کلاژن تحریک شده و علائم چین و چروک از بین برود. با استفاده از آر اف پیری درمان می شود و پوست سفت می شود و ظاهر ان تغییر می کند و هزینه هایفو بیشتر از آر اف است.

هزینه آر اف فرکشنال صورت

هزینه آر اف فرکشنال صورت به عوامل مختلفی مانند مدت زمان درمان، موقعیت جغرافیایی، تخصص پزشک بستگی دارد. مدت زمان درمان امکان دارد برای هر فرد متفاوت باشد و طبق شرایط افراد تعیین می شود و می تواند در هزینه آر اف فرکشنال صورت تاثیر داشته باشد. موقعیت جغرافیایی هم یکی دیگر از مواردی است که در هزینه آر اف فرکشنال صورت تاثیر دارد برای مثال هزینه درمان در تهران نسبت به هزینه درمان در شهرستان بیشتر است. این روش یک روش مهم است و برای انجام آن باید در انتخاب پزشک دقت زیادی داشته باشید و یک پزشک متخصص و کاربلد انتخاب کنید تا نتیجه مناسبی از این روش دریافت کنید.

آر اف فرکشنال صورت چه عوارضی دارد ؟

آر اف یک روش کم تهاجمی است و به همین خاطر امکان دارد عوارض کمی داشته باشد و دوره ریکاوری یا استراحت بعد از درمان هم نیاز ندارد. آر اف فرکشنال عوارضی دارد که در ادامه به عوارض آر اف فرکشنال می پردازیم :

تورم :

امکان دار بعد از درمان دچار تورم شوید که این عوارض در همه افراد مشاهده نمی شود و اگر هم اتفاق بیفتد بعد از 24 ساعت بهبود می یابد و امکان دارد تا 1 هفته باقی بماند.

درد :

در گذشته دستگاه های آر اف درد زیادی داشتند و افراد مجبور می شدند از بیهوشی استفاده کنند اما امروزه درد در این روش کم شده است و در اکثر موارد نیازی به داروی بی حسی نیست. در بعضی از کاربرد های آر اف امکان دارد برای کم کردن درد در افراد از بی حسی استفاده شود.

قرمزی پوست :

اریتم یا گلوکون شدن پوست در بعضی از افراد مشاهده می شود. این عوارض تا 24 ساعت بعد از درمان از بین می رود.

عوارضی که گفته شد به ندرت اتفاق می افتد و امکان دارد در اثر خطای پزشک یا مناسب نبودن شرایط اتفاق بیفتد. این عوارض موقتی هستند اما مدت زمان زیادی طول می کشد تا از بین برود. فرورفتگی پوست امکان دارد تا 1 ماه طول بکشد، زخم سوختگی تا 6 ماه طول می کشد و قابل درمان است، حساس شدن پوست به لمس امکان دارد 2 تا 3 هفته طول بکشد، بثورات پوستی تا 1 هفته، پوسته پوسته شدن تا 1 هفته و لک های تیره پوستی تا 5 روز طول می کشد.

هزینه آر اف فرکشنال صورت

کلام آخر

برای انجام این روش باید از افراد با تجربه کمک بگیرید و با یک پزشک متخصص و کاربلد مشورت کنید. سعی کنید بهترین کلینیک و بهترین پزشک را برای انجام این روش انتخاب کنید تا دچار خطرات و عوارض نشوید. برای این که نتیجه مناسبی از این جراحی بگیرید دستورات پزشک را به خوبی انجام دهید. ممنون از این که تا آخر این مقاله همراه ما بودید. نظرات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.