قیمت کاشت هر تار مو

شاید برای شما هم سوال باشد قیمت کاشت هر تار مو چقدر است؟ تعیین هزینه کاشت مو و عواملی که تاثیر بر هزینه نهایی کاشت مو دارند، دلایل تفاوت هزینه های کاشت مو در موارد مختلف و راه تصمیم گیری منطقی از دغدغه های اصلی افراد است ،دلیل اصلی اینکه پیوند مو طبیعی نرخ مصوب ندارد، در کلینیک های مختلف هزینه های مختلف طبق نرخ دارد، تکنیک های مشابه حتی با کیفیت یکسان ممکن است قیمت های متفاوت داشته باشد، ولی در هر کلینیک هزینه کلیه پیوند مو ارتباط با تکنیک و تعداد جلسات مراجعه فرد و وسایل صرف شده و تجهیزات دارد. دلیل این که پیوند موی طبیعی جراحی زیبایی می‌ باشد و قیمت مصوب ندارد در کلینیک‌ های مختلف هزینه تکنیک‌ های مشابه حتی با کیفیت یکسان ممکن است بسیار متفاوت باشد اما در هر کلینیک هزینه تمام شده پیوند مو ارتباط زیادی با تکنیک کاشت مو و تعداد جلسات موردنیاز، وسعت ریزش و تعداد مویی که از بانک مو منتقل می‌ شود و همچنین کیفیت و نوع وسایل مصرفی و تجهیزات کاشت مو دارد.

هزینه روش‌ های مختلف کاشت مو

تفاوتی که در کاشت ابرو و مو وجود دارد، بر اساس تکنیک های مختلف آن است، برای مثال انجام روش تار به تار کاشت مو فقط به دو تکنسین احتیاج دارد، و همینطور ممکن است بعضی کلینیک ها برای افزایش سرعت و انجام شدن عمل در یک روز از پرسنل های بیشتری استفاده می کنند. تا عمل به روز های بعد کشیده نشود. چرا که به جز اتلاف وقت بیمار التهاب تجمعی در این چند روز هم ورم‌ های سنگین و عدم پاسخ به بی‌ حسی همراه با درد زیاد را به دنبال دارد.

ما در روش های ترکیبی حداقل به 8 نفر به انجام کار نیاز است، به همین دلیل یکی دیگر از عامل ارزان بودن هزینه کاشت کلینیک ها با هم برای اخذ هزینه پایین‌ تر از مراجعی که نیازمند انجام روش ترکیبی بوده است از روش های دیگر  استفاده شده که به مراتب قیمت پایین‌ تری نسبت به روش ترکیبی دارد.

امروزه کاشت مو به روش های مختلفی انجام می شود، اما بعضی از روش ها هزینه بیشتری در یر می گیرد، مثلا روش هایی که توسط دستگاه انجام می شود هزینه بیشتری دارد.

در ایران هزینه کاشت مو نرخ ثابتی ندارد. بنابراین این میزان تغییر قیمت در کلینیک های مختلف با توجه به تبحر و تجربه جراح و به روز بودن دستگاه و خدمات کلینیک مشخص می‌ شود. البته به این معنا نیست که هر چقدر هزینه کاشت مو بیشتر باشد، کیفیت کاشت مو بهتر خواهد بود. اما اکثر کلینیک هایی که برای کاشت مو هزینه پایینی دریافت می کنند، بی شک خدمات شان کیفیت خوبی ندارد.

 

هزینه روش‌ های مختلف کاشت مو

قیمت کاشت موی سر به چه عواملی بستگی دارد؟

 • موفقیت و رضایت بیماران قبلی از تجربه جراح
 • روش جراحی که انتخاب شده است
 • میزان  و گستردگی عمل پیوند و کاشت موی سر
 • تبحر و دقت پزشک متخصص پوست و مو
 • بیمه‌ های درمانی هزینه این عمل را پرداخت نمی‌ کنند زیرا کاشت مو، یک عمل زیبایی است.
 • داروهای مراقبتی بعد از کاشت مو را هم باید در هزینه کاشت موی سر حساب کنید.

عوارض کاشت مو چیست ؟

 • بی حسی بعد از کاشت مو
 •  سکسکه یکی از عوارض احتمالی بعد از عمل جراحی کاشت مو و ابرو است.
 • التهاب یا عفونت فولیکول مو بعد از کاشت مو
 • ورم کردن نواحی پیوند خورده پس از کاشت مو
 • خارش نیز نوعی عارضه شایع است که خشک شدن و پوسته شدن پوست سر، می‌ تواند از دلایل بروز این عارضه باشد.
 • تراکم کم و یکدست نبودن موهای کاشته با دیگر نواحی
 • کبودی در اطراف چشم
 • پوسته پوسته شدن ناحیه جراحی

تاثیر کاشت مو

شاید سوال پیش بیاید کاشت مو اثر دارد ؟ کاشت مو به طور معمول از داروهای ترمیمی مو بدون نسخه موثر تر است، اما فاکتور هایی وجود دارد که باید قبل از تصمیم به جراحی پیوند و کاشت مو در نظر گرفت :

 • مانند موهای معمولی ، موهای کاشته شده با گذشت زمان نازک می شوند.
 • از 10 تا 80 درصد موهای کاشته شده در هر جای دیگر در حدود سه تا چهار ماه رشد می کند.
 • افرادی که دارای فولیکول مو خفته هستند (کیسه هایی که معمولاً دارای مو در زیر پوست هستند اما دیگر مو رشد نمی کنند) ممکن است پیوند کمتری داشته باشند ، اما یک مطالعه معتبر در سال 2016 نشان می دهد که درمان با پلاسما می تواند تا 75 درصد یا بیشتر از موهای کاشته شده به رشد کامل کمک کند.

آیا کاشت مو در قسمت های مختلف سر هزینه متفاوتی دارد ؟

معمولا کم پشتی موها در ناحیه جلوی سر اتفاق می‌ افتد و کسانی که با طاسی سر در ناحیه جلوی مو مواجه هستند، برای کاشت مو تصمیم می گیرند. اما عده دیگر برای افزایش تراکم مو به کاشت مو اقدام می‌ کنند.  در نتیجه کسانی که با طاسی سر مواجه هستند، هزینه بیشتری باید پرداخت کنند. چرا که آنها به تعداد گرافت های بیشتری نیاز دارند. پس هزینه کاشت مو برای هر فردی که از این روش هدف متفاوتی دارد، فرق خواهد کرد.

آیا بیمه می تواند هزینه کاشت مو را پوشش دهد ؟

اول از همه باید بدانید که بیمه‌ های پایه و تکمیلی در پرداخت هزینه‌ های کاشت مو کمکی نمی‌ کنند، چون کاشت مو یک عمل زیبایی محسوب می‌ شود و جنبه‌ درمانی ندارد. هرچند که این موضوع قابل بحث است؛ چون طبق تعریف سازمان بهداشت جهانی (WHO) سلامت یعنی تأمین رفاه کامل جسمی، روانی و اجتماعی انسان. با توجه به این تعریف، زیبایی قطعاً یکی از عوامل مهم و تاثیرگذار بر سلامت عمومی ما است، چون تا حد زیادی بر جنبه‌ های روانی و اجتماعی ما تاثیر می‌ گذارد. متاسفانه نه فقط در ایران، بلکه در همه جای دنیا، سازمان‌ های بیمه‌ گر پوششی برای درمان‌ های مرتبط با زیبایی در نظر نمی‌ گیرند.

 

نحوه‌ تعیین هزینه

هزینه کاشت در نگاه اول کمی زیاد به نظر هر شخصی می رسد اما اگر با سایر جراحی های زیبایی مقایسه کنید، متوجه اقتصادی بودن آن می شوید. عوامل زیادی مثل تعداد گرافت ها اثر گذار است و که هزینه آن به ازای هر گرافت مو اعلام می شود.

نحوه‌ تعیین هزینه

کاشت مو

کسانی که بافت موی کافی ندارند، سرشان پر از زخم و برآمدگی های عمیق پوستی است، و افرادی که ریزش مو آنها برای شیمی درمانی است، برای پیوند مو گزینه مناسبی نیستند. اگر شما ریزش موهای خود را میبینید و موهای خود را از دست میدهید، تنها نیستید، ریزش مو یک اتفاق است که در طول زندگی هر زن یا مردی ممکن است اتفاق بیوفتد، و هر سال برای میلیون ها نفر اتفاق می افتد.

در کاشت مو، از بانک موی سر یا قسمت هایی از بدن مثل ریش و سینه، برای رشد موهای جدید در قسمت میانی و جلوی سر استفاده می‌ کنند. کاشت مو حالا دیگر یک روش تثبیت شده به شمار می‌ رود و کاملا همه‌ گیر شده است. کاشت مو در عین پیچیدگی، یک فعالیت ساده است که می‌ تواند احساس رضایت و خوشحالی را در فرد به وجود بیاورد. بسیاری از افراد بعد از کاشت مو، بیشتر از گذشته به خودشان و ظاهرشان علاقه‌ مند می‌ شوند.

مراقبت های بعد از عمل جراحی کاشت مو

بعد از انجام کاشت مو یکسری اعمال های لازم برای حفاظت از منطقه دریافت کننده گرافت های کاشت مو باید انجام شود، که به شرح زیر است :

باید منطقه‌ ای که محل کاشته شده نباید در معرض خورشید قرار گیرد و بعد از دو روز با شامپو محل کاشته شده را شست. بعضی از جراحان می گویند یک روز بعد از جراحی سر را با شامپو شستشو داد. استفاده از شامپو بسیار مهم است چون باعث جلوگیری از دلمه بستن زخم در اطراف محور مو می‌ شود این دلمه‌ های پوستی به محور مو می‌ چسبند و خطر ریزش فولیکول‌ های موی تازه کاشته شده در طول ۶ تا ۱۰ روز بعد از عمل افزایش پیدا می‌ کند.

در طول ۱۰ روز اول، تقریباً تمامی موهای کاشته شده، به واسطه تغییر محلی که داشته‌ اند آسیب‌ پذیر می‌ شوند و ریزش خواهند داشت. چنین امری کاملاً طبیعی است.

آیا بعد از عمل کاشت حتما موهای کاشته شده روییده می شوند؟

در اکثر افراد تمامی موهای کاشته شده روییده می شود. اما در برخی خیر، اگر همزمان با کاشت میزان مواد مغذی از قبیل ویتامین ها، مواد معدنی برای رویش موها در بدن تنظیم گردد، معمولا بخش زیادی از موهای کاشته شده روییده می شود، در برخی خیر، بستگی به استفاده مواد مغذی و ویتامین ها و مواد معدنی مورد نیاز جهت رویش مو ها در بدن است، که باعث می شود بخش زیادی از مو های کاشته شده روییده شود.

به عنوان مثال عنصر روی و ویتامین های ب به ویژه ب ۵، ب ۶، ب ۱۲ و بیوتین از مواد مغذی و ضروری برای رشد موها و حفظ سلامت آن ها می باشند و اگر شخصی دچار کمبود این مواد مغذی باشد ممکن است بعد از عمل کاشت رویش قابل توجهی را مشاهده نکند و یا حتی به فاصله کوتاهی شاهد ریزش مجدد موهای خود باشد.

عوامل هزینه کاشت مو

قبل از انتخاب روش کاشت مو حتما هزینه آن را برای خود در نظر بگیرید، مهم ترین عوامل آن بر تعیین کاشت مو به شرح زیر است : 

 • میزان تخصص و شهرت پزشک
 • مکان خدمت دهی پزشک
 • روش انتخابی کاشت مو
 • هزینه‌ های بعد از عمل مثل شامپو یا آنتی‌ باکتری مخصوص
 • تعداد پیوندهای مورد نیاز
 • تعداد جلسات مورد نیاز

 

سن مناسب برای کاشت مو

هر زمانی که فرد احساس کند نیاز به انجام شدن و کاشت مو دارند می توانند این عمل را انجام دهد، ولی تا قبل از بیست سالگی ممکن است ریزش مویی که فرد دارد، بعد از یک مدت دوباره رویش کند، و همچنین باید آزماشات لازم و تست ها انجام شود و بعد با پزشک خود مشورت کرده و عمل کاشت صورت گیرد. می توانید برای پیوند مو منتظر بمانید تا بخش بیشتر موهایتان بریزد و همچنین می توانید به صورت مقطعی در هر قسمتی که ریزش موها اتفاق افتاده است، انواع کاشت مو را انجام بدهید. انتخاب هر کدام از این روش ها کاملاً به میزان علاقه و خواست شما بستگی دارد و نه هیچ چیز دیگری.

در ناحیه ورتکس، ریزش مو معمولاً به شکل یک دایره بدون مو است. اگر در سن پایین وضعیت ریزش مو پایدار و ثابت نشده است، اقدام به کاشت ورتکس نمایید، زیرا به دلیل پیشرفت روند طاسی ممکن است مجددا اطراف دایره کاشته شده، خالی شود و مجددا نیاز به کاشت داشته باشد، لذا در مورد ناحیه ورتکس به عنوان یک اصل کلی، بهتر است زمانی کاشت مو را در نظر گرفت که کم مویی یا بی مویی به وجود آمده در این منطقه نسبتا پایدار شده و سن فرد هم حداقل 25 سال باشد.

 کدام روش کاشت مو مناسب شماست ؟

یکی از سوالاتی که مراجعه کنندگان دارند این است که کدام روش برایشان مناسب است، و این بستگی به نوع موها دارد، و همچنین باید آزمایشات لازم را انجام داده و پزشک طبق ان بتواند تصمیم گیری کند، و باید شما بعد از تحقیقات لازم باید به پزشک خود اعتماد کنید،

 

 

 کدام روش کاشت مو مناسب شماست ؟

کلام آخر

با هر روشی که کاشت مو انجام شود برای 3- 2 هفته موهای کاشته شده رشد کرده که این مطلب به معنی گرفتن موهای پیوند زده شده بوده و خوشحال کننده می‌ باشد. سپس موها وارد فاز استراحت شده و می‌ ریزند! البته جای نگرانی نیست چون ریشه مو سالم و زنده است، ممنون که تا انتهای مقاله قیمت کاشت هر تار مو همراه ما بودید، لطفا نظرات و پیشنهادات خود را از طریق شماره های گذاشته شده داخل سایت با ما در میان بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.