هزینه کاشت ابرو چقدر است ؟

ما در این مقاله سعی داریم شما را با جدیدترین روش کاشت مو آشنا کنیم، سعی کردیم درباره آخرین نتایج به دست آمده در کاشت مو و بروز ترین تجهیزات را بررسی کنیم، به این دلیل که مسائل مبهم حاصل از تحقیقات لازم در سایت های مختلف را برای شما رفع و رجوع کنیم و به علاوه به شکل مفصل تر و کاربردی تر نسبت به روش های کاشت مو نظارت داشته باشیم در قدم اول باید کمی راجع به نحوه کاشت مو و اساس علمی آن صحبت کنیم. و در انتها جدیدترین روش کاشت مو را برای شما بررسی خواهیم کرد.

انواع روش کاشت مو

 کاشت مو به روش  FIT

همانطور که می دانید این روش نیاز به جراحی دارد، و قسمتی از پوست برداشته می شود، سپس از همان قسمتی که جدا شده گرافت های اهدایی را خارج می کنند ،و در ادامه قسمتی از سر که پوستش را جدا کرده‌ اند را بخیه می‌ زنند. این روش در مقایسه با روش‌ های دیگر دوره نقاهت بسیار طولانی‌ تری دارد و معمولا افرادی از این روش کاشت مو استفاده می‌ کنند که پوستشان انعطاف‌ پذیری بالاتری داشته باشد.

انواع روش کاشت مو

کاشت مو به روش FUE 

کاشت مو به روش FUE یکی از روش های پرطرفدار می باشد می توان گفت FUE روش تکمیل شده روش FUT می باشد .در این روش برداشت مو ها به صورت اتوماتیک برداشته می شود و به صورت تک به تک است، و هیچ اثری از خط ترسیم باقی نمی ماند، و با بی حسی مو ها برداشته می شود تا درد و خونریزی به حداقل برسد، در کل می توان با توجه به موارد اشاره شده کاشت مو به روش FUE را جدیدترین روش بعد از روش FUT برای درمان طاسی و ریزش مو دانست.

 

کاشت مو به روش MICRO FIT
در این روش تلفیقی از چند روش کاشت مو است، و طبق تحقیقات به دست آمده عوارض کمتری را دارد، چون تلفیقی از چند روش است، عوارض آن هم کمتر است نتیجه موثری را دارد، یکی از مهم ترین مزایای کاشت مو به روش Micro FIT در این است که این روش از کمترین میزان تهاجمی بودن برخوردار بوده که خود دلیل مهمی برای افرادی است که قصد انجام پیوند مو را دارند.

روش BHT

این روش بعد از روش FIT به منظور داشتن عوارض کمتر شناخته شد.در این روش از قسمت های دیگر بدن به عنوان بانک مو استفاده میگردد، و سپس به محلی که دارای ریزش است تزریق می گردد، و پس از تحقیقات لازم متوجه معایب های زیاد نسبت به روش های دیگر شدند، به همین دلیل از آن برای درمان ریزش مو برای بیمار استفاده چندانی نکردند.

 روش fut

کاشت مو به روش fut  جز روش های قدیمی کاشت مو است و با بیهوشی صورت می گیرد، در این روش فرد را بیهوش کرده و از قسمت پشت سر به عنوان بانک مو استفاده می شود و به قسمت های کم پشت پیوند می زنند، این روش دارای معایب زیادی بود. به همین دلیل تصمیم گرفتند که روش‌ های دیگری را ابداع کنند.

روش سوپر ترکیبی

اگر فرد طاسی شدید داشته باشد با ترکیب کردن چند روش می توانند تراکم مو های خود را چندین برابر افزایش یابند. و بازده جراحی چند برابر می‌ شود. کاشت با استفاده از روش‌ های FUT ، BHT و SUT، در چند جلسه انجام می‌ شود. به این صورت که ابتدا FUT  و سپس با فاصله زمانی، BHT و SUT را انجام می‌ دهیم.

منظور از جدیدترین روش کاشت مو چیست؟

منظور از جدیدترین روش، روشی است که بهترین نتایج را برای از بین بردن طاسی و کم پشتی مو ها را برای شما به ارمغان آورد، کاشت مو به صورت کم تهاجم و یا با حداقل تهاجم صورت می گیرد و نتیجه بسیار مطلوبی را دارد، و همچنین عوارض کمی را در بر دارد، در نتیجه انجام کاشت مو بر اساس طاسی سر، وضعیت بانک مو و همچنین در چه وضعیت از سلامتی به سر می برید انجام می شود.

کاشت مو روش های مختلفی را دارد، و شخص می تواند با توجه به وضعیت مو های خود و تراکم آن روش کاشت مو خود را انتخاب کنند، مثلاً در روش FUT برداشت مو به شکل نواری و در Flt فولیکول ها به صورت واحدی استخراج می‌ شوند.

کدام روش کاشت مو برای شما مناسب است ؟

همان طور که گفتیم،روش های زیادی در ایران و جهان استفاده می گردد، تفاوت آنها در میزان تهاجمی بودن و میزان درد خونریزی است، و باید بعد از تحقیقات لازم روش کاشت موی خود را انتخاب کنید تا به نتیجه دلخواه خود برسید. اگر بخواهید دوره بهبودی شما سریع تر طی شود و درد جراحی به حداقل برسد باید هزینه بیشتری نسبت به کاشت اختصاص داده شود.

 

مراقبت های بعد از کاشت مو

بعد از عمل کاشت احتمال افزایش فشار و ایجاد تورم در ناحیه سر و گردن وجود دارد. بنابراین یک توصیه مهم برای مراقبتهای بعد از کاشت مو این است که تا چند شب اول بعد از عمل پیوند، به صورت نیمه نشسته بخوابید. برای این کار از بالش های دور گردنی استفاده نمایید.

یکی از مواردی که متقاضیان کاشت قبل از هرگونه تصمیم گیری می توانند از آن آگاه شوند، تجربه دوستان در کاشت است. اگر در میان دوستان خود، فردی هست که به تازگی عمل کاشت  انجام داده می توانید از تجربیات او در انتخاب روش کاشت استفاده نمایید.

افرادی که تصمیم به کاشت دارند بهتر است قبل از هرگونه اقدامی با افرادی که دارای تجربه کاشت هستند صحبت کنند. بدین ترتیب فرد متقاضی از مراحل مختلف کاشت اطلاعات لازم را کسب می کند و دید او نسبت به انجام این عمل شفاف تر خواهد شد.

با اطمینان می توان گفت که ایران بهترین کشور برای کاشت است. در ایران بسیاری از متخصصان زبردست کاشت وجود دارند همچنین امکانات و تجهیزات کلینیک های کاشت در ایران مطابق با آخرین متدها و فناوری های روز دنیاست و مهمترین مسئله اینکه هزینه کاشت در ایران نسبت به دیگر کشورها بسیار پایین است.

مراقبت های بعد از کاشت مو

عوارض کاشت مو بعد از عمل

 • خارش سر یکی از عوارض کاشت مو می باشد، خارش نواحی درگیر در عمل در پوست سر در روش‌های سنتی FIT وFUT است. خاراندن سر در چهار روز ممکن است آسیب به گرافت های تازه کاشته شده شود.
 • سکسکه یکی از عوارض بعد از جراحی کاشت مو است که می‌تواند از چند ساعت تا چند روز بعد از عمل ادامه پیدا کند. اگر سکسکه بیش از دو سه روز ادامه پیدا کرد، بیمار باید با پزشک خود تماس بگیرد تا دارویی جهت رفع سکسکه برای او تجویز شود که علت آن بخاطر دوز داروی بالا در روش های سنتی و رایج است.
 • کاشت مو چه به روش FUE و چه به روش نواری انجام شود، در ناحیه اهدا کننده پانسمان گذاشته می شود که باعث فشار بر روی آن می شود، این کار باعث می شود خونریزی را تا حد ممکن کاهش دهد.
 • خطر بروز عفونت در ناحیه سر و گردن، به علت منبع خونی که وجود دارد. بسیار کم است، بیماران مبتلا به اختلال در سیستم ایمنی و بیماران دیابتی خطر بروز عفونت در آنها به دلیل ابتلا به بیماری‌ های خاصی زیاد است، ممکن است که از این قاعده مستثنی باشند.
 • بستگی به نوع کاشت مو دارد که از کدام روش کاشت مو استفاده شود، ممکن است عوارض خاصی داشته باشد، مثلا در روش‌ های FIT و FUT  علاوه بر خونریزی در زمان عمل جراحی، گاهی طولانی شدن زمان نقاهت دردسر ساز است. به علاوه، عفونت و ورم صورت و زیر چشم ها می تواند از دیگر عوارض کاشت مو به این روش ها باشد.

اهمیت انتخاب زمان مناسب برای کاشت مو

یکی از مهم ترین تصمیم ها برای افرادی که می خواهند عمل کاشت مو انجام دهند انتخاب یک زمان مناسب برای عمل کاشت مو است که باید بدانید این تصمیم بر روی کیفیت عمل و موی حاصل، می‌ تواند بسیار تعیین کننده و تأثیرگذار باشد. به طور معمول هنگام مراجعه فرد به کلینیک‌ های معتبر کاشت، پزشکان متخصص پوست و مو، با بررسی وضعیت سنی، میزان ریزش مو و علت‌ هایی که ممکن است موجب ریزش مو شده باشند، و هم چنین زمان لازم برای طی کردن دوره نقاهت و مراقبت‌ های پس از عمل، تلاش می‌ کنند تا بهترین زمان کاشت مو را با دقت تعیین کرده و به فرد مراجعه کننده پیشنهاد دهند. برای این که بدانید آیا اساسا کاشت برای شما درمان مناسبی است و بهترین زمان برای انجام آن را تعیین کنید باید با یک پزشک متخصص پوست و موی با تجربه مشورت کنید.

عوارض کاشت مو

اکثر افراد بعد از انجام عمل کاشت، می توانند به فاصله چند روز بعد از عمل به سر کار خود باز گردند. ریزش مو بعد از دو یا سه هفته بعد از کاشت طبیعی است و هیچ جای نگرانی ندارد، این اتفاق باعث می شود تا موهای جدید رشد کنند، بیشتر افراد بعد از کاشت به مدت 8 الی 12 هفته شاهد رویش های جدید می شوند.  گاهی اوقات ممکن است پزشک برای تسریع رشد مو ، مصرف داروهای تحریک کننده رشد مو را به فرد توصیه کند. این دارو ها علاوه بر تسریع رشد مو ها،  ریزش مو یا توقف رشد مو ها در آینده را تا حد زیادی کاهش خواهد داد. معمولاً عوارض عمل کاشت کم بوده و در صورت بروز بعد از چند هفته از بین خواهد رفت.

این عوارض ممکن است شامل موارد زیر شود:

 • خونریزی
 • عفونت
 • تورم کف سر
 • کبودی اطراف چشم ها
 • ایجاد پوسته در اطراف محل برش، در جایی که مو از آنجا برداشته شده یا در آنجا کاشته شده است.
 • خارش
 • بی حسی یا نداشتن حس در قسمت برداشت مو
 • از دست دادن یکباره مو ها که معمولاً موقت بوده و در نتیجه کاشت مو اتفاق می افتد.
 • ظاهر غیر طبیعی و سیخ بودن مو های سر

جدیدترین روش های کاشت مو چه تفاوتی باهم دارند ؟

جدیدترین روش های کاشت مو از نظر نحوه و فاکتور های مختلف با هم تفاوت هایی دارند به این تفاوت ها اشاره می کنیم:

بانک مو در کلیه روش ها مختلف است، و به طور کلی بهترین بانک مو از پشت سر است و در ناحیه پشت گوش قرار دارد، و همچنین در جدیدترین روش کاشت مو سعی کردیم که بتوانیم که از نواحی دیگری مثل قفسه سینه و ریش به عنوان بانک مو استفاده کرد.

یکی دیگر از تفاوت ها، نحوه برداشت گرافت ها از ناحیه بانک مو است، در روش های قدیمی طر به صورت نواری و یا با ایجاد برش انجام می شد، این در حالی است که جدیدترین روش کاشت مو فولیکول ها به صورت جداگانه و تکی صورت می گیرد و در این این روش آثار کمتری از جراحی روی فرد باقی می ماند.

جدیدترین روش های کاشت مو چه تفاوتی باهم دارند ؟

کلام آخر

بدون شک انجام عمل کاشت مو کم هزینه نبوده و گاهی اوقات ممکن است با وجود اینکه هزینه زیادی هم داشته باشد نتیجه مطلوبی نداشته باشد، اگر هزینه کاشت را کنار گذاشته اید و می خواهید این کار را در آینده نزدیک انجام دهید. بهتر است پیش از اینکار کاملاً در مورد کاشت مو تحقیقات لازم را کرده و اطلاعات جامعی در این زمینه جمع آوری کنید. ممنون که تا انتهای این مقاله همراه ما بودید لطفا نظرات و پیشنهادات خود را از طریق شماره های گذاشته شده داخل سایت با ما در میان بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.