هزینه کاشت ابرو

هزينه کاشت ابرو مهمترین دغدغه افرادی است که تمایل به انجام کاشت ابرو دارند. این افراد به اجبار مجبور هستند که از روش هایی مختلف تاتو استفاده کنند تا ابروی خود را برای صورت خود متناسب نمایند. اما در این میان انجام انواع تاتو معایب و عوارضی دارد که باعث می شود سلامتی فرد به خط بی افتد. اما شایعاتی که درباره هزینه کاشت ابرو وجود دارد باعث می شود افراد ترجیح دهند ابروی خود را با روش های مختلف تاتو زیبا نمایند. روش هایی مانند فیبروز، میکرونیدلینگ و …. همه دوره ای هستند و در موارد بسیار زیادی مشاهده شده است که متخصص نبودن آرایشگر و طراحی مدل نا متناسب با صورت فرد، متقاضی را زشت نموده است.

یعنی نه تنها ابرو با  صورت تناسب نداشته است بلکه باعث نامتوازن شدن صورت متقاضی شده است. گاه پیش می آید که ابروها نا متقارن شده اند و به عبارتی فرم ابروی چپ با راست یکسان نبوده است. در میان خانم هایی که ابروی مناسب و پر پشتی ندارند کشیدن مداد ابرو رایجترین روش متناسب سازی ابرو با صورت است که آن هم در جای خود عوارض زیادی دارد و باعث ریختن بیشتر تار موهای ابرو می شود. در این مقاله سعی داریم این شایعه درباره هزینه کاشت ابرو را برای شما حل کنیم.

کاشت ابرو چیست؟

کاشت یا پیوند ابرو برای رفع دائمی مشکلات ناشی از ریزش ابرو استفاده می شود. کاشت ابرو روشی موثر برای درمان قطعی ریزش ابرو ها و کم پشتی آن ها است. با استفاده از این روش می توان کم پشتی ابرو ها را برطرف کرده و تراکم آن را بهبود بخشیده و حتی شکل ظاهری آن را نیز تغییر داد.

معمولا در روش های مختلف کاشت ابرو، گرافت های مورد نیاز برای کاشت، از ناحیه کنار گوش برداشته شده و در امتداد ابرو ها کاشته می شود. این مو ها از نظر نرمی و ضخامت، شباهت بسیار زیادی با مو های ابرو دارند. به همین خاطر نتیجه نهایی کار بسیار طبیعی است. تنها لازم است که فرد متخصص دقت زیادی در قرار دادن گرافت ها و تعیین زاویه کاشت آن ها داشته باشد. به همین خاطر لازم است به پزشکی ماهر و با تجربه و البته قیمت مناسب مراجعه کنید.

موارد موثر در هزینه کاشت ابرو

 • میزان ریزش ابرو

اگر از آن دسته افراد هستید که ابروی شما بسیار نازک است و مدت ها است که موی ابروی شما رشد خاصی نداشته است می توان گفت هزینه کاشت ابرو برای شما نسبتا زیاد است. این که تعداد زیادی تار مو پیوند داده شود و یا تعداد کمی تار مو برای متناسب سازی ابرو استفاده شود می تواند در قیمت کاشت ابرو موثر باشد. پس اگر میزان کمی از ابروی شما ریزش داشته و فقط ابروی شما حالت ندارد نباید چندان نگران هزینه کاشت ابرو باشید.

 • تخصص پزشک

پزشکی که برای انجام کاشت ابرو انتخاب می کنید باید به موارد زیادی تسلط داشته باشد. این پزشک باید بتواند ابروی شما را به صورت طبیعی کاشت بزند. خواب ابرو و مدلی که برای شما انتخاب می شود باید مطابق با صورت شما و متناسب با آن باشد. ابرو باید به شکلی کاشته شود که فرد بعد از انجام آن زیبا شود پس پزشک شما علاوه بر تخصصی که در زمینه کاشت دارد باید به تناسب بین اعضای صورت نیز مسلط باشد. همانطور که می دانید در اعضای صورت تناسبی وجود دارد که در زمان طراحی ابرو باید مورد توجه قرار گیرد. برای مثال فاصله بین دو ابرو باید یک سوم طول ابروها باشد. دقت در تناسب باعث زیبا شدن صورت خواهد شد.

موارد موثر در هزینه کاشت ابرو

 • کلینیکی که خدمات کاشت ابرو را ارائه می دهد

برای کاشت ابرو باید به کلینیک های تخصصی مراجعه نمایید. کلینیک هایی که در زمینه کاشت ابرو سابقه خوبی داشته باشند و پزشک از پس متناسب نمودن ابرو با صورت شما باشد. در کلینیک آوینا شما می توانید بهترین انواع ابرو را روی صورت خود بکارید و از زیبایی آن بهره مند شوید. هستند کلینیک هایی که به دلیل موقعی جغرافیایی خود درخواست هزینه بالاتری دارند اما کلینیک تخصصی آوینا ونک با قرار گرفتن در مهمترین میدان شهر یعنی میدان ونک از تعرفه های موجود استفاده می کند. شما در این کلینیک می توانید با قیمت های منصفانه ابرویی زیبا و پر پشت داشته باشید.

دلایل ریزش ابرو

ابرو یکی از مهمترین اعضای صورت به شمار می آید. زیبایی ابرو و متناسب بودن آن با صورت می تواند نقش مهمی در زیبایی صورت داشته باشد. افرادی که ابروهای کم پشتی دارند همگی برای جبران آن از روش های مختلفی استفاده می کند که بهترین روش در میان انواع روش ها کاشت ابرو است. اما چرا موی ابرو دچار ریزش می شود؟

 • ژنیک

هستند افرادی که به صورت ارثی ابروهای کم پشتی دارند. این افراد بعد از اصلاح ابرو متوجه می شوند که ابروهای آنها چندان پرپشت نیست و نمی توانند مدلی که مد نظرشان است را روی ابرو خود پیاده نمایند.

 • بیماری

افرادی که بیماری هایی مانند تیروئید و یا آلوپسی دچار هستند به صورت کلی موهای کم پشت تری در ناحیه سر و ابرو دارند. این افراد بعد از درمان خود می توانند با کاشت ابرو و مو صورتی زیبا و داشته باشند.

 • حادثه

در صورتی که فرد در سوختگی و یا شکستگی ابرو، موی ابروی خود را از دست بدهد می تواند کاشت مو را به عنوان یکی از بهترین روش های جایگزینی تار موهای از دست رفته انتخاب نماید. با این کار علاوه بر پر پشت شدن ابروها اسکار باقی مانده از زخم ها نیز پوشانده می شود.

 • استفاده از دیگر روش های زیبا سازی ابرو

استفاده مداوم از انواع تاتوها مانند هاشور، میکروبلیدینگ، فیبروز و … باعث خواهد شد به مرور موهای ابرو ریخته و کم پشت شود. اگر قبل از انجام هر کدام از این روش کاشت ابرو را انتخاب کنید می توانید به مقدار زیادی در هزینه های خود صرفه جویی نمایید.

 • اصلاح و نازک کردن ابرو

متاسفانه زمانی نه چندان دور داشتن ابروهایی نازک مد روز بود و خانم های زیادی برای این کار کاندید شدند. متاسفانه هر تار مو اگر چندین بار از ریشه کنده شود مجددا رشد نخواهد کرد. این افراد حال که ابروهای پر پشت مد است نمی توانند همان ابروهای سابق را داشته باشند. از این رو کاشت ابرو می تواند گزینه مناسبی برای ترمیم ابروهای نازک باشد.

 • افزایش سن

هستند افرادی که با بالا رفتن سنشان دچار ریزش ابرو می شوند. ابروی این افراد سفید شده و ریزش زیادی خواهد داشت. در این زمان است که کاشت ابرو می تواند به آنها کمک کند.

دلایل ریزش ابرو

هزینه های جانبی کاشت ابرو

علاوه بر هزینه های مربوط به پیوند ابرو، شما باید هزینه های دیگری را نیز مدنظر داشته باشید. به یاد داشته باشید که این اقدامات بسیار مهم بوده و در نتیجه نهایی کار بسیار موثر هستند. به همین خاطر به شما پیشنهاد می کنیم که هرگز از هیچ یک از این اقدامات غافل نشوید.

 • آزمایشات قبل از عمل
 • مشاوره های قبل از کاشت ابرو
 • دارو های تجویز شده

معمولا یک پزشک متخصص قبل از انجام کاشت مو آزمایشاتی نظیر آزمایش خون، هپاتیت، قند خون، تیروئید و … را برای اطلاع از وضیعت سلامتی بیمار تجویز می کند. این آزمایشات حتما باید انجام شده و در اختیار پزشک قرار داده شود.

علت ارزان بودن هزینه کاشت ابرو در برخی از کلینیک ها

ممکن است تبلیغات زیادی در رابطه با کاشت ابرو ارزان در اینترنت و سایر شبکه های اجتماعی مشاهده کنید. بسیاری از این تبلیغات بسیار جذاب و فریبنده هستند. اما سوالی که به وجود می آید این است که چرا بسیاری از کلینیک ها با این قیمت جراحی و کاشت ابرو را انجام می دهند. در بسیاری از موارد می توان علت ارزان بودن کاشت ابرو را اینگونه بیان کرد. در صورتی که قصد دارید به این مراکز مراجعه کنید، لازم است کلینیک مربوطه را از نظر ویژگی ها و شرایط زیر بررسی کنید.

 • کم تجربه و تازه کار بودن پزشک مربوطه
 • عدم توجه به کیفیت نهایی کار
 • انجام جراحی های متعدد در طول روز
 • عدم استفاده از تجهیزات مناسب و پیشرفته
 • افزایش مراجعین و شلوغ نشان دادن مطب

کاشت ابرو برای چه افرادی مناسب است

کاشت ابرو برای چه افرادی مناسب است ؟

اما هر فردی که دچار ریزش ابرو شد می تواند کاشت ابرو داشته باشد؟ در جواب این سوال می توان گفت خیر. کاشت ابرو دقیقا مانند کاشت مو یک جراحی به شمار می آید و موهایی که باید در ابرو کاشته شود از موی سر بیمار  تامین می شود. از این رو شما باید شرایط روحی و صحت بدنی کاملی برای انجام کاشت ابرو داشته باشد. افرادی که می توانند کاشت ابرو داشته باشند می توانند شامل موارد زیر شود.

 • اگر از جمله افرادی هستید که کم پشتی ابرو در شما ژنتیکی است می توانید روی انجام کاشت ابرو حساب باز کنید.
 • در صورتی که در سانحه ای مانند سوختگی، تصادف، شکستگی، بخیه و … موی ابروی خود را از دست داده اید می توانید با کاشت ابرو زیبایی را به صورت خود باز گردانید.
 • اگر به علت بیماری تار موی ابروی خود را از دست داده اید باید گفت تا زمانی که بیماری شما درمان نشده است نمی توانید کاشت ابرو داشته باشید. زیرا ممکن است بعد از کاشت ابرو بیماری مجددا حاد شده و باعث ریزش ابروی شما گردد.
 • خانم هایی که ابروهای خود را قبلا نازک کرده اند و یا با استفاده بیش از اندازه از روش های مختلف تاتو، باعث ریزش ابروی خود شده اند نیز می توانند از کاشت ابرو استفاده کنند.
 • اگر دچار بیماری خاصی هستید و داروی خاصی استفاده می کنید بهتر است قبل از کاشت ابرو آن را با پزشک در میان بگذارد تا با هماهنگی پزشک شما، میزان دارو و مصرف آن را تنظیم نماید. برای مثال اگر قبلا سابقه فشار خون و یا سکته قلبی دارید و از داروهای رقیق کننده خون استفاده می کنید باید آن را با پزشک درمیان بگذارید. داروهای رقیق کننده احتمال خونریزی را افزایش می دهد.

روش کاشت ابرو

در کاشت ابرو تارهای مو باید از پشت سر انتخاب شود. اگر تعداد تارهای مورد نیاز زیاد باید پزشک می تواند از روش FUT استفاده کند. در این روش از قسمت پشت سر یک نوار باریک از موی سر شما جدا می شود. این روش از قدیمی ترین روش های کاشت مو است اما حسن آن در این است که تعداد فولیکول های سالم مو در این روش بسیار زیاد است و موفقیت این روش نسبت به دیگر روش ها بیشتر است.

اگر آقا هستید بعد از کاشت ابرو به روش FUT نباید موی خود را بیشتر از حد کوتاه کنید؛ زیرا جای بخیه و اسکار برداشتن نوار مو تا همیشه به همراه شما است. در ضمن در روش FUT پزشک برای برداشتن نوار باریک از پشت سر جراحی انجام می دهد که این جراحی امکان عفونت و خونریزی به دنبال دارد. پش بعد از کاشت ابرو باید مراقبت های یک جراحی سر پایی را انجام دهید.

اما اگر تارهای مو مورد نیاز برای کاشت ابرو چندان نیاز نباشد پزشک از روش FIT برای کاشت استفاده می کند. در این روش به جای برداشتن یک نوار باریک پزشک به صورت نفظه ای از قسمت هایی که موی پرپشتی دارند فولیکول مو را جدا نموده و به قسمت های ابرو پیوند می زند. تنها ایراد این روش نیاز به کوتاه کردن موهای سر است. اما از مزایای این روش نداشتن اسکار است. این روش باعث می شود قسمت های زیادی از بانک مو زخمی شود اما مانند روش FUT محل زخم ها به هیچ عنوان دیده نمی شود.

چگونگی ایجاد تناسب در ابرو :

تا اینجا با نحوه کاشت ابرو آشنا شدید اما کاشت ابرو پیچیدگی های زیادی نسبت به کاشت مو دارد. در این کار پزشک باید به خواب ابرو دقت نماید و تارهای مو را به شکلی در محل نصب کند که زاویه رشد تارهای مو به سمتی باشد که ابرو زیبا شود. از طرفی تنظیم تاج، وسط ابرو و دم ابرو اهمیت زیادی دارد. همانطور که می دانید در صورت انسان تناسبی وجود دارد که اگر این تناسب بین اجزا صورت وجود داشته باشد فرد از لحاظ علمی زیبا است. در علم فیزیولوژی صورت نکاتی وجود دارد که پزشک در زمان کاشت ابرو باید آنها را مد نظر قرار دهد و سپس ابرو را طراحی نماید.

اصولا محل شروع تاج ابرو را به کمک پره های بینی تشخیص می دهند. با کشیدن خطی از کنار پره های بینی تا ابرو محل شروع تاج ابرو مشخص می شود. برای تشخیص انتهای دم ابرو نیز از کنار پره های بینی یک خط ترسیم می شود. این خط باید از کنار چشم نیز رد شود. بالا و پایین بودن انتهای دم ابرو به سلیقه بیمار است. برای قسمت برجسته ابرو که به آن خم ابرو گفته می شود باید ابتدا و انتهای ابرو را به هم متصل نمایید.

اگر خم ابرو بیش از اندازه بالا باشد صورت فرد به شکل یک فرد تعجب زده می شود. اگر بیش از اندازه پایین باشد گویی فرد غمگین است. بهترین میزان خم ابرو بسته به سلیقه بیمار و صلاحدید پزشک تعیین می شود. دانستن و عمل کردن به این نکات به حدی اهمیت دارد که کاشت ابرو را به یکی از سخترین جراحی های زیبایی تبدیل نموده است. این که تارهای مو را به شکلی کاشت که در زمان رشد دقیقا در زاویه درست رشد کند نیاز به مهارت زیادی دارد.

مراقبت های بعد از کاشت ابرو

همانطور که قبلا گفتیم کاشت ابرو دقیقا مانند کاشت مو یک نوع جراحی به شمار می آید و بعد از اتمام آن شما باید مراقبت صحیحی از کاشت ابروی خود داشته باشید. این مراقبت ها شامل موارد زیر می شود.

 • نمالیدن محل زخم های سر و ابرو
 • نخاراندن زخم ها
 • عدم قرار گیری در نور مستقیم خورشید
 • عدم استفاده از داروهای رقیق کننده و یا تنظیم دز آنها با پزشک
 • عدم استفاده از مشروبات الکلی ( چرا که باعث رقیق شدن جریان خون می شود)
 • عدم استفاده از سیگار و سایر دخانیات ( باعث تنگ شدن رگ های خونی و عدم خون رسانی درست به زخم ها می شود)
 • عدم استفاده از حمام آب داغ ( آب داغ احتمال خونریزی را افزایش می دهد)
 • ممنوعیت استفاده از استخر، سنا، جکوزی و وان آب گرم ( عدم رعایت بهداشت در هر یک از آنها باعث ایجاد عفونت در زخم ها می شود)
 • بهتر است یک هفته استراحت کنید تا زخم های شما کاملا بهبود یابد.

مراقبت های بعد از کاشت ابرو

چه معایناتی قبل از کاشت ابرو باید انجام شود ؟

قبل از اینکه پزشک برای بیمارش کاشت ابرو انجام دهد، ابتدا به سابقه پزشکی او توجه می کند و برخی از معاینات لازم را انجام می دهد تا علت اصلی ریزش ابرو مشخص شود. طی ارزیابی ها مشخص می شود که آیا بیماری سیستمیک است یا خیر و بهترین روش درمان آن چگونه است.

در طول مشاوره کاشت ناحیه اهداکننده، محل و ناحیه کاشت از نظر سلامت پوست، عدم وجود بیماری های پوستی، خالکوبی، زخم، آسیب بافتی، نکروز، سوختگی و … بررسی می شود. شاید در روز مشاوره کاشت ابرو، مشاور کاشت به مراجعه کننده بگوید که زمان مناسبی برای کاشت نیست و لازم است بعد از مدتی مشورت کرده و آزمایش و تقویت کننده و مولتی ویتامین مصرف کند. در برخی موارد مراجعه کننده هیچ گونه اقدام مراقبتی و تقویتی برای ابرو انجام نداده است و با این اقدامات می تواند به نتیجه مطلوب برسد و نیازی به کاشت نیست.

در برخی از بیماران به دلیل درمان هایی مانند شیمی درمانی و رادیوتراپی و استفاده از برخی داروهای هورمونی ممکن است مو و ابرو ریزش کند، این افراد باید در حین مشاوره سابقه پزشکی خود را بگویند زیرا کاندید مناسبی برای کاشت ابرو نیستند. بیمارانی که مشکلات خونی از جمله مشکلات انعقادی و غلظت خون دارند یا افرادی که مشکلات قلبی-کلیوی و کبدی دارند با برگه مشاوره و مجوز از پزشک تحت نظر می توانند به دلیل استفاده از بی حس کننده موضعی و اپی نفرین اقدام به کاشت ابرو کنند. مورد نظر باید موافقت کند.

طراحی ابرو چگونه انجام می شود

کلام آخر

در کلینیک آوینا در ونک متخصصان ما آماده ارائه انواع خدمات کاشت ابرو، کاشت مو و دیگر متدهای زیباسازی پوست و مو هستند. ابرو به عنوان یکی از آیتم های مهم زیبایی صورت مورد توجه این کلینیک قرار دارد و در این زمینه توانسته ایم قدم های مثبتی برداریم. کافی است که به سایت ما سری بزنید و نمونه های کاشت ابرو را ملاحظه نمایید. در صورت صلاحدید می توانید با شماره های درون سایت تماس گرفته و مشاوره رایگان دریافت نمایید.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *